Nieuw: de Studio de Studio PEEL EN MAAS Venrode klaar voor nieuwe millennium )ulfer opent nieuw muziekpodium De Peel verrast kinderen met circus Rechten van het kind centraal Vier automobilisten bekeurd p?rops ƒ279.- Diapresentatie 'Het verhaal van de enrayse architectuur' ontys Venlo presenteert nieuwe opleiding WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING millennium smoking Jenniskens^ De Witte Hoeve presenteert jazz meets blues axofonist Hans Dulfer opent ïondag 21 november het nieu- muziekpodium in De Witte ive in Venray. Tevens vindt ook de presentatie plaats van nieuwe cd 'Papa's Got A nd New Sax'. "Het muziekpo- i moet jazz- en bluesmuzi- iten de gelegenheid bieden om unenlijk te musiceren", vertelt rel van Hal, die vier jaar gele tijdens de Wandelvierdaagse (ijmegen nog samen met Hans ifer op het podium stond, ins Dulfer verzorgt zondag de ap voor het muziekpodium, iedere laatste zondag van de ind wordt gehouden." jdens de afgelopen editie van ve Blues, het jaarlijkse bluesfes- in De Witte Hoeve, werd het geopperd om een maandelijks gkerend muziekpodium in ray op te richten. "Het bluesfes- Hoeve Blues was ook dit jaar r een succes", vertelt mede- nisator Van Hal. "Maar er is in egio nergens een podium waar «artiesten zich aan het publiek nen presenteren. We willen :s-en jazzartiesten graag die bieden. Ook gaan we proberen talentvolle jazz- en bluesmusici [ondreizen naar Venray te halen, run agenda kunnen ze alvast rekening houden met het muziekpo dium in Venray. We willen van het nieuwe muziekpodium een traditie maken, waar liefhebbers van jazz en blues elkaar maandelijks kunnen ontmoeten." HANS DULFER Weinig jazzmusici zijn zo veelzij dig als saxofonist Hans Dulfer. Als over vijftig jaar een groot naslag werk over de Nederlandse jazz ver schijnt, zal ongetwijfeld worden gememoreerd hoezeer Dulfer zich eerder dan alle andere (blanke) Nederlandse jazzmusici heeft inge spannen om Surinaamse collega's naar voren te halen. Hij is tevens een van de weinige musici van zijn generatie, zo niet de enige, die open staan voor de nieuwe ontwikkelin gen in de dansscène. Inmiddels is Dulfer al meer dan twintig keer op het North Sea Festival geweest. "Er moet veel gebeuren voordat het publiek op hem uitgekeken raakt", vertelt Van Hal. "En ondanks het feit dat hij zo populair is, blijft Hans Dulfer heel gewoon. We zijn er trots op dat hij de opening van het nieu we muziekpodium in Venray ver richt." De deuren van de Witte Hoeve gaan komende zondag om 15.00 uur open. Saxofonist Hans Dulfer opent zondag samen met zijn band het nieuwe muziekpodium in De Witte Hoeve. p donderdag 18 november is er otel Asteria, Maasheseweg 80a, IAD te Venray een diapresenta- fver 'Het verhaal van de yse architectuur'. Aanvang uur, zaal geopend vanaf 19.30 band met illustratiemateriaal aanwezig is. De presentatie ~"1dt verzorgd door Harry Vriens. igetwijfeld heeft u gehoord dat Venray 'Het debat over de rayse ruimte' wordt gehouden, openbaar debat dat gaat over de ier waarop de ruimte voor de ende jaren kan/moet worden richt. De openbare ruimte wordt een deel ingericht met gebou wen woningen. Zij bepalen daar mede het karakter en de sfeer diezelfde openbare ruimte. leek de Kring Venray van het mrgs Geschied- en ïeidkundig Genootschap een 'idee een studie op te zetten om imen tot een soort inventarisatie de verschillende soorten archi- iur, die mede bepalend zijn voor inrichting van de openbare ayse ruimte. :t de diapresentatie op 18 mber wil de Kring Venray een age leveren aan 'Het debat over :nrayse ruimte'. Bij de presentatie wordt niet alleen aandacht besteed aan de bekende gebouwen en monumenten, maar er zal zeker ook aandacht zijn voor de architectuur die ontstond in de periode 1875-1900. Ook de 'bur gerlijke architectuur' uit de periode 1909-1940, die opvalt door gedegen vakmanschap en originaliteit, krijgt aandacht. Juist die architectuur was medebepalend voor het karakter van de Venrayse openbare ruimte. Uit het kunsthistorische onder zoek blijkt dat de Venrayse bakstee narchitectuur stoelt op drie onderde len: traditionalisme, regionale invloed en de invloeden van stro mingen, zelfs uit Amerika. Zoals uit de diapresentatie zal blijken, mag men in Venray best een beetje tróts zijn op die Venrayse baksteencultuur. Het is daarom zeker op zijn plaats er zorgvuldig mee om te gaan. Het kunsthistorisch onderzoek werd in 1999 verricht do<?r Harry Vriens. Bij dat onderzoek onder vond hij veel hulp en medewerking van talloze personen uit Venray. Voor die hulp en de genoten gast vrijheid wil hij u hartelijk bedanken. De diapresentatie is gratis en vrij toegankelijk voor alle belangstellen den. opleidingen Logistiek, rniek, Economie en PABO van ys Hogescholen Venlo aan de terweg openen zaterdag 20 mber van 10.00 tot 15.00 uur euren. Objectieve voorlich- advies over beroepskeuze, [beeldlessen voor aankomen- ludenten, een speciaal college ouders, een cyberlab, een eden van de band Krezip: dat slechts enkele ingrediënten de open dag. jdens de open dag kunnen men- die geïnteresseerd zijn in lomie, Techniek, Logistiek of 0 de laatste ontwikkelingen en meebeleven. Door het vol- van voorbeeldlessen kunnen ngen ervaren hoe het is om aan IBO te studeren. Maar ook aan aders is gedacht: zij kunnen in ïllegebanken gaan zitten voor ■ollege over trends en keuze ssen bij jongeren. Maar er is een cyberlab met computers de gehele wereld voor de ikers en als speciale attractie ook de Tilburgse band Krezip, nd van het Lowlands Festival, 'ovendien presenteert Fontys >de nieuwe technische oplei- in Industrieel Ontwerpen en iceren, Mechatronica en Hitertechniek en haar unieke dingen van de Nationale lersacademie. De opleiding trieel Ontwerpen en iceren is bestemd voor studen- ie zowel geïnteresseerd zijn in geving als techniek. Met deze opleiding Industrieel eipen en Produceren speelt "Hogescholen in op de trend dat vormgeving steeds belangrijker wordt en dat de scheidslijn tussen techniek en vormgeving vervaagt. De opleiding Mechatronica is een opleiding voor die studenten die breed georiënteerd zijn. De oplei ding is uniek in Nederland en is een combinatie van elektrotechniek, werktuigbouwkunde en informatica. De opleiding is een samenwerkings verband van de Fachhochschule Niederrhein en Fontys Hogescholen Venlo. Afgestudeerden krijgen een Nederlands hbo-diploma en het Duitse diploma Mechatronik. De opleiding Computertechniek van Fontys Hogescholen Venlo is een van de twee opleidingen die op dit terrein in heel Nederland kunnen worden gevolgd. De informatie en communicatietechnologie zijn zo belangrijk in onze samenleving dat Fontys Venlo deze aparte opleiding in huis heeft. De Nationale Vervoersacademie in Venlo verzorgt drie vierjarige opleidingen en. een 21/2 jarige opleiding Logistiek. De inkoop, transport, opslag, productie van de goederenstroom zo efficiënt mogelijk regelen; zoeken naar ver beteringen in de samenwerking met afdelingen, toeleveranciers en klan ten; het invoeren van goede logistie ke (software)systemen: dat staat centraal in het werk van een logis tiek manager. Naast deze unieke opleidingen blijft het voor studenten ook mogelijk om bij Fontys Venlo de 'klassieke' opleidingen Elektrotechniek, Werktuigbouwkunde, Commerciële Economie, Bedrijfseconomie en Bedrijfskundige Informatica en Lerarenopleiding Basisonderwijs (Pabo) te volgen. Schouwburg, vrijdags: 09.S0-18.00 u. op het Hensenius^^^^ Bij de Studio vindt u de interieurtrends van vandaag. Zorgvuldig geselecteerde gordijnen, vitrages en vloerbedekking van Europese topdesigners. Onze adviseurs ontwikkelen op basis van uw wensen en ideeën een creatief voorstel. Maken dat tastbaar met een schets en verschillende stalen. Zo ervaart u het effect van de stoffen en de kleuren. De vakmensen van de Studio zorgen er vervolgens voor 'dat de stof fen en de materialen op maat gemaakt en zorgvuldig gehangen en gelegd worden. Bij de Studio maakt u van de trend van morgen uw eigen persoonlijke stijl. INTERIEURSTYLISTEN Vanaf 1 dec geopend. Vqor informatie of een afspraak kunt u nu reeds bellen 0478-582025. Paterslaan 5, Venray Het St. Nicolaas Comité van de Groep Geleide Wapens De P$el ver zorgde afgelopen maandag en dins dag circusvoorstellingen voor de kinderen van de medewerkers van GGW De Peel, gehandicapten en enkele scholen uit de regio. Vanwege het vijfjarig bestaan besteedde het comité dit jaar specia le aandacht aan de verjaardag van Sinterklaas. Circus Variété van Aladdin gaf de voorstellingen in een circustent achter het Groeps Informatie Centrum van de Groep Geleide wapens De Peel. Een gou den greep want de tent, met een capaciteit van ongeveer 700 perso nen, was iedere voorstelling tot aan de nok toe gevuld. De kinderen ver maakten zich uitstekend met het gevarieerde, twee uur durende pro gramma. DONDERDAG 18 NOVEMBER 1999 - NR. 46 HCNDERD NEGENTIENDE JAARGANG Nationale Spreekbeurtactie van Unicef Tegelijk met ruim duizend leef tijdgenoten in heel Nederland houden enkele leerlingen van de basisscholen in Oostrum en Ysselsteyn op vrijdag 19 novem ber in hun klas een spreekbeurt over kinderrechten. Deze Nationale Spreekbeurtactie vindt plaats in het kader van de Internationale Dag voor de Rechten van het Kind (20 novem ber). Initiatiefnemer Unicef Nederland wil met de actie kinde ren aan het denken zetten over hun rechten en meer bekendheid geven aan het Verdrag voor de Rechten van het Kind, dat op 20 november tien jaar geleden werd aangenomen. De Nationale Spreekbeurtactie richt zich op de bovenbouw van het basisonderwijs en het speciaal onderwijs. Unicef stelde een com pleet spreekbeurtpakket met infor matie en tips samen. Ook de rest van de klas wordt vrijdag actief bij het onderwerp betrokken. Door middel van een enquête worden kin deren gevraagd wat ze weten en vin den van hun rechten. VERDRAG Op 20 november 1989 was het zover. Het Verdrag voor de Rechten van het Kind werd unaniem aange nomen. Dat betekent dat alle landen van de wereld het er mee eens waren. Sindsdien hebben ook bijna al die landen het verdrag onderte kend. Zij moeten zich nu aan de regels houden die in het verdrag staan. Unicef heeft bij hêt opstellen van het Verdrag voor de Rechten van het Kind tien jaar geleden een speciale rol toebedeeld gekregen wat betreft het uitvoeren van en informeren over het verdrag. Volgens het verdrag hebben kinde ren recht op die informatie. Overal ter wereld zet Unicef zich derhalve in om de Rechten van het Kind navolging en bekendheid te geven. Inmiddels is het verdrag door op twee na alle landen van de wereld geratificeerd. Nederland ratificeerde het verdrag op 8 maart 1995. RECHTEN Op 20 november 1959 werd de Verklaring van de Rechten van het Kind door de Verenigde Naties aan genomen. In de verklaring stonden tien belangrijke basisrechten, waar alle volwassenen zich aan moesten houden. Bijvoorbeeld dat kinderen beschermd moeten worden tegen uitbuiting. En dat kinderen recht hebben op liefde en begrip. "De ver klaring was een belangrijke stap op weg naar de bescherming van de rechten van kinderen", vertelt An Peetjens, pr-vrouw van Unicef in Venray en omgeving. "Maar het was nog niet voldoende. Het probleem is dat landen bij een verklaring alleen maar hoeven te zeggen dat ze het ermee eens zijn. Als ze zich niet aan de regels houden kan niemand daar wat aan doen. Daarom hebben men sen van de VN heel hard gewerkt om een Verdrag voor de Rechten van het Kind te maken. Want als een land een verdrag ondertekent, dan is de regering verplicht zich daaraan te houden." Vorig jaar werd de Nationale Spreekbeurtactie voor het eerst door Unicef georganiseerd. "Het was erg leuk", vertelt An Peetjens, die toen een bezoek bracht aan de basis school in Oirlo en een basisschool in de wijk Landweert om de spreek beurten bij te wonen. "Je ziet dan hoe kinderen bezig zijn met en den ken over kinderrechten. Unicef heeft erg veel voorlichtingsmateri aal over zijn activiteiten, ideaal voor leerlingen van basis- en middelbare scholen. Het is belangrijk dat we kinderen vroegtijdig informeren over het werk van Unicef." Zangvereniging presenteert website en toekomstplan Ook een zangvereniging dient met haar tijd mee te gaan. Daar is Jeanny Jenniskens, de actieve voorzitster van Venrode, voor honderd procent van overtuigd. Niet alleen kunnen belangstellen den op zondag 28 november, wan neer het koor vanaf 11.30 uur zijn najaarsconcert in Schouwburg Venray uitvoert, kennismaken met het nieuwe repertoire, logo, huisstijl en businessplan van het veertig leden tellende koor, maar ook wordt dan een heuse website gepresenteerd met de laatste nieuwtjes over Venrode. Een kleu rige site, met tal van interactieve elementen. Het koor heeft binnen kort met zijn domeinnaam WWW.VENRODE.NL een vaste stek op de digitale snelweg en is daarmee helemaal klaar voor de volgende eeuw. Of toch niet hele maal... Nee, want even later heeft de voorzitster nog meer Venrode- nieuws te melden. In plaats van een vlooienmarkt of ietwat andere acti- Venrode presenteert op zondag 28 november na afloop van het najaarsconcert o.a. zijn nieuwe website in Schouwburg Venray. viteit waarvan de opbrengst gebruikt wordt om de clubkas te spekken, gaat het bestuur van het koor binnenkort 'de boer op'. "Bedrijven kunnen het 'nieuwe' Venrode 'contracteren' voor een personeelsfeest, seminar of aanver wante bijeenkomst", vertelt Jeanny Jenniskens, "na ons najaarsconcert zal Inalfa Industries-directeur Erik Peters, die het koor al jaren een warm hart toedraagt, het nieuwe businessplan, met daarin onder meer de toekomstvisie van het bestuur van Venrode, introduceren." TOEKOMST Erik Peters toonde zich volgens de Venrode-voorzitster blij verrast toen hij gevraagd werd voor de pre sentatie van het 'nieuwe' Venrode. "Hij vindt het een erg leuk initiatief en zei te hopen dat het ons lukt om op deze unieke manier geld in het clublade te brengen." Het koor, dat zich in het verleden richtte op klas sieke muziek en sinds enige tijd 'lichte muziek' van onder meer Mariah Carey, Queen en tal van musicalstukken op zijn repertoire heeft staan, heeft het regionale bedrijfsleven reeds een uitnodiging gestuurd met daarin ook een bedankbrief van Rabobank Zevenrode. "Onlangs hebben we in Ysselsteyn voor de Rabobank een avond muzikaal verzorgd. Dat ver liep perfect. Beide partijen, dus zowel de Rabobank als Venrode, waren uitermate tevreden. We hopen in de toekomst op meer van dergelijke optredens." Het koor hoopt dat vele geïnteres seerde bedrijven en particulieren de presentatie op zondag 28 november bijwonen. Ook is Venrode, dat één keer op woensdagavond repeteert, nog op zoek naar enkele sopranen, mezzo's en hoge en lage alten. Voor meer informatie, Jeanny Jenniskens, tel:516877. Vier medewerkers van de basis eenheid Venray hebben in de nacht van zaterdag op zondag tus sen 22.00 en 05.00 uur 440 blaas- tests afgenomen op drie verschil lende lokaties. Er werden vier rijders onder invloed bekeurd, waarvan er een ook zonder rijbe wijs reed. Een 35-jarige in Ysselsteyn wonende automobilist die op het Brukske werd staande gehouden, bleek hardleers te zijn. Hij bestuur de zijn auto ondanks het feit dat zijn rijbewijs op 3-10-99 al was ingevor- ook verhuur STEENSTRAAT 60, BOXMEER TEL 0485-576226 derd. Ook was de man onder invloed en kreeg hiervoor zeven uur rijverbod. De man kreeg een dag vaarding om voor de rechter te ver schijnen op 26 januari a.s. RIJVERBOD Een 38-jarige in Venray wonende man kreeg wegens rijden onder invloed een ze uur durend rijverbod. Zijn rijbewijs werd ingevorderd en hem werd een dagvaarding uitge reikt. Dit weigerde de man echter aan te nemen, terwijl hij ook geen handtekening wilde plaatsen onder welk formulier dan ook. De hals starrig volhoudende verdachte eiste een dokter om een bloedtest te kun nen ondergaan. Hij kreeg zondag opnieuw de dagvaarding aangereikt. Op de Langstraat werd een 19- jarige inwoner van Venray voor twee uur de rijbevoegdheid ontzegd. Hij mocht direkt zijn boete van 390 gulden betalen, hetgeen hij deed. PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD Automobilist geslagen Een 19-jarige inwoner uit Wanssum is zondagavond op de Kruidenlaan geslagen door een nog onbekende weggebruiker. Het slachtoffer reed in het gezelschap van een 19-jarige Venrayse over het Christoffelkruid toen hij plotseling moest remmen voor een auto die over de Kruidenlaan naderde. Achter hem reed een andere perso nenauto die daardoor krachtig moest remmen. De bestuurder hiervan stapte onmiddellijk uit en wilde de Wanssumse bestuurder hierover aanspreken. Deze had de man echter niet zien uitstappen en vervolgde zijn weg. De verdachte sloeg op het dak van de auto en zette een achter volging in. Hij wist het tweetal in te halen en sneed hen de weg af. Vervolgens stapte hij uit, trok het portier van de auto van het slacht offer open en gaf hem enkele klap pen tegen zijn hoofd. Hierna is de verdachte weer verder gereden. installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl

Peel en Maas | 1999 | | pagina 13