cUettatett Rolduc, een roeping Een wandeling door de bijbel Oude fofo Onjuist aanbieden afval En verder... Symbolen in de liturgie Gingen ons door de Dood voor naar ons eeuwig Vaderhuis: Werden door het Doopsel kind van God en lid van onze geloofs gemeenschap: P.R.- activiteiten PEEL EN MAAS donderdag 24 februari 2000 - Pagina# Grote Kerk Deken: J. Co'ènen, Eindstraat 6, tel. 550740; Pastoor: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat 1, tel. 511385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis jrd. Jacobus v. Dijck; jrd. Jan en An Swinkels-v. Dijck en overl. fam. (kolk); Anny Cornelissen- Heldens (kolk); Sraar Hendriks; Ine Giantsios-Ariens (kolk); Gerrit Lindérs en overl. ouders; jrd. overl. ouders Scheepers-Geubbels en overl. zoon Frans; Maria Jansen-Hendriks (verj.); Jac Dierx; 6wd. Wim Derkx; 6wd. i Marie Jans-Beken-Derikx. 1 Zondag: 8e Zondag door het jaar. 9.30 Johan Claessens en beide echtgen. Johanna Fleurkens en Theodora Bistervels en voor Wilhelmina L Claessens; jrd. Johan Hendriks; Mies en I Frans StappersJPouwels; ouders v. j" Kessel en zonen Jan en Teng; 11.00: Gezinsmis; Marianne v. Bracht-Onckels (kolk); Gerrit Strijbosch (kolk); jrd. ep. Ser Bovee-Claassen; Ine v. Kessel- Lamers; (kolk) Riek Willems-Vousten en overl. ouders: overl. ouders Jan en 1 Anny Schwachofer; Wim Driessen en J overl. fam.; jrd. Harrie Janssen; j Annemie Steeghs-Bonants (verj.); Maandag: 9.00 H. Mis overl. fam. de Vilder-Rutte; Dinsdag: 9.00 H. Mis voor alle overle- denen, waarvoor nooit gebeden wordt. Woensdag: 9.00 H. Mis Johan i Schwachofer en overl. fam.; Donderdag: 9.00 H. Mis overl. fam. de Vilder-Rutte; 1 Vrijdag: 9.00 H. Mis voor Gerarda Broers; jrd. Karei de la Roy; ouders i Schols-Leers en overl. fam.; Dienbeurten: za 19.00: Ties T., Jasper, Thorsten, Rowan, Paul, Ingo en Robert; i zo 09.30: Leon en Wilvert; zo 11.00: Anja, Sjoerd D., Stef B., Tina, Daphne en Judith. Lectoren: za. 19.00: A. Noyens; zo l 09.30 L. Truijen; zo 11.00 J. Truijen. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hargog;. Lect.:B,. Kuiper Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: P. Wittenbols. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapek Voorganger: B. Faas. Maandag: 10.30 Liturgieviering Den Heuvel. Voorganger: Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medita tie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en medi tatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintentiesma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Kinderwoorddienst m.m.v. Crescendo; Riet Elbers- Holtermans (kolk); Egene Samson (kolk); jgt. Joos v.d. Bekerom; ouders v. Soest-Swinkels; Jan v. Soest-Heesen, Marie v. Soest en Theo; jgt. Teng Jacobs en dochter Truusje; Zondag: 8.30 ouders Koppens en Wismans; 10.30 m.m.v. Zangers v. St. Frans?; overl. fam. Linders-v.d. Woldenberg; 12.00 doop Nikita de Bruijn, Graetenslr. 9; Maandag: 18.30 voor onze parochie Venray-zuid; Dinsdag: 18.30 voor wereldvrede; Woensdag: 18.30 voor slachtoffers van zinloos geweld; Donderdag: 18.30 jgt. Amoldina Aben- v.d. Mond en overl. fam; Vrijdag: 18.30 Tonny Ewals; overl. fam. Thielen-Hendriks; overl. fam. Slits. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Geen Kinderwoorddienst. 19.15 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; m.m.v. Chrisko; jgt. Harry Litjens; Dora Oudenhoven-Pouwels (kolk); Johanna Munten-Winkelmolen. Parochie Oostrum Zondag: 10.00 jrd. W. Daniels en zoon Bert; Joh. Verheijen; Joh. Kleuskens, Piet Peeters; Mina Comelissen-v.d. Boom; mw. Derickx-v. Rooy; Dinsdag: 9.00 H.Mis voor de tijdelijke en geestelijke belangen van de parochie; Donderdag: 9.00 H.Mis; Mina Cornelissen-Boom (namens de bejaar den); uit dankbaarheid en voor een bij zondere intentie; Misd.: Marloes Derksen, Anne Basten, Elke Euwes en Danielle Engels. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); overl. ouders Voermans- Strijbosch; st. overl. ouders Peeters, Wijnhoven, Achten, Sanders en zoon Jan; st. Teng Steeghs en Hendrika Versteegen; overl. ouders Heidens- Snellen en zoon Jan; Teng Bots, Johanna Bots-ten Haaf en zoon Sjaak; overl. ouders Speijcken-Rongen (jrd. pap); overl. ouders Duijf-Rongen en zoon Pieter; Johanna Gerrilsen-Roelofs; uit dankbaarheid 94e verj. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); overl. ouders Martinus Stevens, Huberdina Lenssen en dochter Anna; overl. ouders Rutten-Simons; overl. ouders Turlings-Thielen; uit dankbaar heid (G). Woensdag: 9.00 H. Mis pastoor Schram; Vrijdag: 9.00 H. Mis t.e.v. H. Hart en voor priesterroepingen; st. Herman Kerkhoff, Anna Vervuurt en wederz. Schoonouders; Sef Kunen (verj.). Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 overl. ouders Geerets- Classens; Anna Willemsen-v. Roosmalen; jrd. overl. ouders Smulders- Philipsen; jrd. Antoon Dinghs en Wilhelmina Kemmelings; Har Friesen; Jan Rambags; Nella Classens-Janssen en Geert Classens; jrd. Johanna Baltussen-Jacvobs; overl. ouders v. Kuyck-Verrijdt en kinderen. Lapelaan Hoedemaeckers is bereikbaar onder tel. 582385. Misd.: Thijs, Susan, Karin en Bram. Parochie Leunen 8e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. Johanna Vennekens-v. Rensch en Martinus Vennekens; overl. ouders Direks-Derkx en overl. fam.; Leo Cox en Stephanie Cox-Vervuurt;; Hendrikus Claessens en Gertruda Claessens-Gussen en overl. fam.; Mien Claessens-Voermans (5); jrd. Anny Willemssen-v. Staveren; gest. Jrd. Truus Janssen; gest. Jrd. Maria Janssen. Zondag: 10.00 Hgm. overl. fam. Goumans-Michels; pastoor Jan Hafmans; overl. fam. Peeters-Beetz; Willem Bal en Denise Bal-Buray; overl. ouder Emonts-Nellen en Piet Emonts. Maandag: GEEN AVONDMIS; Dinsdag: GEEN AVONDMIS; Woensdag: GEEN AVONDMIS; Donderdag: 19.00 lsm. Theo Pouels; Vrijdag: GEEN AVONDMIS; Misdienaars: za 19.00: Björn Geurtjens en Job Nellen; zo 10.00 karlijn Pouwels en Paulien Weijs; weekbeurt: groep 2. Lectoren: za 19.00: Jan Reintjes; zo 10.00 Annie Reintjes. Aan belangstelling had de fotograaf geen gebrek toen hij in 1920 een opnj me van het Henseniusplein maakit Rondom het standbeeld van Hensenim (Henschenius). Godefricus Hensen, geboren Venray in 1601, poseert en presenteen zich de jeugd van Venray. Links Hoedemaekers, later drogisterij di Vijzel en fotozaak M. Hoedemaekers, Jan v.d. Putten Rectoraat Heide Zondag: 8e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis t.intentie van Nella v. Kempen-Willems en overl fam.; misd.: Joep, Mieke, Joke, Martin, Willeke en Geert. Rectoraat Veulen 8e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. kinderwoord dienst; jgt. Piet Spreeuwenberg en Maria Philipsen; jgt. Petran Muyzers; gest. Jgt. Kindern Willems; Jeu Derkx; Wim Hendrix; Vrijdag: 8.30 le vrijdag; woorddienst t.e.v. H.Hart t.b.i. Misdienaars: za: Willem, Richard, Karei en Patrick Lektor: za: A. Classens. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 kinderwoorddienst (volkszang); ouders Jeu Derikx en Marie Derikx-Hendriks; Sjang Arts (buurt); jrd. Louis Arts; jrd. Tom v. Lipzig; overl. fam. Mulders-Maessen en Maria Slangen-v. Montfort; Zondag: 10.00 Jeu Claessens; past. Hillebrandt; Maandag: 19.00 intenties van de parochie; Woensdag: 19.00 Truus Spreeuwenberg-Philipsen (verj.); Jean Arts (kaartclub); Vrijdag: 19.00 voorde zieken; Misdienaarsbeurten: za 19.00:Paul en Gijs; zo 10.00 Anneke, Daan, Marian en Sandra; ma 19.30 Linda en Rinske; woe 19.00 Maartje en Ilaisa; vrij 19.00 Mark en Niels. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 jgt. Joh. V. Dijck- Hendrika Hoedemakers/A.M. Sanders kinderen; To Arts-Verkoeyen; misd.: Mirte v. Loenen en Irma Verstegen; Zondag: 10.00 Johan Janssen (v.d. buurt); misd. Laura Dielissen. Woensdag: 19.00 jgt. Gerardus Pubben; jgt. Piet Arts en Maria v. Cuyck; Piet Janssen; Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 jgt. Harrie Arts; Zondag: 10.00 jgt. P. v.d. Pas; Maandag: 19.00 H.Mis; Donderdag: 19.00 H.Mis; Vrijdag: le vrijdag v.d. maand; school- mis. Misdienaars: za: Fieke en Linda; zo Karin, Ellen, Joost en Laura; Lezers: za: Lies v.d. Heuvel; zo Jan Classens. Rectoraat Smakt Zondag: 10.00 Hoogmis voor: Arnold Reijndes; overl. ouders v.d. Winkel- Geurts; Harrie Pingen; Wim Michels en Bertha v. Rijswijk; lect.: Truus Goumans. 14.00 doopviering Yoni Ballegooy; 15.30 doopviering Sandra Meijer. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. 7e van de 9 woensdagen; 9.30 H. Mis; tot zeker intentie; Annie Janssen-v.d. Sluis en overl. fam. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindemevendienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitgeno digd een kopje koffie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema Het werkelijke Armageddon. Waarom? Wanneer?in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 27 feb. is er een eucharistieviering van de oecumenische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de.viering is: Liefde, een groot woord. Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. lktekstv:Diensten: D.V. Zondag 27 februari om 10.00 en 14.30 uur: Evangelist J.A.J.Bals, Horst. 's- Morgens is er kinderoppas. Bijbelcontactavond Donderdagavond 2 maart zal het gaan over: 'Geen toevalligheden bij God'. Gesproken zal worden over 2 Koningen 8:1-6. Aanvang 08.00 uur. Iedereen is welkom. Catechisaties: Deze zijn maandag en dinsdag op de gebruikelijke tijden. Uitnodiging voor de gezinsmis Op zondag 27 feb. a.s. is er weer een gezinsmis. Als thema in de vastentijd hebben wed gekozen voor: Mijn wereld, jouw wereld. Kom zondag naar de gezinsmis om 11.00 uur in de Grote Kerk en bouw samen met ons aan Een Wereld. Tot dan. Werkgroep gezinsviering Bijbelgemeente Venray Iedere zondag. Hartelijk welkom in de diensten (evangelisch, baptistisch) die gehouden worden in gebouw de Kemphaan, Kennedyplein 1 te Venray. Kernwoorden gemeente: ontmoeting, vriendschap, aandacht en zorg! Voorde kinderen is er iedere zondag zondags school en er is crèche voor de allerklein sten. De diensten beginnen om 10.0(1 uur. Na afloop is er de mogelijkheid om gezamenlijk koffie te drinken. Ook diverse gespreksgroepen rondom de Bijbel door de weeks. Inlichtingen: R, Lammers, tel. 0478-586001 of R. Korver, tel. 077-4641936. De politie heeft maandag in samen werking met de gemeente op diverse plaatsen in Venray gecontroleerd op het onjuist aanbieden van huisafval Het gaat hierbij om het neerzetten van vuilnis naast (in plaats van in) de daarvoor bestemde bakken. De controle vond plaats ter hoogte van de Lupine, de Kruidenlaan, de Kiosk, de Mozartstraat, de Bachstraat, de Veltumse Kleffen en de Haammakerstraat. In totaal werden 120 vuilniszakken op genoemde lokaties geopend en afgevoerd. In die vuilnis zakken werden van 9 personen naam en adres aangetroffen. Het is nog niet bekend of hieruit 9 keer proces-verbaal volgt. Op het onjuist aanbieden van huisafval staat een boete van 100 gul den. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Het askruisje De uitdrukking "een askruisje halen" klinkt veel katholieken nog bekend in de oren. Op Aswoensdag krijgt de gelovige in de viering een "askruisje" als teken dat hij de veer tigdagentijd ingaat, een tijd van bezinning, bekering en boete. Dit askruisje verenigt eigenlijk twee symbolen in zich: het gebruik van as en het kruisteken. Het gebruik van as was oorspronkelijk een teken van rouw. In de joodse godsdienst bete kende de as naast vergankelijkheid en nietigheid, ook vernedering, smart en boete. Met het teken van het kruis In deze laatste betekenis ging het gebruik van as een rol spelen in de christelijke liturgie als een vast onderdeel van de officiële boete ritus. Aan het begin van de 40-daag- se boetetijd kregen de boetelingen as op het hoofd gestrooid en het boetekleed opgelegd. Toen in de 10e eeuw het belijden van zonden en het boete-doen andere vormen ging aan nemen, sloten zich meer en meer gelovigen aan bij dit gebruik. Al vroeg in de geschiedenis van het christendom maken christenen het kruisteken: over zichzelf, over ande ren of over voorwerpen. Het krijgt ook snel een plaats in de liturgie: bij de viering van het doopsel, het begin van de eucharistieviering, bij wijdingen. Met het kruisteken wordt steeds weer aangeduid, dat alle De bijbel blijft mensen aanspre ken. In toenemende mate zelfs. In de laatste 25 jaar verviervoudigde het aantal jaarlijks verkochte exem plaren in Latijns Amerika. En sedert de politieke omwentelingen in Oost- Europa, waar de bijbel jarenlang verboden was, is de vraag ernaar enorm. Volgens een recente bereke ning is er daar behoefte aan 68 mil joen exemplaren in tenminste 34 talen. Opmerkelijk is, dat velen in de westerse wereld, met dat boek, waar andere culturen nu om smeken, niet meer goed raad weten. Ze vinden het maar een vreemd en moeilijk boek. Op maandag 3 april om 20.00 uur opent de Wergroep Bijbeltentoonstelling Venray een tentoonstelling in de Vredeskerk te Venray, die geheel aan dat boek gewijd zal zijn. Aan de opening zul len enkele koren meewerken. Deze tentoonstelling, "Het Boek dat blijft", die voor het publiek te bezichtigen is van 3 april t/m 13 april, stelt de bezoekers niet alleen in staat om te zien hoe de Bijbel in de loop der eeuwen tot ons gekomen is, maar geeft ook inzicht in wat dat boek ons wil zeggen. Deze, door het Nederlands Bijbelgenootschap ont worpen tentoonstelling, stelt bezoe kers in staat een "wandeling door de Bijbel" te maken. Aan de hand van illustraties en panelen kunt u de rode draad door dit boek volgen van Genesis tot Openbaring. Op dat punt stapt u als het ware het boek Openbaring binnen en ziet u wat wij mensen van Gods aarde gemaakt hebben, en, door aanflitsende "black light"-lampen, wat Gods bedoeling met ons en zijn schepping is. Vervolgens wordt in beeld gebracht, hoe dat Boek in de loop van 1500 jaar ontstond en van hand tot hand ging, eerst geschreven (let terlijk monnikenwerk) en vervol gens gedrukt; hoe het vertaald werd en nog steeds wordt; en wat de pro blemen zijn die daarbij overwonnen moeten worden. Voor liefhebbers van oude uitgaven zijn ook prachti ge voorbeelden te zien van histori sche bijbels. De bijbeltentoonstelling is dage lijks geopend van 14.00-17.00u en van 18.00-21.00u. Werkgroep Bijbeltentoonstelling Venray; Voorzitter R. Lammers, tel.0478-586001 genade ontspringt aan Christus' heilswerk, waarvan kruisdood en opstanding de kern vormen. "Bekeert u en gelooft in het evange lie" Werd vroeger bij het opleggen van de as gezegd: "Mens, bedenk dat ge stof zijt en tot stof zult weder keren", tegenwoordig is dat meestal: "Bekeert u en gelooft in het evange lie". Deze laatste formulering drukt misschien beter uit, waarom het gaat in de Veertigdagentijd ofwel "vas ten" die met Aswoensdag een aan vang neemt: omkering, bekering om met Pasen opnieuw herboren te worden tot kinderen van God, die leven volgens het evangelie. Ton Peters ofm Laten we serieus werk maken van de veertigdaagse vastentijd: heel nuttig in een tijd van steeds meer bezitten en consumeren. U bent van harte welkom voor het askruisje in onze kerk: Aswoensdag 8 maart om 19.00u. Cor van der Sterren, 85 jr; Wil Jeuken, 86 jr; Betsy v.Rooij- Hurenkamp, 74 jr; Hanny de Beer- Stensen, 77 jr; Maria Schuh, 76 jr; An Derickx- Klomp, 97 jr; Nelly van Waayenburg-Cremers, 93 jr; Riet v.Toor-Stapels, 74 jr; Wim Derkx, 58 jr; Marie Jans-Beken- Derikx, 87 jr. De mensen van voorbij Wij noemen ze hier samen. De mensen van voorbij Wij noemen ze bij namen. Zo vlinderen ze binnen In woorden en in zinnen. De naam, een roos, een gebaar, Zo leven we even bij elkaar. De mensen van voorbij Ze blijven mét ons leven. De mensen van voorbij Ze zijn met ons verweven. In liefde, in verhalen. Die we zo graag herhalen, In bloemengeuren, in een lied Dat opklinkt uit verdriet. De mensen van voorbij, We zullen ze niet vergeten, De mensen van voorbij, Zijn in een ander weten. Nu mogen ze daar wonen, Waar pijn niet kan komen. De mensen van voorbij Zijn in het Licht, zijn vrij. zijn er bijna 30 mensen méér gaan deelnemen aan de Kerkbijdrage: door deze Kerkbijdrage wordt Kerk mogelijk gemaakt" in Venray. Dus, als u de kerk een warm hart toedraagt: steun haar door gebed maar ook finan cieel, al is uw bijdrage nog zo gering. U kunt zich alsnog opgeven bij Dhr.WH.Kremer, Mgr.Nolensstraat 12 e.v. tel. 581000, of schriftelijk bij een der priesters. En aan wie al meedoet: heel hartelijk dank! hebben ook de kinderen die dit jaar de Eerste Heilige Communie doen, zich aan ons -de parochies- gepresenteerd. Dat gebeurde in een enthousiaste Gezinsmis op 30 janu ari. De data van de Eerste heilige Communie zijn 21 en 28 mei. Zouden de ouders trouwens besef fen dat hun kinderen de Communie alleen maar kunnen doen, doordat er Kerkbijdrage betaald wordt...? —verdienen heel wat mensen een enorme pluim en zeer veel dank, Speciaal zou ik hier drie groepen willen noemen. Op de eerste plaats de dames die ons kerkgebouw trach ten schoon te houden. Vóór ieder weekend gebeurt dat heel secuur, en als 's maandags de bouwers weer aan de slag gaan, wappert het stof weer overal heen! Een compliment voor onze dames en een bemoedi ging: het einde van het bouwen komt in zicht. Even volhouden nog, dames, want u weet wat van de laat ste loodjes gezegd wordt.... Op de tweede plaats onze altaar bouwers. Op maandag 14 februari werd het hoogste punt bereikt. Het wordt schitterend: heel veel dank aan onze vrijwillige altaarbouwers! En tot slot -maar niet in het minst- de werkgroep Avondwake. Met zorg, medeleven en veel gevoel steeds weer paraat. Altijd een opge wekt "we gaan weer aan de slag" als een Avondwake wordt gevraagd. Enorme dienstbaarheid op een moeilijk moment: dank, duizend maal dank..! —zal op zondag 19 maart "onze" pastor Hub de Wit ofm zijn 50-jarig priesterfeest vieren, Deo volente. Omdat u hem daar zeker mee wilt feliciteren nogmaals zijn adres: Biest 43; 6001 AP Weert. —komt ook voor "kapelaan" Van Dijck de priesterwijding in zicht. Noteert u alvast de datum: zaterdag 17 juni om 10.30u in de kathedraal in Roermond. Hij hoopt de eerste H.Mis in Venray te vieren op 24 juni om 19.00u in onze St.- Petrus'Bandenkerk en op zondag 25 juni om 10.30u in de Paterskerk. Hoe het feest gestalte krijgt: daar op wordt nog gestudeerd... J.Coenen, pastoor-deken Jara vd.Mortel; Ilona Boom; Nando Seuren; Joosje Wiertz; Kirsten Arts; Luc Hesen; Marsha Steeghs. Proficiat, kinderen en (peet)ouders! De St.-Petrus'Bandenkerk en de Paterskerk hebben ontwikkelen beide P.R.-activiteiten. De Grote kerk publiceert maandelijks in Peel en Maas; de Paterskerk benut andere media om de parochianen te infor meren. Onlangs is een werkgroep opge richt, die ernaar streeft de P.R. voor Venray-kom centraal te organiseren. De commissie geeft beide kerkbe sturen adviezen, welke informatie van belang is, welke media daarbij betrokken worden, etc. Doel is om in het najaar van 2000 de informa tievoorziening voor Venray-kom vanuit één redactie te organiseren. Priester worden is antwoord geven op de roepstem van Jezus om Hem te volgen, met heel je hart, met heel je leven, en zo de mensen te dienen in Zijn kerk. Rolduc, het seminarie van het bisdom Roermond, biedt en uitstekende opleiding. Voor oudere kandidaten (ongeveer 35 jaar) is er een verkorte route mogelijk. Neem deel aan het informatie weekend op 18/19 maart a.s. Voor inlichtingen en aanmel ding: Rector J.Vries, Heyendahllaan 82, 6464 EP Kerkrade 045-5466810 5466888 COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDACTIE-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9, 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN, EIND STRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN

Peel en Maas | 2000 | | pagina 22