felloe/ c Het Venster te zien in Odapark Venray het Derde Tour of Taste Junior Kame Nieuwe expositie in galerie Rooyart CZ is er voor de zelfstandig ondernemer Aostrum 2000 Eerste wereldfestival in Venray Gemeentelijk Muziektoernooi afd. Drumbands Diefstal Harley Duvels in de Peel Cursus Crowley Tarot Amnesty International Bob met Toots in de tobbe Rock met Nanaray in e Bonte Koe iïndermarkt n Castenray Extreem cabaret 'Klaas van der Eerden' dè specialist voor tegels, sanitair en tegelwerken! Orange concerteert in Gryphus i 1 Heeft u een verklaring van de belastingdienst ontvangen? LEN MAAS donderdag 18 november 1999 - Pagina 3 Op 26, 28 en 30 december 1999 en 2 januari 2000 wordt de Aostrumse Revue opgevoerd in de sporthal van de TBS aan de Wanssumseweg in Oostrum. De kaartjes voor deze revue 'Aostrum speuls nor 2000' zijn op zondag 28 november te koop vanaf 11.00 tot 14.00 uur in 't Allemanscafé en café de Karklingel. Daarna zijn ze even eens te koop bij slagerij Biermann, Brood- en Banket Herman Verheijen en de Provers. In De Witte Hoeve staat zondag 28 november voor de eerste keer een wereldfestival op het program ma. De dag begint om 15.00 uur en de entree is gratis. Het festival is een samenwerking tussen stichting Spoculam, De Evenaar en .De Witte Hoeve. Op het programma staan artiesten van verschillende nationa liteiten en stijlen. Verder is er een internationale markt en presenteren zich ideële organisaties. Op het programma staan verschil lende bands zoals Ngoma, Traction Avant, Altai Hangai en Grupo Melao. Verder is er een workshop Djembe en een optreden van de Spaanse dansgroep uit Venray. Voor de kinderen treedt enkele keren een Moluks kindertheater op, waarbij traditionele poppen een hoofdrol vertolken. Onder auspiciën van de Gemeentelijke Muziekfederatie werd jl. Zaterdag het derde en tevens laatste gedeelte van het muziektoernooi gehouden. De orga nisatie was in handen van MMSK St. Petrus Banden. In hun clublokaal in de Opmaat traden vijf drumbands op om hun kunnen te laten horen aan jury en publiek. Twee drum bands moesten zich op het allerlaat ste moment terugtrekken i.v.m. interne problemen. Dit waren drum band St. Oda uit Merselo en Euterpe uit Venray. De uitslagen waren als volgt:db de Peelklank Ysselsteyn, ruim vol doende; db St. Catharina Leunen Veulen Heide: ruim voldoende tot goed; db Ons Genoegen Oirlo: vol doende; MMSK St. Petrus Banden: goed; db Sub Matris Tutela Oostrum: goed tot zeer goed. Vrijdagavond omstreeks 18.15 uur meldde de 33-jarige in Blitterswijck wonende eigenaar van een Harley Davidson dat zijn voer tuig gestolen was. De motor stond geparkeerd op het Henseniusplein en heeft een geschatte waarde van 25.000 gulden. PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Vanwege het grote succes in de voorafgaande jaren zal de Junior Kamer Venray op donderdag 25 november voor het derde opeenvol gende jaar weer een 'Tour of Taste' organiseren. Voor de deelnemers die met name afkomstig zijn uit de ondernemerswereld in Venray en omstreken is dit een unieke kans om naast lekker eten ook hun sociaal en zakelijk netwerk te onderhouden en uit te breiden. Het programma van de Tour of Taste is ook dit jaar weer een verrassing. Wel is bekend dat Geert Bakens van restaurant De Kooy uit Wanssum, René Brienen van restaurant Onder de Boompjes uit Overloon en Eric en Chantal Arts van restaurant Kasteel Ooijen te Broekhuizenvorst hun medewerking zullen verlenen. Een culinair treffen van hoogstaande kwaliteit is daar mee reeds gegarandeerd, zodat de deelnemers zonder twijfel een geslaagde avond tegemoet kunnen zien. Was vorig jaar de rit tussen de restaurants in een originele Engels dubbeldekkersbus kenmerkend, ook dit jaar zal weer een extra invulling gegeven worden die ervoor zorgt dat ook deze Tour of Taste onverge telijk wordt. De Tour of Taste is de laatste acti viteit die de Junior Kamer Venray organiseert in dit zeer bewogen jaar. Eerder dit jaar heeft de Junior Kamer Venray haar oprichtingspro ject voltooid, namelijk de oprichting van het VAP (het Venray Arbeidspracticum) in samenwer king met het Raayland College. Het VAP is een arbeidsoefenplaats voor leerlingen van het Raayland College, welke op 3 no.vember jl. feestelijk is geopend. Door dit oprichtingsproject is de Venrayse Kamer, die 24 leden telt, officieel onderdeel gaan uitmaken van de plusminus 90 Junior Kamers in Nederland. In totaal telt Junior Kamer Nederland 2500 leden, met name ambitieuze mensen die bereid zijn om samen te werken in maat schappelijk relevante projecten. De toegewijde beschermengelen van de Peel trekken komende zater dag het Peelmoeras weer in. Daarbij wordt zoals elke twee weken de gevaarlijke hulp ingeroepen van de zogenaamde bosduveltjes. Deze kunnen wij beschrijven als felrode creaturen met tientallen scherpe sta len tanden. Ter geruststelling zullen we maar gelijk uitleggen dat bosdu- vel gewoon een ouderwetse naam is voor de eenvoudige spanzaagjes die zo goed van pas komen bij het omzagen van berkenbomen. Dat laatste is een plezante klus voor de vrijwilligers van Behoud de Peel die al sinds jaar en dag hun best doen in de Peel een paar vlakten goed open te houden. De duveltjes zijn de mens niet gevaarlijk, hooguit voor berkenbomen. Waar we met die din gen precies naar toe gaan weten we nu nog niet, zeker is alleen dat we er berken gaan zagen. Verzamelen: aanstaande zaterdag 20 november 1999 om 09.00 uur bij de kerk van Liessel. Laarzen mee nemen. Aanmelding: bel. tel. 0492- 515683 of 0493-319610. De tarot is een uit oude tijden overgeleverd kaartspel dat niet alleen grote spirituele betekenis heeft maar ook toepassing heeft gevonden als orakelspel. Een tarot- legging doen is veel meer dan alleen een antwoord krijgen op een vraag of inzicht krijgen in het verleden, heden en toekomst. Als het je lukt om contact te maken met de kaarten, dan maak je contact met het wezen lijke in jezelf. De Crowley Tarot is een bijzondere tarot vanwege de rijke symboliek in de kaarten. Deze lenen zich uitzonderlijk goed voor visualisatie en helpen je inzicht te krijgen in wat voor jouw op dit moment essentieel is. De cursusbij eenkomsten zijn eens per veertien dagen op donderdagavond, de eerste bijeenkomst is op 25 november aan staande. Voor infO en opgave: Gerda Keijsers, tel. 0478-581216 of Frits van Duijnhoven, tel. 0478-511396. Met ee*v iXxüia/MW 'wild/' knipoogje. Open ma t/m za van 10.00 tot 22.00 keuken open tot 21.00 uur Julianasingel 7 5802 AS Venray tel. 0478-585777 Koop uw surprise voor het goede doel! Een klein gedeelte van het assorti ment van de artikelen die de Amnesty-groep Venray verkoopt kunt u vinden in de Wereldwinkel Venray. Het hoekje rechts van de buitendeur is hiervoor gereserveerd. Een kleine greep uit het materiaal: kaarsen, kerstkaarten (enkele kaar ten en dubbele kaarten met envelop pen), de echte Amnesty-agenda en verder sokken, bloemenkalenders en boeken waaronder kinderkleurboe ken. Met het kopen van uw artikelen van de Wereldwinkel verbetert u de levensomstandigheden van boeren en ambachtslieden uit Afrika, Azië en Zuid-Amerika. Wanneer u artike len van Amnesty koopt helpt u Amnesty International met haar werk voor de rechten van alle men sen. Het een is onlosmakelijk met het andere verbonden, wat ook de reden is voor de goede samenwer king tussen de Wereldwinkel Venray en de Amnesty-groep Venray. Komende tijd heeft de Amnesty- groep bij diverse gelegenheden een informatiestand, waarin u de keuze heeft uit een uitgebreide collecte van het Amnesty-materiaal. Dit zal zijn bij het Multicultureel Festival 'Horison '99' op 28 november in de Witte Hoeve en op 19 december bij de kerstmarkt van het Venrays Mannenkoor in de schouwburg (richting garderobe). Meer informa tie over de Amnesty International of over de groep Venray? Bel: C. Hoedemaekers, tel. 0478-550230 of kijk op internet http://leden.tref.nl/ -benkh/aivenray.htm. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: Zaterdag 20 nov.: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 Zondag 21 nov.: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: Zaterdag en zondag: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 581393 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. HAMMINGA, tel. 511132 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen R. GOEDEGEBUURE en V. GEURTS DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Van donderdag 20.00 tot maandag 8.00 uur T. TIGGELOVEN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 08.00 tot donderdag 20.00 uur waarge nomen door: H. v. EERTEN, tel. 06-22922151 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad vooz Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. Ö478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Gerrit Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. ir een uitverkocht huis speelde 'Jopen vrijdagavond de High it Big Band in de Tobbe te jrburg. Venrayse jazzpianist Bob len (28) is sinds enkele jaren de pianist is van deze Big Band. ;rote attraktie van deze avond echter Jean Toots Tielemans, met het hem eigen enthousias- de jongere musici tot grote pres- :s bracht. Na afloop van de ses- met de Big Band werd op zoek van Toots nog gespeeld leen trio. Hierbij speelde Bob nen op de Rhodes piano. Dit van iprong amerikaanse toetsenins- lent is de voorloper van het key- d. Als zodanig dus goed bekend ielemans die vele jaren van zijn loopbaan in de USA door- it. Hij was dan ook zeer gemo erd een jeugdige speler op dit ccis rument te kunnen laten profite- van zijn vakmanschap en erva- in de jazz. Voor Bob was het ervaring die gevoegd bij zijn celijkse optreden in de musical :ago (Utrecht, van der Ende) een 'tepunt van 1999 vormde. >r echte mooie rockcovers etje a.s. zondag in De Bonte Koe want dan staat er een ervaren 'erband op de planken, met de naam Nanaray. De leden van 0 laray 1 dame en 5 heren komen- het lil de regio Venray) hebben erva- opgedaan in talrijke bands die :n nog bekend in de oren zullen iken. Denk bijvoorbeeld maar Kleur, Hoezo, Arts en Sinkens id, Chickweed, No Parlez en binfoen het Huwelijk. Het repertoire Nanaray bestaat uit Nederland- Engelstalige covers van o.a. o, The Scene, De Dijk, John senB lit, Marillon, Peral Jam, Tom tu, Bette Midler en Melissa eridge. De band bestaat uit: ud Arts, vocals, guitar; Ger inhoven, bas guitar, backing als; Annemarie Versleijen, :als; Hem Gielen, lead guitar; ith Lemmen, organ, synthesizers, iking vocals; en Bert Voesten, ims. Aanvang optreden 20.00 entrée ƒ5,-. ondag 21 november aanstaande laniseert Jeugwerk Castenray een idermarkt in Gemeenschapshuis Wis. Voor de kopers gaan de deu- om 11.00 uur open. In galerie Rooyart, galerie voor skulpturale keramiek in Venray, is van 21 november tot en met 9 januari 2000 een nieuwe expositie te zien. Beeldhouwer Hans Reynders opent zondag om 14.00 uur de expositie. In zijn toespraak zal Hans Reynders ingaan op de relatie kera mische kunst, overige kunsten. Hans Reynders heeft zich als medeorganisator van de expositie van Japanse keramiek in museum van Bommel-van Dam afgelopen zomer, in het kader van het Ceramic Millenium Jaar, laten kennen als pleitbezorger voor erkenning van keramische kunst als volwaardige kunstvorm. En dat is ook waar gale rie Rooyart zich sterk voor maakt. In haar tweede expositie laat galerie Rooyart het werk van drie kunste naars uit drie landen zien. Achiel Pauwels uit België, Wladislaw Garnik uit Polen en Matthieu Gelissen uit Nederland. Achiel Pauwels is een internationaal bekend kunstenaar, wiens figuratie ve beelden de werkelijkheid van politiek, geloof of het leven van alle dag, met ironie en humor vertellen. Een leven lang kunstenaar en kunst docent, met een fantastisch oeuvre. Dat oeuvre omvat ook een groot aantal tekeningen, waarvan er enke le op de expositie te zien zijn. Het zijn tekeningen die aan de basis van zijn skulpturaal werk staan. Wladislaw Garnik is eveneens een internationaal bekend kunstenaar, wiens werk in musea en particuliere collecties over de hele wereld verte genwoordigd is. Gamiks skulpturale keramisch werk, geïnspireerd door de wereld van de techniek en de natuur, varieert van robuuste figuratieve beelden tot fra giele porseleinen abstracten. Het zijn deze abstracte porseleinen skulpturen die in galerie Rooyart te zien zijn. Tastbare gedichten, beel den die onvermoede gevoelens oproepen en soms verwijzen naar de betrekkelijkheid van het menselijk wezen. Ook deze kunstenaar laat zijn skulpturale werk vergezeld gaan van tekeningen. Hierin komt die betrekkelijkheid van de mens terug, evenals de poëtische uitdruk king, maar spot en gespletenheid zijn altijd aanwezig. De derde kun stenaar in deze rij is Matthieu Gelissen. Zijn vormentaal is weer geheel anders.De krachtige organi sche vormgeving is mede geïnspi reerd door Afrikaanse cultuur- en natuurvormen. Het zijn geabstra heerde organische vormen, waar mee Matthieu Gelissen door geome trische vlak- en lijndecoraties een geheel eigen verhaal vertelt. We zien hier ook een prachtig voorbeeld van ondersteuning en versterking van het scheppend vermogen door een perfecte beheersing en gebruik van materiaal en [stookjtechniek. Galerie Rooyart is gelegen aan de Hulst 12 in Venray-Oostrum. Op zondag 28 november is er een optreden van de winnaar van de publieksprijs Amsterdam Kleinkunst Festival 1999, caberatier 'Klaas van der Eerden' in OJC Watjang te Oirlo. Hij hipt en hopt, beat en boxed, R B't, stand en uped, is dwars en fluit, coked en bloot, hakt en zaagt... verbluffend knap wisselt hij harde bijbelrap af met een hilarisch num mer over gabberlol aan de Spaanse kust. Hij typeert, imiteert stemmen en geluiden, zingt en rapt en verrast door zijn aangename presentatie en podiumbeheersing. Kortom, een programma van deze tijd! Zaal open 15.00 uur; aanvang: 19.00 uur; entrée: ƒ7,50. Hoofdstraat 34a, 5808 AV Oirlo, tel. 0478-571888. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze nieuwe showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray ■>(0478) 55 04 10 I.KMJJ Op vrijdag 19 november aan staande vindt er in het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus een concert plaats van Orange. In het voorprogramma speelt de Cuijkse band Luknar. Eind november, op de 27e om precies te zijn. moet Orange in de Amsterdamse Melkweg of Paradiso de eer van Noord-Brabant hoog houden tijdens de finale van de Grote Prijs van Nederland. Dat dit de Tilburgers wel is toevertrouwd staat buiten kijf,. Als een van de meest spelende Brabantse bands heet Orange inmiddels een gedegen live-reputatie opgebouwd en ook op cd is het vijftal niet te versmaden. Onlangs verscheen Happiness is Overrated, hun derde, in eigen beheer uitgebrachte demo-cd vol eigentijdse melodische gitaarpop in de beste Beatles- en Radiohead-tra- ditie. Net als de twee voorgaande demo's werd ook Happiness is Overrated in de (landelijke) pers goed ontvangen. Zo schreef het toonaangevende muziekblad OOR een recensie: 'Hoewel wat op de fei ten vooruitlopend, Rock Classics vermeldt een voorbarig labeltje, is de band goed op weg groot te wor den Het klinkt allemaal zo mooi en harmonieus at je wel een beetje patserig mag zijn'. Momenteel is Orange druk in onder handeling met diverse platenmaat schappijen die de band een contract aan willen bieden. Het Cuijkse Luknar is een gelegenheidsband met een verleden in Muff. Luknar speelde reeds samen met Daryll-Ann en Caesar, terwijl de muziek van het trio zelf zich ontwikkeld heeft in de richting van Wilco en Simon Joyner. Spannende gitaarpop voor liefheb bers dus. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. Het concert begint om 21.30 uur. De entree bedraagt ƒ7,50. Meer informatie over dit concert is te vin den op internet http://come.to/gryp- hus. léatre Espace presenteert derdag 25 november de voor- ing Het Venster in het jpark in Venray. De voorstel- begint om 20.30 uur. etershoge, driedimensionaal lij- de schaduwen komen op het liek af. Accordeonmuziek ver- li ngt zich met allerlei omringende uiden. De wind waait, de accor- uini m blaast, en 'de vleugels klappen eenzelfde symfonie. Ze kijkt kan hoog. Een zwaan vliegt over. Zo lint de warme, poëtische voor- rZl iing Het Venster, een gedicht in ord en beeld van Judith Nab en ■~4ordeonist Foppe Jacobi, in iwe samenwerking met Feike jüschma. Judith Nab (Théatre jace) speelt een vrouw die pro- te ontsnappen aan het keurslijf een mistroostige stad. In haar isie reist ze met de zwaan mee een andere wereld. Judith Nab leerde mime in Parijs bij groot- ;n als Ella Jaroscewicz, Corinne Marcel Marceau. Zij ïkte in binnen- en buitenland ikwekkende locatievoorstellin- op onder meer het strand en op alpenweide. Met deze voorstel- maakt ze haar entree in de ,00! eld van het 'gewone' theater, baartjes (17,50 gulden p.p.) zijn le voorverkoop verkrijgbaar in doiniTheehuis en het VVV-kantoor toucl Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode (0478) 530 247 (0478)530 440 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl nEKEH MAR.B OP. GROEP zorgverzekeringen lage permies zeer ruime dekking en duidelijke voorwaarden 24 uur per dag telefonisch bereikbaar geen administratieve beslommeringen voorschieten niet nodig door snelle betaling Door een wetswijziging moeten vele zelfstandigen de overstap maken van particulier naar ziekenfonds of andersom. De zelfstandig onderne mer ontvangt hiervoor een verklaring van de Belastingdienst. Overstappen is vaak lastig. CZ kan u daar bij helpen. Wij geven u een volledig en overzichtelijk beeld van de pakketten en welke lage premie u daarvoor betaalt. Heldere en duidelijke informatie. Ruim 1.700.000 verzekerden hebben inmiddels een zorgverzekering van CZ. Zij hebben gekozen voor een goed pakket met een zeer aantrekkelijke premie. U, als zelfstandig ondernemer, wilt dat toch ook? CZ, een zorgverzekeraar waarop u kunt rekenen. Meer weten?

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3