€urovisi€ cUetutfea Verschillen maar ook veel overeenstemming met nota van uitgangspunten Voortgang invoering chartaie euro IJ Een personal coach helpt u op weg Brand in viskraam Vrijwilligers Peelwerk naar 'de Scherlet' óude fofo Bronzen Piëlhaas Scheidsrechtersvereniging Horst-Venray PEEL EN MAAS donderdag 17 februari 2000 - Pagina 26 - Minister Zalm van Financiën heeft onlangs de voortgangsrapporta ge over de invoering van de chartaie euro naar de Kamer gezonden. Hieruit blijkt onder meer dat de Nederiandsche Bank een aparte logistieke keten gaat opzetten voor het bevoorraden van winkels met euromunten. Dit is nodig vanwege het enorme volume en gewicht van de euromunten. Om een snelle omschakeling op de euro mogelijk te maken kunnen banken en detailhandel eind 2001 euromunten en biljetten in huis halen. De winkels zullen rechtst reeks en kosteloos worden bevoorraad met standaardpakketten euromunten. Het publiek zal vanaf 1 januari 2002 via de geldautomaat, nog uitsluitend eurobiljetten krijgen. Daarbij is het van belang dat geldautomaten ook in ruime mate biljetten van 5 en 10 euro verstrekken. Een dergelijke ver strekking van 5 en 10 euro biljetten vermindert voor de detailhandel de noodzaak om veel wisselgeld in huis te halen. Het publiek zal in de massamedia worden aangemoedigd guldenmunten en biljetten ter omwisseling bij de eigen bank aan te bieden. Tot 1 april 2002 bieden de banken hiertoe een kosteloze omwisselfaciliteit aan. Vanwege de extra inspanningen die het bankwezen en ook de detailhandel moeten leveren om de guldenmunten in te nemen, wordt er een prestatie-afhankelijke ver goeding beschikbaar gesteld. Ten behoeve daarvan is 100 125 miljoen gulden uitgetrokken. In de voorlichtingscampagne zal het publiek worden opgeroepen grote voorraden guldenmunten vooral vóór of na de piek- drukte van begin 2002 bij de eigen bank aan te bieden. De ministers van Financiën van de Europese Unie hadden eerder overeenstemming bereikt over een periode van dubbele circulatie van vier tot acht weken in januari 2002, waarbij wordt beoogd de feitelijke, massale omschakeling binnen twee weken plaats te laten vinden. In Nederland is ervoor geko zen op 28 januari 2002 de duale periode te beëindigen. Vanaf medio december 2001 kan het publiek in bescheiden mate beschikken over de nieuwe euromuntén. Voortijdige distributie van eurobiljetten is uitsluitend toegestaan aan banken en toonbankinsteliingen. Verder heeft de minister ook een voortgangsnotitiè over de voorlichting over de euro naar de Kamer gezonden. Daarjn staat onder meer dat volgend jaar naast de campagne in de massamedia ook aandacht zal worden besteed aan spe cifieke aandachtsgroepen. Dat zijn ouderen, mensen met een handicap, minderheden, dak- en thuislozen, (etnische) ondernemers, mede-overhe den, onderwijs en jongeren. Beide notities zijn te vinden op de internetsi te van het ministerie: www.minfin.nl. PEEX.ENMAAS 'n abonnement waard Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat 1, tel. 511385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 Jongerenmis; Jack Verstegen (koll.); Louis Driessen (koll.); Theo Jans-Beken (koll.); Fer v. Els (koll.); Frans wijnhoven (koll.); Harrie Martens; jrd. Wim Fleurkens; Zondag: e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor Johannes Henricus Bogaars-Baken; jrd. Anna v. Osch-Hebben en echtgen. En zoon Sjef; Gerritje Pouwels; 11.00: jrd. Harrie Hanssen en Koos Hanssen-Boots; Karei v. Vegchel; jrd. Mia Schillings-Greenen; Lies en Herman Keuken-verhjulsdonk, zoon Martin en dochter Jo. Maandag: 9.00 H. Mis Koos Rutten (koll.); Dinsdag: 9.00 H. Mis Philip Voermans en Jacoba Versleijen; Woensdag: 9.00 H. Mis Piet Ebben; Jan Heyl (verj.); Donderdag: 9.00 H. Mis Gertruda en Arnoldina Poels en ouders; Willem Berden, oud deken van Venray; ouders Janssen-Huijbers; Vrijdag: 9.00 H. Mis voor alle nood lijdenden uit onze parochie; Dienbeurten: za 19.00: Bert, Jacqueline, Marjoleine P.. Marjoleine v.d. K., Laura en Sharona; zo 09.30 Loek, dhr. Hoppenbrouwers; zo 11.00: Arjan, Job, Cas, Bram, Denise en Saskia; Lectoren: za. 19.00: W. Bistervels; zo 09.30 G. de Groot; 11.00 J. Thiesen. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: G. Olislagers. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.:Zr. Jacinta. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medita tie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en medi tatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur. Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van .10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 kinderwoorddienst met volkszang; Tonny Ewals, Tiny Gommans-Kusters (vriendinnen); 6wd. Gerrit v. Zeist; Luud v. Polanen-Petel (koll.); jgt. Jan Euwals; Zondag: 8.30 An Bexkens-Bom (koll.); overl. ouders Maas-Peters; 10.30: Volkszang; 12.00 Doop Tessa v. Aarssen, Zandakker 22. Maandag: 18.30 overl. fam. Peters- Arts; Harrie Hendriks; Dinsdag: 18.30 Ties v.d Wijst (koll.); Woensdag: 18.30 voor onze parochie Venray-zuid; Donderdag: 18.30 voor wereldvrede; Vrijdag: 18.30 voor alle zieken van onze parochie. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, lel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: GEEN Kinderwoorddienst. 19.15 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; m.m.v. Herenkoor Vredeskerk. Overl. ouders Huisman-Paulus en overl. kinde ren; jrd. Tanja en Teng Tijssen; jgt. Nelly Kreijfelt-Wels; Jac. Kusters (koll.). Parochie Oostrum Zondag: 10.00 overl. ouders Litjens- Hendriks; jrd. Jeu Arts; Hendrik Jeucken; overl. ouders Houwen-Jacobs; Maurice Poels; Dinsdag: 9.00 M. Joosten; Donderdag: 9,00 voor de geestelijke en tijdelijke belangen van alle parochianen; Misd.: Dave Moorrees, Maarten Wijnen, Stee.f Emons en Sebastiaan Wijnen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); overl. ouders v.d. Berg- Schaminie; Helm Heidens namens St. Antoniusgilde; overl. ouders de Rijck- Classens; overl. ouders Nelissen- Gerards (sterfdag mam); Zondag: 09.00 H.Mis; 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Miel Janssen (verj.); Karei Achten en overl. fam. Achten-Gommar; Bert v.d. Ven en overl. fam. v.d. Ven- Leijsten; Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. H.Hart en voor priesterroepingen; Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Parochie Leunen 7e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. Dien v.d. Berg- Vermeulen; Mien Cleassens-Voermans (4); Nora David (v.w. de Berkenstraat); Jan v. Cuyck, echtgen. En overl. kinde ren; Frans Rongen en overl. fam.; gest. Jrd. Sjeng Holtackers en Grada Hol tac kers-Vul I i ngs Zondag: 10.00 Hgm. Jo Willems- Loonen (v.w. de buurt d'n Tomp); Anita Loeffen-v. Ooi en Job; weekd. Sjeng Litjens (6); gest. Jrd. Theo en Jac Asselberghs; gest. Jrd. Berthja Peeters- Martens en Handrie Peeters. Dinsdag: 19.00 Lsm. Mientje Claessens-Voermans (kaartclub); Vrijdag: 19.00 Lsm. Frans Baltussen, Willem Baltussen en overl. fam. Baltussen-Loonen; Jo Willems-Loonen (kaartclub); jrd. Antoon Verheijen en overl. fam. Verheijen-Droessen. Gedoopt: Jesse Peeters, Vicarieweg 72; Melissa Leja, Lathyrus 35 Venray. Misdienaars: za 19.00: Lian Vullings en Nancy Litjens; zo 10.00 Max Baeten en Yvonne Theunis; weekbeurt groep 1 Lectoren: za 19.00: Jeanny Jenniskens; zo 10.00 Goen Reintjes. Rectoraat Heide Zondag: 7e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis voor mw. Derkx-Voesten v.w. (koll.) en Paula v. Vegchel- Lemmen; misd.: Caroline, Rian, Elian, Sef, Stan en Iris. Donderdag: 18.30 H. Mis Rectoraat Veulen 7e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. gest. Jgt. Helena v. Dongen; jgt. Martine Hagens; jgt. Nelly Fleurkens-Janssen; Jacobus Ewals en Maria Ewals-Holtackers; Nelly Beckers-v. Staveren: Bert Cremers'en kleinkind Anja de Groot. Misdienaars: za: Linda, Loes, Koen en Daan. Lect.: za: M. Classens. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (kinderkoor); Gon Verheijen-Versteegen; Truus- Spreeuwenberg-Philipsen; 6wd Lei Vergeldt; jrd. Dien Kleuskens-Wijnen; Jan Verstappen; Zondag: 10.00 (Vivace); Marie Rongen-Verhalle; jrd. Frans Claessens en echtg. Wilhelmina en Gertruda Michels; overl. ouders Verheyen- Litjens; Truus Swinkels-Claessens; jrd. Petronella Cox-de Lauw; Jean Arts; jrd. Teng Pouwels en overl. fam; jrd. Petran Fleurkens; Maandag: 19.00 Rien Gommers; uit dankbaarheid; Woensdag: 19.00 Maria Slangen-v. Montfort; Mat v. Dijck; uit dankbaar heid; Vrijdag: 19.00 jrd. Feus Keijsers; Misdienaarsbeurten: za 19.00: Paul en Gijs; zo 10.00 Daan, Anneke, Sandra en Marian; ma 19.00 Linda en Rinske: woe 19.00 Maartje en Ilaisa; vrij. 19.00 Rob en Mark. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 jgt. Maria Poels- Bouten; Jan Broeren (van fam. Janssen); misd.: Lotte Jacobs en Meike v. Daal. Zondag: 10.00 Nard Janssen en overl. fam.; misd.: Louis Tielen en Daan de Brouwer; Woensdag: 19.00 jgt. Lamb. V. Meyel en Laurentia Nooyen; jgt. Herman Zegers, echtgen. En kinderen; jgt. Petronella Zanders; Jo en Nel Verstegen-Verl i nden. Kerk poetsen: mevr. Marcellis en mevr. Kersten. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 voor de parochie; Zondag: 10.00 fam. Arts-Lucassen; Maandag: 19.00 fam. Huijs; Donderdag: 19.00 M. Jansen; Misdienaars: za: Anke en Koen; zo: Grard, Luc, Nick H. en Nick M. Lezers: za: Josien Claessens; zo Tonnie v. Hoof. Rectoraat Smakt Zondag: 10.00 Herman Janssen; vader en moeder Koopmans en Leo; Frans Verblakt. Lect.: Riek van Kempen. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Zesde van de negen woensda gen voor het hoogfeest van St. Jozef. 9.30 H. Mis voor Joos Bonants; tot zekere intentie (B.). Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 20 februarizal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, D. Piersma uit Ubbergen voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindemevendienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitgeno digd een kopje koffie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bij bel toespraak met als thema Is eeuwig leven ook voor u mogelijk? in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag is er een eucharistieviering van de oecumenische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kindemevendienst. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. Diensten: D.V. Zondag 20 februari om 10.00 en 14.30 uur: Ds.P.de Vries, Opheusden. 's-Morgens is er kinderoppas. Bijbelcontactavond: Donderdagavond 17 februari n.a.v. het schriftgedeelte uit 2 Koningen 6:24-33 Aanvang 08.00 uur. iedereen is welkom. Catechisaties: Dinsdagmiddag is er geen catechisatie. Zangavond: Komende week is de repetitie van het gemengd zangkoor niet op donderdag maar op woens dagavond, aanvang 08.00 uur. Zin om mee te zingen? Kom gerust. Viering voor jongeren 'Voor wie kom je op' is het thema van de viering voor jongeren op zaterdag 19 februari om 19.00 uur in de Grote Kerk. Wij nodigen jullie van harte uit voor deze viering. Jeugdkoor Tomorrow People en onze gasten, Promo koor Zangers van St. Frans. Derde Orde De maandvergadering was oorspronke lijk gepland op woensdag 23 februari. Wij kregen bericht van het Schuttersveld dat dit niet door kan gaan, daar de ont moetingsruimte niet beschikbaar is voor de Eucharistieviering. Degenen die toch elkander willen ontmoeten kunnen op die tijd koffie drinken in de grote zaal. Daar kan men zich eventueel opgeven voor de bezinningsdag die zal worden gehouden op dinsdag 21 maart in Beukenrode. We beginnen deze middag met een koffietafel om 12.00 uur. Onze dorpsgenoot, Pater Gustaaf Wijnhoven zal daarna dia's vertonen over het 'Zonnelied' en Franciscus. De kosten bedragen ƒ25,-, alles inbegrepen. Voor vervoer kan eventueel worden gezorgd. Aanmelding graag in enveloppe met naam en adres, en eventueel 'vervoer'. Het volledige programma vindt u in het maandblaadje. Aanmelden tot 18 maart, eventueel tel. bij mw. Naus, tel. 581409. Bijbelgemeente Venray Iedere zondag. Hartelijk welkom in de diensten (evangelisch, baptistisch) die gehouden worden in gebouw de Kemphaan, Kennedyplein 1 te Venray. Kernwoorden gemeente: ont moeting, vriendschap, aandacht en zorg! Voor de kinderen is er iedere zondag zondagsschool en er is crèche voor de allerkleinsten. De diensten beginnen om 10.00 uur. Na afloop is er de mogelijkheid om gezamenlijk koffie te drinken. Ook diverse gespreksgroepen rondom de Bijbel door de weeks. Inlichtingen: R. Lammers, tel. 0478-586001 of R. Korver, tel. 077-4641936. Mensen hebben mensen nodig. Niemand kan zonder zijn medemens. Je kunt in relatie met je medemens, maar ook in relatie tot jezelf in de knoop raken. Er is rijkdom alom maar tegelij kertijd in het leven zo snel, complex en druk geworden, dat we van het ene uiter ste in het andere schieten, lekker jezelf zijn dreigt ons te ontglippen. Voorbeelden hiervan: moeite hebben met de relatie, problemen op je werk, het gevoel hebben van altijd 'leeggezo gen' te worden, het voor jezelf nooit goed genoeg doen enz. In dat geval kan een personal coach uitkomst bieden, Een persoonlijk coach vraagt door, waar vrienden en familieleden afhaken om de persoonlijke relatie niet op het spel te zetten. Een persoonlijk coach biedt een luisterend oor, denkt mee, maar houdt jou ook een spiegel voor. Stelt kritische vragen en geeft waar nodig praktische tips, zodat jij je eigen pad kunt bepalen. Als persoonlijk coach is het haar taak jou een bredere kijk op de zaak te geven en nieuwe inzichten te verschaffen. Inzichten in jouw patronen, dilemma's, valkuilen en levensthema's. Door deze inzichten krijg je handvatten om de regie van je eigen leven in handen te krijgen. Zo begeleid zij mensen op weg naar een wenselijke, maar vooral realistische situatie. Een klein duwtje inde rug, is soms voldoende om een grote stap voor uit te zetten. Positief denken is een veel gehoorde kreet. Prachtig! Maar er zijn nu eenmaal tegenslagen in het leven, er is leed en narigheid en op dat moment valt positief denken weg. Mens durf te klagen. Realistisch denken is mijnsin- ziens beter. Realistisch met tegenslagen, leed en narigheid omgaan, zodat teleur stellingen kleiner worden. We joggen wat af met z'n allen, maar wanneer joggen we emotioneel, zodat we op dit terrein wat stabieler en even wichtiger worden. Een sterke, stabiele 'ik' kan beter communiceren, relaties aangaan en onderhouden, beter samen werken, leidinggeven enz. Je kracht is ten diepste jezelf zijn. Wie zichzelf is kan op ieder moment zijn stijl aanpassen aan de behoefte van dal moment. Je bent duidelijk voor jezelf en daardoor voor andere. Wilt u meer informatie over haar werkwijze, maak dan vrijblijvend een afspraak. Haar naam is Hetty Gerrits, tel. 0478-58808. Door nog onbekende oorzaak is donderdagavond rond 21.15 op een parkeerplaats aan de Puttenweg brand ontstaan in een aanhangwagen (die dienst deed als viskraam) van een 61-jarige man uit Volendam. De kraam en de nabijstaande Mercedes van een 61-jarige man uit Ysselsteyn brandden volledig uit. Er werd een kleine wegomleiding ingesteld omdat er diverse ontploffingen waren en er ook nog drie gasflessen aanwezig waren in de kraam. Werkgroep Behoud de Peel De tijd vliegt, binnenkort komen de trekvogels weer terug! Daarom is het voor het Peelwerk van Werkgroep Behoud de Peel alweer de voorlaatste keer van dit seizoen. Maar nu het nog kan nemen we het ervan, dus gaan we komende zaterdag een klusje opknappen en een kijkje nemen in een heel mooie, maar ons nog zo goed als onbekende uithoek van de Peel. Het gaat om de heel afgelegen Scherlet, na goed zoeken te vinden aan de Heidense kant van de Helenavaart, in de buurt van de Marisberg. Het is een gebiedje dat befaamd is om zijn vele zeldzame plan ten, zodat normaal niemand er in mag. Hier ligt een klein heideveldje dat met bomen dreigt dicht te groeien. Enig hak en zaag werk zal uitkomst bieden. Vertrek; a.s. Zaterdag 19 feb. 2000 om 09.00 uur in Helanaveen, bij de brug over de Helenavaart. Het werk duurt tot een uur of twee. Laarzen aandoen is absoluut noodzakelijk. Nieuwe deelne mers vragen wij zich te melden op tel. nr. 0492-515883 of 0493-319610. Onder het toeziend oog van df Eerwaarde Fraters Franciscanen van hei Minderbroedersklooster werd een begin gemaakt met het rooien van de oude lin. debomen aan de Paterslaan. De bomen die vele jaren schaduw en koelte hebben gebracht zijn niet bestand tegen de slo persbijl. Zij moeten plaats maken ten gerieve van het moderne verkeer. D{ laan zal dan ook verbreed gaan worden Situatie: bij het woon- en winkelhui; (manufacturen) van de fam. H. Jansen- Flansen. De foto werd gemaakt dooi fotograaf Peter Swenker in opdracht van dhr. Gerrit Janssen (Julianasingel). Dal was omstreeks 1954. Jan v.d. Putten Stichting Stadspark Venray (9) Donderdag j.l. gaven de architecten van Sint Anna en Sint Servatius een toe lichting op de Nota van Uitgangspunten met betrekking tot de toekomstige her bestemming en herinrichting van de twee Venrayse inrichtingen. Daarbij werd ingegaan op de reacties die men had ontvangen van verschillende inspraakgroepen waaronder Stichting Stadspark Venray. Geen enkele reactie was voor de samenstellers van de inspraakrapportage aanleiding tot aan passing van de in december gepresen teerde uitgangspuntennota. Dat kan op twee dingen wijzen: ofwel iedereen is het met elkaar eens, ofwel de reacties en de meningen van de insprekers zijn voor de architecten geen aanleiding om hun standpunten te herzien, Het is natuurlijk van beiden wat. Verheugend is de grote mate van overeenstemming die er bestaat tussen Stichting Stadspark, de Geschied- en Oudheidkundige Kring en museum Het Freulekeshuus wat hun visie betreft op de toekomst van Sint Anna. Alle drie benadrukken de grote cultuurhistorische betekenis van deze inrichting en beplei ten een grote mate van terughoudend heid bij de ontwikkeling van het steden bouwkundig plan. Stichting Stadspark: "geen nieuwbouw op het centrale middengebied" Geheel in overeenstemming met de opvattingen van Stichting Stadspark hanteren de architecten als uitgangs punt, dat de randen van het terrein niet aangetast mogen worden. Dat betekent behoud en bescherming van de stuif- duinbossen langs de Overloonseweg en van het parkgebied langs de Bosweg. De plannenmakers kiezen niet voor bebou wing van de randen van het terrein, maar gaan er van uit dat op het centrale middengedeelte ter plaatse van de die renweide wel nieuwbouw kan verrijzen. Hierin verschilt men van mening met Stichting Stadspark die er voor pleit om het gebied tussen de twee hoofdlanen onbebouwd te laten en dit aan te merken als een als openbaar gebied dat voor alle burgers vrij toegankelijk dient te blijven, een publiek park voor jong en oud. Kinderboerderij Stichting Stadspark pleit voor instandhouding van de monumentale kloosterboerderij en steunt daarom de plannen om hier een kinderboerderij te vestigen. Deze kinder- of stadsboerderij zou tevens het beheer kunnen voeren over de dierenweide en volière, maar daar denken de architecten toch heel anders over. Men vreest dat realisering zal leiden'tot overlast en bovendien achl men het gevraagde grondbeslag oneven redig groot. Architect Theo van Esch en landschapsarchitect Karres sluiten ove rigens de komst van een kinderboerderij niet bij voorbaat uit, maar dan op een meer centrale plek in het park. En u weet: hoop doet leven. Zorg om toekomstige verkeersbelasting Met nadruk vraagt Stichting Stadspark aandacht voor het verkeers- vraagstuk. De Stichting vreest dat even tuele nieuwbouw op het middenterrein niet alleen afbreuk doet aan het park landschap, maar ook zal leiden tot een te zware verkeersbelasting van de centrale middenas. De bestaande wegen en lanen zijn niet op stadsverkeer berekend. De bomen staan vrij kort op de weg waar door verbreding niet mogelijk is. Daarom doet de Stichting de suggestie om ook andere ontsluitingsmogelijkhe den te onderzoeken dan alleen de huidi ge toegang vanaf de Noordsingel. Wij hebben u hierbij in het kort willen informeren over de belangrijkste ver schillen van inzicht tussen de Stichting en de ontwerpers van het planconcept, maar nadrukkelijk willen we ook ver melden dat er op veel punten sprake is van overeenstemming. Wilt u meer weten over onze doelstel lingen: informeer bij ons secretariaat Engelenstraat 8, 5801 RT Venray, Telefoon 581191. E-mail adres: tw.els@wxs.nl Vorige week zaterdag werd aan Mimi Remmers de Bronzen Piëlhaas uitgereikt (zie foto). Zij kreeg deze hoge onderscheiding voor haar geheel vrijwillige inzet voor de allochtone medebe woners in Venray, waarvoor zij al 24 jaar als adviseur en vraagbaak fungeert. In haar dankwoord prees zij alle instanties waarmee zij de afgelopen jaren samen werkte. Ook met de gemeen te heeft zij goede contacten maar zij betreurde liet dat de baliemedewerkers tegen woordig door een 'stom kastjeworden vervangen. Foto Hoedemaekers Jack Heidens erelid Op de jaarvergadering van 7 februari jl. is Jack Heidens uit Leunen voor zijn jarenlange bijzondere grote inzet voor de vereniging op voordracht van het bestuur benoemd tot erelid. Hij ontving het erelidmaatschap bij zijn afscheid als bestuurslid en penningmeester in ver band met het aanvaarden van de functie netwerker bij de werkcommissie scheidsrechterszaken regio 1 van de KNVB. Zichtbaar ontroerd nam hij, samen met zijn vrouwe Gerry, uit han den van voorzitter Chrit Joosten, een oorkonde en kado's in ontvangst. Jack zal op de achtergrond jn een aantal com missies van de scheidsrechtersvereni ging actief blijven. Piet Hanen onderscheiden Eveneens op de jaarvergadering is Piet Hanen uit Venray onderscheiden voor zijn 25-jarig lidmaatschap van de vereniging. Uit handen van voorzitter Chrit Joosten ontving hij een oorkonde en een standaard. Tevens werd Piet door ad interim voorzitter van het districtsbe- stuur COVS-zuid 2 onderscheiden met de zilveren scheidsrechter. Tot slot spel de zijn moeder, mw, Hanen, onder toe zicht van de voorzitter van het districts- bestuur zuid 2 van de KNVB, haar zoon de zilveren speld van de bond op. Foto boven: Piet Hanen krijgt de zil veren KNVB-speld opgespeld door zijn moeder. Foto onder:Jack Heidens (I) wordt door voorzitter Chrit Joosten gefelici teerd met het erelidmaatschap.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 26