c Venrayse huisartsen tegen sluiting EHBO Heidens tevreden over opening milieustation Rotonde kost ruim 1 miljoen Unie van Vrijwilligers Regiokalender Werkgroep Hazen ontving veel positieve reacties PEEL EN MAAS BEZORGEN? GGW De Peel behoort tot top 39 Bierdrinker Lokale Omroep Venray ISIS Uitslagen Solisten- en Ensemble- concours Ottyeyotulect PEEL EN MAAS donderdag 20 april 2000 - Pagina 11 De Venrayse huisartsen zijn erg teleurgesteld over het verdwijnen van de laaggradige zorg voor moeder en kind binnen het Venrayse gemeentehuis. Ze maken ernstig bezwaar tegen met name de voorgenomen sluiting van de EHBO-functie van het St. Elisabeth Ziekenhuis buiten kan tooruren en in het weekend. 'Op deze wijze wordt ernstig schade toegebracht aan de patiën- tenzorg van de bevolking van Venray en haar omliggende dor pen', zo stellen de huisartsen in een brief aan onder ander de Raad van Bestuur van de Stichting Noord- Limburgse Ziekenhuizen en de gemeente Venray. WERKBELASTING De Venrayse huisartsen kwamen op 17 april bijeen en formuleren naar aanleiding van het rapport Oversteek, een weergave van een voorgenomen besluit van de Raad van Bestuur van de Stichting Ziekenhuizen Noord-Limburg het volgende: 'De huisartsen leveren al vele jaren 24-uurs-huisartsenzorg en zullen dat ook in de toekomst blij ven doen. Sluiting van de EHBO- post zal de werkbelasting evident verhogen. Door de algehele taakver zwaring van de huisartsenzorg en het huisartsentekort in Nederland is de grens van de belastbaarheid voor vele huisartsen reeds bereikt. De kwaliteit van de zorg voor onze patiënten kan daardoor nadelig beïnvloed worden. Wij zijn als Venrayse huisartsen unaniem tegen het sluiten van de EHBO-post. Wij pleiten dan ook voor het openhou den van de EHBO in het St. Elisabeth Ziekenhuis, onder verant woording van de Stichting Ziekenhuizen Noord-Limburg. Laat het voor iedereen duidelijk zijn: als er wat gebeurt wat in het arpport wordt voorgesteld zal, ondanks beloften die in het verleden zijn gedaan, het ziekenhuis Venray bin nen kortere of langere tijd verdwij- -5855S Wil jij of andere bladen zoals E3JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Navo-examen De Groep Geleide Wapens De Peel, gestationeerd op lucht- I machtbasis De Peel in Vredepeel heeft als taak luchtverdediging met Patriot-, Hawk- en Stingerraketten. Jaarlijks moeten de mannen en vrouwen van dit iuchtmachtonderdeel aan de NAVO laten zien dat zij voor hun taak zijn berekend (operational evaluation: Opeval). In maart van dit jaar vond een deel van het exa men op luchtmachtbasis De Peel plaats. De rest van het examen werd afgelopen week afgenomen tijdens de oefening Tulip Mermaid in Denemarken. Tijdens het examen lieten de luchtmach- ters zien dat zij op het gebied van luchtverdediging tot de top beho ren. Tijdens de oefening Tulip Mermaid moest een verplaatsing plaatsvinden over de weg naar een crisisgebied. In deze oefening was het ditmaal Denemarken dat moest worden beschermd. In het crisisge bied moest worden getoond dat er met andere eenheden kon worden samengewerkt om de bevolking te beschermen tegen aanvallen door de lucht. De oefening Tulip Mermaid ver liep in een vijftal fasen. Tijdens de eerste fase, de Preparation phase 13 t/m 17 maart) bereidde de diverse aangewezen eenheden van Groep Geleide Wapens De Peel deze voor op de uitzending. Plannen, voorra den en alle mogelijke zaken die bij uitzending nodig zouden kunnen zijn werden gecontroleerd. Fase twee was de Deployment phase (3 t/m 5 april); verplaatsing over de weg naar twee plaatsen in het crisis gebied (Denemarken), waar van daan kon worden ontplooid binnen het operatiegebied. Tijdens deze oefening werden er 300 voertuigen en 520 man verplaats. (Wanneer de gehele groep zou moeten worden verplaatst gaathet om 900 voertui gen en 1068 man.) Tijdens de Training phase (6 t/m 8 april) wer den de verbindingsmiddelen en commandoposten nog eens beproefd. De volgende fase bestond uit de Employment phase (9 t/m 12 april); ontplooiing naar de locaties in het operatiegebied. Gedurende deze periode werd er in ploegen gewerkt en 24 uur per dag luchtver dediging geleverd. Laatste fase, Redeployment phase (12 t/m 15 april); gedurende deze fase werden mensen en materieel over de weg terug naar de thuisbasis in Vredepeel gebracht. En dan het resultaat van alle inspanningen, de uitslag van het examen! Deze liet zonneklaar zien, dat de mannen en vrouwen van de Groep Geleide Wapens De Peel uit stekend zijn voorbereid en op het gebied van luchtverdediging tot de top behoren! Een 31-jarige inwoner van Sevenum werd afgelopen nacht om 01.15 uur gecontroleerd omdat hij in zijn auto op de par keerplaats De Wuust langs de A73 bier dronk. De man bleek nog een vonnis te hebben openstaan met een boete van 660 gulden. Hij bleek een ontzeg ging van de rijbevoegdheid te heb ben tot 10 juli van dit jaar. Hij kon niet aangeven hoe hij met zijn auto terplaatse was gekomen, maar hij zou niet hebben gereden. Hij legiti meerde zich met zijn rijbewijs dat hij al zou hebben moeten inleveren. Dit werd hem alsnog afgenomen. De auto waarin de man zat bleek niet te zijn verzekerd en werd in beslag genomen. "De opening van het milieusta tion aan de Metaalweg is gezien de enorme publieke belangstelling een succes geworden." Dit zei wethouder Heidens vorige week in de commissievergadering Agrarische Economie en Milieu. "U heeft allen de lange files gezien. Veel mensen hebben de weg weten te vinden naar het nieuwe station. De definitieve regeling met Essent Milieu, de intentieverklaring rond om deze nieuw locatie, gaan we bin nenkort vastleggen. Dan is de ver huizing ook formeel goed afgerond", aldus Heidens. De heer Franken (CDA) vroeg zich af of de wethouder zich geen zorgen maakte over de verkeersafwikkeling van mensen die met de auto hun afval op het milieustation hebben afgeleverd. "Kan dit geen strubbelingen geven", vroeg Franken zich af. Wethouder Heidens zei alle vertrouwen te heb ben in een vlotte verkeersafwikke ling. "Daar maak ik me absoluut geen zorgen over", aldus Heidens. De gemeente Venray trekt 1.075.000 gulden uit voor de aan leg van de rotonde op het huidige kruispunt van de Raadhuisstraat met de Noordsingel. Ter bevordering van de doorstro ming van het verkeer en het verho gen van de verkeersveiligheid is het noodzakelijk om het huidige kruis punt te reconstrueren. Gelet op de functies van beide wegen wordt het kruispunt ingericht als een rotonde. De werkgrenzen sluiten onder meer aan bij de huidige gereconstru eerde Maasheseweg en de Raadhuisstraat. Uit inspecties is gebleken dat een gedeelte van de riolering gezien de slechte kwaliteit zal moeten worden vervangen. Om de rotonde te kunnen aanleg gen zal circa 70 m2 grond moeten worden aangekocht van autobedrijf Van Haren. Van Haren heeft vol gens de gemeente aangegeven de aanleg van de rotonde niet in de weg te zullen staan. Op het kruispunt van de Noordsingel-Raadhuisstraat zal circa 360 m2 grond van de heer Raedts nog formeel door de gemeente moeten verworven. Om het plan te kunnen realiseren moe ten circa veertien bomen worden gerooid. In deze raming zijn de kos ten voor het realiseren van een kunstwerk op de rotonde (maximaal 80.000 guldenO meegenomen. Als gevolg van de uitvoering van pro jecten elders in het centrum van Venray zullen de werkzaamheden direct na de kermis kunnen aanvan gen. Het werk zal naar verwachting medio November 2000 gereed zijn. 77 vrijwilligers en vrijwilligsters van de UW hadden zich op 12 april verzameld in zaal 't Veule voor de halfjaarlijkse bijeenkomst. Na het welkomstdrankje sprak een tevreden voorzitter, mevrouw Mien Spreeuwenberg, een hartelijk dankwoord uit over de verrichtingen van de vrijwilligers in het afgelopen jaar. Tijdens het etentje werden drie dames bijzonder in het zonnetje gezet. Zij ontvingen een vererend getuigschrift voor het feit dat zij 12 1/2 jaar actief waren voor de UVV. Het betrof de dames: Ine Hendriks, Gonny Timmermans en Annie v.d. Waerden. Gedurende het verslagjaar waren, een elftal vrijwilligers toegetreden tot de UVV en die werden officieel als lid geïnstalleerd. Uiteraard moesten de 'nieuwelingen' ook even poseren voor het gebruikelijke plaatje. De avond voltrok zich verder in een bijzonder gezellig samenzijn met uitwisselingen van de ervarin gen die zich in het afgelopen jaar hadden voorgedaan en een vooruit blik op de zaken die hun schaduwen reeds vooruit stuurden. Vooral de ontwikkelingen rond het St. Elisabeth ziekenhuis en de steeds groter wordende vraag naar inzet van vrijwilligers waren hierbij onderwerp van gesprek. Daaruit mag dan ook nadrukkelijk geconcludeerd worden, dat de UVV nog steeds op zoek is naar dames en heren die zich interesseren voor de intramurale zorg voor de mede mens. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met mevr. Mien Spreeuwenberg, tel. 586237. Staande v.l.n.r.: Pierre Sonnemans, Christien v. Gils, Gien Pelzer, Tonnie v. Bergen, Adele v. Leuken, Roos Ubachs. Zittend v.l.n.r.: Marian Engelke, Mip Kusters, Mariet Jeuken, Maria Volleberg. Op de foto ontbreekt Truus Swinkels. 'n wandeling dur 't Rooise land Donderdag 13 april gaan we terug naar 't Freulekeshuus. Samen met Louis Rutten bekijk ik dan enkele putten uit de romeinse tijd zoals die gevonden zijn in 't Brukske en het Antoniusveld. Daarna gaan we ver der in de tijd en komen dan uit bij putten ven mergelstenen en een harde steensoort. Dhr. Dassel gaf een korte inleiding over alle putten en die hoort u telkens voordat Louis Rutten verder over de putten vertelt. In het tweede gedeelte van het pro gramma is het natuurlijk weer tijd voor 't Venrods Ketierke. Wilt. u de tentoonstelling Waterputten, dicht gegooid en teruggevonden gaan bekijken, dan kan dat iedere woens dag, zaterdag en zondagmiddag van 14.00-17.00 uur in museum 't Freulekeshuus aan de Eindstraat. Donderdag 18.00-19.00 uur, herha ling maandag 18.00-19.00 uur. "Gèr Gedoan" en "Waar zijn de Troubadours gebleven"? Just Fine, een duo bestaande uit Frans Scheffers en John Stroek uit Weert, zal te gast zijn in het programma "Waar zijn de troubadours geble ven?" van Oscar Hovens. Just Fine Acoustic Music staat voor zang en gitaarmuziek om lek ker naar te luisteren. Zij zullen live het een en ander ten gehore brengen. Het programma wordt vooraf gegaan door "Gèr Gedoan" van 20.00 tot 21.00 uur. Weekendprogrammering Zaterdag 10.00-12.00 uur: Weekendkalender 12.00-17.00 uur: Venray Aktueel 17.00-18.00 uur: Klojo Radio 18.00-20.00 uur: Alternative Pop Zondag 10.00-11.00 uur: Bluegrass of Country Gospel 11.00-12.00 uur: Peelgrass 12.00-13.00 uur: Praatcafé Rond de tafel Vrouwen op weg naar 2000 13.00-14.00 uur: Herhaling "Waar zijn de troubadours gebleven?" 14.00-17.00 uur: Stopwatch De biotensor cursusdag is bestemd voor iedereen die kennis wil maken met de biotensor o.a. tes ten van mineralen, allergietesten, aardstralen opsporen en opheffen, etc. Wilt u meer weten, of u er mee kanwerken, kom dan naar onze cur susdag op 6 of 20 mei; wel opge ven! U moet zich hiervoor wel opgeven bij Anne Matthijssen of Wilma Jans, tel. 0485-312779 of 06-54651930. Op 28 april start er weer een reiki cursus. Voor iedereen mogelijk. Zelf de pijn weghalen bij je zelf, of bij anderen. Dagen en plaats in overleg (kan ook bij u thuis). InlichtingenTAnne Matthijssen. De twee miljoen van CAI In een plaatselijk dagblad las ik verleden week met meer dan gewo ne belangstelling het artikel over de stichting CAI Venray, u weel wel de vroegere kabelexploitant. Waarom meer dan gewone belangstelling zult u zeggen? Heel simpel, omdat de stichting van twee miljoen af wil die ze bij verkoop van het kabelbe drijf aan Mega heeft overgehouden. Als rechtgeaarde Venraynaar dacht ik direct 'daar komen de Hazen'. Het idee 'de Hazen' te behouden voor Venray geboren vanuit de commissie cultuur en terecht opge pakt door het VVV onder bezielen de leiding van Betty Bradley was een uitstekend initiatief. De stichting CAI stelt m.i. zeer terecht dat het geld terug moet naar de gemeenschap. Mijn voorstel is dan ook dat de stichting CAI het geld aanwendt voor aankoop van 'de Hazen' en ze een prominente plaats geeft voor het oude gemeen tehuis, naar mijn mening de enige juiste plek. Een beetje haas kost al gauw een half miljoen en het overblijvende deel van de twee miljoen zou heel goed besteed kunnen worden aan de stichting Stadspark Venray. Het geld kan dan aangewend worden voor aankoop en onderhoud van het Parktheater, u weet wel de vroegere schouwburg van St. Anna. In dit gebouw kunnen vele Venrayse ver enigingen een ideale thuisbasis vin den wat de hele Venrayse gemeen schap ten goede zal komen. Als er dan nog geld zou resteren kan ook h et kunstwerk op het Schouwburgplein er spoedig komen en spaart de gemeente extra geld voor h aar uitstekende masterplan m.b.t. kunst in Venray. Zo zie t u dat een verstandig besluit van de stichting CAI en het gemeentebestuur van Venray de Venrayse gemeenschap en de vele bezoekers van ons Peelstadje aange naam zullen verrassen tot in lengte van dagen. Want een ding is zeker, de Hazen moeten blijven! De stichting CAI en het huidige gemeentebestuur zullen zich onster felijk maken en wereldberoemd worden in Venray. Op de spoedige liquidatie van CAI en uitvoering van de voorgestelde bestedingsdoe len hef ik bij voorbaat gaarne het glas! J. v.d. Boom, Venray 'Boxmeer bevalt wel' Uw bericht, dat de Venrayse vroedvrouwen van plan zijn uit te wijken naar het ziekenhuis in Boxmeer, verwondert mij niet. Uit eigen ervaring kan ik bevestigen, dat de sfeer in het ziekenhuis Boxmeer uitstekend is en mijlenver uitsteekt boven de sfeer in het Venlose ziekenhuis. Ook over de kwaliteit van de medische zorg behoeft men in het ziekenhuis te Boxmeer geen zorgen te hebben: die is uitstekend. Onlangs is in het Academisch Ziekenhuis Maastricht (AZM) een patiënte overleden omdat men haar bloed van een verkeerde bloedgroep had toegediend. Dit sterfgeval had kunnen worden voorkomen, indien men in het AZM een kruisproef bloed had toegepast. De directie van het AZM heeft nu opdracht gegeven deze kruisproef bloed in het vervolg toe te passen. In het Boxmeerse zie kenhuis behoort deze kruisproef bloed reeds langer tot de gewone routine bij de voorbereiding van een operatie. H. Monen Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender, Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken, Dm:'jerdüg 29 Alliance Franchise Asten heeft een speiietjesavond op het programma staan. De bijeenkomst in het gemeenschapshuis aan de Kerkstraat 8 in ivWK!;,vv Vrijdag 21 april: In ÖJC Gaelhis in Tienray draaien de dj's Paul, R-Ror en Ring Plaat, De zaal is om 20.00 uur open. Zondag 23 april: Imkersvereatging Horst houdt de traditionele paaswandeling. Starten kan tussen 10.0?) en 15.30 uur vanaf de parkeerplaats langs de weg van ■Horst; naar Broekhuizen? Zondag 23 april: Lopers Groep Deurne houdt voor de tiende maal in successie haar Uurloop. De eerste lopers starten om 11,(10 uur bij de atletiekbaan De Djump in Deurne. 'O.'vv In CC 't Gasthoes in Horst vindt voor de vijfde maal het Open Horster dartstoernuoi plaat/oudag begint om 12.00 uur het jeugdioernooi, een dag later start, eveneens om 12.00 uur het koppel- en vervolgens het single- toernooi. idHfH1 MC Laurentia heeft traditiegetrouw een motorzegening bij de St. Willibrordaskerk in Milheeze. Dè zegening begint om 11.00 uur. Maanda MC Laurentia heeft om II .1)0 uur de jaarlijkse motorzegening bij de St. Willibrorduskerk in Milheeze. Inschrijven kan bij zaal Van de Wever aan hel Kerkeind 34. Dinsdag 25 april: De Stichting Stand-By, een werkgroep voor uitkeringsgerechtigden, houdt een thontaoehtend in het Cnisthoes in Horst. Clasien Weekers Vromans verzorgt een lezing over 'kracht*. Aanvang 09.30 urm Zaterdag 29 april: In Venlo-Noord vindt voor de derde keer een koningianemarkt plaats. Voor de kinderen is er H oehtens een kinderrommelmarkt cn \s middags een versierde rielsoptuehi 'ko:22.H In dc St, Lamberiuskerk in Horst verzorgt organist Theo Hes een orgel concert, Aan het concert, aanvang 16.00 uur, werken de trompettisten Jacq Sanders en Gcr Smits mee. Maandag l mei: G. Ha winkels verzorgt een informatieve lezing over tie leer van Bruno v nit 'i D b W v.; H i. .2 vf" .2' uur. Dinsdag 2 mei: ïn cultureel centrum De Weijer in Boxmeer vindt een informatie-avond ri: i b r- v—' ïn America vindt de traditionele Dodenherdenking plaats, Oud yerzefs- deeluemers van de Zwarte Plak/Brabantse Peel organiseren jaarlijks deze plechtigheid die om 19,00 uur begint met een gebedsdienst m de parochie kerk. Vrijdag 5 en zaterdag 6 mei: 2/k hiv I rk-ü; y-kv:;.: O in u n 'kampioenschappen hoefsmeden plaats. Meer dan 50 smeden uit in totaal, tién landen hebben zich inmiddels ingeschreven. Zondag 7 mek Jong Nederland Zeilberg houdt van 10,30 tot 17.00 uur een vrije markt bij haar accommodatie aan de Hanenberg weg 3 in Zeilberg. Zondag 7 mek De Vereniging Vrienden van het Lied verzorgt het tweede concert in CC T Heljcs Keteen in Panningen. Op het programma staan werken van R. Strauss. H. Wolf en R. Schumann. Het concert begint om 11.00 uur. Zondag 21 mei: Bij ESQ Den Asseldonk in Bergen vindt een Afriha-festival plaats met zang, dans, poppenkast én een Afrikaanse markt. Het festival duurt van 12.00 tot 17:00 uur. Tot 31 mei: Vijf verstandelijk gehandicapte bewoners'van centrum Vizier/Saam vliet exposeren kunstwerken iade poliklinieken van het Maasziekenhuxs in Boxmeer. eek" rif k. kk.".m Boxmeer beleeft een historisch weekeinde met de jaarlijkse Heiiig- Bloedprocesste, de Boxmeerse Vaart, die dit jaar in het teken staat van het zesde eeuwfeest. Öp zaterdag wordt de Vaart geopend met het traditionele beieren vrat de klok. zondag'vindt de processie plaats. "Venray heeft wat met dieren. Een (witte) zwaan, een gouden leeuw dus passen daar de bronzen hazen ook bij". Zie hier een van de bijna vijftig reacties die de werkgroep, die zich inzet voor het behoud van de hazen uit het Odapark, afgelopen week ont ving. Nagenoeg allemaal positieve reacties, op een na, maar daar gaat het de werkgroep ook om. Positieve maar ook negatieve reacties zijn welkom, zodat de werkgroep een beeld krijgt of het zin heeft zich voor het behoud in te zetten. Het aantal reacties dat binnen is, wordt als zeer positief ontvangen. Over het algemeen positieve reac ties dus. In de meeste reacties geven de mensen aan dat het kunstwerk mooi is, herkenbaar is en vooral, dat de hazen in Venray thuishoren. De link met De Piëlhaas wordt veelvul dig gelegd. Bovendien zou, volgens een van de reacties, het kunstwerk Venray meer aanzien geven. Ook de vrolijkheid die de hazen uitstralen hebben voor sommigen iets waar door zij van mening zijn dat de hazen behouden moeten blijven voor Venray. En dan die negatieve reactie. Een inwoner van Merselo vindt de hazen maar oubollig. Smaken verschillen, dat is duidelijk. Waar de mensen, die gereageerd hebben ook in verschillen, is de plek waar die hazen mooi zouden kunnen staan. Het Odapark is toch wel de meest genoemde plek om de hazen neer te zetten, of te laten staan. Maar er worden ook plekken in het centrum genoemd, het Schouwburgplein, het St. Annaterrein, de Grote Markt, het grasveld bij de Grote Kerk of bij het gemeentehuis. Opvallend is het aan tal reacties dat pleit voor plaatsing op een van de rotondes in Venray. Als suggestie worden o.a. de roton de bij Heide, maar ook de rotonde in aanleg bij de Westsingel/Noordsingel genoemd. Het kunstwerk zou daarmee de entree van Venray verfraaien. Ook worden nog enkele locaties in diver se wijken genoemd. Ook deze week roept de werk groep de inwoners van Venray, die nog willen reageren, op om dat mid dels onderstaande bon te voldoen. Deze kan worden ingeleverd in het Odapark of bij de VVV aan het Henseniusplein. Ik ben van mening dat de hazen wel/niet voor Venray behouden moeten blij ven omdat Als geschikte locatie van dit kunstwerk stel ik de volgende plek voor: Naam: Adres: Postcode Woonplaats - Deze bon kunt U inleveren bij de VVV, Henseniusplein 13 of in het Odapark. Fanfare St. Oda organiseerde dit jaar in het nieuwe Kunstencentrum Jerusalem aan de Heuvelweg het jaarlijkse Solisten- en Ensembleconcours van de Federatie van muziekge zelschappen in de gemeente Venray. Het concours was door de organiserende vereniging perfect georganiseerd, hetgeen algemene waardering kreeg. De zaal was dan ook regelmatig gevuld met belangstellenden. Het jurylid Cees Schoonebeek had een paar zware dagen, want hij moest bijna 120 keren een beoorde lingen doen, maar hij wist al de prestaties op hun waarde te beschrij ven. De uitslagen met de hoogste pun ten waren als volgt (er waren maxi maal 60 punten te behalen). Afdeling 3: 50 punten: Niek v.d. Putten MMSK Venray kl.trom; Bianca Verhoeven MMSK Venray trompet, Rob Jacobs Orilo cornet, Elke Euwes Oostrum sax-alt; 49,5p: Jasper Geurts MMSK Venray kl.trom, Roel Drabbels Oirlo slag werk; 49p: Roel Jenniskens Leunen slagwerk, Daan Willems Oirlo slag werk, Maartje v. Hees Leunen klari net. Afdeling 2: 52p: Imke Claassens Leunen trompet, Inge Poels Ysselsteyn cornet, Willem Verheijen Ysselsteyn slagwerk- Sip: Job Euwes Oostrum trompet, Lars Kessels, Job Euwes en Willem Verheijen uit Oostrum trompet-trio, Niek Janssen Oirlo bugel; 50p: Willem Verheijen Oostrum trompet. Ruwan Emonts Merselo slagwerk, Kristie Ambrosius Oirlo Sax-alt, Maarten Wijnen Oostrum slagwerk; 49,5p: Tom Vermeulen Oostrum slagwerk; 49p: Marlies Verheijen Ysselsteyn sax-alt. Afdeling 152p: Mark Lucassen Euterpe Vpnray klarinet; 5 lp: Miranda Mulders Oirlo bugel; 49,5p: Kim Jenneskens Oirlo sopraan-sax. Afdeling Uitmuntendheid: 50,5p: Corin Lommen Oirlo tenor-sax; 50p: Silvia v. Kempen MMSK Venray klarinet. Ere-afdeling: 55p: Matthias v. Nispen, Merselo, alt-sax; 54p: Petra Spreeuwenberg-Deters, Ysselsteyn, sopraan-sax; 53,5p: Luc Janssen Ysselsteyn slagwerk; 53p: Gerard Spreeuwenberg Ysselsteyn trompet: 52,5p: sextet: Joel en Xander Eyssen, Marcel Janssen, Twan Stiphout, Pip List en Erwin Hendriks uit Merselo diverse instru menten; 51,5p: Frank Jenniskens en Noud v.d. Mortel Leunen-Oostrum slagwerk. Na vele jaren als solist met een van de hoogste punten naar huis te zijn gegaan, musiceerde Matthias van Nispen uit Merselo dit jaar met 55 punten het allerhoogste aantal punten van dit concours bijeen. Matthias, proficiat met dit resultaat en ook alle andere deelnemende solisten van harte proficiat met het behaalde succes en hopelijk is het een stimulans om verder te klimmen op de muzikale ladder (voor de goede orde zij nog medegedeeld dat een totaal van 50 punten toch nog goed is voor gemiddeld een waarde ring van 8.3 punt op de zes beoorde lingsrubrieken). Trekpleister met allure Bij het bekijken van de "drie dansende hazen" in het Odapark moest ik denken aan die aardige en toegankelijke omschrijving van kunst: "kunst is pas echte kunst wanneer kunst boeit, wanneer je er steeds weer plezier aan beleeft om ernaar te kijken". Ik betrapte me erop dat het niet de eerste keer was dat ik de hazen bewonderde en dat ik ook nu weer niet direct weg kwam. Daarbij zal misschien wel een rol gespeeld hebben dat ik met een Venrays oog naar de hazen kijk. Echter, bezoekers uit de U.S. die ons naar het Odapark vergezelden, bleven ook aardig plakken en reageerden bovendien met de loftui ting dat de hazen werkelijk mooi zijn en in hun stad niet zouden mis staan. Venray moet de beelden dus houden. In het Odapark staan de hazen natuurlijk in een geschikte omge ving met veel ruimte. Op de vraag waar de beelden dan in Venray zou den moeten staan luidt echter mijns inziens het antwoord: in het cen trum, op het Schouwburgplein. In het centrum omdat daar altijd al veel mensen komen, die dan allemaal - al dan niet met een Venrays oog - steeds weer naar de hazen willen kijken omdat ze blijven boeien. En op het Schouwburgplein omdat daar zoveel ruimte is waarin de hazen zo goed uitkomen. Er bestonden al plannen voor een kunstwerk op het Schouwburgplein, dus er zal in vele opzichten al op zijn geteld. Naar mijn idee gaan in dit geval de kosten voor de baat uit, omdat de hazen zichzelf zullen terugbetalen. Er zijn immers al zoveel steden op te noemen die hun bekendheid mede hebben verkregen, door hun bijzondere openbare kunst. De prachtige, goed bij Venray pas sende, "drie dansende hazen" heb ben heel veel in zich om Venray- extra bekendheid te geven en om uit: te groeien tot een trekpleister met allure. Venray. Frans de Roos.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 11