Weet je wel hoe laat het is? Beierse avond in Oostrum lie Sixties Night in Venray Victoria goes Wilde en deDANScombinatie ubileumconcert VMK met fanfare St. Oda Een prettig weekend, dat museumweekend stïbs Passieconcert Collegium Vocale Jaren '70 herleven in De Bonte Koe Swingende wereldmuziek in De Evenaar Dance Classics in 't Podium Rabo Internetbankieren. Altijd. Overal. Passieconcert in Overloon Solisten- en Ensembles concours EN MAAS donderdag 30 maart 2000 - Pagina 3 Programma Schouwburg Venray JSL Kt OU' ie 3t jeatergroep De Kern speelt queens-drama Victoria goes Ide en een unieke samenwer- g tussen Dansgroep Krisztina ÏChatel, Het Nationale Ballet en Ijne Roebana, levert een Coie deDANScombinatie op. voorstellingen zijn de L^eude twee dinsdagen in iwburg Venray te zien. jeatergroep De Kern brengt dit de productie Victoria goes ..eop de planken. Opnieuw een :iend spektakel waarin twee :rsten - Victoria, een boegbeeld moraal, Law and Order en Jcar Wilde, boegbeeld van erudi- «vrijheidsdrang en homoseksuali- T met elkaar in conflict komen. L wie gelooft dat de mens van jure slechts is, moet door ijzeren «discipline zichzelf zien te tem- jn en zal veel levensvreugde mis- En wie dat niet gelooft zal wel- faar naar oprechte levenskunst :ven, maar geconfronteerd wor- met een starre burgermansmo- De nieuwe voorstelling speelt iet Victoriaanse Londen van het d van de 19e eeuw. Engeland rdt opgeschrikt door een reeks welijke moorden op prostituees, dader tekent zij brieven met Jack Ripper. Koningin Victoria is ten raad. De strenge moraal die irnaam draagt heeft alleen maar p bandeloosheid opgeleverd. En r haar zoon Edward is niet van («sproken wandel. Op een donke- jiacht ontbiedt zij heimelijk haar fconderaar Oscar Wilde. Ze jagt de dandy-met-kennis-van zaken om advies. De eenzame vor stin raakt in de ban van de fijnge voelige man die de Engelse taal zo briljant bespeelt en zo handig om de klippen van het fatsoen weet heen te zeilen. Ze wil hem vaker ontmoeten en heimelijk genieten van zijn vrij gevochten opvattingen. Plichtsbesef, soberheid en kuisheid lijken even in de ban van levenslust, brille en sensualiteit. Toch kan het niet anders of deze twee tegenpolen zullen struikelen over eikaars sym pathie. Maar welke rol speelt de hofdame Louisa in deze geheime ontmoetingen. De voorstelling op dinsdag 18 april begint om 20.00 uur. SAMENWERKING Variatie van dans, muziek en vormgeving voert de toon in de voorstelling deDANScombinatie. Het Nationale Ballet vertegenwoor digt de academische ballettechniek en danst in dit programma de pas de deux Sarcasmen en Trois Gnossiennes van de wereldberoem de choreograaf Hans van manen. De beide andere gezelschappen excelle ren ieder in hun eigen, karakteristie ke vorm van 'pure' moderne dans. Krisztina de Chatel presenteert de speciaal voor deze voorstelling bewerkte choreografie Paletta en Leine Roebana tonen een bewer king van If we could only even if we could. De verschillende stijlen smel ten samen in een 'grande finale' van gelegenheids-artistiek leidster Krisztina de Chatel. De voorstelling op dinsdag 25 april begint eveneens om 20.00 uur. 20.30 uur zal de ;enhofkapel uit Oostrum de «d openen. Zij staan garant voor d zeer afwisselend programma, t repertoire bestaat uit dans- en lusementsmuziek, Egerlander, en echische muziek. Kapel is opgericht in 1972 leden van Harmonie Sub onae itris Tutela uit Oostrum. Zij staan momenteel uit 18 leden en at o.l.v Gerard Kessels, instucteur -Pieter Poels. De Kapel heeft al I rHrer vee' °Ptre^ens >n zowel bin- wnnr n" a's buitenland op hun naam jen valan- 'n '998 nam de kapel met garag!cces deel aan bet WMC voor en lm aaskapellen. In de heuvelklasse Dor 5 srdeen mooie eerste prijs behaald. Vanaf 22.00 uur zal blaaskapel iGendergalm uit Veldhoven het dium betreden. Vorig jaar zorg- n zij met hun muziek en zang ;ap mf »r een geweldige sfeer. De kapel ;eukef opgericht in 1960 en staat sinds 13 kame r o.l.v. Henri Coppens. De loop,indergalm bestaat uit 22 personen, a^l donder een zanger en zangeres. gd nx ret I ilet an leis iet lux Dokpla ies slaap vasü ieel Men heeft een zeer breed repertoire, maar muziek uit Bohemen en Moravië voert de boventoon, aange vuld met het modernere genre. De kapel heeft door de jaren heen al diverse optredens in het buiten land verzorgd, o.a. in Duitsland, Tsjechië, Polen en Oostenrijk. Evenals vorig jaar zullen er op deze avond weer houtzaagwedstrij den plaatsvinden. Meer dan 20 teams zullen de strijd aanbinden met elkaar. Dit beloofd ook nu weer een schitterend spektakel te worden. Op deze Beierse Avond mogen natuurlijk de pullen bier en de braadworsten niet ontbreken. Om deze avond nog meer sfeer te geven zou de organisatie het zeer op prijs stellen als de bezoekers en de teams voor het zagen zoveel moge lijk in aangepaste kleding verschij nen. Denk hierbij aan de lederhose en de geruite blouse. De presentatie van de avond is ook dit jaar weer in de vertrouwde handen van Peter Van Els. Op zeer ludieke wijze weet hij het publiek, de zaagteams, en de muzikanten te bespelen, en zodoende een prachtige sfeer te creëren. De toegang tot deze avond is geheel gratis. Tot ziens op zaterdag 15 april in café zaal de Karklingel te Oostrum. De verkoop van de kaarten voor n van de hoogtepunten van het bilerende Venray's p me annenkoor verloopt voorspoe- oonka g! Dit concert zal plaatsvinden slaap i zaterdag 29 april a.s. Een bij kan!? n^er Koninginnedag-evene- Het 90-jarige koor zal dan, samen Et, Limburgse Kampioen 1997 1 'perieur, Fanfare St. Oda uit es, Verkoop kaarten verloopt voorspoedig! erselo een avondvullende leumvoorstelling brengen in de Enrayse Schouwburg. De voorstelling start met klassie- moderne en swingende nummers 'n het Venrays Mannenkoor, a 'Pella en met pianobegeleiding, ite C2 ivolgd door een bijzonder geva derd repertoire van Fanfare St. bna de pauze, waarna tenslotte 'de verenigingen met enkele bitterende nummers gezamenlijk apotheose zullen verzorgen. De voorbereidingen en repetities pen reeds enkele maanden en kos- 11 noch moeite worden gespaard n het geheel vlekkeloos en dyna- 'Sch te laten verlopen. Een specia- commissie is druk doende voor bereidingen te treffen om er een bij zondere show van te maken. Muziekkeuze, decors en versierin gen, choreografie en presentatie worden bijzonder onder de loupe genomen. Na afloop van het concert zal in de foyer verder een zeer gezellig Jubileum-/Koninginnedag-treffen plaatsvinden, waarbij muziek en zang natuurlijk niet ontbreken! Na de succesvolle verkoop van toegangskaarten via de leden vinden de beide voorzitters dat nu aan de bevolking van Venray en Merselo snel de gelegenheid moet worden geboden om een kaaartje te kunnen bemachtigen! Voor dit veelbelovende concert vindt de kaartverkoop de komende weken nog plaats via de leden van het Venray's Mannenkoor en Fanfare St. Oda Merselo. De toegangskaarten worden aan geboden tegen een uiterst geringe prijs van 22,50 en zijn nu nog te koop via o.a. de tel. nrs. 583402, 513217 en 512610. Wees er snel bij dan mist u dit unieke evenement niet! Het kamerkoor, Collegium Vocale Venray verzorgt, in de lijn van een zich vormende traditie, met veel genoegen een passieconcert op de Goede Vrijdag. Deze keer niet in de St. Petrusbanden kerk maar in de O.L.V. van Zeven Smarten ofwel de paterskerk in Venray. Onder de professionele leiding van Marca Kusters uit Helden ver zorgt het koor een dienst waarbij de Kruisweg de leidraad is van afwis selende gezangen en gedichten. Het programma, dat ongeveer een uur duurt, begint met het Miserere van Gregorio Allegri. Dit werk stamt uit begin zeventiende eeuw. Oorspronkelijk gecomponeerd voor uitsluitend gebruik op Goede Vrijdag in de pauselijke kapel van het Vaticaan, werd het pas een eeuw later op schrift gesteld door W.A. Mozart. Voor de uitvoering van de ver schillende delen van dit werk is het koor ingedeeld in koor I en koor II. De sopraan Maijon Werter is soliste en alle mannenstemmen vormen het derde koor voor de korte Gregoriaanse recitatieven. Na dit prachtige werk spreekt aal moezenier Woutering een inleidend woord. Terwijl de voorganger langs de 14 staties gaat, worden de deel nemers door het lijdensverhaal gevoerd. Bij elke statie wordt een toepasselijk gedicht gezegd of een lied gezongen. Met het Ave Verum van Liszt wordt de dienst besloten. Tot ziens op vrijdag 21 april om 19. 00 uur. De toegang is gratis. Er is wel een collecte bij de uitgang om de kosten van het koor te dekken. Zondag 16 april is het tijd voor een revival met de jaren zeventig, met opnieuw de swingende formatie Le Freak, die enkele weken geleden De Bonte Koe plat speelde. Le Freak omschrijft men als volgt: meng een paar eetlepels funk, soul en disco, met een grote pan vol jaren zeventig muziek. Voeg daarbij een heleboel humor en enthousias me. Stop dat allemaal in een jasje van wijde broekspijpen, lange punt- kragen, kroeshaar die beweeglijk over het podium dansen op plateau zolen en je hebt Le Freak. De naam is ontleed aan de popu laire groep Chic die in het verleden grote successen kende. De vier heren spelen, in hun passende kledij nummers van o.a. Stevie Wonder, Johny Guitar Watson, Rick James, Joe Cocker, Wild Cherry, Mother's Finest en Kula Shaker. Zelfs num mers van Carl Doublas (kung fu fighting) en ons eigen Doe Maar ontbreken niet. Le Freak is bezig aan een grote naamsbekendheid, wat inmiddels geleid heeft tot een cd en een Europa tour. Ook het samenspel met publiek zal niet ver geten worden. Het gaat volgens de heren namelijk niet alléén om de muziek, maar toch ook om enter tainment! Dit betekent echter niet dat de muzikanten in deze band goedbedoelde amateurs zijn. Ze draaien stuk voor stuk al jaren mee, weten het publiek te boeien en heb ben hun sporen reeds dubbel en dwars verdiend. Al twee keer traden de heren op in De Bont Koe en dat met groot succes. Wie herinnert zich het optreden met kerst nog? Aanvang van deze revival met de seventies is 20.30 uur en de entree slechts ƒ5,-. Zaterdag 15 april swingen in De Evenaar'. Verschillende d.j.'s draai en swingende Muziek uit verschil lende landen. Traditionele salsa uit Cuba, swingende ritmes uit Afrika, merengue, reggae uit Jamaica etc. etc. Aanvang van de avond is 22.00 uur en de entree is gratis. Zaterdag 15 april is een van de eerste avonden dat café 't Podium terug gaat in de muziekhistorie. Deze avond zal bij veel dertigers en veertigers het hart sneller doen kloppen want er kan als vanouds gedanst worden op de dance classics van vroeger. Wat docht u van James Brouwn, The Tramps, Earth, Wind an Dire, Mavin Gaye, Aretha Franklin, KC and the Sunshine Band. Van alle nummers op deze avond wordt alleen de originele uit voering gedraaid, dus geen remakes of mixplaten. Verder wordt op deze avond de muziek begeleid door sfeerbeelden van vroeger en natuur lijk aangepast licht. De avond begint om ongeveer 21.30 uur en de entree is vrij. Op het programma van 't Podium de komende maanden nog enkel flashbacks naar het verleden, zoals Puberpop, Zeventiger jarenavond en een Zestiger jarenavond met Toni Macaroni tijdens de Podiumfeesten begin juni. Ook eerste paasdag terug in de tijd met een pure rock roll show van Chantilly Lace. ■m., Of het nu midden in de nacht is of ergens in het weekend, met Rabo Internetbankieren regelt u 24 uur per dag uw bankzaken. En vanaf elke plek die u maar wilt. Al zit u op de Noordpool. Waar internet is, daar is uw Rabobank. Interesse? Bel of maak een afspraak voor meer informatie. WWW. rabobank.nl Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530200 rabobankvo@tref.nl Zevenrode tel.(0478)530300 rabobank.zevenrode@tref.nl Sixties Music Venray organiseert paaszaterdag 22 april voor de 1 le keer de Sixties Night in partycen trum De Witte Hoeve in Venray. De zaal gaat om 19.30 uur open. het muzikale festijn begint om 20.00 uur. Tijdens de avond treden de bands Crazy Cadillac en The Paramounts op. Kaarten kosten in de voorverkoop 15 gulden en aan de avondkassa 20 gulden. Kaartverkoop is bij sigarenhuis Jansen aan de Grote Markt 22 in Venray. Voor meer informatie/reserveringen: telefoon (0478)580624. CRAZY CADILLAC Crazy Cadillac, opgericht in de 80er jaren is een 5-koppige swin gende 50er jaren rock roll band in de traditionele bezetting zang, gitaar, saxofoon, bas en drums. De muziek van Crazy Cadillac klinkt authentiek, zoals muziek uit die tijd moet klinken, puur, swingend, sfeervol, soms rauw en altijd voor zien van een flinke dosis plezier. THE PARAMOUNTS The Parmounts zijn een onverval ste jaren 60 70 groep die zijn roots ook werkelijk in die periode heeft. Deze Amsterdamse 5-mans- formatie brengt een gevarieerd pro gramma bestaande uit melodieuze swingende rock roll - sixties - ballads. Het Venrays Museum 't Freulekeshuus is duidelijk aan een doorstart bezig. Dat zal voor het publiek tijdens het Museumweekend op 15 en 16 april duidelijk merkbaar zijn. Want met behulp van veel authentiek materi aal en met veel elan is er een Venray se keuken gebouwd, zoals die er in het begin van de vorige eeuw moet hebben uitgezien. Die Venrayse keuken is het eerste resul taat van het Sponsoringproject van het Museum. De keuken en haar inrichting wordt gesponsord door het bekende Venrayse bedrijf Turning Technics, De Directie van Turning Technics geeft daarmee aan zich ervan bewust te zijn, dat de ondersteuning die zij aan het Museum geeft, en daarmee aan de Venrayse gemeenschap, een nood zakelijke aanvulling is voor een organisatie die in financieel opzicht afhankelijk is van overheidssubsi die. Met de sponsoring van dit onderdeel van het Museum geeft Turning Technics dan ook een lof waardig voorbeeld, dDat navolging verdient. De Venrayse keuken wordt op 15 april om 11.00 uur officieel geo pend. Tijdens het museumweekend op 15 en 16 april zal de Venrayse keuken voor het publiek toeganke lijk zijn. Evenals natuurlijk de hui dige wisseltentoonstelling over waterputten. Is het toeval dat deze interessante en prachtige tentoon stelling over Waterputten in 't Freulekeshuus geëxposeerd wordt, op het moment dat water weer internationaal onderwerp van gesprek is geworden? Voor ons is water iets normaals, zeker heden te dage. Maar er zijn tij den geweest, ook in Onze streken, dat waterwinning een moeilijke zaak was. De centrale plaats die water in de menselijke beleving inneemt, komt tot uiting in wetgeving, stedenbouw, kunst, architect, in het maatschappe lijke en culturele leven, overal. Water als bron, maar evenzeer als behoefte van alle leven. Door de eeuwen heen hebben mensen oorlo gen uitgevochten om water in bezit te krijgen of te houden. Het bezit van water is een enorme rijkdom, gezien de mondiale schaarste eraan. En daar waar schaarste en overvloed ervan samenvallen, is zulks veelal rampzalig en vormt het vaak de oor zaken van epidemieën. De expositie over waterputten laat zien hoe waterwinning vroeger in zijn werk ging. Er zijn putten van verschillende soorten materiaal. Ook een van de eeuwenoude, hou ten putten die in het Antoniusveld is opgegraven. Dit jaar valt het Museumweekend op 15 en 16 april. Het museum is dan geopend van 11.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Groot Vocaal Ensemble Ars Musica Op zondag 16 april concerteert het Venrayse Groot Vocaal Ensemble Ars Musica in de R.K. kerk in Overloon. Tijdens dit concert worden twee passiewerken uitgevoerd. Er wordt gestart met de Stabat Mater van J.R. Rheinberger. Vervolgens spreekt pater H. Tolboom een meditatieve gedachte en wordt het concert ver volgd met From Olivet to Calvary van J.H. Mounder. De muzikale directie is in handen van dhr. Cees Wouters en repeti tor/organist dhr. Hans v.d. Eijnden. De solistische medewerking wordt verzorgd door de bas/bariton Carlos Rodriguez, de tenor Paul v. Grinsven en de jeugd-sopraan Lenne Wouters. Groot Vocaal Ensemble Ars Musica werd in 1973 opgericht. Dit gemengde koor uit Venray heeft momenteel 70 leden. Met de komst van dirigent Cees Wouters in 1995 is het koor zich meer gaan toeleggen op projectmatige en grotere integra le werken. Zo werd tijdens het 15- jarig jubileum Het Liverpool Oratorio van ex-beatle Paul McCartney uitgevoerd in de Venray schouwburg. Het verzorgen van Passie- concerten is een vast onderdeel in het concertprogramma. Op diverse locaties binnen en buiten Venray kon het publiek reeds deze schitte rende muziek beluisteren. Aanvang van het concert is 19.00 uur. Toegangskaarten a ƒ10,- zijn vanaf 1 april verkrijgbaar bij het postkantoor aan de Museumlaan in Overloon, bij de fam. Hillenbrink aan de Vierlingsbeekseweg 10 en vanaf 3 april bij mevr. Dory Kuypers, Kulutsheuvel 8. Vanaf 18.30 uur zijn ze ook bij de ingang van de kerk verkrijgbaar. Zaterdag 15 en zondag 16 april a.s. organiseert de Federatie van Muziekgezelschappen in de gemeente Venray het jaarlijkse Solisten- en Ensemblesconcours. De organisatie is dit jaar bij Fanfare St. Oda uit Merselo. Dit jaar zal het concours worden gehouden in het Kunstencentrum (Muziekschool) aan de Heuvelstraat te Venray. Aan het concours doen dit jaar 110 solisten en tien ensembles mee, verdeeld over de beide concoursda- gen. De jury-beoordeling is in han den van Henk Schoonenbeek uit Arnhem en hij zal een hele klus heb ben om de prestaties te beoordelen. Het programma: Zaterdag 15 april: 11.30-14.18u: 3e afdeling; 14.30-16.45u: 2e afdeling; 16.45-17.40u: pauze; 17.40-18.30u: 2e en le afdeling; 18.30-19.30u: uit muntend- en ereafdeling; 19.30u: afsluiting le dag. Zondag 16 april: 11.00-14.00u: 3e afdeling; 14.00-14.30u: pauze; 14.30-18.00u: 2e en le afdeling; 18.00-19.00u: pauze; 19.00-20.00u: uitmuntend- en ereafdeling;l 20.15u: sluiting concours. Entree voor volwassenen ƒ3,50, kinderen beneden 12 jaar hebben vrij entree. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R. Gabeler, M. Lucassen, F. Sch- meetz, H. Schraven, M. van Tiel, I. van Tiel-Knoppen en J. Witlgen: Allen tij dens weekend- en avonddienst bereik baar onder tel. nr. 0478-632800 za: M. van TIEL Stationsweg 60a, tel. 632800 zo: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 632800 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors. G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: P. HENKES Helfrichstraat 2a, tel. 582200 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ANTONIUISVELD Stationsweg 60d, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY - Y SSELSTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P.P. v.d. WERF, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen mevr. H. LOONEN en G. GELLING DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Van donderdag 20.00 tot maandag 8.00 uur A COOPMANS, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 08.00 tot donderdag 20.00 uur waarge nomen door: R. v.d. REIS, tel. 06-22922151 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereik baar via het antwoordapparaat. Aangesloten inste 11 ingen/organisaties Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese Venray- Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotesiraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Geirit Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabe zorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10 00 uur. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsme uws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 3