Bekendmakingen gemeente Ven ray wet milieubeheer woningwet wet ruimtelijke ordening Werkzaam heden aarden wal Afvalkalender Extra ophaaldag afval Brukske Gemeente huis gesloten Informatie avond Leunseweg Informatie avond winkel centrum Brukske Tarieven Milieustation Kapvergunning Kennisgeving Verkoop bouwkavels voor sociale en project matige bouw in kerkdorpen Kennisgeving j/.RATTINGENb^ Textiel- containers Parkeer- controle Parkeren koop avonden TAXATIES Raads vergadering 'Kerst a la Cartein Overloon Amnesty International II EN MAAS donderdag 16 december 1999 - Pagina 21 rgunningaanvragen in groot aantal bedrijven en ;htingen is verplicht om krachtens 'et milieubeheer een milieuver- ling aan te vragen. In de milieuver- ng worden milieuvoorschriften lenomen in het belang van de :herming van het milieu. )e procedure kent 2 fasen: de fase van het opstellen van ontwerp van het besluit: de fase van het opstellen van besluit; ij iedere fase wordt de beslissing een aanvraag ingevolge de Wet ieubeheer en de Algemene Wet ituursrecht bekendgemaakt iofdstuk 13 Wet milieubeheer en eling 3.5 van de Algemene Wet tuurs recht). let ontwerp van het besluit. iurgemeester en wethouders van gemeente Venray maken bekend zij voornemens zijn een vergun- krachtens de Wet milieubeheer verlenen aan: Maatschap van Vegchel. nmermannsweg 71 te Ysselsteyn or een revisievergunning op grond artikel 8.4 van de Wet milieube- er voor een varkenshouderij en esvarkenshouderij, gelegen aan de nmermannsweg 71 te Ysselsteyn. )it onder oplegging van voorschrif- in het belang van de bescherming het milieu. Iet ontwerp van het besluit en alle erige op de aanvraag betrekking bbende stukken liggen ter inzage 16 december 1999 tot en met 13 uari 2000 in het gemeentehuis, adhuisstraat I te Venray, op maan- 5 van 09.00 uur tot 17.30 uur en op overige werkdagen van 09.00 uur 13.00 uur (balie Publieksdiensten). telefonische afspraak (0478- 3630) kunnen de stukken ook op ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde perio- kan een ieder schriftelijk gemoti- irde bedenkingen indienen bij het llege van burgemeester en wethou- rs bedenkingentermijn). Deze hierbij verzoeken zijn persoons gegevens niet bekend te maken. ieder wordt, na telefonische praak, gedurende de bedenkingen mijn in de gelegenheid gesteld met [rekking tot het ontwerp van het sluit van gedachten te wisselen het- tot het mondeling inbrengen van lenkingen daartegen. Uleen degenen die bedenkingen iben ingebracht op de bovenom- reven wijze en degenen die aanto- daartoe redelijkerwijs niet in at te zijn geweest, zijn later tot het tellen van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: 1W. Classens, Horsterweg 41 te Castenray voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een varkensbedrijf, gelegen aan de Horsterweg 41 te Castenray; 2. SaWeCo Mengvoeders BV, Dep. Petersstraat 30 te Oirlo voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor het uitbreiden/wijzigen van een mengvoe- derbedrijf, gelegen aan de Dep. Petersstraat 30 te Oirlo; 3. J.A.M. Matijsen, Moostdijk 9 te Ysselsteyn een revisievergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een pluimveehou derij, gelegen aan de Moostdijk 9 te Ysselsteyn; 4. L.J. Smets, Droesenweg 6 te Heide voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een vleesvarkens houderij, gelegen aan de Droesenweg 6 te Heide; 5. Maatschap Arts, Paardekopweg I la te Ysselsteyn voor een revisiever gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een var kensbedrijf, gelegen aan de Paardekopweg I la te Ysselsteyn; 6. M.P.J.M. Stiphout, Timmermansweg 123 te Ysselsteyn voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieube heer voor een pluimveehouderij annex akkerbouwbedrijf, gelegen aan de Timmermannsweg 121 en 123 te Ysselsteyn; 7. G. Camps, Buskensven 2 te Oostrum voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een varkenshandel, gelegen aan de Buskensven 2 te Oostrum; 8. Maatschap Heesen-Van Kampen, Horsterweg I I Leunen voor een revi sievergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een varkenshouderij, gelegen aan de Horsterweg 11 te Leunen. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage van 16 december 1999 tot en met 27 januari 2000 (6 weken) jn hgt gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde perio de kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door: a. diegenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. diegenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift 'moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaron der een schorsingsverzoek) is inge diend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. A.M.v.B. -meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieën van bedrijven vrijgesteld van de vergun ningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het .belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.- meldingen zijn binnengekomen van: I. Berden Mode Venray, Grotestraat 23 te Venray voor het van toepassing worden van het Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven milieubeheer aan de Grotestraat 23 te Venray. De meldingen kunnen worden inge zien van 16 december 1999 tot en met 30 december 1999 (2 weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in tikel 41 van de Woningwet treft u derstaand aan een overzicht van de de afgelopen week bij burgemees- en wethouders van Venray ingeko- in bouwaanvragen. het vergroten van de woning aan Bongerdstraat (de Boog) te Venray R.J.J. Schaeffers, Schoutenstraatje te Venray; het veranderen van de ming/schuur aan de Beekweg 53 te nray tnv J.A.P. Peeters, Beekweg 53; het bouwen van tussenruimten de Lollebeekweg 42 te Ysselsteyn V.O.F. Claessens-Van Zeeland, eidse Peelweg 40 te Ysselsteyn; het bouwen van een loods aan de unhoekweg 15 te Oirlo tnv E.C.J. iters, Gunhoekweg 15; het vergroten van de woning aan Westsingel 40 te Venray tnv ,H.M. van Dijck,Westsingel 40; het vergroten van de woning aan Kaardebol 9 te Venray tnv R. Smits, aardebol 9; het bouwen van een tuinhuisje aan Zilverschoon 19 te Venray tnv W.D. van Klooster, Zilverschoon 19; het veranderen en vergroten van at winkelpand aan de Grotestraat 23 Venray tnv R.K.T. Bloemen, rotestraat 23; het bouwen van een loods aan De ees 4 te Merselo tnv P. Hendrix, De ees 4; het vergroten van de woning aan Langstraat 40 te Venray tnv C.J.M. van Houdt, Langstraat 40; het bouwen van een woning met trage aan de Aan de ril/Merseloseweg te Venray tnv S.A. euvers, Isabellahof 12 te Venray; het veranderen/vergroten van de oning aan de Wethouder eintjesstraat 33 te Leunen tnv F.W.J. eijsers, Kraaksepas 10 te Leunen. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb- n de afgelopen week voor iderstaande bouwplannen bouwver- inning verleend. het vernieuwen van de gevel tn de Lollebeekweg 67 te Castenray tv Maatschap Steeghs, Lollebeekweg - het veranderen/vergroten pand in de Julianasingel 7 te Venray tnv BN-AMRO Bank, Postbus 69 te msterdam; het vergroten van de woning an de Horsterweg 61 te Castenray tnv M.M.M. Jacobs, Horsterweg 61; het vergroten van de woning aan de Haammakerstraat 13 te Venray tnv Fa. Koenen Zn. BB. Gildestraat 23 te Holthees; het bouwen van een woning aan de Stationsweg 135 te Venray tnv J.L.H. Manders, Stationsweg 133a; - het vergroten van de woning aan de Foxtrotstraat I te Venray. tnv M. Schulz, Foxtrotstraat I Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waar op de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Procedurestart artikel WRO t.b.v. bouwmeldingen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijn de herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwmel dingen. het plaatsen van een tuin huisje aan de Stationsweg 121 te Venray tnv J.H.M. Brekelmans, Stationsweg 121; f het bouwen van een schuur aan de Ridderspoor 13 te Venray tnv E.M. Ellemers, Van Venrodelaan 5 te Venray. De op de bouwmeldingen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 17 december 1999 gedu rende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen. het vergroten van de woning en bouwen van een berging aan de Matterhornlaan 5 te Venray tnv H.J. Stronks, Matterhornlaan 5; het bouwen van een kan toor/berging aan de Tatralaan 5 te Venray tnv Vertaalburo C.T.L., Tatralaan 5. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 17 december 1999 gedu rende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel I9WRO/50 Woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouwaan vragen. het bouwen van 21 wonin gen aan het Antoniusveld te Venray tnv B.B.O.M. b.v., Postbus 680 te Sittard; het bouwen van 20 wonin gen aan het Antoniusveld te Venray tnv B.B.O.M. b.v., Postbus 680 te Sittard; het bouwen van 12 wonin gen aan het Antoniusveld te Venray tnv B.B.O.M. b.v., Postbus 680 te Sittard; het bouwen van een trans portinstallatie en brug aan de Veulenseweg 20 te Veulen tnv Nijsen Granico B.V.,Veulenseweg 20; het tijdelijk plaatsen van nis- senhutten aan de Veulenseweg 20 te Veulen tnv Nijsen Granico B.V., Veulenseweg 20; het plaatsen van 2 silo's en schoorsteen aan de Veulenseweg 20 te Veulen tnv Nijsen Granico B.V., Veulenseweg 20. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 17 december 1999 gedu rende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 16 december 1999 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Bovengenoemde meldingen moe ten nog worden beoordeeld. Venray, 16 december 1999 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen De Gemeente Venray start op don derdag 16 december 1999 met de aanleg van de aarden wal aan de Deurneseweg in 't Brukske. De werk zaamheden zullen tot circa 24 maart 2000 duren. Eind december valt bij iedereen de nieuwe afvalkalender voor 2000 in de brievenbus. Op de kalender staan de straten waarvoor ze geldt. U kunt dus controleren of u de goede kalender heeft gekregen. Lees de kalender goed, want de ophaaldag kan veran derd zijn. Ook de informatie over bij voorbeeld het milieustation is veran derd! Mocht u op 22 december 1999 nog geen kalender in de bus hebben gekregen, neemt u dan contact op met de afdeling publieksdiensten van het gemeentehuis, tel. 523333. De ophaaldag voor de wijk 't Brukske verandert in 2000. Dit was in 1999 een vrijdag, maar wordt in 2000 een donderdag. Ook wordt de volg orde (oneven weken grijze container, even weken groene container) omge draaid. Hierdoor kunnen de inwoners hun grijze container voor restafval drie weken lang niet aanbieden. Deze wijk krijgt daarom een extra ophaal dag voor restafval. Dat is donderdag 6 januari 2000. Het gemeentehuis is op donderdag 23 december 1999 vanaf 15.30 uur gesloten in verband met de kerstvie ring. De afdeling Openbare Werken van de gemeente Venray organiseert op dinsdag 21 december 1999 een infor matiebijeenkomst over de recon structie van de Leunseweg (gedeelte vanaf Acaciastraat tot aan de Zuidsingel). De bijeenkomst begint om 19.00 uur in het gemeentehuis van Venray. De bijeenkomst is open baar en belangstellenden zijn van harte welkom. De afdeling Openbare Werken van de gemeente Venray organiseert op woensdag 22 december 1999 en informatiebijeenkomst over de werk zaamheden in het winkelcentrum Brukske. De bijeenkomst begint om 19.00 uur in het gemeentehuis van Venray. De bijeenkomst is openbaar en belangstellenden zijn van harte welkom. De tarieven voor het milieustation worden per I januari 2000 gewijzigd; FI.I5,- per aanbieding van maximaal 2m3 afval waarbinnen maximaal of 4 vuilniszakken (a 40 I) of 4 autobanden of I container (voor huishoudelijk afval) voor inwoners van Venray en Meerlo-Wanssum (door legitimatie aantonen); FI.55,- per aanbieding van maximaal 2m3 afval waarbinnen maxi maal of 4 vuilniszakken (a 40 I.) of 4 autobanden of I container (voor huis houdelijk afval) voor inwoners uit andere gemeenten of aanbieders die zich niet kunnen of willen legitimeren; FI3.75 voor elke extra vuilniszak of autoband. Door het college van burgemeester en wethouders is een kapvergunning verleend voor de volgende locaties: 1. gemeente Venray, locatie Metaalweg ter hoogte van Biturec voor twee inlandse eiken. 2. Gemeente Venray, locatie Metaalweg ter hoogte van het milieu station voor twee inlandse eiken. 3. Gemeente Venray, locatie Florishof 10 voor twee boomhaze laars. 4. H.W. Laurenssen, locatie Vollenbergstraat 20 voor I berk. 5. 5. J.L.M.Tillaart, Aubadestraat 15 voor I slangenden. 6. Gemeente Venray, locatie Noordsingel/Maasheseweg voor vier lariksen, vier sierpruimen, twee den nen, I esdoorn, I lijsterbes en I zui leik. Voor nadere informatie kunt u con tact opnemen met de afdeling Publieksbalie van de gemeente Venray via tel. nr. 523333, bereikbaar van maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Bezwaren tegen verleende vergun ning kunnen worden ingediend bij het college van burgemeester en wethou ders tot uiterlijk 6 weken na publica- Herziening bestemmingsplan Castenray en Merselo Burgemeester en wethouders van Venray maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 30 november in voorbereiding heeft verklaard een herziening van de bestemmingsplan nen: - Castenray en Merselo, ten behoe ve van woningbouw in de uitbrei dingsplannen van beide kerkdorpen. Dit voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van 10 december 1999 en ligt met ingang van 17 december 1999 voor eenieder ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Ven ray. Venray, 16 december 1999, Burgemeester en wethouders voornoemd, drs.J.F.H.A.B. Waals, burgemeester dhr. P.M.H. Lucassen, loco-secretaris. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten bouwka vels te verkopen voor sociale en pro jectmatige woningbouw in enkele kerkdorpen. Het betreft de volgende kerkdorpen: In Castenray 4 kavels voor sociale woningbouw aan de woningstichting Wonen Noord-Limburg. In Merselo 5 kavels voor sociale bouw aan de woningstichting Wonen Noord-Limburg en 6 kavels voor 2- onder-l-kap woningen aan bouwbe drijf Fleuren uit Venray. In Oostrum 9 kavels voor sociale bouw aan de woningstichting Wonen Noord-Limburg en 15 kavels voor vrijstaande woningen, waarvan 9 aan Raedts Bouwbedrijf uit Oostrum en 6 aan bouwbedrijf Th. Teunissen uit Ysselsteyn. De verwachting is dat in de loop van 2000 gestart kan worden met de bouw van de woningen. Bij de ver koop van de woningen is het autocht- oniteitsbeginsel voor de kerkdorpen -van toepassing.Voor nadere inlichtin gen kunt u contact opnemen met de betreffende aannemers/bouwers. Bestemmingsplan Buitengebied Burgemeester en wethouders van Venray, maken, gelet op artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 19 novem ber 1999 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van het bestemmingsplan 'Buitengebied, partiele herziening De Mulder Endepoel'. Het plan heeft als doel de realise ring van een loonwerkersbedrijf mogelijk te maken op een perceel aan de Endepoel, kadastraal bekend gemeente Venray .sectieV no. 169. Het voorontwerpplan en de overi ge daarop betrekking hebbende stuk ken liggen m.i.v. 17 december 1999 gedurende vier weken ter inzage bij de afdeling publieksdiensten in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I to Venray. Gedurende bovengenoemde ter mijn van vier weken bestaat voor een ieder gelegenheid zijn mening over het voorontwerpplan schriftelijk ken baar te maken aan burgemeester en wethouders van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Venray, 16 december 1999 Burgemeester en wethouders voor noemd, drs.J.F.H.A.B. Waals, burgemeester P.M.H. Lucassen, loco-secretaris. VENRAY UH78-582579 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouwwerkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m3 tot 35 m3 open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost. De ondergrondse textielcontainers zullen in de periode van 15 december tot 6 januari afgesloten worden in verband met mogelijke schade door vuurwerk. De politie zal aanstaand weekend (18 en 19 december) in Venray extra controleren op foutparkeren. Op 21, 22 en 23 december zijn er extra koopavonden in Venray.Tijdens deze koopavonden met er (net als op een 'gewone' koopavond) betaald worden voor het parkeren. SNELLE SERVICE •PROFESSIONELE VERWERKING iORDELIGSTE Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 De gemeenteraad van de gemeente Venray vergadert op dinsdag 30 november I999 om 19.00 uur in het gemeentehuis. De vergadering is openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda luidt als volgt: Onderdeel A: 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststel ling agenda 5. Notulen van de openbare vergade ring van de raad der gemeente Venray, gehouden op dinsdag 9 november I999. 6. Notulen van de openbare vergade ring van de raad der gemeente Venray, gehouden op dinsdag 30 november I999. 7. Ingekomen stukken. Onderdeel B: 8. Vaststelling van de beleidsuitgangs punten bestemmingsplan Buitengebied en voor het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het plangebied Buitengebied. 9. Vaststelling van de Detailhandelsnota Venray. 10. Vaststelling van de verordening afvalstoffenheffing 2000, alsmede de aanpassing van de tarieven. 11 .Vaststelling grondprijzen 2000. 12. tweede algemene aanpassing pro ductbegroting I999. Onderdeel C: □.Algemene subsidieverordening en toetsingskader voor subsidiering welzijnsactiviteiten. 14. Wijziging/uitbreiding Verordening premiebeleid en vrijlating van inkomsten Abw, loaw en loaz. 15. Beleidsplan 2000 en beleidsverslag 1998 Sociale Zaken. 16. Raadsvoorstel t.b.v. de verbouw van voormalige boerderij, Boddenbroek 22 in Oirlo. 17. Aanpassing tarieven sportaccom modaties. 18. Financiering trekkenwand cultu reel centrum de Beejekurf. 19. Wijziging verordening onkosten vergoeding voor wethouders. 20. Verkoop grond in Brukske aan de Stichting Marokkaans Islamitisch Centrum t.b.v. de bouw van een moskee. 21. Sluiting. Op zondag 19 december organi seert fanfare Vriendenkring uit Overloon weer haar jaarlijkse kerstconcert, met dit jaar als thema 'A child is bom'. Het con cert zal ook geopend worden met de Nederlandse vertaling van dit thema door kinderkoor Cantiloon, onder begeleiding van de fanfare. De dirigente van het kinderkoor zal ook solo optreden. De werkgroep kerstconcert prijst zich ook gelukkig met de toegezegde medewerking van de fam. Burger. Herman Burger, die jarenlang huisarts geweest is in Overloon, zal samen met zijn echtgenote Fieke, dochter Odette en zoons Joep en Gijs twee keer een optreden verzorgen in veschillende samenstellingen. Natuurlijk zorgt de fanfare niet alleen voor de begeleiding van de diverse solisten, maar zal ook zelf enkele nummers ten gehore bren gen, o.I.v. Phil van Landeghem, die nu bijna een jaar werkzaam is bij de fanfare. Dit jaar zijn er ook twee optredens van het slagwerkorkest van Vriendenkring o.I.v. Wil van Horck Evenals vorige jaren zal vanaf 19.00 uur een koperkwintet in 'Dickensstijl' iedereen al in kerststem ming brengen door enkele nummers ten gehore te brengen voor de kerk. Dit mooie en gevarieerde programma valt te beluisteren op zondag 19 december om 19.30 uur in de Theobalduskerk in Overloon. Kaartjes a Fl.7,50 zijn verkrijgbaar bij kapsa lon Toine. 't Kadohuus en de Rabobank Overloon. Kinderen t/m de basisschool hebben gratis entree. Na afloop van het concert kunt u, op ver toon van uw entreekaartje, gratis een kopje koffie drinken in het gemeen schapshuis. In de stromende regen stonden afgelopen zaterdag de collectan ten van de Amnesty-groep in het winkelcentrum in Venray. En niet voor niets! Een voorlopige telling leverde bijna F1.1300,- op! Een prachtig resultaat, waarvoor de Amnesty-groep de gulle gevers zeer dankbaar is. Wij denken dat zij met hun gift lieten blijken ook het werk van Amnesty belangrijk te vinden. Uiteraard zijn we de collectanten dankbaar die de regen trotseerde en wij zijn ook blij dat de Santecraem evenals andere jaren weer onze 'uitvals basis' wilde zijn bij onze collecte. Maar ook dit jaar hebben we nog het een en ander op het programma slaan. Zo liggen er in de Wereldwinkel groetenkaarten die, ter morele ondersteuning, verstuurd kun nen worden naar mensenrechten-acti visten die doör hun werk bedreigd of vervolgd worden. Dezelfde kaarten kunt u zondag 19 december vinden in onze informatiestand in de schouw burg bij de Kerst-in. De kaarten kos ten slechts één gulden. Tenslotte willen we langs deze weg iedereen danken die Amnesty International een warm hart toedraagt en die met ons werkt voor een betere naleving van de rechten van de mens in de wereld. Wij denken dan in het bijzonder aan onze thuisschrijvers die maandelijks brieven schijven naar regeringsleiders die het niet zo nauw nemen met de mensenrechten, wij denken aan de zeer goede samenwer king met de Wereldwinkel Venray, wij denken aan de docenten bij wie gast lessen mochten geven. Van vele orga nisaties kregen we de ruime mogelijk heid om bij hun manifestaties aanwezig te zijn met onze informatie stand enz. Voor meer informatie: bel. C. Hoedemaekers, tel. 550230.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 21