Schouwburg Sint Anna, n parktheater van formaat (6) Oscar Regiokalender Hybride hypotheek biedt flexibiliteit Smartlappendag herleven opnieuw in De Bonte Koe Fietsvier daagse Venray Doe mee met het Literair Café Astmafonds zoekt collectanten! Inloopavond Vacaturebank vrijwilligers- centrale Omroep Venray: Rond de tafel Avond - vierdaagse Activiteit voor kinderen met kopzorgen Geslaagd Blaaskapel De Smeleblaozers Oud papier 10 peel en maas donderdag 27 april 2000 - Pagina 11 Stichting Stadspark Venray 16) Dit artikel is een vervolg op eer dere artikelen die vanaf 2 maart van dit jaar in deze rubriek zijn verschenen over de schouwburg an Sint Anna, inmiddels ook wel 'Parktheater Sint Anna" genoemd. samenlopende initiatieven tot behoud In oktober 1997 lanceerde de Koninklijke Harmonie Euterpe het voorstel om de schouwburg van Sint Anna te behouden en te herbestem- ien tot centrum voor amateuristi sche muziek- en kunstbeoefening. |n september van het vorig jaar heeft een werkgroep een rapport uit gebracht over de haalbaarheid van dat voorstel. Deze werkgroep kwam tot een positief oordeel dat inmid dels ook wordt betrokken bij de ste denbouwkundige verkenningen die thans plaatsvinden. Stichting Stadspark is in het afgelopen jaar op verschillende manieren naar bui ten getreden met haar visie op de toekomstige ontwikkeling van het Sint Anna terrein en bracht in maart van dat jaar hierover een brochure uit waarin de Stichting nadrukkelijk pleit voor handhaving van de schouwburg met als bestemming: Centrum voor amateuristische tuziek en kunst. Wanneer krachten in dezelfde richting werken kunnen zij elkaar leen maar versterken. In dit en een [olgend artikel vindt U in het kort lijzonderheden van belangrijke motivaties om Parktheater Sint Anna te behouden en op de voorge stelde wijze te herbestemmen. Het fraai gedecoreerde raam, in de hal met entree van het theater. unieke gebouwenlandschap Het Parktheater maakt deel uit van het unieke en mooie gebouwen landschap van Sint Anna. Dit gebouwenlandschap is een van de laatste goed bewaard gebleven voorbeelden van de gestichtspsy- chiatrie in ons land. Het tijdperk van deze gestichtspsychiatrie loopt ten einde en de traditionele grote gestichten, gebouwd volgens het z.g. paviljoenensysteem, worden gesloten. De gebouwen op Sint Anna vormen tezamen een uniek voorbeeld van een Nederlandse psy chiatrische inrichting uit de 20e eeuw dat de moeite waard is om behouden te blijven, zij zijn in feit in totaliteit een museum. ruimte Venray kent een bruisend, vitaal en bloeiend cultureel leven en talrij ke muziek- en zangverenigingen, toneelverenigingen enz. bieden de amateur volop gelegenheid deze kunstvormen te beoefenen. In onze Gemeentegids vindt u meer dan 40 muziekverenigingen, meer dan 25 zangkoren en 7 toneelverenigingen. Venray heeft meer dan 2000 actieve muziekamateurs Een culturele rijk dom waar we trots op mogen zijn. Naarmate de Venrayse schouwburg "de Beejekurfhet accent meer en meer op de professionele kunst is gaan leggen, is de behoefte aan een podium voor amateur-kunsten alleen maar toegenomen. Daar komt bij dat in Venray-centrum geschikte verenigingsaccommodatie erg schaars is. Overigens: de afstand tussen het Parktheater van Sint Anna en het Venrayse Gemeentehuis bedraagt ongeveer 900 meter, dat is evenveel als de afstand tussen het Gemeentehuis en b.v. de Paterskerk. Met de uitbreiding van de stedelijke bebouwing van Venray in noordelij ke richting - plan Brabander - komt het Sint Anna terrein en daarmee ook het Parktheater alleen maar cen traler te liggen. Heeft u vragen of opmerkingen over de Stichting Stadspark Venray, dan kunt u contact opnemen met het secretariaat van de Stichting: Engelenstraat 8, 5801 RT Venray, telefoon 581191. E-mail adres tw.els@wxSïÏÏl IDe aprifopgave is het sextet van een sonnet: 'We wisten het waarachtig wel, we zagen ff dood dagelijks in vele vormen aan. Of we ooit een toekomst zouden hebben wrd. gezien onze positie, steeds twijfelachtiger. Mogelijk was de herfst daarom het verscheurendst: Alles ging dood en we hadden nog met geleefd Uit welk gedicht zijn deze regels afkomstig en wie is de auteur ervan. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 19 ntei a.s. sturen naar het Secretariaat. Rochusstraat 1, 5801 RR Venray" Telefoon; 0478-582948, Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt dan dc vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aaiigehaaldc dichtregels afkomstig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Elke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke win naar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de Raadselitzc Roos uehuidiad. Uit eacties, die het Literair Café regelmatig krijgt, blijkt dat velen m Venray-regio de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen, ook zonder dat zij aan de wedstrijd meedoen,.Zij genieten van de prachtige gedichten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn, zonder dat zij een heel jaar lang willen wedijveren om de le plaats. Maar ook wanneer zij wel eens één oplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gestéld wordt voor incidentele deelnemers verdienen. Voor het eerst in de 8-jarige geschiedenis van deze rubriek bleef de stand na eén nieuwe opgave ongewijzigd. De stand is dus nog steeds: 20 punten voor de dames 11 van Beek/L.A'olsérk R. van Daal én A. van Velzen:-' Huigen en de heren .1. Craghs. A. Kroft en A. Leijssen. Er was geen enke le deelnemer., die Eva Gerlach tipte als auteur. Zij schreef het" prachtige gedicht: "De zon en alles". Niet voor niets ontvangt zij eind mei de P C. Hooftprijs: De ik-f Iguur droomt, dat zij haar hele hebben en houden aan iemand afstaat, die ëf slecht op past. Het begint met een koffertje en het eindigt met de situatie, dat zij alles heeft uitgeleend. De ontvanger, stelt daar, lot teleurstelling van de ik-figuur. niets tegenover, maar vertrekt met de Noorderzon. De ik-figuur heeft niets te verwachten. Aan het einde van de droom blijken gever en ontvanger identiek te zijn! a Gerfach - De zon en alles Iemand paste slecht op wat van mij was. Gwide met mijn koffertje, scheurde mijn hoeken, verloor mijn jas. Steeds meer wilde zij lenen en ik gaf iiaar alles tot ik niets meer over had in de verwachting dat het dan wl goed zou komen, dat zij tijk geworden voor mij 'zorgen zon en ik zou niets meer doen en alles zon vanzelf gaan. Maar hei gebeurde zoals je denkt, fff ging weg niet de zon (falies bifffeh, alleen mij'iutd zij niet meegenomen. Aan het eind begon het in die droom pas duidelijk te zijn wie wie was, ik lichter dan ik Op donderdag 25 mei brengt Herman Pley. hoogleraar Middeleeuwse Letterkunde, een bezoek dan Let Literair Café Venray-regio. Naast auteur is Herman Pley een onderhoudend vertelier. Het Is de moeite waard om deze avond nu alvast in uw agenda te reserveren! Mocht u donateur willen worden van het Literair Café Venray-regio - minimale bijdrage van ƒ30,- per jaar - dan krijgt u het programma toege zonden. Als donateur steunt u hiermede de activiteiten van het Venrayse [Literair Café en krijgt u bovendien reductie op de entfeekostén van de bij- ïerikom.sten. Informatie over het bovengenoemde of over herwerk van het Literair Café kunt u verkrijcen bij het secretariaat: Rochusstraat I. 5801 ^RR Venray, Telefoon: 0478-582948. j Doe dit jaar ook met ons mee? We zoeken collega-collectanten in de Oranjebuurt en Venray-Zuid voor de week van 15 tot en met 20 lei. Het motto voor dit jaar is 'Luchtgevecht', omdat mensen met astma, chronische bronchitis of lon gemfyseem een constant luchtge vecht voeren. Al meer dan 40 jaar steunt het Astma Fonds deze men sen in hun luchtgevecht. Door wetenschappelijk onderzoek, voor lichting aan patiënten en hun omge- ""ig cn scholing van artsen en ver- ëgkundigen. Al die meer dan 40 jaar is veel bereikt, maar er is nog veel te doen. Het aantal patiënten met astma neemt toe. Steunt u hen in hun luchtgevecht? We vragen maar 90 minuten van uw tijd. Meldt u aan bij uw plaatselijke collecte-organisator N. v. Gerven-de Vreede. tel. 584201. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Landelijk Contactorgaan Begeleiding Borstkankerpatiënten afd. Venray De begeleidingsgroep Borstkankerpatiënten Venray e.o. organiseert iedere eerste woensdag van de maand een 'inloopavond' voor dames die met borstkanker zijn geconfronteerd. De volgende bijeenkomst zal plaatsvinden op woensdag 3 mei tussen 20.00 en 22.00 uur in de 'huiskamer' van het St. Elisabeth ziekenhuis in Venray. Wij hebben een lotgenote bereid gevonden om uitleg te geven over het programma 'Herstel en Balans' en over haar eigen ervaringen te vertellen. Er is ook gelegenheid voor een gesprek met iemand van de begelei dingsgroep, maar ook met andere lotgenoten. Verder is er veel informatie beschikbaar over borstkanker en alles wat daarmee te maken heeft voor mensen, die daarvoor belang stelling hebben. U bent van harte welkom. Voor informatie: 0478- 581562. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. VROUW/MAN Synthese zoekt iemand voor het geven van een kookcursus voor leerlingen van groep 7 en 8. Dit is een onderdeel van de verlengde schooldag, de cursus wordt dus 's middags na schooltijd aangeboden op basisschool Dr. Poels/De Kemp in Venray. Men moet structuur kunnen aan brengen in de kookcursus en met kinderen kunnen omgaan. De werktijden zijn twee maal vijf bijeenkomsten 's middags na schooltijd. Meer informatie: Vrijwilligers centrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995. Altijd al verlangd naar een avond zoals de sterren in Amerika die een keer per jaar meemaken bij de uit reiking van de Academy Awards. Helemaal filmgek en zeker onder de indruk van die prachtige muziek bij de films? Oker presenteert zo'n avond vol zang, muziek, glamour, glitter en show voor de hele familie. Vol enthousiasme en overgave repeteert Zang- en Theatergroep Oker aan hun nieuwe presentatie Oscar. De 60 leden tellende groep organiseert zelf de uitvoering en zorgt zelf voor het décor, de kleding en pr. De uitvoeringen van Oscar zijn te zien op zaterdag 13 en 20 mei en zondag 14 en 21 mei in het gemeenschapshuis in Overloon. De voorverkoop van de kaarten is inmiddels gestart en we mogen wel zeggen dat het storm loopt. Dit heeft zelfs geresulteerd dat er een extra uitvoeringsavond komt en wel op donderdag 18 mei. Kaarten kosten ƒ17.50 en zijn te verkrijgen bij Rabobank Overloon, Kapsalon Toine en Slagerij Centen. Zondag en maandag jl. was het Pasen. Twee dagen nog wel. Zo gaat het met christelijke feesten. Het Ronde tafel-team gaat met u praten over dit feest, Pasen, de verrijzenis van Nazareth. Ze dachten, dat hij door was. gekruisigd, en nu blijkt dat hij toch leeft. Het is niet de bedoeling hier een zware theologische verhandeling te houden, maar we willen het er wel over hebben: dood, is het afgelopen als iemand lichamelijk dood is? Of is er toch nog leven... maar hoe dan? We willen het vooral hebben over andere vormen van dood zijn: Mensen die niet meer de wereld in kunnen kijken, mensen die geen uit zicht hebben, ergens aan kapot gaan. Waar praten we dan over? Een voorbeeld: Je komt er als jongere achter dat je ouders je niet gepland hebben en dat laten ze je voelen ook. Of je hebt te horen gekregen dat je ernstig ziek bent. Hoe ga je hiermee om? Kun je hier uit komen? En hoe? Is dit soort dood te over winning. U merkt wel, geen eenvoudige kost, maar we willen het toch probe ren. Opstaan, weer tot leven komen, weer kracht krijgen om door te gaan. in opstand komen... Op deze manier kan Pasen weer betekenis krijgen of een andere betekenis. Zondag 30 april van 12.00 tot 13.00 uur; dinsdag van 18.00 tot 19.00 uur herhaling. Over zeven weken begint de jaar lijkse Avondvierdaagse. De afstanden zijn 3-5-10-15 km per dag op 15. 16. 17 en 18 juni. Op zondag 18 juni kan men ook inschrijven voor een 30 km route. Het inschrijfgeld is ƒ7,50 p.p. Wilt u één dag wandelen, dan betaalt u ƒ3,50 p.p. De 30 km op zondag kost ƒ4,-. Alle deelnemers ontvangen elke dag op de rustplaats een trakta tie. Bovendien ontvangen alle deel nemers een herinneringsmedaille. Iedereen kan deelnemen, jong en oud, groot en klein, alleen of"met z'n tweeën, met een klein groepjé of met een grote groep. De start en finish zijn dit jaar weer op het Schouwburgplein. Starttijden: Donderdag t/m zater dag: 15 kilometer vanaf 17.00 uur; 10 kilometer vanaf 17.35 uur: 5 kilometer vanaf 17.45 uur: 3 kilo meter vanaf 17.55 uur. Op zondag 18 juni: 30 km tussen 08.00 en 10.30 uur; 15 kilometer vanaf 14.00 uur; 10 kilometer vanaf 14.30 uur: 5 kilometer vanaf 15.00 uur; 3 kilometer vanaf 15.15 uur. Défilé: Op zondag 18 juni doen alle deelnemers mee aan het défilé door het centrum van Venray. Dit défilé wordt opgeluisterd door een tiental muziekkorpsen uit Venray en omge ving. Start défilé om 16:45 uur. Wilt u deelnemen met een school of een vereniging dan nodigen wij u van harte uit voor een informatiebij eenkomst in de kantine van Sporthal 'De Wetteling' op dinsdag 16 mei om 20:00 uur. Voor meer informatie kunt terecht bij: mevr. G. v. Ham-Frederix, Kerkpad 1, Venray. tel. 583765 of mevr. P. Munsters, Pr. Hendrikstraat 21, Venray, tel. 580648 TOT ZIENS OP DEZE 42ste AVONDVIERDAAGSE Veel kinderen vinden het lastig als een van hun ouders (ernstige) psychische problemen heeft. Wat is een psychisch probleem precies en hoe ga je ermee om? Kun het later zelf ook krijgen? Het GGZ Centrum Land van Cuijk start eind mei met een activi teit voor kinderen van 12 t/m 15 jaar die een ouder hebben met een dui delijke psychische 'ziekte', zoals bijvoorbeeld een ernstige depressie. In vijf korte bijeenkomsten kunnen kinderen herkenning vinden bij elkaar en leren wat een psychisch probleem precies is, hoe je ermee om kunt gaan en hoe je met je eigen gevoelens omgaat, kinderen hoeven zelf geen problemen te hebben om mee te doen. Het is geen therapie, maar een laagdrempelige activiteit, georganiseerd door de afdeling pre ventie. Deelname is gratis. Kinderen heb ben geen verwijzing nodig. De bij eenkomsten vinden na schooltijd plaats. Vooraf wordt een kennisma kingsgesprek gehouden waarin kind. ouder en begeleider kunnen bekijken of deze activiteit goed bij het kind past. Ouders kunnen hun zoon of dochter aanmelden door contact op te nemen met mevrouw D. Ebbeng. GGZ Centrum Land van Cuijk. Het telefoonnummer is 0485- 567890. Bauke Freriks uit Oostrum is aan de Universiteit van Maastricht geslaagd voor twee studies t.w. gezondheidswetenschappen en psy chologie. Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray eri directe omge ving, We willen onze lezers echter bok de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Mags Regiokalender, Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 29 april; In Venfo-Noord vindt voor de derde keer een koninginnemarkt plaats. Voor de kinderen is er "s ochtends een kinderrommelmarkt en *s middags een versierde rietsoptocht Zondag 30 april: In de St. Lambertuskerk in Horst verzorgt organist Theo Hes een orgel concert. Aan het concert, aanvang 16.00 uur, wérken de trompettisten Jacq Sanders en Ger Smits mee. Maandag I mei: G. Ha winkels verzorgt een informatieve lezing over de leer van Bruno Gröning. De bijeenkomst in Hotel Wilhelmina in Venlo begint om 19.30 uur. Dinsdag 2 mei; In cultureel centrum De Weijer in Boxmeer vindt een informatie-avond Bevallen in het Maasziekenhuis plaats. De avond begint om 19.45 uur. Donderdag 4 mei: In America vindt de traditionele Dodenherdenking plaats. Oud verzets- deelnemers van dé Zwarte Plak/Brabantse Peel organiseren jaarlijks deze plechtigheid die om 19.00 uur begint met een gebedsdienst in de parochie kerk. LL, Vrijdag S en zaterdag 6 mei: Op het Nederlands Hippisch Centrum in Deume vinden de Europese kampioenschappen hoefsmeden plaats. Meer clan 50 smeden uit in totaal tien landen hebben zich inmiddels ingeschreven. Zondag 7 mei; Jong Nederland Zeilberg houdt van 10.30 tot 17.00 uur een vrije markt bij haar accommodatie aan de Manenbergweg 3 in Zeilberg. Zondag 7 mei; De Vereniging Vrienden van het Lied verzorgt het tweede concert in GC 't Heljes Keteen in Panningen. Op het programma staan werken van R. Strauss. H. Wolf en R. Schumann. Het concert begint om 11 .(X) uur. Zondag 7 mei: In Deume vindt de Int. Dutch Open Solo Motocross plaats. Tijdens deze wedstrijd verschijnt de gehele top van Nederland aan de start. Consumentenbond: Plu+s Plan als één van de beste getest Wanneer u een hypotheek kiest, moest u tot voor kort een keuze maken; ga ik beleggen met kans op een hoger rendement, of wil ik meer zekerheid en ga ik sparen? Met de komst van de zogenoemde hybride hypotheken is dat veran derd: tijdens de looptijd kunt u switchen, al naar gelang uw behoefte of de ontwikkelingen op de markt. De Consumentenbond heeft deze nieuwe soort hypothe ken in de februari-uitgave van de Geldgids onderzocht. Het Plu+s Plan van De Hypotheekshop komt bij deze test als één van de beste uit de bus. De meest afgesloten hypotheek- vormen zijn op dit moment de spaar- en de beleggingshypotheek. Beide varianten zijn gekoppeld aan een levensverzekering, waarvoor u maandelijks premie betaalt. Bij de spaarhypotheek wordt deze premie op een spaarrekening gestort, terwijl bij de beleggingshypotheek de pre mies worden belegd. Bij deze 'tradi tionele' hypotheekvormen maakt u vooraf een keuze, die u later niet meer kunt wijzigen. En dat kan wel eens minder voordeel opleveren dan u had gedacht. Daarom zijn de hybride hypothe ken ontwikkeld. Deze bieden meer flexibiliteit: u kunt namelijk tijdens de looptijd van de hypotheek bepa len of de premie voor de levensver zekering moet worden belegd, of op de spaarrekening gestort moet wor den. U kunt zelfs met het opge bouwde spaarkapitaal gaan beleg gen. of de beleggingen op de spaarrekening zetten. Hieraan zijn echter wel kosten verbonden, die per aanbieder verschillen. SPAREN OF BELEGGEN Het belangrijkste wat u zich moet afvragen als u een hybride hypo theek heeft, is of u wilt beleggen of sparen. Dit is onder andere afhanke lijk van uw eigen gevoel: de één kan nu eenmaal rustiger slapen bij een correctie van de beurskoersen dan de ander. Maar de ontwikkelingen op de markt zijn ook van belang. Want een stijgende rente heeft meestal tot gevolg dat de koersen dalen, dus in dat geval kunt u met de premie beter gaan sparen. Daalt de rente en heeft u dus minder opbrengst op uw spaarrekening, dan is het aantrekkelijker om te gaan beleggen. Wat u zich wel moet realiseren, is dat beleggen altijd een risico met zich meebrengt: de opbrengst van beleggingen kan negatief zijn. En resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. VEEL KEUS Tegenwoordig zijn er tussen de 15 en 20 verschillende hybride hypo theken. Het onderscheid tussen de verschillende producten heeft betrekking op de rente, de premie en de voorwaarden. Ook de kosfén die ingehouden worden op de premie variëren van aanbieder tot aanbie der. De Consumentenbond heeft de verschillen op een rij gezet en onderzocht welke hybride hypo theek als beste naar voren komt. De resultaten zijn te lezen in de Consumenten Geldgids van februari 2000. In het kort komt het erop neer, dat de producten van de drie hypotheek ketens over het algemeen als beste naar voren komen. Heel specifiek: "Heeft u geen behoefte aan een overlijdensrisicodekking, dan maakt u mét het Plu+s Plan/Postbank de beste keus. Wenst u wel een goede dekking, dan heeft u ook nog de keus uit de hybride hypotheken waarbij Aegon als verzekeraar optreedt." Kortom: het Plu+s Plan, alleen verkrijgbaar bij De Hypotheekshop, is één van de beste keuzes. Als u het allemaal nog eens wilt nakijken, kijk dan op www.consumenten- geld.nl. Of voor een on-line verge lijking van de rente: www.indepen- der.nk i Zaterdag 29 april is het Koninginnedag en is het traditioneel weer tijd voor het levenslied. De dagelijkse sleur over vreugde en verdriet mag en kan weer bezongen worden in café De Bonte Koe. Voor de dertiende keer in het bestaan van De Bonte Koe kunnen smartlappen gezongen worden door jong en oud. Over de populariteit van de smartlap hoeft vandaag de dag niet meer gepraat te worden, maar over de unieke manier waarop deze happe ning in De Bonte Koe plaats vindt des te meer. Het speciale aan de smartlappendag is wel. dat iedereen die wil zijn eigen favoriete smartlap mag zingen en dat onder begelei ding van ons eigen Bonte Koe smartlappenorkesL De presentatie, van deze dag wat inmiddels een begrip is in Venray en omstreken, is in handen van Bruno Lucassen. Verder zal het orkest bestaan uit Cor v.d. Cruysen, Gerard Schutte. Otto Kooien en Hans van Els. Voor alle zangers en zangeressen, jong of oud, zal een presentje aanwezig zijn en de Koe zal weer stijlvol verkleed zijn, zoals dat een smartlappen café behoord te zijn. Mensen die zich van tevoren opgeven, kunnen er zeker van zijn, dat ze op het aange geven tijdstip van optreden mogen zingen. Nederlandse muziek is in. kijk maar eens naar André Hazes, die momenteel weer volop in de belangstelling staat met zijn nieuwe verzamel-cd, 15 jaar Hazes. Niet alleen hij, maar vele andere Nederlandse artiesten maken lekke re meelallers; dus Koninginnedag/Smartlappendag is echt een mus voor de liefhebber. Aanvang is rond de klok van 15.00 uur. Overigens zal dit jaar de Smartlappendag officieel geopend worden door een openingsact door het Boerengilde van de liederenta- fel. Deze heren treden vanaf 12.00 uur op op terrassen in Venray en eindigen uiteindelijk in De Bonte Koe om daar het smartlappenfesti val officieel te openen. Vrijdag is het weer tijd voor queensnight. Op deze avond vanaf 22.00 uur zullen nummers voor en door koninginnen gedraaid worden en verder veel foute muziek. Vaag? Kom naar De Koe. PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhoLnl/ Woensdag 26 t/m zaterdag 29 juli 2000 Op verzoek van velen heeft de organisatie dit jaar besloten de Fietsvierdaagse Venray in de laat ste week van juli te laten plaats vinden. Van woensdag 26 t/m zaterdag 29 juli verwachten we ruim 4000 fietsliefhebbers uit het hele land die het land van Peel en Maas zullen doorkruisen. De organisatie verwacht dit jaar een toenemende belangstelling van onze oosterburen. Vanwege de mooie natuur, de idyllische dorpjes en het afwisselende land schap en niet te vergeten de Maas. is het niet alleen sportief maar ook een recreatief plezier voor jong en oud! Ook nu zal de fietsliefhebber ver rast worden door de te volgen routes en op plekjes komen waar men ongetwijfeld nog nooit is geweest, geniet ervan en sta rustig eens stil bij een mooi plekje of een stukje natuur. Ontspanning en plezier zijn de toverwoorden voor een leuke Fietsvierdaagse Venray. Uiteraard wordt u begeleidt door duidelijke routeschema's en aanduidingborden waarbij de veiligheid voorop staat! De centrale vertrekplaats is Sporthal De Wetteling te Venray, maar zoals ieder jaar zijn er ook extra vertrekpunten. Zo kan men .op woensdag 26 juli vanuit Well ver trekken, donderdag 27 juli vanuit Horst, vrijdag 28 juli vanuit Sint Anthonis en zaterdag 29 juli vanuit Liessel. De regionafe VVV-kanto- ren kunnen u alle informatie geven, zowel van de Fietsvierdaagse als van de activiteiten die plaats vinden. Het goede doel dit jaar is het Venrayse Lourdescomité. die een reis naar Lourdes wil gaan organise ren voor Venrayse kinderen. Met dit doel voor ogen zijn er weer diverse activiteiten opgezet, waar zowel jong als oud naar hartelust aan mee kunnen doen. Blaaskapel De Smeleblaozers is een jonge enthousiaste groep muzi kanten. De kapel bestaat uit twaalf leden en drie personen voor het geluid. De kapel staat onder deskun dige leiding van W. Jacobs uit Oirlo. De muziek die de kapel maakt is zeer gevarieerd: Egerlander, Tsjechisch. Duitse Schlagers, moderne muziek, stem mingsmuziek en feestmuziek. Zij hebben ongeveer één optreden per maand zowel in binnen- als bui tenland. Wij zijn dringend op zoek naar versterking, vooral in de bla zerssectie, bugeFs. trompetten, klari netten, sopraansaxofoon en (bas)- gitaar. De repetitie is iedere donderdagavond van 20.30 tot 22.30 uur in De Smelehof in Ysselsteyn. Heb je interesse en zoek je een gezellige kapel, bel dan gerust naar Joep Poels. tel. 0478-541414. VELTUM Vrijdag 28 april a.s. wordt er door 1 leden van DOS Venray wederom het oud papier opgehaald in de wijk Veltum (gedeelte omsloten door de straten Westsingel, Langstraat. Weg in den Berg en KempwegL Verzocht wordt om het papier vóór 13.00 uur gebundeld aan de straat kant gereed te zetten. LANDWEERT III Maandag 1 mei wordt er in Landweert III door leden van DOS Venray het oud papier opgehaald. Verzocht wordt om het papier om uiterlijk 09.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed te"zetten. 'T DESSELKE Vrijdag 28 april wordt er papier opgehaald in de route 't Desselke. Aanvang 16.00 uur. Wilt u het oud papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. VREDESKERK Woensdag 3 mei wordt er papier opgehaald route Vredeskerk. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container aan de Westsingel, parkeerplaats Mubenhof is elke zaterdag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier depo- j neren ten bate van Heil der Zieken. VELTUM II Op donderdag 4 mei wordt in Veltum II oud papier opgehaald door de Koninklijke harmonie Euterpe. Vanaf 17.30 uur rijdt de papierwagen door uw straat. Wij willen u dan ook vriendelijk vragen om het oud papier vanaf 17.00 uur aan de straat te zetten. De volgende ophaaldatum is 6 juli. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard

Peel en Maas | 2000 | | pagina 11