n Sfemt Ca "Vettnay - - Dames Red Stars weer terug naar eredivisie Willem Peeters gaat naar hoofdklasser JVC in Cuijk 21e Mini-veldvoetbaltoernooi Servio/ZVV Venray HVC/ComputerWork 2 verspeelt punt in slotminuut Rooyse Meisjes-C met overmacht kampioen iVV Leunen volgens plan naar titel 't Trepke/Parketworld envoudig langs ZVSV Dorpen competitie Winst en verlies voor ZVV Venray JBC Venray'80 Engels bezoek voor de Leunse veteranen Invaliden tafeltennis toernooi Phoenix '75 H.V. Manual Rooyse V.K. Heren Rooyse VK tonen moraal TV Ysselsteyn 3EEL EN MAAS donderdag 20 april 2000 - Pagina 19 Willem Peeters gaat komend sei nen voetballen voor hoofdklasser C'31 uit Cuijk. De 23-jarige tenrayse student kwam onlangs tot fereenstemming met bestuurslid en W'dsponsor Sjaak Hofmans. Deze fmjthandelaar is druk doende om de jlectie van JVC flink te versterken, ast Willem Peeters gaan nog twee Inlo-spelers, Patrick Roulaux en Sscal van den Hombergh, volgend n naar JVC. IVorige maand hield Willem Peeters plotseling voor gezien bij hoofdklas- Venlo. waar hij voor het tweede sei- •n actief was. Na het behaalde kam- mschap van verleden jaar beleeft fcnlo momenteel een dramatisch sei- •n in de hoofdklasse. De club is liddels gedegradeerd, trainer Jay iessen is opgestapt en de drie hoofd- msors zijn allemaal verdwenen. "Dat fenlo door het vertrek van de sponsors afspraken niet kan nakomen, was ir mij niet de belangrijkste reden. Ipders was ik wel in het begin van het toen gestopt. Maar de discipline liet /ensen over. Op de trainingen werd steeds vaker geschopt. Het opstappen van Jay Driessen kwam daar nog boven op. Ik wil voor mijn plezier voetballen en dat vond ik niet meer in Venlo", zegt Willem Peeters. Dat Willem Peeters overstapt naar JVC in Cuijk is verrassend. Des te meer omdat de student psychologie komend seizoen aan zijn laatste studiejaar begint in Maastricht. "JVC heeft een grote groep sponsors. Daarzitten enkele bedrijven bij die mogelijk een stage plaats voor mij kunnen regelen. Komend studiejaar moet ik namelijk een halfjaar stage lopen." Ook de sterkte van de selectie van JVC deed de Venrayse verdediger besluiten voor JVC te kiezen. Sjaak Hofmans roert zich momenteel behoorlijk op de spelers- markt en is met nog meer goede ama teurvoetballers in de slag. In Venray gingen de geruchten dat Willem Peeters weer zou terugkeren bij de club waar hij zijn loopbaan ooit begon. Hij had er immers onlangs al een keertje meegetraind. "Maar dat was slechts voor een half uurtje. Want toen ging ik al door mijn enkel. Ik had net een drukke tijd op school gehad en ekl ■W' e ste# ZVV Leunen greep overtuigend het impioenschap in de derde klasse A. aanvang van het duel tegen enrode waren de Leunse zaalvoetbal- (s vrijdagavond al zeker van de titel, ant concurrent Meterik was twee gen eerder onderuit gegaan tegen FC 2 (2-5) waardoor ZVV Leunen al bereikbaar was geworden voor de dere ploegen. ZVV Leunen maakt komend seizoen n debuut in de tweede klasse. Het mpioenschap lag dit seizoen in de lijn in de verwachtingen. Want een jaar leden Finishte het Leunse team nog ;t twee punten achterstand op kam- oen ZVCBJ. Een jaar eerder werd VV Leunen derde en een seizoen larvoor werd beslag gelegd op de vier- plaats. Met het binnenhalen van de el trokken de Leunse zaalvoetballers stijgende lijn dus door. De vereniging werd zeven jaar gele- :n,in februari 1993, opgericht. Leunen Ije toen met FC De Steeg al een zaal- itbalclub. Na afloop van het seizoen (5/96, De Steeg degradeerde toen uit toenmalige eerste klasse, besloten u beide clubs gezamenlijk verder te gaan. De naam ZVV Leunen bleef gehand haafd. Afgelopen vrijdag gaven honderd toe schouwers en joekskapel Noeët Tuus het kampioensteam in sporthal De Wetteling vleugels.Want al binnen zes minuten had ZVV Leunen tegenstander Venrode op een kansloze 4-0 achters tand gezet door drie treffers van John Litjens en een afstandschot van doelman John Puts. Edwin Berden en Eddy Litjens voerden na ruim een kwartier de voorsprong op tot 6-0, Daarna stokte de Leunse doelpuntenmachine. Vlak voor en direct na rust kon Venrode tegensco- ren: 6-2. Het duurde tot acht minuten voor tijd voordat ZVV Leunen weer in kam- pioensvorm stak. Door doelpunten van Edwin Berden, Mischa Nabben, John Puts en tot slot Rob Willems won het Leunse team uiteindelijk eenvoudig met 10-2. Met nog twee competitieduels voor de boeg heeft ZVV Leunen een voorsprong van acht punten op de num mer twee Meterik. ;int ING el iep- c.W tractl ié'", lermi lal N it Trepke/Parketworld had in zijn atste thuiswedstrijd weinig moeite ZVSV. De Venrayse debutant in eerste klasse won overtuigend met Ovan de Veldense ploeg. Voor 't Trepke is dit seizoen niet meer een middenmoot-positie weggelegd, ie de toekomst eruit zal zien is nog gewis. Op de ledenvergadering van rige week stemden de leden massaal or een fusie met ZVV Venray. De menvoeging van beide zaalvoetbal- ibs kwam daardoor weer een stap hierbij. Mocht de fusie er inderdaad men dan kan de nieuwe vereniging er een veel bredere selectie beschik- Coach Henk Baartman had dit sei- m wel heel weinig keus bij 't Trepke. araaast heeft 't Trepke/Parketworld h al versterkt met de HVC-spelers i van Gerven en Roy van Lierop. 'C/ComputerWork benaderde op zijn art al verschillende spelers van 't «pke. Gert-Jan Wismans en Dennis jder hebben het aanbod van de nrayse eerstedivisionist afgeslagen, eiden iham Hlimi kiest daarentegen wel or HVC/ComputerWork. Maar de nvolle speler is voor lange tijd uit de latie zijn omdat hij afgelopen zondag let veld bij Venray 1 zijn enkelban- afscheurde. ZVV Venray beschikt >t routine over enkele jongere zaal- itballers. Topscorer Paul Rutten zal tomende fusie van zijn vereniging meer meemaken. De aanvaller wil erop en heeft voor C/ComputerWork gekozen. Tegen laaggeklasseerde ZVSV nam 'i cnJ Pte/Parketworld maandagavond al leen 1-0 voorsprong. Uit een corner i Danny Fasen scoorde Roel f. cking de openingstreffer. Vanaf dat üfment domineerde het Venrayse team Wedstrijd volledig. Maar de talloze "rayse aanvallen leverden geen doel en op. Terwijl keeper Luc ontjens amper in actie hoefde te "on. Vlak voor rust maakte de SV-doelman hands buiten zijn doel ied. 't Trepke mocht een vrije trap men en de Veldense goalie moest 'r twee minuten naar de kant. Ook n"is Snijder liet zien wel raad te 'on met dit soort karweitjes: 2-0. Al vrij snel na de pauze verdubbelde 't 'Pke/Parketworld voorsprong, ""y Fasen tikte de bal uit een vrije 'breed naar Gert-Jan Wismans die ''beffend uithaalde: 3-0. Twee minu ten later belandde een afgeslagen aanval bij Edwin Sengers die raakschoot: 4-0. De thuisploeg liet daarna de teugels wat vieren waardoor ZVSV kon terugko men. Maar de Veldenaren wisten geen raad met de kansen die ze kregen. Drie minuten voor tijd bepaalde Mohammed El-Ghoul de eindstand op 5-0. 't Trepke besluit de competitie op 1 mei met een uitwedstrijd tegen Brach uit Maasbracht. Tennis Uitslagen: LVH d0A2-LVH Al 5-5 LVH C-America C 4-6 Ysselsteyn D-LVH D2 1-9 Swolgen A-OiCa A 6-4 LVH B2-Ysselsteyn B 5-5 LVH C-Oostrum C 8-2 Ysselsteyn C-OiCa C 4-6 America D-LVH D1 8-2 Merselo A-Oostrum A 9-1 LVH A-America A 9-1 America B-LVH B 1-9 Merselo B-Ysselsteyn B 7-3 Ysselsteyn C-Merselo C 3-7 America C-LVH C 2-8 enkele tentamens afgelegd. Ik had al een paar weken niet meer getraind en ik kreeg ontzettend zin om eens te voetbal len. Hel begon echt weer te kriebelen. Henk Langstraat, de trainer van Venray 2, ken ik nog goed uit mijn periode bij VVV. Ik belde hem op en hij vond het zelfs leuk dat ik een keer meetrainde. Maar na een half uur ging ik finaal door mijn enkel. Dus de training was snel afgelopen. Ik ben direct naar de eerste hulp gegaan en daar hebben ze de enkel in het gips gezet." Vorige week werd Willem Peeters weer van het gips verlost. "Het valt gelukkig mee want de enkelbanden zijn wellicht alleen maar opgerekt. Ik schrok wel toen het gebeurde want ik hoorde het gewricht kraken. Ik wilde met links de bal schieten toen mijn rechter stand been omknakte. Maar gelukkig kan ik er nu al weer oplopen", zei hij opgelucht. Een mogelijke terugkeer naar Venray sluit Willem Peeters in de toekomst niet uit. "Venray"heeft een leuke jonge groep waarin veel vrienden van mij voetbal len. Maar ik wil nu nog graag in de hoofdklasse blijven spelen." ZVV" Venray won maandagavond moeiteloos met 9-4 van MVC. Een week eerder ging het Venrayse team nog met 5-3 onderuit bij het laagge klasseerde ZVV Beringe. Uit tegen Beringe keek ZVV Venray halverwege al tegen een 3-0 achterstand aan. Na de hervatting kwamen de Venraynaren goed terug. John Kessels scoorde op aangeven van Paul Rutten 3- 1ZVV Venray kwam zelfs op gelijke hoogte door twee vrije trappen die door Paul Rutten en Rens van Veghel werden benut: 3-3. Het slotaccoord was weer voor de thuisploeg waardoor de Venrayse ploeg met een 5-3 nederlaag huiswaarts keerde. In de laatste thuis wedstrijd van het seizoen trof de num mer drie ZVV Venray het twee plaatsen lager geklasseerde MVC. De Maasbrenaren waren zonder wisselspe ler naar Venray afgereisd. Ruud Vermeer brak in de vijfde minuut de score open: 1-0. Twan van Soest voor kwam daarna met enkele sublieme red dingen dat de bezoekers op gelijke hoogte kwamen. Eenmaal bracht ook de paal redding. Na een ruim een kwartier vergrootte Paul Rutten de Venrayse voorsprong: 2-0. Een minuut later kon MVC eindelijk de verdiende tegen treffer scoren: 2-1, Rens van Veghel zette met een mooie uithaal de thuis ploeg op een 3-1 voorsprong maar op slag van rust kwam MVC weer terug: 3- 2. Na de pauze brak het ontbreken van een wisselspeler het Maasbrese team op. Bart Linders en Ruud Vermeer brachten de stand op 5-2. MVC had daarna opnieuw pech toen de paal tot drie keer toe in de weg stond. Aan de andere kant zag Peter Camps de bal uit zijn schot via de ene naar de andere paal terug het veld inkomen. Twee treffers van Bart Linders betekenden 7-2 waarna MVC ook twee keer doel trof: 7-4. In de slot minuut was Paul Rutten nog tweemaal succesvol en hij bracht de 9-4 eindstand op het scorebord. Begin deze maand is onze vereniging \veer begonnen aan het buitenseizoen. Op 2 april 11. heeft de wedstrijdcommis sie het Drs. Zuur-bekerloernooi georga niseerd. Deze beker is geschonken en vernoemd naar de oprichter van onze vereniging. Als eerste werd door Frans Muijzers een door hem gemaakt en aan de vereniging geschonken naambord onthult. De prijswinnaars: 1. Harm Kleuskens 4w=+38; 2. Marian Zeelen- Begas 4w=+32; 3. T. v. Erp-v.d. Elzen 3w=+28; 4. Frans Muijzers 3w=+24; 5. Godfried Verheijen 3w=+23. Vier teams van onze vereniging spe len in de maanden april en mei mee in de Nationale Competitie. Verder zijn er overal in het land voor ons bereikbare wedstrijden: 22 april doubl. bij La Donnee Tilburg; 24 april tripl. bij de Soepele Pols in Netersel en doubl. bij PvT in Tilburg; 30 april doubl. PC Oisterwijk, JBV Ede en Folatre Pijnacker; 5 mei tripl. JBC Jagershoef Eindhoven en doubl. PVNNieuwegein; 14 mei: doubl. DOB Oudenbosch, Amicale Cuijk en bij PC Venlo in Blerick-Venlo; 16 mei doubl. Jeu de Bommel Zaltbommel; 17 mei doubl. PVT Tilburg; 20 mei doubl. Maboul Ede; 21 mei Littie of Littienie Helmond, PV 't Lover in Asten en Petangske Bergen op Zoom; 24 mei doubl. JBV 't Zwijntje Apeldoorn en op 27 mei Mêlée bij dezelfde vereniging; 27 mei doubl. JBC Walnoot Boxtel en 28 mei tripl. bij dezelfde vereniging; 28 mei doubl. JB Dongen, Gemert de Boules in Gemert, Boulevaart in Terheijden en bij JBC Maasstad in Rotterdam. In het paasweekend (20 t/m 23 april) komt er een Engels veteranen elftal naar Leunen om daar tegen de Leunse vetera nen de return- wedstrijd van het afgelo penjaar te spelen. Het internationaal gebeuren begon eigenlijk allemaal in de zomer van 1998. Na een wedstrijd van ons werd er in de kantine, tijdens de beroemde 3e helft, eens een keer gekscherend gesproken over een internationale wedstrijd. Ons (van huis uit) Engels lid, Phil Mitchell, nam het echter serieus op, en in de vakantie ging hij in Engeland eens polsen wat de mogelijkheden daar waren. Na de vakantie had Phil een al voor 90% uitgewerkte trip klaarliggen, en hoefden onze leden eigenlijk alleen maar ja of nee te zeggen. Nu, uiteinde lijk kozen 19 leden plus een 14-tal dames vqor het uitstapje, en kon alles bevestigd worden. Het werd een fantastisch weekend daar in Engeland (Horwich) in de buurt van Manchester. Voor een volledig ver slag verwijs ik naar de web-side van Leunen, adres, (www.leunen.nl) Hier werd ook afgesproken dat onze tegenstanders van toen in 2000 naar Leunen zouden komen, en dit moment is nu aangebroken. Het programma van onze Engelse gasten ziet er als volgt uit: Donderdag 20 april: Aankomst van onze gasten. Vrijdag 21 apri: 's morgens wordt een bezoek gebracht aan het oorlogsmuse um te Overloon. 's Middags worden in Arcen de Ijsvogel, en de bierbrouwerij van Hertog Jan bezocht, 's Avonds is er een gezellige avond gepland bij café Martens, en wordt er in groepjes naar klompenmaker Carel Jeuken gegaan. Zaterdag 22 april: 's Morgens om vrij te besteden, 's Middags om 16.00 uur ont vangst bij de veteranen van SV Leunen met koffie en gebak. Om 18.00 uur aftrap van de retumwedstrijd. Leunen vet.-Horwich City vet.; na de wedstrijd feestavond met live muziek en barbe cue. Zondag 23 april: Vertrek van onze gas- Op Paaszaterdag 22 april as. houdt de Invaliden Spon- en Belangenvereniging Venray e.o, in samenwerking met Tafeltennisvereniging Red Stars uit Venray voor de I6e keer haar jaar lijks terugkerende Internationale Tafehetmistaernooi in Spot thai de i uil Nederland, maar ook uit Duitsland en België; Er zijn ook ditjaar weer z.o'n 120 inschrijvingen, waardoor het een van de grootste toernooien voor gehandicapte tafeltennissers in Nederland is. De wedstrijden beginne» om 09.00 uur en de finales staan gepland rond 17,30 uur. De jeugdleden van Gymnastiek- vcreiiigSng uSt;CHris«o.tïeiuit Venray zijn net als vorig jaar weer graag bereid gevonden om de balle tjes voor hun gehandicapte sport vrienden op te rapen. Uiteraard is ook bet Rode Kruis weer aanwezig. Hovoc 4-Dames 1 3-2 15-9, 15-1,9-15,3-15, 17-15 Na een zware dip in de eerste twee sets werden we in de vijfde set eindelijk wakker. Ondanks de aanmoedigingen van een groot aantal HOVOC-suppor- ters wisten we de derde en vierde set te winnen. En toen hadden we een vijfde set, het was ontzettend spannend. Helaas heb ben we met een minimaal verschil ver loren, Daarna werd de champagne ont kurkt omdat Hovoc kampioen is geworden. Avance-Heren 1 3-1 Het jeugdige Avance bleek niet met nul punten op de laatste plaats te staan. Terecht overigens, want al snel stonden we met 2-0 in sets achter. De derde set liep iets beter, we maakten wat minder fouten en wonnen deze set dan ook. In de vierde set vielen we terug naar het eerdere niveau. Oorzaak voor de terug vallende prestatie: een bal met een nieu we kleur, te hoge zaal en onverwachte tegenstand. Al met al een slappe afslui ting van het seizoen. Dames Recreanten 2-Tupos 4-0 Deze laatste wedstrijd werd met 4-0 gewonnen, en de dames zijn nu KAM PIOEN geworden in de vierde klasse, met een puntenverschil van minstens 5 punten. Dames van harte gefeliciteerd, eindelijk zijn de bloemetjes voor jullie zelf!!! De sportverenigingen SV Servio en ZVV Venray organiseren op 2 en 3 juni a.s. wederom een mini-veldvoetbaltoer nooi voor jeügd- en seniorenteams Er hebben zich reeds een ruim aantal teams aangemeld voor deelname, Maar zowel bij de jeugd, als bij de senioren heren en dames is nog voldoende ruim te. Reageer snel want: Vol Vol. Voor het 21e mini-veldvoetbaltoer- noói op zaterdag 3 juni, aanvang 10.00 uur, staat de inschrijving open voor A-, B-jeugd, Senioren Heren- en Damesteams. Voor het 2e jeugdtoernooi op vrijdag 2 juni, aanvang 18.00 uur kunnen C-, D-, E- en F-jeugdteams zich inschrijven. Beide dagen wordt gespeeld om de Helderman-sportbekers. Het toernooi vindt plaats op hel sport park van het Vincent van Gogh Instituut te Venray, gelegen aan de Oostsingel. Er wordt gespeeld op velden van 40x20 meter. Een team bestaal uit vier veldspe- lers, een keeper en wisselspelers. Deelname is op beide dagen mogelijk voor maximaal 60 teams, terwijl de toe lating zal geschieden in volgorde van binnenkomende inschrijfgelden. Het inschrijfgeld bedraagt: vrijdag 25,- per team en zaterdag ƒ45,- per team. De inschrijving staat open. in volgorde van binnenkomst inschrijfgel den, tot 10 mei a.s. Nadere informatie is te krijgen via SV Servio, M. v.d. Sande, tel. 0478-527531 en ZVV Venray, M. v.d. Langenberg, tel. 0478-585271 of D. Vervoort, tel. 023-3501290. Inschrijflijsten zijn op te vragen bij bovenstaande adressen en bij Heldermansport in de Grotestraat te Venray, Het gehavende tweede team van HVC/ComputerWork keerde met lege handen terug uit het Zuid-Limburgse Nuth. In de allerlaatste minuut trok thuisploeg Keelkampers door een fraai doelpunt de winst naar zich. toe: 4-3. Voor beide teams, de nummers negen en tien, stond niets meer op het spel in de hoofdklasse A. Door de overwinning naderde Keelkampers de Venrayse ploeg tot op één punt op de ranglijst. Voor rusl had uitslagen HC: Breeton sport-Manual 1 afg. DR: Manual-Breeton Sport 13 -3 HR: Manual-Breeton Sport 16-14 HC: Hercules 1-Manual 1 3-24 LET OP Wijziging Programma 29 april: DB: Manual 1-Wittenhorst 2 a. 15.00 Programma zondag 30 april: HC: Loreal 2-Manual 1 v.11.15 DC: Manual 1-Merefeldia 2 a. 14.00 De Weert Donderdag 4 mei geen jeugdtraining. Programma 20 april Jeugd mixtoernooi "De Wetteling" Aanmelden 18.00 uur wedstrijden beginnen 18.30 De mini's zullen tot 19.36 spelen en daarna zal de prijsuitreiking zijn, tevens zal de le, 2e, 3e, prijs van de 3 genomi neerde sportiefste jeugdleden bekend gemaakt worden. De wedstrijden zullen daarna weer her vatten en de laatste wedstrijden zullen om 21.25 uur klaar zijn, daarna is de prijsuitreiking van dit toernooi. Tevens zal er deze avond de nieuwe teams, trai ners, coaches en trainingstijden tot I juli bekend gemaakt worden. Wij hopen dat de ouders er begrip voor hebben dat het voor deze ene keer wat later wordt. Graag zien wij de ouders op de tribune om de jeugd aan te moedigen en tevens kunnen de ouders gesprekken voeren met de trainers en tevens hun zoon/dochter na afloop mee naar huis nemen. Beste leden: De algemene ledenvergadering zal worden gehouden op 23 mei a.s. in "Wijkgebouw Zuid" Beukenlaan Venray, aanvang 20.30 uur. Het is van groot belang om op deze vergadering aanwezig te zijn. Rooyse heeft in Roermond net niet die overwinning kunnen behalen nodig om van de laatste plaats af te komen. Terug kijkend op het afgelopen seizoen verdienen de overgebleven spelers toch een dikke plus. Weinig kunnen trainen, te weinig spelers voor een standaardse lectie benevens het ontbreken van wis selspelers en een trainer/coach, zijn voorwaar geen goede uitgangspunten voor een normaal niveau in de promo tieklasse. Oikos en Rooyse hadden niets te ver liezen in deze pot, Rooyse echter ging voor de winst. Redelijk spel in de eerste set deed een iedér hopen op een goede afloop maar verder dan 6 punten lieten de gastheren het niet komen. Hel is vaker aangehaald wanneer de pass niet komt dan kan men het vergeten aan Rooyse kant. Dus ook in deze eerst set 5 moeilijke side outs van Oikos en het was over en sluiten. De tweede set beloofde in aanleg veel goeds ware het niet dat op een ietwat ongelukkige set up Koos zich scorend verstapte en verder in het spel geen pot ten meer kon breken. Des te spijtiger daar Björn en Mark op gezette tijden de tegenstander het nakijken gaven. De voorsprong werd in no time omgebogen in een 15-8 set verlies. Dat de derde set een formaliteit werd moge duidelijk zijn al zag het daar in beginsel niet naar uit: 15-6. HVC/ComputerWork 2 het beste van het spel maar weigerde om het duel al voortijdig te beslissen. Frank Brands opende de score: 0-1. Na de gelijkma ker van Keelkampers zette Frank Brands het Venrayse team opnieuw op voorsprong: 1-2. Drie keer ver scheen een HVC-speler vrij voor het vijandelijke doel zonder dat dit een treffer opleverde. Alleen Ralph Sanders wist het overwicht in een treffer uit te drukken: 1-3. Op slag van rust liep verdediger Mark S winkels de bal uit een voorzet in zijn eigen doel (2-3) dat verdedigd werd door Wilbert Sijbers. Doelman Sijbers verving Martijn Houwen die aan de confronta tie van vorige week twee gebroken en een gekneusde teen heeft overgehou den. In de tweede helft waren de rol len omgedraaid en trok Keelkampers het initiatief naar zich toe. Vlak na rust kwam de Zuid-Limburgers langs zij: 3-3. Dat leek ook heel lang de terechte eindstand te worden. Totdat Martijn Daim met een mooi schot de thuisploeg alsnog de volle winst bezorgde: 4-3. Piet Litjens Toernooi Zondag 23 april, eerste paasdag, wordt het Piet Litjens Toernooi gespeeld. In verband met competitie wedstrijden op maandag zal dit traditio nele toernooi voor het eerst op eerste paasdag worden gespeeld. Wat niet anders is zijn de paaseieren, die weder om zijn geschonken door Frans en Peter Claessens. Onze hartelijke dank hier voor. De poule-indeling en het wedstrijd schema hangen vanaf donderdag bij de baan. Het inschrijfgeld bedraagt 2.50 per persoon. Wie zullen dit jaar de door Piet Litjens beschikbaar gestelde wis selbekers mee naar huis mogen nemen? Alle deelnemers veel tennisplezier. Let op: het onderhoud van de tennis banen is op de donderdag van 08.30 tot 10.30 uur. KNLTB-uitslagen: Vrijdag: Mix 35+ 1Arcen 1-Ysselsteyn 1 4-0 Mix 35+ 2: Ysselsteyn 2-Arcen 2 0-4 HD 35+: Ysselsteyn 1-Afferden 14-0 Zaterdag: Mix 35+ 1Ysselsteyn 1-Venray 32-3 H 18+ 1: Grubbenv. 2-Ysselsteyn 13-3 H 18+2: Ray Prick. 1-Ysselsteyn 26-0 HD 50+: Ysselsteyn 1-Poelder 2 0-4 Zondag: Mix: Ysselsteyn 1-BRZ 1 7-1 Heren: Horn 1-Ysselsteyn 1 6-0 KNLTB-programma: Vrijdag 21 april: Mix 35+: Ysselst. 1-t Bronshout 1 Mix 35+: Grubbenv. J-Ysselst. 2 HD 35+: De Sprenk 4-Ysselst. I Zaterdag 22 april: Mix 35+: Venlo 4-Ysselsteyn 1 H 18+: Ysselsteyn 1-Park E9 2 H 18+: Ysselsteyn 2-Park E9 1 HD 50+: Bosdael 1-Ysselsteyn 1 13.00 Maandag 24-apr Mix Mulder 3-Ysselsteyn 1 10.00 H: Ysselsteyn 1-TVK Heerlen 2 10.00 Jun: Ysselsteyn l-Horst2 13.00 Dinsdag 25-apr D18+: Blerick 3 Ysselsteyn 19.00 19.00 19.00 13.00 13.00 13.00 10.00 Uitslagen Dorpencompetitie: Zaterdag: BTV LVH-TV Ysselsteyn 5-5 C: TV Ysselsteyn-TV OiCa 4-6 D: TV Ysselsteyn-TV LVH D2 1-9 Zondag: B: TV Merselo-TV Ysselsteyn 3-7 C: TV Ysselsteyn-TV Merselo 3-7 Programma dorpencompetitie: Zaterdag 22 april: TV Ysselsteyn A-TV Swolgen A 18.00 TV LVH B 1-TV Ysselsteyn B 18.00 TV Ysselsteyn D-TV LVH D 1 19.00 Zondag 23 april: TV Ysselsieyn-B-TV America 09.00 Het SNS-jeugdteaim (Meisjes-C) van Rooyse VK heeft afgelopen zater dag met groot machtsvertoon het kampioenschap in haar klasse vero verd. Enig overgebleven concurrent Grashoek werk, voor een groot aantal toeschouwers, met een 3-0 nederlaag (15-10, 15-1 en 15-6) naar huis gestuurd. Alleen in de eerste set kon Grashoek nog enigszins in het spoor blijven, omdat de RVK-meisjes wat verkrampt speelden. Nadat de eerste set werd gewonnen en daarmee het kampioen schap een feit was, brachten de meisjes het klassenverschil tot uitdrukking en trakteerden ze hun tegenstander op een kansloze nederlaag. Het team, dat dit seizoen geen enkele set verloor, werd na de wedstrijd terecht in het zonnetje gezet door de aanwezi gen. Het kampioenschap vormt een terecht beloning voor de inspanningen van deze meisjes. Femke, Brechtje, Lonneke, Karin, Sofie, Stephanie, Irma, Loes en Linda vormen al geruime tijd het SNS-meisjes C-jeugdteam van de Rooyse VK. De vele trainingen onder leiding van de trainers Dick v.d. Kaap (tevens trainer Dames 1) en Marij Dinjens (tevens coach en speelster Dames I) werpen duidelijk hun vruch ten af. Enkele van deze 12-/13-jarige meisjes trainen al met de damesselectïe en konden al wat ervaring opdoen op het seniorenniveau. Een trotse voorzitter Martien Hendriks feliciteerde het succesvolle team na afloop van de wedstrijd. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat Rooyse VK nog heel veel plezier mag beleven aan deze talentvolle lichting uit het SNS-jeugdplan. Zij kunnen Rooyse VK in het damesvolleybal weer terug bren gen op het landelijk niveau. Afgelopen zaterdag was het een feit. Na de 3-7 overwinning op De Korenbeurs en het gelijkspel van con current Hoonhorst mag het dames team van Red Stars zich opmaken voor een hernieuwde kennismaking met de eredivisie, 's lands hoogste competitieklasse. Met nog één wed strijd te gaan heeft de Venrayse ploeg een niet meer te overbruggen voor sprong. Zo is de degradatie naar de eerste divisie een kort leven beschoren en blij ken Danielle Poels, Sabina Larmené, Susan Lenssen en Vanja Santic vastbe sloten hun plaatsje onder de besten weer op te eisen. En eerlijk gezegd horen ze daar ook thuis, want in de eerste divisie bleek geen enkele tegenstander in staat echt weerwerk te bieden. Slechts GTTC (Groningen) wist de nederlaag te beper ken tot 4-6, alle andere teams werden met 7-3 of meer van tafel geveegd met als uitschieters de 10-0 overwinningen op Maasbree en De Korenbeurs. Een seizoen dat goed voor het zelfvertrou wen bleek, na enkele seizoenen vechten tegen degradatie in de eredivisie. Sabina is bijvoorbeeld nog ongeslagen dit sei zoen, terwijl Danielle en Susan slechts een enkele keer hun tegenstandster moesten feliciteren. Alleen Vanja bleef wat achter met enkele matige vertonin gen. Al met al blijken de dames weer te kunnen winnen en gaf het afgelopen halfjaar de mogelijkheid om weer te groeien. Hoe de hernieuwde confronta tie met de eredivisie zal verlopen, blijft natuurlijk even afwachten. Enerzijds hebben de dames weer echte 'honger' naar de bal, anderzijds zijn daar nog steeds 'die Chinezen'. Dit afgelopen sei zoen heeft echter geleerd dat Red Stars over een steeds sterker wordend team beschikt, waarin de verschillen steeds kleiner zijn geworden. Was Danielle voorheen de onbetwiste kopvrouw, komend seizoen zal zij echter steeds meer steun krijgen van vooral Sabina en Susan, die uitgegroeid zijn tot volwaar dige speelsters in dit team. KANSRIJK Het herenteam van Red Stars won zaterdag het duel tegen De Treffers 2 (Arnhem) met 7-3. Hiermee verkleinen de Venraynaren de achterstand op kop loper Arboned/Westa 2 tot één punt en zal de beslissing om het kampioenschap in de tweede divisie pas in de laatste wedstrijd beslist worden. Zaterdag bleek de overwinning een teamoverwinning. Ronald Bogaard verloor weliswaar zijn eerste partij in deze competitie, maar Patrick Zwiers bleef ditmaal ongeslagen en won aan de zijde van Bogaard ook het dubbel. Jeroen Renkens tenslotte bracht één punt binnen, omdat de tegen standers slechts met twee man kwamen opdagen. Desalniettemin staan de zeven punten en heeft Red Stars nog steeds kans op promotie naar de eerste divisie.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 19