DIRKX VAN SOEST Bekendmakingen gemeente Venray wet milieubeheer woningwet wet ruimtelijke ordening Bekendmaking ^Commissies^ TAXATIES JjiejbW Vorstebal Inloopavond Borstkanker- patiënten afd. Venray Geslaagd Wanneer ben je nu echt verslaafd? Vogels van de Groote Peel Oud papier Inschrijven Optocht 2000 Kre-Anita trakteert Kinderopvang de Nissehoff ^RATTINGENbv! PEEL EN MAAS P donderdag 24 februari 2000 - Pagina i Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krach tens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning worden milieu voorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: 1. Nelissen Pluimveebedrijven Bv, Rotven 8 te Oirlo voor een revi sievergunning op grond van arti kel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een pluimveehouderij, gelegen aan de Rotven 8 en Rotven ongenummerd te Oirlo. 2. Maatschap Classens, Boddenbroek 3 te Oirlo voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een pluim veehouderij, gelegen aan de Boddenbroek 3 te Oirlo. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu ver leend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage van 24 februari 2000 tot en met 6 april 2000 (6 weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. diegenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. diegenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning (waaronder een schorsingsver- zoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieën van bedrijven vrijgesteld van de ver gunningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescher ming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.-meldingen zijn binnengeko men van: 1. G.H.J. Geurts, Loobeek 2 te Venray voor het oprichten van een inrichting ingevolge het Besluit opslag propaan aan de Loobeek 2 te Venray. 2. J.H.E. van Nisselsroy, Eindstraat 12 te Venray voor het van toe passing worden van het Besluit detailhandel- en ambachtsbedrij- ven aan de Eindstraat 12 te Venray, 3. Rijwielhandel Profil Venray, Beek 74-76 te Venray voor het van toepassing worden van het Besluit Detailhandel- en Ambachtsbedrijven aan de Bleek 74-76 te Venray. 4. Rijwielhandel Th. Swinkels, Boodenstraat 26 te Leunen voor het van toepassing worden van- het Besluit Detailhandel- en Ambachtsbedrijven aan de Mgr. Hanssenstraat 17a te Oostrum. De meldingen kunnen worden ingezien van 24 februari 2000 tot en met 9 maart 2000 (2 weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Bovengenoemde meldingen moe ten nog worden beoordeeld. Venray, 24 februari 2000 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingeko men bouwaanvragen. het bouwen van een bijkeuken aan de Allegrostraat 18 te Venray tnv P. Pouwels, Allegrostraat 18; het vergroten van de woning aan deThijm 3 te Venray tnv L.J.M. van de Ven, Allegrostraat 37 te Venray; het vergroten van de woning aan de Hoofdstraat 26 te Oirlo tnvJ.P. Verkoeijen, Hoofdstraat 26; het veranderen van een bedrijfs gebouw aan de Witte Vennenweg I te Venray tnv Frans Maas Logistics Venray B.V., Postbus 5062 te Venray; het vergroten van de woning aan de Vicarieweg 26 te Leunen tnv A.J.M. van Hees,Vicarieweg 26; het bouwen van een tuinbouwkas aan de Geysterseweg 28 te Oostrum tnv T. van der Male, Geysterseweg 28; het vergroten van de woning en bouwen carport aan de Veenmos 38 te Ysselsteyn tnv R.W.A.P.M. Michiels,Veenmos 38; het vergroten van de woning aan de Wethouder Reintjesstraat 15 te Leunen tnv R.L.J. Weijs, Wethouder Reintjesstraat 15; - het vergroten van de woning aan de Weegbree 9 te Venray tnv J.C.M. Cremers, Weegbree 9; - het vergroten van de woning aan de Laagriebroekseweg 4 te Leunen tnv A.G.S. Fleurkens- Peeters, Laagriebroekseweg 4; - het bouwen van een serre aan de St. Jozeflaan 60 te Smakt tnv J.M.T.G. Janssen, St. Jozeflaan 60. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. het vergroten woning aan de Heidseweg 56 te Heide tnv J.M.M. Janssen, Heidseweg 56; het bouwen verbindingsgang aan de Bergweg 2 te Venray tnv Stichting Woon-Zorgpalet, Bergweg 2; het bouwen van een carport aan de Marjolein 35 te Venray tnv M.L.G. van der Markt, Marjolein '35; het veranderen carport in ber ging/bouwen carport aan de Marjolein 33 te Venray tnv H.J.M. Geerards, Marjolein 33; het vergroten van de woning aan de Pastoor Verheggenstraat 35 te Castenray tnv C.L.M. Sommers, Pastoor Verheggenstraat 35; het vernieuwen en vergroten werktuigen berging aan de Meerselsepeel 5 te Ysselsteyn tnv RJ.B.M. Hermans, Meerselsepeel 5; het bouwen van een terrasover kapping schuifpui aan de Hubertusstraat 13 te Venray tnv J.J. Bekenes, Hubertusstraat 13; het herbouwen woning aan de Deskesven 9 te Merselo tnv P.H.T. Beckers, Deskesven 9; - het aanbouwen stal (opslagruim te) aan de St. Jozeflaan 2 te Smakt tnv Goumans-Hermus V.O.F., St. Jozeflaan 2; het vergroten garage/aanbouwen tuinhuisje aan de Campagnestraat 4 te Castenray tnv G.J. van Knippenberg, Campagnestraat 4. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waar op de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouw toestemming afgegeven. - het bouwen berging aan de Kattestaart 20 te Venray tnv P.J.M .Jakobs, Kattestaart 20; - het veranderen garage tot berging aan het Herderstasje 13 te Venray tnv J.G.M. Vervoort, Herderstasje 13; het vergroten woning aan de Menuetstraat 9 te Venray tnv J.E.E. Kallen, Menuetstraat 9; het bouwen van een tuinhuisje aan de Truus Schröderstraat 6 te Venray tnv R.A.M. Jacobs, Truus Schröderstraat 6. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestem- mingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschik king is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen. - het aanbouwen kantoorruimte aan het Witzand 7 te Venray tnv P.F.C.M.Ariaens.Witzand 7; het veranderen/vergroten bedrijfsgebouw aan de Deputé Petersstraat 30 te Oirlo tnv Coöperatie Saweco U.A., Deputé Petersstraat 30; - het bouwen van een zeugenstal aan de Paardekopweg I la te Ysselsteyn tnv Maatschap G. en G. Arts, Paardekopweg I la; - het bouwen van een zeugenstal aan de Teeuwenhofweg 3 te Leunen tnv Maatschap Direks, Teeuwenhofweg 3. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 25 februari 2000 geduren de 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel I9WRO/50 Woningwet). Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouwaan vragen. het bouwen van 12 woningen, 2 woonwagenstandplaatsen en 2 woonwagens aan de Overloonseweg te Venray tnv Stichting Wonen Noord-Limburg, Postbus 210 te Venray; het bouwen van een woning aan de Gerrit Artsstraat te Castenray tnv H. v.d.Ven, Lollebeekweg 43 te Castenray; - het bouwen van een woning en kantoor aan de Veulensewaterweg I I te Veulen tnv L. Vissers, Middenpeelweg 8 te America. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 25 februari 2000 geduren de 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Bestemmingplanvrijst elling t.b.v. uitvoeren van werken Burgemeester en wethouders heb ben op 17 februari 2000 middels toe passing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening bestemmings planvrijstelling verleend voor het uit voeren van werken ten behoeve van de aanleg van een rotonde op de krui sing van de Noordsingel/Westsingel te Venray. Belanghebbende zijn ingevolge de Algemene wet bestuursrecht gedu rende 6 weken na de dag van verzen ding van de vrijstelling bevoegd daar tegen een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders in te dienen. Venray, 24 februari 2000 Burgemeester en Wethouders v^n Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen PEEL EN MAAS on line www.vandenniunckhof.nl/ nieuws De gemeente Venray maakt bekend dat zij overgaat tot Europese aanbe steding van het leerlingenvervoer voor het schooljaar 2000/2001, vol gens de openbare procedure. Vervoersbedrijven worden uitgeno digd op deze aanbieding in te schrij ven. Het 'Bestek leerlingenvervoer schooljaar 2000/2001is verkrijgbaar bij de publieksbalie van de gemeente Venray en wordt op verzoek toege zonden. Dit bestek alsmede nadere inlichtingen kunnen tot 25 maart 2000 bij de gemeente Venray worden verkregen (tel. 0478-523333). Opening van de inschrijvingeh vindt plaats op donderdag 30 maart 2000 om 10.00 uur in het gemeentehuis. De gemeenteraad van Venray ver gadert op dinsdag 29 februari 2000 om 19.00 uur in het gemeentehuis. De vergadering is openbaar. Belangstellenden zijn van harte wel kom. De agenda luidt als volgt: Onderdeel A: I.Opening; 2. Mededelingen; 3. Spreekrecht publiek; 4.Vaststelling van de agenda; 5. Notulen van de openba re vergadering van de gemeenteraad, gehouden op dinsdag 21 December 1999; 6. Notulen van de openbare vergadering vande gemeenteraad, gehouden op dinsdag 25 januari 2000; 7. Ingekomen stukken. Onderdeel B: 8.Vaststelling Integraal Huisvestingsplan 2000 en aanvullend huisvestigingsprogramma 2000; 9. Financiële inbreng ten behoeve van de aanleg van rijkswegen in Noord- Limburg; 10. Gewestrekening. Onderdeel C: I I. Invoering bovenschoolse directie openbaar basisonderwijs Venray; 12. Bezwaarschrift Maatschap Classens tegen voorbereidingsbesluit met betrekking tot perceel Boddenbroek 9 te Oirlo; 13. Nemen van een voor bereidingsbesluit ten behoeve van de bouw van een woning aan De Vlies ten behoeve an dhr. L.J.H.Van Dijck; 14. Nemen van een voorbereidingsbe sluit ten behoeve van de uitbreiding van eenmanege aan de Buntweg 12 in Ysselsteyn ten behoeve van dhr. A. Vissers; 15. Nemen van een voorbe reidingsbesluit in verband met herzie ning van het bestemmingsplan 'Leunen'; I ó.Vasstelling partiële her ziening bestemmingsplan 'Buitengebied' ten behoeve van Mengvoederbedrijf aan de Veulenseweg; 17. Ruiling onroerende zaken in de Hulst en Oostrum met de heer en mevrouw van Bracht-Gielens; 18. Geneeskundige Hulpverlening bij Ongevallen en Rampen (GHOR); 19. Gemeentelijke Verordening Toeslaen enVerlagingen (GVTV) 2000; 20. Sluiting. De commissie Agrarische Economie en Milieu vergadert op woensdag I maart 2000 om 19.00 uur in het gemeentehuis. De vergadering is openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt als volgt: I. Opening, vaststelling agenda; 2. Spreekrecht publiek; 3. Ingekomen stukken en mededelingen; 4. Vaststelling verslagen van dé vergade ring van 1-12-1999 en 9-2-2000; 5. Milieuverslag 1999; 6. Reactie 'Pilot Ysselsteyn'; 7. Rondvraag en sluiting. De commissie Algemene Zaken ver gadert op woendsdag I maart 2000 om 19.00 uur in het gemeentehuis. De vergadering is openbaar. Belangstellenden zijn van harte wel kom. De agenda luidt als volgt: I. Opening, vaststelling agenda en mededelingen; 2. Spreekrecht publiek; 3. Vaststel ling verslag van de vergade ring van 9-2-2000; 4. Ingekomen stuk ken; 5. Gewestaangelegenheden; 6, Politieaangelegenheden; 7. Nota inza ke beleidsplan brandweer; 8. Rondvraag en sluiting. De commissie Sociale Zaken, Werkgelegenheidsvoorziening en Volksgezondheid vergadert op donderdag 2 maart 2000 om 19.00 uur in het gemeentehuis. Bij de eerste twee agendapunten zal de commissie Algemene Zaken aanschuiven. De ver gadering is openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt als volgt: I. Opening door L. Heidens; 2. Toelichting op het rapport 'Oversteek' door G. Peeters, direc teur Ziekenhuizen Noord-Limburg; 3. Opening, vaststelling agenda en mede delingen; 4. Spreekrecht publiek; 5- Vaststelling verslag van de vergadering van 3-2-2000; 6. Ingekomen stukken; 7. Gewestaangelegenheden; 8. Ter kennisname; 9. Rondvraag en sluiting. De commissie Cultuur, Onderwijs en Sport vergadert op donderdag 2 maart 2000 om 19.00 uur in het gemeentehuis. Bij de eerste vier agendapunten zal de commissie Stedelijk Beheer aanschuiven. De ver gadering is openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt als volgt: I. Opening, vaststelling agenda en mededelingen; 2. Spreekrecht publiek; 3. Bespreking adviesnota inzake bij drage Wereldkampioenschappen Duathlon 2001 in Venray; 4. Rondvraag en sluiting; 5. Opening; 6. Ingekomen stukken; 7.Vaststelling ver slag van de vergadering van 3-2-2000; 8. Gewestaangelegenheden; 9. Rondvraag en sluiting. I* SNÉLLE SERVICE 'PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Nog 'n paar dagen en het al weer zover: het jaarlijkse VORSTEBAL. Terwijl op veel plaatsen nog koorts achtig gewerkt wordt, anderen al aan hun allerlaatste voorbereidingen toe zijn en weer anderen nog steeds in het stadium van het brainstormen zijn (de laatste ideeën zijn echter vaak de beste) zijn er ongetwijfeld ook nog twijfelaars. Piëlhazen en Piëlhazinnen die nog (steeds) niet weten of ze nu wel of niet zullen gaan kunnen wij maar één advies geven: DOEN. Geen enkele ander feestavond rond vastelaovend kan concurreren met het vorstebal. De geweldige sfeer; de fan tastische, meestal uiterst creatief en humoristisch uitgebeelde ideeën; de prachtige kostuums; de spanning voordat de jury bekend maakt wie vol gens haar de mooisten van de avond zijn en niet te vergeten de muzikale verzorging door "de Rooijse Hofkapel". Dat alles maakt het vorste bal écht tot de mooiste Vastelaovesavond van het seizoen. En daarom nogmaals aan alle twijfelaars: "Gewoon doen" en dus tot ziens op zaterdagavond. De begeleidingsgroep Borstkanker- patiënten Venray e.o. organiseert iede re eerste woensdag van de maand een 'inloopavond' voor dames die met borstkanker zijn geconfronteerd. De volgende bijeenkomst zal plaatsvinden op woensdag l maart tussen 20.00-22.00 uur in de 'huiska mer' van het St. Elisabethziekenhuis in Venray. Er is gelegenheid voor een gesprek met iemand van de begelei dingsgroep, maar ook met andere lot genoten. Verder is er veel informatie beschikbaar over borstkanker en alles wat daarmee te maken heeft voor mensen, die daarvoor belangstelling hebben. U bent van harte welkom. Voorinformatie: 0478-581562. Rob Luijpers uit Venray is geslaagd aan de Fontys Hogeschool in Eindhoven, faculteit techniek, studier ichting werktuigbouwkunde. Jongereninfotheek Venray Op zich lijkt zo'n fruitautomaat een leuk tijdverdrijf. Een gulden in de fruitautomaat, spelen en dan ook nog kans maken om wat te winnen ook. Sommigen denken dat door je door tactiek de fruitautomaat kunt beïn vloeden. Niets is minder waar. Er zit een geprogrammeerd computerspelle tje in en dat is niet te beïnvloeden. Wat je ook doet, winnen of verliezen staat al vast. Toch blijft het verleidelijk om als je iets gewonnen hebt het nog eens te proberen om nog meer te win nen. En als je verloren hebt wordt er weer geld in gegooid om het verloren geld terug te krijgen. Wanneer je je goklust onder contro le hebt en jezelf kunt bepalen wanneer je stopt, dan hoeft er nog niet zoveel aan de hand te zijn. Wanneer je echter dag in dag uit aan gokken denkt en geen enkele kast kunt laten staan zon der erop te spelen, dan heb je een groot probleem. Je kunt de behoefte om te gokken niet meer weerstaan, ook al weet je dat je daardoor nog meer problemen krijgt met je geld en met je omgeving. Je verwaarloost je school of je werk en probeert soms op illegale manier aan geld te komen om door te gaan met gokken. Bij verslaving hoeren ontwenningsverschijnselen, ook daar heb je last van als gokverslaafde. Zowel lichamelijk (hoofdpijn, trillen, slapeloosheid, transpireren, maag- en darmklachten en zelfs geheugenver lies), als psychische (geïrriteerdheid, last van verveling, schuld en angstge voelens en depressieve stemmingen) ontwenningsverschijnselen komen voor. Jongereninfotheek: Schoolstraat 16, 5801 BP Venray. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 14.OO IT.00 uur en vrijdags van 14.00-20.00 uur., Taxaties Advies 100% ONAFHANKELIJK HYPOTHEEK TAXATIE BEDRIJFSADVISERING WOZ-TAXATIES VENLO Deken van Oppensingel 45a 5911 AB, 077-3513301 BEDRIJFS TAXATIE VERKOOP TAXATIE AANKOOP TAXATIE VENRAY Kruitweg 13, 5801 XR tel. 0478-586408 www.dirkx-vansoest.nl Het hoogveengebied van de Groote Peel staat bekend als een van de beste vogelgebieden van Nederland. In het reservaat zijn ruim 260 vogelsoorten waargenomen waaronder circa 100 soorten die er jaarlijks broeden. Voor Carlo van Seggelen is het tel len en inventariseren van vogels zijn grootste passie. In november 1999 verscheen dan ook een zeer bijzonder boek: Vogels van de Groote Peel. De ondertitel geeft aand at er niet alleen aandacht wordt besteed aan de vogels, maar ook aan de omgeving waarin ze leven. Dit fantastische boek geeft en volledig overzicht van de vogelbevol king van de Groote Peel in de afgelo pen eeuw. Daarbij wordt veel aan dacht besteed aan de veranderingen in de loop van de twintigste eeuw als gevolg van onder andere vervening, ontginning, bebossing en vernatting. Wij zijn dan ook bijzonder trots om Carlo van Seggelen te verwelkomen op onze avond van donderdag '24 februari a.s. om 20.00 uur in het Gemeenschapshuis Oostrum, Watermolenstraat 1 in Oostrum. Belangstellenden zijn van harte wel kom. VELTUM Vrijdag 25 feb. a.s. wordt er door leden van DOS Venray wederom het oud papier opgehaald in de wijk Veltum (gedeelte omsloten door de straten Westsingel, Langstraat, Weg in den Berg en Kempweg). Verzocht wordt om het papier vóór 13.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed te zetten. 'T DESSELKE Vrijdag 25 feb. wordt er papier opgehaald in de route 't Desselke. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het oud papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. VREDESKERK Woensdag 1 mrt wordt er papier opgehaald route Vredeskerk. Aanvang 18.00 uur. Wilt u het papier goed gebundeld aan de straat plaatsen. De container aan de Westsingel, parkeerplaats Hubenhof is elke zater dag open van 08.30 tot 17.00 uur. Hier kan iedereen papier deponeren ten bate van Heil der Zieken. VELTUM II Met ingang van 1 januari haalt de Koninklijke harmonie Euterpe oud papier op in Veltum II, ieder eerste donderdag van de maand. De komen de maanden is dat op: 2 maart, 6 april, 4 mei, 8 juni en 6 juli. Het.papier moet voor 17.30 uur buitengezet worden. De ophaaltijden zijn vanaf 17.30 tot 19.15 uur. Zondag 27 Februari bestaat nog de mogelijkheid om u op te geven voor de vasteloavend optocht 2000. Daags na het Vorstebal wordt er traditiege trouw nog door velen een inschrijffor mulier voor de optocht ingevuld. Zelf meedoen is toch net even anders. Als de prachtige groepen van het vorstebal zich weer massaal in komen schrijven mogen weer op een puike optocht rekenen. De commissie optocht heet u tussen 11.30 en 13.00 van harte wel kom in cafe 't Upke aan de Grote Markt te Venray. Tot zondag Hobby-atelier Kre-Anita viert maart haar tweede verjaardag. Eei verjaardag gaat gepaard met feestje, zo ook bij Kre-Anita. In dj week van 1 maart trakteert Kre-Anit op bijzondere aanbiedingen. Het assortiment bij Kre-Anita gegroeid van keramiek, hobby-artike len op diverse gebieden tot borduren breien en decoratiestoffen toe. Erj populair zijn de creatieve cursussei die zowel voor volwassenen als voo kinderen gegeven worden. Tijden deze cursussen worden vele creatie gemaakt; werken met pretex, kleien kaarten maken, keramiek schilderen werken met servetten en stoffen diverse ondergronden en ga zo mai door. Elke cursist bepaald zelf hoi vaak en wanneer hij/zij wil komen wat hij/zij gaat maken. Zo zijn er cut sussen waarbij verschillende technic ken gedaan worden: de een pretext, di: ander schildert keramiek en weer eei; ander is aan het kleien. Dit vriendinnen, kennissen met verschil lende interesses de mogelijkheii samen creatief te cursussen en me iets naar huis te gaan wat bij jou Wil je een feestje geven, maar wil jt net even iets anders, dan kun je bij Kre-Anita terecht. Denk aan een ere atief kinderfeestje. Er is een middag' vullend programma en ieder gaat mei een zelfgemaakt creatief cadeau huis. Of een vrijgezellenmiddag schilder bijvoorbeeld een ontbijtser vies voor de aanstaande bruid/brui degom. Loop eens binnen en geniet vande creativiteit... Dinsdag en woensdaj tussen 13.00-17.00 uur; donderdag vrijdag en zaterdag tussen 10.00- 17.00 uur; Gertrudisstraat 16, Oirlo. Na bijna 12,5 jaar gastouderschap hebben we de stap genomen om van' ons opvanghuisje een kindercentrum te maken. De kleine groep van viei kindjes is nu 'groter gegroeid', Kindercentrum de Nissehoff kan nu maximaal acht kinderen opnemen, verdeeld over tien dagdelen in eei verticale groep van 0-4 jaar. Deze dagopvang is net een beetje anders dan de reguliere kinderopvang. De Nissehoff is een kindercentrum mei een antroposofische grondslag. Wal dat is? Dat is niet in een paar zinnet duidelijk te maken maar het heef alles met natuur, respect, ritme et regelmaat te maken en vooral mei bewondering en begrip voor het eige ne van ieder kind. In ons huisje aan de bosrand spelen wij met vooral houten speelgoed, werken met natuurlijke materialen, zoals bijenwas, en maken onze dagelijkse wandeling naar kip pen, kalkoenen en konijn, die we onze fruitrestjes gaan brengen. We spelen veel buiten, zingen dagelijks onze liedjes en doen onze vingerspelletjes, We bakken koekjes, poetsen ons huis je en hébben een ritmische daginde ling die de kinderen houvast biedt veiligheid geeft. Sommig speelgoed is 'onaf zodat een kind zijn fantasie leen ontwikkelen en een dennenappel een boom kan zijn of een boomstronkje en brug en een blok hout een auto. U kunt wel bedenken wat een reis die auto kan maken... We hebben een sei zoenentafel waarop allerlei 'schatten' van het seizoen te vinden zijn! Kindercentrum de Nissehoff is dagelijks geopend van 07.30 tot 17.30 uur. Wij bieden bedrijfsplaatsen maar ook particuliere kindplaatsen. En... wc hebben nu (nog) geen wachtlijst, Voor verdere informatie kunt u dagelijks bellen tot 17.00 uur naar: kindercentrum de Nissehoff, Bosweg 44 Venray, tel./fax: 0478-589314 VENRAY S.0478-582579 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouw werkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m3 tot 35 m3 open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 20