Turning Technic ontvangt ISO-9002 certificaat Provincie Limburg: 7 ton voor bedrijfsverplaatsing Open dag fokzeugenbedrijf vi\e\eïs f y Venray: 1,2 miljoen voor snelwegen Brandweerlieden in het zonnetje gezet Piet Peeters 50 jaar muzikant Fraude uitkeringen voorkomen Blij met een Ei wint Pluimvee Award Jaarverslag: Extra werkdruk röntgenafdeling IPEEL EN MAAS 1EZORGEN? wr LOVmist raads vergadering Info-avond over aspecten Down Syndroom Vacaturebank vrijwilligers- centrale Wijkplatform Venray Centrum Omroep Venray Nellissen moet weer vertrekken Oostrummer benoemd tot chef basiseenheid Meerlo prijswinnaar zwerfvuil actie scholen Oud papier EEL EN MAAS donderdag 18 november 1999 - Pagina 9 Het landelijk tekort aan bevoeg- le radiodiagnostisch laboranten sgoed merkbaar op de röntgen- fdeling van het Venrayse zieken- iuis. Dit leidde in 1998 tot extra nerkdruk. De hoge werkdruk als evolg van de renovatie hield aan lij de Technische Dienst, mede oor de aansluitende verbouwin- in op de fysiotherapie-afdeling n de realisatie van de nieuwe loliklinieken oogheelkunde. Dit taat te lezen in het jaarverslag 198 van de stichting jekenhuizen Noord-Limburg. Er werden in 1998 door de zie kenhuismedewerkers in totaal 19 meldingen gedaan van ongevallen, bijna ongevallen en gevaarlijke situ aties met daarnaast 50 meldingen van prikongelukken. In Venray waren vier meldingen. Verder kwa men 50 meldingen van prikongeluk ken binnen bij de bedrijfsarts. Voornaamste oorzaken waren: prik ken aan gebruikte naalden en snij den/prikken aan scherpe instrumen ten. INCIDENTEN Er werden in Venray 146 meldin gen,van incidenten in de patiënten zorg ontvangen, 19 minder dan vorig jaar. Het aantal medicijnfou- ten nam met twee af ten opzichte van 1997. Bij 30 meldingen gaat het om onvolkomenheden in de infor matiestroom tussen zorgverleners, 24 minder dan in 1997. Er waren 43 meldingen van valongelukken, twee minder dan in 1997. In totaal werden 19 klachten inge diend bij de klachtencommissie, rechtstreeks, via het Patiënten servicebureau of via de Raad van Bestuur. Het aantal klachten is de laatste drie jaren stabiel gebleven. De klachten waarover een uitspraak werd gedaan, steeg echter van 12 in 1997 naar 25 in 1998. In 1998 was het aantal ingediende klachten gelijk aan dat van 1997. Wel viel op, dat de complexiteit van de ingedien de gevallen toenam. In tegenstelling tot de klachtencommissie geeft de klachtenfunctionaris van het patiën tenservicebureau (PSB) geen oor deel of een klacht gegrond of onge grond is. In Venray werden in 1998 bij het PSB 222 klachten ingediend. Het aantal behandeltechnische klachten nam met 11 af, terwijl de relationele klachten met 14 toena- Wil jij of andere bladen zoals fcrens en Maas,Zondagskranl E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Commissielid Lemmens (fractie Van de Vorle) verbaasde zich in de commissie Algemene Zaken over net: feit dat de Lokale Omroep Venray (LOV) een dag eerder ver stek had laten gaan bij de gemeen teraadsvergadering. Normaal gesproken verzorgt de LOV via de aciio een live-uitzending van de aadsvergadering. De verbazing vatftemmens werd door burge meester Waals gedeeld. Waals: "Ik zie ze weleens zitten en dan denk ik 'wal:doen ze hier'. En nu waren er niet." De burgemeester doel- ie daarmee op liet feit dat op pwuste dag de beantwoording tan de algemene beschouwingen de agenda stond, LOV-hoofd- lacteur Cees Mattlüjssen zei isgevraagd: "We waren er wel, aar we liebben er inderdaad men radiouitzending aan gewijd, Ve hadden dinsdagavond name lijk een livearriest in de studio. "M was al lang geleden afgespro ten." Matthijssen wees verder op Ie beperkingen die de lokale omroep kentf "Helaas beschikken We niet over dubbele apparatuur. We stonden dus voor de keuze. Overigens hebben we een dag later in de nieuwsuitzending uit gebreid aandacht besteed aan de algemene beschouwingen." Slathijssen verzekerde dat in a&cember dc LOV weer van de partij is tijdens de raadsvergade ring. de Op 24 november a.s. organiseert ile kern Noord-Limburg van de 27 Stichting Down's Syndroom een informatie-avond over de verschil lende medische aspecten van het Syndroom van Down. De kinderart sen dr. Haagen, verbonden aan het St. Maarten s Gasthuis te Venlo, en dr, van der Wouwe, verbonden aan het SDS- team in Apeldoorn, zullen informa tie geven over groei, stofwisseling, hormonen, allergieën, immuun- stoornissen e.d De bijeenkomst vindt plaats in basisschool Coninxhof, Goudsmitstraat 9 te Venray. De aan vang is 20.00 uur en de kosten bedragen 7,50 p.p. Belangstellenden kunnen zich mel den bij Marianne Claessens, tel. 0478-541674) of Gerry Op 't Veld, tel. 0478-589181. Vijfduizend gulden voor 't Freulekeshuus Venray is weer een ISO-gecerti- ficeerd bedrijf rijker: Turning Technic, gevestigd op bedrijven terrein De Hulst in Oostrum. Op vrijdag 12 november reikte de heer drs. Jan Houba, wethouder Financiën en Economische Zaken van de gemeente Venray, het ISO- certificaat officieel uit aan de heer Geert Kupers, directeur van Turning Technic. De overhandi ging van het ISO-certificaat was het hoogtepunt van een zeer geslaagde open dag die door zo'n 150 relaties, opdrachtgevers en toeleveranciers van het fijnmec- hanisch bedrijf bezocht werd. In zijn toespraak prees wethouder Houba het team van Turning Technic: "De metaalindustrie is in Venray vanouds sterk vertegen woordigd en het gemeentebestuur wil dat graag zo houden, zeker als het gaat om bedrijven als Turnic Technic, die veel werk maken van productvernieuwing en marktver- breding. Het aantal metaalbedrijven in Venray dat het ISO-certificaat heeft, is echter op de vingers van één hand te tellen. Bovendien gaat het daarbij met name om de 'grote jongens' in de gemeente. Dat maakt de ISO-certificering van een relatief klein bedrijf als Turning Technic extra bijzonder. Pet af dus voor Geert Kupers en zijn mensen." GOED DOEL Turning Technic is ook een bedrijf dat zich betrokken voelt bij de loka le gemeenschap en graag een bijdra ge wil leveren aan de bevordering van het plaatselijke leefgemeen schap. Turning Technic had de rela ties die voor de officiële uitreiiking van het ISO-certificaat waren uitge nodigd, daarom gevraagd om geen cadeaus mee te nemen, maar in plaats daarvan een bedrag over te Piet Kienhuis ontvangt namens 't Freulekeshuus een cheque van 5000 gul den van de Turning Technic directie. maken voor een goed doel: het Geschied- en Oudheidkundig Museum 't Freulekeshuus in Venray. Aan dit verzoek werd door vele relaties voldaan en zo kon Geert Kupers tijdens de open dag een cheque ter waarde van 5000 gulden overhandigen aan de heer Piet Kienhuis, voorzitter van het bestuur van 't Freulekeshuus. MACHINEPARK Turning Technic ging begin 1995 van start en groeide in enkele jaren uit tot een all-round fijnmechanisch bedrijf met een tiental zeer gekwali ficeerde medewerkers. Naar ver wachting zal dit personeelsbestand binnen nu en één jaar gegroeid zijn tot zo'n vijftien medewerkers. Turning Technic beschikt over een zeer geavanceerde machinep ark, volledig CNC-gestuurd, waar mee zelfs de meest complexe meta len en metaallegeringen perfect bewerkt kunnen worden. Daardoor is het bedrijf in staat om werk te verrichten voor industrieën, waarin zeer strenge kwaliteitseisen gelden, zoals de vliegtuigindustrie. Turning Technic wil in de komen de jaren verder doorgroeien en nieu we marktsegmenten gaan bewerken, met name doelgroepen die hoge kwaliteitseisen stellen, zoals de medische industrie en de levensmid delenindustrie. Kwalitatief hoog staand werk leveren, is immers het specialisme van Turning Technic. Daaraan dankt het bedrijf zijn goede reputatie en zijn groeiende klanten kring. Hermus kan weg van 'Antoniusveld' Het Literair Café Venray-Regio is 3 zoek naar een man/vrouw die regelmatig het rondbrengen/bezor gen van folders, affiches en persbe richten naar onder meer de Schouwburg Venray, VVV/ANWB- jkantoor boekhandels, middelbare scholen en enkele café's op zich [neemt. De werkzaamheden vinden plaats in Venray. Eisen: een enthousiaste en repre sentatieve man/vrouw met goede contactuele eigenschapen. De werk- ■l/J hjden zijn in overleg. Meer informatei: Vrij will igers- centrale, Merseloseweg 59, 5800 GA Venray, tel. 0478-516995. Met een bijdrage van ƒ700.000,- steunt de provincie Limburg de plannen van de gemeente Venray om een bedrijf te verplaatsen uit het Antoniusveld. Daardoor krijgt Venray meer mogelijkheden voor woningbouw op die plaats. Het gaat hierbij om het bedrijf Hermus b.v., een fabriek van plaatwerkproducten en -onderde len. Hermus maakt deel uit van de Van Geel Groep in Boxtel. De ver plaatsing voorkomt verwachte problemen tussen het bedrijf en de woonfunctie die de omgeving moet krijgen. Hermus is geconfronteerd met de plannen van de gemeente Venray om het Antoniusveld tot woonge bied te ontwikkelen. Het gaat daar bij om een van de laatste attractieve mogelijkheden van Venray om bin nen haar grenzen woningbouw te realiseren. Deze voornemens door kruisen echter een aantal uitbrei dingsplannen van Hermus. Het bedrijf gaat er van uit, dat het toe passen van enkele nieuwe technolo gieën een uitbreiding en aanpassing van de activiteiten nodig maakt. Hoewel het ontwerp-bestemmings- plan enige ruimte laat voor uitbrei ding van de fabriek, verwachten zowel Hermus als de gemeente Venray en de Provincie Limburg, dat daardoor op langere termijn pro blemen zullen ontstaan, bijvoor beeld op het gebied van milieunor men. Een verplaatsing naar het industriegebied Smakterheide lost dit probleem op. Eerder al heeft de gemeente Venray een toezegging gedaan van 1.1 miljoen gulden voor deze bedrijfsverplaatsing. Daar doet de Provincie nu dus 7 ton bij. Het bedrijf moet de resterende kosten zelf betalen. Bij Hermus werken ruim 80 mensen. Op zaterdag 20 november aan staande houdt de familie Claessens uit Leunen open dag, op hun uitgebreid en gemoderni seerd fokzeugenbedrijf. Ze nodi gen collega-varkenshouders en verder iedereen die geïnteresseerd is uit, om een kijkje te komen nemen in hun nieuw bedrijf. In het bedrijf worden 1000 zeugen in grote groepen gehouden, die hun portie voer kunnen ophalen in com putergestuurde voerstations. Op deze manier wordt de hoeveelheid voer afgestemd op de individuele zeug. Alle zeugen en biggen op het bedrijf krijgen brijvoedering. Bijproducten ren restproducten uit de voedingsmiddelenindustrie wor den hier verwerkt tot een hoogwaar dig varkensvoeder. Deze producten hoeven dus niet gestort te worden, wat goed is voor het milieu. Ook voor een diervriendelijk leef klimaat is gezorgd. Allereerst zijn de vloeren in de kraam- en biggen- afdeling van kunststof. Daarnaast hebben de gespeende biggen meer bewegingsvrijheid omdat ze in grote groepen worden gehouden. Tevens zorgt een nieuw ventilatiesysteem ervoor dat de verse lucht direct bij de neus van de zeug komt. Ook is er aandacht voor hel milieu, door het gebruik van 'luchtwassers', die de afgewerkt lucht van het varkensbe drijf zuiveren. De ammoniak-uit- stoot wordt op deze manier terugge bracht met 95%. Tevens wordt de stof en de geur uit de afgewerkt lucht gefilterd. Verder heeft het bedrijf ook energiebesparende maat regelen genomen door het gehele gebouw optimaal te isoleren. Door het gebruik van kunststof inrichting wordt het reinigen vergemakkelijkt en het waterverbruik verminderd. Benieuwd? Kom dan een kijkje nemen, op 'zaterdag 20 november van 10.00-16.00 uur. Het varkensbe drijf van de familie Claessens is gelegen aan de Scheiweg nr. 7. Vanwege te weinig parkeergelegen heid adviseren we u de auto te par keren bij De Steeg te Leunen. Van hieruit rijden op elk moment gratis bussen naar en van het bedrijf. Donderdag 25 november aan staande vindt de oprichtingsverga dering plaats van het Wijkplatform Venray Centrum. Aanvang 20.00 uur in Den Engel. Burgemeester Waals zal hierbij aanwezig zijn om het officiële startsein te geven. Eenieder die in het centrum woont of werkt is van harte welkom om kennis te maken met het Wijkplatform, waartoe men als cen- trumbewoner behoort. Al eerder viel, als het goed is bij iedereen een persoonlijke uitnodiging in de bus om naar deze feestelijke bijeen komst te komen. Ter plekke zal er de mogelijkheid bestaan om uitge breid te praten over het centrum met diverse werkgroepen zoals die naar aanleiding van de enquête van mei zijn gestart. Ook kan men kenbaar maken of men zelf actief deel wil gaan nemen binnen het Wijkplatform. Ronde Tafel Team Het gonst in Venray van de geruchten over de toekomst van het ziekenhuis. De onzekerheid bij het personeel van het ziekenhuis en bij de bewoners van de regio Venray, die gebruik maken of kunnen maken van de ziekenhuisdiensten, maken zich zorgen. Wat gaat er gebeuren. De burgemeester van Venray heeft onlangs gezegd: het ziekenhuis in Venray wordt niet gesloten, maar tochonzekerheid. Wat gaat er dan wel gebeuren? Het Elisabethziekenhuis in Venray is onderdeel van het fusieziekenhuis voor Noord-Limburg; hierbij hoort ook het Maartensgasthuis in Tegelen/Venlo. Er zijn tekorten en men wil bezuinigen en men praat over concentratie van bepaalde medische functies naar Venlo. Men denkt aan gyneacologie, kinderge neeskunde en grote apparaten en de minder omvangrijke voorzieningen in Venray. Wat heeft dit voor gevolgen? Patiënten zullen mogelijk andere keuzes gaan maken, voor andere ziekenhuizen in de regio. Naast de patiënten speelt ook de familie een grote rol. Welk ziekenhuis is voor de bezoekers het eenvoudigst te bereiken? Hierover en over andere kanten gaat het ronde tafel team pra ten. Zondag 21 november vban 12.00- 13.00 uur, dinsdag 23 november herhaling van 18.00-19.00 uur. Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Venraynaar Cor Nellissen moest op verzoek van burgemeester Waals voor aanvang van de com missie Algemene Zaken (AZ) opnieuw het gemeentehuis ve.-ri ten. Nellissen, die al jaren met de gemeente in de clinche ligt over Be vérkoop van zijn grond aan de Stationsweg, wilde in de commis sie het woord voeren. In de voor gaande twee commissievergade ringen AZ was hij ook al als inspreker aanwezig geweesL Deze keer wenste Waals hem echter niet het woord te geven. Bij de vorige gelegenheid werd Nellissen met zachte hand door de politie uit het gebouw verwijderd. Zover wilde Waals het deze keer niet laten komen en hij verzocht Venraynaar Nellissen nog voor hef begin van de vergadering het gemeentehuis te verlaten. Waals zei desgevraagd dat hij in een brief aan Nellissen laat weten niet meer met hem in V^gesprëk te willen gaan. De 38-jarige Oostrummer John Geraedts is per 1 december 1999 benoemd tot politiechef van de basiseenheid Arcen Velden/Venlo Oost van de regiopolitie Limburg- Noord. Momenteel is hij werkzaam als operationeel coördinator/project leider bij de politiebasiseenheid Venray. Inspecteur Geraeds fungeerde eer der dit jaar als waarnemend chef van de basiseenheid Venray. Daarvoor was hij ondermeer werk zaam als operationeel chef bij de basiseenheid Gennep en was hij Postcommandant te Meerlo- Wanssum. Leerlingen van de Basisschool Megelsheim uit Meerlo hebben de prijs gewonnen van de Actie Zwerfvuil van Waterschap Peel en Maasvallei. Van de zeven deelne mende scholen zijn de scholieren uit Meerlo het meest gemotiveerd te werk gegaan bij het opruimen van zwerfvuil. Daarom krijgt de school dinsdag 23 november uit handen van voorzitter Comelissen van het waterschap een geldbedrag van ƒ1000,-. De leerlingen uit Meerlo hebben afval verzameld langs de oevers van de Grote Molenbeek. Waterschap Peel en Maasvallei wilde met de actie, die in de maan den oktober en november plaats vond, het milieubewustzijn van de scholieren vergroten en de jeugd meer betrekken bij het werk van het waterschap. Behalve de school uit Meerlo hebben leerlingen van scho len uit Swalmen, Venlo, Blerick. Haelen en Gennep meegedaan aan de Actie Zwerfvuil. Bij het bepalen van de prijswin naar is vooral gekeken naar de sfeer, motivatie en inzet tijdens de dag. De hoeveelheid ingezameld afval was van minder belang. De 72 leerlingen uit Meerlo verzamelden in een mid dag in totaal 25 vuilniszakken afval. De inhoud van de zakken bestond onder meer uit lege blikjes, plastic flessen, een oude fiets, pallets en een matras. DE WIEEN, MOLENKLEF, VLAKWATER Iedere laatste woensdag van de maand haalt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in de buurtschappen De Wieën, Molenklef en Vlakwater e.o. De bewoners van de straten Zandakker, Schutsboom, Vendel, Groenewoltsepad, Kruisstraat, St. Franciscuslaan, St. Antoniusstraat, Paterslaan en de straten in Molenklef, Vlakwater, omgeving Werckenslaan, Aan den Dril e.o., worden verzocht om op woensdag 24 november om uiterlijk 18.30 uur oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Ook bestaat iedere zaterdag van 09.00 tot 14.00 uur de gelegenheid om oud papier gebundeld of in dozen, te deponeren in de papier container van AV Venray-Regio die is geplaats aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Nadere informatie, tel. 583529 of 582842. De gemeente Venray 'dient' 1,2 miljoen gulden uit te trekken voor de versnelde aanleg van de snel wegen A73-Zuid (Venlo- Maasbracht) en A74 (Venlo- Duitsland). Dat maakte wethouder Houba (Financiën) maandagavond tijdens de com missievergadering bekend. Voor een versnelde aanleg van de autowegen is 25 miljoen gulden nodig, waarvan Venlo 15 miljoen gulden betaalt. De overige Noord- Limburgse gemeenten is gevraagd samen de resterende 10 miljoen bij een te brengen. De bijdrage per gemeente wordt becijferd, zo is het voorstel, naar zowel draagkracht (grootte en aantal inwoners) als het profijt (afstand) dat elke gemeente van de rijkswegen heeft. Voor Venray betekent dat 1,2 miljoen gul den. "Het traject loopt nog binnen het gewest, maar van Venray wordt een bijdrage verwacht van 1,2 mil joen gulden. In de volgende raads vergadering zal dit onderwerp aan de orde komen en zullen we keuzes moeten maken", vertelde wethouder Houba. Tijdens de jaarlijkse feestavond van de brandweer in De Witte Hoeve werden weer de nodige diploma's uitgereikt en bevorderin gen bekendgemaakt. De volgende diploma's werdén uitgereikt: brandwacht, Peter Achten (tevens bevordering); brand wacht le klasse, Bart Cox, Medard Winants (beiden ook bevorderd), Juan van Helden, Jan Willems; hoofdbrandwacht, Juan van Helden, Paul Pluijm en Jan Willems (allen bevorderd); pompbediener, Peter Thijssen en Ruud van der Veen en instructeur, Peter Peeters. Onderscheidingen waren er voor: Frank Cremers en Pieter-Willem Jenneskens, vrijwilligersmedaille voor tien jaar vrijwillige brandweer dienst; Jan Bouten, Ton Cremers en Paul Schmeitz, vrijwilligersjaarte- ken en bronzen gesp met oorkonde van de NVBC voor 20 jaar brand weerdienst. Chris van Rooij, Leo Troisfontaine en Geert Verdonschot, zilveren brandweerkruis van de KNBV/NVBC en voor beide laat- sten het vrijwilligersjaarteken voor 25 jaar vrijwillige brandweerdienst. Van Jan Bouten en Gerrit Leemeijer werd na respectievelijk 20 en 26 jaar brandweerdienst afscheid geno- In zaal De Linde in Oirlo werd fanfare Ons Genoegen afgelopen weekeinde tijdens een receptie in het zonnetje gezet vanwege het behalen van de eerste prijs op het bondsconcours in Venlo. Daarnaast werden drie leden van de muziek vereniging gehuldigd. Piet Drabbels, muzikant bij de fanfare, en Selm Nelissem, tamboer, vanwe ge hun 25-jarig lidmaatschap van Ons Genoegen. Veel bewondering was er voor een verenigingsman in hart en nieren: Piet Peeters. Die werd in het zonnetje gezet vanwege zijn 50-jarig jubileum. Piet begon als muzikant - toen nog fanfare - Sint Catharina in Leunen. Na zijn verhuizing naar Oirlo sloot hij zich aan bij fanfare Ons Genoegen. Daar heeft hij het hele saxofoonregister doorlopen, van de sopraansaxofoon tot de baritonsaxo foon. Daarnaast is Piet jarenlang actief geweest bij de leerlingenop leiding van de fanfare. Begin 2000 verschijnt een nota waarin een aanzet wordt gegeven tot een integraal fraudebeleid op regionaal niveau, zo valt in het beleidsplan 2000 van de afdeling Sociale Zaken van de gemeente Venray te lezen. Gestreefd wordt naar meer aandacht voor fraude. Voorkomen moet worden dat er bijstand verstrekt wordt aan mensen die er feitelijk geen recht op hebben. Uit onderzoek (1996) bleek dat er veel meer misbruik gemaakt werd van de sociale uit keringen dan voorheen gedacht werd. Om een en andêr te verwezenlij ken zal de functie van de sociale recherche veranderen. In dienst van de gemeente Venray zijn twee soci aal rechercheurs die op basis van gemaakte samenwerkingsovereen komsten voor de gehele regio wer ken. Ondanks de preventie is onder zoek en opsporing van fraude noodzakelijk. In 1998 zijn 176 onderzoeken door de sociale recher che uitgevoerd. Er werden 69 boetes uitgedeeld en van 18 personen werd de uitkering beëindigd. Het totale fraudebedrag was in 1998 181.365 gulden. Limburgse Stichting vecht voor sector De Limburgse Stichting Blij met een Ei heeft de Pluimvee Award 1999 gewonnen. De prijs, een initiatief van de Productschappen Vee, Vlees en Eieren (PVE), werd woensdag tij dens de Internationale Vakbeurs Intensieve Veehouderij (VIV) in Utrecht uitgereikt door PVE- voorzitter Rob Tazelaar. Hij was vol lof over de wijze waarop de stichting zich inzet voor de pluim veesector en memoreerde daarbij een beroemde uitspraak van J F Kennedy. 'Die zei ooit: vraag niet wat uw land voor kan doen, maar vraag wat voor uw land kan doen. Met die insteek werkt de stichting met hart en ziel voor de sector', aldus Tazelaar. De prijs is bedoeld voor personen of organisaties die een bijzondere betekenis hebben voor de Nederlandse pluimveesector en bestaat uit een geldbedrag van vijf duizend gulden, een sculptuur van een haan en een beeldje van een kip. Het bestuur van Blij met een Ei was zeer verguld met de prijs, zeker omdat de jury unaniem was in de voordracht van deze Limburgse stichting. Voorzitter Carola Smits bedankte daarbij ook nadrukkelijk de Limburgse pluimveehouders. 'Zij hebben er immers ook voor gezorgd dat er weer een betere vorm van communicatie is ontstaan met de consument. En dat is van het aller grootste belang. Want mensen zitten met heel veel vragen over de her komst en productiewijze van agrari sche producten. Door die vragen te beantwoorden, ontstaat er weer ver trouwen'. Goodwill kweken De Stichting Blij met een Ei is in 1997 opgericht door een groep Noord-Limburgse pluimveehou ders. Via allerlei pr-activiteiten zoals presentaties op beurzen en streekmarkten. open dagen op pluimveebedrijven en acties op scholen probeert de stichting good will te kweken voor de sector. Bovendien heeft Blij met een Ei ene zeer informatieve site (www.blijme- teenei.nl waar bezoekers onder meer een virtueel kijkje kunnen nemen bijeen bedrijf met kooihuis- vesting en bij een scharrel bedrijf. Mensen kunnen zo zelf een objec tieve vergelijking maken tussen die systemen. Het doel van de stichting is in eer ste instantie het contact te herstellen tussen producent en consument zofat mensen niet puur op basis van emoties een standpunt innemen over de sector, maar op basis van feitelij ke informatie een mening kunnen vormen. Uiteindelijk doel is maat: schappelijk draagvlak te creëren voor een duurzame, economisch sterke legpluimveesector. De Stichting is hard bezig de activi teiten uit te breiden over het hele land. Daarom was Blij met een Ei de afgelopen week ook met een stand aanwezig op de internationale veehouderijvakbeurs. De belang stelling voor de stichting bleek groot. 'Vele mensen hebben onze stand bezocht'. De bedoeling is om voort te borduren op het beproefde regionale concept van Blij met eetl Ei. Per regio komt er een stichting met een eigen bestuur. Vervolgens organiseren die verschillende stichtingen samen met individuele pluimveehouders activiteiten in het eigen gebied. Zo is het ook mogelijk om in stedelijke gebieden actief te zijn. Dat is, zeker gezien het zeer consumentgerichte karakter van Blij met een Ei, van groot belang. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9