line Nacht in Venedig IADKAMER OP DE M2? U laat 't bedrijf keurig achter. En uzelf ook. Rattlesnake Shake Anne Frank in het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum 'Back to swing 9Ü! |Collegium Vocale ontracteert harpiste Travelin'jVlen in de Bonte Koe Cabaret in OJC Gryphus DE GROOT B.V. Vogelshow te Wanssum Winkeldiefstal in Venray Het Schuttersveld zoekt organist Braderie in kerstsfeer Nieuwe expositie in Galerie Rooyart Bijzondere najaarsexposi tie in Galerie De Lochting )-|L EN MAAS donderdag 1-1 november 1999 - Pagina 3 Programma Schouwburg Venray jjdens de Amsterdamse narkt viel de productie .S.P.E.C.T. op tussen het vele sicalgeweld van Joop van den d de en Eine Nacht in Venedig is van de vele meesterwerken Johan Strauss jr. Beide uit- 101 ringen zijn komend weekeinde "k jen in de Schouwburg Venray. J e superswingende productie .S.P.E.C.T. trekt dit seizoen -s de Nederlandse theaters en ;ertzalen. Het is een aaneen- akeling van bekende hits uit de van Motown en Atlantic, des- vertolkt door Aretha Franklin, Redding, Marvin Gaye, James 4ft wn en andere coryfeeën uit die Vijf indrukwekkende solisten, backing vocals en een zeven- lige band vertolken onsterfelij- mmmers als Natural Woman, a little Prayer, Think, My Girl j'l latuurlijk Respect. Een feest van Penning met Denise Jannah, est Thomas, Jane Talany, Lydia Dam en Hartog Eysman. otjs .P.E.C.T. is vrijdag 11 novem- te zien in de Schouwburg ray, aanvang 20.00 uur. sp: STRAUSS 1999 is het precies honderd jaar gge :den dat Johan Strauss jr. in zijn mplaats Wenen overleed. De ifdstad Operette heeft in het ervan dit herdenkingsjaar twee iuss-producties op het repertoire |n, waaronder de operette Eine *ht in Venedig. Met zijn over- iif ïrtycentrum Janssen jden van weleer herleven tij- 1 een speciale thema-avond die dig in het teken staat van de irwetse swing. Recente publica- via radio en tv hebben al aange- .iligd dat de swing weer in is, jaar dat iedereen op zaterdag 27 rnber kan gaan genieten van de ring Twenties Show' met daarin a' indy hop (swing), charleston en dance. Deze show die veel 'lepunten kent heeft elders al succes geoogst en is derhalve een graag gezien gast op grote nationale evenementen. De Flat Flogees uit Amsterdam nemen :e op ritmes van de swingende [D eston, lindy hop, big band jazz, ipple, black bottom en andere emijen. Luid gillende charles- ich iris swingen zich op podium op wegen zich zo geraffineerd dat intaan begint mee te dansen. U de Sailors met hun flitsende .acrobatische sprongen, komi- acts, vraagt zich af of Fred ire hier nog wat van had kun- ■m ,m gehele entourage is trouwen in irikaanse sfeer met voor ieder- gratis popcorn en hot dogs, ns kan er vrijblijvend deelge- :n worden aan een workshop g die eveneens door de Flat [Flogees verzorgd wordt, ten voor deze swingende kosten slechts ƒ15,- en zijn ijgbaar bij Dans en icentrum Janssen aan de luisstraat 6 in Venray, tel. ir de serie kerstconcerten die lamerkoor Collegium Vocale ly dit jaar gaat geven, werd iveek een contract gesloten met jVersney (31). Versney was al is haar studie aan het irdams Conservatorium als larpiste aan het Brabants st verbonden. Haar internatio- carriere toont niet alleen stu- ien masterclasses in Engeland, ien Rusland maar ook recitals is if lie landen. Met deze soliste die deg svele prijzen in de wacht sleep- ndiial het Collegium Vocale in jini! ember het bekende werk van nis jamin Britten, 'A Ceremony of ouw istmas Carols' uitvoeren. jepj iekliefhebbers zijn van harte %m op zaterdag 11 December 20.00 uur in de St. Annakapel vc het Vincent van Gogh Instituut Ie St. Annalaan. vloed aan heerlijke melodieën, uit bundige decors en kostuums en het vele dans- en ensemblewerk hoort 'Eine Nacht in Venedig' terecht tot een van de populairste operettes aller tijden. R.egisseur Karl Absenger heeft de oorspronkelijke handeling verplaatst naar het begin van de twintigste eeuw. In het ver haal moet kapper Caramello plezier tjes regelen voor zijn baas. Hij krijgt tijdens het carnaval van de Hertog van Urbino de opdracht om een ontmoeting te organiseren met de beeldschone, maar getrouwde Barbara. Hij wordt hierbij geholpen door de macaronikok Pappacoda, de geliefde van het 'kamermeisje Ciboletta. Barbare heeft ondertussen haar eigen (overspelige) plannen en stuurt daarom in haar plaats Annina... het vriendinnetje van Caramello. Wat volgt is een grote nachtelijke maskerade, vol misver standen en gedaanteverwisselingen, waarin echtgenoten worden bedr ogen en geliefden een gevaarlijk spel spelen. Eine Nacht in Venedig: zaterdag 13 november om 20.00 uur in de Schouwburg Venray. R.E.S.P.E.C.T., een superswingen de productie vrijdagavond in de Venray se schouwburg (Foto: Rico D'Rozario). A.s. zondag 14 november is het weer tijd voor swingende blues in café De Bonte Koe. Op het podium staat de bekende bluesband Travelin'Men en dat staat garant voor een lekker avondje uitje dak gaan. Ruim twee jaar geleden vonden zes ervaren muzikanten elkaar in deze groep en sindsdien crossen ze door heel het land. De band is gefor meerd rond de Engelse zanger en mondharmonicaspeler Paul Cummins aangevuld met zang van Arno Linkels en Sjakkie van der Waal, drums. Voeg daarbij Hans van Gorp (tenor sax), Jan van Hout (gitaar), Tuur Feijen (toetsen) en je hebt de band compleet. Het repertoi re wordt zo breed mogelijk binnen de grenzen van de blues samenge steld: diverse richtingen komen aan bod. Op een eigen wijze worden er covers gespeeld van o.a. Jimmy Reed, James Harman en James Cotton, ook spelen ze enkele eigen nummers. Travelin'Men biedt het publiek drie swingende sets vol blues. Aanvang 20.00 uur, entree ƒ5,-. De cabaretières Audrey Bolder en Victorine Plante bereikten vorig jaar de finale van het Leids Cabaret Festival. De jury schreef in haar rap port: 'Het duo Bolder Plante weet op een zeer aanstekelijke manier clowneske slapstick te combineren met slim dansant theater. Het is opvallend hoe 'vrij' het tweetal zich op het toneel beweegt, gekoppeld aan een enorme dosis energie en durf. Bovendien is het in alle opzichten een echt duo, getuige de scherpe timing en de geroutineerde manier waarop de dames op elkaar inspelen. Daar komt bij dat het duo een enorm speelplezier uitstraalt dat de performance iets onweerstaan baars meegeeft'. En voor diegene die wil vergelijken. Soms doet het duo iets denken aan Plien Bianca, alhoewel Bolder Plante ontegen zeggelijk een zeer eigen stijl heb ben. Op vrijdag 12 november spelen Bolder Plante in jongerencentrum Gryphus te Vierlingsbeek. Voor deze voorstelling zijn kaarten a ƒ15,- in de voorverkoop in Gryphus verkrijgbaar of telefonisch te reser veren via 0478-631802 of 630508. Het inwisselen van de Kabaret Kortings Knaak geeft de bezoeker een korting van ƒ2,50 op de entree prijs. Reserveren via internet is mogelijk via de Gryphus website http://come.to/gryphus Voor advies op maat, ook de kleinste maat, moet u bij De Groot zijn. Op onze zolderverdieping staan verschillende sanitairopstellingen, waarbij de kleine ruimte optimaal wordt benut. Een badkamer onder een schuin dak bijvoorbeeld. Komt u zelf maar eens kijken. U kiest niet zo moor voor gerenommeerde merken. De Groot. Dol doet u om de En natuurlijk om het advies op uitstekende service. Dat doet moot van onze deskundige u om het brede assortiment medewerkers. f :LJ bouw - tegels - sanitair órrtok xe» Kloosterstraat 18, 5844 AN Stevensbeek, Tel. (0485) 38 23 05 Op zaterdag 13 en zondag 14 november wordt de jaarlijkse vogel show van Vogelvereniging de Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o. gehouden. Behalve circa 350 wedstrijdvogels in de show is er tevens een verkoopklasse aanwezig. Ook kan men zijn of haar geluk beproeven bij de tombola. Het belooft weer een kleurrijk schouwspel te worden in een locatie die schitterend in het 'groen' is gestoken. De show wordt gehouden worden in Party- en Recreatiecentrum De Zandhoek, Leonardusweg 1 te Wanssum. Openingstijden: zaterdag 13 nov. van 10.00 tot 22.00 uur en op zondag 14 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Afgelopen week werd er ingebro ken in een winkel aan de Grotestraat in Venray waarbij enkele honderden guldens zijn ontvreemd. De toegang werd verschaft door de ruit van een toegangsdeur te vernielen Verzorgingshuis Het Schuttersveld zoekt dringend een organist(e) voor de opluistering van de heilige mis op zaterdag 19.00 uur en/of zondag 09.30 uur in Het Schuttersveld. De organist(e) kan rekenen op een kleine vergoeding. Voor meer informatie: George van Daal, telefoon (0478)553434. Op zaterdag 11 en zondag 12 december wordt er door Vogelvereniging De Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o. weer een braderie in kerstsfeer georganiseerd. Op deze braderie zal eveneens een internationale vogelmarkt gehouden worden waar vogelhandelaren en liefhebbers uit Nederland, België en Duitsland vogels te koop zullen aan bieden naast allerlei benodigdheden op vogelgebied. Er zullen zich meer dan 150 hob byisten uit de hele regio aan het publiek presenteren. Te zien zijn onder andere werkstukken van fimoklei, origami, tiffany glaskunst, glasgraveren, zijde beschilderen, ambachtelijk koperwerk, kerstgroe pen, houtsnijwerk, fantasiepoppen, bosfiguren, aquarellen, pottenbak kersartikelen, kantklossen, kera miek, sieraden. Er wordt ontspanning geboden aan het gehele gezin. Kinderen kun nen zich vermaken met allerlei attracties, waaronder een luchtkus sen en een kleindierenshow met knuffelhoek. Er is tevens een gri meur aanwezig. In een grote, gezel lig ingerichte ruimte kan men genie ten van een kopje koffie met Limburgse vlaai, een pilsje, fris drank of warme snacks. Fanfare Concordia en Gemengd Koor Wanssum zullen elke een live optre den verzorgen. De braderie wordt gehouden in de verwarmde bloemenkas van M. Hendrickx-Engels, Krekelkamp 1 te Wanssum. Ook toegankelijk voor rolstoelgebruikers. Op zondag is er open dag in het tuincentrum Hendrickx. Openingstijden: zaterdag 11 dec. van 12.00 tot 20.00 uur en zondag 12 dec. van 10.00 tot 18.00 uur. Entree: ƒ3,50; kinderen onder 12 jaar gratis toegang. - In een eigen zaak stop je je hart en ziel. En je vermogen. Daarvan wil je na de overdracht of beëindiging van je bedrijf wel wat terug zien. Hoeveel dat is, bepaalt u zelf. Nu al. Door een per soonlijk financieel advies op te stellen, dat voldoet aan uw verwachtingen van nu en die van de toekomst. Onze adviseurs doen dat samen met u. En bij dit alles betrekken we graag uw accountant, fiscalist of notaris. Meer weten? Maak een afspraak met onze bedrijvenadviseur. Die helpt u graag verder. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530 247 tel.(0478)530460 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Jera'70 Ysselsteyn presenteert: Op zaterdag 13 november zal de rockcoverformatie Rattlesnake Shake optreden in de Jera'70. Enkele jaren geleden besluit een vijftal heavy metal-muzikanten het eens te proberen in een coverband. Rattlesnake Shake, want zo noemen ze zich, blijkt een schot in de roos. Me( de juiste balans tussen heftig en hitgevoelig, weten de vijf Brabanders elke zaal plat te spelen. Popfestival, jongerensoos, buurt kroeg of motortreffen, het maakt de beroepsfeestvierders niets uit. Overal gaat het publiek met een overgrote glimlach huiswaarts, want naast de vakkundig gebrachte covers, weet deze band net iets meer te brengen. De grote schare Rattlesnake Shake fans, inmiddels verspreid over een zestal landen, onderstreept het kunnen van deze Rockcoverband. In Noord-Limburg zijn ze o.a. te zien geweest op Fuif Leunen en reeds tweemaal in de Jera'70. Covers van o.a. Nirvana, Therapy?, The Offspring, Rage Against the Machine, Golden Earring, Pearl Jam, Jamiroquai, Pennywise, Guano Apes, Tracy Bonham en Live zullen de revue passeren. Dus heb je je vrienden mee naar Rattlesnake Shake gevraagd... dan is het feestje geslaagd! Zaal open 20.00 uur en de entree bedraagt ƒ7,50. Jera'70, Peter Janssenweg 12 te Ysselsteyn. In het kader van de afsluiting van deze eeuw wilde Het Overloons Toneel iets bijzonders doen. In samenwerking met het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum werd gekozen voor de opvoering van het toneel stuk 'Het dagboek van Anne Frank'. Het stuk werd in 1955 geschreven door Fr. Goodrich en A. Hackett naar het boek 'Het Achterhuis', dag boekbrieven van Anne Frank. Voor de Nederlandse vertaling tekent Antoinette Westerling. De regie is in handen van Frans Vrijdag s.s.s. Met hulp van de Anne Frankstichting, het Joods Historisch museum, medewerkers van het Anne Frankhuis, het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum en enkele particulieren in de regio is de groep er in geslaagd de voorstelling zo getrouw mogelijk aan te kleden. Het decor - een zeer vernuftigd geheel - werd door Frans Vrijdag s.s.s. ontworpen en in eigen beheer gebouwd. De gehele leefruimte van de onderduikers - vier kamers - zijn in één toneelbeeld zichtbaar gemaakt. Reeds in februari is de groep begonnen met lezen enrepeteren. Niet alleen het dagboek zelf, maar ook vele boeken over Anne Frank, onder andere de nog maar pas ver schenen biografie geschreven door Melissa Muller. Een aantal scholen is uitgenodigd het stuk te komen zien in de aula van het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum om zo ook jonge mensen van nu de gelegenheid te geven mee te leven met het jonge meisje van toen. De inhoud van het stuk moge als bekend worden beschouwd. Een jong Joods meisje groeit als tiener op met alle puberteitsverschijnselen. Verliefdheid, liefde, spanning, ver driet, maar ook dagdromen, vreug de, plezier en teleurstelling zijn haar deel. Het bijzondere is dat ze met haar ouders, de familie Van Daan en zoon Peter en dhr. Dussel moet leven in een beperkte ruimte waar ze 'nooit' uit mag. Alle belevenissen worden hierdoor intenser. Alles wat ze voelt, denkt en in haar omgaat, moet ze vertellen aan haar vriendin Kitty (lees 'haar dagboek'). Versneld is haar groeiproces naar een jong volwassene. Als een schaduw is de dreiging altijd aanwezig, worden we gevonden, hoe en wanneer loopt dit af? Helaas komt 'onze' bevrijding voor haar te laat. De aula is omgebouwd in een trapsgewijs oplopende toneelzaal en voor slechthorenden is een ringlei ding aanwezig. De voorstellingen zijn op 13, 14 en 18 november, op 11 en 12 december en op 22 januari. Aanvang allen om 20.00 uur. 12 december is een middagvoorstelling, aanvang 14.30 uur. Entreeprijs ƒ12,50. Kaarten zijn alleen verkrijgbaar aan de kassa van het museum, tel. 0478- 641820, met ƒ2,50 korting indien u in het bezit bent van een MJK, NS jaarkaart of een Rabo-europas. Kaarten voor senioren ƒ7,50 alleen bij dhr. J.A. Kil, Pater Bleijsstraat 20, 5825 BS Overloon, tel. 0478- 641710. In Galerie Rooyart in Venray vindt van 21 november tot en met 9 januari 2000 een nieuwe exposi tie plaats met werken van de kun stenaars Achiel Pauwels, Wladi- slaw Garnik en Matthieu Gelis- sen. De expositie wordt op zondag 21 november om 14.00 uur geo pend door de Venlose kunstenaar Hans Reynders. De opening wordr muzikaal opgeluisterd door het altvioolduo Mariska Rijk en Sander Hendrix. Van 14 november t/m 19 decem ber organiseert Galerie De Lochting een bijzondere najaar sexpositie. Zoals gebruikelijk zijn er drie exposanten, te weten: Ina Menalda met bronzen plastieken en grafiek; Cor Wiersma met schilderijen en objecten en Glenn Priester met (Iucht)landschap- pen(objecten). INA MENALDA In haar werk komen mens en dier veelvuldig voor en zij zijn vaak in vreemde situaties beland. De onder werpen komen haar vanzelf aan waaien, zoals een- oude kapotte waaier die een nieuwe bestemming krijgt, mechanisch speelgoed, een vogeltje op een skateboard, een stukje gaas voorzichtig met een pin cet onder de etspers gevlijd. Het maken van plastieken en gra fisch werk biedt eindeloos veel mogelijkheden en is uiterst span nend. Elke keer trekt ze een ander laatje open en vindt dan een onder werp of thema waarmee ze aan de slag kan. Zij vindt dat het volgende citaat van Hugo Claus goed bij haar past: 'Er is zoveel veelvormigs aan wezig, waarom zou je dat reduceren tot één stijlmalletje? Net of je alle dagen alleen maar patat mag eten'. COR WIERSMA Zijn schilderijen en gouaches getuigen van een levendig en spre kend kleurgevoel. Zelf zeg hij over zijn werk: 'Ik probeer door middel van eenvoudige beeldende middelen een verhaal te schetsen. De dagelijk se werkelijkheid van mensen in hun omgeving heeft mijn aandacht. Dat is mijn inspiratiebron. De zichtbare werkelijkheid vormt de bodem van mijn werk. Ik gebruik de kleur en de contrasten om aspecten uit het beel den verhaal te accentueren. Mijn vormen pas ik aan om de expressivi teit te verhogen'. GLENN PRIESTER De rode draad in zijn werk is het Hollandse waterlandschap zonder mensen en bewoning. De belang rijkste elementen zijn water, de zee, het licht, de magnifieke wolken luchten en het (kunstmatige) land. Hij heeft zich verdiept in wat water en wolken in al hun verschij ningsvormen betekenen voor het landschap met betrekking tot kleur, licht, atmosfeer e.d. en de gevoelens die hij daarbij ervaart. Een voortdu rend zoeken naar een balans tussen verstand en gevoel. Zijn dialoog met het weer, de regen, de wolken en de zon hebben een belangrijke invloed op zijn werk. Het weer heeft zelfs direct en indirect invloed op de verschij ningsvorm van zijn werk op dat moment. bij landschappen is er sprake van een horizontale richting. In de 'luchtlandschappen' is de blik verti caal gericht. Dit heeft invloed op het formaat van de werken. De landschappen zijn opgebouwd op een smalle platte of ronde onder grond door verschillende stukken en verschillende soorten metaal, die door weersinvloeden of door de kunstenaarshand zijn getekend, spo ren van een landschap op hun huid verzameld hebben. Zijn werk heeft een monumentaal karakter, wat in de moderne archi tectuur zeer goed tot zijn recht komt. Galerie De Lochting, Laagheidseweg 16 te Venray, inter net: http://www.netroduction.nl.loch ting. Open: zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.30 uur en na telefoni sche afspraak tel. 585173. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard /4$eHcUt, ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Scljmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 zo: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 569506 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: za: M. Van STRAATEN Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 zo: E. de MUINCK KEIZER Pr. Hendrikstraat 26, tel. 5 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: D. MANDIC, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. «Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen G. GELLING en H. van WINDEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42. Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Van donderdag 20.00 tot maandag 8.00 uur H. v. EERTEN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 08.00 tot donderdag 20.00 uur waarge nomen door: T. TIGGELOVEN, tel. 06-22922151 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tfeï. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Gerrit Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3