Orde van verdienste voor Huub Muijsers Dansleraar wordt je niet zomaar.....! Kaartverkoop Prinseproklemasie Carnavals vereniging de Bliekers Maashees Liedjesmiddag 'De Huibuuke' Verantwoord afslanken bij 'Slank-klup' öccde fofo Peelwerkers naar afgesloten gebied Oud papier Omroep Venray PEEL EN MAAS donderdag 6 januari 2000 - Pagina 18 Grote Kerk Deken: J. Coenen. Eindstraat 6. tel. 550740; kapelaan: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, lel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat 1, tel. 511385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis overl. oudes Arts-Michiels en fam.; Wim Marsman (koll.); Harry Huijbers (koll.); H Franssen (koll.); Sraar Hendriks; Harrie en Gerrit Rongen en overl. fam.; Johannes, Franciscus Maassenen Elizabeth Mathilde Vermeulen; jrd. Nelly v. Vegchel; voor Beatrix, Petronella Minten-Philipsen; ouders Maitien en Mia Pelzer Jacobs; Zondag: 9.30 Latijnse Hoogmis voor overl. fam. P. Janssen-Oudenhoven; overl. echtp. H. Gerrits-Hermans en overl. ouders; H. mis uit dankbaarheid; Riek Bisschops-Hoevenaars en zoon Peter; Piet en Wout Lenssen-Jeuken en schoonzoon Joos; 11.00: H.Mis voor overl. ouders Keijsers-Derckx; Pierre Franssen (koll.); Bert Hermsen en vader; Theodora van Haren-Zegers; Theodora Zegers-Jans en Jeanne Zegers-Verwater; overl. ouders Janssen-Hilberts; Maandag: 9.00 H. Mis Teng Linders en overl. ouders, broers en zussen en ouders Kappel; Dinsdag: 9.00 H. Mis Jan van Ham; bijz. Intentie; Wim Janssen en overl. fam. Voermans-Janssen en Janssen-Arts; Woensdag: 9.00 H. Mis Nelly Janssen- Muis; Donderdag: 9.00 H. Mis jrd. Jo Berdoel; Vrijdag: 9.00 H. Mis Huub Stoef; Nol Broers; Dienbeurten: za 19.00: Pascal, Jasper, Marjoleine P., Robert en Saskia; Lectoren: za. 19.00: P. v.d. Broek; zo 09.30 W. Bistervels; zo 11.00 T. Verbeek. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: B. Kuiper. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: Zr. Jaqcintha. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Maandag: 10.30 Liturgieviering Den Heuvel. Voorganger: W. den Hartog; Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vinceritiushuis. Voorganger: B. Faas. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medita tie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en medi tatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 volkszang; Truus van Kaathoven (koll.); Riet Elbers- Holtermans (6wd, Koll.); jgt. Guus Eijssen; jgt. Harrie Cremers; Zondag: 8.30 Greet den Holder en overl. fam.; 10.30 m.m.v. Zangers van St. Frans; Sjef Ewals (verj.); ouders Verstappen (koll.); Ann Schwachofer- Camps (koll.); overl. fam. Claessens- Philipsen; overl. fam. Slits; Gerardus Peters en Elisabeth Derks; fam. Verbeek; Jacobus Philipsen en Francina Goossens; Sandra v. Vliet (verj.); overl. fam. Laurenssen-v. Strijp, zoon Piet (overl. in Canada) en kleinkinderen Maarten, Erik en Afra; Frans Cuppen; Maandag: 18.30 voor onze parochie Venray-zuid; Dinsdag: 18.30 voor eenheid van de Christenen; Woensdag: 18.30 voor wereldvrede; Donderdag: 18.30 voor alle oorlogs slachtoffers; Vrijdag: 18.30 voor alle overledenen van onze parochie; Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel: 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580^02 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.15 m.m.v. herenkoor Vredeskerk; Voor het geestelijk en tijde lijk welzijn van onze parochie Venray- Zuid; Wim Creemers (koll.); Jean en Anna-Maria Pijpers-Tillemans; Nelly Seijkens-Bonants (koll.); Teng Jansen (koll.); jrd. Harry Swinkels en overl. fam.; Harry Coopmans en overl. fam.; Maria v.d. Laar-Holterbosch. Parochie Oostrum Zondag: 10.30 (Gem. koor met volks zang); Dinsdag: 9.00 Donderdag: 9.00 Misdienaarsbeurten: zo 10.30 Maarten Wijnen, Sebastiaan Wijnen en Dave Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jeugdfanfare); overl. fam. Heetkamp- Hekking;l St. Grad Theuws en Wilhelmina Theeuwen; overl. ouders Verstappen-Verhaag en hun kinderen Riek en Joos. Zondag: 09.00 H.Mis; 10.00 Hoogmis (Herenkoor); jrd. Maria Direks- Nelissen; Arnold de Ponti, Petronella Duijf, Louisa Hovens en kinderen; Engelbertus Lenssen; jrd. Dina Hellegers-Marcellis; Woensdag: 9.00 H. Mis voor een zieke; Vrijdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jan Geerets, jrd. Grad Tielen; overl. ouders Janssen-Emonts en kinderen. Misdienaars: za: Boy, Susan, Karin en Laura. Pastoor te Boekhorst is bereikbaar onder tel. 531270. Parochie Leunen Zaterdag: 19.00 Lsm. Lucia Leijssen- v.d Wallen (v.w. de buurt); overl. fam. Claessens-v.d Weijer; To Philipsen; Mien Claessens-Voermans; jrd. Wim Voesten; weekd. Sjeng Heidens (5); Zondag: 10.00 Hgm. Gerard Thijssen en Fien Thijssen-Hesen en dochter Truus; Harry Heesen; overl. ouders Bouten-Verheijen, Piet, Anna, Gerrit en Wim Bouten; gest. Jrd. Piet Keijsers en Marie-Keijsers-Hendrix; Maandag: GEEN avondmis; Dinsdag: 19.00 Lsm. uit dankbaarheid (G); Woensdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Loenen-Pouwels; Harrie Manders en overl. fam. Manders-Arts. Donderdag: GEEN avondmis; Vrijdag: GEEN avondmis; Misdienaars: za 19.00: Bjom Geurtjens en Job Nellen; zo 10.00 Kevin Janssen en Luuk Voermans; weekbeurt groep 3. Lectoren: za 19.00: Harrie Bovee; zo 10.00 Jan Reintjes. Overleden: Op 28 december 1999 over leed geheel onverwacht Joep Leyendeckers, Gussenstraat 9, in de leeftijd van 76 jaar. Na een afscheids- dienst in onze kerk op 31 december 1999 legden wij hem te rusten op ons kerkhof in Leunen. Rectoraat Heide Zóndag: 9.30 Hoogmis jgt. Hubertus Janssen en Hubertha Janssen-Gellings; misd.: Caroline, Rian, Stef, Mieke, Sef en Iris. Rectoraat Veulen Zaterdag: 19.00 Hgm. en kinderwoord dienst; gest. Jrd. fam. Wilms-Heesen-v. Lin; gest. Jrd. Ant. Drabbels, Dina Drabbels-Klaassenen Jacoba Klaassen; jgt. Grad Reintjes, Petronella Reintjes- Versteegen en overl. fam.; Anny Nelissen-Janssen en overl. fam.; Vrijdag: 8.00 H. Mis b.g.v. 40 jaar LVB; voor de levende en overl. leden; Misdienaars: za: Linda, Loes, Bram en Katie. Lektor: M. Geurts. Parochie Ysseisteyn Zaterdag: 19.00 Volskzang; Ser Willems; overl. ouders Kuunders-van Dijck; Zondag: 10.00 Melody; dankdienst voor fam, Janssen-Koonings bij 40-jarig huw.; overl. ouders Camps- Spreeuwenberg; jrd. Petronella Verlinden-Volleberg; overl. fam. V. Soest-Claasens; echtg. Janssen- Droessen en Thei Janssen; Albertus Fleurkens en Elisabeth Claessens; Maandag: 19.00 Maria Custers- Claassen; Woensdag: 19.00 intenties van de parochie; Vrijdag: 19.00 overledenen; jrd. Petrus Mulders en echtg. Maria Thissen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Paul en Gijs; zo 10.00 Anneke, Daan, Marian en Sandra; ma 19.00 Linda en Rinske; we 19.00 Mark en Niels; vrijdag 19.00 Ilaisa en Rian. Parochie Merselo Zaterdag: Zondag: 10.00 Maandag: Donderdag: Vrijdag: Kerk poetsen: mevr. Rectoraat Vredepeei Zaterdag: GEEN mis; Zondag: 10.00 fam. V.Vegchel- Vereijken; Maandag: 19.00 H.Mis; Donderdag: 19.00 Maria Peters- Hakvoort; Vrijdag: 14.30: Huwelijksmis bruid spaar Hans van der Heijden en Monique Beckers. Misdienaars: za: Fieke en Joost; zo: Grard, Ellen, Suzan en Nick H. Lezers: za: Lies v.d. Heuvel; zo Tonnie van Hoof. Rectoraat Smakt Zondag: 10.00 Hoogmis voor: Jacques Jeuken, overl. ouders en kinderen; vader en moeder van Dijck en kinderen; jgt. Arnold de Hoog; Claartje von Schmid; lec.: Riek van Kempen; 14.00 doopvie ring Daan Litjens; 15,00 doopviering Stan Coppis; Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis voor Joos Bonants. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 9 januari zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray. Ds. R. Wijkhuizen uit Someren voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindemevendienst gehouden. Na afloop wordt u hartelijk uitgeno digd een kopje koffie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema Stel geloof in het goede nieuws in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 9 januari is er een eucharistieviering van de oecumeni sche basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: Hoe geef je het houde plaats in het nieu we? Plaats: kapel van het bejaardencen trum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel ./fax: 077^3987786. Diensten: D.V. Zondag 9 januari om 10.00 en 14.30 uur: Kandidaat G.Vierwind, Putten. 's-Morgens is er kinderoppas. Bijbelonderwijs/Catechisatie: De tij den zijn: 6-12 jr. maandag om 16.30 uur; 12-15 jr. maandag om 19.00 uur; 16jr. en ouder dinsdag om 19.45 uur. Bijbel/ContacavondDonderdagavond De aanvang is 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Zaterdag 8 jan. aanstaande zal de nieuwe prins bekend gemaakt worden, maar eerst wordt er afscheid genomen van prins Jeroen met zijn adjudanten Ferd en Patrick. Prins Jeroen zal nog worden opgenomen in de aid prinsen- fuuk. Ook nu wordt er alweer druk gespeculeerd wie de nieuwe prins van de Bliekers zal worden, vele namen worden al genoemd. Alvorens de naam bekend gemaakt wordt, zullen enkele raadsleden langs komen voor het zoge naamde prinsraden. Ook dit jaar is er voor de winnaar weer een cadeaubon. Muzikaal zal de avond opgeluisterd worden door het Hoforkest en joekska- pel Net op Tied. De zaal is geopend vanaf 20.30 uur, zorg ervoor op tijd te zijn want dit jaar loopt het zeker niet uit. Kaartverkoop voor de zittingavonden: is op zondag 30 jan. a.s. van 112.00- 13.00 uur bij de ingang van de sporthal. Kosten: ƒ12,50 p.st., max. 5 kaartjes per persoon. Zondag 9 jan. a.s. vindt in de Kuituurbunker van Overloon, de jaar lijks liedjesmiddag plaats. Tien deelne mers strijden om de Huikraker 2000'. De liedjesmiddag begint om 15.00 uur en toegangsbewijzen die tevens dienen als stembiljetten, zijn aan de kassa verkrijg baar. Na afloop zal joekskapel de Habbekratsers nog geruime tijd een optreden verzorgen. Bij Slank-klup organisatie kunnen mensen op een verantwoorde wijze overtollige kilo's verliezen. Zij werken met een menu dat gebaseerd is op de richtlijnen van het Voorlichtingsbureau voor de voeding en op de Nederlandse eetgewoonten. De menu's worden samengesteld door een diëtiste. Hun theorie is dat afslanken meer is dan alleen minder wegen. Het betekent ook jezelf bewust worden van wat je eet en waarom je eet. De methode is er niet op gericht zoveel mogelijk af te vallen in een zo kort mogelijke tijd, maar op het aanleren van een gezonde levenswij ze. Zij vertellen hun clienten niet wat ze wel of niet mogen, maar leggen de ver antwoordelijkheid voor hun lichaam bij zichzelf. De leidsters geven tijdens de weke lijkse bijeenkomsten, die een uur duren, voorlichting over goede voeding. De begeleiding die zij aan de clienten geven, is heel belangrijk om het afslan ken vol te kunnen houden. Daarnaast is de steun van de groepsleden een waar devolle bijdrage om het gewenste resul taat te behalen. Nadat de clienten gewo gen zijn, is er dan ook gelegenheid met elkaar te praten of eventuele moeilijkhe den die men tegengekomen is, te bespre ken, zoals bijvoorbeeld het weg-eten van emoties en frustraties. De groepen worden vooral bezocht door vrouwen, maar ook mannen, jon gens en meisjes vanaf tien jaar kunnen bij ons terecht om af te slanken. Voor hen, en ook voor vegetariërs, aanstaan de- en voedende moeders, hebben zij aangepaste menu's. Bel voor info: 0478- 550851Beheer Slank-klup, Maatdijk 4, 7696 BE Brucht. Ook deze jongedames (en 1 jonge man) brachten een bezoek aan het vakantie-gezondheidsoord in het Noord- Brabantse Eersel. Dat was in december 1932. Geen zesweekse vakantie zoals voor de groep kinderen, waarvan we verleden week een foto plaatsten. Voor de groep op deze foto, kinderen van leden van de Venrayse middenstand, was het slechts een gelegenheidsbezoek aan hun Venrayse plaatsgenootjes, die in december 1932 het vakantie-oord bevolkten. Ook in 1929 en enkele vol gendejaren bestond de mogelijkheid om aan een dergelijke kosteloze gezond heidsvakantie deel te nemen. Men moest zich hiervoor opgeven bij dhr. Hootsman aan de Stationsweg. De namen van de jongedames en 1 jonge man op deze foto, die in Eersel is gemaakt zijn, staande v.l.n.r.: Majella Winters, Netty Oudenhoven, Tonie Cremers, Wiem Claessens, Mia Poels, Lies Schaeffers, onbekend, Dorothé Smits, Zuster Antoinette (Eersel), Zittend: Oda Camps, Bertha Pijls, Antoinette Wijnhoven en Dientje Oudenhoven. Jan v.d. Putten Op zondag 13 februari 2000 zal in café den Tommes voor de twaalfde keer de Orde van Verdienste uitgereikt wor den. Deze orde is ingesteld door Vastelaovesvereniging De Zagewetters en wordt uitgereikt aan personen die zich op velerlei gebied ingezet hebben voor Merselo. De Vastelaovesvereniging heeft besloten om dit jaar deze hoogste onderscheiding toe te kennen aan een geboren en getogen Merselonaar. De Orde van Verdienste wordt uitgereikt aan Huub Muijsers. In het Merselose vereniginsleven heeft Huub zijn sporen al jaren ver diend. Op diverse terreinen heeft hij zich verdienstelijk gemaakt voor onze kleine maar hechte gemeenschap. Het begon allemaal met de Jonge Boeren- en Tuindersbeweging, welke later overging in de KPJ. Hiervan was Huub zeven jaar bestuurslid, waarvan vier jaar als voor-r zitter. Al veel langer is hij actief lid van onze kerkelelijke fanfare St. Oda. Meer dan 40 jaar al bezoekt hij trouw de wekelijkse repetitie-avond en nog steeds bespeelt hij de bes-bas. Van deze vereni ging is hij acht jaar bestuurslid geweest. Bij SV Merselo was hij een actieve jeugdspeler, later werd hij naast suppor ter ook nog KNVB-consul, zo'n acht jaar keurde Huub de velden op zondag morgen. Ook was hij jarenlang de man die het wedstrijdverslag van Merselo 1 doorbelde naar het Dagblad. Muziek maken was echter zijn grote hobby. Naast de fanfare speelde hij ook nog bij de Boerenblaaskapel 'Ös Jonges' en was in 1968 één van de oprichters van 'Die Fidelen Rosentaler', waarvan Huub eerst contactpersoon was, later ook voorzitter. Van deze kapel is hij 20 jaar lid geweest. Huub heeft ook nog zeven jaar gezongen bij het Kerkelijk Zangkoor. In 1970 werd hij uitgeroepen tot prins Huub van De Zagewetters, een vereni ging waarvan hij nog steeds lid is en ook maakt hij deel uit van de Aid Prinse Kompeneej. Van de Tuinbouwvereniging was Huub ruim 27 jaar bestuurslid, waarvan 20 jaar als voorzitter. Ook was hij negen jaar voorzitter van de Tuinbouwkring Venray. Daarnaast zat hij ook nog acht jaar in de Raad van Toezicht en Kringraad van Veiling ZON. Voor deze verdiensten ontving Huub de zilveren draagspeld. Hij was 19 jaar bestuurslid van de Rabobank Merselo-Vredepeel, dit totdat ze overging door fusie tot 'Zevenrode'. Vanaf deze fusie was Huub vier jaar voorzitter van de Raad van Toezicht. In het komende najaar neemt hij afscheid van de Raad van Toezicht. Dat het reilen en zeilen van het dorp hem aantrok bleek wel toen hij in 1982 gekozen werd inde Gemeenteraad van Venray. Liefst drie periodes van vier jaar maakte hij hier deel van uit. Huub zat tijdens deze twaalf jaar o.a. in de com missies Sociale Zaken en Financiën. Hij was acht jaar penningmeester van het fractiebestuur van 'zijn' partij, het CDA. Na zijn raadslidmaatschap zat Huub nog vier jaar in de commissie Financiën. Tijdens zijn raadslidmaatschap was Huub ook twaalf jaar adviserend lid van de Dorpsraad. Van deze Dorpsraad maakte hij sinds 1994 weer deel uit en sinds 1999 is hij de voorzitter van de dorpsraad. Bij de Muziekfeesten is hij al die jaren al een actieve medewerker en sinds 1997 is Huub de voorzitter van Stichting Muziekfeesten Merselo. Samen met zijn echtgenote Nellie en zijn kinderen geniet Huub nog steeds van 'zijn' Merselo, want zoals beschreven, Merselo is mede geworden wat het nu is door de in zet van mensen zoals Huub Muijsers. Kleine gemeenschappen heb ben zulke mensen nodig om leefbaar te zijn en te blijven, en waar Huub nu nog altijd aan mee werkt. Het blijft nodig. Op zondag 13 februari vanaf 18.00 uur krijgt men de gelegenheid om hem hiervoor te bedanken en de hand te drukken. Hopelijk zullen velen hiervan gebruik maken en want Huub heeft ze verdiend, de orde van verdienste. Bij het dansen geldt net zoals bij het schoolonderwijs dat een goede oplei ding door vakkundige docenten de basis legt voor een succesvolle (dans)toe- komst. Een goede dansschool in ons land is aangesloten bij een van de twee vakorganisaties en bij het FDO (Federatie Dansleraren Organisaties), een door de overheid erkend orgaan. Bij zo'n danscentrum weet je dat je goed zit wat het lesgeven betreft. Alhoewel stil zitten is niet het juiste woord. In ieder geval niet tijdens de les. Wel na afloop, want dan is het beregezellig in een dans centrum. Bovengenoemde combinatie staat garant voor een opleiding door vakmen sen, door instructeurs die allemaal een vakdiploma hebben gehaald. Aan deze opleiding gaan jaren van intensieve opleiding vooraf. Niet alleen praktisch maar ook theoretisch. Pas daarna mag een aspirant-dansinstructeur op voor het vak-examen. Dit examen vindt plaats onder toezicht van gecommitteerden die zijn aangewezen door het ministerie van WVS. Het vakdiploma zegt dus wel even iets. Het is een garantie dat een FDO-leraar cursisten waar voor hun geld geeft. Pas met een FDO-diploma op zak kan een dansleraar volwaardig lid worden van een van beide vakorgani saties. Up to date Een erkend dansleraar blijft altijd up- to date, omdat hij door meerdere studie dagen per jaar op de hoogte blijft van de nieuwste trends en ontwikkelingen op dansgebied. Kennis waarvan de cursist weer profiteert. De Nederlandse dansle raar is ook internationaal georienteerd. Dansleraren van Buenos Aires tot New York en van Amsterdam tot Sydney staan voortdurend met elkaar in contact en ontmoeten elkaar op internationale congressen, toernooien en studiedagen. Er zijn maar weinig professionals in de wereld die zo goed internationaal geor ganiseerd zijn als organisaties van dans leraren. Gevarieerd aanbod Leren dansen bij een erkend danscen trum betekent dus kwaliteit. En bij kwa liteit hoort een gevarieerd lesaanbod, zowel in samenstelling van de verschil lende groepen, als in de soort lessen die je kunt nemen, Zo zijn er cursussen van 4 totzowel individueel of als paar. Je kunt kiezen voor een van de algemene basiscursussen, of speciale cursussen zoals o.a. Argentijnse Tango, Carribean, Country Line Dancing, Old time dan sen, Rolstoeldansen, Streetdance, alsook een speciaal fitness programma voor junioren en senioren. Een ding staat vast: de moderne les- dans is allang niet meer dat stijve, ver plichte gebeuren van vroeger, maar ongedwongen samenzijn van enthou siaste mensen. Jong en oud! In een ont spannen en plezierige sfeer in danscen tra met uitstekende voorzieningen. Binnenkort starten er bij diverse dans centra in de regio weer nieuwe cursus sen. Werkgroep Behoud de Peel en haar trouwe aanhang gaan weer de Peel in. Deze keer gaan ze de zogenaamde Horster Driehoek bij Griendtsveen in. Dit is een voor het publiek net toeganke lijk rustgebied dat voor de helft bestaat uit berkenbos en voor de andere helft üit kleine heideveldjes. Een van die veldjes gaan ze nu in het belang van de Peelnatuur landschappelijk open houden met behulp van zaag en kniptang. Vertrek: a.s. Zaterdag 8 jan. 2000 om 09.00 uur bij de kerk van Griendtsveen. Het werk duurt tot een uur of twee. Laarzen meenemen. Aanmelding: bel tel. 0492-515683 of 0493-319610. Wie zal de millenniumprins of mis schien wel prinses worden? Ieder jaar het best bewaarde geheim wat tij dens de prinseproklemasie zal worden onthuld. Maar eerst wordt er afscheid genomen van Prins Paul 4 en zijn adju danten Jens en Harm tijdens een prokle- masie die zal plaatsvinden op zaterdag 29 januari aanstaande, aanvang 20.11 uur in de Venrayse schouwburg. Venrayse artiesten zullen in een kort zaalprogramma het afscheid van het prinselijk trio 99 inluiden en het nieuwe trio gaan verwelkomen in een waas van geheimzinnigheid. Kaarten voor dit zaalprogramma a ƒ17,50 zijn verkrijg baar voor de leden tijdens de ledenver koop op zaterdag 8 januari a.s. in café de Evenaar, aanvang 09.15 uur. Er wor den per lidmaatschap max. twee kaarten verkocht en op=op! Vanaf 09.00 uur wordt er maximaal 1 volgnummer per geldig lidmaatschapskaart uitgedeeld. Per persoon worden max. 5 lidmaat schapskaarten van een volgnummer voorzien. Voor diegenen die geen kaart hebben kunnen bemachtigen voor het zaalpro gramma of alleen maar gezellig naar de foyer willen komen (er staan vier moni toren) bestaat er de mogelijkheid om tij dens deze verkoop een foyerkaart a ƒ10,- te kopen. Na de verkoop van 8 januari zijn deze foyerkaarten nog te koop bij Poels Tweewielers. Maar ook hier geldt: op=op! Op last van de brand weer mogen er 'slechts' 200 foyerkaar ten verkocht worden. Theatercafé de Artiest is normaal geo pend maar vanuit de foyer pas toeganke lijk na de voorstelling. Toegang tot de foyer is alleen mogelijk met een foyer- kaart. Ook krijgt u dit jaar weer de kans om mee te doen aan de Prinsentoto; voor een piek maakt u kans op een geheel verzorgd prinsheerlijk weekend ter waarde van 500,-, u aangeboden door reisbureau Vice Versa in samenwerking met vastelaovesvereniging de Piëlhaas. Deze totoformulieren liggen vanaf 17 januari bij Thetru, Poels Tweewielers en boek- en kantoorboekhandel van den Munckhof. Tijdens de Prinseproklemasie kunt u ook nog een gokje wagen tot 21.30 uur. Blief wakker Piëlhazen en -hazin- nenü! LANDWEERT I+II Woensdagavond 12' januari vanaf 18.30 uur halen de Zangers van St. Frans oud papier op in Landweert I+II U kunt uw oud papier vanaf 18.00 uur goedgebundeld aan de straat zetten. Alvast bedankt voor uw medewerking. WIJK ZUID (tussen Zuidsingel en Prins Bernardstraat Nassauplein) Tafeltennisvereniging Red Stars haalt iedere le vrijdag van de maand oud papier op tussen 18.00 en 20.00 uur. De eerstvolgende datum is vrijdag 5 november a.s. Wij verzoeken U vriende lijk Uw oud papier voor 18.00 uur bui ten te zetten in dozen, zakken of gebun deld. Ook kunt U oud papier brengen bij de container van Red Stars, Kiosk la, links van de tafeltennishal (nabij Foekepot), alwaar U eveneens oude spullen kunt brengen. Openingstijd: dinsdags van 18.00 - 20.00 uur. Meer informatie: Jac Linders (tel.588411) of Peter Bouwmans (tel.589134). Scooter in brand Zondagnacht is tussen 01.30 uur en 03.10 uur brand ontstaan in een scooter, eigendom van een 16-jarige jongen uit Venray, die geparkeerd stond voor een woning aan de Henseniusstraat. Door de felheid van de brand werden ook de kozijnen en de houten lamellen van het raam van de woning beschadigd. De brandweer kwam ter plaatse en blus te de brand. De oorzaak van de brand en de omvang van de schade zijn nog niet bekend. 'n wandeling dur 't Rooise land Op donderdag 6 januari, in de 200ste aflevering van 'n Wandeling dur 't Rooise Land, kijken we terug op de wandelingen die we afgelopen jaar nieuw gemaakt hebben. Daarna kunt u om ca. 19.35 uur, luisteren naar het Venrods Ketierke met daarin opnames van de Venrodsen Aovend 1999 van Veldeke Venray. Donderdag 19.00 - 20.00 uur, herhaling maandag 18.00 - 19.00 uur. Waar zijn de troubadours geble ven? Op 6 januari zal Piet Stinckens uit Bree België) van 20.00 tot 22.00 uur te gast zijn. Piet Stinckens was op 18 november j.l. op bezoek bij Omroep Venray en wilde graag ook een keer te gast zijn. Hij zal bij gebrek aan CD's of andere geluidsdragers live "moeten" zingen, waarbij voor de begeleiding zijn gitaar zal hanteren. Zijn repertoire gaat van grote flauwekul tot zeer serieus Weekendprogrammering Zaterdag 10.00 - 11.00 uurAls het maar Duits klinkt 11.00 - 12.00 uur Rock 'n Ballads 12.00 - 14.00 uurWeekendkalender 14.00 - 15.00 uurSport op zaterdag 15.00 - 17.00 uurPrime Time 17.00 - 18.00 uur Klojo Radio 18,00 - 19.00 uur Venrayse Top 10 19.00 - 20.00 uur Alternative Pop Zondag 10.00 - 11.00 uur Bluegrass of Country Gospel 11.00 - 12.00 uurPeelgrass 12.00 - 13.00 uur Praatcafe Rond de tafel Vrouwen op weg naar 2000 13.00 - 14.00 uur Herhaling "Waar zijn de troubadours gebleven?" 14.00 - 17.00 uur Stopwatch

Peel en Maas | 2000 | | pagina 18