de Studio PEEL EN MAAS 'Bundeskreuz' voor burgemeester Waals Studentenpastor wordt deken van Arnhem [et zal bloed, zweet en tranen kosten" luim 4500 gulden voor Cliniclowns Luidruchtige millenniumnacht? Twintig nominaties voor Venrayse ondernemersprijs ƒ279.- Huurdersvereniging en Wonen Noord Limburg sluiten overeenkomst Ere-Ere lid nniskens kerstmarkt Ysselsteyn Gezamenlijke kerst oratorium in Wanssum Adventsavond bij Veldeke WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Blijspel in Castenray millennium- smokint noking Doorrijding na ongeval Pieter-Jan Tacken gaat werken in Roemeense kindertehuizen iraynaar Pieter-Jan Tacken, ils student op twintigjarige jjd zijn geboorteplaats verliet woonachtig is in Nijmegen kt begin maart 2000 voor 'eer twee jaar naar jenië. Hij gaat daar samen negen andere vrijwilligers de Nederlandse 'Stichting Ziua kinderen in Roemenië' irojectmedewerker aan de 'in vijf kindertehuizen. "We ■n later in het project gekop- aan Roemeense projectmede- lers. Samen proberen we de liteit van de hulpverlening in eedste zin van het woord te iteren. De doelstelling van de iting is om ons als landers uiteindelijk overbo- maken, zodat de Roemenen orm kunnen geven aan een hulpverlening in hun eigen vertelt Pieter-Jan Tacken, ialf december een huis in ly betrekt en sinds drie jaar actief is als lid van tafelten- treniging Red Stars. :ken en de andere vrijwilligers ;n daarbij geholpen door een rlandse en Roemeense project- iger. Zij worden ondersteund een professioneel team van rlandse en Roemeense bestuur- die zitting hebben in de NGO Govememental Organisation). Ziua is in 1996 opgericht en It sindsdien structureel twee ectmanagers per jaar uit naar tindertehuis. Vanaf maart 2000 de stichting zich op vijf kinder- izen in de regio Oost- nenië. Deze kindertehuizen res- iren onder de erbescherming. De hulpvraag ondersteuning komt uit :nië zelf. WAARDEVOL J m let mijn opleiding en ervaring ik een waardevolle bijdrage te len leveren aan dit project", Pieter-Jan. "Naast mijn hbo- iding Sociaal Pedagogische (verlening heb ik inmiddels tien ervaring in de jeugdhulpverle- Venraynaar Pieter-Jan Tacken, i ven, vertrekt begin maart naar Roemet tehuizen aan de slag gaat. ning, zorg voor mensen met ver standelijke handicaps en kinder- en jeugdpsychiatrie. Momenteel werk ik als groepsleider voor het Dr. Leo Kannerhuis, een instelling voor jon geren met autisme. Dit werk zeg ik :ijn Roemeense taal aan het bijscha- waar hij als vrijwilliger in kinder- op om me vervolgens volledig te kunnen wijden aan dit vrijwilligers- project in Roemenië. Tot die tijd ben ik druk bezig met me goed voor te bereiden, zowel door het leren van de Roemeense taal als het verdiepen in de cultuur en hulpverlening in dit land." SCHRIJNEND Roemenië is één van de armste landen van Europa en de inhoudelij ke hulpverlening is er nog nauwe lijks op gang gekomen. Wie kent de schokkende en schrijnenende televi siebeelden niet waarin de omstan digheden in de kindertehuizen getoond worden. De afgelopen maanden stond de toetreding van Roemenië tot de Europese Unie in het nieuws. "De belangrijkste voor waarde voor toetreding is een drasti sche verbetering van de situatie in de Roemeense kindertehuizen", ver telt Gert-Jan, "Het zal dus nog heel veel bloed, zweet en tranen kosten, eer de algehele toestand daar verbe tert. Daarnaast is er natuurlijk ook veel geld nodig. Een Matrasubsidie van het Nederlandse Ministerie van Buitenlandse Zaken zorgt voor geld. Dit is echter niet voldoende voor het gehele project. Er is nog een aanvul ling nodig op onze uitzending (voorbereiding-, reis-, verblijf-, en materiaalkosten).. Verder is er extra veel geld nodig voor transport van kleding en speelgoed. En voor het aanleggen van speelterreinen." DONATEURS Pieter-Jan Tacken hoopt dat veel mensen als donateur een bijdrage willen leveren aan het project van Buna Ziua. Dit kan in de vorm van een eenmalige bijdrage, maar ook in een maandelijks af te schrijven bedrag. Wie minimaal 30 gulden per jaar overmaakt, krijgt vier keer per jaar de informatiebrief van Buna Ziua. Zo blijven donateurs op de hoogte van de activiteiten van de stichting en kunnen ze lezen dat hun geld goed wordt besteed. Giften aan een ideeël doel als de Stichting Buna Ziua zijn aftrekbaar voor de belasting. Stichting Buna Ziua kinderen in Roemenië Postbus 317587 ZG De Lutte Rabobank 38.03.28.836 O.v.v. Pieter-Jan Tacken irox Venray heeft vandaag derdagmiddag) 4525 gulden handigd aan de Cliniclowns, organisatie die zieke kinderen in enhuizen het nodige plezier en ding schenkt. Het is de ngst van een eenmalige actie de personeelsvereniging die eind november plaatsvond. Het geld werd bij elkaar gebracht door ver koop van gereedschapsets. Ruim 900 medewerkers kochten een setje van vijf gulden. Het geld werd over handigd aan Venraynaar Luc Bertrands, ambassadeur van de Stichting Cliniclowns Nederland. t a I I a t i e rwarming elektro ntilatie sanitair conditioning Ie Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum 0478-532441, fax 0478-532645 Bil: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl idag 19 december vindt er in pklsteyn een kerstmarkt plaats 14.00-18.00 uur op het Jeugd- noetings-Centrum (bij de 3;e mil. Begraafplaats). Met: vuur. kraampjes met cadeauar- :n, live kerstmuziek; de kerst- tovenaar met ballonnen; wein met braadworst; koffie en ie chocolademelk; entree gra- kortom een sprookje! Komt ^ttyeyMde*tj Vervroegde 1 april grap? ns de gemeente zou 70% de Venrayse bevolking tevreden over het 1-jarig bestaan van de lilcontainers. Volgens mij r.e de '0' teveel erbij itst. Niemand van mijn fami- vriendcn. kennissen of buren n zich hierin vinden. Volgens wil 95% weer terug naar de vertrouwde vuilniszak(bak). er nu de gemeente zelfs niet ai betaling 't grof vuil nog op ilhalen. Niet iedereen kan i.v.m. tijd, gezondheid of geen auto bende zijn grof vuil zelf weg- ngen. Niet voor niets zijn de leentelijke afvalbakken iedere overvol en ligt er overal zwerf- Laat de gemeente maar eens [huis-aan-huis enquête houden. Snijders MsriéVeis Bindstraat 12, tel. 581553 iratis parkeren voor de deur De Meerlo-Wanssumse jaarlijkse korenavond wordt in dit laatste jaar van de eeuw een korenmiddag. Op zondagmiddag 12 december om 15.00 uur zullen de koren zich pre senteren in de kerk van Wanssum. De organisatie is dit keer in handen van het Pastoor Kemmerekoor uit Geijsteren. En het wordt een bijzon dere presentatie. Waarom? Omdat de koren gezamenlijk een kersto ratorium gaan uitvoeren. Dat is 'Als appelbloesem in de winter', een vol ledig Nederlandstalig oratorium met verbindende teksten eveneens in het Nederlands. Voor iedereen dus goed te volgen. Naast deze ongeveer drie kwartier durende gezamenlijke uit voering, zal elk koor nog een werk naar eigen keuze uitvoeren. Voor het Pastoor Kemmerekoor wordt dat het Adventi Enek van de Hongaarse componist Zoltan Kodaly. Dinsdag 14 december verzorgt Veldeke Venray in zaal In den Engel te Venray een Adventsavond, aan vang 19.30 uur. Deze Adventsavond wordt vrijwel geheel gepresenteerd in de Venrayse taal en zal uiteraard in het teken staan van het naderende Kerstfeest. Veldeke heeft getracht een mooi en sfeervol programma samen te stellen waarbij kapelaan Hoedemaeckers een Adventsgedachte meegeeft en Frits Linssen een kerstverhaal zal vertel len. Het koor van het ziekenhuis zal deze avond enkele, in het Venrays vertaalde kerstliedjes te gehore brengen. De (gratis) toegang is voor alle Veldeke-leden en belangstellen den. INTERIEURSTYLISTEN CO LO C\l O CM O co CO LO LO CO LO "sf z o co cc UJ CC I- Z LU a In de Studio kunnen wij op een persoonlijke maar bovenal creatieve verrassende manier vormgeven aan uw interieur. Het persoonlijke is samen met u, in alle rust, Wij hebben daarom gekozen voor advisering op afspraak. Wij maken voor u een kleurenplan, gecombi neerd met alles op het gebied van tapijt- en raamdecoratie, zoals bijzondere zonwering en een aparte collectie gordijnen. Dit samen in een perfecte kleurencompositie, Op vrijdag en zaterdag zijn wij open, loop eens binnen en proef onze sfeer en bent u geïnteresseerd, maken wij een afspraak Deze week hebben drie huurders verenigingen en Wonen Noord- Limburg een overeenkomst gesloten over de gevolgen voor de huurders van de fusie van drie woningcorpo raties tot Wonen Noord-Limburg. Het afgelopen jaar zijn drie woningcorporaties in Noord- Limburg gefuseerd: de woningcor poraties in Helden, Horst, Maasbree en Venray gingen samen in Wonen Noord-Limburg. Over deze fusie vond overleg plaats met de drie huurdersverenigingen in Helden, Maasbree en Horst/Venray. De afspraken die hierbij zijn gemaakt, zijn nu vastgelegd in een overeen komst. In de overeenkomst wordt vooral aandacht geschonken aan de gevol gen van de fusie voor de positie van de huurders. Afgesproken is bij voorbeeld dat ook na de fusie de bestaande overeenkomsten met ,4 De eeuwwisseling in Venray zou weieens een luidruchtige nacht kunnen worden. B&W van Venray hebben namelijk besloten de millenniumnacht aan te wijzen als een 'collectieve festiviteit' voor alle horecaondernemin- gen in de gemeente. Tussen 23,00 en 03.00 uur mogen de horecaondernemers zelfs hun geluidbegrenzer op de aanwezige muziekapparatuur verbreken en hoeven derhalve niet te kijken naar een decibel meer of minder. Overigens wil dit niet zeggen dat er niet wordt gecontroleerd. In de verordening voor de mil lenniumnacht blijft van kracht dat overmatige geluidhinder verboden is en de ontheffing alsnog kan worden ingetrokken. De horecaondernemers die nen dan ook de aanwijzingen van gemeente en politie op te volgen. huurders en met de huurdersvereni gingen worden nagekomen. Ook is vastgesteld dat de dienstverlening na de fusie niet zal verminderen en dat de nieuwe corporatie met de huurdersverenigingen zal samen werken om de dienstverlening ver der te verbeteren. De drie huurders- verenigingen zullen hiertoe gezamenlijk met Wonen Noord- Limburg overleggen over het beleid dat de nieuwe corporatie zal gaan voeren. DONDERDAG 9 DECEMBER 1999 - NR. 49 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Bekendmaking op donderdag 6 januari 2000 Er zijn twintig nominaties bin nengekomen voor de uitverkie zing van de promotieprijs voor Venrayse ondernemers. De win naar wordt op donderdag 6 janu ari, tijdens de jaarlijkse nieuw jaarsbijeenkomst van de gezamenlijke ondernemersvereni gingen in de Schouwburg Venray, bekendgemaakt. Het aantal nominaties ligt onge veer gelijk aan 1998 toen de promo tieprijs voor Venrayse ondernemers voor de eerste keer werd uitgereikt. VVV-directeur Betty Bradley is niet ontevreden over het aantal inzendin gen maar had toch stiekem op meer gehoopt: "Zeker omdat de prijs nu voor de tweede keer wordt uitge reikt. Eerlijk gezegd had ik ver wacht dat de prijs nu iets meer zou leven, vooral bij het grote publiek. Die mensen kunnen per slot van rekening het beste beoordelen wie de prijs in de wacht zou mogen sle pen." Onder de nominaties bevinden zich enkele verwachte namen zoals Elly Swinkels van koffiehuys Zowyzo, onlangs uitgeroepen tot Nederlands meest markante hore caondernemer. Juwelier Verlinden en de drie ondernemers in het lek kerste straatje van Limburg (in Veulen). Tot de genomineerden behoren verder Bakkerij Pijpers, Mia Janssen van de gelijknamige sigarenzaak aan de Grote Markt, voorzitter Louis Moers van de Stichting Winkelcentrum Venray (WCV), de Industriële Club Venray (ICV) en tot haar eigen verrassing Betty Bradley. Een jury onder voor zitterschap van Gerry Swinkels van Venray Initiatief beoordeelt op vrij dag 17 december de inzendingen. De jury bestaat uit wethouder Jan Houba van Venray, Antoine Wintels van de Kamer van Koophandel Noord en Midden Limburg en Ton van der Vet, directeur van de zieken huizen Venlo-Venray. Zij kiezen de drie genomineerden voor de bijeen komst op donderdag 6 januari 2000 Op die dag wordt uiteindelijk bekendgemaakt wie dit jaar de Promotieprijs voor Venrayse onder nemers in de wacht sleept. Toneelgroep Vondel uit Castenray presenteert: 'De voordeur stond open'. Op zaterdag 11 en zondag 12 december zal een uitvoering gege ven worden in het gemeenschaps huis 'de Wis' in Castenray, aanvang 20.00 uur. Voor hen die van humor houden, is het echt de moeite waard om een uitvoering bij te wonen. Het is een blijspel dat verweven is met kolderieke en lachwekkende situ aties. Uiteraard moet u wel in het bezit zijn van een toegangsbewijs. Deze zijn te verkrijgen bij Rabobank Zevenrode (Leunen en Oirlo) en in het café 'Het Doelhuis' in Castenray. Ook kunt u telefonisch reserveren, tel. 0478-571308. Wij zorgen er dan voor dat de kaartjes dan voor u bij de kassa klaarliggen. Prijs per kaartje is ƒ7,50. Burgemeester Waals van Venray is onderscheiden met het 'Bundesverdienstkreuz le klasse' van Duitsland. Deze hoge onder scheiding werd hem opgespeld door de Duitse ambassadeur in Nederland, E. von Puttkammer (zie foto). Waals kreeg het 'bundeskreuz' voor zijn vele verdiensten in de toe nadering tussen Nederlanders en Duitsers in het grensgebied. Ambassadeur Von Puttkammer noemde Waals een bruggenbouwer zeker als het gaat om het kweken van wederzijds begrip bij de Nederlandse en Duitse jeugd. "U heeft ervoor zorg gedragen dat Duitse jongeren hier op het gemeen tehuis zijn ontvangen. Jonge men sen die samen moeten bouwen aan één Europese gemeenschap", aldus de ambassadeur. Von Puttkammer noemde in zijn rede het feit dat Duitse gasten dit jaar voor het eerst welkom waren tijdens de jaarlijkse dodenherdenking op 4 mei op het Duitse oorlogskerkhof in Ysselsteyn 'de grootste verdienste van burge meester Waals'. "Wij zijn dankbaar dat we, in het bijzijn van alle ande ren. waaronder verzetsstrijders, in alle stilte konden herdenken en een krans mochten leggen op het oor logskerkhof", zo zei de Duitse ambassadeur. Tijdens de Ceciliavieiing van de koninklijke harmonie Euterpe op 27 november jl. dacht het bestuur van de harmonie Jan Verstegen te verrassen. Verstegen Is ai 70 jaar muzikant. Vanwege dat feit kreeg Verstegen te horen dat hij benoemd was tot ere-lid van Euterpe. Het verrassingseffect lag echter bij het bestuur van Euterpe. "Dat ben ik al" was nl. de reactie van Jan Verstegen. "Ik ben ai in 1986 benoemd tot erelid van Euterpe". Navorsingen bij Jan Verstegen thuis bevestigde het relaas van de muzikant. Op 29 november 1986 was hij inderdaad door het toen malige bestuur van Euterpe gehul digd als erelid. Dat bleek echter niet uit het archief van Euterpe waar alleen stond dat Verstegen toen een onderscheiding had gekregen. Jan Verstegen zag het komische van het geheel wel in. "Nu weet ik zeker dat ik erelid van Euterpe ben!" riep hij uit. verkoops prijs ook verhuur JANSi SEN STEENSTRAAT 60, BOXMEER TEL. 0485-576226 PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Oud-Venraynaar Henk Janssen Op 19 december 1999 neemt pastor en oud-Venray naar Henk Janssen ofm afscheid van de EUG, Oekumnische Studentengemeenschap te Utrecht. Na meer dan 22 jaar stu dentenpastor in Utrecht te zijn geweest, wordt hij per 1 januari 2000 deken van het dekenaat Arnhem. Kardinaal Simonis heeft Henk Janssen ofm benoemd tot opvolger van deken Ties van het Erve die op 1 oktober jl. met emi raat is gegaan. Henk Janssen is op 11 mei 1944 in Venray geboren. Op 7 september 1964 is hij ingetreden bij de Minderbroeders. Na zijn studie theologie (hoofdvak exegese van het Oude Testament) aan de Katholieke Theologische Hogeschool Utrecht en aan de Faculteit der Godgeleerdheid te Utrecht is hij enige jaren katecheet en schoolpastor geweest in Den Haag en Utrecht en gaf hij bijbel cursussen door het hele land. Op 10 december 1977 is hij door Kardinaal Willebrands in Utrecht tol priester gewijd. Sinds dat jaar is hij pastor van de Utrechtse Studenten Parochie die participeert in de EUG. Sinds mei 1993 is hij tevens waar nemend pastoor van de Katholieke Kerkgemeenschap op Kanaleneiland te Utrecht. Hij was een korte tijd ook waarnemend- deken van Utrecht. Hij is bisschop pelijk commissaris van de Katholieke Caritas Instelling der stad Utrecht. Henk Janssen is als docent (Oude Testament) verbonden aan de Pastorale School voor de dekenaten 't Sticht en Utrecht- Oudenrijn en aan de diakenoplei ding van het Aartsbisdom. Hij werkt als supervisor mee aan het project Nieuwe Bijbelvertaling en is hoofd redacteur van het Tijdschrift voor verkondiging. Hij is voorzitter van het Utrechts Beraad Kerk Israël en lid van de werkgroep Liturgie en Pastoraat van de Katholieke Raad voor Israël. Henk Janssen neemt afscheid als studentenpastor op 19 december aanstaande om 11.00 uur in de Janskerk te Utrecht. Hij wordt tot deken van het dekenaat Arnhem geïnstalleerd op 7 januari 2000 om 19.00 uur in de kerk van de H. Willibrord. Bij een ongeval op de kruising Prinses Beatrixstraat Oude Oostrumseweg is dinsdag rond 08.15 uur een onbekende automo bilist doorgereden na een aanrij ding met een 13-jarige fietsster uit Wanssum. De aanrijding ontstond toen het meisje de kruising met Oostrumseweg overstak en van rechts geraakt werd door een auto. De fietsster kwam op de motorkap terecht en viel vervolgens op het wegdek. Ze raakte niet gewond. De automobilist reed door. De man reed in een beige/bruine personenauto mogelijk van het merk Opel. De politie is op zoek naar getuigen. Zij kunnen contact opnemen met de politie in Venray 0478 - 53 llll.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 13