Atletiek Vereniging Venray-Regio Bridgeclub Common Sense Bridgeclub Doublet Koninklijke Handboogspo rtvereniging Diana 1897 Venray I.S.B.V. e.o. de Schuivers Bridgeclub Harten Drie Bridgeclub Venray St. Christoffel Nobel Oostrum Oefenspringen in Ysselsteyn H.S.V. De Roerdomp Anbo nieuws OVB Oostrum Jeugdnatuur wacht Spio Arbeids ongeschikten Platform Limburg Rincón Espanol Ruitersport St. Jan Merselo PC St. Joris Wanssum- Geysteren Rode Kruis Yenray afd. Jeugd en Jongerenwerk KBO KVG Venray Venrode LVB Oostrum Platform Lage Inkomens Venray "Ars Musica" Venray's Mannenkoor Zangers van St. Frans Aostrumse zangkompeneej De Bandelieren Tomorrow People Confetti Seniorenkoor Crescendo Koninklijke Harmonie Euterpe PEEL EN MAAS donderdag 10 februari 2000 - Pagina 15 De pupillen A2 en jun. C/D die heb ben ingeschreven voor de indoormee- ting van a.s. zondag dienen om 10.00 uur aanwezig te zijn op de baan; van hieruit zal om 10.15 uur vertrokken worden naar Dortmund. Aanvang van de wedstrijd is om 13.00 uur. De wedstrijd zal gehouden worden inde Helmud- König-Halle in Dortmund. De eigen bij drage is vastgesteld op Fl. 14,50, dit te voldoen bij vertrek. Het vervoer zal ver zorgd worden door: Biessels, Blenk, Diesbergen en reserve is Keijsers. Trainingstijden: Pupillen: woensdag van 17.30-18.30 zaal en zaterdag van 10.30-11.45 baan. C/D junioren: woensdag van 17.30- 18.30 zaal en donderdag van 17.30- 19.00 baan. A/B junioren: woensdag van 17.30- 18.30 zaal en donderdag van 19.00- 20.15 baan. De zaaltrainingen worden gehouden in sporthal de Weert, Kruidenlaan 103 (Landweert). De baantrainingen worden gehouden op de kunststofbaan, sport park de Wieën. Informatie: 1. Bij de trainers of bij secretaris atle- tiekraad, tel. 588217; 2. Bij de ledenad ministratie, tel. 582842. Training G-groep: donderdag 19.00-20.00 uur zaal locatie Raayland Oost; info: tel. 515025. Het was een gezellige avond en er is heel veel gelachen. Een bijzondere ver melding: mw. Rooyakkers en dhr. Verheyen hebben 7SA geboden en gehaald! Uitslagen Tweede competitie, eerste avond: Geel: 1. mw. Tax-hr. Merfens; 2. ds. V. Ham-Korsmit; 3. ds. Aarts- Linders. Rood: I. ds Essing-Peters; 2. ds. Bistervels-Lagarde; 3. ds. Lamers- Wiegman. Groen: 1. ds.v.Meyel- Schrooten; 2. hr. Lagarde-v.d Windt; 3. ds. Hordijk-Tacken. Zoals in heel Nederland stond ook bij Doublet Ruitenboer op het programma. Ongekend spannende spellen zorgden voor een mooie avond. De net niet net wel spellen zaten er vanavond gelukkig niet in. De krenten in de pap bij bridge zijn natuurlijk de slems en deze avond zat er zelfs een groot slem in. Deze 7 harten werden helaas door slechts een paar geboden en gemaakt, nl. het gelegenheidpaar Ans v. Hooft en Hay Houwen. Dit paar werd tevens eerste met een mooie score van 65.35%. De uitslag: 1. mw. v. Hooft-hr. Houwen; 2. mw.v.d. Reve-hr. Vaessen; 3. jr. o.d. Camp-v.d. Ven; 4. mw. Jeurissen-hr. V. Hooft; 5. ds. Jungslager- de Vocht. De uitslag van de vrije lijn: 1 ds. Curfs-de Goede; 2. mw. Hartong-hr. Heinekamp; 3. hr Bolwerk-C. Simons. Op zaterdag 6 en zondag 7 februari waren de individuele kring kampioen schappen te Ospel en Tienraij Door de senioren werd deelgenomen door Ronald Klönder en Math Hendriks beide heren wisten helaas niet door te dringen tot de finale rondes. Bij de indi viduele kring kampioenschappen bij St Wilhibrordus te Milheze klasseerde Rick Philipsen in de klasse 'junioren 13 t/m 15 jarigen' zich met een 2e plaats en 530 punten uit de voorrondes voor de finale. Hierbij werd hij helaas in de kwart finale uitgeschakeld en eindigde uiteindelijk op de 7e plaats. Op zaterdag 12 februari is de 5e ronde van de 1 pijl competitie voor de aspiranten en junioren bij de Indianen te Koningslust, aanvang 15.00 uur. Voor de senioren wordt deze thuis verschoten in Den Doel bij Diana, aanvang 19.00 uur. In de Ere klasse ontmoet Diana 1 de Schutroe 1 in de eerste klasse Diana 2 tegen St. Joris 1 en Diana 3 tegen de Batavieren 3 uit Castenray. Op zondag 13 februari zijn de kring kampioen schappen voor de aspiranten bij St. Wilhibrordus te Milheze,aanvang 10.00 uur. Boogcontrole 09.30 uur. Eerste wijdstrijd team selectiewed strijden regio Limburg v.d. ans in Dieteren. jKlasse 4 Team 3 Ronnie, Germy, Hans en Dien Ie prijs Gem. 100.6 punten. Klasse 3 Team 2 Leo, Bas, Jan en Math Ie prijs Gem. 111.87 punten. Klasse 2 Team 1 Marijke, Wilma, Koen en Frans 4e prijs Gem. 120.01 punten. 2e Wijdstrijd is op 11 maart De vooruitzichten voor de N.K. op 25 maart in Bameveld zijn zeer goed. Feest! Feest! Zo was ook de stem ming afgelopen maandag op onze bridgeavond. BC Harten Drie bestond 15 jaar. Dit feit werd feestelijke gevierd met een welkomstdrankje. Iedereen in een opperbeste stemming. De prijzenta- fel geweldig en allen aanwezig. Na een kort welkomstwoord door onze voorzit ter Wim Manders, speciaal ook aan ons lid van Verdiensten Harrie Arts, waarin hij het ontstaan en het verenigings-ver- leden van onze club belichtte en begon de feestelijke bridgedrive. Tussen de verschillende rondes wed een voortref felijke maaltijd geserveerd en na elke ronde was er een prijs te winnen. De bridge-avond was ondanks de diverse en gezellige onderbrekingen precies op het geplande tijdstip afgelopen. We kunnen terug zien op een zeer geslaagde feest- bridgedrive en namens het bestuur beankte onze voorzitter dan ook onze leden. Want zonder hun positieve inbreng kan een club nu eenmaal niet bestaan. Wij bestaan al 15 jaar! De uitslag: Geel: 1. Ep. Vierhout; 2. Hr. Gillissen-Penninx; 3. Hr. Nollen- Vercauteren. Rood: 1. Hr. Fiers- Wikkers; 2. Ep. Janssen-lemmens; 3. Hr. v. Lieshout-Schoonbeek. Groen: 1Ds. Cals-Cunnen; ds. Buyssen-Schaeffers; 3. Ds. Janssen-Verschuyten. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Opeave bij Wim Manders, voorzitter, tel. 0478-585308 of Anneke Schoonbeek, secretaris, tel. 0478- 550375. Aan het begin van de avond werd een tweede informatiebulletin uitgereikt door leden van de jubileumcommissie. Zij zijn druk in de weer om er een groots feest van te maken. Hun oproep om bij dragen voor het jubileumboek willen we dan ook vanaf deze plaats van harte in uw belangstelling aanbevelen. Ruitenboerspellen hebben altijd iets eigenaardigs. Er is een soort haat-liefde verhouding tussen de spelers en de kaar ten. Op elk spel mopperen, maar telkens weer meedoen. Met 27 punten geen drie sans kunnen halen, maar met 19 wel vier schoppen of iets dergelijks. Op spel 15 een haast opgelegde rondpas die op een normale clubavond, ofschoon tegen de regels, toch regelmatig opnieuw wordt gedeeld. Vandaar dat na het laatste spel een run op de spelverdeling ontstaat waarna men gaat kijken, vergelijken en verder mopperen op die vervelende kaarten. Na het nodige rekenwerk en diverse correcties zijn de rekenmeesters, samen met de computer toch tot een uit slag gekomen. Als eerste eindigde het ep v. Hooft, als tweede hr. De Mooy en Vervuurt en een derde plaats was er voor ds. Jungslager-Verheijen. In de wat klei nere rode en groene vrije lijn waren de uitslagen als volgt: Rood: 1. hr Collin de Vos; 2. ds. Appels-Olislager; 3. mw. Baak-hr. Merkx. Groen: 1. mw. De Weert-hr. Corzilius; 2. ep. Boekholt; 3. ds. Arts-Verstappen. Vanavond en vol gende week sluiten we het tweede com- petitieblok af. Gymnastiekvereniging Op zondag 30 jan. Reisden een groot aantal meisjes/dames af naar Voerendaal voor een plaatsingswedstrijd om het Limburgs kampioenschap in diverse categorieën hebben onze meisjes/dames deelgenomen. Veel meisjes hebben zich geplaatst voor de volgende ronden. Uitslagen: cat. meisjes instap: 9. Kim Baker (v); cat. jeugd D: 10. Miron v. Rijswijck; 15. Eefje Koopmans (v); 17. Lisanne Franssen (v) en Iris Kallen (v); 22. Nene v. Hagen (v); 23. Lesley Barents (v); 24. Emmy Rongen (v); 27. Anne Megens (v) en Nicole Rouwette (v); 41. Melanie Meyer; 42. Solange Ranzow; 50. Eva Koenen; 51. Lia v.d. Ligt; 52. Anja v.d. Ven en 53. Simone Beterams. Cat. jun. D: 9. Kim Coppus (v); 15. Fleur Kersten (v); 18. José de Jong (v); 22. Marieke v. Kreij (v); 23. Femke v. Gestel (v) en 29. Petra Goumans. Cat. pup. ID: 3. Michelle Fransen (v) en 24. Mireille Beterams (v). Cat. pup. 2D: 8. Loes v. Dijck (v); 10. Rianne Kallen (v) en 14. Mechteld Grootemaat (v). Cat. sen. D: 17. Janneke Bongers (v); 21. Saskia Grootemaat (v); 26. Sanne Niens ()v); 28. Loes Goumans (v); 29. Ellen Geurts (v) en 30. Loes Rouwette (v). als er (v) achter de naam staat, betekent dit dat, deze meisjes/dames zich geplaatst heb ben voor de volgdende ronde. Verder nog het volgende. Denk aan het rondbrengen van de carnavalskrant op dinsdag 15 februari en donderdag 17 februari a.s. We starten vanaf 17.00 uur vanaf de Langeweg. De lessen komen op deze dagen te vervallen. Pony- en ruitervereni- ging We hebben al lang niets meer verno men van de ruiters van de paarden. Maar deze week is het dan toch zover. Karin van de Rijdt is het afgelopen weekend op concours geweest in Asten Heusden. Hier mocht iedere combinatie allebei de dagen laten zien wat ze in hun mars heb ben. Karin behaalde zaterdag een derde plaats en zondag een derde prijs in de B- dressuur. Marlies Huybers is op concours geweest in Geldrop. Marlies behaalde een derde prijs met 169 punten (2 winstpunten) en een eerste prijs met 177 punten( 2 winstpunten) in de L- dressuur. Op vrijdag 11 februari organiseert ponyclub de Welshruiters weer het oefenspringen in het paardensportcen trum in Ysselsteyn. We beginnen om 18.00 uur met de pony's over 50 cm. Daarna verhogen we met 10 cm. De paarden kunnen na de pony's aan de start verschijnen. Inschrijfgeld voor pony's is tien gulden en voor paarden twaalf gulden vijftig. Het oefenspringen is voor iedereen toegankelijk. Voor inlichtingen: tel. 0478-541418. Mededelingen: Hierbij nogdigen wij u uit voor het bijwonen van de jaarvergadering die gehouden wordt op maandag 28 februari 2000. De jaarvergadering wordt gehou den in de kantine van handboogvereni ging Diana aan de Sportlaan 4 te Venray. De heer Coppus is aftredend als bestuurslid en hierkiesbaar. Nieuwe kandidaten voor het bestuur kunnen zich aanmelden bij de secretaris tot een uur voor aanvang van de vergadering. Hierbij roepen wij onze jeugdleden op om zich op tijd te melden voor de jeugd- cursus, daar de deelname beperkt is. Opgaven zijn mogelijk via het opgave- formulier dat in het clubblad zit. Geen inschrijfformulier meer voorhanden: geen nood; bij v. Grootel hengelsport op de Stationsweg 21 zijn er te verkrijgen. Hierop staat vermeld hoe alles in zijn werk gaat. Vergunningen Nieuwe vergunningen zijn verkrijg baar bij Dierengilde Van Grootel, Stationsweg 21 Venray en bij H. Hendriks, Past. v.d. Gaetstraat 48 Venray, tel. 0478-582994. De nachtver gunningen zijn alleen verkrijgbaar via de secretaris. Hier zijn. ook dag- en weekvergunningen te verkrijgen voor visvijver de Ballonzuil. Bij de secretaris kan men ook terecht voor verdere inlich tingen. "Natuurvriendelijke tuinen" op 15 februari 2000. Een medewerker van het Samenwerkingsverband Milieuvoorlichting Limburg zal een voordracht houden hoe we een natuur vriendelijke tuin kunnen aanleggen en welke zaken en middelen van invloed zijn op het milieu. Deze voorlichting wordt geïllustreerd met schitterende dia's en ons wordt uiteengezet hoe we zo een tuin zouden kunnen onderhouden. Welke planten en struiken kunnen we plaatsen en hoe we de tuin op een ver antwoorde manier onkruidvrij houden. Deze voordracht begint om 14.00 uur in de Kemphaan aan het Kennedyplein. Winterwandeling. Elke derde woensdag van de maand organiseren we in samenwerking met de K.B.O. een wandeltocht door Venray's dreven. Op 16 februari a.s. gaan we wandelen in het prachtige natuurgebied van de Heidse Peel. Deze wandeling begint om 13.30 uur en we verzamelen ons dan bij de Kemphaan aan het Kennedyplein en we nodigen dan ook iedereen uit die van wandèlen houdt om aan deze mooie maar ook gezellige wandeltochten deel te nemen. Na afloop drinken we weer met zijn allen een kop koffie in de Kemphaan. Excursie naar het Afrikamuseum op 21 maart 2000. Graag willen wij U er nu al op wijzen, dat we op 21 maart voor onze leden een excursie zullen organiseren naar het Afrikamuseum in Berg en Dal. In ver band met het tijdig regelen van vervoer verzoeken wij dringend aan degenen, die hiervoor belangstelling hebben dit tijdig schriftelijk aan het secretariaat (Langeweg 61, 5801 XW Venray) ken baar te maken onder vermelding van naam, adres en telefoonnummer alsme de het aantal personen, dat van plan is met deze excursie mee te gaan. Nadere bijzonderheden over tijdsrip en plaats van vertrek zullen U na ontvangst van Uw aanmelding verstrekt worden. Dames van de O.V.B. en andere belangstellenden. Dinsdag 15 februari a.s wordt een demonstratie- avond gri meren verzorgd door mevrouw Smits. De carnaval nadert dus het is heel ple zierig als je deze techniek zelf ook wat in de vingers krijgt. De avond begint om 20.00 uur in het gemeenschapshuis. Introducés zijn van harte welkom. Zij betalen voor deze avond f 5, dit is inclu sief 1 kop koffie. Tussen 10 en 17 Februari komen de buurtleidsters de contributie ophalen. U krijgt dan tevens het jaarprogramma boekje met veel leuke activiteiten uitgereikt. Hallo Jeugdnatuurwachters. Vorige week hebben we al iets verteld over de komende nestkastjesaktie. De leden van groep 7 ontvangen binnenkort op school allemaal een pakketje, bestaande uit een aantal plankjes. Aan de hand van een bouwbeschrijving kunnen jullie, eventu eel met hulp van een oudere, het kastje in elkaar gaan zetten. Het beste is om dit met schroeven te doen, dan kun je het nog altijd uit elkaar halen om het bijv. schoon te maken. Hoe je het kastje het beste op kunt hangen staat ook in de beschrijving. Dus nog even geduld en dan worden de pakketjes op school bezorgd. Tot volgende week in Peel en Maas. Waterpolo Uitslagen: ZVDO-heren I 3-15 WPC (SG)-heren 2 17-4 OZC-heren jeugd 4-8 PSV-asp. 18-2 Programma zaterdag 12 feb.: Asp.-Merlet 19.15 w-off.: Geert Beckers en Harm de Cock heren jeugd-BZ&PC 20.00 w-off.:Ruud Brands, Perry Brands en Bram de Maat Heren 2-Gorgo 20.45 w-off.: Thijs v. Kempen, Ralph Nagy en Erwin Streefland Heren 1 -Merlet 21.30 w-off.: Bart Rouwette, Roy Versleijen en Paul Mommen Synchroonzwemmen Aanstaande zaterdag worden in ieder geval de volgende dansen geoefend: Kangoeroe-eiland en Midiwabol. Tot 18.30 uur! Zondag: Grease, Efteling, Rain Dance, Mask of Zorro en de Bestemming. Synchroonzwemsters presteren goed De synchroonzwemsters van Spio zetten een goede prestatie neer tijdens de Limburgse kampioenschappen. De orga nisatie was in handen van vereniging ZC Eijsden. Er dezen zeven verenigingen mee. Zaterdag werd de techniekwed strijd gehouden in het zwembad de Treffer te Eijsden en op zondag werden de veelal indrukwekkende solo's, duet ten en groepen geshowd in het zwembad de Dousberg in Maastricht. Zaterdag is de beste prestatie neergezet door Tane Elstak van Spio die in de cat. Junior de tweede plaats behaalde. De verdere resultaten van Spio waren: Age 1: Celine v.d. Ven 7e; Age 2: Melanie van Sambeek 4e, Celine v.d. Ven 5e; Age 3: Cinderella Goumans 7e, Moniek Classens 9e, Amandine v.d. Ven 10e; Junioren: Tane Elstak 2e, Anke Hendriks 10e, Bianca Hofmans 11e, Kim Janssen 13e, Rianne Geven 15e, Hanneke Peeters 16e, Karin v.d. Heuvel 18e, Antionette Nelissen 20e; Senioren: Monica Clephas 7e, Kelly Swinkels 8e, Harriet Flinsenberg 9e, Sandra Hermans 1 le, Anja v. Leuken 12e, Bregje Jansen 16e, Tessa Essing 17e (in deze categorie heeft Antionette Nelissen haar A-diplo ma en de limiet behaald). Zondagmiddag, compleet met make-up, mooi versierde badpakken en haarstuk jes gingen de synchroonzwemsters te water om hun beste uitvoering te laten zien. Spio was vertegenwoordigd met een ploeg van 20 zwemsters die vijf uit voeringen lieten zien. Er waren 2 duet ten en 3 groepsdansen. De sfeer op de tribune was uitstekend en dankzij de vele aanmoedigingen hebben de synch roonzwemsters van Spio de volgende ereplaatsen behaald: duetten onder 13 jaar en jonger: Melanie van Sambeek en Celine v.d. Ven de zilveren medaille; duetten cat. Junioren: Tane Elstak en Antionette Nelissen gouden madaille; groepsdans onder 15 jaar en jonger: Moniek Classens, Cinderella Goemans, Melanie van Sambeek, Celine v.d. Ven en Amandine v.d. Ven gouden medaille; Groepsdans junioren: Rianne Geven, Anke Hendriks, Karin v.d. Heuvel, Bianca Hofmans, Kim Janssen en Hanneke Peeters zilveren medaille; Groepsdans senioren: Monica Clephas, Tane Elstak, Tessa Essing, Harriet Flinsenberg, Sandra Hermans, Anja van Leuken. Antionette Nelissen, Kelly Swinkels en Bregje Janssen zilveren medaille. Informatiemiddag over ziekte en Arbeidsongeschiktheid (WAO) in Venlo Het Arbeidsongeschikten Platform Limburg houdt op donderdag 17 febru ari van 13.30-16.00 uur in de Volksuniversiteit, Leutherweg 8 in Venlo, een informatiemiddag over ziek te en arbeidsongeschiktheid. De bijeen komst is bedoeld voor mensen, die al meerdere maanden ziek thuis zijn en voor mensen die een aanvraag voor vast stelling van eventueel recht op WAO hebben lopen. Er wordt informatie gege ven over de regelingen en procedures in het eerste ziektejaar, de werkzaamheden van de Arbodienst, terugkeerplannen naar eigen of ander werk, keuringspro cedure voor eventueel recht op WAO, reïntegratie, de eventuele vervolguitke ring en de financiële gevolgen daarvan. De bijeenkomst wordt verzorgd door medewerkers van het Regio kantoor Noord-Limburg van het APL-spreekuur en advieswerk en aan de deelname zijn geen kosten verbonden. Spreekuur elke maandag van 14.00- 16.00 uur in het gebouw van de Volksuniversiteit. Inlichtingen: tel. 077- 4653141. El proximo sdbado a partir de las 20 horas empezard la Kina y como siempre los premios seran de su agrado, de segu- ro que ud. tambien vendra a pasar un rato agradable. El sabado 19 de febrero habra DISCO para la juventud.a partir de las 20 horas sera niuy divertido y hay personas al cuidado de que alos chicos no les pase nada, tambien se estan organizando otra clase de juegos dentro de la sala para toda aquella persona que tenga interés. Tenemos que lamentar la mala suerte de la Sra. Conejo al caerse en la escalera de su casa, fracturandose una pierna por varios sitios. con lo que ha tenido que ser internada en el hospital de Venray nosotros le deseamos mucho reposo y pronta mejoria. No se olvide el viemes 18/2 habra una noche extra para el grupo de hombres. Un saludo de HACE Afgelopen weekend bezochten enkele dressuurruiters een wedstrijd in Haps. In de prijzen reden: Eva van Ooi met Nevada kl. B tweede met 176 p.; Tom Arts met Ludo D kl. M2 vijfde met 160 P- Aanstaand weekend worden de Limburgse Kampioenschappen springen voor de paarden verreden. Van onze ver eniging hebben zich via voorselectie geplaatst: Paul van Haeren met Graaf Z kl. B; Mark Janssen met Liberty en Little Mistery kl. L; Petra v. Dijck met Limmertaire kl. M; Jan Janssen met Kiopas kl. Z; Petra van Dijck met Ilivia kl. Z. Afgelopen weekend was er een indoorspringwedstrijd in Weert. Iris Jeurissen werd 2e cat. BL en Ester Jeurissen E3 met Dominca J cat. DL. In verband met de landelijke reorgani satie van het Nederlandse Rode Kruis krijgt het Jeugd Rode Kruis een andere naam: Jeugd en Jongerenwerk. Hét geeft weer een nieuwe kijk op bepaalde zaken en wij werken hard aan de voorbereidin gen voor deze nieuw start. Maandag 14 feb. is er geen les. Voor maandag 21 feb.: leren t/m hoofdstuk 8. Probeer je in te leven hoe een slachtoffer zich voelt, lezen hoofdstuk 9. Wij ver wachten dat Leslie (3x), Dion (2x) en Frank (2x) volgens afspraak de repen chocolade en spekjes meenemen. Wie nog foto's wil bestellen van het dag je uit en de kerstviering kan dit nog doen tot en met 21 feb.; kosten: 1 gulden per stuk. Wijzigingen in het programma zijn: 17 april (teamoverleg); 24 april (verval len i.v.m. pasen); 1 mei (inhaalles voor 24 april) en 10 juni (afsluiting van het seizoen). Gezellig koffiedrinken in de Kemphaan Zondag 13 februari 2000: tussen 10.45 uur en 12.30 uur gezellig koffie drinken met leeftijdgenoten in De Kemphaan aan het Kennedyplein. U hoeft geen lid te zijn van een ouderen vereniging. Bijzondere KBO-voorstelling Passiespelen Op Zondag 9 juli a.s. is er een bijzon dere voorstelling van de Passiespelen in Tegelen. De Passiespelen hebben en nieuwe vorm gekregen: er werken 500 acteurs en 100 zangers aan mee en de kostuums zijn geheel vernieuwd. Na Oberammergau zijn het de grootste Passiespelen in Europa. Bij voldoende deelname organiseren wij op 9 juli een extra bustocht vanaf Venray rechtstreeks naar Tegelen. De kosten zijn f. 100 per persoon en hierin zijn begrepen: vervoer Venray-Tegelen en terug in een luxe touringcar, toegang tot de Passiespelen, koffie en gebak en een driegangen diner. Spoedige aanmel ding en nadere informatie bij mevrouw B. V.d. Voort, telefoon 58 86 91 Lidmaatschap van de KBO Voor inlichtingen over het lidmaat schap van de KBO en de daaraan ver bonden voordelen kunt u contact opne men met de heer G. van Meijel; telefoonnummer 58 63 89. Activiteiten 13 februari: van 10.45 uur tot 12.30 uur: koffiedrinken in De Kemphaan. 9 juli: Bustocht naar Passiespelen in Tegelen. HD Data Jeanne:00 Peel en Maas:E- mails Trudi:06 KBO.doc 08-02-00 14:51 De volgende ledenavond zal gaan over het onderwerp: Kunst en Curiosa.Deze avond zal worden gehou den op dinsdag 15 februari in zaal In den Engel, aanvang 19.45. De heer Ton Diekstraantiquair taxa teur, zal ons veel vertellen over antieke en/of oude voorwerpen, die wij die avond mogen meebrengen om te laten beoordelen.Wie wel eens een dergelijk programma op de tv. heeft gezien, zal weten dat er vaak verrassende dingen voor de dag komen.Het belooft een inte ressante en leuke avond te worden! Woensdag 16 februari is onze eerst volgende koffieochtend De koffieoch tend daarna is op Woensdag 1 maart. De excursie naar Campina, (waarvoor u zich opgegeven heeft) is op donder dag 17 februari. Vertrek om 13.15 vanaf het Kennedyplein. De eerstvolgende repetitie is woens dag 16 februari a.s. bij zaal Thielen. In verband met de extra repetities voor het opstoekmatinee begint deze repetitie om 19.30 uur. Afmeldingen bij Jeanny Jenniskens, telefoon 516877. Concertagenda 27 feb.:opstoekmatinee, 13 mei concert Wij zijn op zoek naar uitbreiding van ons koor en willen graag nieuwe sopra nen, mezzo's en alten verwelkomen. Heb je zin in zingen en denk je dat je het bij ons koor wel naar je zin zult hebben dan nodigen we je van harte uit geheel vrijblijvend enkele repetities bij te wonen. Bel voor verdere informatie even met onze voorzitter, Jeanny Jenniskens, telefoon 516877. Informatie-avond yoga Datum: donderdag 10 feb.; aanvang 20.00 uur; plaats: Gemeenschapshuis Oostrum; introduced betalen ƒ5,-. Mw. Ten Berge uit Venray verzorgt deze informatieve avond over yoga. Zij zal ons het een en ander vertellen over: de geschiedenis van yoga, de essentie ('n moment van rust in deze jachtige maat schappij), hoe yoga naar Nederland is gekomen; hoe zij in contact is gekomen met yoga; verder zal zij samen met ons praktijkoefeningen doen. Yoga is een oude oosterse leer die tot doel heeft evenwicht te brengen tussen lichaam en geest. In Hatha yoga is de lichaamservaring het belangrijkste mid del, wat samen gaat met een algehele lichaamsbewustwordeing. In Advaita yoga staat het lichaam, denken en voe len centraal en dat leidt tot lichaamsbe wustwording. Bij het beoefenen van yoga staan vier aspecten centraal: lichaamshouding, adem, ontspannings oefeningen en aandacht. Ben je geïnte resseerd in onze vereniging, kom dan gerust een avond vrijblijvend bijwonen. Cursus bloemschikken Data: woensdag 23 feb., thema Carnaval; woensdag 12 april, thema pasen; woensdag 4 okt. Thema herfst; woensdag 6 dec. thema kerstmis. Degenen die zich hiervoor nog niet heb ben opgegeven kunnen die doen t/m donderdag 10 feb. bij Ine Thielen, tel. 589027. U kunt ook een briefje bij haar (of een ander bestuurslid) in de bus doen. Nieuwe bestuurssamenstelling vanaf januari 2000-01-31 @lktekstm: Maria Wilms, voorzitster; Mila Rijs, vice-voorzitster; Tonny Duyn, secre taresse; Mientje Wester, notulisste; Ine v.d. Mortel, Penningmeester; Annie Rutten, bestuurslid; Ine Thielen, bestuurslid. De tijd voor het invullen van de belas tingpapieren is weer aangebroken. Net als het vorige jaar staat P.L.I.V. weer voor u klaar. Hebt u een laag inkomen en hebt u hulp nodig bij het invullen, neem dan gerust contact met ons op. U kunt op maandag-, dinsdag- en donder dagmorgen van 10.00-12.00 uur bellen voor een afspraak. Ons telefoonnummer is: 581332. Groot vocaal ensemble Dinsdag 15 februari a.s.: repetitie van 20.00 uur tot 22.15 uur in de Opmaat, Oostsingel 37 te Venray Agenda: 29 februari: Ledenjaarvergadering, 20.00 uur. 9 april: Passieconcert - Meterik, 15.00 uur. 16 april: Passieconcert - Overloon, 19.00 uur. Afmelden: Margreet Gröniger, tel.: 0478-582590 (bij voorkeur tussen 18.00 uur en 19.00 uur). De oudpapiercontainer staat naast de ingang van garage Brauckmann, Henry Dunantstraat 26 (industrieterrein De Hulst) te Venray/Oostrum. U kunt uw oudpapier brengen op werkdagen tussen 09.00 uur en 18.00 uur, op zaterdag tus sen 09.00 uur en 16.00 uur. Zou u ook wel eens willen zingen in een koor? Wij kunnen in alle partijen versterking gebruiken. U bent van harte welkom om een keer mee te komen zin gen, de sfeer te proeven en kennis te maken met onze manier van werken. Informatie over het koor geeft u graag Marjo Kuypers-Mater, tel.: 0478- 513191. Repetitie: Donderdag10 Febr. 19.30 uur: Repetitie Tenor 1 en Tenor 2. 20.00 uur: Repetitie voor het gehele koor Donderdag 17 Febr. 19.30 uur: Repetitie Bas en Bariton 20.00 uur: Repetitie voor het gehele koor. Donderdag24 Febr. 19.30 uur: Repetitie Tenor 1 en Tenor 2. 20.00 uur: Repetitie voor het gehele koor Optredens/Evenementen 27 Febr. Opstoekmatinee, Schouwburg Venray 5 Maart Vastenoavesmis Grote Kerk 10.30 uur.@all-mag-inspr: Afmelden bij Hans Arts (tel. 584023) (Bij voorkeur tussen 18.30 en 19.00 uur) Oud papier: kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molenhofweg. (De weg tegenover de voormalige zui velfabriek) (Staat aangegeven!) Bij voorbaat dank voor uw medewerking! Informatie: Repetitielokaal: Zaal "In den Engel". Poststraat 2. Secretariaat: Tel. 580173. Vrijdag 11 feb.: 19.00 uur repetitie jongens; 19.45 uur inzingen mannen; 20.00 uur repetitie hele koor. Zaterdag 12 feb.: 20.00 uur repetitie Promo-koor. Zaterdag 12 feb.: Tussen 10.00 - 12.00 uur oud papier inleveren in de papiercontainer bij Eurodump aan de Nieuwhuisweg; 20.00 uur repetitie Promo-koor. Dinsdag 15 feb.: 19.00 uur repetitie sopranen en alten. Agenda: Woensdag 23 feb.: 20.00 uur jaarver gadering in de Galmhut. Alle ouders en mannen zijn van harte uitgenodigd! De Aostrumse zangkompeneej is een gezellig maar serieus repeterend man nenkoor. Wij repeteren elke dinsdag avond vanaf 21.00 uur in de zaal van het Allemanscafé in Oostrum. Optredens: 18 feb.: serenade bij een van onze koor leden. 23 feb.: Beukenrode 25 maart: lenteconcert samen met het Venrays Mannenkoor en de Sevensanghers uit Sevenum. 7 april: concert in Oostrum, samen met het Russisch Solistenkollektief koor uit St. Petersburg. 4 juni: concert in Son en Breugel. 14 okt.: Jubileumconcert. Inlichtingen en of afmeldingen bij Frank Ritmeyer. tel. 584565. Kinderkoor Maandag 14 feb.: koorrepetitie van 15.30-16.30 uur. Zondag 26 mrt.: KIM kinderkoorin- structiemiddag. Zangmiddag voor kin derkoren uit het dekenaat Venray. Noteer deze datum alvast goed! Ons kinderkoor heeft op dit moment een ledenstop, er is een kleine wachtlijst. Kinderen die na de zomervakantie lid willen worden kunnen zich nu alvast opgeven om teleurstelling te voorko men. Voor informatie over ons kinderkoor: Joke Halmans, tel. 583806. Jeugdkoor Dinsdag 15 feb.: koorrepetitie van 19.00-20.30 uur. Zondag 19 feb.: viering voor jongeren in de Grote Kerk 19.00 uur. Nieuwe jongelui zijn welkom bij ons koor. We repeteren op dinsdagavond in het zaaltje onder de Grote Kerk. Je bent welkom vanaf 11 jaar, ofwel groep 8. Tot ongeveer 25 jaar. Voor informatie over ons jeugdkoor: José Kusters, tel. 511707. Close Harmony Group Woensdag 16 feb.: Repetitie om 20.15 uur. Zaterdag 15 april: Lustrumconcert. Afmelden bij Gerti: tel. 631306. Voor informatie: Nelly Steegh. tel. 586821. Zondag 26 feb. 18.00 opluistering Eucharistieviering in de Paterskerk. Venray Muziek Totaal 2000 vindt plaats op vrijdag 22 juni in het centrum van Venray. Crescendo zal ook dit jaar een bijdrage leveren aan dit niet meer weg te denken muzikale evenement. In deze rubriek hebben we verleden week een beknopte weergave geplaatst van de onlangs gehouden algemene ledenvergadering. In het eerstvolgende (K)wartaaltje zullen we daar uitgebrei der op terug komen. Aftredend en herkiesbaar waren mw. M. v. Hooren-v. Els, voorzitter. Met alge mene stemmen zag zij haar mandaad met drie jaren verlengd. Enkele taken heeft de voorzitter overge dragen. Afmeldingen vanaf heden bij mw. v.d. Bekerom of mw. v. Dijck. Mw. v. Dam is eveneens bereid de voor zitter wat te verlichten, o.m. met zieken bezoek en het bijhouden van de verjaar dagskalender. Het programma van de maand maart krijgt u volgende week. Afmeldingen bij: mw. A. v.d. Bekerom, tel. 580409 of mw. V. Dijck, tel. 581955. Bij voorkeur afmelden tussen 12.00- 14.00 uur. Harmonieorkest 10 en 17 feb.: 20.00 uur repetitie; Afmelden: H. v.d. Steeg, tel. 582539. Agenda: 6 maart: Carnavalsoptocht; 9 april Geniert; 29 april: Aubade; 27 en 28 okt.: Proms. Jeugdorkest Donderdag 10 en 17 feb.: 18.45 uur repetitie. Afmelden: P. Noten, tel. 587858. Agenda: 6 maart: Carnavalsoptocht; 29 april: Aubade; 15 en 16 april: Solisten- en ensembleconcours; mei/juni Bocura; 15 mei: ZOC Aula muziekschool; najaar: concert Merselo/Ysselsteyn. Agenda: 6 maart: Carnavalsoptocht; 30 april: Koninginnedag: 6-7 mei: Solistenconcours; 14 mei ZOC met Horst. Drumband Dinsdag 15 en 22 feb.: 20.00 uur repeti tie. Afmelden: Dorien van der Giessen, tel. 589317. Agenda: 9 jan.: Nieuwjaarsconcert. 6 maart: Carnavalsoptocht; 29 april: Aubade. Bestuur 16 feb. 20.00 db Perdstal; 27 maart 20.00 ab Coninxhof; 27 april 20.00 ab Coninxhof.

Peel en Maas | 2000 | | pagina 15