Afscheid vorst Bert Linskens Nieuwe Prinses in Landweert Opstoekmatinee met o.a. Taai Taai Zagewetters Merselo Orde van verdienste voor Jack Schuurmans De Bliekers Maashees Springplank stékt de start ien de löcht De Beste knuppel voor Leo Buddiger Schanse knuppels Ienschrieve vur "Met Waorst Hange" De staerkste Boereknaecht van Rooj ien 2000! Man twee keer bekeurd Bromfietser gewond Controle verlichting PEEL EN MAAS donderdag 24 februari 2000 - Pagina 10 Na twaalf jaar stopt vorst Bert Linskens er mee. Boerebruidspaar Al twaalf jaar is Bert Linskens vorst v&n de Oostrumse carna valsvereniging De Karklingels. Daarbij is hij ook sinds vorig jaar woordvoerder van de Vorstenraad, het samenwerkings verband van alle carnavalsvereni gingen in de gemeente Venray. Carnavalsdinsdag legt hij beide functies neer. Bert Linskens roemt de Vorstenraad uitvoerig: "Het is een unieke constructie in de carnavals wereld, we overleggen over activi teiten, we stemmen de diverse data op elkaar af en maken afspraken. We zijn geen concurrenten meer zoals vroeger. Het grappigste van de vorstenraad zijn al die verschillende verhalen van iedereen." Bij de installatie van de prins, de zaterdag voor carnaval waarbij de sleutels van de stad door burgemeester Waals aan prins Maurice I worden overhandigd, spreekt Bert Linskens namens de Vorstenraad. Dat deed hij vorig jaar ook. Op camavalsdinsdag zal Bert Linskens zijn beide functies stille tjes neerleggen. "Ik stop als vorst van Oostrum, dus ik verdwijn ook van het toneel bij de vorstenraad." zegt hij, "Na twaalf jaar ga ik er mee stoppen. Ik ben het niet moe, maar ik denk dat het goed is dat er weer eens een nieuw gezicht komt. Je moet zoiets op tijd doen." In 1987 was Bert Linskens prins en twee jaar later werd hij vorst van De Karklingels. De vórst moet wel iswaar veel praten, iets waar vorst Bert geen moeite mee had (en nog even heeft), maar hij heeft ook een duidelijke rol naar de prins toe. De vorst neemt bij De Karklingels veel organisatorische zaken op zijn schouders, zodat de prins daar niet mee opgezadeld wordt. CREATIEF Zijn afscheid is een goed moment om terug te blikken. "Het is altijd leuk geweest, maar typerend is dat toen ik met 26 als vorst begon ik relatief jong was in de raad van elf. De rest was aanmerkelijk ouder. In de loop der tijd verschuift dat en nu ben ik de oudste van het stel." De Karklingels zijn voor hem een heel divers gezelschap dat bij activiteiten een hele hechte groep vormt. "Al die verschillende mensen bij elkaar, dat is heel boeiend. Het beeld dat men sen hebben is dat we alleen maar graag feestvieren, maar men reali seert zich minder dat je organiseren De hoogste onderscheiding van CV de Karklingels is dit jaar toege kend aan Jack Schuurmans. Jack is vanaf 1983 woonachtig in Oostrum en heeft zich vanaf die tijd bijzonder verdienstelijk gemaakt, en nog steeds, in de Oostrumse gemeen schap. Voordat hij in Oostrum kwam wonen (Venray) was hij vanaf 1978- 1982 lid van de commissie sportza ken, jeugd- en jongerenwerk van de gemeente Venray. In deze periode heeft Jack zich enorm sterk gemaakt binnen het open jongerenwerk voor de jeugdsozen die in deze jaren zijn ontstaan. Vanaf 1974 was hij betrok ken bij de Stichting Jeugdwielerronde van Noord- Limburg. Hiervan was hij van 1978 tot 1990 bestuurslid van deze Stichting en actief als organisator van dit grote festijn. Vanaf 1986 tot 1999 is Jack lid geweest van de Dorpsraad Oostrum. Hier heeft hij vele jaren de functie van penningmeester vervuld. Onder dit penningmeesterschap vielen o.a. de financiële verslaglegging van het Oostrums weekblad en het jaarlijkse St. Nicolaasfeest. Zijn positieve inbreng en betrokkenheid werd zeer gewaardeerd. Vanuit deze dorpsraad was Jack ook jarenlang nauw en zeer actief betrokken bij de organi satie van de jaarlijkse Maria- en Sacramentsprocessie en mede-orga nisator van de jubileumfeesten in 1988. Jack is tevens een drietal jaren bestuurslid geweest van het school bestuur. Voorzitter is hij geweest 1994-1996) van de buurtvereniging de Aide Beek. Samen met de buurt bewoners heeft hij ervoor gezorgd dat de speeltuin ronde de 'water- meule' geheel gerenoveerd is. Slechts een jaar is hij voorzitter geweest van de Stichting Gemeenschapshuis 1996-1997. Door de drukke werkzaamheden met de Harmonie was het voorzitter schap van de Stichting Gemeenschapshuis niet meer te combineren. Ook bij de carnavals vereniging is hij vanaf 1989 heel actief geweest in diverse commissie. Hij was mede-organisator van het onvergetelijke BCL-treffenin 1989. Tijdens het BCL-treffen had hij de taak ervoor te zorgen dat iedere bezoeker (ruim 6000 bezoekers) niets te kort kwam op het gebied van drank en versterking van de inwen dige mens. Mede door zijn geweldi ge inzet is dit feest een enorm suc ces geworden. In 1991 heeft de Harmonie de Boerebrulleft georga niseerd. Ook toen was Jack weer als mede-organisator erbij betrokken. Samen met zijn vriendenclub 'de Bubs' heeft hij in 1998 de organisa- ook leuk moet vinden. Anders heb je voor het carnaval een kwaaie tijd", vervolgt hij, "Carnaval is ook een heel creatief feest vind ik, lied jes, kostuums, praalwagens, het wordt allemaal zelf gedaan." IEDEREEN GELUK Als je het hem op de man af vraagt is echter het feit dat bij carna val iedereen gelijk is, het allerbe langrijkste: "Je achtergrond maakt niet uit, we zijn allemaal aan het feestvieren. Ik heb in al die jaren ook nog nooit een onvertogen Foto: Foto Rini v.d. Leur Venray. tie van de Boerebrulleft op zich genomen. Dit feest was, zoals we dat van Jack gewend zijn, perfect georganiseerd. Vanaf 1990 tot heden is hij mede organisator van het Oostrums Volleybal festival waarvan de opbrengsten ten goede komen aan de harmonie. Sinds 1989 is hij secretaris van de harmonie Sub Matris Tutela. En of dat ook nog niet voldoende is, is hij ook nog sinds januari 1997 waarnemend pre sident. Vanuit deze bestuursfunctie is hij nauw betrokken bij de club 'Vrienden van de Harmonie' en lid van de Stichting Instrumenten en Uniformenfonds. De uitreiking van de Orde van Verdienste aan deze 'duizendpoot', die werkzaam is op het Vincent van Gogh Instituut als medisch admini strateur, zal plaatsvinden op dinsdagmiddag met carnaval (7 maart) tijdens het 'Klingel-Inn', rond 16.00 uur, in het gemeenschapshuis in Oostrum. Als BoerenbruicLpaar van "de Schanseknuppels" zijn dit jaar in Castenray uitgeroepen: Mia van Paulze Wullum ziene Handrie en Nella van Pluusbergs Nol en Math van Drikus van ut Overbroek ziene Ties en Claas van uut Zéland ziene Marie Oftewel Math en Mia Marcellis De boerenbuiloft is op carnavals dinsdag 7 maart in gemeenschaps huis "de Wis" in Castenray aanvang 19:44 uur woord gehoord." Zijn functie als vorst van de Karklingels legt hij op dinsdag 7 maart neer, maar hij wil er verder geen toestanden om heen hebben. Vorig jaar vierde hij zijn 11- jarig jubileum als vorst al: "Wat mij betreft hoeft het geen officieel afscheid te zijn, vorig jaar hebben we al heel leuk het 11-jarig jubi leum gevierd." De laatste avond is dus gewoon die avond dat het carna val gesloten wordt. Bert Linskens ziet er wel een beetje tegenop, als straks het moment aangebroken is: "Leuk zal dat niet zijn, maar de mensen zullen het wel begrijpen." Zoals u vorige week in ditzelfde blad heeft kunnen lezen gaat het boerebrullefts programma van de Piëlhaas er komende vastelaovend iets anders uitzien. Op dinsdag 7 maart om 15.00 uur gaan we "Met Waorst Hange" op de Goeëte Memt. Om te weten te komen wie de "Staerkste Boereknaecht van Rooj ien 2000" is kan men zich nog opge ven. De deelnemers vertegenwoor digen b.v. een vriendengroep, een voetbalelftal, een groep uit een wijk, personeelsvereniging etc. Uit elke groep worden twee vertegenwoor digers naar voren geschoven die de strijd aangaan. Middels een afval race zullen er vier "knechten" over blijven die in de finale zullen strij den om de titel: Belangstellenden kunnen zich tot woensdag 1 maart aanmelden bij: Frans Coumans tel 588879 Hierbij moet voldaan worden aan de volgende criteria: 1Twee deelnemers twee reser ve deelnemers. 2. Binding hebben met een groep zoals hierboven omschreven. 3. Minimale leeftijd 18 jaar Het aantal deelnemers groepen is beperkt dus.... Zórg da'chè d'r beej ziet! Een 35-jarige man uit Ysselsteyn kreeg op 19 februari twee bekeurin gen. Agenten zagen de man omst reeks 11.00 uur rijden terwijl de man een ontzegging van de rijbe voegdheid had. Tevens bleek de auto waarin de man reed, niet verze kerd te zijn. De man werd daarvoor bekeurd. Bij een verkeersongeval op de Dr. Kortmannweg is dinsdagmorgen een 61-jarige bromfietser uit Venray gewond geraakt. De man werd met een aantal gebroken ribben, een hoofdwond en geschaafde onderbe nen overgebracht naar het zieken huis. Het is niet duidelijk hoe de aanrijding met een 47-jarige auto mobilist uit Venray ontstond. Tijdens een, ondanks het mooie wandelweer, redelijk goed bezocht Prinsenbal jongstleden Zondag kwam als nieuwe Prinses van het Rijk van de Haazepuuët Prinses MARCHA tevoorschijn. Marcha (Verhoeven) zal tijdens de carnaval in Landweert het voortouw nemen en alle Haazepuuët van Landweert op sleeptouw nemen om er een onvergetelijke Carnaval van te maken. Marcha, in het dagelijk leven verblijvend als aspirant stu dente op de Kruudwis, heeft als grote hobby Volleybal en het kijken naar Goede Tijden, Slechte Tijden. Dat we haar, en alle Haazepuuët, tij dens de Carnaval een uiterst Goede Tijd toewensen moge duidelijk zijn. Voor de vijfde maal in successie organiseert het Venray's Mannenkoor op zondag 27 februari a.s. wederom het inmiddels alom bekende "Opstoekmatinee". Echter de formule van deze vastelaoves zangmiddag bestaat al veel langer. Voorheen namelijk was op deze zondag 1 week voorafgaande aan carnavals zondag het zondagoch tend concert van het hofkoor. 24 Jaar lang verzorgde het hofkoor samen met de hofkapel dit traditio nele zondagochtend concert wat niet meer weg te denken was binnen de carnavals viering in Venray. Toen echter voor 5 jaar terug het hofkoor besloot om te stoppen, werd tegelij kertijd door het Venray's Mannenkoor (waar het hofkoor onderdeel van uit maakte) besloten om de traditie van deze dag voort te zetten. In een gewijzigde opzet wer den er kleinere koortjes binnen het mannenkoor geformeerd die ieder voor zich enkele oude carnavals liedjes instudeerde. Ook andere groepen sloten zich hierbij aan zoals de APK - Venrode en Now Weej. Samen met de winnende liedjes van vastelaoves vereniging "De Pi(e)ëlhaas" zorgde deze verschil lende groepen voor een zingende massa zodat iedere rechtgeaarde Venrodse vastelaovesvierder deze liedjes mee kon zingen. De sfeer van een geweldige carnaval werd dan ook altijd op deze middag neer gezet en "stoekte" de ene, die er wel geweest was, de andere op om er voortaan ook maar heen te gaan vanwege de geweldige sfeer. Dit jaar echter wordt het nog grootser Tijdens het afgelopen zaterdag drukbezochte Aide Wievenbal heb ben Hilke Ermens en Marcel Smits zich verloofd en hebben zij te ken nen gegeven op camavalsmaandag met elkaar in de onecht te willen tre den. Zij vormen, en dit lijkt de laat ste jaren gebruikelijk, weer een knap, jong en enthousiast boerebrul- lefts-poar. Het wordt het 21e boer- brulleftspoar in het Bliekersriek, toevalligerwijze aan het begin van de 21e eeuw. Zowel Hilke's ouders, El Kellenaers en Leo Hermanussen, alsook de ouders van Marcel, Annie Goemans en Joop Krant, waren bij de verloving aanwezig en stemden volmondig in met deze in de onecht verbinding. 'Dat houdt het Bliekers- bestand op peil', was hun commen- Zaterdag 26 februari houdt jeugd club de Springplank in haar gebouw aan de Beukenlaan, haar jaarlijkse carnavalsavond. Van half 7 tot half 10 trekt een bonte trein door de grote zaal. Aan het hoofd de nieuwe prins of prinses. Wie het is wordt rond de klok van 7 uur bekend gemaakt. Een rijke traditie wordt op deze manier in ere gehouden. Alle jeugd van Venray, vanaf de groepen 3 tot en met de brugklas sers, worden uitgenodigd mee te komen doen. Breng vriendjes en vriendinnetjes mee. De entree is gratis, maar daar staat wel tegen over, dat men mooi verkleed moet zijn. Voor de drie, die dit het mooi ste gedaan hebben, staan er drie prij zen klaar. Deze worden uitgereikt door de nieuwbakken, dolle hoog waardigheidsbekleder. Een geheime jury loopt rond, om tot een keuze te komen. Om 9 uur wordt de uitslag bekend gemaakt. Een van de hoogtepunten van de avond, vormt het bezoek van de jeugdprins met zijn gevolg. Prins Lowieke 1 van de Hazekeutel, maakt voor een paar uur deel uit van het Springplankhosfeest. De carnavalsavond is niet de enig ste activiteit van jeugdclub de Springplank. Iedere week worden er clubavonden gehouden, waar de jeugd een zo breed mogelijk pro gramma aangeboden krijgt. Al meer dan 25 jaar, waarvan 18 op de huidi ge locatie, verzorgd de Springplank voor de kinderen van de groepen 3 omdat het Venray's Mannenkoor 90 jaar bestaat. Geen praat onderdelen in het pro gramma, maar nog alleen maar zang en muziek. De 4 winnende liedjes van "De Piëlhaas" - "Golde Aide" van Wim Smits en Frans Verhofstad - Floor v.d. Giessen 12 jaar) met Ad Haans - de APK - Venrode - Now Weej - de Rodse Klötjes - Oajjem zat - een zeer speciaal verrassings optreden - de joekskapellen Rats d'r Neve en de Hofbende - het Venray's Mannenkoor zelf en als Klap op de vuurpijl Taai- Taai bekend van o.a. Roëd - Roëd zien de Roëze e.d. Een probleem zal er wel zijn n.l. dat de foyer van de schouwburg voor dit programma te klein zal zijn. Dit probleem kunnen wij niet oplos sen. Alleen diegenen die vanaf het begin van het programma namelijk 14.11 uur aanwezig zijn zullen zich verzekerd weten van de beste plaat sen. Wie nu zal denken dat dit pro gramma een hoge entree prijs zal hebben heeft het volkomen mis. Het Venray's Mannenkoor biedt dit de Venray se bevolking geheel gratis aan i.v.m. de viering van het 90 jarig bestaan. Voor degene die als toe schouwer mee wil zingen kan ter plaatse nog de zangbundel "Parelkes uut de Pieël" aangeschaft worden. Maar het aller belangrijkste is dat we met z'n alle er een zeer geslaagd Opstoekmatinee 2000 van maken en misschien dat de jongeren onder ons zeggen "Ut Mannekoër dat is un schitterunde club daor goj ik ok beej". Tegen die jongeren kunnen wij ook alleen maar zeggen:"Kom eens kijken en overtuig je hiervan!". taar. De drukke receptie ter gelegen heid van de verloving gaf aan dat de organiserende Alt Prinsen Fuuk weer de juiste personen bereid heb ben gevonden de boerebrulleft op te luisteren. Slechts een 'tante' gaf net na de verloving al aan 'beroep aan te tekenen', om haar lieve nichtje Hilke te 'redden'. De stoet vertrekt op carnavals maandag vanaf het Tillefoonplein om 12.11 uur. Eerst wordt de brui degom thuis opgehaald om daarna gezamenlijk het bruidje bij haar vader thuis op te halen. De plechtig heden en viering vinden plaats in de Bolle Buik waar de traditionele boe renkoolstamp met worst gereser veerd zal worden. tot en met de brugklassers een scala van spellen en spelletjes. Naar de bossen, door de omgeving, op het speelveld of in de zaal. Dan zijn er ook nog de bijzondere activiteiten zoals: St. Nicolaas, Rollebol, kin deroptocht, buitendag en niet te ver geten het kamp. Dit alles wordt gerealiseerd door een team, dat bestaat uit zo'n 25 vrijwilligers, bestuur en leiding samen. De Springplank mag over het algemeen niet klagen over het animo om tot de leiding toe te treden. Toch is er op dit moment bij de donderdaggroep (de basisschoolgroepen 5 en 6) behoefte aan enkele volwassen krachten. Begeleiding binnen de club, is voorhanden. Wie interesse heeft kan bellen met Jeanne, tel. 580217. De politie heeft maandagavond in Venray (diverse locaties in centrum en woonwijken) tijdens een ver keerscontrole 9 (brom)fietsers bekeurd voor het rijden zonder ver lichting. De controle vond plaats tussen 18.30 en 21.30 uur. 'S Middags werden al 3 bromfietsers bekeurd voor het rijden zonder helm. Het is niet bekend hoeveel (brom)fietsers in totaal werden gecontroleerd. Afgelopen zondag werd het boe renbruidspaar bekend gemaakt, en wel Henriette van Nulle Joos en Truus van Hube Drieka en Hans van Sjeng van Wismans Sef en Bep van Beke Coep. De getuigen zijn: Jacqueline van Mette Sef ziene Grad en Joep van Tongeler Graad ziene Theij. Dit stel zal op carnavalsdins dag in het verkeshuus om 11 minu ten voor 8 in de onecht verbonden worden tot boerebruidspaar 2000. Jeugdprins(es) Op vrijdag 4 februari was het dan zover. De nieuwe jeugdprins(es) werd met en spannend spookverhaal tevoorschijn getoverd. Daar stonden ze dan: Prinses Linda 1 (Hoedemakers) en narrinneke Angela (v. Tilburg). Zij zullen in 2000 voorop lopen bij de jeugdcar naval van de Zagewetters. De recep tie van de jeugdprinses zal zijn: vrij dag 3 maart om 11 voorhalf 8 in het baggehuus (JUM) met muziek van de Platvuut. Prins Joep 1 (Verstegen), prinses Mieke en nar Bas (Litjens) Joep is loonwerker van beroep bij loonbedrijf Hendrix-Smits in Castenray. Hij is vader van twee kinderen en secretaris van carna valsvereniging de Zagewetters en lid van de raad van elf. Met de zit tingen is hij ook actief met de groep 'Gewoon Half. Joep z'n spreuk is: Van trakter en Carnavalsmaandag 6 maart zal in Castenray voor de zestiende maal de orde van verdienste, De Beste Knuppel, worden uitgereikt. De vijf helpende verenigingen SJWC en carnavalsvereniging de Schanseknuppels waren eensge zind in hun mening wie die onder scheiding dit jaar toe moet komen. Het was dan ook dit jaar weer een unaniem besluit dat de Beste Knuppel in 2000 toegekend wordt aan Leo Buddiger. De onderschei ding zal worden uitgereikt als blijk van waardering voor de vele jaren inzet, die Leo voor de Castenray se gemeenschap gedaan heeft. Leo Buddiger, geboren en geto gen Caselse, is woonachtig op de ouderlijke boerderij in Klein Oirlo. Leo is een van de zonen van de in de regio nog altijd in gedachte voortlevende trekzakmuzikant Thei Buddiger, die 11 jaar geleden de onderscheiding in ontvangst mocht nemen. Leo en echtgenote Gerry hebben samen vier zonen in het Knuppelrijk op de wereld gezet. Desondanks zag Leo nog kans om een flinke inbreng te heb ben binnen het reilen en zeilen van de Castenrayse gemeenschap. Leo's betrokkenheid binnen de gemeenschap is enorm groot. Hij is iemand met een ontzettend posi tieve en enthousiaste uitstraling en die uitstraling dan ook probeert over te brengen op mede-aorpsbe- woners. Bij de familie Buddiger zat en zit nog steeds flink wat voetbal- bloed in de aderen. We herinneren ons nog de tijden dat vader Thei, onder klanken van het Casels lied, onze jongens een hart onder de riem kwam steken. Leo, als voet baller misschien iets minder geta lenteerd, heeft binnen de sportver eniging zeer zeker zijn sporen nagelaten. Met name wat betreft de jeugd binnen die vereniging. Binnen de junioren-afdeling van SV Castenray heeft Leo alle elftal len als jeugdleider doorlopen, van de F-jes tot aan de A. Vele dagen, zowel door de week als zaterdags, heeft Leo in 13 jaar tijd als jeugd leider op het sportpark doorge bracht. Zijn manier van omgang met dë jeugd onderscheidde zien vaak van anderen en dwong bij eenieder respect af. Buiten het bij brengen van de voetbaltechnische kanten was Leo vooral ook de vaderfiguur. Op een speelse manier probeerde hij van begin af aan bepaalde verantwoordelijk heden bij de jeugd zelf te leggen. Voor ouders van nieuwe leden was hij de contactpersoon en bij vragen ot problemen probeerde hij nun wegwijs te maken binnen de ver eniging. Veel tijd is ook gestoken in het op papier zetten van allerhande zaken. Met de samenvoeging van de jeugdafdeling, SV Castenray met DIS Oirlo was het noodzake lijk om vast te leggen welke koers men wilde gaan varen zodat nieu we personen op die visie verder kunnen borduren. Er werd hard gewerkt aan oefenstof voor de jeugdleiders en ook de uitstapjes van de verschillende elftallen moesten een terugkerend karakter krijgen om de binding met de ver eniging te vergroten. Dat Leo bij dit alles inbreng had moge duide lijk zijn. Binnen het carnavalsgebeuren is Leo ook een bepalend gezicht geweest en dan met name wat Betreft de bonte zittingsavonden. Vele jaren waren die avonden Foto: Rini v.d. Leur Venray. ploeg heb ik now 'gewoon half genoeg. Prins Joep heeft receptie op zaterdag 4 maart vanaf 20.19 uur in het verkeshuus (feestzaal het Ankerj in Merselo. Aid-Wieverbal Op zaterdag 26 februari zal in hei verkeshuus zaal het Anker het jaar lijkse Ald-Wieverbal gehouden wor den. Dit grote verkleedbal wat elk jaai een topper is, mag niet gemist wor den. De raad van elf zal dit jureren en de fraaiste verkleders belonen met prijzen. De aanvang van dit bal zal zijn oir 11 voor 9 ofwel 20.49 uur mei muziek van orkest Met Mate. Foto: Foto Hoedemaekers Venray. gevuld met buitendorpse artiesten, maar toen het idee geopperd werd ommeer eigendorpse inbreng te krijgen was Leo een van de eerste die de stap op de bühne waagde, Tot 10 maal toe wist hij in zeei creatieve acts de mensen de tranen op de wangen te brengen van hel lachen. Velen deden zijn voorbeeld volgen. Doordat de avonden nu gevuld worden met grotendeels eigen Caselse artiesten moest ei ook een groepje zin welke deze artiesten kunnen begeleiden. Leo heeft 11 jaar lang deeluitgemaakl van deze begeleidingscommissie, Altijd stond hij klaar om mensen met raad en daad bij te staan mei hun acts. Op oefenavonden werd van zijn aanwijzingen dankbaai gebruik gemaakt omdat hij mei enorm enthousiasme zaken op dc juiste manier wist te benaderen. Ook voor de jeugd- en de 50+ zit ting was hij altijd bereidt zijn steentje bij te dragen. In die 11 jaai hebben de zittingsavonden vanaf september tot de uitvoering een groot deel van zijn tijd in beslag genomen. Verder is Leo ook nog enkel jaren nauw betrokken geweest bij de zeskamp in Castenray waar alle buurten hel tegen elkaar opnamen. Aan de hand van Leo's ideeën werden ei hele decors gebouwd waarin de strijd zich afspeelde. Mede dankzij zijn inbreng hebben velen hieraan al plezier mogen beleven. Leo Buddiger, een persoon mei de duidelijke visie dat Castenray tot veel in staat zijn is als de han den in elkaar geslagen worden, Hijzelf staat altijd klaar voor de gemeenschap, wat ze ook van hem vragen. Velen hebben al van zijn diensten gebruik mogen maken, Zelden kreeg men nee te horen. Leo is iemand die met zijn enthou siasme vele heeft weten aan te ste ken en daarin een enorme voldoe ning vind. Leo is vaak de aangever, en als dat dan opgepakt wordt door de mensen is dat volgens Leo meer de verdienste van de mensen dan van hemzelf. Het is echter duide lijk dat er wel iemand moet zijn die de aangever wil zijn en Leo is absoluut zo iemand. Met de uitrei king van de orde van verdienste willen we de waardering uitspre ken voor deze jaren van inzet die Leo voor de Castenrayse gemeen schap gehad heeft. De uitreiking zal plaats vinden carnavalsmaan dag om 21.11 uur in gemeen schapshuis de Wis en zal uitgereikt woraen door Prins Gerrit 1 Eenieder krijgt deze avond de gelegenheid om Leo te feliciteren met het in ontvangst nemen van deze onderscheiding.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 10