l/aateiruwetul iett m dm Sachet wm HAIR SHOP •GEBIT •KROON •BRUG? 't Knölleke Leunen Guus Willemsen regeert over de Spurriemök "Leste Aom" op het ondertrouwbal. Doe mee met het Literair Café Afpersing Venrayse jongen Prins Frise 1 en Prinses Kim Prinsebal de Karklingels Huidverzorgingsinstituut Yvonne Bisschops wordt Dynamus Deurnese doet valse aangifte De binnenkomer van de week Willems Tandtechniek PFF.I.EN MAAS Prins Ruud d'n Urste Op zaterdag 22 januari jl. is prins Ruud d'n Urste (Ruud Hendriks) uit geroepen tot 44e prins van de 't Knöllekes in Leunen. Samen met nar Wim (van Osch) zal hij alle Knöllekes en Knöllinnekes in dit jubileumjaar voorgaan onder het motto: Kom alle dagen naor 't bal, zoë viere wej 44 jaor bestaon van de carnaval!!! Prins Ruud d'n Urste die getrouwd is met Thea (Drabbels) is een echte carnavalsvierder. Ook hij is, eveneens als zijn voorganger Prins Eddy d'n Urste, al eens uitge roepen als jeugdprins 1981 Prins Ruud d'n Urste, die in het dagelijks leven Chef productie bij de Blitta in Venray is, heeft diverse hobby's. Ruud is tevens bestuurslid van carnavalsvereniging 't Knölleke. Andere hobby's zijn mountainbiken, feestvieren, het liefst zo lang moge lijk en kijken naar Formule I race, waar hij zelfs midden in de nacht voor op staat. Op zaterdag 4 maart a.s. krijgt iedereen de kans de nieuwe heerser te feliciteren met zijn benoeming. De receptie vindt plaats in de zaal van café Martens en wel van 20.11 tot 22.11 uur (ingang achterom). Jeugdprins Peter d'n Urste Op zondag 23 januari is Peter Langenkamp officieel uitgeroepen tot jeugdprins Peter d'n Urste van alle jeugdige Knöllekes en Knöllinnekes van Leunen. Hij woont samen met zijn ouders, Toon en Tiny Langenkamp en zusje Anneke, die volop meedanst bij de dansgroep van 't Knölleke, aan de Vullingstraat 58. Peter zit op het Raaylandcollege in Venray waar hij het best wel tof vindt. Zijn hobby's zijn voetballen bij de Cl en vissen. Tennissen vindt hij ook wel leuk. En een andere hobby van hem is natuurlijk carnaval vieren. Jeugdprins Peter d'n Urste wordt tij dens deze carnaval bijgestaan door Jeugdvorst René (Geurts) en nar Luc v.d. Berg. Samen met hun gevolg zullen zij er een te gekke car naval van gaan maken. Want Vierde mit Prins Peter de carnaval hier, dan hedde veul plezier! Op zondag 27 februari krijgt iedereen de kans de nieuwe heerster te feliciteren met zijn benoeming. De receptie vindt plaats in gemeen schapshuis de Brink en wel vanaf I4.l l uur. Prins Peter d'n Urste (foto: Foto Hoedemaeckers Venray). Bij de Spurriemök in Oirlo is de 29-jarige Guus Willemsen uitgeroe pen tot prins Guus d'n Urste. Guus bleef als enige over in een Big Brother-achtige eindact. Zijn vriendin Mariëtte Kanters zal als prinses aan zijn zijde staan. Guus is in het dagelijks leven vrachtwagen chauffeur. Willeke Claessens werd uitgeroepen tot jeugdprinses, Freek Steegs tot Jeugdvorst en Stef Hellegers als jeugdnar. De Huibuuke Overloon In een uitstekend gevulde en zeer gezellige cultuurbunker werden Prins Friso I en Prinses Kim onthuld als het nieuwe prinsenpaar van de Huibuuke. In een mystieke oosterse sfeer werd onder begeleiding van bestuursleden en zeer fraai, als1 Egyptenaren, uitgedorst oud- Prinsen een sarcofaag de zaal bin nengedragen. Deze sarcofaag werd op het, in nevelen gehulde podium geopend waardoor de inhoud goed zichtbaar werd... een mummie. Het afwikkelen van de mummie gebeur de met de hoogst mogelijke zorgvul digheid, wetende dat hieruit de nieu we prins van de Huibuuke tevoorschijn zou komen. Uiteindelijk bij het gezicht aangeko men werd het voor een enthousiaste zaal duidelijk dat Prins Friso samen met Prinses Kim de scepter zwaaien in het Huibuukeland. De nieuwe Prins werkt als kok bij Restaurant Onder de Boompjes in Overloon, prinses Kim is werkzaam in een bakkerij. Het paar is al jaren actief binnen de Overloonse carna val, door deel uit te maken van de Raad van Elf, maar ook door het verrichten van werkzaamheden die nodig zijn om een geslaagde carna val te kunnen vieren. Als nieuwe boerenbruidspaar werden Lizette Koopmans en Sjaak van Bree voorgesteld. Het bruid spaar is erg actief binnen de Volleybalvereniging Sportivo. De leden van deze vereniging onthulde met een aanvankelijke wirwar van letters het feit dat zij de organisatie van de boerenbruiloft in Overloon zullen verzorgen. De korstumeringswedstrijd die wordt gehouden tijdens het Prinsenbal werd bij de enkelingen werd gewonnen door Erik de Lange met een fraaie creatie als Erik him self; een schitterend verklede Marlie van Glabbeek werd tweede met haar uitdossing als Geisja. Bij de groepen ging de eerste prijs naar de Oervrollie en de tweede prijs werd in de wacht gesleept door de Duvels. Foto: Chris v. Glabbeek Overloon. UNIEK - UNIEK Ondertrouwbal 2000 Het mag uniek en spectaculair genoemd worden dat de commissie Boerebrulleft van de Piëlhaas het als eerste Rooijse vereniging gelukt is om pastoor "Nizet", zijn twee paters en zes nonnen naar Venray te halen. Dat het destijds voor heel wat conservatieve katholieken een schok was van zes op de schaal van richter, toen deze groep destijds met "Doa jank Maria" de vraag opriep, of de wenende Madonna van Brunssum wel of niet echte tranen liet, moge duidelijk zijn. "Leste aom" maakt deel uit van het programma van het ondertrouw bal op 5 februari 2000 in zaal In den Engel. Naast de Rooyse muzi kanten "BAND OP BEZOEK" zal pater "Nizet" met zijn gevolg een zeer uitgebreid repertoire laten horen. Zij spelen genres van rock, latin, en tex mex tot camavalsschla- ger en Oberkrainer-dijenkletser. Dat pater "Nizet" en zijn gevolg zich tij dens hun act niet beperken tot het statisch op de bühne staan en een voordrachtje doen moet U mee maken. Pater "Nizet" zal tijdens zijn optreden, dat begint omstreeks 20.45 uur een kleine marathon lopen door zaal In den Engel, waarbij hij u, uw buren, vrienden, of vereniging waarmee u op het feest bent zal weten te vermaken zoals u allang niet meer heeft meegemaakt. De kaartverkoop fl. 10, - per kaart begint vandaag bij Sigarenhuis Mia Jansen, gelegen aan de Grote Markt te Venray. Reageer snel want op=op en Pater "Nizet" en de zijnen en de Rooijse groep "Band op Bezoek" verwachten u. Ook in 2000 worden de poëzieliefhebbers onder de Peel en Maas-lezers op hun wenken bediend. Het Literair Café Venray-regio gaat de nieuwe eeuw- in met de 8e editie van deze rubriek, waarin het herkennen van poëziere gels centraal staat Veel leesplezier! Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Elke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke win naar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de Raadselige Roos gehuldigd. Uit reacties, die het Literair Café regelmatig krijgt, blijkt dat velen in Venray-regio de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen, ook zonder dat zij aan de"wedstrijd meedoen. Zij genieten van de prachtige gedichten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn, zonder dat zij een heel jaar lang willen wedijveren om de Ie plaats. Maar ook wanneer zij wel eens een oplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gesteld wordt voor incidentele deelnemers verdienen. De eerste opgave van het nieuwe jaar bestaat uit het volgende fragment: Uit welk gedicht zijn deze regels afkomstig en wie is de auteur ervan. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 18 februari a.s. sturen naar het Secretariaat. Rochusstraat 1, 5801 RR VENRAY. Telefoon: 0478- 582948, Nu al vragen wij uw aandacht voor de volgende activiteit vtin het Literair Café Venray-regio. Op de 23e maart wordt de toneelbewerking van Voskuils "Het Bureau' onder de titel "Maarten en Nicolien (Het bureau thuis)"in Venray verwacht. Het in samenwerking met het Cultureel Centrum naar Venray gehaalde toneelstuk, heeft dezer dagen zijn première beleefd. De eerste recensies zijn lovend! 10 April worden de van oorsprong Venrayse schrijvers Herman Maas en Adriaan van der Veen beticht. 25 mei is dan het woord aan Herman Pley. Mocht u donateur willen worden van het Literair Café Venray-regio - mini male bijdrage van f 30,- per jaar - dan krijgt u het programma toegezonden. Als donateur steunt u hiermede de activiteiten van het Venrayse Literair Café en krijgt u bovendien reductie op de entreekosten van de bijeenkom sten. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van hèt Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1,5801 RR VEN RAY, Telefoon: 0478-582948. Zaterdag 29 januari vindt het aftreden plaats van Prins Jan TV. Dit wordt verzorgt dooT de Aostrums Aid Prinse (A.A.P.) en belooft bij zonder spectaculair te worden. Rond 22.44 uur wordt de bühne vrij gemaakt voor het uitkomen van de nieuwe prins. Evenals de afgelo pen jaren wordt dit weer iets bijzonders. Het prinsebal vindt plaats in het gemeenschapshuis te Oostrum en de aanvang is 20.30 uur, orkest de Puppies. J Jeugdzitting de Bliekers Vrijdag 28 januari is de avond van de jeugdzitting in Maashees. Deze avond wordt geheel door en voor de jeugd verzorgd. Er zullen optredens zijn van verschillende groepen van de basisschool. Ook de jeugdprins, jeugdprinses, jeugdvorst en jeugd raad bekend worden gemaakt. Ook dit is weer een spannende aange legenheid voor velen. Aanvang van de avond is 20.00 uur. Zondag 16 januari jl. werd huid verzorgingsinstituut Y vonne Bisschops heropend op de nieuwe locatie Merselosweg 80 te Venray. Vanaf die datum is het instituut uit gebreid met een centrum voor com plementaire geneeswijzen. Dit alles is ondergebracht onder de naam Dynamus. De naam Dynamus betekent vitale kracht of innerlijke kracht. Het is de kracht in ieder mens die zorgt voor het zelfgenezend vermogen. Complementaire geneeswijzen zijn aanvullende geneeswijzen. 'Door mijn studie de afgelopen jaren in orthomoleculaire geneeskunde (de betreffende voorzien van de optima le hoeveelheid vitaminen en minera len) en Klassieke Homeopathie (welke studie ik volgend jaar hoop af te ronden) ben ik gaan beseffen dat ziekte niet iets is van enkel en alleen het betreffende orgaan maar in een veel groter geheel moet wor den gezien. Ik ga er van uit dat lichaam en geest een zijn. Door alleen de lichamelijke symptomen te bestrijden bereik je geen totale genezing. Pak je het hele proces zowel geestelijk als lichamelijk aan dan zul je veel meer bereiken'. Alle behandelingen die in het centrum gegeven worden zijn op die gedach te gebaseerd. Een kleine greep uit het assorti ment van behandelingen: Pedicure, Aromatherapie, Orthomoleculaire adviezen, Reiki, Bach/Bloesem- remedies, Voetreflexzonemassage,, metamorfose/massage, Chakra reflexzonemassage en natuurlijk ook de behandelingen in de schoon heidssalon. Om iedereen de gelegenheid te geven vrijblijvend kennis te maken met deze behande lingen wordt er aanstaande vrijdag 28 januari een open dag gehouden van 11.00 tot 17.00 uur. Er worden op deze dag diverse behandelingen gedemonstreerd. De politie heeft zaterdag 22 januari twee veertienjarige jon gens uit Venray aangehouden wegens diefstal van een bromfiets. Bovendien werd één van de jon gens in verzekering gesteld wegens bedreiging en afpersing van een twaalfjarige jongen uit Venray. Hij moet op 1 mei voor de kinderrechter verschijnen. De twee jongens werden door een patrouille op de Stationsweg gezien toen zij op een bromfiets reden zon der helm. Zij negeerden het stopte ken van de politie die hen vervol gens tot stoppen dwong waarbij ze ten val kwamen. Beiden gingen er vandoor maar werden op de St. Servatiusweg door burgers staande gehouden. DIEFSTAL Op het bureau bleek de bromfiets gestolen te zijn. Bovendien had een van de jongens 300 gulden op zak. Nader onderzoek wees uit dat dat geld afkomstig was van afpersing. Enkele maanden eerder had de 14- jarige jongen een fiets gestolen en de 12-jarige gevraagd die over te spuiten. De jongen voldeed aan het verzoek en hoorde er niets meer van totdat de 14-jarige Venraynaar op zaterdag 22 januari bij hem aan de deur kwam en vertelde dat hij was opgepakt voor de diefstal van die fiets. Als de jongen hem geen 400 gulden betaalde zou hij hem bij de politie verraden waarna de 12-jarige Venraynaar 300 gulden uit zijn spaarpot haalde en nog eens 100 gulden van zijn broer leende. De 14- jarige is inmiddels weer in vrijheid gesteld maar zal zich dus voor de kinderrechter moeten verantwoor den. De politie heeft donderdag pro- ces-verbaal opgemaakt tegen een 22-jarige vrouw uit Deurne voor het doen van een valse aangifte. De vrouw had op maandag 17 januari rond 0.45 uur een bekeuring gekregen voor fout parkeren op het Henseniusplein en probeerde hier onderuit te komen door te verklaren dat ze na het pinnen bij de pinauto maat was overvallen. VALSE VERKLARING De vrouw verklaarde dat ze had geprobeerd geld te pinnen maar niks kreeg in verband met een eerdere transactie die dag. Toen zij met de portemonnee in de hand wegliep voelde ze iets hards in haar rug en hoorde ze zeggen: 'Je hebt net gepind, geef me je geld'. De vrouw toonde haar lege portemonnee en zei dat ze niet had kunnen pinnen. Vervolgens kwamen er andere' men sen aanlopen waarna de dader weg rende. Toen zij terugkwam bij de auto had ze een parkeerbon. De politie zette vraagtekens bij het ver haal van de vrouw en zij gaf uitein delijk toe een valse aangifte te heb ben gedaan om onder de parkeerbon uit te komen. De vrouw kreeg een boete van 500 gulden opgelegd en natuurlijk een parkeerbon van 90 gulden. Voor de Lionsveiling van 18 maart a.s., waarvan de opbrengst bestemd is voor een vakantie van een groep ernstig gehandicapte kinderen, stromen de goederen gestaag binnen. Ter ondersteuning van dit goede doel publiceert Peel en Maas wekelijks een foto van één van de interessante artikelen, die via het telefoonnum mer 551640 worden ingebracht. Indien ook u dit. goede doel wilt ondersteunen en tevens iets bijzonders wilt verkopen via de veiling, wordt u uitgenodigd dit nummer te bellen, want: u krijgt er wellicht meer voor dan u denkt! Deze week een antieke haam. Telefoon: 0478-512038 Hoenderstraat 2, Venray, Gezellig eetcafé, met sfeervolle kleine en grote zalen, waar u terecht kunt voor dineetjes, familie- of personeelsfeesten en vergaderingen. Zaterdag 29 januari Gezellige dansavond Eetcafé Zaal Grotestraat 107 Venray Poststraat 1 Tel.581588 tel.581797 Stadscentrum De Bleek 70 Venray Wie zoekt, kent de Young Hair Shop kappers niet Wie de Young Hair Shop kappers kent, zoekt niet. Op maandag vanaf 12.00 uur op koopavond tot 18.30 uur en zaterdags vanaf 8.00 uur geopend. Met of zonder afspraak mogelijk. Tel. 0478-584831 Gespecialiseerde medewerkers en hoogwaardige apparatuur zorgen ervoor dat alle technische problemen kunnen worden opgelost. PatersstraaM 6 Venray tel. 0478-510341 Kunstgebit tot 100% vergoeding Ziekenfonds Wij zijn een middelgroot installatiebedrijf, dat onderdeel is van de Versleijen 'Holding en installeren centrale verwarming, sanitair en loodgieterswerk voor particulieren, bedrijven en in de woningbouw in Noord Limburg en Noord Oost Brabant. Door een gestage groei is ons service team aan uitbreiding toe. Wij zijn op zoek naar een m/v ERVAREN en een AANKOMENDE LOODGIETER/INSTALLATIEMONTEUR Wij bieden u: Zeer afwisselend en zelfstandig werk. Een ongedwongen werksfeer. Evt. mogelijkheid voor verdere scholing. Prima salaris Diverse extra's. Wij vragen: Ervaring als installatie monteur of wil hiervoor opgeleid worden In bezit van rijbewijs BE. Ben je diegene die ons team wil versterken en ons bedrijf verder mee uit wil bouwen? Stuur dan je sollicitatiebrief naar: Versleijen Installatietechniek B.V., t.a.v. de directie, Casten rayseweg 14 5808 AG Oirlo Voor info bel 0478-571941 en vraag naar Paul Versleijen. Versleijen Installatietechniek BV Castenrayseweg 14, 5808 AG Oirlo Tel. 0478-571941

Peel en Maas | 2000 | | pagina 11