Sfrovt in 1/emaq, Haalt Venray de WK duathlon in 2001 binnen? Bowlen Autocross ACC 't Veule Autospeedway Venray ey - - - 15_6 ia Jumpers'76 Tennisvereniging Leunen - Veulen - Heide Biljarten M.H.C.V. Red Caps Bridgeclub Venray Niet-rokers Bridge Club Bridgeclub Doublet Bridgeclub Harten Drie Bridgeclub Klavertje Vier Bridgeclub Common Sense Bridgesoos De Kemphaan PC St. Joris Wanssum- Geysteren Sjoelclub Venray PEEL EN MAAS donderdag 20 april 2000 - Pagina 21 a.l4,( v.io; v.08.1 Bowling Vereniging Venray 299-Game voor Jaap Jongejan Het was afgelopen dinsdagavond de grote dag voor Jaap Jongejan. In de laat- I ste game van de wedstrijd tussen zijn I team, B.T, Mallnitz, en V.v.G.I./Van Rensch, scoorde hij strike op strike en het leek er op, dat voor de derde maal sinds hel bestaan van de bowling in Oostrum een perfect game zou worden gescoord. Maar... bij de twaalfde en laatste worp weigerde pin 10 het pin- deck te verlaten. Jaap lag op zijn knieën op de approach, smekend dat dit alsnog zou gebeuren, maar nee. Eindscore: 299. Hel was even balen voor Jaap, die al 'sinds 1977 actiefis in de bowlingsport. Hij begon daarmee als jeugdspeler in Scheveningen, verkaste naar Rijswijk en daarna weer terug naar Scheveningen. Als senior verhuisde hij naar Eindhoven, waar hij vijf jaar speelde. De volgende vijfjaar bracht bij door in Sittard en momenteel komt hij uit in de Eredivisie voor Bowlingvereniging Emmen. Sinds september 1999 is hij ook lid geworden van onze Bowlingvereniging en hij voelt zich bij ons zeer goed thuis, dankzij de gezellige sfeer en de goede baan'condities, die hij in Oostrum aantreft. Hij had op de bewuste avond al aangegeven, dal hij voor een 300-game zou gaan, want het liep in de eerdere games al lekker. Op de vraag of de spanning groter werd, naar- 18j mate de game vorderde, zei Jaap, dat hij eigenlijk alleen in het 9e frame wat spanning had gevoeld ("dat was ook een slechte bal"), maar verder weinig last van zenuwen had gehad. Het was wel de allerhoogste game uit zijn carrière, want zijn tol dan toe beste prestatie was 290. Na de aanvankelijke teleurstelling toon de hij zich later toch heel tevreden: "maar het doel blijft die 300 en dat moet hier mogelijk zijn voor mij". B.T. Mallnitz won overigens de wed- l strijd met 32-3 en nestelde zich aan de kop van de ranglijst in de tweede klasse. De overige resultaten: Club Up klopte het team van Altijd Raak/Old Dutch met 22-13, de Strikers/Groeipunt bedwon gen het Hoeijmakersteam met 20-15 en Ontex bleef met 25-10 de baas over de Nitwits. De hoogste damesgame was voor Truus Claessens met 168 pins, ter wijl de hoogste serie op naam kwam van Gerrie Claessens met 484. De hoogste Q' serie bij de heren kwam ook op naam van Jaap Jongejan met 727, de hoogste serie van dit seizoen in deze klasse. Uitslagen le klasse: Hit Miss-Sigma's/RB V 18.5-9.5 Winters-BLS/Close Ene. 19-9 Karklingel/MLine-T-T Geerets 10-18 Pinhunters-Red Arrows 9-19 Koploper Karklingel verslikte zich in nummer 4 van de ranglijst, Taxi- Touring Geerets, waarin Math van Houdt het best presteerde met een 540- serie. De hoogste game en serie van Karklingel Peter van Els 245-594) waren niet genoeg voor de lijstaanvoer der. Ook nummer twee, Sigma's/R.B.V., beet in het stof, want Hit Miss blijft kampioenendoder, waarin Ton Clerkx en Jo Magermans tot goede pres taties kwamen. Drankenhandel Winters won mede dankzij Cyriel Winters (game a.10 222, serie 588) van B.L.S./Close, dat. George Brenkman 3 pers. Punten zag pakken. De Red Arrows klampten zich a.20 vast aan de laatste strohalm om nog lan ger le-klasser te blijven en door de sterk spelende Ria Latimer, die met 542 de hoogste serie bij de dames scoorde, en 1 Marlies Thijssen, die tekende voor de hoogste game met 205, werd een brood nodige overwinning geboekt op de Pinhunters. Uitslagen Trioleague: AMC/Dreamteam- Kuijten Ass. 3-18 - BT Mallnitz-Hit Miss 15-6 ,r} lcj WDOB-Crash 3.5-17.5 Sigma's/RBV-Plusm. van Dijck 14-7 nil: pril: 14.' 14i 11! a. 17 jril: 14, 13 14! 13 13 14. 141 13, 13 14 pril: a.13 ipril: k, ste ore 4 PeelL mat Peelk omgi neteet il 3d H, bouw imaal; Nutrivisie-Poels Techn. De leidende ploegen maakten geen Uitslagen: Heren 2-EBCG 67-65 leren 3-Akros 3 72-65 eri Akros-Jong Jun. 31 -84 Peell Kadetten 1-AA Drink Sharks 65-86 Kadetten 2-EBCG 46-57 jfiteet Meisj. Asp.-BSW 30-80 ïen to! tong. Asp.-Attacus 46-116 Mini's 1-Virtus 30-50 Programma zaterdag 22 april: Ërp-Benjamins 15.00 Programma 28 en 29 april: Op vrijdag 28 april zijn er op de trai ningsavond drie inhaalwedstrijden. 'Ieren 2-Wizards 18.45 j^eisj, Jun-Octupus 19.15 Mini's 2-Venlo Sport 19.15 •ernK Vanaf 19.00 zijn er dan geen trainingen en cn de meisjes junioren trainen niet i.v.m. wedstrijd 19.15. Op zaterdag 29 april is er een vol pro- tamma (9 wedstrijden) zie programma, [volgende week. §ÈM Klcdingverkoop 29 april l|j| Op 29 april is van 17.30 tot 20.30 de N'BB shop aanwezig in sporthal de Wetteling met o.a. kleding en ballen ;gen zeer aantrekkelijke prijzen. Voor ieer informatie: zie de aankondiging op li prikbord in de sporthal. Seizoen 2000/2001 Het lijkt vroeg maar we zijn nu al «ig met de voorbereidingen van het olgende seizoen. Daarvoor is het 'elangrijk om te weten wie er blijft en Bruj 'ie vertre t. Zoals de situatie nu is blijft ||f edereen want op de vorige oproepen is geen reactie gekomen. We denken at de realiteit toch anders is dus als je topt of mogelijk ergens anders gaat "telen geef dit dan zo snel mogelijk toor aan het secretariaat. Vacature wedstrijdsecretariaat. Door hel vertrek van Bas Mickers is voor het wedstrijdsecretariaat een •ature ontstaan. De rest van het sei nen neemt Kees Spitlers waar. In ver end met de voorbereidingen voor het olgend seizoen zijn we dringend op frAaffiek naar een nieuwe wedstrijdsccreta- s< Op dit moment loopt het goed. maar milder wedstrijdsecretaris gaat het vol enti seizoen echt fout. Wie van de Kien of ouders durft de stap le nemen torzei niet en slap nu eens over die -hei :leii «i La» fout; koploper Sigma's bleek de meerde re van Plusmarkt van Dijck, dat alleen de laatste game wist te winnen. Sigma Joos Peeters scoorde prima met een game van 232 in een 581-serie. Ook B.T. Mallnitz. nummer twee, liet zich niet verrassen door Hit Miss en bij MaUnitz bleek Jaap Jongejan zijn goede vorm te hebben behouden, getuige zijn reeks 220-229-246. totaal 692!!. Bij Hit Miss bracht Gerly Arts de hoogste game en serie bij de dames op haar naam met 180 en 487. Crash won vrij moeizaam van W.D.O.B., al zou de uit slag anders doen vermoeden en steeg naar de vijfde plaats. Het Dreamteam was deze avond niet opgewassen tegen de Kuijtenboys en Nutrivisie liet Poels aan de verkeerde kant van de score. Uitslagen Dubbelleague: Pinhunters-Talenten 9-5 Karklingel-Team Zonder Naam 14-0 Hoeijmakers-Strikers 4-10 Aquastep-Flamingo's 10-4 BT 't Begin-Hurricanes 9-5 Het Karklingelduo, met Bert Tax als beste man van de avond (game 246, serie 650) kwam dankzij de daverende 14-0 overwinning op het Team Zonder Naam 5 punten dichterbij en met een verschil van 5 punten op koploper Pinhunters is nog van alles mogelijk. De Pinhunters lieten zich niet verrassen en stuurden de Talenten met een nederlaag naar huis. De nummers drie en vier, Hoeijmakers en Hurricanes zagen door verlies tegen resp. De Strikers en B.T. 't Begin, hun achterstand groeien. De Flamingo's moesten het onderspit del ven tegen Aquastep, waarin Marij de la Roy tot de beste damesprestatie kwam met een game van precies 200 en een serie van 482. Jeugd Uitslagen Huisleague: Full Strikers-The Masters 10-22 Strike 2000-Bowlingaliens 12-20 Kingpin-Pinkillers 10.5-21.5 Bowltubbies-eigen gemiddelde 30-2 Voor het eerst in lange tijd werd weer eens een ronde uit de Huisleague gespeeld en de Masters lieten er geen twijfel over bestaan, wie de beste in deze league is, iets wat de Full Strikers moesten ervaren. Kingpin wist zich, ondanks de verliespartij tegen de Pinkillers, te handhaven op de tweede plaats. De Bowltubbies waren aanmer kelijk beter dan hun eigen gemiddelde en dat leverde 30"punten op, goed om daarmee naar de derde plaats te klim men. De Bowlingaliens moesten, ondanks de winst op Strike 2000, een plaatje prijsgeven. Linda Camps toonde haar goede vorm van de laatste tijd, door met 190 de hoogste game en met 498 de hoogste serie bij de meisjes te scoren. Bij de jongens was de beste game voor Eddy Willems met 167 en de hoogste serie voor Bart van Rens met 411. Bedrijvenbowling- competitie Uitslagen 5e Klasse Laatste ronde: Geelen Beton l-Manders Mach. 3-1 Kersten Wanssum 1-Nestle 3 uitgest. Geelen Beton 2-Hoeijmakers 4-0 Geelen Beton 2 pakte op overtuigen de wijze de titel in deze klasse en mag zijn krachten volgend seizoen tonen in de vierde klasse. Afhankelijk van het resultaat van de achterstallige wedstrijd van Kersten Wanssum 1, zal of Geelen 1 of Kersten (als met 4-0 gewonnen wordt met een behoorlijke pinfall) via de pro motieronde mogen proberen hogerop te komen. Nestle 3 degradeert, ongeacht de uitslag tegen Kersten en het lijkt er op, dat Hoeijmakers voor klassebehoud zal moeten gaan. 6e Klasse, laatste ronde: BT Buitenbedrijf-NLW 3-1 Kersten Wanss. 2-Turfhoeve (regl) 4-0 Houterman-Klessens-Rabo Dames 4-0 Kampioen Houterman-Klessens nam op waardig wijze afscheid van de zesde klasse door zeer overtuigend de Rabodames te verslaan met de veruit hoogste teamscore van de klasse, nl. 2634. De overwinning van B.T. Buitenbedrijf op N.L.W. bezorgde het team een promotiewedstrijd en voor N.L.W. betekende de nederlaag een strijd om klassenbehoud. De Turfhoeve is gedegradeerd. Een dezer dagen zal bij alle leden ons clubblad "De Return" in de brievenbus vallen. Andere jaren werden tegelijker- lijd de stickers voor op de lidmaatschap pasjes verstrekt. De stickers waren op dit moment helaas niet voorradig bij de leverancier en zullen vooralsnog op een later tijdstip bij u thuis worden bezorgd. Racketwissel: Voor de jeugd op maandagmiddag aanvang 16.00-17.30 uur en 17.30- 19.00 uur, natuurlijk zijn jullie allemaal welkom. Volwassenen Racketwissel: Maandagmorgen vanaf 09.00 uur voor alle volwassenen, de koffie staat klaar. Vrijdagavond eveneens voor iedereen en dan is het hartstikke gezellig; ja ook het clubhuis is geopend, iedereen is van harte welkom! Maandag 1 mei lente-toernooi voor jeugdleden te Ysselsteyn/America. Organisatie: Jos Ermers, tel.: 586673. Opgave voor de Vrollie-dag, vrijdag 26 mei" inleveren vóór 15 mei a.s. De dorpencompetitie voor zowel juni oren als senioren is in volle gang! De Piramide-wedstrijden moeten vóór 1 juni a.s. gespeeld zijn, succes!!! Clubkampioenschappen MIX start woensdag 14 juni, en heb je al inge schreven, mocht je geen partner hebben, geen nood, schrijf dan toch in. de tech nische commissie zorgt voor een "blind date" Voor de jeugdleden staat er ook nog het zomertoernooi voor op zaterdag 1 juli op het programma, inschrijfformu lier in brievenbus deponeren. D.O.S. Pk's VBB: Jenny Peereboom kampioen 7e klas libre: Jenny kwam in 7 wedstrijden tot 12 punten en speelde 12% boven haar gemiddelde. Hans Siroo kwam tot 7 punten en een hoogste serie van 9. waar mee hij 5e werd. De als 2e reserve inge zette Huub Kusters kwam steeds enkele caramboles tekort en eindigde als 8e. Tijdens de voorronde libre klasse 6 heeft Frits van der Waerden zich als 2e geplaatst voor de finale. Jan Bar is 2e reserve, terwijl voor Jolanda Voesten en Silvia Nouwens het VBB-seizoen voor bij is. DOS op Internet Vanaf dit moment is er een internetsi te actief met nieuws over Biljartvereniging DOS, waarop o.a. de pk's van de VBB te volgen zijn. Dit is voorlopig een test, die als het aanslaat, ook volgend seizoen zal worden bijge houden. Wilt u hem bekijken, dan moet u inloggen op: http://sport.clubs.nl/dos Hiermee komt u op onze site, die actief worden gehouden door continue aanvullingen. Om alle gegevens te kun nen bekijken, meld u zich aan als lid. Dit kost niets. Clubkampioenschappen 3-banden: De finaleavond op dinsdag 25 april komt te vervallen. De volgende speel dag is op maandag 1 mei. Bandstoten KNBB: Uitslagen: Inaborg-DOS 1 7-0 DOS 2-Inaborg 4-3 Voor de punten zorgden Theo Voesten (gem. 1,25) en Wim Schillings (gem. 1,00). DOS 3-DTOS 0-7 Programma dinsdag 25 april: De Peel-DOS 1 Programma donderdag 27 april: DOS 2-Klotske DOS 3-De Treffers V.O.P. Bandstootcompetitie Het team uitkomend in de Al klas heeft de eerste twee wedstrijden gewon nen. Tegen DOS won Piet Volleberg met 7.50 gem., Nellie Dericks met 1.59 en Elke Godschalk met 0.62. In de uit wedstrijd tegen BC Tegelen 1 won Piet Volleberg met 8.82 gem. en Nellie Dericks met 1.29. Het team uitkomend in de A2 klas verloor beide wedstrijden. In Horst was er, met 0.69 gem., een gelijkspel van Hans Schreurs. In de thuiswedstrijd tegen De Peel won alleen Roland Michels zijn partij met 1.59. Ook het team uitkomend in de BI klas verloor beide wedstrijden. In Maasbree was er een gelijkspel voor Marcel Jansen met 1.29 gem. Winst was er voor Nicole Schreurs met 0.58. In Horst wist alleen Marcel Jansen zijn partij te winnen. Marcel speelde 1.25. De Peel Driebanden groot Het le team speelde thuis gelijk. René Dericks speelde een zeer sterke partij en won deze in slechts 23 beurten met 1.956 gem, Ook in de? uitwedstrijd tegen Buffalo in Amsterdam werd gelijk gespeeld. Opnieuw was er winst voor René Dericks, ditmaal met precies 1.000 gem. Ook het 3e team speelde gelijk en wel tegen de kampioen Diamant uit St. Odenrode. Theo Dericks won zijn partij met 0.581. V.B.B. PK 6e klasse libre Op een viertal plaatsen zijn in de afgelopen week de voorrondewedstrij- den gespeeld van de 6e klasse libre. Het resultaat daarvan was dat zich geplaatst hebben voor de finalewedstrijden: 1. D. v.d. Sterren L'67; 2. F. v.d. Waerden DOS; 3. J. Dahlkamp OGO; 4. J. Creemers HGL; 5. J. Kuenen OGO; 6. A. Perrée HGL; 7. B. Leyssen SNA; 8. Th. Janssen Evenaar/De Steeg; le reser ve: M. v. Abel OGO; 2e reserve: J. Bar DOS. De finalewedstrijden zijn op 27,28 en 29 april en worden gehouden in café De Lantaarn in Overloon. De organisatie berust dan bij OGO uit Overloon. PK libre 7e klasse Op donderdag, vrijdag en zaterdag 13, 14,15 april jl. zijn de finalewedstrij den gespeeld van de 7e klasse libre. Kampioen is geworden J. Peereboom van DOS; zij behaalde 12 matchpunten en kwam uit op een algemeen moyenne van 0.673. J. v. Soest van Evenaar/De Steeg kwam door zijn uitstekend %- moyenne (129%) als tweede uit de bus; hij behaalde 10 matchpunten met een algemeen moyenne van 0.745. De derde plaats was voor C. v.d. Laar-Minnema van HGL met 10 matchpunten en een algemeen moyenne van 0.674 doch met een iets lager %-moyenne dan Van Soest. Rest nog te vermelden dat H. Siroo van DOS en J. Renkéns van OGO de hoogste serie (9) voor hun rekening namen en dat J. v. Soest de kortste partij met een moyenne van 2.00 winnend afsloot. Het hoogst partijgemiddelde kwam op naam van J. Renkens van OGO (2.111). De organisatie van deze finalewed strijden was in handen van LBC uit Overloon en de wedstrijden vonden plaats in sporthal De Rooy te Overloon. Uitslagen: JA 1-Helmond 2 1-8 JB1-Hopbel 1 3-5 Kerkrade 1-JB2 6-0 HCAS 1-JC1* 6-2 Gemert 1-JD1 6-2 Weert 2-J8D2 0-3 MA 1-HCAS 1 2-1 Helmond 1-MB1 0-0 MB2-Uden 2 3-6 MCI-Den Bosch 2 2-1 Helden 1-MD1* 3-0 M6E1-Venlo 1 0-9 Tegelen 2-M8D1 0-6 M8D2-Horst 1 1-5 J6E1-Horst 1 0-1 Helden I-J8D1* 6-2 Hl-Oedenrode 1 3-5 Mierlo IV-HII 1-13 Tegenbosch A-HVA 8-2 Parkstad Limburg-DI 6-0 Het weer was het afgelopen weekend niet elk team een goed gezint. De wed strijd van de honkbal junioren kon wegens de regen en de verdere regen dreiging geen doorgang vinden. De zon dags wedstrijden konden echter allemaal wel doorgaan. De honkbal senioren 2 moesten 's ochtends thuis aantreden tegen de Cardinals uit Oss. In de eerste inning van de wedstrijd kwam Red Caps al op een voorsprong van. 2-0, mede door een twee-honkslag van Malon Scotborg en Hans Sterk. De stand bleef zo tot de 4e inning. Toen kwamen de Cardinals terug en brachten de stand naar 2-1. Na in de 5e inning op een achterstand te zij gekomen van 4-3 wist Red Caps toch, mede door een mooie twee-honkslag van Erwin v/d Ende, uiteindelijk met 5- 4 te winnen. De honkbal senioren 1 zagen hun tocht naar Boxtel om aan te treden tegen de Ducks beloont met een mooie wed strijd. In de eerste inning draaide de slagmachine van Red Caps op volle loe ren en kwamen liefst 12 mensen aan slag. Toen dit zich ook in de tweede inning door dreigde te zetten wisselde de Ducks van pitcher. In het verdere verloop van de wedstrijd kon de slag- ploeg van Red Caps weliswaar nog enkele punten scoren, maar tot een echte rally wisten ze niet meer te komen. Defensief zat alles zoals vertrouwd goed in elkaar. Enkele goed geplaatste honk- slagen van de Ducks resulteerden welis waar in enkele punten, maar echt •gevaarlijk werd hel voor Red Caps niet meer. Na het spelen van de afgesproken 2 uur was de eindstand 5-10 voor Red Caps. Programma maandag 24 april: Hb sen 1Gemert-Red Caps 13.00 Hb sen2: Kickers -Red Caps 14.00 Sb sen: MULO 2-Red Caps 11:00 Programma zaterdag 29 april: Hb Jun: Red Caps-DVS Waalre 11.00 Programma zondag 30 april: Hb senl: Red Caps-HBS/Knuppel.214:00 Hb sen2: Knuppel. 3-Red Caps 2 10.30 Sb sen: Red Caps-Starlights 11.00 Er gaan veel makke schapen in een hok zegt het spreekwoord. Dit gezegde was ook afgelopen donderdag van toe passing bij het maken van de groepsfoto ter gelegenheid van ons aanstaande jubi leum. Voor hel podium, op de stoelen, op hel podium of op de tafels. Ruim 90 bridgers die een plekje moesten zoeken en zo moesten gaan staan dat in elk geval hun gezicht te zien was voor de fotograaf. Over een paar weken zullen we het resultaat zien. Leden met een wat langere staat van dienst bij ons kunnen hem dan leggen naast de foto die tien jaar geleden gemaakt is. Kunnen we zien of we echt wel 10 jaar ouder geworden zijn. Na die halsbrekende toe ren hoefden we gelukkig niet meer de trap op om te gaan kaarten. Tevredenheid alom. Vanavond begin nen we traditioneel drie kwartier later voor onze paasdrive. We spelen dan ook maar drie spellen per ronde. De avond telt niet mee voor de competitie. De laatste avond daarvoor is volgende week. Overmorgen nemen we met tien paren deel aan de Koninginnedrive. De uitslagen van vorige week: Geel: 1. ep. Van Hooft; 2. ds. Jungslager-Verheijen; 3. hr. Van Lieshout-Manders. Rood: 1. hr. Janssen-v. Pelt; 2. mw. Janssen-hr. Goumans; 3. ep. Janssens. Groen: 1. ds. Gorree-Tacken; 2. ds. Borssen-Orosz; 3. ds. Huisman-de Klerk. Programma: Vanavond om 20.15 uur de Paasdrive. Volgende week de zesde en laatste avond. Dinsdag 11 april. Het is de laatste avond van de derde competitieronde. Vanavond moeten er dus beslissingen vallen en dat voert voor sommige paren de spanning extra op. Voor enkelen kan een goede eindsprint nog wat betekenen, het blijft in deze gevallen wel moeilijk, want de onderlinge afstanden in de com petitiestand zijn niet groot. De uitslag van de avond is: in geel achter elkaar Truus Bollen en Piet Vos, Piet Hanen en Hub Thuijls en Tiny en Jac Meeusen met 57,50, 56.67 en 55,83%; in rood Marie-José Gillisen en Trees van Ham, Riet en Christ Muermans en An Slagter en Gemma v.d.Winkel met 57,92, nog eens 57,92 en 57,08%; in groen Ger Janssen en Mien Pijpers, Riet Blok en Mia Philipsen en Mia en Sraar van Meijel met 62.45, 55,26 en 52.08%; in blauw Antoinette Coppus en Lenie Jansen, Maria en Harrie Lenkens en Adri de Klerk en Anneke Stock met 61,88. 56,93 en 54,71%. En daarmee is de derde competitieronde beslist. De eerste drie paren per lijn in deze ronde zijn geworden: in geel Piet Hanen en Hub Thuijls, Annie Siroen en Annie Röttgering en Leon Bollen Rob Keizer met 55,44, 54,75 m 54,02%; in rood: Mia en Wim Verschuijten, Karin Gooien en Luc Duyn en Jopie en Jan Emmen met 54,91. 51,84 en 51,03%; in groen: Jackie Coenen en Tineke Meurs, Lidia Thijssen en Dries Albers en Riet Blok Mia Philipsen met 56,50, 55,29 en 54,41%; in blauw Henk van Heumen en Jo Sijbers, Antoinette Coppus en Lenie Jansen en Maria en Harrie Lenkens met 55,83,55,75 en 54,91% Over kleine afstanden gesproken tussen eerste en laatste: in geel nog geen 12%, in rood ruim 12,5%, in groen ruim 13% en in blauw ruim 12%. Over spanning in een competitie gesproken. De winnaars worden van harte gefelici teerd, wie promoveert wensen wij sterk te in de nieuwe lijnen en wie degradeert wensen wij veel plezier en een behou den terugkeer! Organisator John Raadschelders naar congres in Australië Op donderdag 27 april beslist de Internationale Triathlon Unie, op congres in Australië, of Venray het WK duathlon in september 2001 mag organiseren. Initiator John Raadschelders zal bij het congres van de ITU in Perth aanwezig zijn. Niet alleen om het wereldkampioenschap naar Venray te halen. De Venraynaar is door de Nederlandse Triathlon Bond voorgedragen als commissielid van de ITU. Komende zondag vertrekt John Raadschelders naar Australië. De Venraynaar hoopt op 2 mei met goed nieuws terug te keren op Nederlandse bodem. Hij schat de kans dat Venray het wk in 2001 krijgt toegewezen hoog in. Op het vorige ITU-congres in Montreal werd Venray immers officieel als eerste genomineerd. Alhoewel Raadschelders niet weet wie de andere kandidaatsteden zijn. "Dat is dadelijk voor mij ook een verrassing. Iedere keer blijkt dat er op het laatste moment zich nog steden aan melden. Ik heb vernomen dat plaatsen uit Australië, Zuid-Afrika en de Verenigde Staten ook gegadigden zijn." HOOG AANGESCHREVEN De stichting Powerman Holland orga niseert al enkele jaren internationale duathlonwedstrijden in Venray. Dit open NK. dat dit jaar op zondag. 7 mei wordt gehouden, is door de ITU zelfs opgenomen in de wereldcupreeks die vier circuits telt. John Raadschelders, voorzitter van Powerman Holland, weet dat Venray internationaal hoog staat aangeschreven. "De juryrapporten van de wereldbekerwedstrijden zijn evenals de rapportages van de consuls heel goed. Dat is een pré voor Venray", weet Raadschelders. De begroting voor de organisatie van het WK in 2001 is nog niet sluitend. De organisatie kampt nog met een tekort van 40.000 gulden. John Raadschelders maakt zich daar weinig zorgen over. "Ik heb contacten met enkele bedrijven en instanties. Zij willen serieus inspringen wanneer het WK definitief binnen is." De ITU werkt vol gende week in Perth een overvolle agen da af. Naast de toewijzing van het WK zijn er tal van amendementen en verkie zingen. Raadschelders hoopt niet dat het congres daarom het besluit over het WK 2001 voor zich uitschuift. "Mocht het congres volgende week nog geen defini tieve beslissing nemen, dan wordt het besluit pas na de Olympische Spelen genomen. Dat is voor ons eigenlijk te laat want dan raken wij in tijdnood met de voorbereidingen. Mijn streven is om volgende week een uitspraak te krij gen." Voor John Raadschelders is de komende week in Australië dubbel spannend. Hij is door de nationale triathlon bond voorgedragen als interna tionaal lid voor de duathlon-commissie van het ITU. Een belangrijke post want deze commissie houdt zich vooral bezig met beleidsmatige zaken. Er zijn zes kandidaten voor de drie vrije plaatsen in de internationale commissie. "Jazeker ambieer ik deze functie. Want dat is goed voor de Nederlandse bond en voor onze organisatie. Meestal zijn het men sen uit nationale bonden die gekozen worden. Ik ben de eerste evenementma nager die wordt voorgedragen", zegt Raadschelders die op Eerste Paasdag vol optimisme naar Perth afreist. De Venraynaar hoopt op twee fronten suc ces te oogsten. "Ik heb er vertrouwen in want Venray staat bij de ITU heel goed Op deze mooie lenteavond zijn de kaarten wat het kampioenschap aardig geschud. Terwijl Joop v. Hooft-Hay Houwen eerste werden, lieten Trudy Jeurissen-Ans v. Hooft het weer aardig afweten. Henny Alkemade-Bert Ellemers waren bijna zeker tweede, maar door hun aftrek van 1.5% straf werden ze derde. In de A-lijn had bijna iedereen aftrek voor of verkeerd schrijven of niet goed controleren. In de C-lijn scoorden de gepromo veerde paren Piet Linders-Wim Rambags en Tilly en Jan v.d. Heijden erg hoog. Ron v. Gaal-Wim de Schrijver werden de nieuwe koplopers. In de C-lijn was de derde plaats een mooie opsteker voor onze jongste leden nl. Linda en Dick v.d. Vende. De sterk ste paren in deze klasse zijn echter Annij Clermonts-Jan Hartong en Toon den Brok-Gerard Linssen. De uitslagen: A-lijn: 1. hr. Van Hooft-Houwen 55.56%; 2. hr. Brouwer-Thissen 51.58%; 3. mw. Alkemade-hr. Ellemers 50.58%. B-lijn: I. hr. Linders-Rambags 61.67%; 2. ep. V.d. Heijden 57.92%; 3. hr. Van Gaal-de Schrijver 53.75%. C-lijn: 1. mw. Clermonts-hr. Hartong 64.58%; 2. hr. Den Brok-Linssen 57.64%; 3. ep. V.d. Vendel 54.17%. De standen: A-lijn: 1. hr. v. Genugten-v.d. Wee 58.02%; 2. ds. Martens-Reinhoud 54.64%; 3. hr. Gilissen-Penninx 52.00%. B-lijn: 1. hr. Van Gaal-de Schrijver 56.88%; 2. mw. Bloemen-hr. Simons 56.11%; 3. ep. V.d. Heijden 55.21%. C-lijn: 1. mw. Clermonts-hr. Hartong 59.64; 2. mw. Koningstein-hr. Leenen 54.39%; 3. hr. Den Brok-Linssen 53.58%. In de sfeervol versierde zaal van Martens in Leunen hebben wij onze paasdrive gespeeld. Voor iedereen was er wat te winnen. Daar hadden Jeanne Hoogeveen en Trees v.d. Beele voor gezorgd. De uitslag: Geel: 1mw. V.d. Beele-hr. Teunissen 60.83%; 2. ds. Nollen-Poels 59.72%; 3. mw. Valckx-hr. Simons 53,33%, Rood: hr. Haegens-Steeghs 63.33%; 2. mw. Schoonbeek-hr. Arts 59.17%; 3. hr. Manders-Jansen 57.50%. Groen: 1. ep. Wientjes 64.06%; 2. hr. De Mooy-Vervuurt 58.85%; 3. ep. De Backer 55.73%. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Opgave bij Wim Manders, voorzitter, tel. 0478-585308 of Anneke Schoonbeek, secretaris, tel. 0478- 550375. De derde avond van de clubkam pioenschappen heeft de volgende uitslag opgeleverd: Geel: 1. ds. Buyssen-Volleberg 57.50%; 2. ds. Goinga-Tiggeloven 56.25%; 3/4. ds. V.d. Boom-v. Glabbeek en hr. Faas- Linders 55.42%. Blauw: 1. ds. Janssen-Smit 60.42%; 2. ds. Dik-Willems 57.29%; 3. ep. Haegens 54.17%. Groen: 1. ep. hr. Aarts-mw. Moree 60.94%; 2. ds. Bouten-v.d. Heuvel 55.73%; 3. ds. V.d. Heuvel-Vermeulen 53.65%. E-mail adres Peel&Maas peelenm@tref.nl De Paasdrive van onze club werd flink bezocht. Er heerste een gezellige sfeer en onder het genot van een glaasje en de nodige paaseitjes werd er gestre den om leuke prijzen, helemaal in de paassfeer. De uitslag is als volgt: Geel: 1. ds. Van Ham-Korsmit 68.23%; 2. mw. Schaminee-hr. Oudenhoven 55.73%; 3. ds. Aarts-Linders 53.13%. Rood: 1. ds. Koopman-Visser 73.40%; 2. mw. Spekhorst-hr. Koopman 56.77%; 3. mw. Tax-hr. Mertens 54.69%. Groen: 1. ds.Van Goinga-Tiggeloven 63.19%; 2. ds.Dobbe-v. Elzakker 57.64%; 3. ds. Huys-Karagozyan 56.25%. Uitslag 12e Laddercompetitie: Oranje: 1. ds. Overbeek-Kor^mit 59.38%; 2. ds. Alkemade-Driessen 55.73%; 3. ep. Selders 54.19%. Rood: 1. ds. Meertens-Poels 59.90%: 2. ep. Stiphout 54.17%; 3. ds. Verschuiten- Wijnhoven 51.04%. Groen: 1. ds. Beijersbergen-Essing 68.88%; 2. ds. Arts-Dobbe 67.50%; 3. hr. Tiggeloven-de Mooi 60.94%. E-mail adres Peel&Maas peeleiim@tref.iil Bij het eerste buitenconcours in Langenboom vielen enkele van onze ponyamazones in de prijzen. Met springen behaalde Iris Jeurissen 2 prijzen. Met Bliek in de categorie AL een le prijs en met Nimphy J. een 2e prijs in de categorie BL. Jaleesa v.d. Hof behaalde met dres suur in de categorie AL een mooie le prijs. Op le Paasdag, 23 april, organiseert ACC 't Veule de jaarlijkse Paasautocross op evenemententerrein De Peel in Ysselsteyn. Deze cross zal helemaal in het teken staan van de Open Zuid-Nederlandse kampioen schappen. Door 't Veule zal de openingswed strijd georganiseerd worden. Er worden zes wedstrijden verreden in Limburg, Brabant en Gelderland. Over deze wed strijden zal een klassement bijgehou den worden en op het einde is er een goed gevulde prijzenpot te verdelen. De coureurs komen uit alle windstre ken van ons land. Spanning volop dus, want wie wil er zich nou niet Zuid- Nederlands kampioen worden. De volgende klasses worden verre den. De Keverklasse, Standaard-klasse, Sportklasse tot 2000cc, Toerwagenldasse tot 3000cc, Sprint I600cc, Sprint 2000cc, verlaagde Keverklasse en de Vrije klasse. Op deze dag worden ook de altijd specta culaire Funklasse verreden en de Gastrijders en de Damesklasse. Deze drie tellen echter niet mee voor het ZNK. Op het einde van de wedstrijd dag staat de uitermate spannende win naarsrace op het programma. Het belooft dus een spannende en spectacu laire wedstrijd te worden. Ook zin om een kijkje te komen nemen: U bent van harte welkom vanaf 12.00 uur op deze Paaszondag, gaat al dit moois van start. Evenemententerrein De Peel ligt aan de Middenpeelweg tussen Ysselsteyn en Vredepeel nabij circuit De Peel. Voor info of opgave: tel. 0478-581266. Zaterdag 15 april was het jaarlijkse sjoeltoernooi van Sevelo Venlo. De uit slagen: Klasse DB: 5. Anny v.d. Heijden 121; DD: 9. Mia Jacobs 107, 11. Regine Sanders 105; HB: 6. Huub Jacobs 117; HC: 5. Ben Rongen 114: HD: 6. Wiel Lennaerts 114, 13. Harrie Rongen 100: Jeugd A: 1. Sander Broers 118. Op maandag 24 april, 2e Paasdag, vinden er voor het eerst dit seizoen weer autospeedwaywedstrijden plaats op circuit De Peel in Venray. De vol gende klassen zullen aan de start ver schijnen: de National Hot Rods, de Sprint 1300, Stockrods, Saloon Stockcars. Formula Toyota, de Stockcar F2 en de zware bolides in de Stockcar Formule 1 klasse. Deze laat ste klasse (ook wel de koningsklasse van de autospeedway genoemd) bestaat uit wagens met een Amerikaanse V-8 motor, en een dikke 600 pk aan boord. Het chassis is eigen bouw, met zware bumpers die gebruikt worden voor positieverbeteringen. Geracet wordt er op een 520 meter lange geasfalteerde ovaal, waardoor alles wat zich op het circuit afspeelt, voor iedere toeschouwer zichtbaar is. WORLDCUP SALOON STOCKCAR Tijdens deze eerste wedstrijddag staat er al meteen een grote prijs op het spel. Er zal namelijk gestreden worden om de Worldcup Saloon Stockcar. Deze full contactklasse is uitgerust met 2 liter motoren en heeft een body van staalplaat. De coureur is volledig beschermd door een rolkooi en het chassis is binnen geheel versterkt met een stalen raamwerk. Deze klasse mag duwen en rammen, het is de spectacu lairste klasse in de speedway wereld. Er zullen deze middag naast een groot aantal lokale rijders, zoals Dave Martens uit Ysselsteyn en Joost Wilms uit Merselo, ook een groot aantal nationale als internationale coureurs aan de start verschijnen. Zo zullen er een groot aantal coureus uit België. Duitsland alsmede enkele coureurs uit Engeland er alles aan doen om die fel begeerde Worldcup binnen te halen. De Stockcar F2 klasse verwelkomt deze middag een groot aantal coureurs met werkelijk schitterende nieuwe bol ides. In deze goed bezette klasse zullen zij er alles aan doen om de felbegeerde punten voor het kampioenschap binnen te halen. Bij de National Hot Rods behoren Huub Litjens uit Panningen en Erik Roeffen tot de streekfavorieten. Al deze fraai gestylde wagens hebben volledig getunede motoren (2040cc) en rijden met zeer hoge snelheden, bum per aan bumper, deur aan deur over het ovale circuit. De wedstrijden beginnen om 12.30 uur en het circuit is gelegen aan de Middenpeelweg (N277), tussen Ysselsteyn en Vredepeel.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 21