Pinnen voor parkeren in 2002 WoltersfAdvies Vrijwilligerscentrale wil Lokaal Comité 2001 vorm geven Een geweldig evenement voor Venray' "In de hemel is het paradijs, wij hebben Hangzou" College 'redt' boom De Koets in Salou bijna open Nieuwe initiatieven voor speeltoestel Ai Azielzoekers- centrum in Venray 30 km/uur in alle kerkdorpen medewerker salarisadministratie Secretaresse Bezwaar tegen stopverbod Raadhuisstraat VAN OORSCHOT MODE Inloop- x middag De Hommel Geen rijbewijs - Pac PEEL EN MAAS Donderdag 6 april 2000 pagina 7 on*' net gj uitj bea tken, and! 00,- •ndero 'd (l| ten, tails u schuil 100,- 5 Om' L-von in 4 si douch ond® 00,. In '83 van en Loucbi bbyka 5. Op! Uige* ■llcawH i nog in n peelvi 00,. gara; -andm tuir. merJ iende! 00,- senwt et zu rven bykei ïte ba ustige 00,- In april 1993 heeft de gemeente apparatuur voor de diverse parkeer voorzieningen aangeschaft. Deze apparaten hebben een levensduur van tien jaar en dan zou 2003 het vervangingsjaar zijn. In 2002 echter komt de Euro om de hoek kijken en dus staat de gemeente Venray voor de keus of om alle apparaten voor een jaar aan te passen of direct eind 2001 nieuwe, bijdetijdse, apparaten neer te zetten. Ambtenaar Janssen van de gemeente Venray: "Het is misschien goedkoper om dan nieu we apparatuur aan te schaffen in plaats van tijdelijk om te bouwen." Met de komst van de nieuwe machi nes wordt het waarschijnlijk ook mogelijk om electronisch te betalen, pinnen dus. Janssen: "We willen bekijken of dat inpasbaar is." Lastig bijkomend probleem, voor alle Euroautomaten overigens, is dat de Euro weliswaar betaalmiddel voor een groot deel van Europa is, maar dat de munt niet overal even zwaar geslagen wordt. "Er is een marge in de samenstelling van de munten, dus landen produce ren verschillende gewichten en dan wordt het moeilijk om de muntsor- teerders in de automaten exact af te stellen", legt Janssen uit. Wie daarbij bedenkt dat het in de periode van 1 januari 2002 tot en met 31 maart 2002 ook nog moge lijk moet zijn om met ouderwetse Nederlands muntgeld te betalen, heeft onmiddellijk een idee van de problemen bij zoiets relatief simpels als een parkeerautomaat. De sugges tie om dan maar drie maanden gratis te parkeren, want dat scheelt een hoop ombouwen en problemen, blijkt prijzig te zijn omdat de gemeente dan een kwart van de jaar omzet aan parkeergelden mist. En dat is dus 300.000 gulden. De reser veringen voor de aanschaf van nieu we apparatuur staat al in de MUIP van 2001 en in de loop van dat zelf de jaar zullen pas definitieve beslis singen over de vervanging van de huidige apparatuur genomen wor den. eiiuue diihkin AAN Dl HAAI Dat is genieten van de Lente Tante Jet's 4-gangen Paasmenu f65,- Tante Jet aan de Maas Veerweg 7 Blitterswijck Tel 0478-532942 tes Vervolg voorpagina ZES EXTRA AGENTEN De financiële gevolgen kunnen nog niet geheel in beeld worden gebracht zolang er geen exacte loca tie bekend is. De gemeente Venray schat de de totale kosten nu op 1.458.392 gulden. De opvang van asielzoekers levert ook een aantal baten op. Allereerst ontvangt de gemeente het zoge naamde koppengeld, een bedrag dat het COA de gemeente vergoedt voor elke bezette opvangplaats in het centrum. Dit levert een bedrag van 964.000 gulden op. Daarnaast ontvangt de gemeente een bijdrage van maximaal 25000 gulden voor het verstrekken van informatie aan alle bewoners van Venray en de direct omwonenden van het AZC. Ook wordt het politiekorps in Venray versterkt met zes agenten en kan de gemeente een bijdrage vra- [gen om de kinderen van de asielzoe kers het benodigde basisonderwijs [te bieden op basis van de zogenaam de OHBA-regeling (onderwijshuis- vestingsbudgetten ten behoeve van basisonderwijs aan asielzoekerkin deren). OPEN CENTRUM In een AZC wachten asielzoekers die kans maken op een verblijfsver gunning de beslissing daarover af. Deze asielzoekers worden kansrij ken genoemd. In dit centrum wor den zij voorbereid op de Nederlandse samenleving onder andere door middel van Nederlandse taallessen. "Het AZC moet geen gesloten, op zichzelf staand centrum worden", zei projectleider H. Verstegen van de gemeente Venray. "Het is belang rijk dat de mensen integreren in de samenleving. Daarom moeten we ze niet achter op de hei huisvesten, want ze moeten aan het maatschap pelijke leven kunnen deelnemen. Ze dienen zelf hun inkopen te doen bij de plaatselijke middenstand en gaan gebruik maken van de andere dien sten die er zijn, denk aan onderwijs, huisartsen en tandartsen. We opteren voor zo'n open mogelijk centrum." De AZC-populatie gaat naar ver wachting een groot gedeelte van haar bestedingen in de Venrayse winkels plegen. Daarbij gaat het om een bedrag van rond de 300.000 gul den. Ook genereert het AZC zo'n dertig arbeidsplaatsen. Het projectvoorstel wordt geagen deerd voor de commissie Algemene Zaken en de gemeenteraadsvergade ring van 25 april 2000. In het dorpsradenoverleg Venray kregen de afgevaardigden van de diverse Venrayse kerkdorpen maan dagavond van de verkeerskundige van de gemeente Venray, Job Drenth, uitleg over de werking en veiligheid van 30 km-zones. "Vier dorpen. Oostrum, Oirlo, Smakt en Merselo hebben inmiddels al derge lijk zones. De gemeente wil in 2000 of 2001 ook in de overige kerkdor pen van Venray 30 km-zones gaan instellen", zegt voorzitter Holtackers. De verkeerskundige vertelde volgens Holtackers dat de gemeente Venray wellicht de pro vinciale weg N553 in Leunen van de provincie wil kopen om ook in Leunen een 30 km-zone in te kun nen stellen. In het kader viering Internationaal Jaar van Vrijwilligers De Vrijwilligerscentrale Venray wil in het kader van het Internationaal Jaar van Vrijwilligers 2001 in Venray een Lokaal Comité 2001 vorm gaan geven. Dit comité gaat lokale organisa ties die gebruik maken van vrijwilli gers, bedrijven en overheid bunde len om op een zo breed mogelijke wijze invulling te geven aan de vie ring van het jaar van de vrijwilliger in 2001. Dit zei Kees Moerkerk van Synthese afgelopen maandag bij de ingebruikname van het nieuwe onderkomen van de Vrijwilligerscentrale Venray aan de Marktstraat. De Nederlandse Organisatie Vrijwilligerswerk (NOV) zet zich in om in Nederland zoveel mogelijk lokale comité's van de grond te krijgen. Doelstelling van die comité's is om een platform te zijn waaruit verschillende activitei ten ontstaan die het vrijwilligers werk positief onder de aandacht zul len brengen. "De belangrijkste activiteit is het in beeld brengen van de verschillende sectoren waarin vrijwilligers aktief zijn", aldus Kees Moerkerk. "Maar daarnaast denken we ook aan een kleinschalig congres waarin het vrijwilligerswerk in al zijn facetten wordt belicht". Vanuit die gedachte wil de Vrijwilligerscentrale Venray dan ook weer nieuwe vrijwilligers wer ven die zich op de verschillende ter reinen gaan inzetten. Tijdens de opening van de Vrijwilligerscentrale stelde wethouder Jan Driessen voor Wethouder Driessen hielp samen met de heren De Waal (Synthese) en Bruins (Bibliotheek Venray) een handje om het nieuwe uithangbord van de Vrijwilligerscentrale Venray op te hangen in 2001 een Venrayse Vrijwilligersprijs in te stellen. "De tijd is rijp voor het instellen van een zo'n prijs. Want als er een categorie mensen is die in aanmerking komt voor een prijs zijn het de vrijwilli gers wel. Het Internationaal Jaar van de Vrijwilligers in 2001 is een iedeale kans om een vrijwilligers prijs voor de eerste keer in Venray uit te reiken." In het kader van de opening heeft de Vrijwilligerscentrale Venray ai de hele week open huis om de bezoe kers kennis te laten maken met het nieuwe onderkomen aan de Marktstraat 8. De documentatie over vrijwilligerswerk is weer up- to-date gemaakt. Daarnaast is er ook informatie over het Internationaal Jaar van de Vrijwilligers 2001. De open dag is vrijdag 7 april (morgen) nog van 11.00 uur tot 18.00 uur. Sint Nicolaas Gilde Venray tevreden in evaluatie r 99 De intocht van Sint Nicolaas op 14 november vorig jaar is een groot succes geweest. Dit is de belangrijkste uitkomst van een evaluatie van het evenement door het Sint Nicolaas Gilde Venray. Zo tussen de zeven- en achtdui zend grote en kleine mensen waren vorig jaar bij het festijn aanwezig. Secretaris Theo Schaeffers van het 360 jaar oude Sint Nicolaas Gilde Venray: "Bijna niemand realiseert zich dat op zo'n kort spektakel van anderhalf uur zoveel mensen afko men. Het is blijkbaar een geweldig evenement waar ook veel mensen van buiten Venray op af komen." Voor het komende jaar, als de Sint op 12 november in Venray aankomt, blijft het programma in grote lijnen hetzelfde. Er zijn wel een paar klei nere veranderingen in het draaiboek aangebracht, meldt Theo Schaeffers. Zo wordt het programma op de Markt geïntensiveerd. Verder stapt de Sint ook deze keer weer van zijn paard af om het bordes te beklim men, maar hij loopt niet meer tussen dranghekken door. "We willen het wat vriendelijker maken", legt Schaeffers uit, "Met behulp van het de schutterij maken we een ereboog en daar loopt de Sint door heen. Er zijn altijd kinderen die een handje willen geven of een tekening en zo is dat beter mogelijk." De route wordt ook iets gewijzigd, opstellen gebeurt vanaf dit jaar in de Dr. Poelsstraat, dat betekent volgens de organisatie een betere, veiligere route voor iedereen. Een laatste punt van aandacht is het zingen van de sinterklaasliedjes. De organisatie gaat contact opnemen met de scho len om de liedjes nog beter in te stu deren. Schaeffers: "Er zijn nieuwe liedjes in omloop, die beter bij de kinderen aansluiten, maar die zijn nog niet overal bekend." De organisatie is heel blij met de vele lof die hen vorig jaar toege zwaaid is, maar ze zijn nog blijer met de toezeggingen van alle deel nemers van vorig jaar om dit jaar weer mee te doen. Cor en Jack Nederlandse ambassadeurs in China (1) Cor van der Cruijsen en Jack van Els zijn vorige week vertrok ken voor een reis van bijna een maand naar China. Op uitnodi ging van de Holiday-Inn keten spelen deze Venrayse troubadours ruim drie weken in twee hotels in Shanghai en Hangzhou. Voor Peel en Maas geeft het tweetal een indruk van hun belevenissen. Woensdag 29 maart: In Amsterdam vertrekken we naar het 10.000 km verderop gelegen Shanghai. De vlucht met de Boeing 747/400 van de KLM verloopt prima. Biertje, drankje, filmpje en dit regelmatig herhalen maakt een vlucht wat minder saai en lang. In het vliegtuig is veel plaats en een aantal Chinese gasten die in het middenpad zitten, hebben zelfs vier stoelen en liggen lekker languit. In de ochtend zien we aan een kant de zon opkomen terwijl de andere kant nog donker is. Precies op tijd, 6.30 uur lokale tijd, landen we op de luchthaven van Shanghai. Op het vliegveld worden we opgewacht door twee personeelsleden van het Holiday Inn. Het is opvallend rustig op het vliegveld en je hoort alleen een muzakje dat de spanning nog wat opvoert. Buiten het vliegveld staat een auto klaar met een Nederlandse vlag erop maar die blijkt niet voor ons bestemd. Met een oud busje worden we naar Hanghzou gereden over een grote zesbaans tolweg. Voor de afstand van 250 km moet zeven keer tol betaald worden. In de bus is het gezellig, een van de jongens spreekt Engels en hij kent zelfs Feyenoord. Het contact is dus meteen gelegd. De eerste indrukken als je over de snelweg gaat zijn westers, grote stukken land met zo lijkt het grote volkstuinen er langs, vlak land hier en daar een boer op een fiets of met een gieter, het enige wat je er aan mist zijn dieren geen koe ,of maar iets te bekennen. Je ziet er zelfs geen vlieg. PARADIJS Aankomst in Hanghzou waarvan men zegt een kleine stad maar met vijf miljoen inwoners toch niet echt klein. Een enorme drukte alles kris kras door elkaar, fietsen met karret jes, fietstaxi. Solexen en niet te ver geten overal taxies. De temperatuur is de eerste dagen goed en we bren gen een bezoekje aan het Westlake. De Chinezen zijn hier trots op en zeggen: "In de hemel is het paradijs, wij hebben Hanghzou. Het hotel is ook prachtig en lijkt op een paradijs. Marmer en granieten vloeren, bow ling, zwembad, bubbelbad, sauna, fitness, winkels, kapper, massage, en niet te vergeten de restaurants met specialiteiten van Hollands tot echt Chinees waar je specialiteiten als slang en schildpad op de kaart vindt. Een duitse topkok heeft de leiding over de aromas. Het hotel heeft 25 verdiepingen en prijkt sta tig tussen de krotten en braakliggen de bouwkavels waar weer nieuwe gebouwen de grond uit rijzen Het is een wereld van grote contrasten. De volgende keer meer over de mensen hier, het eten en optredens. Groeten van Jack en Cor. Het verzoek van projectontwikkelaar AemsteJland aan de gemeente Venray om een monumentele boom op het Interventerrein te snoeien, is door het college van B&W afgewezen. Op één plek op het Interventionterrein zorgen de takken van de boom volgens de project ontwikkelaar voor overlast bij de bouw van de toekomstige hmzen. "De projectontwikkelaar heeft enkele weken geleden een verzoek bij het college ingediend om de takken van een circa elf meter hoge monumentale boom te mogen snoeien tot een hoogte van ongeveer negen meter", vertelt gemeentewoordvoerster Ingrid Molenaar, "de takken van de boom zitten de werkzaamheden van de metselaars en dakdekkers ook in de weg. De afdeling wilde wel meewerken aan het verzoek van de projectontwikkelaar, maar het college wil zoveel mogelijk vasthouden aan het vastgestelde plan om zoveel mogelijk monumentale bomen in de huidige vorm te behouden." ADMINISTRATIE- EN BELASTING AD VIESKANTOOR Wolters Advies is samen met Wolters Assurantiën een onafhankelijke adviesorganisatie waarbij de nadruk ligt op de zakelijke markt. Onze doelstelling is om voor onze relaties een "persoonlijke totaaladvisering" te verzorgen. WD ZDN PER DIRECT OP ZOEK NAAR: DE FUNCTIE: •Assisteren bij het verwerken van salarisadministraties van Cliënten •Zelfstandig uitvoeren van diverse taken rondom de Salarisadministratie, zoals verzorgen aangiftes, en meldingen aan diverse instanties Bijhouden en inventariseren van CAO ontwikkelingen UW PROFIEL: U heeft een opleiding op Meao/MBA niveau Bij voorkeur enige jaren ervaring met salarisadministraties Accurate en flexibele werkinstelling Goede computerkennis Deze functie kan eventueel parttime worden ingevuld DE FUNCTIE: •Verzorgen van de secretariële ondersteuning Uitwerken van uitgaande correspondentie •Aannemen van binnenkomende telefoongesprekken •Ontvangen en te woord staan van bezoekers UW PROFIEL: Ervaring met het MS officepakket (World, Exel) •Goede kennis van de Nederlandse taal in woord en schrift •Accuraat Ervaring met een telefooncentrale is een pre Het betreft een fulltime functie Uw sollicitatiebrief kunt u binnen 10 dagen richten aan: Mr. G.M. Wolters, Raadhuisstraat 2, 5801 MA Venray Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met: Mr. G.M. Wolters 0478-58 30 97 Vervolg voorpagina LADEN EN LOSSEN Volgens de bezwaarmakers is in verschillende bijeenkomsten met belanghebbenden en in een bijeen komst van de commissie Stedelijk Beheer nadrukkelijk verklaard dat er geen stopverbod in de Raadhuisstraat zou komen en dat wachten met laden en lossen geoor loofd zou zijn. Tevens is volgens de aanwonenden in dezelfde commis sie verklaard dat de verkeersveilig heid voldoende gewaarborgd zou zijn met het aanbrengen van fiets- suggestiestroken in plaats van de parkeerhavens samen met de fiets stroken. De aanwonenden stellen dat bij hen geen feiten en omstan digheden bekend zijn die de eerdere inzichten van de gemeente zouden kunnen doen wijzigen, wat een ander besluit zou kunnen rechtvaar digen. Volgens hen heeft het college met het besluit geen rekening gehouden met de belangen van de aanwonenden. 'Voor ons aanwonen den is eerder genoemd besluit onbe grijpelijk en onacceptabel. Uit nader onderzoek bij uw gemeente is ons overigens gebleken dat er geen ver- keersbesluit genomen is dat de hui dige plaatsing van de wachtverbod- borden aan de oostzijde van de Raadhuisstraat rechtvaardigt', schrijven de bezwaarmakers. JERUSALEM In het kader van de ontwikkeling van het bestemmingsplan Jerusalem is volgens de aanwonenden van gemeentewege toegezegd dat ervoor gezorgd zal worden dat het aantal parkeerplaatsen in de Raadhuisstraat ook tijdens de reali satie van het bestemmingsplan Jerusalem niet zal afnemen en dat tijdelijke voorzieningen getroffen zullen worden. 'Wij nodigen uw college uit ons op korte termijn te informeren over de wijze waarop uw college deze toezegging denkt gestand te doen', aldus de bezwaar makers. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard De voorbereidingen in Salou zijn in volle gang om ook van De Koets in Spanje een echt feestcafé te maken. Met enkele mensen zijn Norbert Hulleman en Twan van Bussel al enkele weken in Spanje geweest om het één en ander tot in de puntjes voor te bereiden. De tijd dringt, want de opening staat gepland op zaterdagavond 22 april. Helemaal klaar is het feestcafé nog niet, maar er wordt met man en macht gewerkt om De Koets in Salou op tijd tiptop in orde te heb ben. OPENING Feestcafé De Koets in Spanje han teert dezelfde succesvolle formule als in Venray. Achter de bar, twee in totaal, komt een rad te hangen, uniek voor Salou. Het personeel is voor het grootste gedeelte afkomstig uit Venray. Jenny, Leon 1 en Erwin verruilen een seizoen lang de Venrayse tap kranen voor die in Salou, terwijl Leon 2 en Twan afwisselend achter de cd-speler staan om er een feest van te maken. De Koets in Salou gaat zich in eerste instantie richten op Nederlanders. Op donderdagavond 20 april om 20.00 uur vertrekken vanuit Venray twee touringbussen naar Salou. Op dinsdag 24 april keren de bussen omstreeks 20.00 uur weer terug in Venray. Feestcafé De Koets biedt deze reis aan voor 250 gulden, inclusief heen- en terugreis, drie overnachtingen en de openings avond van De Koets. De bussen zijn al bijna vol, alleen voor de snelle beslissers zijn er nog plaatsen vnj Opgeven kan in De Koets of bel naar Twan van Bussel, tel: 514110 of 06-53397682. Vol is vol. Geen finaleplaats voor leerlingen De Kruudwis De vier leerlingen van de Venrayse basisschool De Kruudwis zijn er niet in geslaagd om de finale te halen van de Nederlandse Jeugd Prijs. Rowan Wijnhoven, Maaike de Ries, Miron van Rijswijck en Stijn Claes behoren niet tot de 30 geno mineerde groepjes leerlingen die op maandag 17 april in het gebouw van de Tweede Kamer in Den Haag deelnemen aan de finale. De vier leerlingen van De Kruudwis hadden een plan gemaakt voor een speeltoe stel voor de kleinste jeugd van de school. De jury beoordeelde dit plan als niet goed genoeg voor de finale. De Nederlandse Jeugd Prijs is inge steld om kinderen en jongeren van 6 tot 18 jaar mee te betrekken bij de eigen omgeving. Het bedenken van een plan stimuleert om met een oplettend oog de leefomgeving te DE VROUW VAN NU KOOPT HAAR NIEUWE VOORJAARSMODE BIJ.. Grotestraat 73, Venray Helmond, Breda, Roosendaal, Boxmeer, Oss bekijken en om met ideeën te komen voor verbeteringen. "Het is wel even balen", zegt Rowan Wijnhoven, "Heel jammer, we had den graag in de finale gestaan." De 12-jarige leerling van De Kruudwis steekt echter niet zijn kop in het zand en wil via sponsoring de jong ste kinderen van zijn school toch een speeltoestel bezorgen. "We heb ben al contact opgenomen met de gemeente om subsidie te krijgen voor het speeltoestel. Daar hoeven we niks van te verwachten. De gemeente moet nog enkele speel plaatsen opknappen en dan is het geld op, zo is ons meegedeeld." Wijnhoven trok daarop de stoute schoenen aan en nam vervolgens contact op met Stichting Synthese. Bij de welzijnsinstelling had hij meer succes: "Zij willen voor ons fondsen gaan werven. Verder gaan we sponsors benaderen om ons een handje te helpen. Op die manier hopen we toch het benodigde geld voor een speeltoestel bij elkaar te krijgen." Basisschool De Hommel in Venray houdt op donderdag 6 april (vandaag) van 16.30 tot 19.00 uur een inloopmiddag in het kader van de multiculturele week. redéreen is van harte welkom. Er is veel te beleven: een modeshow, dans, muziek, spelletjes en ten toonstellingen. Ook verkopen de teerlingen eigen werk en staan er jes en drankjes klaar. \hapjes Een 37-jarige man uit Budel- Schoot is zaterdagavond aange houden voor het rijden onder invloed, terwijl hij tevens niet in het bezit is van een Nederlands rijbewijs. De automobilist reed met zijn gezin op de A73 vanuit Nijmegen in de richting Venray, waarbij zijn slin gerende rijstijl de aandacht van de politiepatrouille trok. Bij een con trole moest de man blazen en hij bleek dronken te zijn. De man kreeg een rijverbod van vier uur.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 7