_SÏ\f£ Claas Bronzen Piëlhaas voor Mimy Remmers Lowieke I prins van de Hazekeutel Theo the King fyaatetaaaetui ie*t> Wie krijgt 't Haöltere Pölleke Inschrijven Optocht 2000 le Lustrum vorst Tenny Bonte avonden Overloon VOLWASSENEN PAARDRIJCURSUS Boerebrulleft met Beukenrode en 't Schuttersveld Boerenbruids paar 't Dartele Veulen Jan Michels 29e prins van de Hedsbuulen Parketworld div. soorten SURPRISE Zaterdag 12 februari Aanvang 22.30 uur Entree gratis snooker- en poolcenter Wij zijn voortaan gevestigd op Keizersveld 40 De Zagewetters Merselo Golden Hedsbuul voor Jan van Well Start r' Werkt zeker MDN C^m?/ (eMails PEEL EN MAAS donderdag 10 februari 2000 - Pagina 8 De Bronzen Piëlhaas is de hoogste onderscheiding die Vaste-laovesver- eniging de Piëlhaas kent. Reeds dertig jaar wordt deze onderscheiding van verdiensten, ingesteld in 1971, uitge reikt aan hen, die belangrijke sociale en/of culturele verdiensten hebben voor de Venrayse gemeenschap of een deel van die gemeenschap zonder dat deze verdiensten voortkomen uit pro fessionele activiteiten of op materiële gronden gehonoreerd worden. Voor het Vaste-laovesseizoen 1999-2000 heeft de Piëlhaas besloten deze onder scheiding uit te reiken aan mevrouw Mimy Remmers - Adriaenssen. Menigeen kent mevrouw Remmers van het vele sociale culturele werk dat zij, belangeloos en onafhankelijk, ver richt voor de allochtone inwoners van Venray. Dat zij daarnaast een warm vastelao- veshart heeft zal wellicht iets minder bekend zijn. Als geboren Tilburgse, de stad van de kruikenzeikers, en gezegend met ondermeer een Bredase moeder maakte mevrouw Remmers reeds als kind vanuit de kinderwagen de carna valsactiviteiten mee. Echter ook nadat zij in Venray kwam wonen, liet zij zich niet onbetuigd. Ze koestert warme her inneringen aan optochten waar ze met haar vrienden aan mee deed, of aan de fameuze dansavonden in het bekende Prinsenhof. Ondanks al haar enthousias me heeft ze haar man, als nuchtere Groninger, niet helemaal kunnen over tuigen van het beleven van vastelao- vend. De laatste jaren doen ze het qua vastelaovesactiviteiten iets rustiger aan al heeft mevrouw Remmers nog altijd diep gekoesterde wensen om toch nog eens Ongebonden, onafhankelijk en onbaatzuchtig zijn eigenlijk de kenmer ken die mevrouw Remmers sieren als het gaat om haar inzet voor de allochto ne medemens uit Venray en omgeving. Toen in 1975 de gezinssituatie het toe liet zocht mevrouw Remmers naar ande re zinvolle doelen om haar tijd te beste den. Met haar onderwijsachtergrond vond mevrouw Remmers deze in het opzetten van de internationale schakel klas, het begeleiden en ondersteunen van allochtone leerlingen en het bieden van hulp aan de allochtone mensen in Venray. De laatste jaren zet ze zich bovendien in voor vluchtelingen in Venray. Opvallend is dat mevrouw Remmers, juist als vrouw, op een vanzelfsprekende manier geaccepteerd en gewaardeerd wordt door mensen uit een heel andere cultuur. Het feit dat ze slechts een beetje Turks spreekt en het Marokkaans niet beheerst is daarbij geen enkel bezwaar. Ze geniet grote en goede bekendheid in allochtone kringen en wordt hierin ook drempelloos toegelaten. Door haar vele werkzaamheden is ze een goede beken de van de Woningstichting en de Gemeente, waar ze regelmatig aan de slag is om menig probleem of knelpunt op te lossen. Haar werkzaamheden verricht ze op vaste .avonden in het Turks centrum en het Marokkaans centrum, waar zij op pragmatische manier de mensen helpt om problemen op te lossen en vragen te beantwoorden. Juist in deze tijd van het jaar als belastingpapieren en voorschotnota's in de brievenbussen vallen, zijn er veel vragen te beantwoorden. Het wordt dan ook wel eens laat, op die avonden en er gaat nog het nodige administratieve foto Hoedemaekers werk mee naar huis, maar dat hoort er met veel liefde allemaal bij. Binnen het Raaylandcollege is mevrouw Remmers betrokken bij de extra lessen voor de allochtone leerlin gen en het begeleiden van de leerlingen. Op het Raaylandcollege wordt daar gelukkig veel aandacht aan besteed, aldus mevrouw Remmers. Haar positie als vrijwilligster koestert mevrouw Remmers zorgvuldig. Het geeft haar de mogelijkheid om van jaar tot jaar te bekijken wat ze nog kan en wil doen. De eerlijkheid gebiedt te zeg gen dat het bijna niet voor te stellen is dat deze bevlogen vrouw tot de conclu sie gaat komen dat ze stopt. Zolang haar jaarlijkse vakantie met haar man Gerard en de zorg over haar kindereji en kleinkinderen niet in het geding komen zal zij zich nog menig uur voor de allochtone gemeenschap inzetten. Vanwege al haar verdiensten op soci aal-cultureel gebied, tot uitdrukking komend in de belangeloze werkzaamhe den die zij verricht voor de allochtone inwoners van Venray en omgeving krijgt Mimy Remmers - Adriaenssen zaterdag 12 februari door Vastelaovesvereniging de Piëlhaas, de Bronzen Piëlhaas uitge reikt, tijdens de Gala-avond Circus Mok die deze avond in de Venrayse schouw burg wordt gehouden. Op dinsdag 15 februari is het weer zover. Vastelaovesvereniging De Piëlhaas presenteert dan de nieuwe vas te! aoveskrant. Traditiegetrouw is aan deze presentatie de uitreiking van 't Haöltere Pölleke gekopeld. 't Haöltere Pölleke is een ludieke onderscheiding, bedacht door de redaktie van de vastela- oveskrant. De prijs wordt toegekend aan diegene die het afgelopen jaar de groot ste misser heeft begaan. Wie dit jaar deze "onderscheiding" in ontvangst mag komen nemen, kunt U dinsdag zelf komen vernemen in 't Podium aan de Kruisstraat. De avond, opgeluisterd met muziek van joekskapel "Van toete noch blaoze", begint rond 21.15 uur. Het eerste exemplaar van de carnavalskrant zal worden overhandigd aan prins Maurice d'n urste. De Optocht 2000 belooft weer een mooie happening te worden. De wagen bouwploegen van alle carnavalsvereni gingen uit de gemeente Venray zijn al weer maanden druk aan het werk. Op maandag 06 maart 2000 kunt u uiteindelijk getuige zijn van het prachti ge eindresultaat wanneer de prinsenwa gens door de straten van Venray trekken. Zoiets moet je meemaken. Beter nog, aan zo'n festijn moetje meedoen. De inschrijving voor de Optocht 2000 start op zondag 13 februari. U kunt zich dan tussen 11.30 en 13.00 uur opgeven bij cafe 't Upke aan de Grote Markt te Venray. Deelnemers uit de kerkdorpen kunnen zich opgeven bij de vertegen woordiger uit hun eigen dorp. (zie ook de advertentie elders in dit blad) Tot Zaterdag 26 februari is het weer zo ver. Het jaarlijkse vorstebal van Vastelaovesvereniging "de Piëlhaas" in de fwajee van de schouwburg. Dit geweldige feest ter ere van de vorst van de Piëlhaas -dit jaar al weer voor de vijf de keer ter ere van vorst "Tenny"- behoeft eigenlijk nauwelijks nog aanbe veling. Al jarenlang immers, wordt het vor stebal door iedereen die er ooit geweest is beschouwd als het absolute hoogte punt van het Rooijse Vastelaoves- seizoen; het mooiste en hoogst ge waardeerde gebeuren binnen de talloze activiteiten van de Piëlhaas. En terecht... De fantastische sfeer; de geweldig voorbereidde, vaak op uiterst creatieve wijze uitgewerkte ideeën; de humor waarmee veel actuele zaken worden belicht; de prachtige kostuums; de span ning van het onherkenbaar zijn en niet te vergeten de muzikale verzorging door "de Rooijse Hofkapel". Dat alles maakt het vorstebal écht tot de mooiste Vastelaovesavond van het seizoen. Ook dit jaar zal de jury het ongetwij feld weer uiterst moeilijk krijgen bij het beoordelen en waarderen van de diverse categoriën: grote groepen, midden groe pen (tot 10 personen), kleine groepen (tot 5 personen), paren en eenlingen. De organisatie prijst zich gelukkig dat de plaatselijke horeca met waardebonnen de prijzenpot goed heeft gevuld. Verleden jaar heeft de organisatie kunnen constateren dat de Rooijse Vastelaovesvierders zich perfect gehou den hebben aan de oproep om geen "grote attributen" meer mee te brengen omdat de Foyer daar na de verbouwing van de schouwburg bepaald niet meer op berekend is. Wij doen een dringend beroep op de bezoekers van dit jaar om zich ook nu weer minstens zo goed aan dat verzoek te houden. Carnavalsvereniging de Huibuuke houdt op zaterdag 12, zondag 13, woensdag 16 en zaterdag 19 februari haar Bonte avonden. De avonden zullen geheel gevuld zijn met artiesten van eigen bodem, en vinden plaats in de Kuituurbunker te Overloon. De aanvang is 20.00 uur en kaarten zijn verkrijgbaar bij Piet Beuskens, tel. 0478-642843. Nergens zo veel artikelen Nederlands voetbal HALVE PRUS Alle voetbal en fan artikelen van de P.T.T.- Telecompetitie. GROTE CARRNAVALS VERKOOP IN LEGER ARTIKELEN o.a.:Complete legerpakken, Duits, Engels, Amerikaans en Nederlands. Legerschoenen, slaapzakken, overall's, jerry-can's, riemen, petten, veld flessen, tasjes enz. Ook voor de kinderen vanaf 6 jaar hebben wij complete legerpakken. Wij zijn ook ruim gesorteerd in kwaliteitsmessen van de bekende merken; Victorinox, Leatherman, Buckknives, Opinel, enz. Tevens verkoop en verhuur van leger en partytenlen. Topshop-Popshop-Legershop-Dumpshop DE PAPEGAAI G. Terschuren-Dijks Museumpark 5 5825 AM Overloon Tel. 0478-641311 Fax. 0478-641311 Mobiel. 06-51496987 A Manege Vlakwater te Venray start tevens weer de beginner cursus voor volwassenen, met 14 uur voor ƒ.250,-. Vraag naar het programma of kom naar de vergadering op 18.02.00 om 19.00 uur, Tel.: 513446 IETS TE VERKOPEN? 1 te LIONS Veiling 25 roaarr 2000 BEL Nil; 0478-551640 Inbreng mogelijk tot uiterlijk 28 febr. 2000 Je krijgt er meer voor dan je denkt VOOR HET SLIJPEN VAN: (kartel)messen, scharen, handzagen, circelzagen (ook wildia), lintzagen, kettingza gen, (schaaf)beitels, gras maaiers, schaatsen etc. LEENDERS Langstraat 28, Venray Telefoon 0478-584190 IETS TE VERKOPEN? 11 c LIONS Veiling 25 maan 2000 BEL Nü: 0478-551640 Inbreng mogelijk tot uiterlijk 28 febr. 2000 Je krijgt er meer voor dan je denkt Afgelopen zaterdag is tijdens een sfeervolle jeugdzitting in de schouwburg de nieuwe jeugd prins van Venray uitgroepen. Prins Luuk I droeg de scepter over aan Lowieke I (Jeuken). Zijn vrienden Wim Claassen en Maarten Schenk zijn zijn adju danten. Het motto van het trio luidt: 'Vasteloavend belaefde dur en dur. Drie dolle daag, weej gon 'r vur'. Op dezelfde avond werd ook het jeugdboerebruidspaar uitgeroepen, Inge Vullings en Maik Weys. Samen zullen zij er een bruisende vasteloavend van maken. Hoedemaeckers Onder het motto 'Al lieke wij allemól aid en griês, same halde wij brulleft öp 'n neej wiés' is al veel werk verzet. Een en ander resulteerde afgelopen zaterdag in een schitterend Ondertrouwbal. Tijdens dit bal werd het boerenbruid spaar 20Ö0 aan het publiek voorgesteld. Marjan Hubers, Marjan van Jan de Ketelhuus machinist an de melkfebriek en van Nel de nachtzuster van St. Anna wordt op dinsdag 7 maart in de onecht verbonden met René Kaptein, René van Wim d'n baas van d'n booët en van Bets van de pien ien 't land. In het dagelijks leven is Marjan acti viteitenbegeleidster op afdeling de Vlietberg en regelt daarnaast ontspan ningsactiviteiten voor Beukenrode. Buiten de dagelijkse werkzaamheden besteedt Marjan aandacht aan haar man Harald en sporten. Als je de overige vri jetijdsbesteding ziet dan weet je ook dat Marjan van haar freubelen (lees hobby) haar beroep gemaakt heeft. René Kaptein is werkzaam als team leider administratie bij het Schuttersveld. Zij vrije tijd besteed René aan lezen, muziek, computer en internet (ja, wie niet?). Hij is gehuwd met Yolande en heeft twee kinderen. Deze in Haarlem geboren Boer zal met de Boêrebrulleft van 2000 zijn beste Venrodse beentje voor zetien. Deze twee mensen vormen vanaf nu het middelpunt van de boerenbruiloft 2000 in Rooy. Maar ze zijn niet alleen. De vaste rolverdeling als ouders, groot ouders en getuigen zijn uiteraard van de partij, maar ook gasten als de oude geliefde van de bruidegom, de hoofdon derwijzer, de schooljuf en ook de buurt is goed vertegenwoordigd. Het geheel werd tijdens het voorstellen aan elkaar gepraat door de Opperboer Piet ten Haaf (Piet van d'n Helse Jan ziene Wim). Samen met het eigen huusorkest 'Rats d'r Naeve' en de in grote getale aanwezi ge achterban waaronder ook de vaste groep van Soekertantes werd een gezel lig ondertrouwbal gevierd. Aan het begin van de avond werd op gepaste wijze afscheid genomen van het bruid spaar van vorig jaar; Nellie Thomassen Foto: Foto Hoedemaekers Venray en Arno Sanders van zangvereniging Venrode en het Venray's Mannenkoor. Het uitreiken van de Wakkere Piëlhaas aan Marie Arts van voetbalclub SVV was ook een van de officiële gebeurte nissen. Buiten het uitkomen van het bruid spaar wat een hoogtepunt in de avond was, was er een optreden van 'Leste Aom'. Pastoor Nizet met twee paters en zes nonnen zetten de zaal op stelten. Alsof dit alles nog niet genoeg is voor een geslaagde avond was er de 'Band Op Bezoek'. Deze band die voor het groot ste gedeelte uit de vorig jaar opgeheven band Design zorgde voor een gigantisch feest. Hiermee hebben ze laten zien dat het muzikale bloed nog goed rond gepompt wordt. Sterker nog, het deed ook het bloed bij het publiek sneller rondgaan. De organisatie kijkt met genoegen terug op deze geslaagde avond en we kunnen alleen maar zeggen tegen dege ne die het niet meegemaakt hebben: jul lie hebben iets geweldigs gemist! Het boerenbruidspaar van 't Dartele Veulen wordt dit jaar gevormd door Nelliske van den Haansberg van Pietje van den Ooievaarsnest en Marieke van Cilia van den Baolse dik en van Sjef van het Pindorp. In het dagelijks leven zijn ze beter bekend als Kees en Mariëtte de Weert. Zij worden op carnavalszondag door prins Geert II in de onecht verbonden. Foto: Foto Hoedemaekers Venray Zaterdagavond rond half twaalf werd in een druk bezochte Gelderkoel de prins van 2000 bekend gemaakt. Prins Jan VI (Jan Michels) zal met zijn prinses Marian over het Hedsbuulenriek regeren. Prins Jan werd als paashaas vanuit het wassenbeeldenmuseum tot leven gewekt. Als adjudant werd benoemd zijn neef Job Cornelissen. Hierna volgde de proclamatie en zijn spreuk luidt: 'De Hei is klèn as dörp mar groeët ien doen durrum loeëpe wej zeker mit de carnaval nevve de schoen'. Wij nodigen iedereen uit op de recep tie in de Gelderkoel op zaterdag 19 februari vanaf 19.55 uur. Peel&Maas on line www.vancienmunckhof.nl/ Kennedyplein 7 tel 0478 514717 vanal ƒ19.95 tot ƒ85." p.nf meer dan 60 soorten GRATIS VOORWAS- SEN EN GRATIS DROGEN Bij Imo natuurlijk lino autowasstraat Zuidsingel 8 Venray INVULLEN BELAS TINGAANGIFTEN Zorgvuldige behande ling. Belastingadviseur van de Leur 077-3540521 Mobiel 06-51282242 oorbel schieten Patersstraat 5 Venray tel.nr. 0478-516016 PC-Opleidingen: Gerda Meesters Tel./Fax 0478-571467 Basiskennis PC-gebruik Vervolgcursus PC-gebruik Tekstverwerken met WordPerfect 9 of Word 97/2000 Windows 98 MS-DOS Corel Office 9 of MS Office 97/2000 Spreadsheet Lotus 1.2.3./Excel 97/2000 Computer-trainingen WordPerfect, Word, Windows 98 Bel voor informatie/opgave of voor het informatieboekje: nr. 0478-571467. bekend van tv en radio Julianasingel 33, Venray tel. 0478-587700 /landers Vanid l/ KEIZERSVELD 40 VENRAY TEL. 0478-55 06 70 HTTP://WWW SANIDROME NL De nieuwe prins Joep l (Versteegen) en prinses Mieke en nar Bas (Litjens) kwamen uit een raket, zo de nieuwe eeuw ingeschoten. Een bomvol Verkeshuus; met veel sfeer en gezellig heid zien we het wel weer zitten. Prins Joep l is loonwerker, in dienst bij Hendrix-Smits in Castenray; is secretaris van de Vastelaovesvereniging de Zagewetters; is lid van de raad van elf; maakt deel uit van de groep 'Gewoon Half, die jaarlijks op de zittin gen optreden en vader van twee kinde ren. De nar is tegelzetter bij Rongen Venray en speler van Merselo lzit in de leiding van JUM en de Jeugdvastenaovend (al jeugdprins en - nar geweest). Prins Joep z'n spreuk luidt: 'Zoonder trakter en ploeg, viend ik 't now 'Gewoon Half genoeg. Het bestuur van carnavalsvereni ging de Hedsbuulen wil de hoogste carnavalsonderscheiding dit jaar toekennen aan Jan van Well. Jan is geboren in het Venrays Broek, ruim 42 jaar getrouwd met een echte Heidse. Truus van Well-Pouwels, en trotse vader van 5 kinderen en 5 kleinkinderen. Jan was vroeger erg actief in de toen nog Heidse motor cross als leider van de vlag- en werkpleog. Ook het beplakken van reclameborden was zijn taak. De hele familie werd bij de motorcross betrokken. Jan's vrouw werd ook wel 'de moeder van de Heidse motorcross' genoemd. In de Gelderkoel was Jan actief met de verkoop van munten. Ook behoorde het tot zijn taak, samen met Truus, het onderhoud en schoonmaken van basisschool 'de Hel'. In 1975 nam Jan de taak van de kerstactie over van Jan Janssen. Elk jaar bezocht Jan trouwe alle Heidse mensen voor een gift. Wie niet thuis was, was nog niet van Jan af. Hij bleef terugko men tot hij iedereen thuis getroffen had. Met deze giften worden prach tige kerstpakketten gemaakt voor de Heidse zieken en de hoogbejaarden. Tijdens de kerstdagen zorgde Jan ervoor dat de pakketten persoonlijk bezorgd werden. Na 25 jaar deze kerstactie verzorgd te hebben, is hij blij dat deze taak door iemand wordt overgenomen. Tijd nu, om meer aandacht te gaan besteden aan zijn andere hobbies, de tuin, de kleinkin deren en zijn kanaries. Het bestuur van carnavalsvereniging de Hedsbuulen is dan ook blij dat Jan van Well op carnavalszaterdag 4 maart de Golden Hedsbuul in ont vangst wil nemen. Wij hopen u alle maal in de Gelderkoel te mogen begroeten om Jan te feliciteren met deze onderscheiding. VENRAY NET IETS VOORDELIGER tel. 0478-514402 Chemisch analist Voor een fabrikant van kopieermachines zijn- wij op zoek naar een chemisch analist voor het uitvoeren'van analyses aan toner-producten. De voorkeur gaat uit naar een kandidaat met de opleiding MLO-analytisch-chemisch. De laborant gaat stoffen analyseren die in het f productieproces gebruikt worden. De werk tijden zijn in 3, 4 of 5-ploegendienst. Het betreft een baan voor langere tijd. Info: Mariette Hendriks, tel. 0478-589344, Passage 9, Venray. Bovenstaande functie is vacant voor zowel vrouwelijke als mannelijke kandidaten uit alle leeftijdscategorieën. Kijk voor meer vacatures op internet: www.start.nl Bel voor de dichtstbijzijnde vestiging met 0800-1201 l Uitzendbureau MAAK VRIJBLIJVEND EEN AFSPRAAK Wij vertellen u graag, ook bij u thuis, hoe u via MENS EN RELATIE een partner kunt vinden. Al 16 jaar betrouwbaar! Slagingspercentage ruim 75% Bel voor meer info: MEVR. VAN BERGEN 0478-589778 of gratis: 0800-0230595 (24 uur p/d) GRATIS BROCHURE Lidwinahof 10 5801 JW Venray MENS EN RELATIE Erkend AVR, Aangesloten bij de Geschillencommissie Haarmode 100 HUMAN HAIR EXTENSIONS Great lenghts is een systeem van hair- extensions voor haarvermeerdering. De extensions maken uw eigen haar in korte tijd voller, langer en andere toepassingen zijn mogelijk. Ook is het geven van een chemie vrije kleuring voor mensen met een allergie een uitkomst. Spreekt u dit aan dan kunt u bellen voor een afspraak: Mondiale haarmode Langstraat 14 5801 AD Venray Tel. 0478-569727

Peel en Maas | 2000 | | pagina 8