Opening nieuwe milieustation aan de Metaalweg Start herinrichting Watermolenstraat Venrayse overleggroep stuurt brandbrief over ziekenhuis Stimuleringsfonds draagt 10.000 gulden bij Gemeente verwijt kerkbestuur onbetrouwbaarheid Vinger op de knip bij rampen ENIG IDEE WIE DE GOD VAN DE Z0I\I IS? EN VAN DE ZONWERNG? JHeelenmaas 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Officiële ingebruik name aarden wal Venraynaar Michiels start actiegroep voor behoud ziekenhuis Nota "Oversteek" leidt tot éénrichtingsverkeer Dronken fietser bekeurd Dronken automobilist Betaald parkeren Stationsweg Bekeurd VERHAEGflfl donderdag 6 april 2000 - Pagina 5 AARS op. een»! 'oning n iwjaar 13; n'.lndein anken vl) age/berji ne°rnen Het nieuwe milieustation aan de 1 2e ve Ifetaalweg ld op industrieterrein a'StS irnaktcrheide in Venray gaat 1 's ui vanaf vrijdag 7 april open. Ter pn'hum gele°enheid van de opening heb- "deS ben de colleges van B&W van Venray en Meerlo-Wanssum besloten het milieustation de eer- ste twee dagen gratis open te stel- |en (vrijdag en zaterdag). De heide gemeenten hopen daarmee ieel mensen de weg te laten vin- len naar het nieuwe station. Het milieustation is eigendom van ïssent Milieu (voorheen AVL). in het bu nwoners van Venray en Meerlo- biedenWanssum kunnen er hun (grof) omst'5 huishoudelijk afval naartoe brengen. 2240 it1 Het oude milieustation lag aan de kamer/» ^caciastraat. een plek waarmee bijlieuïï lowel buurtbewoners als gemeente- ld- ser« bestuur als gevolg van de toegeno- olde °vfe roen drukte a' een tijdje niet zo Eerste twee dagen gratis inleveren afval het pa gelukkig waren. PRIMA PLEK De nieuwe plek biedt volgens wethouder Heidens van Venray betere mogelijkheden. "We hebben aan de Metaalweg een prima plek gevonden: goed toegankelijk en in de buurt van bedrijven met verge lijkbare bedrijfsactiviteiten. Aan de Acaciastraat komt nu ruimte voor activiteiten die beter bij de omge ving kunnen aansluiten." In de ogen van Heidens is het milieustation een onmisbare schakel in de totale keten van afvalvoorzieningen. "Ik vind het absoluut noodzakelijk dat we mensen behalve diverse ophaaldien sten ook goede brengvoorzieningen aanbieden. Met het nieuwe milieu- station, de Winkel van Sinkel en de (ondergrondse) straatcontainers beschikt Venray nu over een uitste kend pakket." Het nieuwe milieustation biedt een aantal verbeteringen ten opzich te van het oude station. Zo wordt het lossen van afval een stuk gemakke lijker, doordat de containers ver diept zijn aangelegd. Daarnaast is het terrein overzichtelijker inge richt. De depots van de diverse afvalstromen zijn duidelijker aan gegeven en de routing is zo inge deeld dat bezoekers hun afval in een rechte, logische lijn kunnen lossen. Mede ook dankzij de goede toegan kelijkheid van het terrein zal de doorstroming daardoor sneller kun nen verlopen en zullen de wachttij den korter worden. VOORWAARDEN De openingshandeling van het nieuwe milieustation vindt plaats tussen 12.00 en 13.00 uur. Om 13.00 uur opent het nieuwe milieu station zijn deuren voor het publiek, dat dan gratis naar binnen kan. Net als op andere dagen moeten inwo ners van Venray en Meerlo- Wanssum zich echter kunnen legiti meren. Ook gelden dezelfde aanbiedings voorwaarden. Dus: alleen afval van particuliere huis houdens (er worden geen vrachtwa gens toegelaten) en er geldt een maximale omvang per aanbieding van 2m3 (waarbinnen maximaal of 4 vuilniszakken van 40 liter of vier autobanden of één container voor huishoudelijk afval. Verder moeten afvalstoffen uiteraard gescheiden in de daarvoor bestemde containers worden gedeponeerd. Verdere infor matie over de aanbiedingsvoorwaar- den staat te lezen in de afvalkalen- der. De openingstijden van het nieuwe milieustation blijven onge wijzigd. Wel is het telefoonnummer veranderd. ïondj ard.l taand 64 m' tnfor Wethouder Driessen van Venray >eeft op donderdag 13 april de inge- iruikname van de aarden geluids- val in de wijk Brukske een officieel intje. Dit gebeurt om 16.00 uur in Polkastraat. Voor de aanleg van wal was circa 40 m3 aarde nodig, 2 batftie afkomstig is van de 'bult' in Vredepeel, uit bermen en sloten en waalf bouwplaatsen. De 850 meter ange wal, die vanaf de voet 20 neter breed is. is door de gemeente Venray betaald (circa 500.000 gul len). A 73 catie. 13911 >e< in Ondanks alle rumoer in Venray en wijde omgeving over de ilannen voor het Venrayse zieken- luis, gebeurt er eigenlijk niet veel. Weliswaar werd een commissiever- :adering van de gemeente Venray n de directie van het ziekenhuis Iruk bezocht, stuurden politieke lartijen, belangengroepen en indivi- luele verontruste burgers bezorgde irieven, maar de belangrijke advie zen richting directie van onder ander gemeente en ondernemings raad van het ziekenhuis laten nog op zich wachten. Het blijft een papie ren strijd, de tijd verstrijkt en ieder een lijkt op iedereen te wachten. Venraynaar Theo Michiels vindt het au zo langzamerhand noodzakelijk lat de krachten gebundeld worden. "Tegen de afbraak van ons St. Elisabeth ziekenhuis", verklaart hij, "Nadat dit ziekenhuis een paar jaar [eleden voor miljoenen aan belas tinggeld is verbouwd, wordt nu op termijn', zo lijkt het, een 'sterfhuis constructie' opgestart. Dat is niet acceptabel." Michiels ging tot actie over omdat hij al ontelbare indivi duele acties zag: "Die hebben mij doen besluiten le trachten een geza menlijk front te vormen tegen de absoluut onzalige voorstellen van het ziekenhuisbestuur." In een oproep elders in deze Peel Maas vraagt Theo Michiels alle bezorgde inwoners uit het gebied waar het ziekenhuis functioneert, mee te doen met een actiegroep. Hij denkt zelf eerst aan een grote handteke ningenactie, maar staat open voor alle voorstellen die leiden tot het behoud van het St. Elisabeth zieken huis in Venray. i&EEL EN MAAS i '11 abonnement waard 1r Maandag 3 april werd gestart met de herinrichting van de Watermolenstraat in Oostrum. In een gedeelte van de straat wordt het riool vervangen en ook worden er onder andere nieuwe klinkers gelegd. Tevens wordt het overrijdba- re trottoir in de Gildestraat herstraat. "IJs en weder dienende zullen de werkzaamheden op vrijdag 26 mei zijn afge rond", vertelt de toezichthouder van de gemeente Venray, E. Verhagen. Tijdens de werkzaamheden is de Watermolenstraat voor alle verkeer afgesloten, waarbij het verkeer tijdelijk wordt omgeleid via de Vlasakker en de Randenrade. Een Venrayse overleggroep ad hoe heeft een brandbrief geschre ven naar de Limburgse gedepu teerde Eurlings en het college van b en w van Venray over de ont wikkelingen rond het St. Elisabeth ziekenhuis. De overleggroep, bestaande uit huisarts mw. Keijzer-Bors, mw. T. Teeuwen van de Venrayse Vrouwenraad, voorzitter J. van Gassel van het Gehandicaptenplatform, drs. Th. Adriaansens en J. Knoet, is bang dat Oversteek uiteindelijk zal leiden tot hel verdwijnen van het ziekenhuis in Venray: werkt de huidige Raad van bestuur momenteel een reorganisatieplan uit dat bij effectu ering, naar onze stellige overtui ging, binnen zeer korte tijd zal lij den tot het verdwijnen van de ziekenhuisfaciliteiten in Venray", zo staat in de brief te lezen. Het feit dat de nota Oversteek zich vrijwel alleen op financiële argumenten baseert aan de hand van een onbe kend rapport, verbaast de brief schrijvers in hoge mate. De overleg groep is zeer teleurgesteld dat uitwerking van de voorliggende plannen reeds zo ver gevorderd is en dat ook nog eens zonder inspraak of bijdrage van patiënten. De brief doet een klemmend beroep op de gede puteerde om te proberen de kwalijke en heilloze ontwikkeling te stoppen en te keren. Uit Venray en wijde omgeving zijn volgens onze infor matie ruim 70.000 inwoners op het Venrayse ziekenhuis georiënteerd, aldus de brief. De brief vraagt gede puteerde Eurlings waar mogelijk zijn invloed aan te wenden om de 'ons inziens zeer kwalijke en heillo ze ontwikkeling te stoppen en te keren', en vraagt steun bij streven van de overleggroep naar stopzetten van de plannen of in ieder geval betere onderbouwing er van. In hun brief van eind maart aan de gemeen te Venray verwijst de overleggroep naar een brief van de Seniorenraad Venray aan het college met het ver zoek om medewerking aan het reali seren van een contra-expertise. De overleggroep steunt dit voorstel 'nadrukkelijk en volmondig'. De grootste zorgen van de overleggroep gaan uit naar de berperking van de EHBO-faciliteiten tot kantooruren en de overheveling van de moeder kind-zorg naar Venlo. Hiervoor moet volgens de groep een 'aanzien lijk vriendelijker' oplossing gezocht worden. BUNDELEN De directie van de samenwerken de Ziekenhuizen wijst een nieuw onderzoek af. Persvoorlichter Link van het ziekenhuis: "Het was mis- Bi| Rien van Mierlo Tuinen zit u uitstekend in een van de meest exclusieve series zitmeubelen voor tuin o( serre Topontwerpers bogen zich over de tafel om de klassiekers van de toekomst te ontwerpen. Het resul taat is verbluffend Zeer exclusief design voor bui ten en binnen, comfortabel voor elke zithouding, een open structuur en absoluut weerbestendig. Lichtge wicht tuinmeubelen van hoogwaardig aluminium staan zomer en winter buiten. In fraai donkergroen of aluminium, passend bij een fraai tuinontwerp, daar tekenen wij voor! Rien v n Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur Tel. 04 9 3 3 14 5 9 schien was kortaf deze keer, maar de vraag was al een keer eerder door dezelfde mensen gesteld, en door ons afgewezen, bij een andere voor lichtingsbijeenkomst." Het 'onbe kende rapport' is afkomstig van het bureau Zorg Consult. "Dat is de club die ons adviseert, het rapport is geen schimmig concept maar een gedegen werk warbij men niet over één nacht ijs is gegaan." verduide lijkt voorlichter Link. Tijdens een voorlichtingsbijeenkomst met de commissie Volksgezondheid van de gemeente Horst vorige week kwam de suggestie om met alle gemeenten uit het verzorgingsgebied van het ziekenhuis om de tafel te gaan zit ten. Doel is dan het bundelen van de krachten om te komen tot een goed openboer vervoer richting zieken huis Venlo. Aan het Debat over de Venrayse Ruimte Het Stimuleringsfonds voor Architectuur verleent na de 30.000 gulden in 1999 opnieuw een financiële bijdrage aan het Debat over de Venrayse Ruimte. Het gaat nu om een bedrag van 10.000 gulden. Eerstvolgende activiteit in het kader van Het Debat is een lezing met aansluitend discussie op don derdag 11 mei. Het thema is 'Kunst in de openbare ruimte'. De avond begint om 19.30 uur in Schouwburg Venray. Het doel van het Venrayse Debat is samen met betrokken bur gers en deskundigen het steden bouwkundig en architectonisch ver haal van Venray te schrijven. Meningen, visies en ervaringen van burgers zal de gemeente waar mogelijk meenemen bij het bepalen van haar stedenbouwkundig beleid. Het fonds waardeert de manier waarop de gemeente met de proble matiek op het gebied van de ruimte lijke ordening omgaat, waaronder haar inspanningen om het publiek bij het beleid op het gebied van de ruimtelijke ordening te betrekken en hen hierover te informeren. Verder zegt de adviescommissie: "De gemeente is door de debatten die reeds plaats hebben gevonden al een aardig eind op weg de plannen te concretiseren Het Debat zal een verruimend en stimulerend effect hebben op het architectonische en stedenbouwkundig beleid van de gemeente." Aanleiding voor Het Debat op 11 mei is de nota 'De kracht van kunst' die eind 1999 door de gemeenteraad is vastgesteld. Een aantal vooraanstaande sprekers zal onder leiding van avondvoorzitter Aart Oxenaar - directeur van de Academie voor Bouwkunst Amsterdam/Maastricht - de avond verzorgen. Heeft u interesse om het debat bij te wonen? Dan kunt u zich inschrij ven via de advertentie in deze Peel Maas of via JenH@plex.nl. Wijkt Vredeskerk voor woningen? Vorige week schreven we nog dat de ontwikkelingen rond de Vredeskerk muurvast zaten, omdat de gemeente Venray vast houdt aan de bestemming 'bijzon dere gebouwen' voor de Vredeskerk terwijl het kerkbe stuur 'iets anders' wil. Dat 'iets anders' bleek tijdens ons eerste gesprek met secretaris Ciaessens bij het kerkbestuur echter al bekend: slopen en woningen bou wen. Alleen men wilde het toen nog niet vertellen. En paar dagen later lag het nieuws toch op straat. En nu is het bestuur van de Vredeskerk woedend over het feit dat deze briefwisseling tus sen gemeente en kerkbestuur in de openbaarheid is gekomen. Begrijpelijk van het kerkbestuur uit gezien, want de inhoud is niet bepaald vleiend voor hen. Met de zinsnede 'Met grote verbazing en ongeloof heeft het College van B&W kennis genomen van uw brief opent de gemeente de aanval. De brief refereert aan het gesprek van 19 januari van burgemeester Waals, wethouder Kersten en mw. I. Willemsen met de heren Ciaessens In een nota over financiële bij dragen van de gemeente Venrayaan 'rampen' concludeert het college dat Venray niet bereid is bij alle rampen direct een bak geld over te maken. De gemeente raad moet per keer, op voorstel van het college, bepalen of er wordt geholpen en zo ja voor hoe veel. In principe zal de gemeente Venray, als de raad daar mee in stemt, pas bijdragen als een ramp plaatsvindt in een gebied waar Venray een band mee heeft. Dat betekent dat overstroming van dat deel van Brazilië waar Divinolandia ligt wel op geld van Venray kan rekenen, maar bijvoorbeeld een overstroming in Mozambique niet. Het bedrag wil het college vast stellen op 1 gulden per inwoner. Dat bedrag staat niet echt vast. Afhankelijk van de omvang van de ramp en de mate van emotionele binding met het rampgebied kan de raad de gulden aanvullen of juist inkrimpen. De nieuwe nota wijst met nadruk op de emotionele aspec ten van hulpverlening, "Je bent eer der geneigd familie, vrienden en buren te helpen dan een volslagen vreemde." De politie heeft donderdagnacht een 23-jarige fietser uit Oostrum aangehouden op verdenking van rijden onder invloed. De man fietste zonder verlichting over de Henri Dunantstraat toen politiemedewer kers hem een stopteken gaven. De man negeerde dit en fietste snel verder. De politiemedewerkers reden hem achterna en riepen dat hij moest stoppen. Na een aantal keren roepen pohtjebuieaii voor een ademanalyse. De/c wees uit rial.hij teveel gedron- m^^ëéjÊÊÊÊSÊÊÊ en Kaanen van het kerkbestuur en de heer Meuwissen als adviseur van het bisdom Roermond. De gemeente gaf hierin aan vast te houden aan het bestemmingsplan en tevens graag een marktonderzoek te willen hou den over 'welke herbestemming voor het gebouw haalbaar is', reke ning houdend met wensen cq. eisen van het bisdom en de marktwaarde van het gebouw. Secretaris Ciaessens van het kerk bestuur bevestigt dat er in januari een gesprek is geweest met de gemeente, maar ontkent stellig dat er toen afspraken zijn gemaakt over een marktonderzoek. "Dat zou een herhaling zijn van ons eigen onder zoek", zegt hij, "Bovendien wijzen alle resultaten toch op woningbouw. Dat levert het meeste op." De starre houding van het gemeentebestuur doet het kerkbestuur af met de opmerking: "Als de gemeente vast houdt aan de bestemming dan is er maar EÈn conclusie mogelijk: dan staat de kerk er over vijfjaar nog. Dan wordt het een lang verhaal en het heeft al veel te lang geduurd!" De gemeente is des duivels dat het kerkbestuur de afspraken over het marktonderzoek ontkent: 'Wij had den de indruk met een gedegen en betrouwbare partij om tafel te zitten die niet zomaar op gemaakte afspra ken terug zou komen. Kennelijk moeten we onze visie bijstellen.' De gemeente eist van het kerkbestuur dat ze zich aan de afspraken houdt. MISVERSTANDEN Woordvoerder Bemelmans van het bisdom Roermond kan op dit moment nog geen commentaar geven over de kwestie. "Er zijn te veel onduidelijkheden op het vlak van afspraken tussen het bisdom en het kerkbestuur. Links en rechts zijn er wat misverstanden ontstaan die eerst uit de weg moeten worden geholpen." licht hij toe. Er blijkt nog steeds veel overleg te zijn tussen gemeente Venray, bisdom en kerk bestuur en dat zal voorlopig wel zo blijven zegt voorlichter Bemelmans. "Met deze hele kwestie moet zorg vuldig worden omgesprongen." aldus het bosdom Roermond Een 25-jarige inwoner van Venray heeft in de nacht van zater dag op zondag een rijverbod van vijf uur opgelegd gekregen voor het rijden onder invloed. De man werd om 04.25 uur op de Zuidsingel staande gehouden en moest blazen. Proces-verbaal is opgemaakt. De gemeente Venray heeft laten zien dat ze serieus is in haar stre ven om in goed overleg met haar bewoners te besturen. Na de aan vankelijke valse start met betrek king tot de presentatie van de plannen tot herinrichting van de Stationsweg bleek de bijeenkomst van vorige week donderdag hel der en open. Ondernemer Leo van Grootel van Faunaland is tevreden: "De gemeen te is ons een heel eind tegemoet gekomen. Er zijn nog wel wat kleine problemen maar voor de raadsver gadering in mei komt er nog een gesprek met een aantal bewoners." Afgesproken is dat er nog vijftien parkeerplaatsen overblijven, maar dan wel voor betaald parkeren. "Dat is altijd nog beter dan niks", vertelt Van Grootel, "De gemeente laat wel regelmatig controleren, want anders komt er nog niets van doorstroming terecht." Bewoners zonder oprit kunnen voor f 120 een parkeerjaar- kaart aanschaffen. Dit geldt echter voor maar één auto per huis, zodat de mensen met twee auto's nog niet echt tevreden zijn. Verder wordt de straat geen 30-kilometer gebied en er komt ook geen een-richtingsver- keer. Wel zullen er maatregelen genomen worden om er voor te zor gen dat er niet meer zo hard gereden kan worden in dit deel van de Stationsweg. Hoe dat er precies uit gaat zien is nog niet bekend. In de nacht van vrijdag op zater dag is tegen een 18-jarige Venraynaar proces-verbaal opge maakt. De bromfietser reed zonder helm over de Breestraat in Sint Anthonis en trachtte aan de politie te ontkomen. Dat lukte hem niet en toen bovendien bleek dat hij over matig alcohol had gedronken, kreeg hij naast een bekeuring voor het rij den zonder helm ook een transactie van 160 gulden aangeboden voor het rijden onder invloed. HOGEDRUKREINEGERS VEEGMACHINES SCHROB/ZUIG MACHINES STOF- en WATERZUIGERS STOOMREINIGERS TAPIJTREINIGERS REINIGINGSMIDDELEN Keizersveld 61 5803 AP Venray tel.: 0478-553355

Peel en Maas | 2000 | | pagina 5