c Ijs is plezierig om te verkopen" J Uitnodiging voor de gezinsmis Palmpasen C.D.A. De Hakkespits Katholieke Vrouwen Vereniging KBO Voorlichtingscampagne over drukke kinderen Help de hersenen! Computerclub Regio Venray Paranormale avond Open huis Flierefluit Rommelmarkt Vastenactie in teken van stoepkinderen in Bombay PEEL EN MAAS donderdag 13 april 2000 - Pagina 24 Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; pastoor: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat 1, tel. 511385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eind- straat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30- 10.30 uur. Zaterdag: Viering als Palmzondag niet zegening van de palmtakken. 19.00 H. Mis Louis Driessen (coll); jrd. overl. ouders Theodorus Rutten-Peeters; Harrie Minten (verj.); overl. fam. Pou- wels-Maessen; An Derickx-Klomp (coll); Robert v. Hees; Teng v. Vegchel; Lambert Laurensse (coll); Jan Arts; Marietjes Swinkels-Verbeek (coll). Zondag: Palm- of Passiezondag zege ning van de palmtakken. 9.30 Overl. fam. Schreurs-Peeters; overl. ouders Flinsenberg-Erkelens; Frits Arts en overl. fam. Tram; Martha Gerrats-Stie- nen en zoon Hay. 11.00 Gezinsmis; Bert Hermsen (coll); ouders V.d. Waeter- Houwen en dochter Martha; Cor Jans sen. Maandag: 9.00 H. Mis overl. fam. De Vilder-Rutte. 19.00 Boeteviering en biechtgelegenheid. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor alle landen in oorlog. Woensdag: 9.00 H. Mis Gerarda Broers; ouders Hub Schols-Vosters en overl. fam.; overl. fam. Pouwels-Maes- sen; jrd. Sraar Poels. Donderdag: Witte Donderdag. 9.00 Geen H. Mis. 19.00 Feestelijke H. Mis met voetenwassing en aansluitend aan bidding tot 21.30 uur; voor pastoor De Ceuster en broer Jan. Vrijdag: Goede Vrijdag. 9.00 Geen H. Mis. 15.00 PI. Herdenking aan het lijden en sterven van Christus. 19.00 Geen vie ring in de Petras Bandenkerk! Wel geza menlijke Kruiswegviering in de Paters kerk. Dienbeurten: za 19.00: Arjan, Stef v. D., Job. Rowan, Thorsten, Ingo, Cas, Vita; zo 9.30: Leon, Wilbert; 11.00: Jac queline, Marjoleine P., Koen M., Stan, Robert, Saskia. Lectoren: za. 19.00: T. Verbeek, G. de Groot; zo 9.30: W. Bistervels, L. Traij- en; ma 19.00: A. Noyens; do 19.00: J. Traijen; vr 15.00: W. Bistervels en A. Noyens. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: B. Kuiper. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: Palmzondag. 10.00 Liturgie viering in de St. Annakapel. Voorgan ger: G. v. Loenen. Lect.: K. Hilgers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatius kapel. 11.15 Liturgieviering in de Vin- centiuskapel. Voorganger: B. Faas. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-r 10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misinten ties voor de hier navolgende week die nen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Liturgie Palmzondag. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Geen kinderwoorddienst; Palm- wijding en Palmpasen met kinderen; Volkszang; Tonny Ewals; Mieke Oomen (coll); overl. ouders Dielissen-v. Heugten en dochter Anneke; jrd. Piet Schaeffers en overl. fam. Schaeffers-v. Kessel; Twan Peeters; Toon Jenneskens. Zondag: Palmzondag. 8.30 H. mis met palmwijding; An Bexkens-Bom (coll). 10.30 Hoogmis met paljnwijding en palmprocessie m.m.v. Zangers v. St. Frans; .ouders Verstappen-v. Dijck; Agatha Theuvenet en overl. lam.; Rie Beerman-v. Almen (coll); Jan Bastiaan (coll); uit dankbaarheid en overl. Jan Arts en fam. Maandag: 18.30 Bet Meijer-Zegers (coll). Dinsdag: 2e Dinsdag Antoniusnoveen. 14.00 50-j. huw.jub. echtp. Jansen-Pou- wels, Beukenlaan 28. 18.30 Ria v. Fes- sem-v. Steen (coll). Woensdag: 18.30 Ties v.d. Weijst (coll); Herman Scholten. 19.00 Boete viering aansl. biechthoren. Donderdag: Witte Donderdag. 9.00 Schoolmis De Bongerd. Geen avond mis. Vrijdag: Goede Vrijdag; Geboden Vasten- en Onthoudingsdag. 15.00 Herdenking lijden en sterven van Chris tus. Vandaag geen aanbidding om 17.30 uur. 18.30 Kruisweg m.m.v. Collegium Vocale o.l.v. Marca Kusters; overl. ouders Antoon Lensen en Gertrada Len- sen-Heesen. Voorafgaande aan de eucharistieviering zal er elke vrijdag om 17.30 uur aanbidding zijn in de kerk. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horstepweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie; in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Palmpasenviering m.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijde lijk welzijn van onze parochie Venray- Zuid; overl. ouders Huisman-Paulus en overl. kinderen; Gerlach v. Ass en overl. fam.; Piet v. Tilburg-Emonts en overl. fam.; overl. ouders Van Bergen-Stip- hout en zoon Jos; overl. ouders Daniëls- Jacobs en overl. fam.; Wim Philipsen. Parochie Oostrum Zondag: 10.00 Hoogmis, waaronder palmwijding (Kinderkoor); pastoor De Ceuster; Maurice Poels. Dinsdag: 9.00 H. Mis; pastoor De Ceuster; Piet Direks; fam. Vennekens- Verschuren en wederz. fam. Donderdag: Witte Donderdag; Her denking van de instelling van de H. Eucharistie. 19.30 H. Mis fam. Venne- kens-Verschuren en wederz. fam. Vrijdag: Goede Vrijdag; lijden en sterven van onze Heer Jezus Christus. 15.00 Kruisweg met de kinderen van groep 8 aan de hand van de 14 kapellen op Trans Cedron. Misdienaars: do: Steef Gielens, Evy Blenckers, S. Wijnen, Milou Pelzer, Wilma Derksen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Boeteviering, Palm wijding en H. Mis (Kinderkoor); overl. ouders Zanders-Keijsers; Sef Direks en Anna Houwen; overl. ouders V.d. Berg- Schaminie; Piet Martens; jrd. Antoon Cox; An Houwen-Derks (kaartclub); Agnes Driessen-Timmermans (buurt Koepas en Hoogriebroekseweg); Mari- nus Steeghs (veij.). Zondag: Palmzondag. 10.00 Boetevie ring, Palmwijding en Hoogmis (Heren- koor); tot zekere int. (V); genezing van een zieke (G). Woensdag: 9.00 H. Mis voor een zieke (V). Donderdag: Witte Donderdag. 19.00 H. Mis. Vrijdag: Goede Vrijdag. 15.00 Kruis weg. 19.00 Goede Vrijdagviering (Kin derkoor). Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Gezinsviering; Jrd. Antoon Geurts en Maria Zanders; jrd. Gerardus Cremers en maria Versteegen; uit dankbaarheid voor een 80-jarige; Willem Baltussen en Johanna Baltussen Jacobs; jrd. Sjen v.d. Pasch. Tijdens deze dienst zullen de communicanten zich aan ons voorstellen. Misdienaars: za: Yvonne, Thijs, Pleu- ni, Bram. Parochie Leunen Palmzondag, begin van de Goede Week. Dit weekend wordt in elke H. Mis de Palmwijding gedaan. Iedereen kan dan na de mis een palmtakje voor thuis komen afhalen vooraan in de kerk. Zaterdag: 19.00 Kindemevendienst. Lsm. Toon Hermans en Mieneke Her- mans-Manders en overl. fam.; Sjaak Classens en zoon Gerrit; Dien v.d. Berg- Vermeulen; Henk Ouwerkerk en Han Ouwerkerk-Manders en overl. fam.; Nelly Bots-Arts en Piet Bots; Leo Loe nen; overl. ouders Achten-Cox; Ton v. Dijck en overl. fam. Van Dijck-Bouten. Zondag: 10.00 Hgm. Piet Keijsers en Marie Keijsers-Hendrix; overl. ouders Bouten-Verheijen, Anna, Gerrit, Wim en Piet Bouten; Berg Custers en overl. fam.; wkd. Drika Koenen-Janssen (5); gest. jrd. Piet Kusters. Maandag: 19.00 Geen avondmis. Dinsdag: 19.00 Lsm. tot bijz. int. (J). Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: Witte Donderdag. 18.00- 18.30 Gelegenheid voor privé biecht. 19.00 Hoogmis; Viering Instelling Eucharistie. Vrijdag: Goede Vrijdag; Vasten- en onthoudingsdag. 19.00 Lsm. Goede Vrijdagviering, tevens Boeteviering (geen communiedienst). Misdienaars: za 19.00: Lian Vullings en Nancy Litjens; zo 10.00: Benny Jans sen en Kevin Janssen; weekb.: Groep 1. Degenen die op zaterdag, zondag (Palm zondag), Witte Donderdag en Goede Vrijdag moeten dienen, worden ver zocht om minstens 20 min. voor de dienst in de kerk te zijn om het een en ander nog af te spreken en in te oefenen. Lectoren: za 19.00: Peter Loenen; zo 10.00: Harrie Bovée; do 19.00: Goen Reintjes; vr 19.00: Annie Reintjes. Huwelijksafk.: Ralp Swinkels en Mieke van Bree (le roep). Rectoraat Heide Zondag: Palmzondag; Herdenking van de intocht van de Heer in Jeruza lem. 9.30 Hoogmis palmwijding en processie; ggjg. Sef Michels; mevr. Derikx-Voesten, Sjang Derikx en zoon Wim. Misd.: Ivo, Frank, Manon, Stef, Loes en Sandra. Rectoraat Veulen Palmzondag. Zaterdag: 19.00 Hgm. en Palmwijding; Jacobus Ewals en Maria Ewals-Holtac- kers; jgt. Marlie Weijs. Dinsdag: 19.00 Boeteviering. Donderdag: Witte Donderdag. 19.00 Hgm. Vrijdag: Goede Vrijdag; 2e dag van de Noveen t.e.v. St. Antonius. 19.00 Goede Vrijdagviering. Misdienaars: za: Monie, Linda, Bram, Katie. Lector: za: M. Philipsen. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: Palmwijding. 19.00 (Volks zang); Teng Classens; Thei Janssen; jrd. Maria Custers-Claassen en overl. fam.; 'n overledene; Jan Verstappen; jrd. overl. ouders Vollenberg-Aerts; Harry Spreeuwenberg. Zondag: 10.00 Eerste H. Communie; int. voor alle communicantjes en hun ouders en ook voor alle overl. opa's en oma's en familieleden. Maandag: 19.00 Overl. ouders Wis- mans-v. Vegchel en Harry Geurts; uit dankbaarheid en overl. ouders Van Dijck-Wismans en Derikx-Linskens. Woensdag: 19.00 Boeteviering en eucharistieviering; Gon Verheijen-Ver steegen; Lei Vergeldt; Jean Arts; Mien Claessens-Zanders (vrienden). Donderdag: Witte Donderdag. (Oude- renkoor); Gedachtenisviering van de instelling van de eucharistie; voor de int van alle parochianen; Marie Hendriks- Fleurkens (ouderenkoor). Vrijdag: Goede Vrijdag. 19.00 Her denking van de kruisdood van Jezus. Dienst van gebed met Kruisweg, Kruis verering, Passieverhaal en communie dienst. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Marian en Sandra; zo 10.00: Anneke en Linda; ma 19.00: Niels en Mark; wo 19.00: Rinske en Ilaisa; do 19.00: Daan en Paul; vr 19.00: Rian, Maartje, Gijs en Rob. Parochie Merselo Zaterdag: Palmwijding. 19.00 Jgt. Teng v. Hoof. Misd.: Louis Tielen en Daan de Brouwer. Zondag: Palmzondag, Palmwijding. 10.00 Jgt. Jan Peeters en Anna Muysers. Misd.: Mirte v. Loenen en Irma Verstee gen. Woensdag: 19.00 Jgt. Henricus v. Hoof en Maria Ewals; jgt. Gereardus de Mul der, Mechtilda Aerts en An de Mulder. Donderdag: Witte Donderdag. 19.00 Herdenking Laatste Avondmaal. Misd.: Yvonne Janssen en Sandra Gloudemans. Vrijdag: Goede Vrijdag; Vasten- en Onthoudingsdag. 15.00 Kruisweg. 19.00 Herdenking lijden en sterven des Heren. Misd.: Laura Dielissen. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Jgt. Frans Geven. Zondag: Palmzondag. 10.00 Palmwij ding; jgt. Martinus v.d. Heuvel. Maandag: 19.00 M. Jansen. Donderdag: Witte Donderdag. 20.00 Fam. Comelissen Hendriks; hierna tot 22.00 uur aanbidding. Vrijdag: Goede Vrijdag. 20.00 Goede Vrijdagviering. Misdienaars: za: Karlijn en Joost; zo: Karijn, Luc, Koen en Laura; do: Fieke en Frank; vr: Nick M. en Suzan. Lezers: za: Josien Claessens; zo: Ton- nie v. Hoof; do: Lies v.d. Heuvel; vr: Jan Classens. Rectoraat Smakt Zondag: Palmzondag. 10.00 Gez. H. Mis Herman Janssen-Noyen en fam.; overl. fam. Gerrits-Asselberghs. Lectr.: Riek v. Kempen. Dienb.: Koen v. Dijck. 14.00 Doopviering Sanne Gommans. 15.00 H. Mis door pastoor Beckers (kapel). Dinsdag: 14.00 Bedevaart van de Zon nebloem (Boxmeer). Woensdag: In de St. Jozef genadekapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis fam. Wauben-Niessen; een ernstige zieke; een echtgenoot; overl. echtgenote; leve. en overl. fam. De Bakker- Peynenburg; mevr. Robbers. Donderdag: Witte Donderdag. 19.00 Boeteviering en Witte Donderdagvie ring. Vrijdag: Goede Vrijdag. 19.00 Goede Vrijdagviering. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 16 april zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, mevr. T. v.d. Meer uit Barendrecht voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. In deze dienst wordt het Vastenproject 'Schenk Leven Schenk Water' afgesloten. Denkt u er aan uw doosje mee te nemen? Tij dens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindemevendienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitgenodigd een kopje koffie te blijven drinken. Op Witte donderdag, 20 april is er om 19.30 uur een dienst waarin ds. W. Hordijk uit Helmond voor zal gaan en waarin de Maaltijd van de Heer wordt gevierd. Tijdens deze dienst is er kinder opvang en er wordt geen kinderneven- dienst gehouden. Op Goede Vrijdag, 21 april zal de heer J. v. Gelderop uit Nijmegen voor gaan in de dienst. Aanvangstijd is 19.30 uur. Tijdens de dienst is er geen kinder opvang en kindemevendienst. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema Waarom de mensheid een los prijs nodig heeft in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. E-mail: J.A.J.Bals@students.theo.uu.nl Diensten: Op zondag 16 april om 10.00 en 14.30 uur: Dhr. G. Middag uit Ben- nekom. 's-Morgens is er kinderoppas. Op vrijdag 21 april om 19.00 uur (Goede vrijdag) Kandidaat J. ter Maten, Kesteren. Bijbelcontactavond: Donderdagavond 13 april. Het thema is, de zin van het lij den! Iedereen is hartelijk welkom. Aan vang 20.00 uur. Folderaktie: Op zaterdag 15 april komen veel jongeren, maar ook ouderen naar Horst om de Paasfolder door de brievenbus te doen. We folderen in Horst en omgeving. Foldert u ook mee? We beginnen met koffie om 09.30 uur in gebouw Rehoboth. Tot dan. Zangavond: Op donderdag 20 april repeteert het zangkoor. Aanvang 20.00 uur. Wie mee wil zingen, zingt mee. Bijbelgemeente Venray Iedere zondag. Hartelijk welkom in de diensten (evangelisch, baptistisch) die gehouden worden in gebouw de Kemp haan, Kennedyplein 1 te Venray. Kern woorden gemeente: ontmoeting, vriend schap, aandacht efi zorg! Voor de kinderen is er iedere zondag zondags school en er is crèche voor de allerklein sten. De diensten beginnen om 10.00 uur. Na afloop is er de mogelijkheid om gezamenlijk koffie te drinken. Ook diverse gespreksgroepen rondom de Bij bel door de weeks. Inlichtingen: R. Lammers, tel. 0478-586001 of R. Kor- ver, tel. 077-4641936. Een foto van een gedeelte van de Sint-Odatroep genomen op 6 maart 1960, ergens op de Boschhuizen. Tradi tie was toen, dat de verkenners in de maand maart een tocht maakte naar Smakt. Achterste rij van links naar rechts: hopman Frits Linssen, vaandrig Frans Poels, Piet Arts, Hub Clephass, ass, vaandrig Pieter Noy en ass. vaandrig Bert Schmitz. Tweede rij: André Rroh, Jos Poels, Matje Peeters en Piet Rutten. Zittend: Bart Boekhout, Jan Rutten, Peter Houba, Harry Voermans, Jan Truijen, Maarten Houba, Joop Linders, Joop Swinkels en Martien Creemers. Jan v.d. Putten Op zondag 16 april a.s. is er weer een gezinsmis. Naar aanleiding van het ver haal van de stoepkinderen van Bombay mogen jullie een tekening maken. Dit leveren jullie samen met het volle spaar potje/ envelop in, op school bij de juf frouw of meester. Dit doe je voor: don derdag 13 april a.s. Je kunt het ook inleveren in de gezinsmis van: palmzon dag 16 april a.s. om 11.00 uur in de Grote Kerk. Voor 3 kinderen hebben we een prijs uit Bombay: gr. 1 t/m 3, gr. 4 t/m 6, gr. 7 en 8). De winnaars van de prijzen wor den bekend 'gemaakt in de Gezinsviering van Pasen op zaterdag 22 april om 19.00 uur in de Grote Kerk en via de school. Zet achter op jouw tekening duidelijk: je naam, adres, naam school en in welke groep je zit. Veel succes met sparen en tekenen. Vergeten jullie niet de palmpasenstok mee te brengen? pifeeiSlllK gevierd lig Jyilie kasaes m |eèe H. Mis de j+V VC <C JO :V ijïïy en de takken'sa de ïi MK bfider begeleiding* aaar Beukmtod? bjen- gen. ggjjl V- Werk^oep. EMedilargie - :V; Sint Anna-terrein Op donderdag 20 april organiseert het CDA-Venray een excursie naar het Sint Anna-terrein. Deze excursie staat onder leiding van dhr. Van Els. Aanvang: 19.00 uur (om 18.50 uur verzamelen in de bibliotheek van het centrumgebouw). Om 20.15 zetten we de avond voort in De Witte Hoeve. Na een kort huishou delijk gedeelte zal dhr. Frencken, hoofd ruimtelijke ontwikkeling van de gemeente Venray, een presentatie geven over de uitgangspunten en de randvoor waarden m.b.t. de (on)mogelijkheden bij de ontwikkeling van het Sint Anna- terrein. Ook niet-leden zijn van harte wel kom! Folkloristische dansgroep Maandag 17 april en 1 mei: Oefenavond in de Kiosk Brukske aanvang 20.30 uur. Optredens: Zondag 21 mei: Molengala 2000 in Denekamp. Dinsdag 23 mei: Venlo haven, boottocht 65+ Zeeland. Afmelden tijdig bij dhr. dhr. O. Pijp- ker, tel. 586260, tevens contactadres voor de Hakkespits. Dinsdag 18 april is onze laatste leden avond van dit seizoen. Deze avond zal worden ingevuld door mevr. dokter Susi Bareman (homeopathie en manuele the rapie). Suse zal hoofdzakelijk ingaan op osteoporose of te wel botontkalking. Ook kan men zich nog opgeven voor ons uitstapje naar de Keukenhof op 16 mei, kosten zijn ƒ70,- all in. Graag ook deze avond suggesties voor het komend seizoen. Gezellig koffiedrinken Zondag 9 april tussen 10.45 en 12.30 uur gezellig koffiedrinken met leeftijd genoten in De Kemphaan aan het Ken nedyplein. U hoeft geen lid te zijn van een ouderenvereniging. Excursie naar Intratuin Op 27 april is er een excursie naar Int ratuin, aanvang 14.00 uur. Toegang voor alle ouderen. Koffie met iets lek kers staat voor u klaar. Opgeven bij mw. v.d. Voort, tel. 588691. Activiteiten 16 april: Van 10.45 tot 12.30 uur koffie drinken in de Kemphaan. 27 april: Excursie naar Intratuin, aan vang 14.00 uur. De GGD Noord-Limburg en Sym biose starten vanaf 13 april de voor lichtingscampagne 'Druktemakers' Deze campagne is gericht op ouders en leerkrachten van 4- tot 12-jarige kinderen en heeft als doel hen prakti sche tips te geven voor de omgang met drukke kinderen. Elk kind is wel eens druk. Als de ver jaardag nadert of in de dagen voor Sin terklaas kan de spanning vaak teveel worden, met als gevolg druk en uitgela ten gedrag. Dit gedrag is 'normaal' te noemen. Bij sommige kinderen kun je echter niet spreken van een 'drukke periode'. Zij zijn altijd druk, heel beweeglijk, in de weer, impulsief, snel geprikkeld en afgeleid. Helaas krijgen deze kinderen tegenwoordig snel het stempel ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder). Maar lang niet alle drukke kinderen zijn ADHD-kinde- ren. Naar schatting hebben slechts twee op de honderd kinderen met ADHD te kampen, terwijl druk gedrag bij veel meer kinderen voorkomt. Inhoud van de campagne Voor ouders en leerkrachten zijn drukke kinderen zeer bewerkelijk. Ze vragen constant aandacht en vreten energie. Medewerkers van de afdeling jeugdgezondheidszorg van de GGD krijgen dan ook regelmatig vragen over het drukke gedrag van kinderen. Waar om is dit kind zo druk? Doe ik het wel goed? Hoe kan ik het kind laten luiste ren? Ik lijk wel een politieagent, hoe houd ik het gezellig thuis of op school? Allemaal vragen waarop in deze voor lichtingscampagne wordt ingegaan via verschillende activiteiten. Zo is er een speciale folder gemaakt die verspreid wordt via bibliotheken en op indicatie ook op scholen. Aan verschillende weekbladen worden artikelen over druk temakers aangeboden en onder leer krachten wordt een informatiepakket verspreid. Ook worden via scholen voorlichtingsbijeenkomsten georgani seerd. ft 10 jaar IJssalon Francesca Op 16 maart jl. was het tien jaar geleden dat IJssalon Francesca haar deuren opende aan de Pr. Bernhard- straat te Venray. Inmiddels staat Sies Liebrand al anderhalf jaar aan het roer van deze ijssalon. "Met veel ple zier, óndanks het vele werk dat de zaak met zich meebrengt" laat Sies Liebrand weten. Het vervaardigen van ambachtelijk ijs is immers een zeer arbeidsintensieve job. "Maar als je de blije gezichten ziet van de men sen als ze een ijsje komen kopen dan weetje waar je het voor doet". IJs is dan ook in de ogen van Sies Lie brand een lekker pretartikel. En dat ligt Sies Liebrand, een carnavalsvierder in hart en nieren dan ook wel. IJs is iets waar je volgens Liebrand kinderen, maar ook volwassenen voor wakker kunnen maken. Als kind beleefde hij al vreugdevolle momenten als hij aan een ijsje likte. Een gevoel dat nooit verdwe nen is. Een gevoel wat hij volledig in zijn product, het ambachtelijk ijs weet neer te leggen. Die dagelijkse bezigheid begint al 's ochtends om zes uur, als hij met de voorbereidingen voor de dag start. Eerst moeten alle materialen gedesinfecteerd worden waarna tot tegen de middag ijs wordt gemaakt, om zo de voorraad op peil te houden. Ver volgens moet alles weer schoongemaakt worden waarna de verkoop start die tot 's avonds 21.00 uur doorgaat. Na slui ting moet de hele ijssalon grondig gepoetst worden. "Hygiëne is in de ijs- branche zeer belangrijk, dat blijkt wel uit de dagelijkse werkzaamheden. Maar de kwaliteit van het product staat of valt met hygiëne". En die kwaliteit heeft Sies Liebrand hoog in het vaandel staan. Die lange werkdagen neemt Sies Lie brand voor lief. Us is een zonproduct en dus seizoensgebonden. De vrije tijd haalt hij in de winterperiode weer in. Voor Sies Liebrand was de verkoop van ijs een compleet nieuwe wereld. Als oud-onderwijzer en directeur van "Werk op maat" was de stap naar het ijs, een stap vol verrassingen. Positief dan wel, want iedere klant die in de ijssalon komt, is altijd in een vrolijke stemming. "Dat maakt het ijsverkopen uitermate plezierig. De mensen hebben immers zin in iets lekkers en van dat lekkers heb ik 40 verschillende smaken in de vitrine liggen. Onder die ijssmaken zelfs ijs voor diabetici, dat op speciale wijze bereid wordt." Het tienjarig bestaan van Francesca wil Sies Liebrand niet ongemerkt voor bij laten gaan. Elke maand op de 16e, doet Sies een bepaald soort ijs in de aan bieding onder het motto "Een smaak voor de prijs van toen". Een bolletje van een bepaalde smaak kost die dag slechts ƒ0,50. Deze maand zijn dat de citroen bolletjes (zie advertentie elders in dit blad). Francesca is dagelijks (tot 2 okto ber) geopend van 12.00 tot 21.00 uur, met uitzondering van de dinsdag. Van 24-29 april houdt de Hersen- stichting Nederland en het Nationaal fonds Geestelijke Gezondheid de jaar lijkse huis-aan-huis collecte in de gemeente Venray. De opbrengst gaat naar het wetenschappelijk onderzoek, verbetering van de zorg en voorlichting op het gebied van hersenaandoeningen en psychische ziekten. De twee organi saties zijn op zoek naar betrokken men sen die tijdens de eerstvolgende collecte enkele uurtjes van hun tijd kunnen mis sen om een huis-aan-huis collecte te lopen dan wel te organiseren op lokaal niveau. Wilt u meehelpen? Meldt u dan aan bij het Collecte Coördinatiepunt, tel. 030-2971197 of bij K. Künen, tel. 0478- 585186. PEEL EN MAAS on line www, vüfidetoiMclchoL nil nieuws Vrijdag 14 april organiseert de Com puterclub Regio Venray wederom een bijeenkomst voor al haar leden. De avond vindt plaats in de Coninxhof aan de Tinnegieterstraat in Veltum. De aan vang van de clubavond is rond 19.00 uur. Iedereen is van harte welkom op de clubavond. Ook wanneer u geen lid bent van de computerclub en met vragen of problemen zit omtrent uw PC, kunt u onze clubavond bezoeken. Onze compu terclub zal u graag proberen te helpen en kan u kosteloos adviezen geven. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met onze secretaris Frans, tel. 0478-586198. St. Annaterrein Om bij te dragen aan de polemiek rondom opheffing van het St. Annater rein wil ik u dit schrijven doen toeko men. Resumerend: er ligt een plan klaar om in plaats van de huidige volière een kinderboerderij cq. parktheater te bou wen. De afd. Hobbytraining moet ver huizen. Er komt een grote verkeersader middendoor te lopen en er worden 300- 450 nieuwe woningen gebouwd. De Zonnebloem gaat dicht en het kerkje valt evenzo als het klooster onder monu mentenzorg. Deze informatie heb ik uit bezoeken van de gemeenteraadvergade ringen en uit vergaderingen tussen bouwondernemingen en bestuur van het St. Servaasterrein. Om to the point te komen: het is mijn initiatief geweest om een brief aan de Koningin te schrijven, deze werd door gestuurd aan een afgezant, evenzo als een brief aan het Kantongerecht en aan de Milieu-BVD (Greenpeace) en aan minister Borst. Kort gehouden waren er 35 FPA-bed- den voor criminelen gereserveerd. Hopend 'dat iemand een oplossing weet op dit gebeuren, teken ik G. Olislagers, arts Vrijdag 14 april: Spirituele hea- ling/magnetiseren. Behandeling van lichamelijke en psychische klachten (foto's van mensen en dieren zijn ook welkom).Deze avond wordt verzorgd door Mieke en Theo uit Boxmeer. Deze avond wordt gehouden in zaal Den Hoender, Ursulastraat 2 te Venray. De deur is open vanaf 19.15 uur. Op deze avond sluit de deur om 20.00 uur, daarna kan men niet meer naar bin nen, dit i.v.m. verstoren van de healing. Informatie: tel. 06-51469711 Op maandag 17 april houdt basis school De Flierefluit in het Brukske open huis. Tussen 18.00 en 19.30 uur zijn ouders en andere belangstellen den van harte welkom. De kinderen van De Flierefluit zijn voorafgaand aan deze avond twee weken bezig geweest met het project 'Ontdekkingen en uitvindingen'. Ze heb ben zich verdiept in dit onderwerp en hier werkstukjes, tekeningen en opstel len over gemaakt. Daarnaast hebben ze zelf dingen ontdekt en 'uitgevonden'. Hun bevindingen zullen ze deze avond presenteren. In alle klassen kan men terecht om te zien hoe de kinderen met ontdekkingen en uitvindingen bezig zijn geweest. Het open huis van De Flierefluit vindt zowel plaats in het hoofdgebouw als op de dependance, gelegen in het gebouw van De Foekepot, aan de kant van het wijkcentrum. Er vindt een gezamenlijke afsluiting plaats in de aula van het hoofdgebouw om 19.15 uur. Iedereen die wil weten hoe creatief kinderen ont dekken en uitvinden, is van harte wel kom op maandag 17 april, vanaf 18.00 Zondag 16 april is er weer een grote rommelmarkt die gehouden wordt in wijkcentrum 't Schöpke in Veltum. De opbrengst wordt gebruikt om de noten van Zuutjes An nog beter te laten klin ken in binnen- en buitenland. U kunt 'goede rommel' kwijt op zater dag 15 april in 't Schöpke tussen 10.00 en 14.00 uur. Bent u niet in de gelegen heid dit zelf te brengen dan komen wij het graag halen. Telefoonnummer van 'l| Schöpke is 510290. Bel 15 april tussen 10.00 en 14.00 uur of geef het even af I bij 't Schöpke. Grote meubelstukken en witgoed nemen we niet aan i.v.m. de. ruimte enz. Dus mensen in en buiten Veltum: kom zondag 16 april naar onze grootse! rommelmarkt. Kom op tijd tussen 112.00 en 14.00 uur want op is op. De entree bedraagt ƒ2,50 per persoon. De pas door Deken Coenen geïnstal leerde M.O.V-Commissie Venray heeft; als eerste taak aandacht te schenken aan de ellende van medemensen; zeker als deze medemensen wat verder weg wonen en zeker als dit kinderen zijn. Natuurlijk biedt de Vastenactie 2000 bij uitstek een mogelijkheid om hieraan te werken. In het kader van deze Vastenactie is een project uitgekozen dat dit jaar de bijzondere aandacht zal hebben. Dit pro- ject wordt gevormd door de z.g. stoep kinderen in Bombay India Bombay is de grootste en economi sche belangrijkste stad van India. Er wonen naar schatting zo'n 15.000.000 mensen. Precies weet men dit niet, want nog dagelijks trekken inwoners van India naar deze stad in de hoop dat te vinden wat op het platteland niet meer mogelijk is: Werk en eten. Het gevolg is dat er nu meer dan een miljoen mensen in de stad zijn, die hele maal niets hebben, zelfs geen onderdak En wij kunnen u verzekeren dat de omstandigheden in Bombay verre van ideaal zijn. Onder deze mensen zijn veel kinderen die, zonder ouders, ook maar naar de stad zijn gevlucht. Verreweg de meesten van hen zijn volstrekt kansloos. Zij zijn vaak analfa-1 beet en leven letterlijk ergens op een stoep en weten vandaag niet of ze mogen te eten hebben. In Bombay is actief, en heel erg actief, de stichting SPARC. Deze stichting, geleid door uitsluitend plaat selijke krachten, stelt zich ten doel opvanghuizen te bouwen, waar deze! kinderen ten minste een onderdak en een maaltijd krijgen, maar ook wordt er gezorgd voor scholing en opleiding. Want zonder enige opleiding is het vin-, den van werk uitgesloten. De Vastenactie hoopt dat de inwoners van Venray zich een beetje het lot van deze kinderen kunt voorstellen. Inmiddels zijn al enige activiteiten ondernomen om te zorgen dat dit project verder bekend wordt in Venray. Dit gebeurt door voorlichting op de scholen, j een grote tekenwedstrijd op de scholen en mededelingen in de R.K. kerken. Verder wordt natuurlijk ook gehoopt op geldelijke steun, want deze stichting SPARC verdient deze steun dubbel en dwars. Dit kan door het bekende Vas- tenzakje met uw bijdrage af te geven in de kerk. Dit kan ook door een over schrijving op het giro-nummer 3000046; van de Vastenactie met vermelding' "Stoepkinderen Bombay."

Peel en Maas | 2000 | | pagina 24