Schouwburg Sint Anna, een parktheater van formaat (5) Voorlichtingsavond 'Verloskundige Zorg Noord-Limburg' Fietsvierdaagse Chantilly Lace in 't Podium 40-jarig bestaan tamboerkorps Sub Matris Tutela Open dagen DIRKX VAN SOEST Oud papier Natuur wandel tocht in Merselo Start nieuw cursusseizoen Nieuwe eigenaar bloemenwinkel De Bleek Vacaturebank vrijwilligers- centrale Synthese Provincie en politie gaan controleren op reclameborden Kaart en kompas iets voor jou? Zaterdag 29 april Oranjefeesten 2000 Zaalvoetbaltoernooi PEEL EN MAAS donderdag 20 april 2000 - Pagina 13 Stichting Stadspark Venray (15) In deze uitgave wordt de theatervleugel van Schouwburg Sint Anna verder belicht. Dit als vervolg op eerdere uitgaven in deze rubriek over het "Parktheater", welke vanaf 2 maart 2000 in Peel en Maas zijn opgenomen. KELDERVERDIEPING In het voorgaand artikel zijn reeds de belangrijkste ruimten op begane grondniveau nader belicht, de hal met entree aan de kop van de theatervleugel, de schouwburgzaal met balkon, het podium en de kleed kamers. Zie daarvoor ook bijgaande plattegrond. Heel bijzonder is dat de complete theatervleugel, dus inclu sief alle hierboven vermelde ruim ten op niveau begane grond, geheel onderkelderd is. In die kelderverdie ping vinden wij een grote ruimte voor opslag van toneelkleding en toneel rekwisieten, diverse ontspan ningsruimten, een voormalige stu- De fraaie trap naar het balkon van de schouwburgzaal, in de hal met entree dio en de voor een dergelijk gebouw noodzakelijke ruimten met techni sche installaties. AAN DE SCHOUWBURGZAAL LIGGENDE RUIMTEN De kelderverdieping is van bin nenuit bereikbaar via het trappen huis dat in het gedeelte achter het podium van de schouwburgzaal ligt en ook vanuit de eerder vermelde hal van het theater, aan de kop van de theatervleugel. Vanuit laatstge noemde hal komt men via een trap in een ontspanningsruimte van de kelder. Zoals eerder gezien geeft die hal ook rechtstreeks toegang tot de schouwburgzaal en geeft via een fraaie trap (zie bijgaande foto) ook toegang tot het balkon van de schouwburgzaal. De garderobegang aan de noordzijde is ruim van opzet. dat komt mede door de vroegere (garderobe)functie: te zien aan de idedinghaken voor de bewoners van het Vincent van Gogh instituut met de aanduiding van de diverse pavil joens erboven. Die gang heeft gebouw in- en uitgangen aan de zijde van de "Laan met de Amerikaanse eiken" en aan de noor delijke kant, aan de zijde van het parkeerterrein. Tenslotte is de theatervleugel voorzien van een schuin dak, overigens niet al te opvallend te zien vanaf de buiten kant van het gebouw. "Onder de kap" bevinden zich: een bordes boven de kleedkamers, de vide van het podium en voor het overige een zolderverdieping. EEN PRACHTIGE REALITEIT Een beschrijvende inventarisatie van Schouwburg St. Anna doet een beetje denken aan een wensenpak ket voor een nog te bouwen gebouw Echter, het gebouw en de voorzie ningen zijn er allemaal al, doch wor den in hun bestaan bedreigd. Stichting Stadspark Venray zet zich in om het Parktheater" te behouden. Het theater zal in het voorgestelde kader u Centrum voor amateuristi sche muziek- en kunstbeoefening" specifiek gericht zijn op muziek- en toneeluitvoeringen en repetitieruim te. Waarom en hoe een en ander daarin functioneel en fysiek zo ont zettend mooi past zullen wij een volgende keer aanstippen. Heeft u vragen of opmerkingen over de Stichting Stadspark Venray dan kunt u contact opnemen met het secretariaat van de Stichting: Engelenstraat 8, 5801 RT Venray. Telefoon 581191. E-mail adres tw.els@wxs.nl Schouburg Sint Anna: plattegrond van de begane grond Tl IEATGR I. Entree. 2 Hal aan de kop van het Ihcaicr, 3 Trap n balkon schouwburgzaal. 4. (GarderobeIgang. 5 Schouwburgzaal. 6. Podium. 7. Kleedkamers RESTAURANT II. Entree. 12. Hal 13. Garderobe 14. Gang 15 Foyer/ Ontspanningszaal /"Restaurant" 16. Keuken Schouwburg Sint Anna: plattegrond van de begane grond. Dinsdag 2 mei organiseren het Groene Kruis Noörd-Limburg, de verloskundigen Venray/Venlo en de Ziekenhuizen Noord-Limburg een voorlichtingsavond over zwanger schap en bevalling. Deze avond vindt plaats in het st. Elisabeth Ziekenhuis te Venray en is bedoeld voor alle aanstaande ouders, ongeacht waar zij in behan deling zijn. De toegang is gratis. Op het programma, dat om 19.30 uur begint, staat presentaties van een diëtist, een fysiotherapeut, een ver loskundige, een gynaecoloog, een verpleegkundige van de verloska- mer/kraamafdeling en een verpleeg kundige van de dienst kraamzorg. Daarnaast is vanaf 19.00 uur een informatiemarkt te bezoeken met diverse stands; onder andere van de Kraamzorg Noord-Limburg de afdeling diëtetiek, en diverse leve ranciers van kinderproducten. Belangstellenden worden ver zocht zich van tevoren op te geven. Dit kan op werkdagen bij: Dienst Kraamzorg Groene Kruis Noord- Limburg, tel. 077-3247000 (tussen 10.00 en 12.00 uur); Polikliniek gynaecologie/verloskunde st. Elisabeth Ziekenhuis, tel. 0478- 522436 (tussen 11.00 en 12.00 uur. Hier kunt u ook terecht voor meer informatie. Op verzoek van velen heeft de organisatie dit jaar besloten de Fietsvierdaagse Venray in de laat ste week van juli te laten plaats vinden. Van woensdag 26 t/m zaterdag 29 juli verwachten we ruim 4000 fietsliefhebbers uit het hele land die het land van Peel en is zullen doorkruisen. DE WIEEN, MOLENKLEF, VLAKWATER Iedere laatste woensdag van de maand haalt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in de buurtschappen De Wieën, Molenklef en Vlakwater e.o. De bewoners van de straten Zandakker, Schutsboom, Vendel, Groenewoltsepad, Kruisstraat, St. Franciscuslaan, St. Antoniusstraat, Paterslaan en de straten in Molenklef, Vlakwater, omgeving Werckenslaan, Aan den Dril e.o., worden verzocht om op woensdag 26 april om uiterlijk 18.30 uur oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Ook bestaat iedere zaterdag van 9.00 tot 14.00 uur de gelegenheid om oud papier gebundeld of in dozen, te deponeren in de papier container van AV Venray-Regio die is geplaats aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Nadere informatie, tel. 583529 of De organisatie verwacht dit jaar een toenemende belangstelling van onze oosterburen. Vanwege de mooie natuur, de idyllische dorpjes en het afwisselende land schap en niet te vergeten de Maas, is het niet alleen sportief maar ook een recreatief plezier voor jong en oud! Ook nu zal de fietsliefhebbpr ver rast worden door de te volgen routes en op plekjes komen waar men ongetwijfeld nog nooit is geweest, geniet ervan en sta rustig eens stil bij een mooi plekje of een stukje natuur. Ontspanning en plezier zijn de toverwoorden voor een leuke Fietsvierdaagse Venray. Uiteraard wordt u begeleidt door duidelijke routeschema's en aanduidingborden waarbij de veiligheid voorop staat! De centrale vertrekplaats is Sporthal De Wetteling te Venray, maar zoals ieder jaar zijn er ook extra vertrekpunten. Zo kan men op woensdag 26 juli vanuit Well ver trékken, donderdag 27 juli vanuit Horst, vrijdag 28 juli vanuit. Sint Anthonis en zaterdag 29 juli vanuit Liessel. De regionale VVV-kanto-' ren kunnen u alle informatie geven, zowel van de Fietsvierdaagse als van de activiteiten die plaats vinden. Het goede doel dit jaar is het Venrayse Lourdescomité, die een reis naar Lourdes wil gaan organise ren voor Venrayse kinderen. Met dit doel voor ogen zijn er weer diverse activiteiten opgezet, waar zowel jong als oud naar hartelust aan mee kunnen doen. Taxaties Advies 100% ONAFHANKELIJK HYPOTHEEK TAXATIE BEDRIJFSADVISERING WOZ-TAXATIES VENLO Deken van Oppensingel 45a 5911 AB, 077-3513301 BEDRIJFS TAXATIE VERKOOP TAXATIE AANKOOP TAXATIE VENRAY www.dlrkx-vansoest.nl Zondag 23 april, eerste paasdag komt Chantilly Lace naar 't Podium. Sinds 1995 maakt Chantilly Lace, genoemd naar een nummer van de Big Bopper, Rock 'n Roll zoals die bedoeld is, in de stijl van Jerry Lee Lewis, Little Richard, Chuck Berry en Elvis Presley. De optredens van de band zijn wild en worden verzorgd in een driedelig pak zoals dat gebruikelijk was in de jaren '50. Klassiekers als Great balls of ire, Johnny B Goode, Good golly mis Mollen en Blue suede shoes vliegen het publiek als kanonskogels om de oren. Chantilly Lace speelde reeds in Paradiso (Amsterdam), Stairway to Heaven (Utrecht), in België en Oostenrijk en in de voorprogram ma's van Rowwen Hèze, de Heideroosjes, Jovink en BZB. .Op het podium, op de bar en in het publiek van ontelbare kroegen werd rock 'n roll weer tot leven gebracht. Na vijf jaar besloot Chantilly Lace een cd op te nemen. Het schijf je 'Ooby Dooby' zag het daglicht. Door critici omschreven als een authentiek en onversneden nummer. Aanvang omstreeks 21.30 uur, entree ƒ5,-. De Natuurvrienden houden op zondag 30 april weer een natuur- wandeltocht.. Alle routes gaan door de mooie bosrijke omgeving van Merselo. Op de rustplaatsen kunt u tegen gereduceerde prijzen koffie, soep, broodjes, fris, thee, chocomel e.d. krijgen. Afstanden: 5, 10, 15, 20, 30 en 40 km. Starttijd: 30 en 40 km 07.00- 10.00 uur; 15 en 20 km 07.00-13.00 uur; 5 en 10 km 07.00-14.00 uur. Inschrijfgeld: met medaille 30 en 40 km ƒ4,00; zonder medaille ƒ2,50; overige afstanden met medaille ƒ4,- en zonder medaille ƒ2,50. Startplaats: Zaal 't Anker, Merselo, Grootdorp 73, tel. 0478- 546217. Het inschrijfbureau sluit om 19.00 uur. Trein-taxi is aanwezig op het station in Venray-Oostrum. Inlichtingen: 0478-546496. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard EHBO-Vereniging Begin april hebben alle leden naast het nieuwe cursusrooster de contributienota en persoongege vensuitdraai ontvangen. Wij maken u er op attent, dat de vervaldatum voor contribuliebetaling en retour neren van dataformulier uiterlijk 1 mei is! Met het nieuwe buitenseizoen voor de deur staat de vereniging weer een paar fikse uitdagingen te wachten. Dit begintal op 7 mei waar onze inzet gevraagd is bij het Powerman-evenement. Gedurende de week van 21 t/m 28 mei wordt 24 uur per dag assistentie verleend bij de tafeltennisrecordpoging en in het Pinksterweekend staat de EHBO weer paraat bij de Muziekfeesten in Merselo. Het mag duidelijk zijn, dat hiervoor een grote man/vrouw inzet gevraagd wordt. Vrijwilligers uit onze vereniging die bereid zijn een inzet mee te draaien zijn van harte welkom. Men kan zich telefonisch opgeven bij André Grotens, tel. 583059. Tevens verzoeken wij organisa ties en verenigingen die EHBO- assistentie wensen dit minstens vier weken op voorhand kanbaar te maken om teleurstelling te voorko men. KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouwwerkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m3 tot 35 m3 open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost. Momenteel zijn de voorbereidin gen voor het 40-jarig bestaansfeest, dat op zaterdag 27 en zondag 28 mei in het gemeenschapshuis in Oostrum gevierd wordt in volle gang. Het tamboerkorps, dat onder lei ding staat van instructeur Piet Poels uit Wanssum, is in 1960 opgericht. In deze 40 jaar kende dit koips vele successen van vele le prijzen in zowel de 2e divisie, le divisie als in de ere-divisie, het Limburgs kam pioenschap tot aan het Landskampioenschap. Momenteel komt het tamboerkorps uit in de le divisie. Het voorlopige programma ziet er als volgt uit: Op zaterdagavond een feestavond met optreden van de groep Clover, Jelly Goos en Punch Judy. Bij elke groep zit een muzi kant die iets met het tamboerkorps te maken heeft of lid is van dit korps. Op zondag een receptie en daar aan gekoppeld een reünie van oud leden van het tamboerkorps. In de middag zijn er optreden s van het jubilerende korps, de percussion- groep Dutch Drums en als afsluiting de drumfanfare van de Koninklijke Luchtmacht. De komende tijd zullen wij u ver der informeren over de 40-jarige geschiedenis van het tamboerkorps en het 40-jarig bestaansfeest op 27 en 28 mei 2000. Bij Kuypers Sierbestrating te Kessel-Eik Bezoek tijdens de Paasdagen de grootste showtuin voor sierbestra ting natuursteen en tuinhout in Noord- en Midden Limburg In deze tuin vol bestratingsideeën zijn de nieuwste ontwikkelingen ver werkt in tuintrends en meer dan 200 bestratingsmaterialen van beton, gebakken en getrommelde stenen tot exclusieve castlestone en brad- stone. Verder zijn er gewassen, gestraalde en geslepen siertegels, stenen met een toplaag van natuur steen en complete cirkelpakketten Voor de aankleding van de vijver en de border of het aanleggen van een aantrekkelijk pad is er een breed assortiment natuursteen variërend van graniet split, ardenner split en yellow sun in alle kleuren die de natuur rijk is De showtuin is aan gekleed en afgewerkt met tuinscher men, poorten, pergola's en tuin- prieeltjes van het merk Plus wat staat voor duurzaamheid en kwali teit. Ook voor tuinhuisjes bent U bij Vanaf vrijdag 28 april heet de bloemenwinkel in De Bleek, langs de Edah, voortaan De Anemoon. Na bijna vijf jaar heeft Fred van Duppen de bloemenzaak overge daan aan een van zijn medewerk sters, Annelies Tinnemans-Gossens. Fred van Duppen beheerde de bloemenwinkel, die eerst in de Edah •was gevestigd, sinds 1996. Van Duppen heeft naast de winkel in Venray ook enkele filialen in Midden-Limburg. Logistiek lag Venray voor hem te veel uit de rich ting. Reden voor hem om de zaak over te dragen. "Venray is een fijne zaak maar de drukke werkzaamhe den bij de andere filialen hebben ertoe geleid om Venray af te stoten. Ik wil daarom al onze klanten bedanken voor het vertrouwen dat wij al die jaren genoten hebben". Annelies Tinnebroek is een ver trouwd gezicht in de winkel. Ze zal de zaak op dezelfde wijze voortzet ten als in het verleden, met hetzelfde assortiment. "We gaan alleen de inrichting veranderen. Dat gebeurt volgende week en dan zijn we ook dicht. Op 28 april gaan we officieel heropenen." Zaterdag is er een grote leegver- koop met interessante aanbiedingen. PEEL EN MAAS on line www.vandeimumekhof nl/ Kuypers Sierbestrating aan het goede adres Er zijn meer dan 100 verschillende modellen leverbaar van 19 mm dikte tot maatwerk huis jes van 69 mm dikte. Tijdens de Paasshow kunnen de kinderen gebruik maken van de speeltuin waardoor U zich op uw gemak kunt laten inspireren door de talloze mogelijkheden op het gebied van tuindecoratie Verder ontvangt U bij besteding vanaf 30 m2 sierbestrating tijdens de Paasshow een gratis granieten vogeldrinkbak t.w.v. fl. 89,00. De Paasshow is zaterdag 22 april van 09.00 tot 16.00 "uur en Paasmaandag van 10.00 tot 16.00 uur bij Kuypers Sierbestrating Maasstraat 47 te Kessel-Eik De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. VROUW/MAN Synthese zoekt voor Jeugdsoos De Kelder in het Stekske te Landweert mensen die de jeugd van Landweert en Venray een ontmoe tingsplek bieden waarbij volwasse nen toezicht houden in Landweert - Venray. Men moet enthousiast en initia tiefrijk zijn en goed met jeugd uit deze leeftijdscategorie kunnen omgaan. De werktijden zijn iedere vrijdag avond van 20.00 tot 23.00 uur.i Meer informatie: Vrijwilligerscentrale. Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995. Bescherming van landschap in buitengebieden De provincie Limburg gaat samen met de politie in de komen de tijd meer controles uitvoeren op illegaal geplaatste reclamebor den en -vlaggen in het landschap. Om het landschapsschoon te beschermen staat de Provincie in buitengebieden als sinds 1994 geen reclame-uitingen meer toe. Het Openbaar Ministerie past voor illegale reclame-uitingen 'lik-op-stuk'-beleid toe. Het controleren op reclamebor den, -vlaggen en soortgelijke uitin gen is een jaarlijks terugkerende activiteit. Bij controles worden niet alleen de eigenaren van de reclame borden aangesproken, maar ook ter reinbeheerders die reclame op hun grond toelaten. Ook zij riskeren boetes. Dit voorjaar zullen in elk geval controleacties plaatsvinden in de gemeenten Bergen, Broekhuizen, Gennep, Grubbenvorst, Horst, Mook en Middelaar, Meerlo- Wanssum en Sevenum. De eerste inventarisatie heeft al plaatsgevon den. Vanaf mei worden overtreders aangesproken. Al dergelijke uitingen in buiten gebieden in Limburg zijn verboden op grond van de Landschapsverordening Limburg. Overtreders krijgen korte tijd de gelegenheid om de illegale reclame- uitingen en bijbehorende construc ties te verwijderen. Als dat niet gebeurt, dan komen zowel het Openbaar Ministerie (OM) als de Provincie in actie. De Provincie kan een dwangsom opleggen, het OM een schikkingstransactie. Beide kunnen bij het vaststellen van de hoogte van het bedrag rekening houden met 'wederrechtelijk geno ten voordeel' zoals uitgespaarde advertentiekosten of inkomsten uit de verhuur van een reclameplaats. Op zondag O' april "00 organiseren wij met onze vereniging "Olifant"" (Öriënterings Lopeu is fantastisch) een oriëntatieloopkennismaking in de bossen van het Vlakwater. Wat is mi oriëntatie!open? Wel je krijgt een kaart, een kompa; cv oca can n.w a de kaart staan.een'aantai pun ten aangegeven die je zo snel mogelijk moet zien te vinden in hei bos. Hoe je loopt moet je zelf weten, het mag via het pad maar ook dwars door de bossen. Mocht je interesse hebben in deze sport afkomstig uit Scandinavië, kom dan om 14.30 n naar de kantine van Honk- en Softbalvereniging Red Caps alwaar verdere uitleg hierover gegeven wordt. Deelname staat voor iedereen open van jong tof. oud. We vragen wel een ^kleine bijdrage van ƒ5.- per kaart. w Evenals vorige jaren zal ook in 2000 het Oranjezaalvoetbal toernooi worden georganiseerd in Sporthal De Wetteling in het kader van Koninginnedag. Iedereen die aait dit evenement wil deelnemen wordt Vèrzocht onderstaand inschrijfformulier vóór zaterdag 22 april a.s., 12.00 uur in te leveren bij Sporthal De Wettel ing! k kjf Tevens,wordt men verzocht hel inschrijfgeld te voldoen, bij inle vering van het inschrijfformulier. Deelnamekosten bedragen per team ƒ25,-. iai g mi.-1 i wm^m m m mmmm m wmmmm Inschrijfformulier Oranjezaalvoetbaltoernooi 2000 Hierbij gevet wij ons op voor het Oranjezaalvoëtbaltoernooi 2000 met I tearn; naam van het team:/Wxd'-' kleur shirts/broek: naam contactpersoon: adres cn woonplaats: telefoon:

Peel en Maas | 2000 | | pagina 13