de Studio IRolstoelhockeydag in De Wetteling PEEL EN MAAS 'Pingpongen voor Roemeense kindertjes' Vier veldkruisen terug op hun plaats Internet 2&° Chinchilla's Vervuurt op eenzame hoogte Sint Martinus op Raayland College Venray MEURS VERLICHTING Kortingsactie kattencastratie en -sterilisatie WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING kansen-chances-Chancen-$ans- 4—ajr3\ Jenniskens Totaal 750 m2 - Klassiek en modern ARTEMIDE FOSCARINI TOBIAS GRAU LUCEPLAN ARTIMETA - FRANTZEN EF De Inter Show van Chinchilla, fgelopen weekend in larderwijk, is een groot succes eworden voor het Jiinchillacentrum van de familie ervuurt uit Leunen. Eén van de tien ingezonden die- En. een Black-velvet, werd alge- leen kampioen. Van de vijf reserve- ampioenen waren er vier afkomstig il Leunen en één uit Duitsland. INTERNATIONAAL Aan de show werd deelgenomen loor de beste fokkers uit Nederland, België. Luxemburg en Duitsland. Sinds vijftien jaar is de kwekerij uit Leunen leverancier van Chinchilla's als huisdier. Bij de selectie wordt meer aandacht besteed aan het karakter en de intelligentie van de chinchilla. Dat dit niet ten koste is gegaan van de kwaliteit werd op deze show wel bewezen. Het was reeds het tweede hoogte punt van het jaar voor het bedrijf uit Leunen. Tijdens de Inter Show op 22 januari in België werd een ande re chinchilla van Vervuurt gekroond tot algemeen kampioen van alle kleurmutaties. Het bestuur van de Stichting Sint Martinus, voor hulp vanuit Zuid-Nederland aan de straatkin deren in Rio de Janeiro, laat met enige trots weten dat informatie over de stichting en haar activi teiten en het werk van de hulpor ganisatie Sao Martinho in Rio de Janeiro voortaan ook via Internet te vinden is. Over de hele wereld kan iedereen die dat wil de web-site bezoeken. Het ontwerp en de organisatie van de website is van Floris Poels uit Haarlem in samenwerking met ont werpbureau Enpower uit Meerlo. Zij zijn erin geslaagd om een over zichtelijke website te maken met mogelijkheden om door te klikken. Zo kunt u via deze internetpagina's doorgeschakeld worden naar de internetpagina's van Sao Martinho in Rio de Janeiro. De foto's op de internetpagina's zijn van de Venrayse fotograaf Gé Hirdes die het straatkinderproject enkele keren heeft bezocht met journalist René Poels uit Meerlo. Poels is overigens ook bestuurslid van de Stichting Sint Martinus. De hulpverleningsorganisatie Sao Martinho is vijftien jaar geleden opgericht door pater Martin Cox uit het Zuid-Limburgse Treebeek. Samen heeft hij deze organisatie uit gebouwd tot een door UNICEF hoog geprezen hulporganisatie aan straatkinderen. Scholen in bijna alle Noorlimburgse gemeenten hebben actie gevoerd voor de straatkinderen van Rio de Janeiro. Maar ook gemeenten als Venray, Meerlo- Wanssum, Venlo en Meijel en de daar werkende particuliere ontwik kelingsgroepen hebben contacten met Sao Martinho en Sint Martinus. Zij hopen dat veel mensen deze pagina's gaan bezoeken en daardoor geïnspireerd raken om op de een of andere wijze een bijdrage te leveren aan het werk. Voor kinderen en scholieren die spreekbeurten en werkstukken moeten maken over straatkinderen is de website hele maal te gek. Ze kunnen gewoon van de pagina's tekst en foto's kopiëren voor hun werkstukken. U kunt de website bereiken op het volgende adres: http://www. sintmartinus.news- man.com. Ook via het zoekpro gramma Ilse is de website te vinden door in te tikken: Martinus Rio. Het bestuur van de Stichting Sint Martinus hoopt met deze website weer veel nieuwe sympathisanten te vinden. De bestuursleden zijn woonachtig in Deurne. Nuenen. Eindhoven en Meerlo. Nader infor matie bij het secretariaat van de Stichting Sint Martinus: Karin Vestjens, De Fazant I te Meerlo (tel: 0478692524). Dronken automobilisten Bij alcoholcontroles in de nacht van zaterdag op zondag bekeurde de politie drie automobilisten: op de Zuidsingel betrapte de politie om 00.45 uur een 26-jarige auto mobilist uit Venray. Hij bleek, zo wees de blaastest uit, teveel te hebben gedronken. Hij kreeg een rijverbod van zes uur en hij zal binnenkort via snelrecht een boete (hoogte nog niet bekend) krijgen opgelegd. Rond 01.30 uur controleerde de politie op 't Brukske een 34-jarige automobiliste uit Yerres (Fr). De blaastest wees uit dat ze teveel had gedronken. Zij kreeg een geldboete van 390 gulden opgelegd, die ze direct betaalde. Op de Zuidsingel bekeurde de politie rond 04.30 uur een 49-jarige automobilist uil Venray. De blaastest wees uit dat de man teveel had gedronken. Middels snelrecht werd hem een boete van 390 gulden opgelegd. Vanaf half februari en de gehele maand maart organiseert de )ierenbescherming afd. Venray eto. (Horst, Sevenum. Meerlo-Wansstim, [roekhuizen. Bergen, Vierlingsbeek en Venray) met medewerking van de lierenartsen de jaarlijks terugkernede kattencastratie en -sterilisatieactie, ia de behandeling kan de eigenaar de nota van de dierenarts sturen naar: )ierenbesscherming afd. Venray e.o.. Postbus 223, 5800 AE Venray. De orting voor de poes ƒ20,- en voor de kater ƒ10,-. Men dient uiteraard laam, adres, bank-gironummer en soort behandeling duidelijk op de nota "vermelden. Deze jaarlijks terugkerende actie organiseert de Dierenbescherming om et kattenoverschot in Nederland terug te dringen. Katten kunnen zich norm snel voortplanten. Omdat niet alle katten als huiskat gehouden kun- sen worden komen veel katten in de asiels terecht. Bovendien gaan ook leel veel katten zwerven, deze dieren veroorzaken voor veel mensen, met iame in de dorpen en steden grote overlast. Een onvruchtbaar gemaakte huiskat wordt rustiger en blijft dichter bij uis. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Klachten- en informatielijn (0478-546666) van de Dierenbescherming afd. Venray. u vfa 10.00- tf.oom-. Sponsortoernooi MHCV levert 2400 gulden op Liefst 2400 gulden heeft het (onsortoernooi van de Venrayse jckeyclub MHCV opgebracht, ïaterdag speelden de benjamins mini's van de Mixed Hockey flub het lieve sommetje van 1850 lulden bijeen, de drie vriend schappelijke wedstrijden van de Jeteranen- en herenteams bracht g eens 550 gulden in het laatje. Ifet totale geldbedrag komt ten Eoede aan de organisatie van de tompetiedag voor jeugdige gehan- fticapte rolstoelhockeyers, op featerdag 26 februari in sporthal lie Wetteling. g-"-l9ft° Classe R®? ®e,eee» tkaas orêi»el' Ftl° l3ft5 ook bij u op de markt 'i maandags: 1X.00-16.00 n. markt voor Schouwburg, vrijdags: 0930-18.00 u. op htt Htnseniuspleit Liefst dertien verenigingen, ifkomstig uil onder andere Beek, 3roesbeek, Tilburg, Breda, [[oeselare (B) en Eindhoven, nemen net 21 teams aan de derde ronde pan de Rolhockeycompetitie voor Juid-Nederlandse ploegen deel. POSITIEF Straatkinderen Rio de Janeiro on-line Een sponsor betaalde afgelopen aterdag een bedrag van 25 gulden ier gescoord doelpunt. De jeugd coorde veertien goals, de senioren estig. "Het was een geweldige ag". vertelt MHCV-bestuurslid •ugenie Sevenheck, "iedereen zette ich voor de volle honderd procent n en we hebben geen wanklank ehoord. We hopen dat de competi- ledag op zaterdag 26 februari net zo looi wordt." Aan de organisatie van het evene nent kan het in ieder geval niet lig- jen. Al maanden zijn de leden van 1HCV druk in de weer om de com- etitiedag sucecsvol te laten verlo- ien. "We hebben een heel draaiboek net richtlijnen van de Nebas Nederlandse Bond voor Aangepaste Sporten) ontvangen", egt Eugenie Sevenheck. "De sport- al moet bijvoorbeeld aan strenge isen voldoen, er dient een repara- »ur voor defecte rolstoelen aanwe- ig te zijn en de accu's van de rol- loelen moeten opgeladen kunnen worden. Ook het feit de kantine van de Wettteling op de eerste etage is, komt nu slecht uit. Je kunt de rol stoelhockeyers immers niet allemaal naar boven dragen. Daarom richten we een kleedlokaal in als lunchge- legenheid." Ook voor een muzikale noot is gezorgd, een joekskapel zal tussen de middag haar opwachting maken. BEGELEIDING De dames van het veteranenteam van MHCV nemen op zaterdag 26 februari de begeleiding van de licha melijk gehandicapte sporters voor hun rekening. Een team bestaat uit Tientallen fanatieke sporters komen op zaterdag 26 februari tij dens de rolstoelhockeydag in actie (foto: Inge Hondebrink). vier spelers en twee reserves. En die reserves zijn volgens Sevenheck ook hard nodig ook. "Het schijnt er tijdens de wedstrijden behoorlijk fanatiek aan toe te gaan", heeft Sevenheck vernomen, "de sporters kijken al maanden naar zo'n evene ment uit en gaan er dan ook flink tegenaan." De animo om deel te nemen aan het sponsortoernooi was groot onder de leden van de Mixed Hockey Club Venray. "We besteden al geruime tijd aandacht aan de gehandicapten sport", zegt Sevenheck, "het is gewoon belangrijk dat de jeugd er rekening mee houdt dat niet ieder een twee gezonde benen heeft om te lopen. Daarom hebben we nu ook de organisatie van de rolstoelhockey dag voor onze rekening genomen. Een hele klus, maar ik reken erop dat het een geslaagde dag wordt." Wethouder Houba, oud lid van MHCV, verricht op zaterdag 26 februari om 10.15 uur de officiële opening van de rolstoelhockeydag. DONDERDAG 17 FEBRUARI 2000 - NR. 7 HONDERD EENENTWINTIGSTE JAARGANG Junior College Minister Charles Ruysstraat 1 Uniek initiatief Red Stars Tafeltennisvereniging Red Stars in Venray organiseert op zaterdag 26 februari een plankentoernooi voor het goede doel. Met als motto 'Pingpongen voor Roemeense kin dertjes' wordt geprobeerd zoveel mogelijk geld in te zamelen voor een project in Roemenië waar Venraynaar Pieter-Jan Tacken, zelf lid van Red Stars, zich als vrijwilliger gaat inzetten. Pieter-Jan Tacken vertrekt in maart naar Roemenië waar hij samen met negen andere vrijwilli gers twee jaar lang zal verblijven om projecten op te zetten en te begeleiden ten behoeve van Roemeense kindertehuizen via de Nederlandse stichting Buna Ziua. Roemenië is een land dat gebukt heeft moeten gaan onder het com munistische regime en knokt de laatste jaren hard om zich in maat schappelijk en vooral economisch opzicht te ontwikkelen. Voor de kin deren die aangewezen zijn op ver blijf in kindertehuizen, is dit een hard gelag. Er is weinig geld voor hen en hun bestaan beperkt zich tot de minimale levensbehoeften. De stichting Buna Ziua maakt het mogelijk dat aan de stichting ver bonden vrijwilligers worden gesponsord om zodoende iets extra's te kunnen doen. Sponsorbijdragen komen voor 100 procent ten goede aan de activiteiten van de tien vrijwilligers in Roemenië. Zij gaan dit geld gebrui ken voor projecten die zij zelf initië ren. Pieter-Jan zal de sponsors regelmatig een nieuwsbrief sturen, waarin hij verslag doet van de pro jecten waar de vrijwilligers mee bezig zijn. BIJDRAGE Om de activiteiten van Pieter-Jan te ondersteunen, heeft Red Stars het initiatief genomen om een planken- toernooi te organiseren. Het toer nooi heeft een speciale opzet met als doel natuurlijk om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor de Roemeense kindertehuizen. De deelnemers aan 'Pingpongen voor Roemeense kindertjes' worden inge deeld in meerkampen en gaan ver volgens door naar de kruisfinales. Iedereen kan meedoen, dus senioren en jeugdleden, maar ook ouders van (jeugd)leden en misschien wel een vriendje of vriendinnetje. De meer kampen worden gemengd ingedeeld en voor zover de sterkte ingeschat kan worden, wordt met een handi capsysteem gespeeld. Omdat het de bedoeling is dat er geld wordt opge haald voor de Roemeense kinder tjes, zullen deelnemers om-een bij drage worden gevraagd. Het inschrijfgeld bedraagt vijf gulden voor volwassenen. 2,50 gulden voor jeugdleden van 12 tot en met 17 jaar en een gulden voor jeugdleden tot 12 jaar. Ook per wedstrijd wordt geld opgehaald voor het goede doel. Per gewonnen game betalen de deel nemers een bijdrage: volwassen een gulden, jeugdleden van 12 tot en met 17 jaar een kwartje en jeugdle den tot 12 jaar een dubbeltje. Uiteraard mag meer betaald worden. Voor de verandering krijgen de win naars dus geen geld, maar moeten ze geld betalen. Uiteraard ligt er voor de winnaars wel een klein presentje klaar. Voor de toeschouwers is het eveneens mogelijk 'mee te betalen'; zij kunnen inzetten op wedstrijden, maar dan wel minimaal een gulden. Het plankentoemooi'begint zaterdag 26 februari om 13.00 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. Voor wie daarna nog wat wil eten, is er van 18.00 tot 20.00 uur een lekker buffet. Hiervoor wordt een bijdrage gevraagd van vijf gulden. installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441. fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl De Venrayse Stichting Kruisen en Kapellen gaat vrijdag 18 februari op pad om een viertal veldkruisen terug te plaatsen op hun oude plek. Het gaat deze keer zowel om herstel na vandalisme als om normaal onderhoud. Sinds de stichting een definitief onderkomen heeft gevonden in de kelder van de gymnastiekzaal aan de Pastoor van der Gaetstraat, is er ook ruimte gekomen om de kruishouten naar het atelier te brengen en daar onder handen te nemen. Zodoende is de winterperiode een tijd gewor den. waarin veel voorbereidend werk gedaan kan worden. De veld kruisen en de kopiebeelden kunnen nu helemaal in het atelier in orde gebracht worden en daarna terugge plaatst. Wekelijks is een enthousias te groep van een achttal medewer kers er een avond mee bezig. Vrijdag gaan vier herstelde kruisen de deur uit en komen er drie andere 'opknappers' binnen voor een gron dig beurt. Klein Oirlo Het kruis in Klein Oirlo is ruim een jaar geleden vernield. Het beeld, uitgevoerd in grove chamotteklei door kunstenares Emelie Gossens- van Bragt, was zwaar beschadigd en een arm was weggegooid. In de Venrayse werkplaats is een nieuwe arm in was gemodelleerd en daarna afgegoten in beton. Van het geheel is een mal gemaakt om dit soort onaangename verrassingen in de toekomst op te kunnen vangen. Afgelopen zomer werd het kruis aan de Bolerostraat vernield aange troffen. Het houtwerk was omge trapt, het beeld van zijn plaats gerukt en stukgeslagen, het tekst bord besmeurd. De medewerkers van de stichting hebben heel wat uren gestoken in het herstellen van de schade. Vanaf vrijdag staat dit monumentje van vroomheid weer in zijn karakteristieke koepel van haagbeuk. Jammer, dat het geheel wat verloeren is komen te liggen vlakbij de aansluiting van de Deurneseweg en de A73. Slechts een enkele automobilist werpt er een vluchtige blik op. Schuttersveld In de tuin bij de ingang van bejaardencentrum het Schuttersveld staat het veldkruis. dat van oor sprong wat verderop langs de Hagelweg stond. Bij de aanleg van de Westsingel moest het wijken. De tand des tijds heeft er voor gezorgd, dat het kruis een halfjaartje weg is geweest voor een grote herstelbeurt. Alle scheurtjes en naadjes zijn gedicht en het houtwerk en het beeld zitten weer goed in de verf. Het kan er weer jaren tegen. Tegen een achtergrond van statige bomen staat op het grasveld het hagelkruis. Gussen Wie maakte in de jaren '60 een nieuw kruisbeeld. Het was de bedoeling dat het kruis, dat moest wijken voor de Westsingel. een ander plek in de buurt zou krijgen. Dat kwam er niet van, en intussen kwam het 'oude' kruis bij het Schuttersveld te staan. In 1984 werd het kruis alsnog door de Stichting herplaatst. In en rond Venray zijn door het werk van de Stichting Kruisen en Kapellen een groot aantal monu mentjes van devotie in goede staat van onderhoud. Het onderhoud gaat door, andere kruisen vragen om aan dacht en zorg. De komende tijd zul len de mensen van de groep gere geld aan het werk blijven voor het goede doel.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 15