SV Meerlo viert jubileum met een spetterend feest Gilde Geijsteren opent schietterrein Franco Schubrich wint World Cup Saloon Stockcars Diana 1897 Sftontr e*t Ruitersport St. Jan Merselo Lopersgroep Peelrunners Darten DC Halfweg PC St. Joris Wanssum- Geysteren Sjoelclub Venray Spio Zangers van St. Frans Venray' s Mannenkoor Venrode 't Zonnelied Koninklijke Harmonie Euterpe Wijk Zuid Chrisko Venray's Gregoriaans koor De Kiosk Jeugdvereniging De Springplank Diabetes vereniging EVV De Huisvriend peel en maas donderdag 27 april 2000 - Pagina 17 n, is he in deV pers inn z-Boift n in ft Gei dorp len Meerlo maakt zich op voor het zestig jarig jubileum van Sportvereniging Meerlo. De festivitei ten vinden plaats tijdens twee week enden in mei en wel van vrijdag 19 met tot en met zondag 28 mei. @all- mag-inspr:De jubileumcommissie heeft een programma samengesteld dat voor jong en oud iets te bieden heeft. Sportieve activiteiten afgewis seld met amusement en een poging om een wereldrecord te verbreken. Ook via de digitale snelweg is alle informatie over de jubilerende ver eniging en het feestprogramma te vin den op www.go.to/voetbalfeesten. De voetbalclub vervult binnen de Meerlose dorpsgemeenschap een belangrijke plaats op sportief en maatschappelijk vlak. Niet voor niets werd de sportvereniging onlangs onderscheiden met de Zilver Vos, de hoogste onderscheiding van carna valsvereniging De V-^skes voor perso nen of verenigingen die zich op een meer dan voortreffelijke wijze inzet ten voor de dorpsgemeenschap. De vereniging telt momenteel 12 elftallen waaronder één succesvol dameselftal, een veteranenteam en zeven jeugdelf- tallen. Het eerste damesteam komt uit in de 5de klasse D van de afdeling Limburg en is een van de belangrijk ste kampioenskandidaten van deze afdeling (noot: zij worden als het goed is za 22 april kampioen!). Het eerste herenteam speelt in de vierde klasse H van de afdeling Limburg en is er in geslaagd om in deze klasse stand te houden. De vereniging heeft een boei ende geschiedenis achter de rug met hoogte- en dieptepunten. Maar hoog in het vaandel van deze sportvereni ging staat de sportiviteit en het pro moten van de voetbalsport in de meest brede zin van het woord. De vereniging beschikt over een prachtig voetbalcomplex aan de rand van het dorp in de bosrijke omgeving van de Bergsboslaan. Het complex bestaat uit een ruime, pas uitgebreide kantine met kleedaccommodatie en drie sportvelden. Enkele jaren geleden heeft de vereniging tijdens een lang durige strenge vorstperiode een van de velden onder water later lopen en ontstond er een heuse ijsbaan. De eer ste open Meerlose schaatskampioen schappen waren een feit. Tot 1989 heette de Meerlose voetbalclub Rooms Katholieke Voetbal Vereniging (RKVV) Meerlo in Sportvereniging Meerlo. Tijdens het promotiefeest van de Meerlose voet balclub in 1990, kampioen en promo tie naar de 3e klasse van de KNVB, werd de supportersvereniging Nève de Lien opgericht. Driejaar geleden werd het clubgebouw uitgebreid met enkele kleedruimtes, een bestuurska mer en kreeg de kantine een opknap beurt en werd er een terras aange legd. FEESTPROGRAMMA De jubileumfestiviteiten worden vrij dagavond 19 mei ingezet met een muziekavond die in het teken staat van de jaren zestig met optredens van Toni Macaconi the Swinging Devils. Feedback en de wereldberoemde band Shocking Blue. Zaterdag 20 mei is het traditionele buurten/verenigingentoer- nooi dat vernoemd is naar een van de kleurrijkste voetbalbestuurders van Meerlo. Frans Coenders. 's Avonds is in de grote feesttent op het sportcomplex een receptie van de jubilerende vereni ging en een feestavond voor iedereen. Tijdens deze bijeenkomst worden ook enkele jubilarissen gehuldigd en vindt de verkiezing van de beste Meerlose spelers allertijden plaats. Zondag 20 mei is het gemeentelijk Me/Wa-toemooi en is er 's avonds een jeugddisco. Woensdag 24 mei vindt het Wiel Gooren Jeugdtoemooi plaats en doet de grote voetbaltruck van de KNVB Meerlo aan. Vrijdag 26 mei vindt in de feesttent de niet meer weg te denken Meerlose playbackshow plaats georga niseerd door Concordia Veteranen Meerlo en zaterdag wordt op het sport veld het zogeheten Windstrekentoemooi gehouden met deelname van zes dames voetbalteams uit heel Nederland. En 's Avonds is de klapper van het voetbal- feest met een optreden van Nederlandse beste Rock 'n Lol-band Jovink en de Voederbietels en de Horster formatie Trade Mark. Zondag 28 mei worden de jubileumfeesten afgesloten met de finale van het Windstrekentoemooi en aanslui tend frühschoppen. Tijdens deze gezelli ge bijeenkomst wordt een poging onder nomen om het wereldrecord 'de langste Schaslik' te verbreken. Voor de 60's revival-avond op 19 mei en het concert van Jovink the Voederbietels op 27 mei is de voorver koop inmiddels gestart. De kaarten kos ten per stuk ft 20.00 aan de kassa (als er nog zijn) en fl 17.50 in de voorverkoop. Het voorverkoopadres in Venray is: Café De Bonte Koe, Hoenderstraat 4. tel: 0478-510137. Meer informatie op internet: www.go.to/voetbalfeesten of e- mail: S.V. Meerlo@hetnet.nl. Tijdens de paasdagen werd er in Kaatsheuvel een driedaags concours hippique voor de grote ruiters georgani seerd. De families Janssen en Van Ooi bezochten van onze vereniging dit eve nement met succes. Mark Janssen, Donut, springklasse B een schitterende le plaats; met Little Mistery werd Mark 2e in de klasse L. Broer Rick Janssen behaalde met Melchior in de springklasse B een 3e plaats. Simone van Ooi behaalde met Narlands de 2e plaats in de springklasse B. Eva van Ooi startte met twee paarden in de dressuur; met Nevada behaalde ze een 2e plaats in de klasse B met 16lp, met het paard Kiopas reed ze twee keer in de prijzen, een tweede plaats in de klasse L met 178p en een 5e plaats met 159p. Aankomend weekend organiseert Oostrum een springwedstrijd voor de paarden en voor de pony's een concours met dressuur en springen. Trainingen: Dinsdag: Interval en loopscholing, aan vang 19.00 uur Kastiëlse Baan Zaterdag: Vanaf 16.00 uur, parkeer plaats Schadijker Bossen Meterik. Wedstrijdage'nda: 30 april: Koninginneloop in Lieshout; 5, 10, 15 km en halve marathon. 7 mei: IJzeren man Volksloop in Weert; alle cat. 3.5, 7, 10.5, 17.5 km, 10.00 uur. 14 mei: 15 km van Venlo. 28 mei: Höhenstaffel (estafette) in Süchteln (Did); alle cat. est. 4x5 km vanaf 10.30 uur. Wedstrijdverslagen Maak gebruik van het medium van de toekomst om uw verslag in de annalen te laten opnemen. Mail naar toin.jan- sen@zonnet.nl. Let op: het mailadres is gewijzigd. Op zaterdag 29 april is weer ons sing le darttoemooi, waar iedereen aan mee kan doen. Aanvang om 20.30 uur en inschrijven tot 20.15 uur. Voor informa tie: café Halfweg, Stationsweg 147, tel. 0478-581510. Koninklijke Handboogsportvereniging Math Hendriks de millenniumkoning bij Diana 1897 Paaszaterdag wordt traditie getrouw het Koningschieten gehouden bij Diana 1897. Dit jaar voor de 103e keer. Voor de 3e keer (1993, 1996) in zijn sportca- riëre wordt Mart Hendriks Koning. De titel werd hem niet cadeau gedaan, er moest tot en met de laatste pijl gestreden worden. Het Koningschieten is opgebouwd uit 2 series van 25 pijlen en de 6 hoogst scorende schutters schieten nog elk 12 pijlen na. Om 13.00 uur werd gestart met de eerste serie: om 15.30 uur was de tus senstand als volgt. Math Hendriks 232, Helmut Willems 229, Rick Philipsen 226, Wendy van Ooi 226, Jos Gooren 223 en Jan Hermsen 222 punten. Bij de junioren had Susan Robben 214 punten, een nieuw persoonlijk record. Na een korte pauze werd begonnen aan de tweede serie. Die voor de volgende zes personen een finaleplaats opleverde. Met een verschil van 7 punten lussen de hoogste en laagste schutter. Mart Hendriks 460 en Rick Philipsen 453 punten. Uileindelijk wist Math Hendriks in de finale nog eens 112 punten te schieten waardoor de konings titel hem niet meer kon ontgaan en hij zich terecht de eerste milleniumkoning van Diana 1897 mag noemen. Van de andere finalisten wist Mari Thijssen en Helmut Willems beide 111 punten te scoren. Voor Mari Thijssen leverde dit de Ridder titel op. Zowel Jan Hermsen, Rick Philipsen en Annie Thijssen wisten 108 punten te scoren, waardoor Annie Thijssen als hoogste dame de prinssesen titel ter ere komt. Bij de junioren eindigde Susan Robben op de eerste plaats met 391 pun ten en verdiende hiermee de titel van jeugd prinses. Marlijn de Mulder eindig de op een tweede plaats. De wedstrijd voor de aspiranten begon om 15.30 uur en ging over één serie van 25 pijlen. Kent Chan behaalde hier de titel van aspirant koning met 173 punten. Robin Heidens eindigde als tweede met 130 punten en Mirco van Hagen als derde met 110 punten. De strijd om de titel eierkoning, hij of zij die de meeste paaseieren vergaard met vooraankondiging van de score per pijl mag zich eierkoning noemen. Deze eer viel dit jaar aan Gerrit Jacobs met maarliefst 10 eieren. Verder kwam Jackie Dekkers in aan merking voor de poedelprijs daar het noodlot hem trof en hij vanwege een blessure vroegtijdig de wedt rijd moest staken. De sportieve mating werd afgesloten met het tradionele koningsdiner en een Franco Schubrich uit Recklinghausen heeft op tweede paas dag de World Cup in de Saloon Stockcars gewonnen. In de race over 25 ronden, werkte hij zich snel door het hele veld naar voren en won met grote overmacht. Het dagklassement werd gewonnen door Gerrie Driessen uit Grubbenvorst. In de Stockcar Formule 1 was het Willie Peeters die alle vier de manches wist te winnen en daarmee ook het dag klassement won. Roel Bongaerts uit Roggel won twee manches in de Sprint 1300, de tweede manche won hij door buitenom drie van zijn concurrenten te passeren. In de Formule Toyota pakte Stephan Driessen een tweede plaats in het dag klassement dat gewonnen werd door Thomas Maier uit Meerbusch. Willie Peeters uit Nijmegen won ook het dag- klassement in de Stockcar Formule 2. Hier won hij twee manches maar moest in de derde manche zijn meerdere erkennen in Martijn Vowinkel uit Ommen. In de Stockrods pakte Jeroen Laurijssen uit Chaam de dagoverwin ning. gevolgd door Mare Stegmeijer uit Baarlo. Plaatsgenoten Davy Burhenne en René Heijnen uit Venlo eisten respectievelijk de vierde en vijfde plaats voor zich op. Al met al een zeer mooie wedstrijd dag. alleen jammer dat de Engels Saloon Stockcarcoureurs niet aanwezig waren. gezellig samenzijn met familie en ken nissen. Op 24 april 2e paasdag werd de arrowhead ronde van Handboogvereniging De Landbouwers te Alphen verschoten, waarbij enkele topschutter uit de USA zoals o.a. J. Barrs (Olympisch Kampioen) acte de precense gaven. Bij de junioren eindig de Rick Philipsen met een nieuw per soonlijk record van 282 op de 5e plaats. Mart Philipsen behaalde 261 punten. A.s. zaterdag is het Veteranen kam pioenschap bij Diana 1897. aanvang 13.30 uur. Zondag 30 april wordt de eer ste arrow-head in kring 4 verschoten handboogsportvereniging 't Trefpunt te Tienraij, aanvang 09.00 uur. Op tweede paasdag ging Katja Jeurissen met twee eerste plaatsen huis waarts uit Nederweert. Bij het springen met Amigo in de categorie AL en met dressuur in de categorie BB met Miss Saigon met 17 lp (2 winstpunten). Jaleesa v.d. Hof. categorie AL dres suur, le prijs met 162p; Esther Jeurissen. DB dressuur, met Dominca J. 1660. Met springen in de categorie AB behaalde Jaleesa v.d. Hof een tweede prijs. A.s. zondag is de Kringwedstrijd te Oostrum. Zaterdag 22 april was er een groot paas- toernooi in Wijchen. Vier leden wisten de finale te behalen. Klasse A: Anny v.d. Heijden wist met 133 gem. de finale te bereiken maar wist zich niet bij de eerste drie te spelen. Klasse D: Eindelijk sjoelde Ben Rongen weer als vanouds; een tweede prijs was zijn loon, 124.4 gem. Klasse F: Regine Sanders behaalde een verdienstelijke derde plaatst met 110 gem. Klasse G: Sander Broers werd weer eer ste met een gem. van 119 en dit niet in de Jeugdklasse. Synchroonzwemmen A.s, zaterdag en zondag vervallen de trainingen in verband met ^Koninginnedag. y Vrijdag 28 april: Géén repetitie. Zaterdag 29 april: Tussen 10.00 en 12.00 uur oud papier inleveren in de papiercontainer bij Eurodump aan de Nieuwhuisweg. Dinsdag 2 mei: Géén repetitie. Vrijdag 5 mei: Géén repetitie. Zaterdag 6 mei: Tussen 10.00 en 12.00 uur oud papier inleveren in de papier container bij Eurodump aan de Nieuwhuisweg; 20.00 uur repetitie Promo-koor. Dinsdag 9 mei: 19.15 uur repetitie jon gens. Repetitie: Donderdag 27 april: 19.30 uur Repetitie voor het gehele koor. In den Engel. Donderdag 4 mei: 19.30 uur Repetitie voor het gehele koor. In den Engel. Donderdag 11 mei: 19.30 uur Repetitie Tenor 1 2; 20.00 uur Repetitie gehele koor. Optredens/Evenementen: 29 april: Jubileumconcert in Schouwburg Venray. Volg mededelin gen tijdens repetitie! Schouwburg: 16.00-18.00 uur repetitie. Aanwezig schouwburg: vanaf 19.30 uur. 7 mei: Deelname Korenfestival der Zuidelijke Nederlanden te Gent. Vertrek 06.20 uur Witte Hoeve. 27 mei: Deelname korenmanifestatie te Meijel. 4 juni: Kerkdorpentour: Oirlo. Afmelden bij Hans Arts (tel. 584023) (Bij voorkeur tussen 18.30 en 19.00 uur) Oud papier: kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molenhofweg. (De weg tegenover de voormalige zui velfabriek) (Staat aangegeven!) Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Informatie: Repetitielokaal: Zaal "In den Engel". Poststraat 2. Secretariaat: Tel. 580173. De eerstvolgende repetitie is woens dag 3 mei a.s. bij zaal Thielen. Voorafgaande aan de repetitie wordt er een cursus "choreografie" gegeven door Martin Mitchell. Aanvang 19.00 uur. Dit tot en met woensdag 31 mei a.s. Afmeldingen bij Jeanny Jenniskens, telefoon 516877. Agenda 16 juni barbecue Wij zijn op zoek naar uitbreiding van ons koor en willen graag nieuwe sopra nen, mezzo en alten verwelkomen. Heb je zin in zingen en denk je dat je het bij ons koor wel naar je zin zult hebben dan nodigen we je van harte uit geheel vrij blijvend enkele repetities bij te wonen. Bel voor verdere informatie even met onze voorzitter. Jeanny Jenniskens. tele foon 516877. Gemengd zangkoor Repetities: 's maandags om 20.00 uur. Locatie: Parochiehuis Paterskerk. Leunseweg 5, Venray. Maandag 1 mei: Geen repetitie. Zondag 14 mei. Moederdag: Zingen om 10.30 uur. Zaterdag 20 mei: Zingen om 19.00 uur in Huize Loon te Overloon. Zoveel mogelijk car-poolen, onderling te rege len Bij ieder optreden gelieve een kwartier voor aanvang aanwezig te zijn. U bent welkom op onze repetities voor een ken nismaking. Voor meer informatie/aanmelding /afmelding kunt u bellen: mw. T. Douwes. tel. 0478-584494 of mw. T. v.d. Heuvel, tel. 0478-583884. E-mail adres Peei&Maas peelenni@tref.nl Harmonieorkest Donderdag 27 april en 4 mei: 20.00 uur Repetitie. Afmelden: H. v.d. Steeg, tel. 582539. Agenda: 28 april: 17.45 uur Serenade Oostrum bgv 50-jarig huwelijk Jan Derks. 29 april: Aubade, 11.00 uur Upke. 1 mei: 05.00 uur Perdstal 1 mei aanbla zen. 4 mei: Om 17.30 uur oud papier ophalen volgens rooster. 15 mei: ALV 20.00 uur Perdstal. 20 mei: Opluisteren start Kennedymars. Verzamelen om 20.45 uur Rabobank. 21 en 28 mei: Eerste communie. 27 mei: Peeltoernooi, aanvang 19.00 uur, Melderslo. 18 juni: Opluistering dienst tgv 575- jarig bestaan schutterij in de Grote Kerk. 3 en 4 nov.: Proms Jeugdorkest Donderdag 27 april en 4 mei: 18.45 uur Repetitie. Agenda: 29 april: Aubade Rabobank, aanvang 12.00 uur. Mei/juni: Boncura. 15 mei: ZOC Aula muziekschool. 28 mei: Eerste communie Oostrum, 11.00 uur. Najaar: Concert Merselo/Ysselsteyn. Afmelden: P. Noten tel. 587858 Drumband Dinsdag 2 en 9 mei: 20.00 uur Repetitie. Afmelden: Dorien van der Giessen, tel. 589317. Agenda: 28 april: 17.45 uur Serenade Oostrum bgv 50-jarig huwelijk Jan Derks. 29 april: Aubade. 15 mei: ALV 20.00 uur Perdstal. 20 mei: Peeltoernooi, aanvang 13.00 uur Melderslo. 20 mei: Opluistering starat Kennedymars. Verzamelen om 20.45 uur bij de Rabobank. 21 en 28 mei: Eerste communie. 3 en 4 nov,: Proms. Bestuur 27 april 20.00 uur ab Coninxhof; 15 mei: ALV 20.00 uur Perdstal; 22 mei 20.00 uur db Coninxhof. Vrijdag 28 apil kienen in het Wijkgebouw aan de Beukenlaan 4. Aanvang 20.00 uur. Er zijn prachtige prijzen en een superkien. Het Kon. St. Willibrordusgilde uit Geijsteren heeft op tweede paasdag, maandag 24 april jl. een belangrijke gebeurtenis aan zijn roemruchte geschiedenis toegevoegd. Op deze dag werd namelijk het nieuwe schietterrein aan de St. Wilbertsweg in gebruik geno men. Na een lange periode van voorbe reiding en met heel veel inzet van vrij willigers was het nu eindelijk zo ver: de eerste schoten op het nieuwe terrein konden gelost worden. OUDE TERREIN MOEST WIJKEN Vanaf eind jaren zestig in de vorige eeuw hield het gilde zijn schietwedstrij den op het terrein aan de Graaf van Schellaertstraat. Maar er kwam steeds meer woningbouw in de buurt van het terrein. En geluidnormen die vroeger nooit een rol speelden, werden steeds meer van belang. Bij de laatste uitbrei ding van de woonbebouwing aan Graaf van Schellaertstraat en Heiveld besliste de gemeente Meerlo-Wanssum dat het schietterrein verplaatst moest worden. Het perceel zou dan vervolgens ook een woonbestemming kunnen krijgen. En met de opbrengst van die grondverkoop kon de gemeente dan het gilde uit de extra kosten van verplaatsing helpen. Wat blijft op het oude terrein is de zogenaamde "keizersboom" daar geplant als herinnering aan het in 1968 behalen van het keizerschap van het gilde door Harry Boom. Wat er ook gebeurt, deze boom moet daar blijven staan vindt het gilde en de gemeente heeft daarin haar medewerking toege zegd. NIEUW TERREIN SNEL GEVONDEN Het gilde ging vervolgens de omge ving van het dorp verkennen om een plek te vinden die aan de vereisten van de milieuwetten kon voldoen. Intussen was ook duidelijk dat schietterreinen van gildes voortaan voorzien moeten zijn van kogelvanginstallaties. Dat voor komt dat het lood van de kogels vrij in het bos of op het veld valt. Over het wel of niet schadelijk zijn van dat lood zijn de meningen van de geleerden overi gens nog zeer verdeeld. Maar de wetge ving schrijft intussen toch het gebruik van kogelvangers voor. Voordeel daar van is echter wel dat de onveilige zone tijdens het schieten beperkt is tot de directe omgeving van de schietpaal. ter wijl die eerst wel meer dan 1000 m. diep was en plaatselijk meer dan 400 m. breed. Met die afstanden hoefde men dus geen rekening meer te houden. Natuurlijk pleegde het gilde overleg met beschermheer baron de Weichs de Wenne of hij niet ergens een stukje grond beschikbaar had. Als beste optie kwam naar voren een perceeltje aan de St. Wilbertsweg aan de rand van een bos, in de volksmond "het Vossebuske" genaamd. Voor dat terrein werd een ver gunning aangevraagd en ook verleend door de gemeente. ENORM VEEL WERK Er werd een begroting gemaakt voor de verplaatsing van het terrein en die kwam inclusief de vereiste kogelvan gers op ruim ƒ50.000,00. Met de bijdra ge van de' gemeente voor de verplaat sing van ruim ƒ30.000,00 en met de subsidie van gemeente en provincie voor de aanschaf van de kogelvangers (respectievelijk ƒ4.368,00 en ƒ2.500,00) kon men er dus nog lang niet komen. Dat betekende dat de gildenbroeders zelf dan de handen flink uit de mouwen moesten steken. Enkele leden hebben vele tientallen (met name wintersavon den gewerkt om al het ijzerwerk aan elkaar te lassen voor de nieuwe schiet- palen. oplegsteunen etc. Verder moest het terrein nog helemaal in orde gemaakt worden: wat een wildernis was, moest een fraai parkachtig landschap worden. Ook het gebouwtje "de Schuts" van het oude terrein moest naar het nieuwe terrein toe. En ook dat lukte: in zijn geheel werd het opgepakt met een kraan en op een dieplader vervoerd naar de nieuwe locatie. Er kwam een mooi toegangspad, afgesloten met een slag boom en het terrein werd beplant en ingezaaid. Dat alles nadat de vier enor me schietpalen 15 m. hoog) op het talud waren neergezet, zwaar verankerd in een flink blok beton. OPENINGSFEEST Vol trots kon het gilde op tweede paasdag dit nieuwe schietterrein in gebruik gaan nemen. Om 13.30 uur wer den de openingshandelingen verricht. Daarvoor werd een kanonschot afge vuurd en daarna het naambord van het terrein onthuld. Het nieuwe terrein heet "de Schutroei." Deze naain duidt op schutter en schieten, op beschutten de taak van het gilde, op roede wat ook paal of stok betekent en op de opper vlakte van het terrein, ongeveer een roei, de oude maat voor 1.000 m2. Het naambord werd onthuld door de burge meester van Meerlo-Wanssum samen met het oudste lid van het gilde, Sjeng Kleeven. Gildenpriester pastoor van Kempen zegende het terrein in en ver volgens werden de vier nieuwe schiet palen in gebruik genomen met ope- ningsschoten door burgemeester Hahn. beschermheer baron de Weichs de Wenne. gildepriester van Kempen en erelid Sjeng Kleeven. Ook keizer Harry Boom, wethouder Derikx, gemeentese cretaris de Ruyter en nog enkele andere genodigden losten vervolgens openings- schoten. KEIZERSWISSELBOKAAL Daarna begon de wedstrijd om de kei- zerswisselbokaal. een beker voor onder linge schietwedstrijden in het gilde, beschikbaar gesteld door keizer Harry Boom. Zo n 20 gildenbroeders gingen in de strijd om de bokaal. De overige 20 vermaakten zich - samen met veel ande re Geijsterenaren die kwamen genieten van het mooie terrein en het mooie weer - opperbest met toekijken, kletsen of met het verzorgen van de drank en de barbecue op het terrein. Gildenhuishouders Giel en Ingrid Geven van zaal de Kei hadden voor deze gelegenheid een vat bier beschik baar gesteld aan het gilde. Ook de toe schouwers kregen tussendoor de kans om een paar schoten te lossen "op de wippen" van de nieuwe schietpalen. Tegen 18.00 uur kon de uitslag van de wedstrijd worden bekend gemaakt. Winnaar van de keizerswisselbokaal werd met 12 punten Eric Euwals. Op een gedeelde tweede plaats eindigden Nard Groetelaers en Piet Groetelaers. beiden met 10 punten. OP NAAR HET VOLGENDE FEEST Na dit mooie openingsfeest, maakt het gilde zich op voor de volgende grote manifestatie. Dat wordt een aantal optredens in de Franse stad Orléans. waar het gilde verblijft van 5 tot en met 8 mei voor het opluisteren van de Jeanne d'Arcfeesten. Op uitnodiging van de stad is het Kon. St. Willibrordusgilde daar te gast. onder andere met nog een Nederlands gezel schap, namelijk een jachthoomkorps uit Groningen. Zaterdag 29 april: Opluistering H. Mis Vredeskerk, 19.15 uur Maandag 1 mei: Repetitie van 19.30 tot 21.00 uur. Zaterdag 20 mei: Opluistering H. Mis Vredeskerk. 19.15 uur S.v.p. een kwartier voor aanvang van de uilvoering aanwezig zijn. Bij verhindering s.v.p. tijdig afmelden. Ons koor Chrisko bestaat uit een klei ne enthousiaste groep jonge dames. We zingen in zowel Vredes- als Paterskerk en af en toe bij instellingen. We hebben een afwisselend repertoire en een gezel lige koffiepauze. Wie heeft er zin en tijd om op de maandagavond van 19.30 tot 21.00 uur met ons mee te repeteren We oefenen in het parochiezaaltje aan de Whistlerstraat la. Voor meer infor matie: Marly Driessen, tel. 0478- 588176 of Norma Ansinger, tel. 0478- 585234. Maandag 1 mei: Om 18.45 uur repetitie Beukenrode. Zondag 14 mei: Om 10.30 uur uitvoe ring Beukenrode: daarna repetitie Beukenrode. Zondag 4 juni: Om 10.00 uur uitvoering Annakapel; daarna repetitie Annakapel. Maandag 12 juni: 2e Pinksterdag: Uitvoering Merselo. Zaterdag 16 sept. en donderdag 2 nov.: Uitvoering Paterskerk. Zondag Ï9 nov.: 65-jarig huwelijk, bejaardenhuis Deurne. Zondag 3 dec., le Advent: Uitvoering Beukenrode. Afmelding bij secretariaat: J. v. Loon. 0478-585422. Wijkcentrum Donderdag 27 april: 20.00u Sjoelclub Magnifique; Zaterdag 29 april: 09.00u Sacred Dance. Maandag 1 mei: 19.30u Fobiegroep; 19.30u Postzegelvereniging: 20.00u Stichting verg.; 20.30u Dansgroep Hakkespits. Dinsdag 2 mei: 19.00u Balans slankcur sus; 19.00u Pedicurecursus; 19.30uNiet Rokers Bridgeclub: 19.30u Bridgeclub De Pelgrims. Woensdag 3 mei: 19.30u Bridgeclub Doublet; 20.00u Sjoelclub De Schuivers. Donderdag 27 april (vanavond): Kwis voor de jeugd van de groepen 5 en 6. Van 18.30 tot 20.00 uur worden er vra gen gesteld, waarop een goed antwoord gegeven moet worden. Voordat het ant woord aan de beurt is, wordt er eerste met een pijltje gegooid. De gegooide punten krijgt men bij een goed ant woord. Maandag 1 mei: Van 18.30 tot 20.00 uur clubavond voor de kinderen van de groe pen 3 en 4. Met mooi weer gaan we naar de speeltuin. Met slecht weer blijven we thuis en spelen de kwis 'Ren je rot'. Aansluitend programmavergadering voor de leiding van de maandaggroep. Dinsdag 2 mei: Tocht voor de jeugd van de groepen 7 en 8 plus de schoolverla ters. Het wordt een oerdegelijke pijltjes- tocht met flinke pijlen van stoepkrijl. Iedereen graag om 18.15 uur aanwezig. De avond duurt tot 20.00 uur. Ook op dinsdag, inleveren kampspullen. Van 18.00 tot 20.00 uur kunnen deze bij ons clubgebouw ingeleverd worden. Woensdag 3 mei: Begin van het jaarlijk se kamp. Vertrek voor iedereen staat gepland om 17.30 uur. Ouders: Wij willen graag zo snel moge lijk weten wie er meedoet aan Rollebol (27 mei). Lever de antwoordstrook daar om in bij de leiding. Opgave vóór 12 mei. Op maandag 1 mei is er in het personeeisrestaurant van het St. Elisabeth ziekenhuis in Venray een bijeenkomst van de Diabetesvereniging. Aanvang 20.00 uur. Thema van de avond is: Diabetes... tabletten... insu line dieet.dieet???;., hoezo dieet?? De avond wordt verzorgd door mevrouw Ineke v.d. Weiden, als diëtiste verbonden aan het ziekenhuis, met* als doelstelling samen tot een dis cussie te komen om bijvoor beeld eikaars ervaringen te vernemen en mogelijk iets van elkaar te leren Mieke. Rieky, Gina en Cocky zulten u hierbij behulp zaam zijn. Het bestuur van EVV de Huisvriend nodigt de leden uit voor de ledenverga dering van maandag 1 mei a.s. De ver gadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in café In den Engel te Venray. Agenda: Opening; notulen vorige ver gadering; ingekomen stukken; bestuur smededelingen (enten vogels en geven voor Plantaria 'Twistede'); ringen uitgif te en ringenbestelling; wat verder ter tafel komt; rondvraag; sluiting. Bij verhindering graag afmelden bij de secretaris. Sjaak Verkoeijen. tel. 0478-581742.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 17