t Verkeersmaatregelen i.v.m. Power(wo)man Bekendmakingen gemeente Venray «5 DIRKX VAN SOEST woningwet wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer Inschrijving kermis-terras Raadhuisplein Betaald N parkeren Koninginne dag ^RATTINGENbJ LVB Oostrum TAXATIES KBO Venrayse Postzegel- Vereniging VVB Venray Computerclub Regio Venray LVB Kring Venray O.V.B. REA Natuur- wandeltocht Nieuwe romans Bibliotheek UW WONING OPTIMAAL ISOLEREN? Informeer bij ons naar de mogelijkheden! DE LA ROY agina 1 PEEL EN MAAS donderdag 27 april 2000 - Pagina 19 RIK! mger Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een over- icht van de in de afgelopen week ij burgemeester en wethouders yan Venray ingekomen bouwaan- ragen. het vergroten praktijkruimte aan de Stationsweg 7c te Venray tnv A. Schaap van Laarhoven, Reesenakker 2 te Deurne; het bouwen van een carport aan de Handelstraat 19 te Ven ray tnvfam. Oerlemans, Handel straat 19; het bouwen van een tuinhuisje aan de Brennerlaan I I te Venray tnv P.J.A. Poels, Bren nerlaan I I; het vernieuwen van de berging aan de Tedderstraat 6 te Venray tnv R. Royle, Tedder straat 6; het vergroten van de woning aan de Dr. Kortmannweg 2 te Venray tnv P.L.M. Dupont, Dr. Kortmannweg 2. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders ibben in de afgelopen week voor iderstaande bouwplannen bouw- •gunning verleend, het bouwen van een bijge bouw/garage aan de Clara Wichmannstraat 4 te Ven ray tnv G.W.M. Kempen, Gas- straat 6 te Venray; het bouwen van een dakkapel aan de Randenrade 70 te Oostrum tnv J.W.C.M. van Rooij, Randenrade 70; het verbouwen van de woning aan de Adelbertweg 5 te Ven ray tnv J.H. Loonen, Doorman straat 22 te Venray; het bouwen van een dakkapel aan de Heidse Peelweg 27 te Ysselsteyn tnv P.A.H. Michels, Heidse Peelweg 27; het vergroten woning aan de Langstraat 39 te Venray tnv L.M. Spee, Langstraat 39. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn ;etroffen, kunnen op grond van de Mgemene Wet Bestuursrecht daar tegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven, het plaatsen van een tuinhuisje aan de Melchiorhof 13 te Ven ray tnvl.H.H.M. Cloudt, Melchi orhof 13; het plaatsen van een tuinhuisje aan de Truus Schröderstraat I te Venray tnv H.W.J. Peeters, Truus Schröderstraat I; het veranderen garage/schuur tot tuinhuisje aan de St. Odas- traat 34a te Venray tnv P.M. Schwachöfer, St. Odastraat 34a. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoe- :emmingen rechtstreeks in hun ilang te zijn getroffen kunnen op van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Opmerking: met ingang van 3 april j.l. zijn de Wet op de Ruimtelijke Ordening en de Woningwet gewij zigd. Een van de gevolgen is dat de bouwplannen, waarvoor vrijstelling van net bestemmingsplan wordt verleend of waarvan de aanhou dingsplicht wordt doorbroken, voortaan 4 in plaats van eerder 2 weken voor eenieder ter inzage moeten liggen. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure). Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de vol gende ingekomen bouwmeldingen, bouwaanvragen en gebruiksverzoe ken, voor zover nodig met toepas sing van art. 15, 17, 19.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de et op de Ruimtelijke Ordening Woningwet, medewerking te verle nen. - het bouwen van een tuinhuisje aan de Zevenblad 15 te Ven ray tnv J.H.G. Broeren, Zeven blad 15; - het bouwen van een tuinhuisje aan de Lidwinahof I te Ven ray tnv M.J.C.H. Veldpaus, Lid winahof I; - het bouwen van een berging aan de Langstraat 37 Venray tnv M.A.M. de Groot, Langstraat 37; - het bouwen van een tuinhuisje aan de Heidseweg 50 te Hei de tnv P.J.G. Swinkels, Heidse weg 50; het vergroten van de woning aan de Leunseweg 14 te Venray tnv H.J. de Bruyn, Leunseweg 14; - het bouwen garage aan de Paterslaan 3a te Venray tnv D. Toktas, Paterslaan 3b; - het vergroten van de woning aan de Engelenstraat 27 te Ven ray tnvJ.C.G. Vievermans, Enge lenstraat 27; - het vergroten van de woning aan de Ranonkel 33 te Venray tnv E.B.J. Overbeek, Teunisbloem 16 te Venray; het bouwen van een berging aan de Brennerlaan 6 te Venray tnvj. Essing, Brennerlaan 6; - het bouwen van een tuinhuisje aan de Brennerlaan I I te Venray tnv P.J.A. Poels, Bren nerlaan I I; - het vergroten praktijkruimte aan de Stationsweg 7c te Venray tnv A. Schaap van Laarhoven, Reesenakker 2 te Deurne; - het bouwen van een serre aan de Bershof 18 te Leunen tnv J. Reintjes, Bershof 18; - het vergroten woning aan de Wijnruit 44 te Venray tnv A.M.M. Flos, Wijnruit 44; het bouwen van een woning met farage aan de Laagheidseweg te Venray tnv Linskens-Aben, Broekweg 21 te Venray; - het vergroten van de woning aan de St. Catharinastraat 18 te Leunen tnv A. van Dijck, St. Catharinastraat 18. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 28 april 2000 gedurende 4 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge- De genoemde aanvragen en mel dingen en alle op de aanvragen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijd stippen ter inzage in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten. Op telefonische afspraak (0478-523630 tussen 09.00 10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden inge zien. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieube heer te verlenen aan: Van Aerssen Metaalbewerking B.V., Energieweg I te Venray voor een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een slijp- en polijstbedrijf, gelegen aan de Macroweg ongenummerd te Venray. W.M.M. Litjens, Laagriebroekse- weg 26 te Leunen voor een revi sievergunning voor een melk- rundveehouderij, gelegen aan de Laagriebroekseweg 26 te Leunen. Van Rattingen B.V., Henri Dunantstraat 37 te Oostrum voor een revisievergunning voor het uitbreiden/wijzigen van een grond-, water en wegenbouwbe drijf met machinestalling en machineonderhoud t.b.v. grond verzet-, bestratings- en kraan verhuurbedrijf, gelegen aan de Henri Dunantstraat 37 te Oostrum. - P.J.M. Kuenen, Scheiweg 13 te Leunen voor een revisievergun ning voor een varkensfokkerij, land- en vollegrondstuinbouwbe- drijf en paardenhouderij met africhting, gelegen aan de Schei- weg 13 te Leunen. Dit onder oplegging van voorschrif ten in het belang van de bescher ming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 27 april 2000 tot en met 25 mei 2000 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde perio de kan een ieder schriftelijk gemoti veerde bedenkingen indienen bij Burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling bedenkingen inbrengen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtewisseling over de ont- werp-beschikking. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aan tonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Venray, 27 april 2000 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afde ling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen meester en wethouders worden ingediend. Kennisgeving Wet Geluidhinder Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat Gedeputeerde Staten van Limburg bij besluit van 18 februari 2000, kenmerk CC 11383 1999/59992. hogere grenswaarde als bedoeld in artikel 83 van de Wet geluidhinder hebben vastgesteld ten behoeve van een aantal woningen in het bestem mingsplan Antoniusveld alsmede 9 kavels langs de Stationsweg te Venray. De verhoogde grenswaarde bedraagt maximaal 55 dB(A). Het besluit en de overige daarop betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 28 april 2000 gedu rende zes weken ter inzage bij de afdeling publieksdiensten in het gemeentehuis. Binnen die periode van zes weken kunnen belanghebbenden op grond van de Algemene wet bestuursrecht tegen dit besluit bezwaar maken door indiening van een gemotiveerd bezwaarschrift bij Gedeputeerde Staten van Limburg, Postbus 5700, 6202 MA MAASTRICHT. Venray, 27 april 2000 Burgemeester en Wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afde ling Bouwen en Milieu, C. Th. van Velzen Burgemeester en wethouders van Venray stellen voor de horeca ondernemers in Venray-kom de inschrijving open voor het exploite ren van een terras ter grootte van 75 m2 op het Raadhuisplein tij dens de Venrayse kermis van vrij dag 4 tot en met woensdag 9 augus tus 2000. In inschrijfperiode loopt tot en met 5 juni 2000. Inschrijvingen die te laat binnenkomen, worden niet meer in behandeling genomen. Bij de inschrijving dient rekening te worden gehouden met een aantal voorwaarden die door de gemeen te gesteld zijn. Deze voorwaarden en een situatietekening zijn verkrijg baar bij de Afdeling Openbare Orde en Veiligheid. Voor nadere informa tie kunt u contact opnemen met H. Reen (tel. 523912). Tijdens de viering van Koninginnedag op zaterdag 29 april a.s. in het in de gemeente Venray, zoals op een normale' zaterdag, betaald parkeren, y VENRAY UW78-582579 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouwwerkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m3 tot 35 m3 open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost. Op maandag 1 mei: Kringbedevaart te Oostrum. aanvang 19.30 uur. Excursie Dinsdag 9 mei hebben we een excursie Podotherapie, orthopedisch schoenmaker en revalidatie bij firma Penders. Venloseweg 17-19 in Tegelen. De avond begint om 19.30 uur; vertrek om 18.45 uur bij de Rabobank. We gaan met auto's naar Tegelen. Inhoud van de avond: Het maakpro- ces van de orthopedische schoenen; Uitleg over semi-orthopedische schonen, confectieschonen en ver- bandschoenen; Wat zijn de werk zaamheden van de podotherapeute?; Uitleg en voorbeelden van de thera piemogelijkheden van de podothe- rapeut; Rondleiding door het bedrijf (praktijken, werkplaats, administra tie). U kunt zich opgeven door donder dag 27 of zaterdag 29 april tussen 19.00 en 20.00 uur te bellen bij Mila Rijs, Randenrade 5, tel. 583564. U kunt ook een briefje bij haar in de bus doen t/m zondag 30 april. Wilt u bij opgave doorgeven of u beschikt over een auto? SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN aArtS- Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Gezellig koffiedrinken Zondag 30 april tussen 10.45 en 12.30 uur gezellig koffiedrinken met leeftijdgenoten in De Kemphaan aan het Kennedyplein. U hoeft geen lid te zijn van een oude renvereniging. Excursie naar Intratuin Op 27 april is er een excursie naar Intratuin, aanvang 14.00 uur. Toegang voor alle ouderen. Koffie met iets lekkers staat voor u klaar. Opgeven bij mw. V.d. Voort. tel. 588691. Voorlichting Ouderenadviseur Op maandag 8 mei om 14.00 uur is er een voorlichtingsbijeenkomst in De Kemphaan aan het Kennedyplein. Thema: De taak en werkwijze van de ouderenadviseur. Deze voorlichting wordt verzorgd door Synthese. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Hierna zal dhr. J. Goumans een voordracht h ouden over oud-Venrayse gewoon ten. Door het KBO zal u een gratis kop koffie worden aangeboden. Deze middag is toegankelijk voor alle Venrayse ouderen. Wij hopen velen op deze middag te mogen begroeten. Activiteiten 27 april; Excursie naar Intratuin, aanvang 14.00 uur. 30 april: Van 10.45 tot 12.30 uur koffie drinken in De Kemphaan. 8 mei: Voorlichting Ouderen-advi seur en aansluitend oud-Venrayse gewoonten door dhr. J. Goumans. Ruilavond met wilde veiling Maandag 1 mei zal de Venrayse Postzegel Vereniging een ruilavond met wilde veiling organiseren. Aanvang ruilen is om 19.00 uur; aanvang veilingkavels bezichtigen om 19.30 uur. De avond wordt gehouden in wijkcentrum de Kiosk op het Brukske in Venray. Op deze avond zijn ook niet-leden van harte welkom! In verband met de Venrayse duathlon ,Power(wo)man' op zon dag 7 mei 2000 zijn van 08.00 tot 19.00 uur onderstaande ver keersmaatregelen van toepassing: Gesloten in beide richtingen voor bestuurders (fietspar- cours conform 1999): 01 Loonsedijk 02 Beekweg 03 Kleindorp tussen De Steeg en de Beekweg 04 Noordsingel tussen St. Ursulas- traat en Westsingel (tevens aan leg rotonde) 05 Hoenderstraat tussen Gemma- dal en Westsingel 06 Hoenderstraat tussen Westsin gel en Langeweg 07 Westsingel tussen Noordsingel en Merseloseweg 08 Merseloseweg tussen Westsin gel en Henseniusplein 09 Langeweg tussen Hoenderstraat en Kennedystraat 10 Kempweg tussen Langeweg en Henseniusplein Gesloten in beide richtingen voor bestuurders (fietspar- cours) nieuw vanwege aanleg rotonde Westsingel/Noordsingel: 01 Hagelweg 02 Wit Zand 03 Molenklefweg tussen Hagelweg en Beekweg 04 De Aldenweg tussen Hagelweg en Beekweg 05 Gemmadal Gesloten in beide richtingen voor bestuurders (looppar- cours conform 1999) I I Henseniusstraat tussen Leeuw straat en Henseniusplein 12 Patersstraat 13 Poststraat 14 Julianasingel 15 Wilhelminastraat 16 Pr. Bernhardstraat tussen Julia nasingel en Pr. Hendrikstraat 17 Pr. Bernhardstraat tussen Oran jestraat en Kolkweg 18 Oranjestraat 19 Kolkweg 20 Parallelweg Oostsingel tussen Kard. van Rossemstraat en Min. Ch. Ruysstraat 21 Min. Ch. Ruysstraat 22 Mgr. Nolensstraat 23 Kardinaal van Rossemstraat 24 Dr. Poelsstraat 25 Hofstraat 26 Grote Markt 27 Marktstraat 28 Schoolstraat Eenrichtingsverkeer "uitgezon derd busdienst en bestem mingsverkeer": 29 Noordsingel van Overloonse- weg tot St. Ursulastraat Eenrichtingsweg "uitgezon derd (brom-)fietsers: 30 Langeweg van Kennedystraat tot Langstraat Eenrichtingsweg: 31 Langeweg van Hoenderstraat tot Frans Michelstraat 32 Raadhuisstraat van Stationsweg tot uitrit P-terrein Raadhuis- Verbod stil te staan 33 Oude Oostrumseweg van Julia nasingel tot Oostsingel Bereikbaarheid ziekenhuis en Merselo: Het ziekenhuis en Merselo blijven bereikbaar via de route Noordsingel, Oostsingel, Zuid-sin- gel, Westsingel, Merseloseweg Bereikbaarheid zorgcentrum "Het Schuttersveld": Het Schuttersveld blijft bereikbaar via de route Zuidsingel, Oostsingel, Noordsingel, St. Ursulastraat (hier op aanwijzing van de parcours- wachter de Hoenderstraat oversteken naar de Bergweg alwaar Het Schuttersveld gelegen is). Zoals jullie al- weten, vieren we dit jaar ons 40-jarig jubileum. Deze feestdag wordt gehouden op dins dag 2 mei. We beginnen om 15.00 uur met een H. Mis in de St. Petrus banden- kerk te Venray. Hierna worden alle leden verwacht in zaal De Witte Hoeve. Enkele van onze leden wor den daar gehuldigd en verder maken we er gewoon een gezellige middag van onder het genot van een drank je- Van 18.30 tot 19.30 uur willen we al jullie familieleden, vrienden, ken nissen en alle andere personen in de gelegenheid stellen om ons de feli citeren. Na de felicitaties sluiten wij deze drukke feestelijke dag geza menlijk af met een heerlijk diner. Kom allen met een goed humeur dan maken we er een onvergetelijke dag van. Vrijdag 28 april organiseert de Computerclub Regio Venray weder om een bijeenkomst voor al haar leden. De avond vindt plaats in de Coninxhof aan de Tinnegieterstraat in Veltum. De aanvang van de club avond is rond 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom op de clubavond. Ook wanneer u geen lid bent van de computerclub en met vragen of pro blemen zit omtrent uw PC, kunt u onze clubavond bezoeken. Onze computerclub zal u graag proberen te helpen en kan u kosteloos advie zen geven. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met onze secretaris Frans, tel. 0478-586198. Maandag 1 mei is weer onze jaar lijkse kringbedevaart naar Oostrum. De H. Mis is om 19.30 uur in de parochiekerk Onze Lieve Vrouw Geboorte te Oostrum en zal voorge gaan worden door onze geestelijke adviseur dhr. P. Ewals. Voor de muzikale opluistering zorgt het jon gerenkoor uit Oostrum. De afdelingsvoorzitsters zullen de bouwstenen meebrengen. Deze ste nen zijn gemaakt door LVB-leden op het thema Welvaart-Welzijn. E-mail adres Peel&Maas peelenm@tref.nl Dinsdag 2 mei a.s. gaan we naar België. Er zijn nog enkele plaatsen vrij in de bus. Dames, die nog graag mee willen, kunnen vandaag nog [27 april] contact opnemen met José Munten, tel. 511928. Voor de dames die zich opgege ven hebben vertrekt de bus vanaf de kerk. Graag om 08.00 uur aanwezig zijn. Zorg voor een geldig paspoort of identiteitsbewijs en Belgisch geld. We zijn ongeveer 20.30 uur weer in Oostrum. Reuma-Patiënten vereniging Venray e.o. Op maandag 1 mei organiseert de Reuma-Patiëntenvereniging Venray e.o. een thema-avond over de wet REA (reïntegratie arbeids gehandi capten), voor leden en niet-leden. Voor alle mensen die een arbeids ongeschiktheidsuitkering ontvangen en de doelgroep die onder de wet WSW (Wel Sociale Werkvoorzie ning) vallen, maar geen arbeid ver richten. Deze avond wordt gehouden in de Kemphaan, Kennedyplein 1 Venray. Van 19.30 tot 22.00 uur. Een arbeidsdeskundige van het GAK zal hier zijn medewerking aan verlenen. Opgeven telefonisch onder nr. 0485-342097. secr. mevr. C. Tebarts, bgg antwoordapparaat inspreken. De Natuurvrienden houden op zon dag 30 april weer een natuurwandel- tocht.. Alle routes gaan door de mooie bosrijke omgeving van Merselo. Op de rustplaatsen kunt u tegen geredu ceerde prijzen koffie, soep, broodjes, fris, thee, chocomel e.d. krijgen. Afstanden: 5, 10, 15, 20, 30 en 40 km. Starttijd: 30 en 40 km 07.00- 10.00 uur: 15 en 20 km 07.00-13.00 uur; 5 en 10 km 07.00-14.00 uur. Inschrijfgeld: met medaille 30 en 40 km ƒ4,00; zonder medaille ƒ2,50; overige afstanden met medaille ƒ4,- en zonder medaille ƒ2,50. Startplaats: Zaal 't Anker, Merselo, Grootdorp 73, tel. 0478-546217. Het inschrijfbureau sluit om 19.00 uur. Trein-taxi is aanwezig op het sta tion in Venray-Oostrum. Inlichtineen: 0478-546496. Bereikbaarheid Koningschieten schutterij 't Zandakker Noordsingel, Overloonseweg, Laag heidseweg, Hansenberg, Endepoel, schuttersweide aan de Loonsedijk (zie tevens bebording vanaf Noordsingel). Ontsluiting wijk 'Molenklef Vanwege de aanleg van de rotonde Westsingel/Noordsingel is de enige ontsluitingsweg de Molenklefweg, op aanwijzing van de politie en par- courswachters kunt u de wijk verla ten. Hier dient men met enige wachttijd i.v.m. passerende renners rekening te houden. Voor eventuele vragen kunt u terecht bij de afdeling Openbare Werken, dhr. Peter v. Horen, tel. 0478-523589. Hieronder een aantal titels uit de keuze van nieuwe romans: Anderson. Kurt: Eeuwwisseling. Een succesvol jong echtpaar uit New York ziet hun loopbanen rond de millenniumwisseling stranden en probeert hun huwelijk te redden. Dusseck, Micheline: De dochters van de zwarte godin. In de levens van 7 vrouwen op Haiti tekent zich de geschiedenis van hun eiland in de 20ste eeuw af. Elkins, Aaron: De buit. Een Amerikaanse kunstspeurder gaat op verzoek van de mooie nicht van zijn vermoorde vriend en een Oostenrijkse graaf op zoek naar door de Nazi's geroofde schilderijen. La Plante. Lynda: Koud hart. Een vrouwelijke prive-detective onder zoekt de moord op een filmproducer en wordt geconfronteerd met dode lijke ongelukken en zelfmoorden in diens familie- en vriendenkring. Porter, Henry: Axiom. Nadat een Londense bus is opgeblazen, zijn de Britse autoriteiten geneigd twee Ierse broers uit het IRA-milieu te verdenken. Pregelj, Djana: Solo voor Sarajevo. Autobiografisch relaas van de vriendschap van een vrouw in Sarajevo met een Nederlands echt paar, in vredestijd en tijdens de bur geroorlog. Raife, Alexandra: Hotel Grianan. Een vrouw tracht in het zomerhuis van de familie haar verdriet om een verbroken relatie te verwerken. Schmidt, Katrin: De Gunnar Lennefsen-expeditie. Een ongehuw de zwangere vrouw in Duitsland maakt in 1976 met haar overgroot moeder een imaginaire reis door de vrouwengeschiedenis van haar land. Spence, Cameron: Geheim com mando. Een groep Britse comman do's krijgt in 1994 in Bosnië de opdracht een neergeschoten piloot van achter de vijandelijke linies te redden. Wolff, Isabel: De speurtocht van Tiffany Trott. Een jonge vrouw is naarstig op zoek naar een levens partner, maar dat gaat haar niet zo goed af. Tot slot attendeert de bibliotheek u graag op de nieuwste Sprinters in de collectie. Sprinters zijn zojuist verschenen boeken. De bibliotheek leent deze exemplaren direct uit. Sprinters worden uitgeleend voor een periode van twee weken. U betaalt hiervoor 2,50 leengeld per band. De actuele Sprinterlijst, per 21 april.is als volgt: Colin Dexter: Een berouwvolle dag Janet Fitch: Witte oleander Nicci French: Onderhuids John Grisham: De broederschap Amon Grunberg: Fantoompijn Hella S. Haasse: Fenrir Val McDermid: De terechtstelling Doeschka Meijsing: De tweede man Pauline Slot: Blauwbaard Bjorg Vik: Late liefde Taxaties Advies 100% ONAFHANKELIJK HYPOTHEEK TAXATIE BEDRIJFSADVISERING WOZ-TAXATIES VENLO Deken van Oppensingel 45a 5911 AB, 077-3513301 BEDRIJFS TAXATIE VERKOOP TAXATIE AANKOOP TAXATIE VENRAY www.dirkx-vansoest.nl Alles tegen scherpe prijzen De La Roy Isolatie, venray waar prijs en kwaliteit de juiste verhouding hebben. Informeer ook naar de nieuwe subsidiemogelijkheden voor energiezuinig wonen. ISOLATIE

Peel en Maas | 2000 | | pagina 19