PEEL EN MAAS Nieuwe aanpak omgekatte voertuigen Hans Reynders opent expositie in Rooyart BÜS k°GUrotesnaatnt-eHÖ 75%l fstraat Internetten voor senioren Steun de kinderen van Udavum Karangal in Cennai A *6 LENSSEN Peelspeurders zoekt leden en leiders Éoersballen in kijkcentrum en Hoender RESTANTEN COLLECTIE SPORl fila delers lflf|ll 1/7 SPOR1 St. Nicolaas- wandeltocht in Merselo PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Omroep Venray Autoteam politie Limburg-Noord waarschuwt autokoper linds begin van dit jaar is in de itieregio Limburg-Noord een [oteam bezig met de aanpak i voertuigcriminaliteit in dden- en Noord-Limburg. Een i de taken is het opsporen van rekatte auto's waarbij het n in samenwerking met diver- nstanties een bijzondere werk- ze hanteert die inmiddels al tot uitaten heeft geleid. Behalve opsporen van autodieven en :rs richt het team zich ook tot aaide doelgroepen zoals de entiële autokoper. Het kopen een auto bij een particulier r een aantrekkelijke prijs kan dure aankoop worden als kt dat de auto is omgekat. i Midden- en Noord-Limburg den jaarlijks circa 1150 tot 1200 rtuigen gestolen. Het merendeel eft personenauto's waarbij Opel Volkswagen boven aan de lijst an. Circa 25% van de in Midden- foord-Limburg gestolen auto's eigendom van buitenlanders, name Duitsers. Een auto die in politieregio Limburg-Noord is tolen staat binnen 2 uur na aan- e gesignaleerd in alle Schengen- den. Op deze manier kan er snel den ingegrepen. 0 tot 60% van alle gestolen voer- >en wordt teruggevonden. Vaak ze enkele dagen gebruikt en den vervolgens ergens - al of beschadigd of ontdaan van erdelen - gedumpt. Maar veel tolen voertuigen worden ook ruikt om om te katten. Ze wor- voorzien van een nieuwe valse ititeit door de bestaande num- s te vervalsen. Vaak wordt er een pie' gemaakt van een bestaande lie auto waardoor er dus twee 's met dezelfde nummers rond en. Ook zetten verdachten num- s uit wrakken om in gestolen rtuigen. Deze worden dan ter keuring aangeboden aan een keu ringsstation van de Rijksdienst voor het Wegverkeer (afgekort: RDW). Als de vervalsing niet wordt ontdekt zal er een kentekenbewijs worden afgegeven. BESCHERMING Het kopen van een omgekat voer tuig brengt nogal wat risico's met zich mee. Mogelijk is er sprake van heling als de koper weet of kon weten dat de auto van diefstal afkomstig is. De oorspronkelijke eigenaar van de gestolen auto kan daarnaast ook het voertuig terugvor deren. Indien de nieuwe eigenaar de auto (of een ander voertuig) heeft gekocht bij een erkend garagebedrijf dan geniet hij als particuliere koper de zogenaamde consumentenbe scherming, hij mag de auto behou den. In dat geval zal het garagebe drijf aansprakelijk worden gesteld voor de vaak door de verzekerings maatschappij van de oorspronkelij ke auto geleden schade. Als de auto wordt gekocht van een particulier bijvoorbeeld naar aanleiding van een dagbladadvertentie dan geniet men geen consumentenbescher ming. In de meeste gevallen zal de auto worden teruggegeven aan de oorspronkelijke eigenaar. Het geld alsmede de auto is men dus kwijt. Het goedkoper 'uit de krant kopen' is dan achteraf een dure aankoop gebleken waarbij geen garanties gel den. Landelijk werkt de politie volgens een bepaald model samen met de keuringsstations van het Centrum voor Voertuigtechniek (RDW) om omgekatte auto's op te sporen. Auto's die ter keuring worden aan geboden of in het kader van de APK door de RDW worden nagekeken, worden ook onderzocht op hun juis te identiteit. Zijn er bedenkingen dan volgt er geen goedkeuring maar zal een onderzoek door de politie volgen. Heeft het voertuig toch de juiste identiteit dan zal er alsnog een goedkeuring plaatsvinden. Is er iets aan de hand met het voertuig dan zal, de politie een nader onderzoek instellen en de auto in beslag nemen. Sinds januari van dit jaar heeft de politie Limburg-Noord bij 107 voertuigen een onderzoek inge steld. 58% Van deze .voertuigen bleek niet te kloppen omdat de iden titeit gewijzigd was (omgekat), identiteit was niet meer was vast te stellen of momenteel onderzocht wordt. Het Openbaar Ministerie in Roermond zal uiteindelijk beslissen wie een in beslag genomen voertuig zal terugkrijgen en of er een straf vervolging zal plaatsvinden. Indien noodzakelijk zullen ook alle gege vens worden verstrekt aan de belas tingdienst en aan het Verbond van Verzekeraars. De fiscus zal alsnog belasting heffen terwijl de verzeke ringsmaatschappij het voertuig zal terughalen dan wel de schade verha len op de aansprakelijke nieuwe eigenaar of de verkoper. In de regio Limburg-Noord werken het open baar ministerie, het Verbond van Verzekeraars, de belastingdienst/ douane, de Koninklijke Marechaus see, het centrum voor Voer tuigtechniek (RDW) en de politie hierbij nauw samen. Middels deze integrale aanpak gaan de genoemde instanties voor een succesvolle aan pak van voertuigcriminaliteit en met name het omkatten. Naast deze aan pak is het autoteam bezig met het in beeld brengen en strafrechtelijk aan pakken van autodieven en helers. Tevens gaat zij diefstalgevoelige plaatsen in kaart brengen waarna er in samenwerking met de basiseen heid en bijvoorbeeld een gemeente maatregelen kunnen worden getrof fen ter voorkoming van diefstallen. Denk hierbij aan een betere straat verlichting, het plaatsen van waar schuwingsborden of in samenwer king met de basiseenheid projectmatig het probleem aanpak ken. ADVIEZEN Een auto die in de politieregio Limburg-Noord is gestolen, staat binnen twee uur na aangifte gesig naleerd in alle Schengen-landen. Op deze manier kan er snel worden ingegrepen. Het snel signaleren is natuurlijk ook afhankelijk van het snel aangifte doen. Slachtoffers kunnen om die reden beter niet wachten tot de volgende ochtend als ze ontdekken dat hun auto 's nachts is gestolen. Ook oudere auto's wor den ontvreemd, ze zijn vaak niet voorzien van maatregelen tegen diefstal. Tevens zijn ze veelal niet all-risk verzekerd en wordt de eige naar bij diefstal financieel gezien zwaarder benadeeld. Het autoteam is van mening dat ook bij de oudere auto's anti-diefstal maatregelen, zoals een startonderbreker, lonend zijn. Deze investering weegt niet op tegen de financiële gevolgen van een autodiefstal als het voertuig niet all-risk verzekerd is. Het autoteam waarschuwt verhuurders van loods en en schuren die niet weten wat er in hun verhuurde ruimte allemaal gebeurt. Dit soort panden worden vaak gebruikt voor het omkatten of strippen van voertuigen. Verhuurders die niet weten dat er in hun schuur auto's worden omgekat, kunnen toch verantwoordelijk wor den gehouden indien er dergelijke activiteiten plaatsvinden in hun ruimte. In veel gevallen zijn er geen vergunningen afgegeven voor die werkzaamheden of vindt er bodem vervuiling plaats. Hierdoor kan ach teraf meer schade ontstaan dan het gewin aan huurpenningen. met een tot van de staatsloterij. Ij de trekking van 7 dec zit 3 miljoen 'ar we hebben ook loten voor oudejaar daar liggen massa's prijzen voor klaar. Sigarenhuis Jansen Grote markt 22 Venray de donderdagmiddag zijn nu nieuwe leden welkom. Het is nodig om lid te zijn van de :niging voor Ouderen Noord- t. De senioren beginnen om 10 uur met koersbal in wijkcen- i Den Hoender; uiterlijk om 0 stoppen zij. Het wijkcentrum liegen aan de St. Ursulastraat 2, Hoenderstraat. EEL EN MAAS n abonnement waard Tientallen kunstliefhebbers kwa men zondag een kijkje nemen bij de opening van de nieuwe expositie in galerie Rooyart in Venray. VERKOOP lóxètowl Autfrallayv W- MATINIQUE INWEAR PART TWO MAN PART TWO WOMAN HENRI BAKER CO ARTICLES COLLUMN CHER FASHION TURN OVER COREL B.C. jH yjulyHH i Hans Reynders maakt zich sterk voor de erkenning van keramische kunst als volwaardige kunstvorm. Beelhouwer Hans Reynders, die zich als medeorganisator van de exposi tie van Japanse keramiek in museum Van Bommel-Van Dam in Venlo afgelopen zomer, in het kader van het Ceramic Millennium Jaar, heeft laten kennen als pleitbezorger voor erkenning van keramische kunst als volwaardige kunstvorm, ging in zijn toespraak in op de relatie tussen keramische kunst en overige kun sten. In haar tweede expositie, die voortduurt tot en met 9 januari 2000, laat galerie Rooyart het werk van drie kunstenaars uit drie landen zien. Achiel Pouwels uit België Wladislaw Garnik uit Polen en Matthieu Gelissen uit Nederland. Galerie Rooyart is gelegen aan de Hulst 12 in Venray. •Zondag 28 november aanstaande is er weer een St. Nicolaaswandeltocht in Merselo. De afstanden zijn 5-10 en 20 km. Starttijden: 20 km van 09.0-12,00 uur; 10 en 5 km van 09.00-14.00 uur. Om 13.30 uur precies start St. Nicolaas met een heleboel zwarte pieten op de 5 km. Startplaats: zaal het Anker, Grootdorp 73, Merselo, tel. 0478-546217. Inschrijfgeld: ƒ4,- met medaille of cijfertje en met spe culaas; 2,50 zonder medaille maar wel met speculaas, Het inschrijfbu- reau sluit om 17.00 uur. DONDERDAG 25 NOVEMBER 1999 - NR. 47 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Internetten begint steeds meer ingeburgerd te raken en is voor heel veel mensen niet meer weg te den ken in het dagelijkse leven. Veel mensen met een computer zouden ook graag het internet 'op' willen, maar missen de basiskennis hier voor. Het Seniorenservicegilde Venray helpt al elke dinsdag aan 30- 35 dames en heren senioren op weg in de wirwar van Windows, Word en andere computerprogramma's. Vanaf begin januari start het servi- cegilde ook met een kennismaking met het internet. Elke dinsdagavond zal er van 20-21.30 uur de gelegen heid zijn vertrouwd te raken met het werken met het internet. Kreten als surfen, chatten, e-mailen en downlo aden worden onder leiding van een deskundige vertrouwde begrippen, zodat iedere deelnemer na verloop van tijd de foto's van de kleinkinde ren van het 'net' kan afhalen of doorsturen naar tante Miep in Australië. Plaats van handeling het Hobby- en Creativiteitencentrum aan de Prins Bemhardstraat 12A in Venray. Inlichtingen tel. 512139. Scoutinggroep De Peelspeur ders houdt zaterdag een informa tiemiddag over scouting voor ver standelijk en meervoudig gehandicapten. Met de Beertjes beschikt de scouting over een aparte groep voor verstandelijk en meervoudig gehandicapten tot zestien jaar. Omdat een deel van de jongeren te oud wordt maar graag wil blijven, start De Peelspeurders een nieuwe groep voor gehandicapten tot 24 jaar. De scouting zoekt voor beide groepen nog nieuwe leden en leiders. Belangstellen kunnen zaterdag vanaf 14.30 uur terecht in het clubgebouw aan de Oostsingel 41. Inlichtingen bij Johan Puwels (588814) en Roos Torna (512975). Er worden tal van activiteiten voor de leden van De Peelspeurders georganiseerd. In de afgelopen twee jaar heeft de stichting uw aandacht gevraagd voor de problemen van Udavum Karangal in Chennai, het vroegere Madras. Hier heeft Steven Vidyakar, zelf voortkomend uit armoedige omstandigheden in 15 jaar een orga nisatie opgebouwd, die met steun van bijdragen uit de bevolking, aan 1500 hulpbehoevende ouderen en kinderen onderdak en verzorging biedt. Het betreft hier terminale ouden van dagen, welke op straat worden aangetroffen, geestelijk gestoorden, verjaagde en mishan delde vrouwen, aidspatiënten en veel kinderen. Enige weken geleden heeft een dame uit ons dorp het Venray House geopend dat plaats biedt aan 85 geestelijk achter gebleven jongens. Dit is slechts een gedeelte van de ruim 400 kinderen die in Udavum Karangal zijn opgenomen. Hierover schrijft Vidyakar (Papa): 'Kinderen zijn een geschenk van God. Geen enkel kind wordt gebo ren als wees of van hulp verlatene. Het is de maatschappij die dit doet. Ieder kind is vol liefde, moét met liefde worden benaderd en heeft daar recht op. Mijn gedachten gaan uit naar Shanti'. 'Ik heb nooit geweten, dat de wereld zo unfair is, zei Shanti (14 jaar), die instortte toen ze hoorde dat zij, direct nadat zij was geboren, was gedumpt in een vuilnisbak, alleen omdat zij als gehandicapt meisje was geboren. Het is een feit dat Udavum Karangal zorgt voor 1500 inwonenden waaronder 400 kinderen. Zij hebben allemaal één ding gemeen: dat zij zijn verlaten, weggeworpen, niet erkend, gewei gerd en beroofd. Achter hun geluk stralende gezichten vol hoop is een verschrikkelijk verhaal verborgen. Kleine kinderen worden opgepikt uit vuilnisbakken, straatgoten, open bare toiletten, stations en andere afschuwelijke plekken. Sommigen waren slachtoffer van sexueel mis bruik, uitbuiting, bedelarij en som migen werden reeds op 5-jarige leeftijd al aan het werk gezet. Op Udavum Karangal waren zij alle maal welkom en leven samen in een eigen wereld. De meeste zouden niet meer leven als zij niet op tijd waren gered. Vandaag bestaan zij niet alleen, maar zij genieten van hun jeugd dank zij de tedere liefde, zorg en genegenheid die zij ontvangen en kunnen zij hopen op een goede toe komst. Nu hebben zij een tehuis, moeder, kameraadjes en alle essen tiële voorwaarden voor een gelukkig bestaan. Er zijn duizenden achtergestelde kinderen om ons heen en soms krijgt je een gevoel van hulpeloos heid. Maar toch is er hoop voor de kinderen.... En alleen u kunt deze hoop verschaffen. Kleine druppels vormen samen een oceaan. We kun nen niet de gehele wereld verande ren, maar in elk geval wel van de kinderen in Udavum karangal'. Zo schrijft Vidyakar. Laten we dit beseffen wanneer we denken aan sinterklaas- en kerstcadeau's. U kunt de opvoeding van een kind sponsoren voor 120 gulden per jaar. Het krijgt hiervoor kleding, comple te set boeken en schriften, schoenen en onderwijs tot en met groep 8 inde zojuist geopende, voor de derde keer, uitgebreide school, waar naast de 400 eigen kinderen eveneens 400 kinderen uit omliggende dorpjes les krijgen. Uw sponsoring is verreken baar met de inkomstenbelasting. Een foto van het te sponsoren kind en een korte beschrijving, alsmede verdere inlichtingen omtrent ons werk, ontvangt u van het secretariaat van de Stichting Ontwikkelingshulp Derde Wereldlanden, secr. Bergkwartier 29, 5801 PT Venray, tel. 0478-585783. Bankrekening: ABN AMRO bank, Julianasingel nr. 'n wandeling dur 't Rooise land Donderdag 25 november, in onze 194ste Wandeling dur 't Rooise Land gaan we eerst terug naar Dalland in Merselo waar Hans Pikkemaat aan de hand van een grondboring, vertelt over de samen stelling van de eslaag. Daarna fiet sen we verder door Merselo naar Weverslo, een gebied dat er voor de ruilverkaveling heel anders uitzag. We stoppen bij de restanten elzen- broekbos die hier nog aanwezig zijn en gaan het bos in om te kijken wat hier allemaal te zien is. In de tweede helft van het pro gramma is er weer een Venrods Ketierke. Donderdag 19.00 - 20.00 uur, her haling maandag 18.00 - 19.00 uur. "Waar zijn de Troubadours gebleven" Op 25 november zal Willy Schobben te gast zijn naar aanlei ding van zijn nieuwste CD "The Voice of the Trumpet" die op 29 oktober gepresenteerd werd. Willy Schobben wist in de zestiger jaren reeds een gouden plaat in de wacht te slepen met "Mexico". Hij is onderscheiden met maar liefst 15 gouden trompetten. Onvermoeid en bruisend van energie maakte hij met zijn 84 jaar een CD helemaal naar zijn wen sen en inzichten. Gèr Gedoan" en "Waar zijn de Troubadours gebleven" Op 16 december zullen de pro gramma' Gér Gedoan en "Waar zijn de Troubadours gebleven?" te gast zijn in de Evenaar aan de Merseloseweg. Het programma is om meerdere redenen uniek te noemen Ben Verdellen (Venlo) en Anja Bovendeaard (Sittard) zullen met gitaarbegeleiding van Pieter Bartels een speciaal Kerstprogramma ten gehore brengen. Behalve kerstlied jes in het Limburg zullen zowel Ben als Anja uit hun repertoire een keuze maken van die liedjes, die zij nor maal gesproken haast nooit kunnen "brengen" omdat deze een echt luisterpubliek vragen. Twee Limburgse artiesten die hun liedjes brengen met uitsluitend een acousti- sche begeleiding is werkelijk uniek te noemen. Na afloop is er de moge lijkheid met zowel met Ben als met Anja na te praten over de optredens. Het programma wordt behalve in Venray ook in Geleen, Horst en Venlo gebracht. Als deze tour slaagt zal deze in het volgend jaar een vervolg krijgen. Gezien de kosten die er met deze kersttour gemoeid zijn, wordt er een entreeprijs gevraagd van ƒ12,50 per persoon. Reserveren kan via de Evenaar tel: 0478-510036 en Omroep Venray. Programmering Maandag t/m Vrijdag Maandag 15.00 - 17.00 uur Non stop muziek; 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal; 18.00 - 19.00 uur Wandeling dur t' rooise land (herh.); 19.00 - 20.00 uur Venrodse Hutpot; .20.00 - 21.00 uur Peelgrass; Dinsdag 15.00 - 17.00 uur Non stop muziek; 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal; 18.00 - 19.00 uur Praatcafe Rond de tafel (herh.); 19.00 - 20.00 uurHitjungle; 20.00 - 21.00 uur Timeswitch Woensdag 15.00 - 17.00 uur Non stop muziek; 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal; 18.00 - 19.00 uur Horizon: 19.00 - 21.00 uur ver- zoekplatenprogramma Donderdag 15.00 - 17.00 uur Non stop muziek; 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal; 18.00 - 19.00 uur Peelgrass; 19.00 - 20.00 uur Een wandeling dur 't rooise land; 20.00 - 21.00 uur Gér Gedoan; 21.00 - 22.00 uur Waar zijn de Troubadours gebleven? Vrijdag 15.00 - 17.00 uur Non stop muziek; 17.00 - 18.00 uur Lokaal Centraal; 18.00 - 19.00 uur Non stop muziek Jazz uur Vrouwen op weg naar 2000; 19.00 - 20.00 uur Rock 'n roll all flavours; 20.00 - 23.00 uur Heartbeat FM; Adres Omroep Venray Langeweg 92, Postbus 91, 5800 AB Venray, Telefoon 0478- 512362. fax 0478- 513656, Kabel 87.5 Mhz. Ether 90.2, E- mail: omroep.ven ray® lokaal.net Http://www.Iokaal.net/omroep.ven- ray PEEL EN MAAS '11 abonnement waard Opj KEUKENINRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum

Peel en Maas | 1999 | | pagina 21