Honkbal en softball zijn echte zomersportei Lindemann wint NK biljarten eerste klas 't Podium 2 kampioen biljarten D-klasse VBB Akros is Jumpers'76 te slim af in echte streekderby Bowlen Biljarten Dames 1 wint drie belangrijke punten Midgetgolf Club Buitenlust Phoenix '75 M.H.C.V. Dorpen competitie PEEL EN MAAS donderdag 6 april 2000 - Pagina Bowlingverening Venray Uitslagen le klasse: Pinhunters-BLS/Close Ene. 21 -7 Hit Miss-T-T Geerets 8-20 Dr. Winters-Karklingel/MLine 12-16 PI. v. Dijck-Sigma's/RBV 9-19 Lijstaanvoerder Karklingel/Magic Line legde in de eerste game de basis voor de winst op het Wintersteam, dat zich in de twee volgende games sterk terug knokte met Jan Baltussen als beste man (game 216, serie 555). Bij Karklingel was Wilfried Denissen de uitblinker met een game van 217 in een prima 595-serie. De Sigma's blijven goed volgen en met Joos Peeters als beste man in de serie met 631 werd aan de Plusmarkt- ploeg weinig weggegeven, al kwam Toos Janssen tot de hoogste serie bij de dames met 481. Hit Miss hand haafde zich ondanks de nederlaag tegen Taxi-Touring Geerets op de derde plaats. Bij T.T.G. was Theo Goossens de beste man in de game bij de heren, want hij kwam tot 252 pins. De Pinhunters wonnen weer eens en wel ten koste van B.L.S./Close, waarin Marij den Burger wel tot de hoogste damesga- me kwam met 185. Uitslagen 2e klasse: VvGI/V. Rensch-Hoeijmakers 31-4 ClubUp-Ontex 23-12 Strikers/Groeipunt-The Nitwits23-12 Scores-Altijd Raak/Old Dutch 21-14 V.v.G.I. kwam dichter in het spoor van de niet in actie komende koplo per, B.T. Mallnitz door Hoeijmakers, dat wel Inge Lenssen als hoogstsco- rende dame (serie 579) in de gelede ren had, met grote cijfers terug te wij zen, mede door de hoogste herengame van Huub Op den Camp (223) en beste herenserie van Hay Joosten (579). Ook het op de derde plaats staande Strikersteam maakte geen fout door The Nitwits aan de verkeerde kant van de score te hou den. Ontex hield stand op de vierde plaats maar kreeg een nederlaag te slikken van Club Up. Het wispelturi ge Scoresteam zette de wedstrijd tegen Altijd Raak in winst om en daar kon de beste damesgame van Altijd Raak-speelster Hetty Pelzer (180) niets aan veranderen. Uitslagen Trioleague: Crash-Bokual/Mijling 7-14 AMC/Dreamteam-T-T Geerets 17-4 Poels Techn-Plusmarkt v. Dijck7-14 WDOB-Hil Miss 7-14 BT Mallnitz-Nutrivisie 13-8 De Niet spelende Sigma's behiel den de eerste plaats dankzij de ver rassende nederlaag, die runner-up Taxi-Touring Geerets leed tegen het Dramteam, waarin Piet Minten en Theo Siebers de 3-puntenpakkers waren. Bokual/Mijling liet zich niet pakken door Crash en boekte een regelmatige overwinning. Bij Plusmarkt van Dijck vestigde Marielle Moors met de hoogste game en serie bij de dames 211-545) de aandacht op zich in de winnend afge sloten match tegen Poels. Ook Mallnitz blijft goed volgen, mede door de hoogste herengame en -serie van John Koekkelkoren 232 - 586), al verzette Nutrivisie met Dave Tijssen als beste man zich goed. De Kanningbroers, samen het W.D.O.B.-trio vormend, kwamen le kort tegen Hit Miss. Uitslagen Dubbelleague: Karklingel-Hoeijmakers 2-12 T alenten-Hurricanes 4-10 Aquastep-Team Zonder Naam 12-2 Pinhunters-BT 't Begin 14-0 Strikers-Flamingo's 0-14 Het koningskoppel van de Pinhunters, Eric Wong (hoogste herengame met 215) en Eef van Merkestein (hoogste herenserie met 568), verpletterde het Beginduo en verstevigde daarmee tevens de leidende positie. Dal kwam ook door de nederlaag, en een gevoelige nog wel, die nummer twee, Karklingel aan de broek kreeg van nummer drie van de ranglijst, Hoeijmakers. Het Hurricanesduo, bestaande uit moeder Hetty (goed voor de hoogste game en serie bij de dames met 191 en 500) en zoon Roy Pelzer stonden slechts vier punten af aan de Talenten en de Flamingo's Chris Teeuwen en Piet Minten vlogen over de Strikers heen en ook Aquastep bereikte de dubbele cijfers tegen het Team Zonder Naam. Bedrijvencompetitie Uitslagen le klasse: Laatste speelronde VvGI 1-Van Rattingen 0-4 Inalfa-VvGI 3 2-2 Xeroxs-Nelissen/Van Egteren 0-4 Jan Linders Superm.-VvGI 2 3-1 Het gelijkspel, dat Inalfa bereikte tegen V.v.G.I. 3 was genoeg om de titel in de wacht te slepen en wel voor de eerste keer. Een grote ver rassing was de nederlaag, die vijf voudig kampioen V.v.G.I. 1 leed tegen Van Rattingen, want dat had de vervelende consequentie, dat vol gend seizoen de tweede klasse hun strijdterrein zal zijn. Het Jan Lindersteam bereikte de tweede plaats en van Rattingen eindigde als derde. Het op de zevende plaats gefinishte V.v.G.I 3 zal via een pro- niQtie/degradatiewedstrijd voor klassenbehoud moeten knokken. Uitslagen 2e klasse: Laatste speelronde Nestle 2-Nestle 1 4-0 Rest.Bowl.Venray-Van Haren 3-1 Kengen Install.-Wismans 3-1 W.J. de la Roy-Franke RVS 4-0 In deze klasse was het Kengenteam al kampioen en promo veert naar de eerste klasse. Nestle 2 veroordeelde het eerste team met dezelfde naam tot degradatie en Agr. Bedr. Wismans had aan het ene puntje tegen Kengen niet genoeg om zich van een promotie/degrada tieduel te ontdoen. W.J. de la Roy zal de tegenstander van eersteklas ser V.v.G.I. 3 zijn om hogerop te komen. Jeugd Nat. Jeugd Trio League In Sittard werd de zevende en laat ste speelronde gespeeld. Beide teams presteerden goed en behaalden alle bei 5 punten. Venray 1 speelde de eerste wed strijd tegen nr. 2 Heerlen, dat slechts 1 punt achterstond op lijstaanvoerder Maastricht. Onze vaandeldragers speelden alle frustraties van het afge lopen seizoen van zich af en rekende gedecideerd af met deze kampioen skandidaat en wonnen overtuigend met 3-0, waarbij Inge Lenssen zich onderscheidde met een 222 game. Ook Ronny van der Wielen scoorde een 200-game en wel 210 pins. En Raymond Spee zette met een 195- game zijn beste seizoensprestatie neer. Bovendien versloeg Maastricht het team van Sittard 2 met 3-0, zodat de ploeg van de Limburgse hoofdstad reeds kampioen was, voordat de laat ste wedstrijd gespeeld.was. Bovendien stond ons le team op dat moment gelijk met de Heerlenaren op de gedeelde 2e plaats. Wellicht zou een 2e plaats met met een goede pinfall kansen bieden voor het spelen van de landelijke halve finale. Maar dan zou er in ieder geval met 1 punt meer gewonnen moeten worden dan Heerlen. Of een betere totaal pinfall. De eerste game was overtuigend voor de onzen, maar in de tweede game werd onverwacht 1 punt gemorst, zodat de 2-1 zege weliswaar niet meer in gevaar kwam, maar aan gezien de Heerlenaren hun resterende wedstrijd met 3-0 wonnen van de Sittard-reserves, kwamen de onzen niet verder dan de 3e plaats en ver speelde daarmee hun laatste kansen. Achteraf bleek dat Venray 1 over hele seizoen genomen wel de hoogste pinfall had, maar dat helaas in de loop van het seizoen teveel onnodige punten werden verspeeld. Inge Lenssen was met 193 gemid delde Venrays beste speelster en won bovendien het individuele klasse ment met een gemiddelde van 174. Ronny van der Wielen werd hier uit stekende 2e met 170 gemiddeld. Venray 2 (reeds zeker van de 4e plaats) speelde frank en vrij. Tegen de eerste tegenstander, Sittard 1 werd slechts de eerste game pen slechts 12 pins uit handen gegeven, maar revan cheerden zich prima in de tweede game, waardoor de 2-1 zege een feit werd. Lars Lenssen poetste zijn zwakke eerste game weg door in de tweede game de hoogste score neer te zetten: 178. De tweede tegenstander was het reeds kampioen zijnde Maastricht. Onder aanvoering van de sterk spelende Danny Jacobs (nu hoogste game 181) werd een even onverwachte als verrassende 3-0 overwinning behaald, waardoor de verschillen in de eindrangschikking van de top-3 zeer minimaal waren. Danny Jacobs was hier de beste spe ler met 165 gemiddeld. Eindstand: Ï.Maastricht (Kampioen) 34/14115 2. Heerlen 33/14712 3. Venray 1 32/14862 4. Venray 2 23/13543 5. Sittard 1 13/12870 6. Sittard 2 0/10846 Toernooi Utrecht/VB Lars Lenssen heeft bij een handi- cap-dubbeltoernooi in Utrecht/Vechtse Banen een mooie prestatie geleverd. Samen met zijn Oosterhoutse dubbelpartner Ivo van der List wisten deze pupillen met een score van 1233 pins (ruim 154 gemiddeld) de 2e plaats op het podi um te bezetten. Programma Zaterdag a.s. worden op onze eigen banen de Afdelingskampioen-schap pen gehouden. Graag tijdig aanwezig zijn. Raadpleeg verder het informa tiebord. Achim Lindemann (44) beleefde afgelopen weekend het absolute hoogtepunt in zijn biljartcarrière. De Venraynaar debuteerde in Alkmaar op het Nederlands kam pioenschap in de eerste klas libre en sleepte tot ieders verbazing meteen de nationale titel in de wacht. Ln de Finale versloeg hij R. Surguin door onder andere een serie te maken van 66 punten. In zeventien beurten maakte de Venraynaar, lid van biljartclub De Witte Hoeve, de partij uit: 130 car amboles met een gemiddelde van 7,65. Hij eindigde als eerste met tien punten uit zeven partijen. Hij scoor de een gemiddelde van 7,15 en zijn hoogste serie was 66. Lindemann kwalificeerde zich voor de nationale titelstrijd door half februari het gewestelijk kam pioenschap in Oploo te winnen. Omdat hij een gemiddelde van boven de zeven scoorde promoveer de hij onlangs van de eerste klasse naar de hoofdklasse libre. Na een voorzichtige start op dins dag 7 september 1999 van de com petitie, verliep de rest van de com petitie voor 't Podium 2 vrij voorspoedig. Echter toen het tweede deel van de competitie in zicht kwam, begonnen er wat oneffenhe den in de speelstijl van het team te sluipen en zagen dat de tegenstan ders nu ook langzaam dichterbij kwamen en ook hun kansen begon nen te ruiken. Er kwam nu meer druk op het team te liggen om ondanks alles toch die koppositie te blijven handhaven. Zo ook de wedstrijd tegen 't Podium 3 dat ook in deze klasse speelde het echt niet cadeau wilde geven aan 't Podium 2, dus dat werd een zware wedstrijd die uitein delijk toch, zij het nipt door het Podium 2 werd gewonnen, dankzij het matchpunt. Maar het einde kwam nu echt in zicht. De zenuwen begonnen nu een behoorlijke rol te spelen zeker nu ze op gelijke hoogte waren gekomen met SVD 2. Maandag 13 maart moest uitein delijk-de beslissing brengen. Als 't Podium 2'met 0-9 zou winnen en SVD 2 met 2-7, was het kampioen schap een feit. En jawel hoor, na een paar zenuwslopende partijen was het zover. Het was gelukt. Het feest kon beginnen; het kampioenschap was binnen. Maar nauwelijks bijgekomen van de kater volgde er een nieuwe kater, een telefoontje van de VBB gooide flink wat roet in het eten. Ze hadden bij de telling een foutje gemaakt! De beide teams zouden op gelijke hoogte staan dus zou er volgens de Zaterdagavond kon het publiek in sporthal de Wetteling genieten van een echte -streekderby tussen de nummers twee en drie van de over gangsklasse B. Akros uit Boxmeer moest winnen om in de race te blijven voor pro motiewedstrijden naar de hoofd klasse, voor de thuisploeg telde alleen de eer. Beide ploegen brach ten wat bij een streekderby hoort, spanning, emotie, een beetje sensa tie en soms goed en soms knullig basketball. Beide teams kwamen enigszins nerveus uit de startblokken, opge legde scoringskansen werden gemist, aan beide kanten veelvuldig balverlies waardoor de eerste minu ten rommelig waren. Rob Jansen, die heeft aangegeven na dit seizoen te stoppen en speelde dus vermoe delijk zijn laatste wedstrijd voor Jumpers'76, nam zijn team op sleeptouw. Van de eerste 13 punten nam hij er 11 voor zijn rekening. Na zo'n 10 minuten werd het niveau duidelijk beter en ontstond er een echte wedstrijd. Beide ploe gen speelde in deze fase vrijuit en van enig krachtsverschil was niet veel te merken. Een tussensprintje van de thuisploeg bracht een kleine voordelige marge op het scorebord bij rust van negen punten. 40-31) Tijdens het rustsignaal liepen de emoties aan de kant van de ploeg uit Boxmeer hoog op. Met nog 6 seconden te spelen kreeg de ploeg uit Venray balbezit en. met een lange pass werd Mikel Lammerts van Bueren bereikt die niet aarzel de en in het rustsignaal een driepun ter maakte. De bank van Akros was furieus, die het gevoel hadden dat de wedstrijdklok te laat was aange zet en daardoor benadeeld waren. De ploeg van Willem Janssen had hierdoor kunnen weten dat de bezoekers wel zeer gemotiveerd uit de kleedkamer zouden komen. Na drie minuten in de tweede helft was de stand weer gelijk en even leek het erop dat de Ihuisploeg niet kon aanklampen. Mede door de inbreng van routinier Tristan Lammerts van Bueren kwam het team echter sterk terug. Opnieuw werd er een kleine voorsprong genomen en kreeg de wedstrijd een spannende slotfase. Met nog een minuut te spelen en een voorsprong van 71-68, ging Jumpers'76 in de fout. Na een dis cutabele beslissing van de scheids rechters maakte men uit frustratie twee persoonlijke fouten waardoor Akros vrije worpen mocht nemen. Toen ze daar slechts gedeeltelijk van profiteerde leek er nog niets aan de hand maar onnodig snel schieten en balverlies gaf de Brabanders toch nog de mogelijkheid om de winst mee naar huis te nemen. Deze kans lieten ze niet onbenut en via twee breaks en een benutte vrije worp stond er eindstand van 71-74 op het scorebord. Akros blijft hierdoor de belang rijkste kandidaat voor promotie wedstrijden en voor Jumpers;76 rest slechts de uitwedstrijd volgende week zondag tegen Kimbria. Topscore Jumpers'76 Rob Jansen 14 punten en Mikel Lammerts van Bueren met 13 punten. reglementen van het VBB een beslissingswedstrijd gespeeld moe ten worden. Dit vond onder grote belangstelling plaats op 28 maart in de sporthal van Overloon. Beide partijen begonnen behoor lijk gespannen aan dit duel wat aan het spel van sommige spelers ook wel te zien was. Na drie partijen te hebben gespeeld was het nog niet duidelijk wie er als winnaar uitge roepen kon worden dus moest de laatste partij uitkomst brengen. Dit gebeurde door een winstpartij voor SVD dus werd het rekenen aan wie uiteindelijk het matchpunt toe gekend zou worden en dat werd dus met minimaal verschil 't Podium 2. Dus was het kampioenschap van 't Podium 2 in de D-klassë nu echt een feit. D.O.S. Uitslagen VBB libre: Trefpunt 1-DOS 2 0-9 Jan Barents won zijn laatste com petitiewedstrijd in slechts 17 beur ten (gem. 3.94 en een hoogste serie van 21Theo de Haart deed datzelf de in 16 beurten (gem. 3.50) en hij verbeterde zijn hoogste serie tot 24, terwijl ook Frank Voermans en Ad van Gerven hun tegenstander de baas waren. Pk's VBB: Op donderdag 6, vrijdag 7 en zaterdag 8 april spelen Huub van Rhee en Math Siebers hun voorron de 2e klas 3-banden. Zij spelen bij VOP in cafe Halfweg. Op maandag 10, dinsdag 11 en woensdag 12 april wordt de voorronde 6e klas libre gespeeld. Bij OOO in Oirlo treden Jan Bar en Frits van der Waerden aan, terwijl Jolanda Voesten en Silvia Nouwens hun wedstrijden spelen bij SNA in Oostrum. Rooyse VK Dames 1 stond afgelopen zaterdag voor de opgave zich veilig te spelen voor de promotieklasse. Als gevolg van een versterkte degradatierege ling dit jaar blijven de bovenste 7 ploegen volgend jaar behouden voor de promotieklasse. Na de overwin ning van afgelopen zaterdag staan de dames nagenoeg op een veilige 5e plaats. De dames begonnen geconcen treerd aan hun wedstrijd en haalden de eerste set, weliswaar met enige moeite met 15-11 binnen. De tweede set verliep aanzienlijk minder voorspoedig, na een achters tand van 4-0 en later zelfs 11-4 moesten de dames vol aan de bak. Via een goede servicebeurt van Marij en een goede invalbeurt van Andrea werd de set met 15-12 gewonnen. Daarmee was ook meteen de weerstand van de dames uit Ell gebroken. In de derde set werd hun eerste punt pas gescoord bij een 9-0 achterstand. Ondanks de kleine opleving van de tegenstandsters kwam de zege echter niet meer in gevaar. Komende zaterdag zijn alweer de laatste thuiswedstrijden van het sei zoen. Tegenstander Ledub uit Budel wordt de laatste hobbel om het sei zoen in stijl af te sluiten voor het trouwe publiek. Bondscompetitie In tegenstelling de twee voor gaande wedstrijden ging Buitenlust 1 in Cuyk flitsend van start. Alle vier spelers sloegen een rondje 23, zodat de totaalscore van 92 zelfs 5 slagen winst opleverde. In ronde twee (102 hsl.) herpakten de Brabanders zich met een rondje 99 en daarmee was de stand weer in evenwicht. Na de pauze weer een rondje van 102 tegen Cuyk 96. In de laatste ronde moesten dus alle zeilen bijgezet worden. Dit lukte slechts ten dele (beide teams noteerden 101 hsl), zodat een kleine 3-5 nederlaag werd geleden met slechts 4 holesla gen verschil. (393-397). Een goede wedstrijd, maar toch had er iets meer ingezeten. Jan Engels mocht zich met 95 holeslagen Venrays beste speler noemen. Buitenlust 2 was gastheer in de wedstrijd tegen Zicht Nirve 1 uit Nuth. En zij leverden een puike prestatie met een recordscore van 414 holeslagen. Alleen de tweede ronde werd uit handen gegeven, maar de overige ronden werden zeer overtuigend gewonnen. En dus was de 6-2 (414-460) zege dik verdiend. Huub Straatman was met 97 hole slagen de beste speler. Buitenlust 3 speelde een uitwed strijd tegen 't Wolfsven uit Mierlo en kreeg het zwaar te verduren. De thuisploeg toonde zich een paar maatjes te groot voor onze dames en hoewel ze in de tweede en vierde goed weerwerk boden, gingen ze toch kansloos met 0-8 (468-545) ten onder. Riet Lemmens en Miet Clevers kwamen ex-aequo als bes ten uit de bus met 131 holeslagen. In Soerendonk speelde Buitenlust 4 hun wedstrijd tegen Heeze 2. Helaas viel er voor de onzen geen rondewinst te noteren, en hoewel er niet slecht gespeeld werd, viel de laatste ronde te hoog uit. Een 8-0 (437-494) nederlaag was het logi sche gevolg. Piet van der Eist speel de zich het Brabantse land met 116 holeslagen het meest in de kijker. Programma Buitenlust 1-Geldrop 3 Du Commerce (Leende-Buitenlust 2 Buitenlust 3-Zicht Nirve 1 (Nuth) Buitenlust 4-Vrij E-mail adres Pteel&Maas peelenm@tref.nl MVC 3-Dames 1 2-3 In de eerste set lieten we ons over donderen. MVC zat op de plaatsen waar ze moesten zitten. De tweede en derde set kwamen we zeer goed terug. In de vierde set kwamen we ondanks goed spel er niet aan toe onze aanvallen goed af te maken. Dus er kwam een vijfde set, die we mede dankzij de aanmoedigingen van ons herenteam met ruime voor sprong wonnen. MVC 2-Heren 1 0-3 Programma vrijdag 7 april: Brovoc-Dames Recreanten 1 20.00 Programma zaterdag 8 april: Dames 1-Set Up 5 18.00 Heren 1 -Flash/ KI Vink 2 20.30 Programma zaterdag 8 april: Jongens: Al: Tegelen A1-JA1 B1Oirschot B1 -JB1 B2: JB2-Tegelen 1 Cl: JCl-BoxmeerCl DlJDl-Blerick Dl Meisjes: AI: Vrij BI: MB 1-Maastricht 1 B2: Geel-Zwart 2-MB2 Cl: Dommel Cl-MCI Dl: MD1 vrij Mini's M6E1: M6E1 -Horst M6E1 M8D1Weert M8D3-M8D1 v.l M8D2: Venlo M8D3-M8D2 J6E1: Tegelen J6E2-J6E I v.09, J8DIJ8D1 -Blerick J8D2 a.10. J8D2: J8D2-Helden J8D1 a.10. Benjamins: Toernooi in Venray09. ca 11.00 Programma zondag 9 april: v.l2.fl v.lO.ffl a. 13.(3 a. I l.f a.llj a. 13.(0 v.lO.flj v.l 11 a.lO.M HI: Gemert 1-HI HII: HII vrij H1II: HIII-Or. Zwart XXI HVA: HVA-Uden A Dl: Dl-Valkenburg I a.l4.S a. 14.31 a. 12.45 a. 12.1 Uitslagen: Vrijdag 31 maart: LVH B2-LVH BI Zaterdag 1 april: LVH A2-Ysselsteyn A LVH C-OiCa C Oostrum C-Ysselsteyn C Zondag 2 april: Merselo C-Ysselsteyn C 10 Merselo D-Swolgen D Red Caps verschijnt met zes teams aan de competiestart (Door Henk Willemssen) Binnenkort gaat het honkbalsei zoen weer van start. De Venrayse honkbal en softballvereniging Red Caps neemt vanaf half april met zes ploegen aan de competitie deel. Medio september wordt het seizoen weer beëindigd. Honkbal is daarmee een van de weinige buitensporten in Nederland met een echte zomercompetitie. In Amerika is honkbal, daar base ball geheten, een nationale volks sport. In Nederland is de sport veel minder populair, vooral in het zui den van het land. Red Caps is met 90 leden zelfs de grootste vereni ging van Limburg. In de competitie, die op 17 april begint, gaat de mees te aandacht uit naar hel eerste honk balteam bij de mannen en het eerste softballteam bij de vrouwen. Softball is een variant van honkbal die vrijwel alleen door vrouwen beoefend wordt. De regels verschil len amper van het echte honkbal. Alleen is de bal waarmee gespeeld wordt iets groter en zachter (van daar de naam softball) dan die waar mee de honkballers gooien en lig gen de honken dichter bij elkaar. Red Caps neemt met twee senioren honkbalploegen, een junioren honk balteam, een softball senioren- en juniorenteam en een recreanten- ploeg aan de competitie deel. Het eerste honkbal- en softballteam komen beiden uit in de derde klasse regio oost/district zuid. Dit is het hoogste regionale niveau in het gebied tussen Maastricht en Den Bosch. Zowel het eerste Venrayse honkbal- als softballteam eindigde daar afgelopen seizoen in de mid denmoot. Voorzitter Richard Draaisma: "We beginnen nu met vrijwel dezelfde teams. Dus ik ver wacht dat we weer middenin of iets boven de middenmoot zullen eindi gen." Vanuit de junioren, van 16 tot 18 jaar, stroomde één honkballer door naar de seniorenploeg. De andere juniorenspelers zijn nog niet klaar voor het grote werk. VERRE REIZEN Enkele jaren geleden speelde de Venrayse honkbalploeg nog een niveau hoger. Maar na zes seizoe nen deed Red Caps weer een stapje terug. "We zijn toen bewust gede gradeerd. Als vereniging hebben we wel de ambitie om op een hoger plan te acteren. Maar de spelers van het eerste team wilden het wat rus tiger aan gaan doen. Ze waren voor al de verre reizen, zoals naar Rotterdam, moe", zegt voorzitter Draaisma. Voor de vrouwen van het softballteam geldt dit nog in sterkere mate. "Zij willen zelfs absoluut niet promoveren. Want in een hogere klasse moet er niet allei veel verder gereisd worden mal worden er ook twee wedstrijden! een weekend gespeeld. En daar hef ben onze speelsters geen trek in. 3 vinden het wel leuk zo, op het niveau waarop ze nu uitkomen." De leden van Red Caps komen g tendeels, voor zo'n negentig procen uit de gemeente Venray. De clt heeft ook weinig concurrentie in d buurt. Want de honkbalvereniginge van Helmond en Venlo zijn op 1 kilometer afstand het dichtste bij. Hf eerste honkbalteam staat onder lei ding van trainer René van Stokken Het softballteam heeft geen vast trainer. De wekelijkse oelënsessic worden afwisselend verzorgd doe een speler van het honkbalteam. Op bestuurlijk vlak timmert Ré Caps flink aan de weg. De vereni ging, opgericht in 1965, is bezig mi een reorganisatie. In het bestuu komen een aantal nieuwe mensen (li de club beter moeten stroomlijnei Het behoud maar ook de werving va nieuwe leden is een belangrijk puiii Qua ledenaantal blijft Red Capsd laatste jaren vrij stabiel. Net als all buitensportverenigingen in Venra krijgt ook Red Caps te maken metd privatisering. Binnenkort zal de clu; de honkbalaccommodatie op sport park De Wieën in eigen beheer krij gen van de gemeente.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 14