FRANSOL Transportbedrijf wil parkeren op De Hulst RvS:Recycling Nijsen niet legaal 1 Roep om een jongerencentrum overheerst Politiek steunt aanleg A73-Zuid MULTIFLEX LENZEN Goed jaar voor VVV/ANWB HIER EN DAAR EElil ZONNETJE. JAJA, DAT KENNEN WE... CONTACTLENZEN é&ÈP ZONWERINGEN tWecamanager J Franssen ontslagen Vacaturebank vrijwilligers- centrale Automobilist bekeurd Eigenaren referentiepand krijgen bericht PEEL EN MAAS BEZORGEN? - F^EEL EN MAAS donderdag 17 februari 2000 - Pagina 5 De Raad van State (RvS) >rdeelde dinsdag dat de recy- ingactiviteiten van het Veulense engvoederbedrijf Nijsen Yranico, dat al jaren bezig is met let recyclen van (afgekeurd) jedsel, zoals chips en deegwaren it veevoeder, niet legaal zijn. iDoor de uitspraak van de Raad In State dient de provincie wel de Erder aan Nijsen verleende tweeja- fee milieuvergunning in te trekken, ie was afgegeven in afwachting van een volwaardige en algehele vergunning voor het mengvoederbe- drijf. Volgens de Raad van State had de tijdelijke vergunning niet afgegeven mogen worden, omdat er nog geen Milieu-Effect-Rapportage (MER) voorhanden was. Die had Nijsen op dat moment nodig als er jaarlijks meer dan 25.000 ton afval werd ver werkt. De rechtbank verwacht dat het bedrijf over dat aantal heen is gegaan. In de toekomst hoeft Nijsen met deze wet geen rekening te hou den. omdat die inmiddels is inge trokken. Directeur Nijsen van het Veulense mengvoederbedrijf verwacht dat de provincie nu meer vaart zal zetten achter de behandeling van zijn aan vraag voor een volwaardige vergun ning. De provincie daarentegen houdt rekening met een vertraging. GEDOGEN Omdat de provincie de fout heeft begaan en niet het bedrijf, zal de situatie voorlopig gedoogd worden. Nijsen hoopt volgend jaar te begin nen met de bouw van een nieuwe fabriek op de huidige plek aan de Veulenseweg. Sinds 1998 is Nijsen al bezig met het recyclen van (afge keurd) voedsel tot veevoeder. Aanvankelijk gebeurde dit zonder vergunning. Desondanks besloten provincie en gemeente dit ooglui kend toe te staan totdat de bestuur lijke procedure was doorlopen. Uiteindelijk keurde de provincie de activiteiten vorig jaar officieel goed. Dat is nu dus teruggedraaid. e Verd s. Vrijst v ca. 7; in is gt oonopp - Ki TATI0NSWEG 13 VENRAY 0478 515010 D Vervolg van pag. 1 lEind december spraken gemeente schouwburgbestuur af dat bij de ige in de jaarrekening de zaken :d bekeken zouden worden, iarbij de gemeente ten eerste om spoed met. inleveren van cijfers en ten tweede om uitleg /er de taken en bevoegdheden van holding, de horeca en de chting. Vossen verwacht deze ikkin fegevens over twee weken en op rond daarvan toetsen b en w of "edt plles conform de subsidieaanvragen lening^beurd is. islechl R(JST Ook voor schouwburgdirecteur |»ter de Neef is het geen makkelijke id geweest: "Ik snak naar rust. fust die we hard nodig hebben in de janisatie, dan kunnen we allemaal :er doen waar we goed in zijn." Neef wil de zaak in dezelfde Igaande lijn weer voortzetten, iwel in de schouwburg als het :cagedeelte. Hij spreekt de hoop it dat Paul Franssen nu de kans )vfceft om de draad van het leven \Jeer op te pakken. Het positieve de zaak is voor hem de betrok- inheid van de Venrayse bevolking Ij het wel en wee van de schouw- 2 üpg- "De schouwburg gaat gewoon T en voor ons is het van het ,x;otste belang dat de rust ook in maKeWay terugkeert." kap jkeuk loop, 255 b t, wo< <en, m rui zol /voonl li 3 n: pand Synthese zoekt voor de afd. dienstverlening iemand voor het ïzorgen van maaltijden in aanleun- oningen van het Schuttersveld te Det en iemand voor het bezorgen ^fiin maaltijden, met eigen auto, in centrum van Ven ray. De werkzaamheden vinden plaats i de kom van Venray en Leunen. U ient in het bezit te zijn van een igen auto. De werktijden zijn van Y15 tot 12.30 uur. Meer informatie: Vrijwilligers- intrale tel. 0478-516995. ap 3 sla! pkam !t toi inboi )verlo ner. ipkan ngele n op atiei Rumoerig debat levert alleen ontevreden gezichten op negen het jongerendebat in café De Evenaar afsloot keek niemand echt tevreden. De jongeren verlieten vol onbegrip de zaal terwijl de gemeen te en OJC Dingus vooral boos op elkaar waren. Het jongerendebat in Venrays cen trum ontaardde in een spel van veel vragen en weinig antwoorden. Heel lang wisten Piet Titulaer en de forumleden de onvermijdelijke vra gen over het jongerencentrum te omzeilen. Al na een half uur pro beerde de Horster gespreksleider het onderwerp 'Dingus' uit te bannen. "Daar hebben we nu al genoeg over gepraat. Wie heeft er een ander onderwerp?", vroeg Titulaer hoop vol aan de zeventig jongeren in de zaal. Maar telkens kwam het jonge rencentrum weer ter sprake. Vooral na de pauze was er geen houden meer aan. De sfeer werd steeds grimmiger en de jongeren namen geen genoegen meer met de ontwij kende antwoorden. Tot grote irritatie van de forumleden. "De gemeente heeft een juridisch probleem met Dingus. En daar wil ik het vanavond niet over hebben", stelde welzijns- ambtenaar Birgit Kreykenbohm. Maar de geest was uit de fles. "Wij snappen hier helemaal niets van", zei de zestienjarige Bo Jeuken. "Wij, de jongeren worden de dupe van een machtsstrijd tussen de gemeente en Dingus. Kan iemand mij uitleggen waar het nu eigenlijk over gaat", vroeg zij zich veronge lijkt af. Het antwoord bleef echter uit. Dingus-voorzitter Pieter Gijsbers stond herhaaldelijk te popelen om tekst en uitleg te geven maar Gijsbers werd het woord geweigerd. Bo Jeuken had op haar school het Raayland College 520 handtekeningen opgehaald. Zij las een verklaring voor waarin de scho lieren vroegen om een eigen ont moetingsruimte. Geen commercieel café maar een plek waar de jongeren een eigen inbreng kunnen hebben zoals themavonden voor verschil lende leeftijdsgroepen. Dus ook voor tieners vanaf twaalf jaar. Zij vond het gebouw van Dingus daar voor een ideale plaats. "Maar waar om komen jullie dan niet in Dingus", vroeg een forumlid. "Omdat het een rothok is", ant woordde een jongere uit zaal. "Door al die ruzies heeft Dingus een slech te genaam gekregen. En dat trekt geen jongeren aan." HEEL JAMMER Vanachter de tafel van de (volwas sen) forumleden werd nog gerept over een beleidsplan en een onder zoek dat door Synthese wordt uitge voerd. Birgit Kreykenbohm wilde namens de gemeente nog een keer met de jongeren praten. "Waarom krijgen wij geen antwoord", pro beerde Bo Jeuken het opnieuw. "Wij wachten op een jongerencentrum." Een andere jongere viel haar bij: "Wij zijn het eens met Dingus. Alleen de gemeente heeft proble men met Dingus en dat moet opge lost worden. Anders heeft de gemeente straks ook problemen met de jongeren." Ook vanuit de zaal begonnen steeds meer aanwezigen zich te roeren. "Jullie hebben nog nooit naar ons geluisterd. Wat doen jullie hier eigenlijk", riep iemand naar de forumleden. Ook een andere scholier nam het op voor Dingus: "Zij willen wel maar de gemeente Serve On-Site sp*ectt(K- Mer te Ittcenejk? LuliWK, NE.H6Mufi £ePA°B£E)c.p M 2j6ifcwo<, Sreepj een vlak Novell Projecten Opleidingen Systeembeheer Windows 95/98 - NT Flexibele medewerkers Bezoek ook onze Internetshop: WWW.S-O-S.NL meer dan 20.000 computer artikelen on-line wil niet. Dingus moet toch een nieu we start kunnen maken. Met een opgeknapt gebouw en misschien een andere naam." Na ruim ander half uur discussiëren maakte Piet Titulaer wijselijk een eind aan het debat. De deelnemers bleven met veel onopgehelderde vragen achter. Birgit Kreykenbohm. van de afde ling Welzijn, was kortaf in haar commentaar: "We hadden duidelijk met Dingus de afspraak gemaakt dat er niet over de 'kwestie Dingus' gepraat zou worden. Ik vind het heel jammer dat zij zich daar niet aan gehouden hebben. En meer wil ik er niet over zeggen", luidde haar teleurgestelde commentaar. Pieter Gijsbers had geen goed woord over over het zojuist afgelopen debat. "Het was een chaos", oordeelde de Dingus-voorzitter. "Wij zijn uitge nodigd om deel te nemen aan het debat. Maar de mensen waren niet vrij om wat te zeggen. Sommigen kregen zelfs het woord niet. Het leek wel een dictatuur." Gijsbers zei niets te weten van de afspraak dat de kwestie Dingus-gemeente taboe was. "Daarover is helemaal niets afgesproken. Het enige onderwerp waarover wij het niet mochten heb ben was het vertrek van de jonge renwerker Dorus van Ooy afgelopen voorjaar. En daaraan heeft iedereen zich keurig gehouden", zei Pieter Gijsbers. GEEN BAL OPGESCHOTEN Ook Bo Jeuken verliet teleurge steld het 'strijdtoneel'. "Ik heb heel erg m'n best moeten doen. Want we werden constant afgekapt. Wij snap pen niet dat er in zo'n grote plaats als Venray geen plek voor ons is. Terwijl op alle dorpen er wel een ruimte voor jongeren is. Wij voelen ons het slachtoffer." De zestienjari ge scholiere kan, evenals veel leef tijdgenoten, haar draai niet krijgen in het Venrayse uitgaansleven. "We zijn uitgegaan in 't Podium en de Koets. Maar dat is niet wat wij zoe ken. 't Podium organiseert wel van alles maar wij willen ook ons eigen initiatief kwijt. En dat kan alleen in een jongerencentrum dat niet com mercieel is." Overduidelijk werd opnieuw dat de relatie tussen de gemeente en OJC Dingus totaal ver stoord is. Het jongerencentrum ver keert in een desolate toestand en trekt nog amper publiek. De gemeente heeft de subsidie inge trokken en weigert als verhuurder het hoognodige achterstallige onderhoud uit te voeren. De rechter gaat zich binnenkort over de al jaren voortslepende kwestie buigen. Tot die tijd staan de jongeren buitenspel. "We hebben uiteindelijk ons zegje kunnen doen maar we zijn eigenlijk geen bal opgeschoten", besloot Bo Jeuken treffend. Wethouder Houba toonde zich maandagavond in de commissie Financiën verheugd over het feit dat alle gemeenten in Noord- Limburg hun financiële inbreng ten behpeve van de aanleg van de A73-Zuid leveren. "Er is een grote solidariteit. Het is belangrijk dat alle gemeentes op hetzelfde spoor zitten. Alle colleges van B&W hebben zich bereid verklaard een financiële bijdrage te leveren." Voor een gedeelte van de bijdrage van 100 miljoen gulden heeft de provincie Limburg een beroep gedaan op de gemeenten in de regio Midden-Limburg (totaal 14 miljoen) en Noord-Limburg (totaal 25 mil joen). Daarnaast draagt het Limburgse bedrijfsleven in totaal 10 miljoen bij. Venray levert een bij drage van 1.194.167 gulden. POLITIEK De heer Van de Ven (CDA) was blij dat de gemeentes op een lijn zit ten, maar vond de rol van de provin cie 'niet zo charmant'. "Het is natuurlijk een niet gering bedrag. Het is voor het Rijk een leuke manier om een partner te vinden om zaken van de grond te tillen. Maar het CDA steunt het voorstel. Een versnelde aanleg is voor zowel het bedrijfsleven en de bewoners uit het oogpunt van veiligheid en economi sche ontwikkeling belangrijk." Ook De la Roy (Fractie van de Vorle) erkende het belang van de versnelde aanleg. "Maar ik vraag me wel af hoe de juridische proce dure is als de aanleg niet voor 2008 is gerealiseerd. Wat als er niet op tijd geleverd wordt? Ook Truus Kemmelings (PvdA) vond het niet zo fraai dat de provin cie bij de gemeente aanklopt voor een financiële bijdrage. "Dal zou toch niet moeten mogen voor de aanleg van rijkswegen. Verder vraag ik me af waarom de gemeenten in Zuid-Limburg geen financiële bij drage leveren. Ook zij profiteren toch van de aanleg van de A73- Zuid." De heer Niessen (VVD) schaarde zich achter de standpunten van de andere commissieleden. "Het Rijk dient te zorgen voor de rijkswegen, de provincie voor de provinciale en de gemeente voor de gemeentelijke wegen. Maar ook wij steunen het voorstel." Wethouder Houba was het hele maal met de commissieleden eens. "Iedereen moet zijn eigen broek ophouden. Maar het komt wel vaker voor dt er bij de aanleg van infrast ructurele werken om een bijdrage van de gemeentes wordt gevraagd Je kunt ook zeggen: 'bekijk het maar', maar dat schiet ook niet op. Dit soort gevallen komt in de Randstad wel vaker voor. Het is niet uniek voor Limburg. Maar het en blijft natuurlijk zuur geld." Houba zei verder dat als de weg er niet op tijd is, de gemeente Venray haar finan ciële bijdrage terugvordert. "Ik heb er geen moeite mee om dat mee te nemen in het raadsvoorstel. Geen prestatie, dan ook geen geld." Volgens de wethouder betalen de gemeenten in Zuid-Limburg geen bijdrage voor de aanleg van de A73- Zuid omdat bij gelijksoortige pro jecten in Zuid-Limburg de gemeen ten in Midden- en Noord-Limburg ook geen gulden betaalden. Een 34-jarige automobilist uit Tienray is zondagnacht aange houden op verdenking van rijden onder invloed. De man reed omstreeks 02.30 uur over de A73 toen politiemedewer kers hem zagen rijden met ver blindende verlichting. Na ongeveer 3 kilometer werd hij staande gehou den en gecontroleerd. Na een adem analyse op het bureau is proces-ver baal tegen hem opgemaakt. Hij kreeg een rijverbod voor 9 uur en zijn rijbewijs is ingevorderd. CONTACTLENZEN OP MAAT, DUURZAAM EN GEZOND KURSTJENS VENRAY - NOORDERHOF 20 - TEL. 0478 - 550630 De commissie bezwaar-, beroep en klachtschriften behandelde maandagmorgen het bezwaar schrift van Internationaal Transportbedrijf Venray (ITV). De heer en mevrouw Bom van het Venrayse bedrijf tekenen bezwaar aan tegen het besluit van het colle ge van B&W waarbij ontheffing is geweigerd van het parkeerverbod op industrieterrein De Hulst in Oostrum. De gemeente stelde in december 1999 dit verbod in na klachten van onder andere meubelmaker Mater. Die vindt dat de op de weg staande vrachtwagens van het bedrijf een verkeersgevaarlijke situatie opleve ren en het aanzicht van zijn bedrijf belemmeren. "Sinds de gemeente het parkeerverbod heeft ingesteld is er complete rust. Het is weer fantas tisch om er te wonen en te werken", aldus Mater. ONWERKBAAR Volgens de heer Bom heeft het parkeerverbod voor zijn bedrijf geleid tot een compleet onwerkbare situatie. "We moeten twee uur schuiven voordat we de vrachtwa gens in de goede volgorde hebben staan. Het is echt millimeterwerk. We moeten zelfs de spiegels inklap pen om de vrachtauto's^bp ons ter rein te kunnen parkeren." ITV wil een drietal vrachtwagens blijven parkeren op de openbare weg bij zijn vestiging op industrie terrein De Hulst. Het bedrijf is de laatste jaren dusdanig gegroeid, dat het niet genoeg plaats heeft om met name in de weekeinden alle tien vrachtwagens op eigen grond te kunnen stallen. De heer Bom tracht al sinds 1995 om zijn transportbedrijf te verplaat sen naar een groter perceel op een van de industrieterreinen in Venray. Zolang dat niet is gelukt, wil hij toe stemming om enkele vrachtwagens buiten zijn eigen terrein op De Hulst te blijven parkeren. Het bedrijf had de gemeente om ontheffing van het verbod gevraagd, maar Venray heeft dat verzoek afgewezen. Tegen die weigering is het bedrijf in beroep gegaan. Het probleem speelt volgens de heer Bom alleen in het weekend, als de chauffeurs terugkeren van een rit. Doordeweeks zijn alle vrachtwa gens immers onderweg. Langdurig parkeren op het speciaal voor vrachtwagens parkeerterrein op industrieterrein Smakterheide, waar chauffeurs sinds het parkeerverbod voor vrachtwagens van afgelopen najaar geacht worden hun vrachtwa gens neer te zetten, is voor de heer Bom geen optie. "Onwerkbaar", stelt hij. "In het weekend hebben we al een minimale bezetting. Dan zou er dus iemand met een personenauto de chauffeur op Smakterheide op moeten halen. Ik ben al sinds 1995 bezig om geschikte grond grond te krijgen, maar dat is tot dusverre nog niet gelukt. Tot die tijd zal ik mijn vrachtwagens toch ergens moeten laten." VERPLAATSING Het bedrijf kampt al jaren met het parkeerprobleem en is al geruime tijd op zoek naar een geschikte ves- tigingsplek. Met de bedrijfsverplaat- sing wil het echter maar niet luk ken.. Bedrijfsverplaatsing naar de Hulst II, zoals de familie Bom gehoopt had, ging bijvoorbeeld niet door. "We hebben gewoon een gebrek aan ruimte", zegt de heer Bom, "maar er is voor ons geen grond in de gemeente Venray." Volgens de heer Jansen van de gemeente Venray is een tijdelijke ontheffing voor het bedrijf niet in beeld. "Parkeren op de openbare weg past niet binnen het beleid van de gemeente Venray. En al zeker niet op De Hulst, omdat daar niet alleen industrie zit. Wij willen van De Hulst een detailhandelsgebied maken." Volgens jurist Van Eekeren van de gemeente Venray kan het bedrijf misschien terecht op Smakterheide II waar over enkele maanden nieuwe gronden worden uitgegeven. De commissie brengt binnen enkele weken advies uit aan het college van B&W van Venray. Sinds de verhuizing vorig jaar mei heeft de VVV/ANWB combi natie de wind in de zeilen. Illustratief hiervoor is de stijging van de omzet aan geschenkbon nen: 800.000 gulden in 1999, een stijging van maar liefst 25 procent vergeleken met het jaar er voor. Een tevreden directeur Betty Bradley dus. De verhuizing van het oude, fraaie pand aan de Grote Markt volgde na de discussie over de professionalise ring van het 'bedrijf. Betty Bradley: "We hebben moeten kiezen tussen professioneel, dus commercieel ver der of gewoon toeristisch blijven." De keuze viel voor een verdergaan de commerciële aanpak en de nieu we locatie sloot daar prachtig op aan. "Het is misschien niet zo histo risch, maar wel doeltreffend. De toeristen komen zo van het parkeer terrein, recht op ons af." Door deze toestroom aan toeristen ging de omzet omhoog, vooral het zogenoemde ANWB-gedeelte ging duidelijk beter lopen. "We hebben voor elke stijging een verklaring," lacht Betty Bradley, "behalve voor die van de geschenkbonnen. Het gaat eigenlijk alleen om cadeautjes van de Venrayse bevolking en de bon wordt hier ook weer uitgegeven. Het is dus een enorme opsteker voor de Venrayse middenstand." Behalve de geschenkbon verkoopt men op het Henseniusplein inmid dels een hele rits 'bonnen'. In augus tus startte de verkoop van de bio scoopbon en dat loopt 'als een trein'. Ook de dinner-bon stijgt lekker door, maar die heeft als probleem dat hij binnen de gemeente op min der plekken besteed kan worden. Nieuw in het VVV-assortiment is de Actief Bon, daarmee krijg je een fikse korting en hij is in te wisselen bij sportscholen, ballonvaarten en dergelijke. PROMOTIE Natuurlijk is het promoten van Venray de belangrijkste taak van de VVV/ANWB. Zichzelf promoten doen ze bijna niet, het aantal 'bin- nenlopers' is al groot. De enige PR is een mailing naar de Venrayse bedrijven eind november met een opsomming van alle bonnen. De promotie van Venray in de breedste zin gebeurt door 'Venray Initiatief. Betty Bradley: "Je kunt jezelf pas promoten als je heel goed weet wat je wilt promoten, als gemeente, als gemeenschap zijnde. Dat is te wei nig belicht in het verleden. Nu lig gen er onderzoeksrapporten bij de gemeente waarin dat allemaal onderzocht is." Pas als de gemeente Venray een uitspraak gedaan heeft over welke richting ze met het toe ristische gebeuren uit wil, dan pas kan Venray Initiatief haar promotie er verder op los laten. "Even pas op de plaats", noemt Betty Bradley het. Uiteraard gebeurt er wel van alles, zoals de jaarlijkse boekenmarkt en Venray Muziek Totaal. Dat spekta kel wordt op 23 juni weer georgani seerd. Deze keer minimaal op vier podia. Vorig jaar hadden er maar liefst 1000 mensen ingeschreven, die allemaal geheel belangeloos hun optredens verzorgden. Jong. aan stormend talent is ook dit jaar weer van harte welkom en kan zich aan melden op het Henseniusplein. De deelnemers van vorig jaar hebben inmiddels al een brief ontvangen. Betty Bradley hoopt weer op dui zenden enthousiaste toeschouwers. Want voor Venray is ook de mond- op-mond reclame heel belangrijk. De afgelopen maanden hebben hebben taxateurs van Taxatiebureau Kafi voor de gemeente Venray woningen en bedrijfspanden die in 1998 en 1999 verkocht en verhuurd zijn, getaxeerd en gecontroleerd. Op basis van deze taxaties heeft de gemeente een referentiekader opgesteld. Met dit referentiekader in de hand kan de gemeente de waarde van alle panden in Venray vaststel len. "De eigenaren en gebruikers van panden die als referentiepand gebruikt worden, krijgen hierover eind februari, een maand later dan gepland, schriftelijk bericht", vertel de wethouder Houba maandagavond in de commissievergadering Financiën. Ook stuurde de gemeente Venray enkele weken geleden naar alle gebruikers en eigenaren van wonin gen in Venray een overzicht van de gegevens van hun woning zoals die bij de gemeente geregistreerd staan. Zij konden deze informatie contro leren en aan de gemeente doorgeven wat er eventueel niet klopte. "We hebben zo'n 1000 schriftelijke reac ties gehad. Het is een goede manier geweest om ons bestand op voor hand zuiver te hebben", aldus Houba. Hier een brief van een inwoner van Venray. Ik woon sinds 1977 in de gemeente Venray en dat bevalt mij goed, maar sinds Diftar zijn intrede deed veranderde er veel voor mij. Sinds meer dan tien jaar doe ik aan gescheiden huisvuil, zoals glas in de glasbak, blik in de daarvoor bestemde container, papier wordt opgehaald of ik breng het naar school, verdere huisraad naar de Winkel van Sinkel en sinds enige jaren de kringloop. Toen ben ik begonnen met de groene container voor etensresten en tuinafval. Maar na dit ongeveer 7 maanden te hebben aangekeken zat er iedere keer in mijn groene contai ner wel 100.000 maden en na enige dagen de helft zoveel blauwe brom vliegen. dus zeer goed voor de volksgezondheid. Ik heb toen zelf een oplossing gevonden en mijn tuinafval en etensresten in een grijze vuilniszak gedaan en deze vuilnis zakken in de groene container geplaatst. Tot mijn verbazing hing er een rode kaart aan mijn bak waarop stond dat ik mijn huisvuil niet goed gescheiden had. (hoe kon men dat weten als er niet in mijn vuilniszak ken is gekeken); ik had er ook een paar boombladeren boven op kun nen leggen, dan was er niets aan de hand geweest; want ik weet dat dit heel veel gedaan wordt. Scheiden van afval is een zeer goed idee, maar de gemeente vindt het wel goed dat ik mijn etensresten ook in een krant mag doen en dan ook in de grijze bak als die als eerste komt, wat heeft het scheiden van afval dan voor nut. Ik weet ook dat er bodems en dek- PEEL EN MAAS on line www.vandenmunckhof.nl/ seis en spuitbussen zijn die dit gedeeltelijk tegen kunnen gaan, maar weet u wat dat kost per jaar. Dat kan niet iedereen betalen. Mijn idee: doe de jaarlijkse bijdragen omhoog (niet per container) zodat iedereen iedere week zijn bak buiten kan zetten, en zij die dit niet kunnen betalen, laat de gemeente deze men sen kwijtschelding geven! R Beijersbergen van Henegouwen Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhöf 6 Venrav

Peel en Maas | 2000 | | pagina 5