i ca HV C/ComputerWork onderuit in Sittard 't Trepke/Parketworld verplettert Lake Valley: 15-1 Dames Red Stars spelen beslissingswedstrijd H V C/ComputerWork bekert opnieuw thuis! Boca Juniors zet opmars voort na winst op De Bonte Koe VV Holthees/ Smakt Bedrijfs/ Recreanten Competitie Red Stars 11 Midgetgolf Buitenlust Biljarten Jeugdbowlen HV Manual Bridgeclub Common Sense Phoenix '75 Rooyse V.K. Bridgeclub Doublet Niet-Rokers Bridgeclub ach- >EEL EN MAAS donderdag 2 december 1999 - Pagina 17 PV, O a Hoe schril kunnen de tegenstellingen zijn'? De ene week winnen van een gpgoede eredivisieclub en een week later verliezen van nummer laatste in de com- t. petitie. Dit overkwam HVC/ComputerWork n de uitwedstrijd tegen SB v.d. Venne. )f de spionnen van ADL/Copy Company, aanwezig met het oog op de lekerwedstrijd, er veel wijzer van zijn jeworden, valt te betwijfelen. Het ifonrayse team speelde uiterst zwak. Het inders zo sterke collectief, gaf nu wei- jiig verband te zien en een veelvoud van «jasses leed tot balverlies. Toe waren er :3in de eerste vijf minuten zeker drie ij»oede scoringskandsen voor de gasten. Boor te lichtvaardig uitverdedigen ont- ilond de eerste kans voor de thuisploeg, lekwaam strafte men deze mogelijkhijd if en het stond 1 -0. De ploeg reageerde 'elaten en veranderde nauwelijks van peelwijze. In de twaalfde minuut kwam owaar de gelijkmaker. Jan van Esch werd goed aangespeeld en in de kleine ruimte speelde hij zichzelf vrij. Zijn nzet van dichtbij was niet te stoppen voor de doelman van de gastheren. De huisclub zorgde echter voor de meest aantrekkelijke inbreng in deze over het jeheel matig tot slechte wedstrijd. Eerst schoten zij nog op de doellat. Vervolgens mochten ze wegens com mentaar op de leiding twee minuten met een man minder spelen. Het Venrayse team kon hier niet van profiteren. Met een nog enigszins rechtvaardige verhou ding van 1-1 werd de rust bereikt. Direct na hervatting leek het er heel even op dat HVC zich zou kunnen her vinden. Jan van Esch was dichtbij zijn tweede doelpunt, doch werd heel licht aangetikt, hetgeen net voldoende was. Balverlies in de middencirkel, zonder voldoende rugdekking leidde het tweede doelpunt voor de thuisclub in. De aan valler van de club uit Sittard, liet doel man Jurgen Nellissen geen kans en scoorde in de bovenhoek: 2-1. Mocht diezelfde keeper eerst nog enkele red dingen verrichten om zo zijn team voor een grotere achterstand te behoeden. Kort daarna bracht de buitenkant paal redding bij een inzet. Daar het Venrayse team zijn draai niet kon vinden, werd ook in de opbouw teveel gebruik gemaakt van de doelman. Slecht gecoacht door medespelers, werd hem de bal ontfutseld en ging de aanvaller van SB/van der Venne alleen op een leeg doel af. Simpel liet hij de 3-1 aante kenen. HVC had nog terug in de wed strijd kunnen komen. Doelman Jurgen Nellissen bracht met een lange uitgooi de bal bij Stephan Sijbers. Deze contro leerde de bal fraai in de lucht en haalde middels een halve draai ineens uit. Nu raakt de bal de lat van het doel en sprong weg. HVC ging verder op jacht naar noodzakelijke doelpunten. Dit geschiedde echter meer op individuele basis dan in collectieve pogingen. In deze wil om te scoren ging de organisa tie verder verloren. Zodoende ontstond opnieuw een fatale rugdekkingsfout. Een lange bal over de laatste verdediger heen, bracht de aanvaller van de thuis club in scoringspositie. Bekwaam liet hij 4-1 aantèkenen. Na eerst op de lat geschoten te hebben, was het uiteinde lijk Stefan van Sinderen welke de 4-2 binnenschoot. Hiervoor had men wel opnieuw het voordeel van een veldspe- ler nodig. De thuisclub had vanwege een opzettelijke handsbal twee minuten straftijd opgelopen. Bij de thuisclub viel de doelman op. In de eerste helft ver speelde hij vele ballen door slechte pas ses, in de tweede helft was hij vrijwel niet te passeren op de doellijn. Uitblinker in deze wedstrijd was echter de scheidsrechter. Het is te hopen dat the GVC-team zich volgend week thuis tegen Fermonia Boys wil revancheren voor deze nederlaag. 't Trepke/Parketworld had zoals ver wacht geen enkele moeite om zich te Mplaatsen voor de derde bekerronde. Het machtsverschil tussen de topploeg uit de erste klasse en de hekkensluiter uit de lerde klasse was veel te groot: 1-15. Al na 25 seconden opende Gert-Jan Vismans de score: 0-1. Lars Kehrens, lie naar 't Trepke zou overstappen maar liteindelijk toch bij Lake Valley bleef, iep al snel tegen een tijdstraf op. Gert- an Wismans en Gordon Velthuyzen milten de overtalsituatie goed uit: 0-3. Z ladal Gordon Velthuyzen de stand op i-4 had gebracht kreeg Lars Kehrens jpnieuw een tijdstraf van twee minuten fan arbiter Pouwels. Ditmaal vanwege :ommentaar op de leiding. Kehrens trok aarna zijn voetbalschoenen uit en zou >k niet meer in het veld komen. Mohammed El-Ghoul schoot 't Trepke in de 7e minuut al op een 0-5 voor sprong. Nadat Gert-Jan Wismans 0-6 liet aan tekenen zakte de scoringsdrift bij het team van coach Henk Baartman. Een klein kwartier bleef de eersteklasser 'droog' staan. In die periode wist Frank Zegers de eer van Lake Valley te redden. Vanaf eigen helft schoot Zegers de bal in het verlaten doel: 1-6. Vlak voor rust leefde 't Trepke/Parketworld weer op. Mohammed El-Ghoul en Gert-Jan Wismans brachten de ruststand op 1-8. Na de pauze duurde het acht minuten voordat de doelpuntenmachine van 't Trepke weer verder rolde. Twee treffers van Gordon Velthuyzen betekenden 1- 10. Ook Gert-Jan Wismans trof twee keer doel waardoor het tien minuten Vrijdagavond werd in Veldhoven de iting verricht voor de kwartfinales van i Landelijke Beker Zaalvoetbal. Het •.sultaat was als volgt: FCK de ommel-Fermoniaboys; Den aag/Trimeur-Yakumo Computer; VB/Leekster Eagles-Kras boys; IV C/ComputerWork-A DL/Copy .ompany. Hiermee is men in HVC-kringén atuurlijk ontzettend tevreden. Immers /eer een thuiswedstrijd en opnieuw tegen een eredivisionist. ditmaal afkom stig uit Hilvarenbeek. ADL/Copy Company neemt momenteel een stevige plaats in de subtop van de eredivisie in. De wedstrijd wordt gespeeld in de eerste week van januari 2000 en zal mogelijk op vrijdagavond 7 januari worden vast gesteld. Uiterlijk 6 december, tijdens de thuis wedstrijd van HVC tegen Fermonia Boys, zal de voorverkoop worden gestart. Debutant Boca Juniors heeft zijn Iraai gevonden in de tweede klasse A. "foor de 1-5 overwinning op De Bonte foe klom ZVCBJ op naar de midden- Deze Venrayse derby was een :langrijk duel in de staart van de rang- jst. Want vooraf had ZVCBJ een punt lorsprong op De Bonte Koe. Door de jvertuigende 5-1 zege liep Boca Juniors erder weg van de onderste plaatsen, foor De Bonte Koe nemen de degrada- iezorgen toe vooral omdat hekkenslui er GFC verrassend met 4-2 won van 'VV Venray. Doelman Tacettin Utunyuva ontbrak bij De Bonte Koe /aardoor verdediger Theo Swinkels zijn ilaats in het doel innam. In de beginfase edde de invaller-doelman twee keer ?oed op schoten van Pascal Kusters. Na :es mnuten nam De Bonte Koe de lei toen Rick van der Heijden uit een Uitslagen: Holthees-Castenray I -2 lolthees 2-Vitesse 6 afgel. lesia 3-Holthees 3 4-5 Programma zondag 5 dec.: Iwolgen-Hol thees 14.30 fchates 4-Holthees 2 10.00 olthees 3-HRC 3 11.00 Veteranen leekse Boys-Holthees 2-6 Programma zaterdag 4 dec.: I folharding-Holthees 16.00 r, Uitslagen Ben Bogaard klasse dynia Lerou Arch-C&S keukens 3-7 palfa-Jan Linders Venlo 6-4 le klasse 'itesse Logistics-CTC 3-7 /VGI-Ruhl Haegens van Aar 6-4 pass van Stephan de Weert 1-0 binnen schoot. Maar ha de openingstreffer zakte De Bonte Koe steeds verder weg en kon ZVCBJ het initiatief overnemen. In de achtste minuut bracht Pascal Kusters de stand weer in evenwicht: 1 -1 Nog voor rust kwam Boca Juniors opvoorsprong toen Mustafa Achour uit een vrije trap van Bayram Durgun 1 -2 scoorde. In de eerste drie minuten van de twee de helft besliste ZVCBJ de wedstrijd. De Bonte Koe-doelman Theo Swinkels had geen verweer op twee schitterende afstandschoten, waarvan een vanaf de middellijn, van Sjon Croes: 1-4. De Bonte Koe probeerde nog terug te komen maar SVCBJ bleef vrij eenvou dig overeind. Vijf minuten voor tijd scoorde Pascal Kusters zijn twee treffer zijn oude club Indoorbaanrecord voor Gerrit Vermeulen In de 4e speelronde kon dagwinnaar Harrie Lenssen met 51 slagen 1 slag inlopen op Gerrit Vermeulen, die nu bij de heren met 204 slagen aan de leiding gaat. Ook Huub Straatman lijkt weer op het goede pad met een score van 52 sla gen. Tijdens de eerste ronde verbeterde Gerrit Vemeulen het baanrecord met een rondje van 21. Bij de dames nam Riet Lemmens (61 slagen) de dagzege in ontvangst en naderde daarmee kopvrou- we Miet Clevers tot op 3 slagen. Truus van Dijk speelde eveneens een goede wedstrijd met 62 slagen. De 5e speelronde kende dezelfde dag winnaars, n.l. Harrie Lenssen (50 hsl) en Riet Lemmens (62 hsl). Aangezien Gerrit Vermeulen tot 58 slagen kwam, nestelde Harrie Lenssen (256 hsl) zich op kop van het klassement. Jan Engels werd 2e met 55, maar blijft met een totaal van 282 ruim achter Gerrit Vermeulen (262) op de 3e plaats staan. Gerard Lemmens en Huub Straatman staan resp. 4e en 5e met 291 en 298 holeslagen. Door haar dagover winning passeerde Riet Lemmens Miet Clevers (330 hsl) in het klassement en gaat nu met 325 slagen aan de leiding. Bets Wilms (347) en Truus van Dijk (351nemen de 3e en 4e plaats voor hun rekening. voor tijd al 1-12 stond. In de slotfase voerde 't Trepke/Parketworld de stand verder op. Gordon Velthuyzen, Dennis Snijder en de slottreffer van Mohammed El-Ghoul brachten de 1-15 eindstand op het scorebord. Ook HVC/ComputerWork 2 bekert verder. Het Venrayse team had maandagavond geen moeite met derdeklasser ZVVE/Stoba. In Geleen won HVC/ComputerWork 2 met 3-10. Vierdeklasser ZVCO bood in sporthal De Wetteling Altweerterheide, dat twee niveaus hoger speelt, uitstekend partij. Pas diep in de tweede helft moest ZVCO buigen voor Altweerterheide; 2- 5. ZVV Leunen was vrijgeloot en plaatst zich dus automatisch voor de derde bekerronde. VOP HGL 1-VOP2 7-2 Winst was er alleen voor Johan Janssen met 1.38 gem. Uitslagen KNBB: C3: VOP 1-de Maasoever 0-7 DGL-VOP 2 4-3 Pierre Volleberg speelde zijn partij met 2.03 gem. gelijk. Henk Kamerman won zijn partij met 2.21 gem. VOP 3-Maasbree 3-4 Toine v.d. Werken won zijn partij met 3.29 gem. C5: VOP-Amortie 5-4 Voor de winstpartijen zorgden Marcel Janssen met 2.41 gem. en Brenda Roozeboom met 1.10 gem. De Peel Cl: In de met 7-0 gewonnen wedstrijd tegen de Pruuver won Jo Poels zijn partij met 6.00 gem. Driebanden groot: Het tweede team won thuis met 7-1 van bc Tegelen. Piet Volleberg speelde zijn partij gelijk met 0.800 gem. Promotie voor René Dericks René Dericks is als vijfde geëindigd in de nationale B-ranking. Door dit resul taat is René direct gepromoveerd naar de nationale A-ranking waarin de beste 64 Nederlandse driebanders in uitko men. HGL Uitslagen 14e speelweek HGL 1-VOP 2 7-2 HGL 2-TREFPUNT 2 4-5 HGL 3-DE STEEG 5-4 DOS 4-HGL 4 9-0 Inge Lenssen 5e in Ierland Met een uitstekend gemiddelde van 186,44 over 9 games wist Inge Lenssen in de Stillorgan-Bowl bij Dublin de 5e plaats te bemachtigen. Helaas kwam ze slechts 1 pin tekort voor de Round Robin-finale, maar ze kan op een zeer geslaagd toernooi terugzien. Jeugd Trio League Venray 1gehandicapt door de afwezig heid van Inge Lenssen (toernooi in Ierland) en Ronny van der Wielen (stage), wist in Heerlen slechts 1 punt te behalen en wel in de eerste wedstrijd tegen Maastricht: 1 - 2. De tweede wedstrijd tegen Heerlen ging met 0-3 verloren. Ondanks deze nederlagen, verraste Linda Camps als invalster in positieve zin. Zij scoorde de hoogste game (195) en het hoogste daggemiddelde (169,75 over 4 games). Het nog puntloze Venray 2 verraste vriend en vijand door tweemaal de maximale winst binnen te halen. Het zwakke Sittard 2 en later het Sittardse standaardteam kregen met 0 - 3 klop van onze "jongens". Met name Bart van Rens (beste speler met 158 gemiddeld en 179 als hoogste game) speelde een sterke wedstrijd. In de stand is Venray 1 nu gezakt naar de 3e plaats met 7 pt 4004 pinfall, ter wijl Venray 2 nu de 4e plaats inneemt met 6 pt 3548 pinfall. Limburg-Cup Het Venrayse team verraste in de eerste wedstrijd door met 6-0 van Maastricht winnen, waarbij Anneke Cremers de grote gangmaakster was met 179 en 156. In de tweede wedstrijd tegen de Bowlingvereniging Venray Uitslagen Huisleague d.d. 21-ll-'99 Eerste Klasse: Red Arrows-Hit Miss 24-11 Sigma's/Rest.Bowl. Venray- Drankenhandel Winters 24-11 B.L.S./Close Enc.-Karklingel/Magic Line 11-24 Plusmarkt van Dijck-Pinhunters 12-23 Koploper Sigma's maakte tegen Winters geen fout en verstevigde zijn leidende positie. Inge Lenssen was bij de win naars de beste dame van de avond met een 202-game en een 569-serie. Bij Winters scoorde Jan Weiten een 232- game. Nummer drie. Hit Miss, kreeg onverwacht klop van het laaggeplaatste Red Arrows, waarin Marlies Thijssen voor 3 persoonlijke punten zorgde. Karklingel, met 3-puntenpakker Theo Kessels, nam via winst op B.L.S./Close de derde plaats over. Leo Jansen, ook al goed voor 3 punten, kon zijn Plusmarktteam niet aan de overwinning helpen want bij de Pinhunters speelde Han Rooijakkers een puike partij met de hoogste herengame (244) en serie (612) en liet Eric Wong zijn directe tegenstan der ook puntloos. Tweede Klasse: B.T. Mallnitz-CIub Up 22-6 Altijd Raak/Old Dutch- Strikers/Groeipunt 24-4 B.T. Hoeijmakers-The Nitwits 20-8 Scores-V.v.G.I./Van Rensch 5-23 Ook in deze klasse maakte de lijstaan voerder geen fout, want V.v.G.I., met Huub Op den Camp als 3-puntenpakker, won royaal van de Scores. "Daar is niet tegen te bowlen", verzuchtte de team captain van Club Up na hun nederlaag tegen het Mallnitzteam, waarin John Koekkelkoren de hoogste game (257) en serie (667) voor zijn rekening nam en ook Frank Broeseliske met 602 boven de 600 kwam. Club Uppper Theo Swemers smaakte het genoegen driem aal zijn directe tegenstander af te troe ven. Het Hoeijmakersteam met Henk H als 3-puntenman, bleek te sterk voor de Nitwits-dames en Altijd Raak rukte via winst op de Strikers op naar de derde plaats en Hetty Pelzer bleek in het win nende team de beste dame met een 209- game in een 508-serie. Uitslagen Trioleague d.d. 24-ll-'99 Plusmarkt van Dijck-Nutrivisie 15-6 Taxi-Touring Geerets-Bokual/Mijling 19-2 A.M.C./Dreamteam-Poels Techn. 12-9 Sigma's/R.B.V.-B.T. Kuijten Ass. 16-5 Crash-Hit Miss 10-11 W.D.O.B.-Sigma's/R.B.V. 1-20 Koploper Crash kreeg, ondanks de hoogste damesgame en -serie van Fien Jenniskens met 233 en 542, een kleine nederlaag van Hit Miss, waarin Chris van Cuijck en Gerty Arts prima scoor den. De Sigma's bleven twee maal aan de goede kant van de score, want op maandag kreeg W.D.O.B. geen kans en op de normale speelavond moest Kuijten er aan geloven. Taxi-Touring Geerets zorgde voor een verrassing door Bokual/Mijling met grote cijfers te ver slaan met Math van Houdt als 3 pun- tenscoorder. Plusmarkt van Dijck stuitte de zegereeks van Nutrivisie, waarin ex- jeugdlid Dave Tijssen zijn rentree in de Venrayse bowlingwereld maakte. Micha Bessems Dreamteam) was de bestpres- terende bij de heren met een 236-game en 637-serie. Dubbelleague d.d. 22-ll-'99 B.T. 't Begin-Talenten 5-9 Strikers-Hoeij makers 8-6 Flamingo's-Team Zonder Naam 7-7 Karklingel-Hurricanes 10-4 Aquastep-Pinhunters 3-11 De Pinhunters bleven aan kop door winst op hekkensluiter Aquastep en Karklingel nam via winst op de Hurricanes de tweede plaats over. Bij Karklingel tekende Math Offermans voor de hoogste herenserie met 592 en bleek Hurricane Gerrie Claessens de beste bij de dames met een 227-game in een 513-serie. Het Hoeijmakersduo verloor, ondanks de hoogste herengame van Henk (227) van de Strikers, maar blijft vierde. De Flamingo's en het Team Zonder Naam deelden de punten en de Talenten bleven de meerderen van 't begin. Bedrijvenbowlingcompetitie In de derde klasse stond een extra ronde op het programma, waarin het team met de hoogste totaalscore 4 punten krijgt en het laatste 0.5 punt. De Rabo Venray- Heren scoorden het best met het Custers Hydraulicateam op de tweede plaats, wat 3 punten opleverde.Vine.v.Gogh 4 kreeg 2 punten voor de derde plaats, 1,5 punt was er voor Rabo Zevenrode 1 als vierde en Spiral Horst kreeg voor de vijfde plaats 1 punt. Edah werd laatste, wat een half puntje bracht. koploper (het sterke Maasmechelen uit Belgie) werd ondanks mindere scores toch verrassend een game gewonnen: 2 - 4. In de laatste wedstrijd tegen Sittard (4 - 2 winst) werd onnodig een game uit handen gegeven. Met de vandaag behaalde 12 punten staat Venray met 20 punten op de 6e plaats met een pinfall van 12223. Anneke Cremers was Venrays beste met 144 gemiddeld. Harrie Claessens-League De hoogste game van de dag bij de jon gens was voor Jochem Magermans met 170, terwijl bij de meisjes Anneke Cremers met een 211-game een sukses- volle aanval deed op de koppositie. Esther Broeseliske verbeterde opnieuw haar PR met een game van 117. De top- 3 in het klassement: 1Anneke Cremers met 190 pt, 2. Luke Verhoeven met 188 pt en 3. Eric Minten met 171 pt. B* toernooi Schiedam Patrick Smits (Jun.A/B Jongens) was onze grote man bij dit toernooi. Hij scoorde weer als vanouds en ging als derde de finale in met 1043 pins (198- 234-195-210 en 206) d.i. ruim 208 gemiddeld. In de finale voegde hij nog 737 pins (146-201-206 en 184) toe aan zijn totaal en nestelde zich met een bij zonder mooi gemddelde van 197,7 op de 2e plaats tussen de ongenaakbare Schiedamse jeugdinternational Alex de Vries en zijn collega Ron van Zeist uit Nieuwegein. Inge Lenssen (Jun,A/B meisjes) miste de finale op 8 pins en werd 7e met 168,40 gem. Linda Camps en Kim Pelzer (Asp.C/D meisjes) werden resp. 9e en 15e met 148,60 en 137,20 gem. Ronny v.d. Wielen (Asp. A/B Jongens) werd 19e met 158 gem. terwijl Lars Lenssen bij de Pupillen Jongens de 8e plek voor zijn rekening nam met een gemiddelde van 134,60. Sabina Larmené was alleen in het dubbelspel succesvol Zondag 12 december speelt het damesteam van Red Stars een beslis singswedstrijd tegen Amsterdam '78. Inzet is een plaats in de eredivisie tafeltennis komend seizoen. De wedstrijd is noodzakelijk na de verloren wedstrijd tegen DOV afgelo pen zaterdag. Thuis werd met 2-5 verlo ren van de naaste concurrent uit Heerhugowaard, waardoor Red Stars als zevende eindigde en tegen de nummer 2 uit de eerste divisie handhaving moet veiligstellen. De nederlaag tegen DOV was geflatteerd, hoewel de Chinese speelster van de gasten ongenaakbaar bleef tegen Danielle Poels en Susan Lenssen. Poels en Sabina Larmené won nen echter overtuigend van Marloes de Smet en tegen de derde speelster van DOV, Sandra Di Pietro, moesten de twee ontbrekende punten gepakt wor den. Zowel Sabina als Susan moesten echter de winst aan de tegenstandster laten. Beide Venrayse speelsters hadden grote winstkansen, maar konden het op de beslissende momenten niet waarma ken. Ook het dubbel ging slechts nipt verloren, waardoor uiteindelijk de voor Red Stars vervelende stand van 2-5 op het scorebord stond. Zondag de I2e wordt dus op neutraal terrein (de zaal van SKF in Veenendaal) de beslissings wedstrijd gespeeld. Danielle Poels, Sabina Larmené en Susan Lenssen zul len namens de Venrayse ploeg aantreden in wederom een belangrijke wedstrijd. JONGENS 2 KAMPIOEN Het tweede jongensteam van Red Stars werd afgelopen zaterdag kam pioen in Landelijk C en mag volgend seizoen aantreden op landelijk B. Paul Willems, Rick Bonten en Peter Arts hadden zaterdag 5 punten nodig om onbereikbaar te blijven voor de nummer 2 en stelden die punten veilig door met 6-4 te winnen van Blue Star (Venlo). Drie van de vier Venlose punten kwa men overigens op naam van Vanja van Pol, die komend seizoen voor Jongens 2 gaat spelen. Afgelopen zondag werd in Panningen de regionale ronde gespeeld van de Jeugdmeerkampen. Red Stars trad aan met negen spelers/sters, waarvan er uit eindelijk vijf een ronde verdergaan. Bij de jongens junioren maakte Frank Hagens indruk door als eerste te eindi gen in zijn poule. Frank bleef dit keer bij de les en sloeg zijn tegenstanders van de tafel. Robert van den Bosch eindigde in zijn poule als tweede. Hij verloor alleen van Ken van Gellekom (Arboned/Westa), maar die speelt dan- ook tweede divisie. Erik van den Munckhof beleefde een mindere dag en speelde meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstander. Hij eindigde als laatste in zijn poule. Bij de jongens welpen wist zowel Ben Hortulanus als Tijs Bouwmans zich te plaatsen voor de volgende ronde. Beiden werden derde in hun poule, genoeg voor nog een rondje tafeltennis. Daphne Bovee tenslotte wist zich bij de meisjes pupillen netjes als tweede te plaatse voor de achtste finales. Bonnie Aben redde het net niet bij de meisjes kadetten, maar ze had dan ook last van een blessure. Edwin Verhalle (kadetten) en Bart Bekkema (pupillen) kwamen nog wat tekort om voor de eerste plaat sen mee te strijden. Uitslagen 27 nov. DC Manual 1 -Fancom Bevo 9-6 HB Elan Swift-Manual I 14-9 GD Manual-Explosion 1 11-5 Progamma 11 dec.: GD GHC 1-Manual 1 a. 13.45 uur v 12.30 uur HC Manual 1-Swalmen 1 10.15 uur DC Loreal 4-ManuaI 1 a. 13.30 uur v 12.45 uur HB Manual 1-BASC 1 a. 09.15 uur DR HR vnj vrij Uitslagen: Uitslagen 27 28 nov.: Civicum Al-JA1* Tegelen 1-M6E1 Helmond B2-JB1 Weert 2-M8D1 JB2-Horst 1 Venray J8D2-J8D1* Deurne 1-JC1 JD1-Helmond D3 Mierlo-HI MA 1-Venlo 2 Tegelen VI-HII MB 1-Scoop 1 Civicum III-HIII Blerick 2-MB2 HOD A 9-2 MCI-Helmond 3 Don Quishoot 5-0 Horst 1-MD1 3-1 Programma 4 en 5 dec.: JA1 -Mierlo 1 13:00 Peter Praats JB1-Civicum 1 11:30 5-1 5-1 1-8 2-1 12-0 0-3 4-5 5-1 5-0 1-1 1-1 0-2 n.g. 16-0 -HVA 6-0 -Dl JC1-HCAS 1 Meisjes Scoop 1-MA1 17:15 Heerlen 1-MB1 MB2-Tegelen 2 MD 1-Tegelen 1 Drunen I-HI Joshua Winnen Venlo VI-HII 8:45 Mierlo V-HIII 10:00 Den Bosch A-HVA 9:30 DI-Helden I Venray Wit Shirt 10:00 Bart Waals 11:30 10:00 14:30 9:30 11:00 11:00 12:45 Dames/meisjes Gasten kleedkamer I Dames/meisjes Venray Kleedkamer 2 Heren/Jongens Gasten kleedkamer 3 Heren/jongens Venray Kleedkamer 4 St. Nicolaasdrive Geel: I. Hr. Hjuys-Karagozyan; 2. Mw. Essing-hr. Aarts; 3. Ds. Koopman- Visser, Rood: 1Ds. Cremers-Verhaegh; 2. Mw. Rooyakkers-hr. Verheyen; 3. Ds. Lamers-Wiegman. Groen: 1. Ep. Michels; 2. Ds. v. Goinga-Tiggeloven; 3. Ds. Aarts-Linders. Heren 1-Sportivo 1 - 3 16-14, 5-15, 7-15,9-15 De eerste krachtmeting van dit seizoen eindigde in een 1-3 nederlaag. Wat niet te wijten was aan de inzet van Phoenix. Sportivo was op alle fronten de betere. Dames 1-Sportivo 2 1-3 15-7, 11-15, 13-15,9-15. De eerste set speelde Phoenix heel goed. Daarna kwam Sportivo beter in zijn ritme, en doordat de service bij Phoenix niet goed liep, konden ze niet genoeg punten maken om de set te winnen. Het was een heel spannende wedstrijd, maar Phoenix was net niet goed genoeg om te kunnen winnen. Programma: 4 dec.: Flamingo's 6-Heren 1 14.30 9 dec.: Civitas-Dames Recreanten 1 19.30 Programma vrijdag 3 dec.: DV2-Beesel a. 20.00 de Essel Programma zaterdag 4 dec.: Thuiswedstrijden de Wetteling: Dl geen wedstrijd, teken vervallen Tellen: MCI Stephanie en Irma Dl-Velden 2 a. 18.00 Fluiten: RVK/A. Gielens Tellen: MC2: Maion v.d. Heuvel en Joyce de Graaf D3-Sportivo a. 16.15 Fluiten: RKV/D. Arts Tellen: D2 Lonneke en Yvonne HI-NVC a. 16.15 Tellen: JB1 Jeroen en Aart H2-Avance 5 a. 18.00 Fluiten: RVK/F. Jenniskens Tellen: MB1 Jose Jans en Juul Jaspers MB 1-Sportivo a. 16.15 Fluiten: H2 Rob Schoeber Tellen: MC3: Vianca en Debby MCI-Avance a. 14.30 Fluiten: Dl Wilma Tellen: MC4 Marleen en Chris JBl-Aspargos a. 14.30 Fluiten: Hl Ramses Lesire Tellen: JC1 Martijn Veldpaus en Roel Hooft Zaalwacht: DV 14.00-17.15 Ankie Swinkels en Leonie Schaeffers 17.0-20.30: i.o.o. HV1-2 Programma zondag 5 dec.: D1 bekerwedstrijd Kessel a. 11.30 Programma woensdag 8 dec.: Horster Venray-DV 3 Na de schitterende overwinning tegen Klaver Elf dacht Doublet I zich veilig gesteld te hebben in de hoofdkl. Maar door een nederlaag tegen Cuyk en de overwinning van de Bok 1 tegen koplo per Weert is de stand zodanig gewijzigd dat volgend week tegen de Bok 1 gewonnen moet worden. Doublet 2 pleegde broedermoord tegen Doublet 4 en blijft koploper in de le kl. En heeft 12 p. voorsprong op de Bok 5. Een mooie overwinning boekte Doublet 9, maar Doublet 8 leed een pijnlijke neder laag zodat de koppositie verloren ging. Uitslagen Hoofdkl.: Cuyk 1-Doublet 1 22-8 Vanavond hadden we een gewone, vrije bridgeavond. Een zogezegde oefenavond. Daarom begonnen we aan dacht te vragen voor een paar eenvoudi ge, maar zeer belangrijke bridgeregels. Deze eerste "les" ging over enkele veel voorkomende zogenaamde ongeoor loofde inlichtingen: Rommelen in de biedbox, met je hand eerst allerlei boden aanraken om uiteindelijk dat ene bod uit te kiezen... Dat mag niet! Lang nadenken en dan uiteindelijk passen.... Dat mag, maar dan leg je je partner de plicht op om ook te passen! Na een bod je kaarten (ostentatief) op tafel leggen of op welke manier dan ook door gebaar of houding laten blijken dat je het hierbij wilt laten.... Dat mag niet! Door de wijze van bieden (snelheid of nadruk of welke afwijking van je gewo ne wijze van bieden dan ook) meer laten zien dan door je biedkaartje wordt aan gegeven.... Dat mag niet! Aan je kaarten frunniken, aarzelen, de indruk geven dat je kunt kiezen terwijl je slechts één kaart kunt bijspelen.... Dat mag niet! Een kaart al in je hand nemen voordat je aan de beurt bent om bij te spelen.... Dat mag niet! Reageren op het spel of het bieden van je partner door middel van houding of gebaar van ongeduld, teleur stelling of boosheid (grimas, hoofd schudden, ogen knipperen, wenkbrauw frons), hoe subtiel ook.... Dat mag niet! Er werd gespeeld in vier lijnen, waarbij de gele en de rode door elkaar werden gemengd en de groen en de blauwe. In gele lijn (10 paren) eindigden Fonny Kousemaker- Miets Verstappen, Marie- Josée Gilissen- Trees van Ham en Jacques Meeusen-Ton Voermans als eer ste, tweede en derde met respectievelijk 59.90, 57.29 en 56.25 In de rode lijn (10 paren) waren dat Tiny en Michiel Rutten met 60.42, Annie Boekholt-Mia Lommen met 56.25 en Ans Slagter- Gemma van Winkel met 53.47 In de groene lijn (8 paren) waren Jopie en Jan Emmen, Nel Camps- Bep Martens en Mientje en Toon Jakobs de besten met respectievelijk 58.49, 57.29 en 57.19 En in de Blauwe lijn (8 paren) tenslotte Wies Appels-Cisca Voss, Adri de Klerk- Anneke Stock en Jacqui Coenen-Tineke Meurs met respectievelijk 60.21, 56.94 en 50.97 PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Eerste kl. Prom. Poule: Doublet 2-Doublet 4 25-5 Eerte kl. Degr. Poule: Doublet 3-Doublet 6 uitgest. Horst I-Doublet 5 16-14 Tweede kl.: Doublet 7-Horst 4 15-15 Derde kl. A: Doublet 8-Horst 6 10-20 Derde kl. B: Doublet 9-Horst 5 23-7 Vrije lijn: 1. Hr. Bolwerk-C. Simons; 2. Hr v. Hooft-Houwen: 3. Mw. V.h. Reve- hr. Vaessen.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 17