cUettdtett Uit Rome Kerkbijdrage C Oude fofo j PEEL EN MAAS BEZORGEN? Omroep Venray Pet rus'Banden kerk Een nieuwe MOV-commissie En verder... in Venray Mag het een ietsje meer zijn? PEEL EN MAAS Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat 1. tel. 511385. Priester in .grnstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 5"22222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 14.00: 25-jarig huwelijk fam. v. Dijck-Peeters; 19.00 H. Mis Marietje Swinkels-Verbeek (buurt); overl. ouders Piet en Miet Vermeulen-v. Gerwen (koll.); Harry van Aarsen; jrd. Johan Schwachofer (kolk); Fer v.EIs (kolk); Jan Aerts; jrd. Teng Geurljens; Frans Loeffen; jrd. Harrie Minten; Martha v. Valkengoed-v. Bijlevelt en Riet v. Bijlevelt; Mies Stappers-Pouwels; voor een zekere intentie (M); Frans Wijnhoven (kolk). Zondag: 4e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor Jan Schiks en Truus Schiks-Ramsteyn; zuster Francis Verbeek; 11.00: Gezinsmis: presentatie voor de eerste H. Communie; voor René Coenen en overl. Fam.; ouders Kleuskens-Achten; Mensi Zeges, Theo Zegers, Jan Peeters en Herman Broeren; Ine v. Kessel-Lamers (buurt); Toon Pereboom; uit dankbaarheid (fam. Manders-Stevens); Maandag: 9.00 H. Mis ouders de Bruijn-v.d. Voort; Dinsdag: 9.00 H. Mis fam. Hendrikus Arts en Jacoba Huberdina Janssen; Woensdag: 9.00 H. Mis Johan Schwachofer en overl. fam.; overl. ouders Janssen-Hilberts; overl. fam. Schreurs-Peeters; Donderdag: 9.00 H. Mis Teng Linders en overl. ouders, broers, zussen en ouders Kappel; Jan Buijssen; Piet Ingepas (kolk); Vrijdag: 9.00 H. Mis Gerarda Broers; Dienbeurten: za 19.00: Arjan, Bert, Job, Cas, Bram en Denise; zo 09.30 Leon en Wilbert; zo 11.00 Jacqueline, Sjoerd, Marjoleine P. Marjolein v.d. K.; Sharona, Saskia en Laura; Lectoren: za. 19.00: J. Thiesen; zo 09.30 P. v.d. Broek; zo 11.00 W. Bistervels. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de •St. Servatiuskapek Voorganger: W. den Hartog. Lect.: B. Kuiper. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lect.: G. Olislagers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapek 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Maandag: 10.30 Liturgieviering Den Heuvel. Voorganger: W. den Hartog; Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: B. Faas. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog; Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medita tie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en medi tatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 GEEN kinderwoord dienst; volkszang; Truus Janssen-v. Beuningen (kolk); Ria van Vessem-v. Steen (kolk); Zondag: 8.30 voor onze parochie Venray-zuid; 10.30 m.m.v. het Zonnelied; Fam Claessens-Philipsen (nevenen nichten); Theo Feller (verj.) en overl. fam. Feller-Jacobs; 12.00 doop Vera Ebben, Mina Krusemanstraat 18; Maandag: 18.30 jrd. Lee Vermeulen; jrd. Harry Hermans; Dinsdag: 18.30 voor slachtoffers van zinloos geweld; Woensdag: 18.30 Dinie Maessen-v. Megen (kolk); na H.Mis Blasiuszegen. Donderdag: 18.30 Antoon Lucassen en overl. fam.; na H.Mis Blasiuszegen. Vrijdag: 18.30 Tony Ewals; overl. fam. Thielen-Hendriks; overl. fam. Martens- Fleurkeens; fam. G. v.d. Beuken en overl. fam. V.d. Beuken-Geerets; overl. fam. Slits; overl. ouders Verbruggen- Jacobs. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; m.m.v. herenkoor Vredeskerk; ouders Sanders- v. Ooi (kolk); moeke Vermeulen; Marian v. Haperen en overl. fam.; Dora Oudenhoven-Pouwels (kolk). Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 uit dankbaarheid en tot bijzondere intentie; Piet Vermeulen; Zondag: 8.30 voor een jarige; 10.30: Mina Comelissen-Boom; Maandag: 9.00 tot bijzonder intentie; Dinsdag: 9.00 voor het behoud van het geloof in onze gezinnen; Woensdag: 9.00 voor priesterroepingen (met rozenkransgebed); Donderdag: 9.00 Jan v.Leeuwen; Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste. 9.00 voor een goede uit komst; Misdienaarsbeurten: za 19.00: Leoniek Vermeulen, Dung Ly, Anne Basten en Elke Euwes; zo 08.30 Paul Nellen, Steef Emons en Peter Fleurkens; 10.30 Danielle Engels, Ireen Schlepers, Evy Blenckers en Denise Creemers. Parochie Oïrlo Zaterdag: 19.00 Gezinsmis, thema Winter; met kinderkoor; Sjaak Bots namens vrienden; Helm Heidens namens zijn petekinderen; Wiel v.d. Pasch namens ruiterclub Sport na Arbeid; Harrie Vriens; led Vervuurt; Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Gerardus Custers en Petronella Litjens; jrd. Ted Peters en overl. fam. Peters- Goumans; Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw (G); Vrijdag: 9.00 H. Mis t.e.v. H.Hart van Jesus en voor priesterroepingen; 18.00 H.Mis voor de leden van het St. Antoniusgilde. Parochie Leunen 4e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. Lucia Leijssen- v.d. Wallen; Frans Berkers-Swachofer; Pierrre Lucassen en schoondochter Ans Lucassen-Basten; Sjaak Classens en zoon Gerrit; Dien v.d. Berg-Vermeulen; Sjeng Heidens (v.w. biljartclub v. oude ren); Zondag: 10.00 Hgm. overl. fam. Goumans-Michels; Piet Croijmans; Teng de Mulder; weekd. Sjeng Litjens (3); Maandag: 19.00 Lsm. jrd. zuster Jeanne v. Rens en overl. fam.; Dinsdag: GEEN avondmis; Woensdag: 19.00 Lsm. Sjeng Heidens (v.w. KBO); Donderdag: GEEN avondmis; Vrijdag: 19.00 Lsm. Harrie Martens en echtgen., zoon Toon en kleinzoon Harrie, Piet Janssen en echtgenote. Misdienaars: za 19.00: Karlijn Pouwels en Paulien Weijs; zo 10.00 Lian Vullings en Auke Loonen; Weekbeurt: groep 2. Lectoren: za 19.00: Jan Reintjes; zo Elly Theunis. Rectoraat Heide Zondag: 4e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis jgt. Voor Thei Vollenberg en tevens uit dankbaarheid; misd.: Caroline, Rian, Elian, Sef, Stan en Iris. Zaterdag 5 feb.: 11.00 plechtige hoog mis bij gelegenheid van het zilveren bruidspaar Gerrit Verkoeijen en Annie Verkoeijen-van Osch. Rectoraat Veulen 4e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. jgt. Wim v.d Goor-Hendrika Baltussen zoons Leo Jan; jgt. Fam.Verhoeven-Leyssen- Ewals; jgt. Henri Hendrix overl. fam.; jgt. Bep v.d. Heuvel; jgt. Sef Janssen; Jeu Derkx; Wim Hendrix (namens oude- renver.); BDT Bert Cremers. Vrijdag: le vrijdag v.d. maand; woord communiedienst t.e.v. H.Hart t.b.i; Misdienaars: za: Moniek, Rik, Karei en Loes; lect. Zat.: A. Timmermans. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 kinderwoorddienst (kinderkoor); Lei Vergeldt; jrd. Jan Hendrix; jrd. Leo Spreeuwenberg; Zondag: 10.00 (Vivace); jrd. Elisabeth Potten-Coopmans; Johannes Broeders en Gijs; Tren Poels (verj.); Maandag: 19.00 overl. ouders Wismans-v. Vegchel en Harrie Geurts; Woensdag: 19.00 Opdracht in de tem- pel-Maria Lichtmis; jrd. ouders Jansen- Koppens; Grad Arts en overl. fam.; Jan en Tom v. Lipzig; Vrijdag: 19.00 jrd. Harrie Vergeldt; Jac. Claessens en overl. fam. Claessens- Jenneskens; Misdienaarsbeurten: za 19.00: Paul en Gijs; zo 10.00 Daan, Anneke, Sandra en Marian; ma 19.00 Linda en Rinske; woe 19.00 Maartje en Ilaisa; vrij 19.00 Rob en Mark. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jan Broeren; jgt. Willem Gellings Antonia Jilissen; misd. Louis Tielen en Daan de Brouwer; Zondag: 10.00 Anne Peeters-Muysers (namens fariL Willemsen); misd. Mirte v. Loenen en Irma Verstegen; Woensdag: 19.00 overl. fam. Jessen; jgt. Piet Janssen; Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 voor de parochie; Zondag: 10.00 dankbaarheid ouders v. Kastereen-Jacobs; Maandag: 19.00 H.Mis; Donderdag: 19.00 H.Mis; Vrijdag: 14.00 uit dankbaarheid b.g.v. 25-jarig huwelijk v. Duijnhoven- Vogelsangs; Misdienaars: za: Karlijn en Anke; zo Karin, Grard, Koen en Joost. Lezers: za: Lies v.d. Heuvel; zo Maria Lenkens. Rectoraat Smakt Zondag: 10.00 Hoogmis voor Harrie Koopmans; lect. Riek van Kempen. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef, 3e van de 9 woensdagen voor het hoogfeest van St. Jozef. 9.30 H. Mis voor Nella Bastiaans-Deenen; tot zekere intentie; al onze bijzonder intenties. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 30 jan.zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray. mw. T. van der Meer voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinder opvang en er wordt kindemevendienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitgeno digd een kopje koffie te blijven drinken. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel ./fax: 077-3987786. Diensten: D.V. Zondag 30 januari om 10.00 en 14.30 uur: Kandidaat A.de Groot, Bleskensgraaf. 's-Morgens is er kinderoppas. Zangvereniging: Het koor repeteert op donderdagavond 27 januari. Aanvang 08.00 uur. Bijbelcontactavond: Donderdagavond 3 februari. Het gaat o.a. over de verhou ding tot de overheid n.a.v. het schriftge deelte uit 2 Koningen 6:1-23. Aanvang 08.00 uur. Het is vrijblijvend en iedereen is welkom. Catechisaties: Deze zijn weer maandag en dinsdag op de gebruikelijke tijden. Dialectics van Sjaak en Harry De komende weken geven de opa's Sjaak en Harry in het programma Klojo Radio dialectlessen aan omroepmede werkers die wel wat steun kunnen gebruiken. Dit naar aanleiding van een onderzoek over het Venray's dialect. Klojo Radio, zaterdag 17.00 - 18.00 uur Timeswitch Dinsdag 1 februari in het programma Timeswitch een special met Rory Gallagher. Timeswitch, elke dinsdag tussen 20.00-21.00 uur. Prinsenproclamatie Zaterdag 29 januari is het zover, de nieuwe prins van vastelaovesvereniging de Piëlhaas wordt dan bekend gemaakt tijdens de Prinsenproclamatie in de schouwburg van Venray. Omroep Venray is daar aanwezig om opnames te maken. Zondagavond vanaf 17.00 uur, aan sluitend aan het sportprogramma Stopwatch, kunt u tot 19.00 uur luiste ren naar de Prinsenproclamatie 2000. 'n wandeling dur 't Rooise land Donderdag 27 januari gaan we nog een keer terug naar 1999. In september vorig jaar werd het gedenkteken voor de kloosterordes die in Venray woonden en werkten onthuld. Met het IVN gingen we wandelen in Hout-Blerick waar een zich nieuw stuk natuur aan het ontwikkelen is in de donderdag 27 januari 2000 - Pagina 22 Tijdens landbouwwerkzaamheden werd deze foto gemaakt bij de familie Baeten in de Spurkt. Het zal ongeveer in het voorjaar van 1952 zijn geweest. Op de tractor (motorkap) zit Frans van Soest uit Ysselsteyn. Achter het stuur Hein Baltissen uit Oirlo. Dames (achter aan) Nel Baeten, vooraan haar zus Bea. Heren: Piet Baeten, en op het spatbord zoon Harry Baeten en daarachter een onbekende man. De tractor is een M.A.N.-diesel, en eigendom van loonwerker Grad van Soest van de Stationsweg. Jan v.d. Putten Uitnodiging Presentatieviering Op zondag 30 jan. a.s. is de presentatie viering van de communicanten. Doe jij de communie? Kom zondag dan naar de gezinsmis om 11.00 uur in de Grote Kerk. Tot dan. Werkgroep Gezinsviering. Romeinenweerd langs de Maas en in december gingen we met Paul van Meegeren naar bedevaartplaatsen in Venray en de kerkdorpen. Daarna is het ook volgende week weer tijd voor het Venrods Ketierke. Donderdag 19.00 - 20.00 uur, herha ling maandag 18.00 - 19.00 uur. "Waar zijn de Troubadours geble ven" Enkele leden van de groep Flink uit Venlo e.o. zullen op 27 januari te gast zijn van 21.00 tot 22.00 uur. Reden hun eerste CD album "Kiepevel" die onlangs verscheen. Het trio Flink bestaat uit John Theuws, Jules van. Bussel en Sjaak Korsten.Het is tevens ook de "De CD van de week" bij Omroep Venray. Wil jij of andere Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Kooet, Berichten van onze kerkgemeenschap 2000-1 Als leden van de kerkgemeen schap rust op ieder van ons de more- Ie plicht ook in materiële zin een bijdrage te leveren aan de kerk. In ons grote kerkelijke gezin zijn er immers alle mogelijke lasten die wij ook in onze privé-sfeer aantreffen; denk maar bijv. aan het onderhoud van het kerkgebouw, zijn inventaris, de honorering van wie werkzaam is in de kerk. In het afgelopen jaar heeft een groot aantal mensen zijn medewer king verleend. Daarvoor wil het Kerkbestuur graag dank zeggen! Het Pastorale team en Kerkbestuur doen ook voor het jaar 2000 een beroep op U om naar ver mogen de kerk, ook in materiële zin, te blijven steunen. Op die manier zijn wij samen kerk! Wij vragen nieuwkomers om zich bekend te maken bij de Parochie, t.w. Eindstraat 6, tel. 550740; er wordt vervolgens contact met U opgenomen. U kunt zich ook in verbinding stellen met het comité Kerkbijdrage: Drs. W.H. Kremer Mgr.Nolensstraat 12,tel. 581000. Werden door het DOOPSEL kind van God en lid van onze geloofs-gemeenschap: Jan Arts; Yoeri Basten en Marilène Vermeulen Pr: Wat vragen jullie voor Jom van de kerk van God? Ouders: Wij vragen het doopsel en wij bidden, dat God ons mag helpen bij onze taak als vader en moeder. Pr: Jullie vragen het doopsel voor Jorn. Zijn jullie je bewust van de taak die jullie hiermee op je nemen? Er wordt van jullie verwacht dat jul lie Jorn opvoeden in geloof en hem leert leven naar Gods geboden en volgens de woorden van Christus: Bemint God en de naasten. Ouders: Ja, dat beseffen wij. Ouders, dopelingen: Proficiat! Een jaar lang feest Rome is nu de jubileumstad. De stad ziet er opgepoetst uit en vele kunstwerken schitteren als nooit tevoren. En iedere week zijn er spe ciale gasten die in de schijnwerpers staan. Want voor dit jubileumjaar zijn telkens andere groepen uitgeno digd voor een jubileumviering in Rome. Bijna ieder weekend draait het om mensen met eenzelfde roe ping of beroep. Vanuit alle landen van de wereld zijn die voor een eigen viering uitgenodigd. Alle rangen en standen De politici zullen komen, de jour nalisten, de ouderen, de jongeren, de sportlieden, de staatshoofden. Alle rangen en standen. Telkens een bezoek aan de paus en de basilieken, maar ook eigen accenten. Op 2 februari is het de dag voor de religi euzen, op 18 februari de dag voor de Gingen ons door de DOOD vóór naar het eeuwig Vaderhuis: Wim Koningstein, 75 jaar; Ine van Kessel-Lamers, 59 jaar; Mien Verwaayen, 78 jaar; Frans Wijnhoven, 78 jaar. Dankbaarheid, verdriet en zorgen om gisteren, vandaag en morgen, verbinden in dit samenzijn zijn dierbaren, van groot tot klein. Dankbaar om dit rijke leven de liefde die hij wist te geven, bidden, zingen, hopen wij Goede God wees hem nabij. Verdrietig om de stoel die leeg zal staan, om het gemis van wat hij heeft dat eenzaamheid ook daar zal zijn, ach, afscheid nemen doet zo'n pijn. Vol zorgen, want hoe moet het ver der? God, U bent toch de Goede Herder? Waak dan, meer dan ooit tevoren over allen, die bij hem mochten horen. Help, dat wij elke nieuwe morgen in zijn plaats samen zullen zorgen voor al, waaraan hij in dit leven, ooit zelf zijn liefde heeft gegeven. Geloven is, bij al wat moet, vertrouwen, vertrouwen op de Heer: "Heer zo is het goed". Wij dragen al wat mooi was mee en zeggen:" Lieve dode rust in vree." kunstenaars en daama, op 20 febru ari komen de permanente diakens. "Permanent "wil zeggen "als een blijvende functie "en niet als wij ding op weg naar het priesterschap. Naar de laatste dag kijk ik uit. Want zij zijn de nieuwe ambtsdra gers in de kerk, die het nieuwe mil lennium in sterke mate zullen kleu ren. Programma Vanuit Nederland maken vele dia kens de reis naar Rome. Wat gaan ze zien in Rome? De St.Pieter natuur lijk, voor een ontmoeting met de paus, en de Kerk van de Friezen, voor een ontmoeting met elkaar. Daarna Assisi, voor Franciscus, de dienstbare die elk blijft inspireren. En dan terug in Rome, komen ze in de San Lorenzo samen, bij het graf van Laurens, de diaken uit de oude kerk. Daar zullen ze elkaar over die wonderlijke diaken vertellen. Dat hij de schatten van de kerk moest uitleveren aan de keizer, en dat hij toen alle armen van Rome bijeen bracht en op hen wees: "Zie daar, de schatten van de kerk?" Actuele boodschap, ook nu alle kerken hier weer glanzen. De diakens zullen het zien en met de geestkracht en het vuur van Laurens huiswaarts keren. Rud Smit Rector Nederlands College Op 1 december j.l. heeft de offi ciële stichtingsvergadering plaats gevonden van de interparochiële commissie Missie, Ontwikkeling en Vrede. Het doel van deze commissie is de mensen nog meer het besef bij te brengen voor de behoeften van de medemens, zeker als deze mede mens wat verder weg woont. De commissie zal proberen dit te berei ken door langs zoveel mogelijke kanalen dit besef uit te dragen. Natuurlijk zal ook dit gepaard moe ten gaan met geldelijke ondersteu ning. Er zal project-gericht worden gewerkt. Dat wil zeggen, dat telkens gedurende de periode van een jaar de aandacht wordt gevestigd op een bepaald doel. Dit betekent dat de komende landelijke VASTENAC TIE volledig in het teken zal staan van dit project. Dit eerste project zijn de STOEPKINDEREN IN BOMBAY. Bombay is een gigan tisch grote stad met ca 15.000.000 inwoners. Het is niet de hoofdstad van India, maar wel het financiële en zakelijke centrum. Dit betekent dat de stad een enorme aantrek kingskracht heeft op werkeloze gezinnen van het platteland. Helaas blijven deze gezinnen ook in Bombay meestal werkeloos en zijn daar dan gedwongen te leven zonder van harte. Bij hen gaat het niet om meer of minder. Mensen die in een vereniging of parochie van harte mee doen, kijken niet op een ietsje meer of minder, maar vaak ook niet op veel meer of minder. Dan krijg je er ook meer voor terug. Wat van harte gege ven is, heeft zijn rendement. Een moe der vertelde van haar gehandicapte kind Het kostte haar meer tijd en energie dan de andere kinderen teza men. Ze vertelde mij van de zorgen, het sjouwen naar artsen en klinieken, de slapeloze nachten. Maar zo eindig de haar verhaal: "Je krijgt er zoveel voor terug." Zoveel trouw, lachen, aanhankelijkheid, diepe vrede. Zij kreeg er niet een "ietsje" voor terug, maar veel meer dan zij tevoren ver moed had. Dirk Braakman. Pastor St. Laurentiusparochie Oudorp/Pancras Wanneer je bij de slager komt om twee ons vlees, snijdt hij gemakkelijk iets meer af en vraagt:"Mag het een ietsje meer zijn?" Als ik precies twee ons wil -dat gebeurt zelden- dan vraag ik altijd anderhalf ons, want de vraag komt toch:"Mag het een ietsje meer zijn?" Zo is ook de reclame ingericht: aandacht trekken om meer te verdie nen, het liefst meer dan een "ietsje". De lonen moeten steeds omhoog, nooit omlaag. De vakanties moeten langer, nooit korter. Daar is het niet;"Mag het een ietsje meer zijn?", maar "Het moet een ietsje meer zijn." Ik denk wel eens, als een collectant in de kerk langs komt: zou hij niet even beleefd als de slager kunnen vragen: "Mag het een ietsje meer zijn?" Als dit in de hele economie zo is, waarom dan ook niet in de kerk? Het kerkge bouw, de parochieactivileiten, het goede doel, zijn ook gebaat bij een ietsje meer. Maar dat gaat niet. Waarom niet? Wel, zo'n gift moet in alle vrijheid gegeven worden. Het moet uit het hart komen. Dat is nog belangrijker dan de grootte van de gift. Alleen wat van harte gegeven wordt, is echt gegeven, is echt waar devol. Ouders die geld en tijd en ener gie steken in de opvoeding, doen dit enige vorm van onderdak. De kinde ren leven dus gewoon op de stoep en weten vaak niet of zij de volgende dag wel iets te eten zullen hebben. Het analfabetisme is bijzonder groot, meer dan 50%; hetgeen bete kent dat, als er al werkgelegenheid is, zij hiervoor zeker niet in aanmer king komen. Gelukkig is er een aan tal instellingen dat zich het lot van deze stoepkinderen aantrekt. Een van deze instellingen is de Stichtingf SPARC in Bombay. Deze stichting heeft kans gezien in Bombay een viertal opvangcentra te realiseren, waar de jongens tenmin ste een slaapgelegenheid vinden, wat te eten krijgen en waar ook wordt geprobeerd deze jongens een vak te leren. Voor de straatmeisjes wordt geprobeerd onderdak te vin den bij pleeggezinnen in Bombay. Een prachtig werk dat onze onder steuning dubbel en dwars verdient. Want, vier opvangcentra is natuur lijk al prachtig, maar het probleem is enorm groot; veel, heel veel kin deren krijgen deze hulp nog niet en zijn dus gedwongen om zich met bedelen of kleine klusjes in leven te houden. Via onze vastenactie zullen wij proberen deze jongens en meis jes enig uitzicht op een menswaar dig bestaan te bieden. De inwoners van Venray, die graag uitvoerig wil len worden geïnformeerd over de activiteiten van deze stichting, kun nen een gedetailleerd verslag opvra gen bij het secretariaat van de MOV-Commissie, Alfridahof 48, 5801 DM Venray, tel. 550375. Wij hopen alle inwoners van Venray door een publiciteit-cam- pagne die rond de vastentijd van start gaat, te bereiken. Meer nog hopen wij u allen het besef bij te brengen dat steun aan deze stoep kinderen in Bombay welgedaan is. De MOV-Commissie Venray bestaat uit de volgende leden: Deken J.J.J. Coenen voorzitter Margreet de Jonge Etudestraat 4; Yvonne Peeters, Kroonkruid; Fien Philipsen, Biezenvenneke 6; Mary Schim van der LoeffStationsstraat 143; Afko Schoonbeek, Alfridahof 48 secretaris Jan Zuidhof, Akkerweg 26. Stipendia De kosten voor kerkelijke diensten bedragen: 1eenvoudige dienst door de week f15,-; 2. dienst op zaterdagavond of op zondag f35,-; 3. jubileumdienst, niet tijdens de reguliere zaterdag- of zondagdienst, f425,-; 4. rouw- of trouwdienst f650,-; 5. avondwake f25,-. N B. bij punt 3 en 4 geldt: deze bedra gen zijn afhankelijk van het al ot niet deelnemen aan de kerkbijdrage. - valt er toch wel een kritische noot te kraken over de Gezinsmis met Kerstmis. Een dronken man zorgde voor wat com motie door achter in de kerk op een bank te gaan staan en te lallen: iedere kerkganger mag zo'n type buitenzetten! Ik hoop dat hij zich achteraf toch schaamt. Dat geldt ook voor degene die zo'n 15 minuten lang bleef kletsen via zijn mobiele telefoon: zo'n ding zetje af in de kerk en vergeet je dat, dan houd je een eventueel gesprek zeer kort. Gaat dat niet, verlaat dan onze kerk, want het stoort gruwelijk. Dat sommige kinderen zich in de kerk niet weten te gedragen vind ik erg; maar dat ouders er vervol gens niets aan doen is laakbaar! Ouders hebben een. opvoedende taak, en dat betekent óók soms je kinderen corrige ren. Overigens: de kinderen die vaker in de kerk komen, hebben zich keurig gedragen. "Wie oren heeft om te horen, hij (zij) luistere past een woord van dankbaarheid aan het adres van allen die hielpen bij het opbouwen en afbreken van de Kerstversiering.! Heel veel dank, namens velen. En u allen weet: volgend jaar is weer iedereen welkom, houd de mededelingen na de week-end-mis in de gaten. - werd de H.Mis van 1 januari, bestemd voor heel Venray-kom, in de St.-Petrus' Bandenkerk gecelebreerd en schitte rend opgeluisterd door het koor van de Vredeskerk. De mis viel zeer in de smaak. Ook de acolieten van "Zuid" voelden zich in "Noord" thuis. We zul len dit vaker doen, bijv. op Witte Donderdag en Goede Vrijdag. Laat even horen wat u ervan vindt. - was het nieuwjaarstreffen een succes, in die zin dat zeer velen aanwezig waren om elkaar een Zalig Nieuwjaar te wen sen. Het Kerkbestuur heeft besloten er maar een traditie van te maken. Noteert u al in uw agenda? - bleek dat heel wat parochianen niet wisten dat onderhoud van kerk en gees telijkheid een zaak is van vrijwillige gaven. Kerkbijdrage genaamd. Het is van groot belang dat een kerk gedragen wordt door zeer velen; door gebed, sympathie, deelname in werkgroepen maar ook materieel (financieel). - was Rijksmonumentenzorg zeer onder de indruk van het enthousiasme en de deskundigheid waarmee onze vrijwilli gers twee altaren in Breda afbraken en ze in onze kerk weer opbouwen. Heel Venray sluit zich hier ongetwijfeld bij aan en kijkt met bewondering en sympa thie naar wat nog komen gaat...... - is een Comité met enthousiasme aan het werk gegaan om 200.000 gulden te vergaren om daarmee de restauratie van onze kerktoren mogelijk te maken. Onze toren lijdt aan betonrot en moet gedeel telijk gevoegd worden. Zeer velen zul len deze actie aan "Venrays Monument nr.l "willen steunen. - lopen we met z'n allen toch steeds langs dat prachtige monument en bewonderen zowel dit werk als de werkzaamheden van de 12 religieuze congregaties. Er is toch veel moois in ons eigen Venray te vinden verzucht menige Venraynaar ook, als hij, zoals schrijver dezes, elders geboren en geto gen is) - J. Coenen, deken

Peel en Maas | 2000 | | pagina 22