Openbaarheid declaraties en relatiegeschenken Lange files bij nieuw milieustation in Venray "We voelen ons de rattenvangers van Hameien" Nieuwe predikant protestantse kerk Eerste huis Noordsingel leeg Project 'Opplussen' ook in Venrayse kerkdorpen Be veilingsp roj eet industrieterreinen werpt vruchten af Juffrouw Tinie in het zonnetje gezet Jenniskens^ Informatie middag Tïirkse Moskee Omzet Wereldwinkel gedaald Mishandeling vrouw Ni Check-up middag Chiropractie K'Nex bonvv- wedstrijd voor de jeugd Astmafonds zoekt collectanten! Winkeldiefstal PEEL en maas donderdag 13 april 2000 - Pagina 9 De gemeente Venray volgt de voorlopige uitspraak van de Raad van State over de openbaarheid van de declaraties van oud-minis ter van Binnenlandse Zaken en oud-burgemeester van Rotterdam Bram Peper. Deze luidt dat Peper inzage moet geven in de declara tieformulieren die hij als minister heeft ingediend. Over de openbaarmaking van de achterliggende gegevens (bonnen, namen van restaurants, namen van gesprekspartners en samenstelling van maaltijden, etc.) wil de Raad van State langer nadenken. De Raad van State trekt voorlopig de grens waar de persoonlijke levenssfeer van de minister of van derden wordt aangetast. Dan weegt de noodzaak van openbaarmaking van de informatie niet op tegen het belang van de eerbiediging van de persoonlijke levenssfeer. OPENBAAR De gemeente Venray geeft aan de overzichten van declaraties en rela tiegeschenken het predikaat 'open baar' mee, zonder daarmee te plei ten voor actieve openbaarheid. De gemeente Venray volgt de lijn van het kabinet en maakt de declaratie formulieren alleen openbaar op aan vraag vanuit de media. De declaraties van de Venrayse wethouders worden geregistreerd door de afdeling P&O en door de gemeentesecretaris en de afdeling P&O getoetst. Collegeleden en medewerkers van de gemeente Venray houden jaarlijks een over zicht bij van ontvangen relatiege schenken. Wanneer een ontvanger een geschenk met een waarde van 150 gulden of meer ontvangt, dient hij dit aan het college te melden. De richtlijnen voor declaraties vallen onder de arbeidsvoorwaardenrege ling voor ambtenaren van de gemeente Venray. Declaratie formulieren worden gedurende een bepaalde periode in het archief opgeslagen ter eventuele verificatie en controle achteraf. installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl De Turkse Moskee Venray houdt op zaterdag 22 april in het kader van landelijke festiviteiten rond de geboortedag van profeet Mohammed een informatiemiddag voor alle belangstellenden. Op het programma staan onder andere een kennismaking, een middaggebed (bezichtiging mogelijk), informatie over 's werelds profeten en een vra genronde. De middag in de moskee aan de Eindstraat begint om 13.00 uur en iedereen is van harte wel kom. Najaren van (explosieve) groei is de omzet van de Wereldwinkel Venray in 1999 voor het eerst weer gedaald. Dit blijkt uit het jaarverslag 1999 van deze met een winkel aan de Henseniusstraat gevestigde ideë le stichting. In 1998 bedroeg de omzet nog 187.000 gulden, vorig jaar daalde de omzet naar 167.000 gulden. Dit ondanks de stijging van de winkelomzet met 8.668 gulden. De omzetdaling is vooral te wijten aan het feit dat de Wereldwinkel Venray in 1999, in tegenstelling tot de twee daaraan voorafgaande jaren, geen kerstpakketten mocht leveren aan de gemeente Venray. Die koos vorig jaar voor een andere ideële organisatie. De verkoop van het aantal kerstpakketten daalde deson danks slechts van 1139 naar 1093, echter de omzetdaling bedroeg maar liefst 26.000 gulden. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Een 20-jarige vrouw uit Venray heeft dinsdagavond bij de politie aangifte gedaan van mishande ling. De vrouw werd bij thuis komst door vier mannen aange houden. De Venrayse die met haar 20-jari- vriend uit Bergen in de auto zat opende het raam om de mannen te woord te staan, waarna een van hen probeerde de autosleutels te pakken. Toen de vrouw dit probeerde te voorkomen kreeg zij diverse klap pen in het gezicht. De vriend van de vrouw kon niets doen omdat zijn portier door een van de verdachten werd dichtgehouden. De mannen wilden van de Venrayse weten waar een bekende van hen was. Toen de vrouw hier niet op in ging, kreeg zij weer diverse klappen in het gezicht. Nadat de man uit Bergen erin slaag de de auto uit te komen gingen de mannen er vandoor. De politie stelt een onderzoek in. Snel Betrouwbaar REINIGING VAN: kleding (vloer-)kleden dekens dekbedden (vitrage-) gordijnen trouwjaponnen etc. KLEDINGREPARATIES FOURNITUREN Julianasingel 3 5802 AS Venray Tel. 0478-557200 Twee uur en tien minuten bleek afgelopen weekeinde de langste wachttijd te zijn bij de twee gratis inleverdagen van het nieuwe Venrayse milieustation aan de Metaalweg op industrieterrein Smakterheide. Wethouder Heidens had bij de opening vrijdag nog voorspeld dat er duizend mensen zouden komen en hij bleek er niet veel naast te zit ten. Op vrijdag kwamen 452 en op zaterdag 554 bezoekers naar de ope ningsactie van Venray en Meerlo- Wanssum. In totaal werd ruim 150 ton afval ingeleverd. Woordvoerder Deenen bevestigde dat alles prima verlopen was. Men had in het ach terhoofd de gratis inleveractie van 1998 gehad waar in vier dagen 3.500 mensen op af kwamen. Deenen roemde de rol van de politie die het verkeer in goede banen leid de. Vrijdag was er nogal wat ver keersoverlast maar zaterdag om vijf uur sloot de politie de weg af zodat er geen nieuwe auto's meer konden aansluiten. Daardoor verliet exact om 5 over 6 het laatste karretje de poorten van het nieuwe milieusta tion. Het nieuwe milieustation werd officieel geopend door wethouder L. Heidens van Venray en directeur D. Rootert van AVL. Inwoners van Venray en Meerlo-Wanssum kun nen er voortaan hun (grof) huishou delijk afval naartoe brengen. Wethouder Heidens wees in zijn toespraak op de voordelen van het nieuwe milieustation in vergelijking met de tijdelijke vestiging aan de Acaciastraat. "De logistiek bij het aanbieden van afval is voor onze burgers vergemakkelijkt. Het lossen van het afval in de containers is gemakkelijker door de verdiepte aanleg en het terrein is qua routing veel overzichtelijker en efficiënter. Dat bevordert de doorstroming van het verkeer en verkort de wachttij den." Cor en Jack Nederlandse ambassadeurs in China (2) Cor van der Cruijsen en Jack van Els zijn vorige week vertrok ken voor een reis van bijna een maand naar China. Op uitnodi ging van de Holiday-Inn keten spelen deze Venrayse trouba dours ruim drie weken in twee hotels in Shanghai en Hangzhou. Voor Peel en Maas geeft het tweetal een indruk van hun bele venissen. Jack: "Hier weer wat nieuws uit China. We hebben hier een fantasti sche tijd en iedereen wil ons helpen met de taal en het vinden van de juiste plekjes om te winkelen en te wandelen. Zo zijn we op aanraden van Marcel Holman en enkele ser veersters naar de Lin Jing tempel geweest. Een geweldige ervaring alleen de taxireis al dwars door deze chaotische stad met al zijn fietsers, taxi's en bussen en de daarbij beho rende vervuiling. Werkelijk een ver schil van dag en nacht naar een groene oase, je komt dan langs de bezienswaardigheid van Hangzhou, het West Lake. Een geweldig mooi meer met bootjes en terrassen en heel veel mensen." Cor vult aan: "Je komt ineens in een zeer mooie bosrijke oase terecht met allerlei parken en tempels. Van de tempels is de Lin Jing tempel de bekendste. Het is een tempel met een boeddhabeeld van wel 30 meter hoog helemaal met bladgoud belegd en schitterend om te zien. Aan de Drs. Lex Boot (38) uit Harderwijk is de nieuwe predi kant van de protestantse kerken- gemeenschap in Venray en omge ving. De heer Boot is gehuwd en heeft twee kinderen (een meisje van vier jaar en een jongen van zes jaar). Hij heeft in oktober 1999 met goed gevolg het colloquiumexamen afgelegd voor het predikantschap van de Nederlandse Hervormde Kerk en kan dus in de protestantse kerkengemeenschap Venray en omgeving. De kerkenraad heeft zijn voordracht unaniem overgenomen. De heer Boor heeft zijn aanstelling met vreugde geaccepteerd. Het eerste huis aan de Venrayse Noordsingel staat nu dan toch eindelijk leeg. Binnenkort zal de MEGA beginnen met het afsluiten en weghalen van allerlei meters op nummer 7. 'Onklaar maken' heer dat in vaktermen. Wanneer de sloop zal plaats vinden is nog niet bekend, aldus voorlichtster Sylvia van Nispen van de gemceïrte Venray, "Dtt gedeelte van de Noordsmgeï ligt in de laatste fase van de planontwikkeling in de Brabander dus er is nog geen haast mee." De rest van de bewoners vimit dat niet zo erg. "Het hoeft niet zo snel te gaan", méldt een oudere bewoner, dte overigens benadrukt dat de onderhandelingen met de gemeente goed verlopen. De gemeente zet ook nog geen druk achter de aankoop van I'a* Nispett uit "de m woonruimte en dal gaat, niet zo snel." is,en langdurig proces." legt Sylvia van Nispen uit. 'de mensen moe ten nog bouwgrond vinden of andere achterkant hiervan heb je een wand versierd als een geweldige rots met verschillende plateaus waarop aller lei goden en fabeldieren, 150 stuks in totaal, staan. Mooi. Je hebt in China maar twee soorten mensen: rijk of arm. Niets er tussen in. De rijken kunen ons komen bekijken maar de grootste groep dus niet, waarom zouden wij dan niet naar die mensen toe gaan? Zo gezegd zo gedaan. Twee meisjes gaan mee voor het maken van foto's en voor de vertaling. Ze vinden de pakken van Jan en de klompen van Karei geweldig. Bij het West Lake heb je een plaats waar iedereen zijn kunst je mag opvoeren: Public Square. We hebben onze pakken en klompen aangedaan, instrumenten uitgepakt en de taxi in. We trekken heel veel bekijks en als we beginnnen te spe len, is het hek van de dam." "Ze komen van overal aan gerend", zegt Jack, "Om ons te zien. Óp een gege ven moment staan er twee- tot drie honderd om ons heen. Na ieder lied krijgen we heel veel applaus. We voelen ons net de rattenvangers van Hameien. Overal waar we heen gaan, lopen honderden Chinezen met ons mee. Het is erg warm dus even wat cola drinken. We zitten goed en wel als er een Chinees van 78 jaar naar ons toe komt en een liedje voor ons gaat zingen. Een kind zingt spontaan Happy Birthday. We lijken wel popsterren Een geweldige ervaring zoals die mensen genieten. De optredens in het hotel trekken veel Nederlanders en Chinese zakenlui. Ze kunnen dus mooi vertalen wat we zingen en over onze pakken en klompen ver tellen. Onze liedjes en dansjes slaan heel erg aan; er is veel pers en tv aanwezig. We hebben ook al in een krant gestaan met een oplgae van vijf miljoen. De Chinezen zijn in het begin wat terughoudend maar zals ze het begrijpen, dan gaat de trein af. Wat een feest! Jack wordt hier soms little Pavarotti genoemd als we Italiaans zingen. Ze zijn hele maal verbaasd van hoge en lage stemmen. Dat kennen ze hier niet. Ze vinden het reuze interessant. Ze willen alles leren, maar wat wij doen kunnen ze nog niet. Tot de volgende keer maar weer een veel goeds en liefs van ons tweetjes. PS: AKG, wij hebben nog steeds geen slang gegeten, mischien de volgen de keer. HOJJE huidverzorgingsinstituut centrum voor complementaire geneeswijzen Nodigt u uit voor de THEMA DAG MAANDAG 17 APRIL VAN 13.00 TOT 17.00 UUR aromatherapie en voetreflexologie Doorlopend demonstraties. Dynamus Merseloseweg 80, 5801 CE Venray, Telefoon: 0478 - 58 92 95 De praktijk Chiropractie aan de Patersstraat 60 in Venray houdt op zaterdag 27 mei een check-up middag voor kinderen van 0 tot 8 jaar. Er zijn die dag twee chiro- practoren aan het werk. Het is verstandig het kind jaarlijks een check-up te geven, dit ter voor koming van een slechte houding later. De check-up middag is bestemd voor kinderen met koliek, voor huilbaby's, voor slecht slapen de baby's/ kinderen. Ook worden de houding en de functie van de wer- velkkolom gecontroleerd. Het thema seniorenhuisvesting blijkt goed te leven onder de Venrayse bevolking. Bij de bijeen komst dinsdagmiddag in De Kemphaan aan het Kennedyplein moesten stoelen aangesleept wor den om alle belangstellenden van een zitplaats te kunnen voorzien. De middag was door de Commissie Ouderenenhuisvesting georganiseerd om in de groeiende behoefte aan informatie te voorzien. Voorzitter Toon Broeksteeg gaf aan dat het niet bij deze ene bijeenkomst zal blijven. In september staat er bij voorbeeld een middag gepland over veiligheid in en om de woning. Deze keer had men een panel van deskundigen uitgenodigd om een en andere over nieuwbouw en ver bouwprojecten te vertellen en over de 'Thuistest'. na de pauze was er de mogelijkheid om vragen te stellen. Namens Wonen Venray legde Piet van Lipzig precies uit wat 'Opplussen' nu precies inhoudt. Hij gaf aan om hoeveel woningen het ging en waar deze staan. Tot tevre denheid van de aanwezigen bleek het project zich niet alleen tot Venray te beperken, maar komen ook de kerkdorpen ruim aan bod. Van Lipzig legde uit dat Wonen Venray op drie niveau's gaat wer ken, met verschillende vormen van aanpassingen in de woningen. "Met name de valveiligheid en bedien- baarheid staan voorop," benadrukte hij.. Als boosdoeners noemde hij trappen, deurklinken, dorpels/drem pels, gladde vloeren en de route slaapkamer-badkamer. Vervolgens kwam gemeenteambtenaar Han Verkuylen, medewerker Volkshuis vesting, aan het woord. Hij voorzag de aanwezigen met een overzicht van de woningbouwprojecten in de gemeente, waarbij overigens niet alleen sprake was van seniorenwo ningen. "De gemeente Venray wil een gevarieerd woonpakket aanbie den dat aansluit bij de vraag en de behoeften van de bevolking", legde hij uit, "En dus zitten seniorenwo ningen ook in het pakket. De gemeente kan eisen stellen bij de bouw. ook voor senioren, en voor wat deze eisen betreft hebben we regelmatig overleg met de Commissie Ouderenhuisvesting." Vlak voor de pauze kreeg Jac van Rooy van de Commissie Ouderenhuisvesting de gelegenheid om uit te leggen waarom nu precies een 'Thuistest' zo nuttig is. "Ouderen kunnen hiermee hun eigen woonsituatie beoordelen op een aantal punten zoals veiligheid. Verder gaf hij aan waar ouderen op moeten letten bij de koop of huur van voor hen bedoelde woningen, nieuwbouw, renovatie of bestaande bouw." Het beveiligingsproject op de Venrayse industrieterreinen Smak terheide, De Hulst, De Brier en Keizersveld werpt meer en meer haar vruchten af. De werkgroep die het project begeleidt, heeft na een nieuwe inspectie van Aon Risk Consultants een verklaring gekre gen waarin staat dat aan alle beveili- gingsvoorwaarden wordt voldaan. "Een bevestiging dat we op de goede weg zijn", aldus Erik Peters van de werkgroep. Het project is in 1996 van start gegaan. In de werk groep hebben afgevaardigden zit ting van de ondernemersverenigin gen Industriële Club Venray en Business Vision, de Limburgse Werkgevers Vereniging (LWV), de gemeente Venray en de politie. Óok het beveiligingsbedrijf Intergarde. dat de industrieterreinen zeven nachten per week bewaakt, is in de werkgroep vertegenwoordigd. Bij de start in 1996 namen 27 bedrijven aan het project deel, nu zijn dat er inmiddels 59, oftewel 60 procent van het aantal bedrijven op de vier terreinen. Het aantal inbraken in de nachtelijke uren is door de surveil lances aanzienlijk gedaald, terwijl ook het aantal loos alarmmeldingen is afgenomen. Opvallend is wel dat het aantal inbraken overdag is toe genomen. "Maar dan ligt weer de verantwoording bij de bedrijven". Ze had haar jubileum het liefst in alle stilte voorbij willen laten gaan. Juffrouw Tinie van Asten van basis school De Kruudwis ontkwam vori ge week echter niet aan alle hulde blijken van collega's en vooral leerlingen. Tinie, 25 jaar in het onderwijs waarvan dertien jaar op De Kruudwis, kreeg nadat ze van huis was opgehaald, een heus show programma voorgetoverd door alle groepen van de school. De kinderen, klein en al iets groter, presenteerden 'Podiumpret', een programma met vooral zang en dans. Tussen de bedrijven door werd juffrouw Tinie verrast met cadeautjes. Voor de jubilerende juf werd het een onver getelijke ervaring. "Kinderen, ik ben blij dat we mijn jubileum toch gevierd hebben. Het was hartstikke tof, een hele fijne morgen. Bedankt", zei Ze gemeend aan het slot van de voorstelling. Opening Zooparc in Overloon Op vrijdag 21 april opent het eer ste dierenpark in de regio officieus haar poorten: Zoo Pare Overloon. De openingshandeling wordt om 11.30 uur verricht door wethouder Fleuren van Boxmeer. Aansluitend is er een rondleiding onder leiding van gidsen door het dierenpark. Voor de kinderen is er een speciaal programma. Onder begeleiding van een recreatief medewerkster kunnen de kinderen deelnemen aan de K'Nex bouw wedstrijd of de gloed nieuwe speeltuin uitproberen. Tijdens de opening exposeert K'Nex met geweldige modellen van dieren uitgevoerd in K'Nex. Kinderen kunnen meedoen aan de wedstrijd die vier dagen duurt en waarbij prachtige prijzen te winnen zijn. Met de ruim aanwezige K'Nex kunnen kinderen de mooiste model len maken. Van 21 tot en met 24 april wordt iedere dag gekeken wie het mooiste model heeft gemaakt en de dag winnaar krijgt een K'Nex koffer. Van 15 tot en met 20 mei is dit jaar de collecte voor het Astmafonds. Wij zijn op zoek naar mensen die in deze week 1 tot 2 uur van hun tijd willen besteden aan collecteren. De collecte-organisator overlegt met u in welke straat of straten u collecteert. Wij hebben u dringend nodig, dus bel ons! Voor Antoniusveld: Ria Wijnhoven, tel. 510237; voor Brukske: Piet Molmans, tel. 511873; voor Landweert: Stan Bertijn, tel. 583474. De politie heeft dinsdag rond 20.00 uur een 44-jarige man uit Venray aangehouden op verdenking van diefstal uit een winkel aan de Bleek. De man had een blik bier ter waarde van 1,59 gulden in zijn jas^ zak gestopt maar werd bij het passe ren van de kassa aangesproken door een personeelslid. U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites e-commerce providerdiensten domeinregistratie (uw bedrijf.nl) webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Cummunicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - Algemeent@flyers.nl

Peel en Maas | 2000 | | pagina 9