r y Naar een natuurlijke beek oÊLAl Mijlpaal vraaggestuurde jeugdzorg DIRKX VAN SOEST Informatieavond Henri Dunantstraat Informatie avonden ongezuiverde lozingen Informatie bijeenkomsten Sociaal Economisch plan Kapvergunning verleend TAXATIES r Invullen belasting formulieren FNV leden PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS ook op internet PEEL EN MAAS donderdag 17 februari 2000 - Pagina J Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuver gunning aan te vragen. In de milieuver gunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: 1P. van Zutphen, Zwartwater 2 te Vredepeel voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een fokvarkens- houderij, gelegen aan de Zwartwater 2 te Vredepeel. 2. Maatschap Wilmsen. Peelweg 4 te Ysselsteyn voor een uitbreidingsver gunning op grond van artikel 8.1 lid I onder b van de Wet milieubeheer voor een spoelplaats en kadaver plaats, gelegen aan de Kempkenberg 2a te Ysselsteyn. 3. T.J.A. Arts, Twistweg 17 te Vredepeel voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een nertsenfokke rij, gelegeOn aan de Twistweg 17 te Vredepeel. 4. M.A..G. Rongen, Deurneseweg 132 te Ysselsteyn voor een revisever- gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een melk veehouderij, gelegen aan de Deurneseweg 132 teYsselteyn. 5. M. van Asten, Rouwkuilenweg 30 te Ysselsteyn voor een revisevergun- ning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een varkens fokkerij, vleesvarkens- en paarden- houderij, gelegen aan de Rouwkuilenweg 30 te Ysselsteyn. 6. M.H.M. Swinkels, Pastoor Jacobspeel 4 te Ysselsteyn voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een akkerbouw en vleesvarkenshou derij met opslag van mest en veevoer, gelegen aan de Pastoor Jacobspeel 4 te Ysselsteyn. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage van 17 februari 2000 tot en met 30 maart 2000 (6 weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde perio de kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door: a. diegenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. diegenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuurs-recht- spraak, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaron der een schorsingsverzoek) is inge diend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Meldingen Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrichting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer.Voorwaarde hierbij is dat redelijkerwijs moet worden aangenomen dat de veranderingen geen gevolgen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunsti ge gevolgen hebben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er meldin gen zijn binnengekomen van: I. Maatschap Direks, Teeuwenhofweg 3 te Leunen voor het wijzigen van de bestemming van de voorruimte van de nieuwe stal m gelegen aan de Teeuwenhofweg 3 te Leunen. De meldingen kunnen worden inge zien van 17 februari 2000 tot en met 2 maart 2000 (2 weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Venray, Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingeko men bouwaanvragen. - het bouwen van een dakkapel aan de Mambostraat 138 te Venray tnv mw. Kengen-Janssen, Mambostraat 138; - het vergroten van de woning aan de Sleutelbloem 46 te Venray tnv A.J.M. keunen, Sleutelbloem 46; - het vergroten van de woning aan de St. Servatiusweg 64 te Venray tnv P. van Opbergen, St. Servatiusweg 64; - het bouwen van een carport aan de Heuvelstraat 8 te Venray tnv Verhoeven Vastgoed B.V., Dr. Poelsstraat 10 te Venray; - het bouwen van een stallingsruim te aan de Spurkt 5 te Venray tnv C. Jacobs, Spurkt 5; - het vergroten woonkamer/slaap kamer aan de Brienshoekweg 8 te Leunen tnv J.A.H. Claessens, Brienshoekweg 8. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. - het veranderen/vergroten winkel pand aan de Grotestraat 23 te Venray tnv R.K.T. Bloemen, Grotestraat 23; - het veranderen stallingsruimte aan de Boddenbroek 22 te Oirlo tnv H.J. Soons, Boddenbroek 22; het vergroten keuken-serre aan de Allegrostraat 23 te Venray tnv W.A.M. Deijkers, Allegrostraat 23; het bouwen van een garage aan de Albionstraat 37 te Leunen tnv A.J.F. van den Aker, Albionstraat 37; het vergroten woning, aan de Kaardebol 35 te Venray tnv F.P.M. Vermeulen, Kaardebol 35; het vergroten van de woning aan De Boog I te Venray tnv R.J.J. Schaeffers, Schoutenstraatje 19 te Venray; - het vergroten van de woning aan de Rouwkuilenweg 41 te Ysselsteyn tnv P.J.H. Martens, Rouwkuilenweg 41 - het vergroten van de woning aan de Kaardebol 11 te Venray tnv E.A. Sengers, Kaardebol 11 het veranderen/vergroten woning aan deWestsingel 40 te Venray tnv RJ.H.M. van Dijck.Westsingel 40; - het vergroten van de woning aan de Kaardebol 9 te Venray tnv J.P.M. Smits, Kaardebol 9; - het wijzigen van vergunning 1999.3712 tnv L.J.M. Wilms, Wilhelminastraat 26 te Venray; het veranderen bergruimte tot winkel aan de Nieuwlandstraat 18 te Venray tnv E.W.H. Berden, Nieuwlandstraat 18. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waar op de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouw toestemming afgegeven. - het bouwen van een tuinhuisje aan de Chopinstraat I te Venray tnv R.B.L. Scholtz, Chopinstraat I het bouwen van een berging aan de Vogezen laan 7 te Venray tnv F.J.M. van der Waarden, Vogezenlaan 7. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestem- mingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschik king is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen. - het vergroten van de woning aan de Molenklefweg 9 te Venray tnv F.B.P.P. Linssen, Molenklefweg 9; - het vergroten van de woning aan de Knopkruid I I .te Venray tnv C.J.J. van Gaal, Knopkruid I I; - het vergroten van de woning aan de Dr. Kortmannweg 2 te Venray tnv P.L.M. Dupont, Dr. Kortmannweg 2. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 18 februari 2000 geduren de 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel I9WRO/50 Woningwet). Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouwaan vragen. - het bouwen van 37 appartementen met parkeergarage en bergingen aan het St. Jozefterrein te Venray tnv Verhoeven Vastgoed b.v., Dr. Poelsstraat 10 te Venray; - het bouwen van een woning aan de Wentholtlaan te Venray tnv Verhoeven Vastgoed b.v., Postbus 67 te Venray. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 18 februari 2000 geduren de 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 17 februari 2000 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. De gemeente Ven ray organiseert op maandag 21 februari a.s. een informa tiebijeenkomst over de aanleg van een geluidscherm aan de Henri Dunantstraat. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in het gemeentehuis van Venray. De bijeenkomst is open baar en belangstellenden zijn van harte welkom. De gemeente Venray heeft in mei en juni 1999 betrokkenen geïnfor meerd over het conceptbeleidsplan 'Sanering ongezuiverde lozingen'. Naar aanleiding van de reacties is dit plan aangepast. In hoofdlijnen zijn de wijzigingen opgenomen in het nieuwe voorstel. De gemeente organiseert nu over het aangepaste voorstel wederom informatieavonden: 22 februari: Castenray, Oirlo en Oostrum 23 februari:Ysselsteyn en Smakt 24 februari: Vredepeel, Venray en Merselo 28 februari: Heide, Leunen en Veulen De informatieavonden beginnen om 20.00 uur in de Witte Hoeve, Gasstraat in Venray. Belangstellenden zijn van harte welkom. Het aangepas te voorstel en de bijlage 'Afvalwaterstromen' liggen bij de publieksbalie in het gemeentehuis ter inzage. ledereen kan een reactie/zienswijze indienen bij de gemeente. Dit kan ook tijdens de informatieavonden. Alle reacties die vóór 29 februari bij de gemeente binnen zijn, worden naar het college van B&W gestuurd. Het college neemt op 29 februari een besluit over het definitieve beleidsplan. Reacties die vóór 13 maart bij de gemeente binnen zijn, worden naar de commissies SB, FINECZA en AEM gestuurd. De com missies geven in de vergadering van 13 maart een advies over het college- besluit. De gemeente Venray presenteert op dinsdag 22 februari 2000 de conceptversie van het Sociaal Economisch Plan in de burgerzaal van het gemeentehuis. De gemeente wil u hierbij informeren over de opvattin gen met betrekking tot de toekomst van Venray, en uw visie of reactie daar op vernemen. De reacties zullen bij de behandeling van het definitieve Sociaal Economisch Plan in de gemeenteraad van april, worden betrokken. Er zijn twee informatiebijeenkom sten: - van 16.00-18.00 uur - van 20.00-22.00 uur. De bijeenkomsten zijn openbaar en belangstellenden zijn van harte wel kom. Belangstellenden kunnen een samenvatting van het conceptplan opvragen bij de gemeente, dhr. Vervoort, tel. 523299. Door het college van burgemeester en wethouders zijn kapvergunningen verleend voor de volgende locaties: 1. Gemeente Venray, locatie Bach-/ Beethovenstraat I I voor één beuk; 2. Gemeente Venray, locatie H. ■Dunantstraat fase 2 voor elf linde bomen; 3. Gemeente Venray, locatie van Berlostraat voor één inlandse eik; 4. Gemeente Venray, locatie Metaalweg voor vier inlandse eiken; 5. J. Kersten, Leunseweg 67 voor één notenboom; 6. L.C.A.M. de Kerf, Etnalaan 6 voor twee berken; 7. M.C.A. Pijnenborg,Timmermansweg 113, locatie Brugpas voor één berk en één wilg. Voor nadere informatie kunt u con tact opnemen met de afdeling Publieksdiensten via tel. nr. 523333, die bereikbaar is van maandag tot en met donderdag van 09.00-17.00 uur en op vrijdag van 09.00-13.00 uur. Bezwaren tegen verleende vergun ning kunnen worden ingediend bij het college van Burgemeester en wethou ders tot uiterlijk zes weken na publi catie. i* SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING SÉ VOORDELIGSTE «-tMMtVEN faJcrttrnA nAtts! lRÖÖJNJ MAKELAARDIJ,/-® Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 j Waterschap Peel en Maasvallei is begonnen met werkzaamheden aan de Oostrumsche beek. De Oostrumsche beek ontspringt in het Peelgebied op de grens van de provincie Noord-Brabant en stroomt door de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum om uiteindelijk, ter hoogte van Geysteren, uit te monden in de Maas. Het is de bedoeling dat de Oostrumsche beek weer gaat slin geren door het landschap. Om de vismigratie te bevorderen, zullen er vispassages worden aangelegd. De eerste werkzaamheden begin- FNV leden kunnen op vertoon van hun lidmaatschapskaart, of een bewijs van betaling op het laatste afschrift van giro of bank hun belastingformu lier laten invullen in Venray. Dit kan op 24 e 28 feb., 2-9-13-16-20-23-27- 30 maart 's avonds van 19.15-22.00 uur en op dezelfde dagen van 09.00- 12.00 uur, in het FNV kantoor, Henseniusplein 10 te Venray. Men moet hiervoor een telefonische afspraak maken vanaf 16 februari, op tel.nr. 0478-511378, van maandag tot en met donderdag tussen 17.30 en 19.00 uur. Zonder afspraak wordt uw biljet niet ingevuld. Wat moet men meenemen: de jaar opgaven van de werkgevers of uitke rende instanties; alle papieren die betrekking hebben op de eigen woning; de bankafschriften waarop de genoten rente staal; laatste bankaf schrift van bank of giro voor het saldo; het contract als men een lening heeft bij bank of andere instelling; bewijzen van giften aan kerk en ande re instellingen; bewijzen van kosten van ziekte of andere uitgaven; kopie belasting formulier 1998; w.o.z. opga ve van de gemeente; de in 1998 ont vangen diskette met uw eigen gege vens. www. vandenmunckhof.nl/nieuws Met de ondertekening van een overeenkomst tussen Symbiose en de Provinciale Commissie Zorgvragers op 17 februari jl. is een mijlpaal bereikt voor het verder vormgeven van vraaggestuurde zorg in de jeugdzorg. De installatie van deze Provinciale Commissie Zorgvragers in de Jeugdzorg door gedeputeerde Martin Eurlings onderstreept het belang dat de Provincie Limburg hecht aan de inbreng van de vraagzij de bij het vormgeven van het provinciaal beleid rond (jeugd)zorg. In oktober vorig jaar hebben GS besloten een dergelijke commissie op te rich ten en deze voor de periode van twee jaar als project onder te brengen bij de stichting Symbiose. De rol van Symbiose is ondersteunend en faciliterend met als doel een sterke cliëntenorganisatie te ontwikkelen. Bij de start van de Regiovisies Jeugdzorg is naar voren gekomen dat de vraagzijde in de jeugdzorg nog nauwelijks georganiseerd is. Deze werkgroep heeft ertoe bijgedragen dat het jeugdzorgbeleid nu veel meer vraaggericht wordt gestuurd. De positieve ervaringen met deze werkgroep in het proces van regiovisies is mede de grond slag geweest voor de GS de Provinciale Commissie Zorgvragers in de jeugdzorg op te richten en te faciliteren. Daarmee wordt een verdere stap richting vraagge- stuurd jeugdbeleid gezet. GS vertrouwen erop dat de Commissie erin slaagt om namens de zorgvrager in de jeugdzorg het woord te doen en zo uit te groeien tot een goed georganiseerde cliëntenorganisatie voor de jeugdzorg in Limburg. De ondertekening van de overeenkomst tussen Symbiose en de Commissie is een mijlpaal voor de Provincie Limburg in het ontwikkelen van vraaggestuurde zorg, te meer omdat ook daadwerkelijk de zorgvrager in de commissie is verte genwoordigd. Taxaties Advies 100% ONAFHANKELIJK HYPOTHEEK TAXATIE BEDRIJFSADVISERING WOZ-TAXATIES VENLO Deken van Oppensingel 45a 5911 AB, 077-3513301 BEDRIJFS TAXATIE VERKOOP TAXATIE AANKOOP TAXATIE VENRAY w.dirkx-vansoest.nl nen bij de benedenloop van de beek en zullen naar verwachting zomer 2000 afgerond zijn. Het bovenstroomse deel van het stroomgebied van de Oostrumsche beek ligt helemaal in het landbouwge bied en is in het kader van de ruilver kaveling Lollebeek (eind jaren zestig/begin jaren zeventig) aangepast aan de toen geldende landbouwkundi ge normen. Om de door het water schap vastgestelde stuwpeilen instant te houden is een waterinlaat gereali seerd. Het benedenstroomse deel van het stroomgebied bestaat uit (margi nale) landbouw, stedelijk gebied en natuur/bosgebied. De Oostrumsche beek snijdt hier dieper in en is hier aangepast in het kader van de ruilver kaveling Wanssum. Ook het beneden stroomse deel van de Oostrumsche beek is genormaliseerd (rechtgetrok ken). Alleen binnen het landgoed Geysteren heeft de beek zijn meande rend (slingerend) karakter behouden. Buiten het landgoed Geysteren is de gehele lengte van de beek voorzien van werkpaden om zo machinaal onderhoud te kunnen plegen. De beek heeft in de huidige toestand een drai nerende werking op de omgeving. Er zijn grondwaterwinningen aanwezig die invloed hebben op het stroomge bied van de Oostrumsche beek. Huidige situatie. De beek is zoals gezegd geheel ver graven en ingericht in het kader van ruilverkavelingen. Ont- en afwatering snormen zijn geheel op landbouwkun dig gebruik afgestemd. Dit betekent dat de laagst gelegen landbouwperce- len een goede drooglegging hebben. Begin jaren negentig heeft het voor malige waterschap Noord-Limburg de beek plaatselijk heringericht. Hierbij zijn met name de taluds verflauwd. Dit is vooral in de middenloop gebeurd. De achterliggende gedachte bij deze nieuwe inrichting was het sta biliseren van de taluds en het vergro ten van de natuurwaarden (plas-dras- zone). In de gehele Oostrumsche beek zijn 19 stuwen te vinden. Deze stuwen worden in het voorjaar hoger inge steld om waterconservering (het lan ger vasthouden van water) te bevorde ren. Vanuit de Helenavaart en via de Grenssloot wordt in de bovenloop van de Oostrumsche beek water ingelaten. De waterinlaat reikt tot de instroom van de Leunse Beek. In extreem droge zomers bestaat de afvoer nagenoeg alleen uit inlaatwater. Door de normalisering en stuwing zijn de stroming en stromingsdyna- miek in de beek gereduceerd tot een minimum. Verder belemmeren de stu wen een mogelijke migratie van vis sen en andere waterorganismen, H totale stroomgebied heeft te kampi met verdroging verschijnselen. Diti zich in de achteruitgang van hydrol gisch gevoelige natuur, maar ook toename van beregening in de lan bouw. De afvoer van de Oostrumscl beek is onnatuurlijk, doordat deze de huidige situatie zeer laag is tijde drogere perioden en zeer hoge piekt kent bij hogere neerslag. Er is weinig stroming in Oostrumsche beek. Structuren lani de beek, in de vorm van opgaam beplantingen, zijn niet of nauwelijl aanwezig. De waterkwaliteit is sten beïnvloed door de bovenstrooms aa, wezige landbouw, maar ook doori veie riooloverstorten. Dit alles hee geleid tot een sterk beïnvloede flo en fauna. Maatregeli Het gedeelte vanaf de Mj Hanssenstraat te Oostrum tot aan i Maasheseweg in Geysteren wordtt dit moment opnieuw ingericht (fa 1). Waterschap Peel en Maasvall zorgt ervoor, dat de Oostrumsche bef net als vroeger meanderend doorh landschap stroomt. Het water inu beek zal weer sneller stromen en ai weerszijden van de beek zijn natuu lijke oevers te vinden. Dat maakti Oostrumsche beek weer tot geschil leefgebied voor planten als wate; ranonkel en waterlepeltje. De Rosmolen, de Geysterse molt en de stuwen worden weer passee baar gemaakt voor vissen en andei. waterorganismen. Bij de Rosmole wordt een retentiebekken aangelegj door de bestaande molenkolk te rei! overen. Het retentiebekken zon ervoor dat water tijdelijk wordt opgi. slagen om piekafvoeren te voorkt, men. Fase 1 van het project wori gefinancierd door de Europese Unit NUBL, Zuiveringschap Limburg e. Waterschap Peel en Maasvallei. In een later stadium (fase 2) won, de Oostrumsche beek vanaf de Mg Hanssenstraat in Oostrum tot aand instroom Breevennen opnieuw e natuurlijk ingericht. Waterschap Pc< en Maasvallei zorgt ervoor dat bij all - stuwen die hier te vinden zijn visse weer stroomopwaarts kunnen zwen men en zich voort kunnen planten. Onderhou Na herinrichting is het de bedoelin om de beek exentensief te maaien. Dl houdt in dat er zo min mogelijk wori ingegrepen in de natuur om zo floi i en fauna een kans te geven. Totaal herstel beeksysteen Om te komen tot herstel van ht gehele watersysteem van d Oostrumsche beek worden door ht waterschap in samenwerking met du gemeente Venray en met nairc Stichting Innovatief Platteland Venrai e.o. (STIP) plannen ontwikkeld om zoveel mogelijk water te conservere door infiltratie in stedelijk gebied ei water vast te houden in (alle) kavel en pereeelsloten bij agrariërs. Informatii De werkzaamheden aan Oostrumsche beek verlopen in drie fases. De eerste fase is het gedeeltt vanaf de Mgr. Hanssenstraat Oostrum tot aan de Maasheseweg Geysteren. Daar zijn de werkzaamhe den inmiddels gestart. Fase 2 staa voor 2001 gepland en fase 3 sluit bij de ontwikkelingen rondom he Zandmaas-project van di Maaswerken. Informatie bij: Waterschap Peel ei Maasvallei, tel. 077 389 1111. UW78-582579 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van bet begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouwwerkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m3 tot 35 m' open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 24