Nieuwe SEP vereist cultuuromslag op gemeentehuis Wie wil bij ons werken? Irish Express in Start op Zes Formaat notaris in Venray Inbreng ouderen in huisvestingsbeleid Grond van Smakterheide naar Leunen Thieu en Wilma zetten er een punt achter PEEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF BEZORGEN? Wij zijn op zoek naar all-round schilders, die zowel particulier als bedrijfsmatig zelfstandig schilder- en behangwerk kunnen uitvoeren. Tevens zijn wij op zoek naar een ervaren glaszetter. Veritas Computerwork opent nieuw bedrijfspand Muziek uitvoering door pianoleerlingen Museum VVGI Vacaturebank vrijwilligers- centrale pEEL EN MAAS donderdag 24 februari 2000 - Pagina gmas De gemeente Venray presenteer de dinsdag de conceptversie van iet Sociaal Economisch Plan SEP)- Het SEP is méér dan de ipvolger van de uit 1992 stam- nende Bucknota. Het is een stra- egische visie op wonen, werken voorzieningen. In dit nieuwe n wordt van de gemeente een imslag in het denken gevraagd. Niet reactief en beperkend maar pro-actief en samenwerkingsge- icht. 'Kwaliteit' lijkt het tover woord waar alles om draait. De gemeente maakt een duidelij ke beleidswijziging: er komt een kwaliteitsslag. Ging de Bucknota nog uit van economische groei, in iet nieuwe plan telt alleen nog maar de kwaliteit. Het SEP is opgesteld door het bureau Kolpron Consultants. Met fraaie sheets en vlotte bewoordingen schetste Paul Reyn van Kolpron het toekomst- jeeld van Venray. Het gaat niet meer om de kwantiteit (zoveel mogelijk luizen en banen) maar juist om de kwaliteit van die woningen en het werk. Venray heeft behoefte aan meer bedrijvigheid in de commer ciële dienstverlening terwijl het te afhankelijk is van enkele grote industriële vestigingen wat de gemeente kwetsbaar maakt. Er moe ten ook meer hoogwaardige en kleinschalige bedrijven worden aan getrokken. Omdat er hier toch ruim te genoeg was zijn er op de indus trieterreinen te veel loodsen van logistieke bedrijven verrezen. Aangezien de Venrayse beroepsbe volking niet zal toenemen moet het voor werknemers van elders aan trekkelijk worden zich hier te vesti gen. Dat vereist een kwalitatief goed woonmilieu, leefomgeving en dito voorzieningen. Van de gemeente wordt een veel actievere opstelling verwacht om de doelstellingen van het SEP te verwezenlijken. Een meer open benadering naar de bur gers toe, meedenken en samenwer ken met de marktsector. KOM UIT JE HOK "Ambtenaren kom uitje hok en ga de straat op", zo schetste Reyn een wel erg simplistisch beeld. Duidelijk is dat de gemeente niet meer die instelling is die regeltjes opstelt en met subsidies strooit maar samenwerkt met allerlei groeperin gen (burgers, winkels, horeca, agra rische sector, bedrijven en instellin gen) om gezamenlijk tot een zo goed mogelijk resultaat te komen. Erik Peters (Industriële Club Venray) vroeg zich af of de gemeen te wel in staat is de kwaliteit van voorzieningen te beinvloeden. "Daarover heb ik zo mijn twijfels. Wij kunnen bijvoorbeeld het zieken huis niet eens als basisvoorziening houden. En ook over het openbaar vervoer hebben we weinig te zeg gen." Paul Reyn van Kolpron Consultants antwoordde dat juist daar die cultuuromslag in het den ken moet komen: "Door een actief beleid, door te praten met andere gemeenten en de marktsector moe ten we juist leren om wel invloed te krijgen", stelde Reyn. Peter van der Velden (Samenwerking Venray) is commissielid van Cultuur, Onderwijs en Sport. Hij informeer de hoeveel tijd de 'mentaliteitsver andering' bij de ambtenaren vergt en of er voldoende aandacht is voor training en opleiding. Volgens Reyn zal het management vooral in de eerste twee jaar de medewerkers actief moeten aansturen. Krista Walter, interim-directeur stedelijke ontwikkeling, vindt dat de gemeente al veel ervaring heeft met project matig werk. "Het SEP is een mooi verhaal en een sturingsmiddel. Maar het is nog de vraag hoe we hier in de dagelijkse praktijk mee om kunnen gaan." Liesbéth Swinkels, werk zaam op de afdeling welzijn, stelt dat het sociale aspect onvoldoende aan de orde komt. "Er moet verder gekeken worden dan alleen maar werk en woningen. Doelgroepen, sport, recreatie, onderwijs en welzijn komen veel te weinig aan bod. Het SEP moet hier mee nog aangevuld worden", vindt zij. Paul Reyn bevestigt dat er een zwaar accent ligt op ruimte en eco nomie. Maar hij zegde toe dat alle suggesties worden meegenomen in het definitieve conceptplan dat rond 10 maart ter inzage komt. In de raadsvergadering van mei zal de politiek zich over het SEP uitspre ken. Een hele week, iedere dag op tele visie verschijnen. Dit 'overkomt' het logistieke bedrijf Irish Express Logistics in Venray. Het televisiep rogramma Start op Zes, dat iedere werkdag om 13.00 uur en in het weekend om 16.30 uur wordt uitge zonden via SBS6, heeft uitvoerig stilgestaan bij dit dynamische bedrijf. Het programma heeft als doel geïnteresseerden bekend te maken met bedrijven in heel Nederland. De redactie van het pro- ramma, met als presentator Joost luitenweg (Rien uit Goede Tijden, iSlechte Tijden), heeft enkele mede werkers van Irish Express geïnter- iewd en zijn ze te zien tijdens hun agelijkse werkzaamheden. Het :rse bedrijf Irish Express vestigde ich in 1998 in Venray en momen- :el zijn er ruim 200 mensen werk- aam. De belangrijkste activiteit is de warehousing van producten in de lT-sector. Hiernaast worden aanvul lende werkzaamheden verricht waaronder klantspecifiek verpakken en licht montagewerk. De uitzendin gen met Irish Express in de hoofdrol zijn vanaf 19 maart op SBS6 te zien. Verder worden in de uitzending enkele markante plekjes in de gemeente Venray getoond, in ieder geval de Grote Kerk waar de film ploeg binnen is geweest en mogelijk ook het Odapark. en Vanaf 1 december 1999 presen teren Mathijsen Weijs, notaris sen zich als Formaat notarissen en maken daarbij onderdeel uit van het gelijknamige landelijke net werk van notariskantoren. Voor huidige en toekomstige relaties van het kantoor betekent deze erandering een extra waarborg voor de kwaliteit van de dienst- I verlening aangaande zaken van I financiële en persoonlijke aard. Achter de naam Formaat notaris sen schuilt een landelijk netwerk van notariskantoren. Men kan bij de iFormaat notaris terecht voor alle 'oorkomende notariële werkzaam heden. Bovendien biedt de Formaat notaris zijn clienten het voordeel van een aantal exclusieve extra's. Met zijn kennis van zaken is hij de ingewezen vertrouwenspersoon in relatie tot alle belangrijke financië le, persoonlijke en familierechtelij ke aangelegenheden. Iedereen wordt in zijn leven geconfronteerd met situaties, waar bij de hulp van een notaris nodig is. Bijvoorbeeld bij het opstellen van een samenlevingscontract, huwe lijksvoorwaarden, de aankoop van een huis, het aangaan van een hypo thecaire geldlening en het opmaken van testamenten. Zo zijn er nog meer situaties waarbij de zaken per fect op schrift moeten worden vast gelegd. Soms staat daarbij veel op het spel. Dan is een zorgvuldige aanpak nodig, waarbij vergissingen of misverstanden worden uitgeslo ten. In zulke situaties zal de Formaat notaris ervoor zorgen dat elke over eenkomst (juridisch) duidelijk op papier staat, aan alle voorwaarden en wettelijke eisenvoldoet en in begrijpelijke taal wordt uitgelegd. ONAFHANKELIJKE ADVISEUR Bij Formaat notarissen zijn een aantal toonaangevende notariskan toren in ons land aangesloten. Formaat notarissen die hieraan deel nemen. moeten aan een aantal voor waarden voldoen. De Formaat nota ris dient dan ook de dynamiek van de snelle veranderingen in onze samenleving aan te voelen en daar op slagvaardig in te spelen. Formaat notarissen zijn dus helemaal bij de tijd. Dat betekent ook dat zij bijzon der gespitst ziJn op gedegenheid en precisie en dat de nadruk gelegd wordt op actualiteit en kwaliteit in het maken van akten, maar ook in deskundige advisering. Voor cliën ten is een notaris immers de onaf hankelijke adviseur bij uitstek voor belangrijke persoonlijke en finan ciële beslissingen, overeenkomsten en transacties. Naast het standaard notariële dienstenpakket bieden Formaat notarissen exclusieve extra's, die voor relaties bijzonder waardevol kunnen zijn. NOTARISABONNEMENT Een notaris van Formaat kan vaak meer betekenen dan men zou ver wachten. Dat is direct duidelijk als U een notarisabonnement neemt. Met het notarisabonnement wordt de cliënt op de hoogte gehouden van alle actuele ontwikkelingen, die van belang kunnen zijn. Daarnaast blijft de abonnee geïnformeerd over nieu we producten en diensten van Formaat notarissen en ook van bij zondere aanbiedingen, die speciaal door Formaat notarissen voor de houders van het Notarisabonnement worden ontwikkeld. Formaat notarissen hebben een informatieve videofilm ontwikkeld, die een duidelijk beeld geeft van alle noodzakelijke notariële werk zaamheden die plaatsvinden voordat een huis ook werkelijk eigendom kan worden. Als men een huis koopt en de overdrachtsakte bij een Formaat notaris laat passeren, krijgt de koper deze videofilm toege stuurd. OVERLIJDENSRISICO Bij aankoop van een huis ver strijkt er altijd een zekere periode tussen het ondertekenen van het koopkontrakt en het passeren van de akte van eigendomsoverdracht bij de notaris. Het overlijden van de koper in die periode kan - indien de nabestaanden het huis niet kunnen of willen kopen - tot een boete lei den (doorgaans 10% van de koop som). De Formaat notaris beschermt de nabestaanden - mits voldaan wordt aan een aantal voorwaarden - tijdens die periode geheel gratis tegen dat risico. TESTAMENT SCAN Regelmatig worden wetten aange past en vinden er veranderingen plaats in de persoonlijke omstandig heden. Daarom is het belangrijk om de testamentair vastgelegde zaken omtrent de nalatenschap geregeld te laten controleren en eventueel aan te passen. Om cliënten daarbij van dienst te zijn hebben Formaat notarissen de Testament Scan ontwikkeld. Die biedt de mogelijkheid om het testa ment in' overleg met de Formaat notaris te herzien als daar aanleiding toe is. Daartoe neemt de Formaat notaris periodiek contact met de cliënt op om te adviseren wijzigin gen of aanvullingen in het testament met de cliënt door te nemen en te realiseren. Van deze bovengenoem de exclusieve producten van Formaat notarissen zijn ook aparte folders beschikbaar. Die kan men krijgen bij de Formaat notaris. Wanneer is het moment dat men bij een Formaat notaris binnenstapt? In de praktijk zal dat vaak pas zijn op het moment dat men hem nodig heeft. En dan is men uiteraard van harte welkom. Maar liever nodigen zij U nu alvast uit om eens kennis te komen maken. Dan kunnen zij U persoon lijk aangeven op welke wijze zij iets voor U kunnen betekenen. PEEL EN MAAS 'n abonnement aard Wil jij of andere bladen zoals Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venrav Neem contact op met Dhr. Gerard Reijnders I Plataanstraat 12 Venray 0478-582635 Gerard Reijnders Schilderwerken B.V. Venray - Boxmeer - Gennep www.gerard-reijnders.nl PEEL EN MAAS on line www.vandcnmunckhof.nl/ nieuws De commissie Ouderenhuis vesting zou de status moeten heb ben van 'erkend adviseur', een belangengroep die in ieder geval geraadpleegd wordt wanneer nieuwe bouwplannen onwikkeld worden, in het bijzonder voor die projecten die bedoeld zijn voor de huisvesting van senioren en oude ren. Naast de vanzelfsprekende inbreng van onwikkelaars en archi tecten kan de commissie een waar devolle bijdrage leveren, met als uit eindelijk resultaat het streven naar optimaal woongenot voor de toe komstige bewoners. De gemeente stelt in een deze week verschenen nota voor om het komende jaar een traject in te laten gaan dat leidt tot de positie van 'erkend adviseur'. HUISVESTING Ouderenhuisvesting zal in de komende jaren en wezenlijk onder deel uitmaken in het kader van het landelijk en gemeentelijk volkshuis vestingsbeleid. De groep ouderen zal in de komende jaren in omvang toenemen. Het gevolg hiervan is dat ten aanzien van deze doelgroep spe ciale eisen gsteld moeten worden wanneer, waar en hoe er ook voor hen eebouwd wordt. In deze nota wordt een beleidslijn gepresenteerd hoe de gemeente Venray om wil gaan en inhoud wil geven aan de ouderenhuisvesting. GROEPERINGEN In Venray zijn een enkele groepe ringen actief die zich bezighouden met ouderenhuisvesting. Het betreft hier onder meer de Seniorenraad, de commissie Ouderenhuisvesting, het Gehandicaptenplatform en de ver schillende dorpsraden. De commis sie Ouderenhuisvesting is de groe pering die, met ondersteuning vanuit de woningstichting, het meest actief is op dit gebied. De gemeente Venray wil de oude renhuisvesting vanaf dit jaar op de 'bouwagenda' plaatsen. Voor de commissie Ouderenhuisvesting is hierbij in de voorbereidende fase een duidelijke adviserende rol weg gelegd, zeker als het gaat om te bou wen complexen die bedoeld zijn voor bewoning door senioren. Het komende jaar moet volgens de gemeente gezien worden als tussen stap op weg naar de positie van 'erkend adviseur'. Deze ontwikke ling moet uiteindelijk leiden tot de situatie dat onwikkelaars en archi tecten rekening houden met de toe komstige bewoners. Vrijdag 25 februari 2000 opent Veritas Computerwork bv officieel de deuren van haar nieuw bedrijfs pand in Venray. Veritas Computerwork bv, een bedrijf dat zich ten doel heeft gesteld zich regionaal als automatiseringspartner aan te bieden. In alle disciplines die komen kijken bij verantwoord auto matiseren, analyseren en herkennen van probleemstellingen. Vakkundig adviseren, betrouwbaar installeren onderhouden en beheren vannetwer ken. E-mail en internet professio neel via gedegen stappenplan imple menteren, vormgeven en onderhouden. Maar automatisern is meer, aldus Joop Boer, algemeen directeur van Veritas Computerwork bv. Het bete kent ook continueren van processen, het aanbieden van oplossingen en meedenken. Wie bij wil blijven, moet zich scholen en trainen. Veritas Computerwork bv is specia list in computeropleidingen en -trai ningen op maat. Automatiseren is kijken in de toekomst, inhaken op nieuwe ontwikkelingen, meegroei en, flexibel zijn en alert zijn op nieuwe innovaties. Dat allemaal mag u verwachten van Veritas Computerwork bv als uw automatiseringspartner. Een meerwaarde. Uiteindelijk gaat het om de efficiency en toekomst van een onderneming. Bent u op zoek naar dergelijke meerwaarde, Veritas Computerwork bv is gevestigd op Keizersveld 47b te Venray. De gemeente Venray zal de komende weken 7000 a 8000 m3 schone grond van Smakterheide 2 op het terrein voor het uitbreidingsplan Leunen deponeren. De gemeente heeft tijdelijk depotruimte nodig. De locatie in Leunen was beschikbaar. Dit gronddepot staat los van de procedures beho rende bij het bouwrijp maken van het terrein voor het uitbreidingsplan Leunen. De werkzaamheden beginnen maandag 21 februari en duren maximaal twee weken. Als de gemeente een gronddepot met schone grond aanlegt wordt dit in het kader van het bouwstoffenbesluit gezien als 'werk'. Hiervoor is geen melding of andere procedurenodig. Voor het bouwrijp maken van de eerste fase van het uitbreidingsplan Leunen loopt momenteel een artikel 19 WRÓ-procedure. Er zijn tegen de procedure bedenkingen ingediend. Het deponeren van de schone grond heeft geen onomkeerbare gevolgen voorde afhandeling van de bedenkingen. Feestzaal 't Anker na 18 jaar in andere handen Na ruim 18 jaar, om precies te zijn 18 jaar en drie maanden, zet ten Thieu enWilma Tielens van feestzaal 't Anker een punt achter hun horeca-carriere. Op 1 December 1981 namen ze de feest zaal over van Teng en Nellie Arts. Op dat moment had Wilma al enige jaren ervaring in het hore- cavak opgedaan bij Fun Sijbers in café In den Engel. Daarna is Wilma met Fun en Gonnie Sijbers meeverhuisd naar de Merseloseweg, waar nu de Evenaar is gevestigd. Gedurende de afgelopen 18 jaar is de feestzaal een 'sociale' ontmoe tingsplaats vpor zowel de dorpsbe woners en verenigingen (fanfare, drumband, LVB. carnavalsvereni ging. boogschuttersvereniging, wan delvereniging, bond van ouderen) geweest. Na een verbouwing in 1991 werd het commercieel gericht zijn steeds meer benadrukt vor wat betreft het verzorgen van bruiloften, partijen, personeelsfeesten etc. waarbij de liefde voor het horeca- vak steeds aanwezig was bij zowel Wilma als Thieu, alsook bijde medewerkers van de feestzaal. Iedereen die wat te vieren had kon wel terecht bij Wilma en Thieu en de wensen van de feestvierders kon den zo gek niet zijn of er viel wel een mouw aan te passen. De voor naamste taken van Wilma bestonden uit de complete organisatie van de feesten voor wat betreft het maken van afspraken, de planning, de alge hele verzorging en zeker niet in de laatste plaats de verzorging en berei ding van de diners, buffetten.brun- ches etc. Thieu, in het dagelijks leven beroepsmilitair bijde Luchtmacht, nam hoofdzakelijk de bediening achter de bar en de bege leiding van de 'doe'-feesten zoals de spellenavonden. al dan niet gecom bineerd met boogschieten en de casino-avonden etc. en het adminis tratieve gedeelte van de boekhou ding voor zijn rekening. Zoals eerder vermeld werd de grote zaal in 1991 grondig gereno veerd. In 1993 werd een tweede zaal aangebouwd waar ook de boog- Vrijdag 25 februari a.s. wordt er een muziekuitvoering in de aula van het Kunstencentrum verzorgd door pianoleerlingen van Margreet Gitsels en zangleerlingen van Marjolein Berkvens. Onder het motto: 'Muziek voor en door kinde ren' spelen én zingen jongeren en volwassenen werken van verschil lende componisten. Aanvang van de uitvoering is 19.30 uur. Iedereen is welkom, de toegang is gratis. schuttersvereniging haar onderko men vond en in 1996 werd de feest zaal uitgebreid met een grote bedrijfskeuken. De bekendheid van feestzaal 't Anker overschreidt ruim de gemeentegrenzen van Venray, hetgeen blijkt uit de klantenkring die reikt van Zuid-Limburg tot Den Haag en van Almere tot Duitsland. Het roer wordt met ingang van 1 maart 2000 overgenomen door Christel en Frank Welten-Janssen. tevens de uitbaters van cafetaria catering De Lekkernij in Merselo. Op 27 februari organiseren Wilma en Thieu een afscheidsavond, waar bij onder het genot van een muzi kaal drankje nog eens nagepraat kan worden over de afgelopen 18 jaar. Tevens willen zij hierbij de gehele klantenkring van al deze jaren bedanken voor de boekingen en het in hen gestelde vertrouwen en tevens hun dochter Kim die regel matig de helpende hand toestak en al hun medewerkers, die een zeer grote steun voor hen zijn geweest. Sinds 1973 beschikt het Vincent van Gogh Instituut over een muse um. In dit museum is de geschiede nis van de psychiatrie in Limburg in beeld gebracht. Het museum is gevestigd op het VvGI terrein, loca tie Stationsweg bij de kapel. Het museum staat onder leiding van dhr. Lod Dirkx en is toegankelijk voor groepen en individuen. Museumbezoek kan alléén op afspraak. Wilt u of uw organisatie het museum bezoeken, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met dhr. Lod Dirkx. tel. 0478-587192 of met dhr. J. Swinkels. (VvGI). tel. 0478-527565. VROUW/MAN Synthese zoekt voor verpleeghuis Beukenrode vrijwilligers die het studioteam komt versterken voor de dagelijkse rechtstreekse TV-nieuws- uitzendingen binnen het verpleeg huis, voor zowel het technische gedeelte als de presentatie (voorle zen op de TV). De werkzaamheden vinden plaats in Venray. Eisen: tech niek: kennis hebben van en om kun nen gaan met audio/visuele appara tuur. Presentatie: duidelijk spreken, nieuws uit de krant selecteren en geschikt maken voor de doelgroep ouderen. De werktijden zijn in de ochtend-uren/in overleg. Meer informatie: Vrijwilligers- centrale. Marktstraat 8a Venray, tel. 0478-516995.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 9