uitzoeken! OYR En nu... FRANSOL Regionaal gezondheidszorgcentrum Weert Irish Express in Start op Zes Fractie Van de Vorle stelt vragen over schouwburg Mi»} V ara in d Pijp liïknfeMI Ijlg j l£3 IMMfe T Basisschool Maria (Oirlo) wint ontwerpwedstrijd DIE DUDE ZONWERING GET NET... TOT ZIENS, TOAT MOA'N! -EINDE WINTEROPRUIMING - LAATSTE WEEK Venray wil verder met Boncura Venraynaar gewond Brandweer plan voor Venray Tien mille voor Maatjesproject 18 mrt Den Haag Trimeur (be)stuurloos naar Venray ZONWERINGEN peel en maas donderdag 24 februari 2000 - Pagina 7 Niet meer afhankelijk van VvGI in Venray - damesschoenen 1 paar 75.- 2 paar 125- - dameslaarsjes 1 paar 99- 2 paar 150- - herenschoenen 1 paar 99- 2 paar 175- - diverse Esprite tassen 49.- /{petste-ia&fen- GEZELLIGSTE SCHOENWINKEL VAN VENRAY GROTESTRAAT 11 Bij het St. Jans Gasthuis wordt vrijdag 25 februari om 16.00 uur symbolisch de eerste steen gelegd voor een Regionaal Centrum voor Geestelijke Gezondheidszorg in Weert. Dit centrum komt tot stand door de samenwerking van het St. Jans Gasthuis, het Vincent van Gogh Instituut in Venray en de Riagg Midden Limburg. Met de komst van dit centrum wordt de basis gelegd voor een regionale, psychiatrische zorgverlening in Weert. De eerste steen wordt gelegd door D. Kaasjager (VWS) samen met M. van Haperen, vertegenwoordiger van het Cliëntenadviesbureau Noord- en Midden-Limburg. In het Regionale Centrum zal in de toe komst geestelijke gezondheidszorg geboden worden aan ouderen en volwassenen. Men kan er ambulant worden behandeld maar de moge lijkheid om te worden opgenomen bestaat ook. Met de komst van dit centrum wordt in Midden-Limburg een belangrijk zorgaanbod gecreëerd. Was men voorheen aan gewezen op het Vincent van Gogh Instituut in Venray of de Grote Beek in Eindhoven, straks kan men dichter bij huis terecht. Het ver zorgingsgebied van het centrum valt samen met het verzorgingsgebied van de Psychiatrische Afdeling van het St. Jans Gasthuis. Kerngemeenten in dit gebied zijn de gemeenten Weert, Nederweert, Stamproy, Hunsel, en Cranendonck. Het centrum wordt gebouwd op het terrein van het ziekenhuis aan de zijde van de Graafschap van Hornelaan. Het wordt een gebouw van drie bouwlagen dat in grote lij nen kan worden verdeeld in een ver- blijf- en behandelhuis. Bijzonder aan het gebouw wordt de binnentuin die ingericht wordt met terrassen en veel groen. De eerste steenlegging is symbo lisch; de eerste laag van het gebouw staat er al. Naar verwachting is het centrum begin 2001 klaar. Q *}ttye$<Mule«c Ziekenhuis Venray Waarom pikken de mensen dit allemaal? Ér wordt veel gepraat maar wij doen er niets aan. Wordt wakker voor het te laat is! Venlo heeft al lang geweten; eerst met een mooi smoesje om samen te werken met Venray en nu halen ze alles naar Venlo! Wat denken jullie als alles naar Venlo is? Er wordt altijd gesuggereerd dat elke seconde telt bij een ernstige ziektegevallen. Waar moet dat naar toe, mensen van Venray en omge ving. Waarom pikken wij dat. Waaromgaan wijneit met z'n allen demonstreren voor het te laat is? Begrijp, dat dadelijk de wachttijden alleen nog maar langer worden en wat te denken als je veel naar een specialist moet? Vooral voor oude ren, wat hoge kosten met zich mee brengt, en dat moet dan af van 'n kleine AOW. Wie betaalt dat? Schande! Venray met zoveel inwoners, de kerkdorpen niet te ver geten, dat dit ziekenhuis verloren gaat. Laat dit niet gebeuren! Mevr. Straatman. Hazen Waarom heeft CV De Piëlhaas een prachtig monument voor het jaar 2000 helemaal weggeduwd in het Odapark? Drie dansende hazen en een hazinneke waarvan de kleren tot op de draad versleten zijn. Ga maar eens kijken; 't is gratis. In het Theehuis staat een offerblok voor een vrijwillige bijdrage, s.v.p. geen horecamuntjes. Ja, het blijft Toch een gewoon Odapark. Ik heb nog even gedacht, Joop Wismans wordt dit jaar de prins van De Piëlhaas. Om de boerenbruiloft in het Theehuis te houden, zal hoogstwaarschijnlijk wel niet luk ken. daar is het park echt te klein voor. Of bij de buurman is mis schien nog een mogelijkheid, als hij zijn tuinhuisje iets groter bouwt tot aan het Theehuis, dan is dat pro bleem ook opgelost. En dan vieren we met z'n allen een ongelooflijk feest. Alle hazen en hazinneri.heb ben nu de mogelijkheid om een kunstwerk eens goed te bekijken, alvorens het geplaatst wordt in het centrum. De hazen dansen nu al in het Odapark. Wat wil je nog meer. M. Hermans-Hovens, Venray Loterij Om het voor iedereen gemakke lijk te maken, kun je de huur auto matisch per giro of per bank betalen. Het kost je niets meer aan huur. Maar bankopdrachten en extra afschriften worden niet altijd gratis gedaan door de bank, terwijl contant betalen niet meer mogelijk is. Het wachten is alleen nog, wanneer automatisch betalen in rekening wordt gebracht. Om het automatisch betalen te stimuleren, heeft Wonen Venray een loterij uitgevonden. Degene die een kalenderjaar lang onafgebroken automatisch hun huur hebben overgemaakt, dingen mee naar een prijs van 250 gulden (tien gelukkigen). Ik vind dit in strijd met gelijke behandeling, een vorm van discriminatie. Ook die 25 procent die onafgebroken hun huur hebben betaald, hebben recht op een lot nummer en ook het recht om een keuze te maken om de huur de le, 15e of 25e van de maand over te maken. Misschien kan Wonen Venray bij deze groep eens informe ren waarom zij niet automatisch betalen. Je zal maar net aan de grens van de huursubsidie zitten en je huur automatisch hebben overge maakt? Een loterij onder de huur ders die in een jaar tijd de onder- houdswoede van Wonen Venray over zich hebben gehad: Veltum 1998, schilderwerk alleen de voor kant; dakgoot en regenafvoer; ver nieuwen plafondplaten bovenetage; electra, schakelaars, stopcontacten, aardlek; vernieuwen sloten en deur krukken. De keuze van een VR- of HR-verwarmingsketel met de daar bij behorende huurverhoging. Verloot onder deze milieuvriendelij ke huurders bijvoorbeeld een aantal waterbesparende douchekoppen. Doe wat voor het milieu, maar laat een ander niet voor de kosten opdraaien. Minder verbruik, meer lasten. M. Hermans-Hovens, Venray Hazinne-avond Hiep hoi, het is weer bijna Hazinne-avond. Dit jaar gaan we alweer voor de 18e keer deze avond gezellig stappen en laten daarbij de mannen thuis. Dat is ook de bedoe ling van Hazinne-avond, tenminste dat dachten wij. Echter betreuren wij nu al een aantal jaren dat dit niet meer waar is. Daar waar met Hazinne-avond alleen de Hazinnen het café binnen mogen, blijken toch Hazen te zijn. Blijkbaar is het zeer onduidelijk vanaf hoe laat de man nen wél welkom zijn. Toch zou al bekend moeten zijn dat ze helemaal niet binnen mogen. Ook niet na 24.00 uur. Waarom wordt hier geen duidelijke bekendheid aan gegeven? Dit om frustratie en ergernis aan beide zijden te voorkomen. d.m.v. dit ingezonden stuk willen wij duidelijk maken dat dit niet zo moeilijk kan zijn. Het is ieder jaar zeer duidelijk welk café en welke joekskapel meedoet, maar niet dat Hazinne-avond ook na 24.00 uur De gemeente Venray is zo tevre den over de advisering voor de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) van de stichting Boncura dat ze niet met de speciaal daarvoor opgerichte instelling RIO (Regionaal Indicatie Orgaan) in zee wil gaan. Venray wil vergaande afspraken maken met Boncura en zich zelfs inzetten voor behoud van werkge legenheid bij de stichting als de gemeenten gedwongen worden VWG-advisering bij het RIO onder te brengen. De afspraken staan in het nieuwe contract dat Venray en Boncura hebben gesloten voor de WVG-advisering voor dit jaar. TEVREDEN De stichting Boncura bekijkt sinds drie jaar voor de gemeente of gehandicapten in aanmerking komen voor woningaanpassingen, rolstoelen of vervoer, en welke voorzieningen de beste zijn. Zowel de gemeente als het Gehandicaptenplatform zijn tevre den over het werk van Boncura. Per 1 april kunnen gemeenten worden verpliacht WVG-advisering bij het RIO in te kopen. Als dat ook gebeurt, zal Venray erop aandringen dat het Regionaal Indicatie Orgaan de WVG-adviseurs van Boncura overneemt, zodat de werkgelegen heid en daarmee de kennis en erva ring van de adviseurs behouden blijft. Een hele^veek, iedere dag op tele visie verschijnen. Dit 'overkomt' het logistieke bedrijf Irish Express Logistics in Venray. Het televisiep rogramma Start op Zes, dat iedere werkdag om 13.00 uur en in het weekend om 16.30 uur wordt uitge zonden via SBS6, heeft uitvoerig stilgestaan bij dit dynamische bedrijf. Het programma heeft als doel geïnteresseerden bekend te maken met bedrijven in heel Nederland. De redactie van het pro gramma, met als presentator Joost Buitenweg (Rien uit Goede Tijden, Slechte Tijden), heeft enkele mede werkers van Irish Express geïnter viewd en zijn ze te zien tijdens hun dagelijkse werkzaamheden. Het Ierse bedrijf Irish Express vestigde zich in 1998 in Venray en momen teel zijn er ruim 200 mensen werk zaam. De belangrijkste activiteit is de warehousing van producten in de IT-sector. Hiernaast worden aanvul lende werkzaamheden verricht waaronder klantspecifïek verpakken en licht montagewerk. De uitzendin gen met Irish Express in de hoofdrol zijn vanaf 19 maart op SBS6 te zien. Verder worden in de uitzending enkele markante plekjes in de gemeente Venray getoond, in ieder geval de Grote Kerk waar de film ploeg binnen is geweest en mogelijk ook het Odapark. Vorige^veek woensdagmiddag is een 48-jarige chauffeur uit Kessel met zijn vrachtwagen tegen een viaduct op de Bosserheide in Well gebotst. Hij had het bord met de maximale doorrijhoogte van 2.80 meter niet gezien en is vervolgens niets ver moedend met zijn 3.50 meter hoge vrachtwagen tegen het viaduct gere den. De chauffeur en zijn bijrijder, een 42-jarige man uit Venray. liepen door de botsing nekletsel op en heb ben zich onder doktersbehandeling moeten stellen. Over de omvang van de schade aan het viaduct en de vrachtwagen is nog niets bekend. alléén voor vrouwen is! Overigens ligt de schuld ook voor een deel bij enkele café-houders die het niet zo nauw nemen met de regels. Wij hopen naar aanleiding van dit stuit binnenkort te mogen lezen wat nu precies de regels zijn omtrent Hazinne-avond. zodat we met veel plezier de avond tegemoet kunnen gaan. Wij willen graag nog vele jaren genieten van deze éne avond in het jaar, met veel lol en plezier. Bij voorbaat dank. Meerdere Hazinnen. Vanaf I maart is het ontslag van Paul Franssen, horecamanager van De Artiest,een feit. Dat heeft de rechter bepaald. En. schouwburgdirecteur De Neef snakte vongc wees m onze krant naar rust. De vraag die nu volgt is eeue:. j-< ekea ;o - los..? K ua-.- i i 'In de strikte scheiding van kosten en opbrengsten van horecn b i de stichting cultureel centrum, die de schouwburg beheert. Een scheiding die er moet komen, zo heeft de gemeenteraad van Venray beslist. Immers subsidiegelden voor cultuur mogen niet gebruikt worden om de horeca te souffleren, om maar eens in theatertermen te spreken. Een scheiding die Paul Franssen wilde naleven es uitvoeren. Uit de rechtszitting is gebleken dat het schouwburgbestuur daar de tijd voor wil nemen. Drie jaar. Ware het niet beter geweest dat déze splitsing direct doorgevoerd was bij de verbouwing van de schouwburg? Dat had veel leed kunnen voorkomen. Waarom is daar nog drie jaar voor nodig? Het raadsbesluit is immers al twee jaar oud. Vragen, die vooralsnog onbeantwoord blijven. En wat is er dan allemaal in de tussentijd gebeurd. Wordt dit onderzocht? Volgens de gemeente komt er geen (extern) onderzoek naar. Waarom niet? Het is immers nu het moment om duidelijkheid te scheppen. Om afspraken te maken. Om feed in de toekomst te voorkomen. De Venrayse politiek is nu in feite aan zet. Het schouwburgbestuur func tioneert weliswaar geheel zelfstandig, maar is wel voor een groot deel afhankelijk van de gemeentelijke subsidie, lees het geld van de Venrayse burgers. De politiek heeft de mogelijkheid om die duidelijkheid te eisen en moet daar met te lang mee wachten. Een aantal weken geleden vroegen enkele bezorgde Venraynaren, waarvan de namen bij de directie van deze krant bekend zijn, wie de beerput van de schouwburg zou openen. Een onderzoek zal aantonen of die beerput er inderdaad fe. Is die er, dan moet de beerput open. Is die er niet. dan is dat met een onderzoek ook aange toond. Bmnenkort zal er waarschijnlijk een nieuwe horecamanager aangesteld worden. Deze man of vrouw zal, als er niets gebeurt, in dezelfde situatie terechtkomen als zijn of haar voorgangers. Waarschijnlijk met dezelfde afloop. En daarmee is niemand gedientC Christ van den Munckho^y met (aljl Ln in de swingetage De gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum laten een geza menlijk beleidsplan brandweer samenstellen door Ernst Young Consulting. In de voorstellen van het Project Versterking Brandweer (PVB), die uiteindelijk moeten leiden tot een nieuwe regionale brandweer Limburg-Noord, wor den beide gemeenten gezien als een mogelijke cluster. Tegen die achtergrond hebben de brand weerkorpsen in Venray en Meerlo- Wanssum hun samenwerking al eerder geïntensiveerd. Door een nauwere samenwerking lussen de brandweerkorpsen in Noord- Limburg kunnen de kosten van een noodzakelijke kwaliteitsver betering van de gemeentelijke brandweer worden beperkt. Het beleidsplan van Venray en Meerlo-Wanssum moet uitsluitsel geven over de brandweertaken in de toekomst, de kwaliteit die behaald moet worden en de kosten die daarmee gemoeid zijn. Het onderzoek kost de gemeente ^Venray ruim 47.000 gulden. De gemeente Venray wil dit jaar 10.000 gulden subsidie beschikbaar stellen voor het 'Maatjesproject' in Noord- en Midden-Limburg. Het project is een initiatief van Humanitas en het Cliëntenadviesbureau van de Geestelijke Gezondheidszorg (GGZ) en is gericht op het vermin deren van het sociaal isolement bij zelfstandig wonende mensen met (langdurige) psychiatrische proble men. Het project biedt deelnemers de mogelijkheid tot een gear rangeerde vriendschap met een vrij williger. De deelnemer en de vrij williger ondernemen een keer per week een laagdrempelige activiteit zoals een eindje wandelen, samen sporten of de markt bezoeken. Het project is voorlopig opgezet voor de duur van drie jaar. De Manifestatie Kies Techniek 2000 is afgelopen vrijdag en zater dag een groot succes gebleken. Niet alleen de Manifestatie zelf, maar ook de extra Doe-Dag Techniek op vrijdag. Kies Techniek trok op zaterdag liefst 4500 bezoekers, ruim duizend meer dan vorig jaar. Aan de Doe- Dag Techniek deden 800 leerlin gen mee aan ruim 20 verschillen de doe-activiteiten in het TOC. De Manifestatie werd zaterdag bij MMT International spectaculair geopend door twee leerlingen van het Raayland College en Mister Metallica, na een korte toespraak door Erik Peters (voorzitter Kies Techniek 2000). Mister Metallica bleek enorm aan te slaan bij de aan wezige kinderen, die allen zeer onder de indruk waren van de 'Ijzeren Man'. Naast de opening was er natuurlijk de helicopterlanding bij Custers Hydraulica, waar tevens de Groep Geleide Wapens De Peel enkele spectaculaire demonstraties gaf met de Patriot- en Hawk-raket- installaties. ORIGINEEL Door alle basisscholen was dit jaar enorm veel werk verricht om de techniek in beweging in het werk stuk te voegen voor de ontwerpwed strijd, zeer originele en milieuvrien delijke ontwerpen zijn tentoongesteld en de jurystond voor moeilijke opgave. De eerste prijs van de ontwerpwedstrijd werd uit eindelijk gewonnen door Basisschool Maria uil Oirlo. Hun ontwerp werd door de jury als meest origineel bevonden en gewaardeerd met een cheque van 500 gulden en een PC met alles erop en eraan, beschikbaar gesteld door Iris Automatisering BV uit Leunen. De tweede prijs werd gewonnen door Basisschool de Meent uit Leunen vanwege het gebruik van meerdere technieken. Een bedrag van 300 gul den mag de school vrij besteden. Basisschool De Flierefluit kreeg de derde prijs, een cheque van 200 gul den. De bedenker van de meest ori ginele slagzin zal over 2 weken in de Peel en Maas bekendgemaakt worden. Er zijn vele leuke, op tech niek gerichte slagzinnen binnenge komen, de beste zal een Xerox-kleu renprinter winnen. POSITIEF Vrijdags hadden 800 leerlingen van groep 8 van de basisscholen in Venray en omgeving al diverse doe- activiteiten verricht tijdens de nieuw ingestelde Doe-Dag Techniek in het TOC. De zeer enthousiaste leerlin gen hebben in groepen van 200 negentig minuten lang zeer actief doorgebracht. Vooral de reacties van leerkrachten uit het basis en voort gezet onderwijs waren zeer positief over de vele technische sectoren die in de doe-activiteiten waren onder gebracht. Dé fractie Van de Vorle heeft het college van burgemeester en wet houders in een brief laten weten verontrust te zijn over de ontwik kelingen betreffende de schouw burg en de zakelijke regelingen met De Artiest. 'Een ernstig ver schil van inzicht belemmert een goede voortgang van zaken', zo schrijft Joost van de Vorle in de brief. Vorige week sprak de kantonrech ter in Venlo de scheiding uit tussen het bestuur van de schouwburg in Venray en horecamanager Paul Franssen van theatercafé De Artiest. Van de Vorle heeft de indruk dat het schouwburgbestuur te hoog heeft ingezet op de opbrengsten van het horecagedeelte De Artiest. 'De in de dance room SHE, SHE AND Th de sensatie van Brabant r Gert en Hermien in de dance room JE HE-DEVILS 't de dochters van DE SJONNIES JfÉÉfearft 3 ui -4> cü 3 deuren open tot 2.OÖ u^H 4.00 u gesloken Eetgelégenheden open tot 3.3^u tel 0485 385045 tegenvallende resultaten, als gevolg van desinvesteringen door hel schouwburgbestuur hebben geleid tot een verstoorde arbeidsverhou ding met de manager van De Artiest, terwijl de inkomsten zich onder de betreffende manager verbeterden. Ons is gebleken dat het bestuur niet overeenkomstig de opdracht van het raadsbesluit heeft gehandeld: het horecagedeelte moest volgens dit besluit als zelfstandig deel functio neren. Is het college ervan op de hoogte hoe en of alle gemaakte kos ten van het theater rechtmatig zijn berekend en wel deel hiervan voor rekening van De Artiest is? Bent u van mening dat de berekening van de kostenverdeling vooraf duidelijk gescheiden moet blijven?' RECHTER Volgens de fractie blijkt uit de uit spraak van de rechter dat het schouwburgbestuur de manager van De Artiest direct taken opdraagt. 'Dit terwijl het horecadeel zelfstan dig dient te functioneren. De manager staat op de loonlijst van de schouwburg. Dit werkt vertroebe lend waar het de resultaten van de schouwburg betreft'. Verder vindt de fractie dat de goedgekeurde jaar rekening "98-'99 en het beleidsplan 1999-2000, waar de partij al eerder om gevraagd heeft, terstond beschikbaar dienen te zijn voor de raad en dat sacties in de subsidie sfeer anders het gevolg dienen te zijn. Ook wil de fractie dat de advies rapporten ter inzage van de raad worden gegeven. Ook de niet opge volgde adviesrapporten. 'Een intern onderzoek, bestaande uit afgevaar digden van de raadsfracties, moet de raad inzicht geven hoe gemaakte winsten ten goede van de Venrayse cultuur kunnen worden aangewend en welk deel ervan als subsidie voor de schouwburg bestemd kan wor den. Is het college bereid om zono dig de bestuurlijke- en de operatio nele sector van de schouwburg daadkrachtig te verbeteren?', zo vraagt de fractie zich af. Zaalvoetbalvereniging Den Haag/Trimeur, maandag in sporthal De Wetteiing tegenstander van HVC/Computerwork in de halve finale van de landelijke beker, zit zonder bestuur. De coach, tevens hoofd sponsor van de Haagse vereniging, is een van de zestien verdachten in de drugszaak rond VVM en Den Haag/Trimeur. Met de coach werden vorige week ook de voorzitter en penningmeester van Den Haag/Trimeur gearresteerd. Dat meldt NftC Handelsblad. De krant baseert zich op vertrouwelijke politiedossiers. Justitie verdenkt de bende onder meer van smokkel van 1.200 kilo cocaï- nepasta van Colombia naar Europa. Alle zestien gearresteerden zijn lid, of hebben banden met de Haagse vereniging. De hoofdverdachte in de geruchtmakende drugszaak is een voormalig IRT-informant uit Haarlem. De man, bijgenaamd De Limburger, is naast lid ook sponsor van Den Haag/Trimeur. Volgens NRC Handelsblad heeft hij zijn drugsforiuin gebruikt om voetballers in binnen- en buitenland om te kopen. Zo kon hij uitslagen van wedstrijden beïnvloeden en extra winsten boeken via het gokcircuit. Mr. C. Korvinus. de raadsman van de Haarlemmer, omschrijft de aanklacht tegen zijn cliënt als 'flinterdun'. STATIONSWEG 13 VENRAY 0478 515010 Kies Techniek trekt 4500 bezoekers

Peel en Maas | 2000 | | pagina 7