Kinderwoord dienst Koningin van de Vrede Tong-il Varkens houderij in beweging Concertvoors telling Groot opgezette Dierenshow Unieke bezorgservice in Venray Vacaturebank vrijwilligers- centrale Start geeft opleidings cheques weg Vogelshow te Wanssum Rommelmarkt Veltum PEEL EN MAAS BEZORGEN? Omroep^ VenrayI Voorbeeld konijnen houderij bedi Nieuwe i secretaris Literair Ca PEEL EN MAAS donderdag 11 november 1999 - pjpE Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6. tel. 550740; kapelaan: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1. tel. 582385; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790; pastoor J. Berkemeijer (ass.), Whistlerstraat 1, tel. 511385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis ouders Arts- Dommeck en zoon Jan; ouders Van Kessel-Versleijen en zoon Jan en Teng; Betsy en Herman v. Loo-Pouwels; jrd. ouders Van Vecghel-Muijsers en voor verjaardag Nelly van Vecghel (coll); Chris Rongen; overl. ouders Arts- Michiels en fam.; Bertha Coppes-borg- man en overl. fam.; Til Janssen-Pelzer en overl. fam.; Juul Kessels (verj.); jrd. Antoon Pelzer en overl. fam. Zondag: 33e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor overl. echtp. H. Gerrits-Hermans en overl. ouders; Arie Vonk (coll). 11.00 H. Mis Jos Philipsen; Harry en Jeanette Tillemans-Jansen; fam. V.d. Bergh- Poulissen: overl. ouders Voesten- Michels; Dora Theeuwen-Welbers; zwd. Mie Bongaerts-Kersten (coll); Toon Daniels. Maandag: 9.00 H. Mis Jan Buijssen. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor alle zieken en eenzamen uit onze parochie. 14.30 Huw. Saskia Bloemen en Antal Rozijn. Woensdag: H. Elizabeth van Hongarije. 9,00 H. Mis Ser Muijsers (fam. M.). Donderdag: 9.00 H. Mis Pauline Corsilius: overl. fam. Weys-Houben; Toon Jenneskens. Vrijdag: 9.00 H. Mis Nol Broers. Dienbeurten: za 19.00: Job, Cas, Marjolien v.d. K.; Stef B.; zo 9.30: dhr. Hoppenbrouwers en Van Ham; 11.00: Ties T„ Marloes, Koen M., Laura. Lectoren: za. 19.00: W. Bistervels; zo 9.30: J. Truijen; 11.00: L. Truijen. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: P. Poelen. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: P. Wittenbols. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Maandag: 10.30 Liturgieviering Den Heuvel. Voorganger: W. den Hartog. Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: B. Faas. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medita tie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en medi tatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Kinderwoorddienst m.m.v. Crescendo; Piet v. Kessel; overl. ouders Vollenberg-Arts; Jan Hendrix (verj.) en overl. fam. Hendrix-Klaassen; overl. ouders Raemakers-Pouwels; Johan Flinsenberg en echtg. en Gerardus Flinsenberg en echtgen.; Teng Verschuuren. Zondag: 8.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 M.m.v. Zangers v. St. Frans; Bert en Door Kleuskens- Kusters; Wilhelmina Vercoulen- Kuijpers; Lien Philipsen en overl. fam.; Tonny Ewals; voor een ernstige zieke; Otto Bloemhard. Maandag: 18.30 Voor alle slachtoffers van natuurrampen. Dinsdag: 18.30 Voor alle slachtoffers van oorlogen. Woensdag: 18.30 Pater Florentius Lucassen en overl. fam. Donderdag: 18.30 Voor religieuze roe pingen. Vrijdag: 18.30 Toon Brand. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Geen Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. "Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; overl. ouders Huisman-Paulus en overl. kinde ren; Nelly Seijkens-Bonants (coll); Hans Cleerdin (coll); Truus v. Steen; Gijs v. Raaij. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Gezinsmis St. Maarten; jrd. overl. ouders Lemmens- Stevens; They Camps; Anna Camps- Jeuken; Peter Camps; overl. fam. Jeucken-Niessen; Johan Camps en overl. fam. Camps-Claessen (kinderkoor en leerlingenorkest van de harmonie). Zondag: 8.30 Voor een ernstige zieke. 10.00 Mechtilda Pingen-Engels; Jan Kessels en overl. fam. (Gem.koor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 They Vandevenne. Woensdag: 9.00 Uit dankbaarheid voor alle verkregen gunsten. (Met Rozenkransgebed.) Donderdag: 9.00 Marietje Nooyen. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste. 9.00 Uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw. Misdienaarsbeurten: vr: 13.30: Anne Basten, Elke Euwes; za 19.00: Luuk Gielens, Maarten Wijnen, Guus Op den Camp, Dave Moorrees; zo 8.30: Wanda v.d. Bussche, Ireen Schlepers, Danielle Engels, Marloes Derksen; 10.00: Anne Basten, Elke Euwes, Marloes Denissen, Floorte Gloudemans. Parochie Oirlo Dit weekend Hoogfeest van de H. Machutus. Deze Heilige wordt aange roepen tegen zenuw- en kinderziekte. Na de H. Eucharistieviering verering van de relikwie van de H. machutus en zegening van brood en water. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); Joos v. Dijck; Wim v. Rhee en zoon Peter; Johan Klein Kiskamp; Teng Steeghs en Hendrika Versteegen; tot bijz. int. (L). Zondag: 10.00 Hoogmis van de H. Machutus (Herenkoor); voor de lev. en overl. leden Broederschap van de H. Machutus. Woensdag: 14.00 H. Machutusviering Bond van Ouderen. Vrijdag: 9.00 H. Mis overl. ouders Van Rijswijck-Martens. Parochie Leunen 33e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. lev. en overl. leden van de Imkersvereniging Regio Venray; Mathijs v. Kempen en Johanna Lochtens; Antoon Voermans. echtgen. en zoon Antoon: Albert Loonen. Piet de Louw en Beth de Louw-Thijssen; Albert Vissers en Dorothea Visses-Theeuwen; wkd. Lucia Leijssen-v.d. Wallen (6). Zon'dag: 10.00 Hgm. overl. ouders Voesten; Eduard en Stans Dietz; Piet Keijsers en Marie Keijsers-Hendrix. Maandag: Geen avondmis. Dinsdag: 19.00 Gest. jrd. Hendrik v. Soest, echtgen. en dochter Lena. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: Geen avondmis. Vrijdag: 19.00 Lsm. Pierre Philipsen en Anna Philipsen-Lenssen. Misdienaars: za 19.00: Karlijn Pouwels en Paulien Weijs; zo 10.00: Kim Vullings en Lian Vullings; weekb.: Groep 2. Lectoren: za 19.00: Jan Reintjes; zo 10.00: Annie Reintjes. Gedoopt: Manon Claessens, Weth. Reintjesstraat 7; Ilse v. Ass, Paterslaan 26, Venray; Marijn Cox, Wolfskers 3, Venray. Huw.afk.: Frank Weijs uit onze parochie en Liesbeth Lemmens uit Ysselsteyn. Opbrengst: kerkdeurcollecte Wereldmissiedag 266,95; opbrengst Wereldmissiedag van de kinderen ƒ552,95. Rectoraat Heide Zondag: 33e Zondag dóór het jaar. 9.30 Hoogmis ggjt. Theodora Camps. Misd.: Joep, Stef, Martin, Willeke en Geert. Rectoraat Veulen 33e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt. Piet Cox, Dien Cox-Mommen en zoon Huub; jgt. rector Wijsman; jgt. Hermanus Thissen en fam. Thissen-Hendriks; broeder Servatius Nabuurs en overl. fam. Nabuurs; Gerardus Houben en echtgen.; Nelly Beckers -v. Staveren: le zwd. Bert Cremers. Misdienaars: za: Lianne, Moniek, Stefan, Katie. Lector: za: M. Classens. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Volkszang); jrd. Geertje Janssen, Piet Janssen en Anna Janssen-Smeets; Jeu Claessens (zus en schoonzus). Zondag: 10.00 (Jongerenkoor); jrd. Simon Lemmens en Catharina Verstraten; Luke Aarts. Maandag: Geen H. Mis. Woensdag: 19.00 Jrd. Martinus Hubers en echtg. en dochter; Harrie Michels en Nella Lamers; Harry Koonings; jrd. Adrianus Jespers; Ria Koonings- Zanders; Truus Spreeuwenberg- Philipsen. Vrijdag: 19.00 Wilhelmus Bollen en echtg.; Johan Vogels en overl. fam.; Louis Arts; Jeu Claessens (kameraden). Misdienaarsbeurten: za 19.00: Gijs en Paul; zo 10.00: Anneke, Bram. Daan en Dirk; wo 19.00: Maartje en Ilaisa; vr 19.00: Rob en Niels. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Bernard Gielen en Maria Arts en overl. fam. Misd.: Conny v. Tilburg en Kim Tielen. Zondag: 10.00 Voor onze parochie. Misd.: Marloes Zwitserlood en Nikky Zegers. Woensdag: 19.00 Jgt. Martien en Petronella v.d. Zanden-Meyer en overl. fam. V.d. Zanden-Arts en in dankbaar heid. Kerk poetsen: mevr. Loonen en Van Dijck. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Fam. Lenkens-Ermens. Maandag: 19.00 H. Mis. Donderdag: 19.00 H. Mis. Misdienaars: za: Anke en Nick de M.; zo: Grard, Anita, Frank en Joost. Lezers: za: Lies v.d. Heuvel; zo: Tonnie v. Hoof. Rectoraat Smakt Zondag: 33e Week door het jaar; 25e Zondag na Pinksteren. 10.00 Goede gezondheid van de fam.; overl. ouders Ermers-Arends en Jan; overl. ouders Schelbergen-Graat, Dina, Mies, Nelly en Hend.; Els v. Zwamen-Claessen; Harrie Janssen; bijz. int. Lectr.: mevr. Van Kempen/ 15.00 Doopviering van de fam. Jessie en Pim Rateland en Caitlin Renders. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis voor overl. vader Jeurissen; Mie Kersten-Bongaerts (buurt); bijz. int.; Joos Bonants. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 14 november zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, mevr. ds. P. Kwast uit Geldrop voorgaan in de dienst waarin de Maaltijd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehou den. Na afloop wordt u hartelijk uitgeno digd een kopje koffie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbel toespraak met als thema Hoe wij ons tegen satans tikken kunnen beschermen in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 14 november is er een woorddienst van de oecumeni sche basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema is: Verzet of overga ve. Plaats: kapel van het bejaardencen trum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4. Horst, tel ./fax: 077-3987786. E-mail: J.A.J.Bals@students.theo.uu.nl Diensten: D.V. Zondag 14 november om 10.00 en 14.30 uur: Evangelist J.A.J. Bals, Horst. 's-Morgens is er kinderop pas. Bijbel/Contactavond: Op donderdag avond 11 november a.s. om 08.00 uur. Vanavond hoe Elia naar de hemel ging. Er is gelegenheid tot het stellen van vra gen. Iedereen is welkom. Zangkoor: Op donderdagavond 18 november is er repetitie van het zang koor. Aanvang 08.00 uur. We zijn er weer en wel op a.s. zondag 14 november om 11.00 uur in de Petrus Bandenkerk. Het thema die dag is: 'Wat is jouw talent?' Andere Kinderwoorddiensten dit schooljaar zijn op 12 dec., 16 jan., 13 febr., 5 maart, 9 april en 18 juni. Werkgroep Kinderwoorddienst Het praesidium Maria, Koningin van de Vrede Venray herinnert alle leden aan het aanbiddingsuur in de kapel van de Zusters Urselinen aan de Merseloseweg opdonderdag 11 november van 19.00 tot 20.00 uur. Ook voor andere toegan kelijk. U komt toch ook? Afgelopen zaterdag werd door zeven man van de sparringsgroep van Taekwondo vereniging Tong-Il deelge nomen aan het jaarlijkse Chon-Ji-Kwan toernooi in Uden. Op dit, met zo'n 300 deelnemers goed bezet nationaal toer nooi, behaalden drie leden van Tong-Il weer succes. Paul Nijssen won de le prijs bij de A- klasse senioren tot 54kg; Maurice Poels werd 2e in de A-klasse senioren boven 84kg. Tenslotte behaalde Martijn Merken een 3e plaats bij de A-klasse tot 63kg. Emiel v.d. Burgt, Maurice Jacobs, Niels Blaauw en Lionel Goorts vielen ditmaal niet in de prijzen. Op uitnodiging van de bondscoach nemen Ferry Grevink en Yassir Idrissi volgend weekend deel aan de Sardinia Open Sparring in Cagliari (Italië) samen met enkele andere leden van de Nederlandse selectie. De varkenshouderij staat sterk in de belangstelling. Varkenshouders hebben al veel geïnvesteerd in huisvestings-, milieu- en hygiënesystemen. Dit proces blijft echter doorgaan door nieuwe ont wikkelingen en door aanpassingen die nog gedaan moeten worden in het kader van de Wet Herstructurering Varkens houderij. Havens Voeders uit Maashees vindt dit een reden om een thema-avond te organiseren die deze keer met name is gericht op de vleesvarkenshouderij. De inleiders zullen ingaan op technische en praktische mogelijkheden op het gebied van huisvestingssystemen (lagere kos ten, flexibel bouwen en goedkope reno vaties), klimaataspecten, voeding en gezondheid. Inleiders deze avond zijn: ing. A. Hoofs (Proefstation Varkenshouderij Rosmalen), ing. P. v.d. Voorst (klimaatdeskundige), ir. B. Philipse (nutritionist Havens Voeders) en drs. P. Rambags (gezondheidsdienst voor dieren). De thema-avond wordt gehouden op dinsdag 16 november, aan vang 19.30 uur, in hotel Asteria in Venray en is, na aanmelding bij Havens Voeders, voor iedereen vrij toegankelijk. Inlichtingen: Havens Voeders, tel. 0478- 638240 H. Kouwenberg. Op zondag 14 november zullen Lucia Mense (blokfluit) en Andra Perrin (dans) in de aula van het Kunstencentrum Jerusalem, Heuvelstraat 4 een bijzondere concert voorstelling verzorgen; aanvang 11.30 uur, toegangsprijs ƒ5.-. Lucia Mense studeerde blokfluit aan de conservatoria te Keulen en Amsterdam bij o.a. prof. Günther Holler, Walter van Hauwe en Marijke Miessen. Haar belangstelling gaat niet alleen uit naar het traditionele repertoire uit de middeleeuwen, renaissance en barok, maar ook naar de interpretatie van eigentijdse werken. Zij speelt solis tisch en is lid van diverse kamermuziek- ensembles o.a. Flautando Köln. Ook heeft zij deelgenomen aan verschillende festivals waaronder het Festival blok fluit electronics in de IJsbreker in Amsterdam. Andra Perring volgde haar dansoplei ding aan het conservatorium National de Region Lyon waar zij les kreeg van Michèle Mengual en Francoise Benet. Vervolgens ging zij naar de Theaterschool in Amsterdam voor de opleiding moderne theaterdans en kreeg les van o.a. Angela Linssen, John Taylor, Daniela Graca, Michael Schumacher en Karin Post. Zij trad ondermeer op in Amsterdam: Mina (Bellevue Theater), It was a dark and stormy night (Cosmic Theater), O, Haiiflein klein (Beurs van Berlage), Park Entrance C (Het Veem Theater). Kleindieren Sportfokkers Vereniging Venray e.o. houdt tijdens het weekend van 13 en 14 november haar open tentoonstelling van klein dieren in Paardensportcentrum Ysselsteyn te Ysselsteyn. Ruim 1000 topdieren van in en buiten de regio zullen door vakbekwame keur meesters geklasseerd en daarna aan het publiek getoond worden.' Er zijn watervogels, siervogels, sier- duiven, kriel- en grote hoenderrassen, konijnen in de klasse groot, klein en dwerg, cavia's en kleine knagers. Voor de dierenliefhebber de gelegenheid ken nis te maken met een grote groep fraaie dierenrassen van verschillende kleursla- gen en hun speciale eigenschappen. Voorts zijn er nog diverse activiteiten voor groot en klein, zoals: een tombola met prachtige prijzen en een dieren- knuffelhoek. Verder zal in een grote doorzichtige broedmachine de geboorte (het uitkomen) van kuikentjes van nabij te zien zijn. Een cavia-racebaan, waar de kinderen met hun favoriete cavia om prijzen kunnen racen, zal ook voor de nodige spanning zorgen. PEEL-TROLLEN Een bijzondere verrassing voor groot en klein is wel dat KSV Venray e.o. in de gelegenheid is geweest een familie heuse Peel-Trollen uit te nodigen. Terwijl vroeger in de Peelstreek veel kabouters voor kwamen, die de mensen hielpen in de drukke oogsttijd, had je, vooral in de drassige moerasstreken, veel trollen wonen. Deze laatste stonden er om bekend dat ze veel kattenkwaad uithaalden en vaak erg vervelend waren voor de mensen. Tegenwoordig zijn deze iets vriendelijker maar men ont moet ze nog maar zelden in deze streek. KSV Venray e.o. is dan ook zeer ver heugd te kunnen melden, dat deze fami lie zich bereid heeft verklaard aan onze dierenshow mee te werken. Het gezin Peel-Trol bestaat uit vier personages met de namen Hela, Hola, Heisa en Hopsa. BOETSEERWEDSTRIJD Tijdens de tentoonstelling wordt de schooljeugd van Ysselsteyn in de gelegenheid gesteld gratis deel te nemen aan een boetseerwedstrijd. De door KSV Venray e.o. verstrekte klei is natuurlijke, Nederlandse klei, vrij van chemicaliën. Gevraagd wordt van deze klei een diertje te boetseren, bijvoor beeld een konijn, kip, kalkoen, gans, eend, duif of een muis. Iedereen die zijn of haar beeldje vrijdagavond 12 novem ber tussen 17.00 en 20.00 uur bij Paardensportcentrum Ysselsteyn komt inleveren ontvangt een leuke attentie. Er zullen drie leeftijdsgroepen gevormd worden. De beoordeling van de 'kunst objecten' wordt door dhr. G. Schattevoet van kunstatelier Germalein en mevr. H. Pubben-Craemehr, artistiek vormgeef sters, verricht. De prijsuitreiking vindt plaats op zondagmiddag 14 november in de tentoonstellingsruimte van Paardensportcentrum Ysselsteyn. Deze wordt verzorgd door de Peel-Trollen die met hun eigenaardige gezichten, kledij en vreemd gedrag, de hele zondag op de show aanwezig zijn. JUBILEUM Dhr. M. Lucassen, lid van KSV Venray e.o. viert tijdens de show zijn 40-jarig lidmaatschap van de NKB (Nederlandse Konijnenfokkers Bond). Dhr. Lucassen is een vermaard fokker van verscheidene konijnenrassen met een hoge moeilijkheidsgraad. Vele bereikte kampioenschappen met zijn dieren hebben ervoor gezorgd dat hij als fokker in den lande een bekend en hoog gerespecteerd persoon is. Uiteraard zul len op onze show ook enkele fraaie die ren uit zijn collectie acte de presence geven. De officiële opening op zaterdag 13 november om 20.00 uur zal verricht worden door dhr. F.P.A. Janssen, wet houder van de gemeente Venray. Verder zal dhr. H.A. Weerstand, voorzitter van de NKB (Nederlandse Konijnenfokkers Bond) aanwezig zijn, om dhr. Lucassen te huldigen en de gouden speld van ver diensten op te steken. De uitreiking van de hoofd ereprijs behaald op deze show, wordt eveneens door de heren Janssen en Weerstand verzorgd. Openingstijden van de show: zaterdag 13 november van 10.00 tot 22.00 uur en zondag 14 november van 10.00 tot 17.00 uur. Kinderen t/m 12 jaar hebben gratis toegang. De tien pluspunten van Plusmarkt G. van Dijck Soms kan het, om wat voor reden dan ook, lastig zijn om de boodschap pen thuis te krijgen. Plusmarkt G. van Dijck biedt u de mogelijkheid om uw boodschappen thuis te laten bezorgen. Willy Janssen (foto) is ver antwoordelijk voor dit pluspunt. Verder start Plusmarkt met een unie ke ophaalservice. Klanten worden thuis opgehaald om bij Plusmarkt boodschappen te doen en daarna weer naar huis gebracht. Plusmarkt van Dijck gaat hiermee weer een stapje verder in haar service naar de klanten. "Boodschappen doen is vaak meer dan het aanschaffen van arti kelen. Het rondkijken in een gezellige winkel, ter plekke zelf de keuze bepa len, een praatje maken met deze of gene, is voor veelmensen even belangrijk als het kopen van de nodige spullen" aldus G. van Dijck. Op uw verzoek wordt u thuis opgehaald en naar de winkel gebracht. U kunt daar uw boodschappen doen, daarna wordt u ook weer naar huis gebracht samen met uw boodschappen. En de boodschappen worden netjes bij u binnen gezet. "Wij starten met deze ser vice op de dinsdag en de vrijdagmorgen. Natuurlijk is in overleg met de klant ook een ander tijdstip mogelijk. De ophaal- tijd wordt in overleg met de klant vast gelegd. De service is er speciaal voor mensen die om diverse redenen niet zelfstandig naar de winkel kunnen komen. Naast deze haal- en brengservice is het bij Plusmarkt ook mogelijk om uw boodschappen via de fax en e-mail te bestellen, of te winkelen via de interne twinkel van van Dijck. Indien uw bestel ling 's morgens voor 7.00 uur binnen is, dan worden de boodschappen dezelfde dag na 17.00 uur bij U thuis bezorgd. Nieuwsgierig geworden? Informeer dan naar de mogelijkheden bij Plusmarkt, de medewerkers kunnen u alles vertellen over de mogelijkheden van de bezorgservice. Alweer zo'n ijzersterke 'plus' van uw Plusmarkt G. van Dijck, Kruidenlaan 159. Venray. De vrijwilligerscentraie van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activiteiten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hier voor geplaatst worden. VROUW/MAN Synthese zoekt voor Jeugdcentrum De Springplank iemand voor de begelei ding van jeugdactiviteiten in Venray. Men moet goed met kinderen om kun nen gaan; initiatief kunnen nemen en iedere week aanwezig kunnen zijn. Werktijden: donderdagavond van 18.30 tot 20.00 uur. Meer informatie: Vrijwilligers centraie, Merseloseweg 59, 5800 GA Venray, tel. 0478-516995. Gratis opleidingscheques ter waarde van maar liefst 500 gulden kun je op 18 november a.s. bij Start Uitzendbureau verdienen. Een fantastisch aanbod waar je als werkzoekende gebruik van kunt maken. Perfect wanneer je veel ervaring hebt maar nog net even die Word-cursus nodig hebt om die leuke baan te krijgen. Start investeert in werkzoekenden om die passende baan te vinden. Op 18 november staat Start dan ook in het licht van een landelijke kantoor- banendag. Via diverse kranten worden werkzoekenden opgeroepen om zich die dag bij Start in te schrijven. Bovendien zal in onze dagelijkse uitzending op SBS6, 'Start op Zes', aandacht aan deze banenmarkt worden besteed. Bij een plaatsing die minimaal drie maanden duurt, ontvangt de persoon een oplei dingscheque van ƒ500,-. Vraag dus even naar de actievoorwaarden. Dus voor iedere administratieve kracht die toch al op het punt staat om van baan te veranderen is dit de ultieme mogelijkheid om er een gratis opleiding aan 'over' te houden. Start Venray Administratief is reeds enkele jaren zeer actief in het bemidde len van administratief personeel. Wil je niet als uitzendkracht aan de slag dan zijn er ook mogelijkheden om via wer ving en selectie of detacheren te gaan werken. Kortom vele leuke banen met kansen op gratis cursussen en opleidingen. Enne, laat je zien op donderdag 18 november bij Start in Venray, Passage 9, Venray. We zijn geopend van 08.30 tot 20.00 uur. Wilt u meer weten dan kunt u altijd bellen met Wendy Frencken of Suzanne Driessen, tel. 0478-589344. Op zaterdag 13 en zondag 14 november wordt de jaarlijkse vogelshow van Vogelvereniging de Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o. gehouden. Behalve circa 350 wedstrijdvogels in de show is er tevens een verkoopklasse aanwezig. Ook kan men zijn of haar geluk beproeven bij de tombola. Het belooft weer een kleurrijk schouw spel te worden in een locatie die schitte rend in het 'groen' is gestoken. De show wordt gehouden worden in Party- en Recreatiecentrum De Zandhoek, Leonardusweg I te Wanssum. Openingstijden: zaterdag 13 nov. van 10.00 tot 22.00 uur en op zon dag 34 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. A.s. zaterdag organiseert de wijkver- eniging van 09.00 tot 12.30 uur een rommelmarkt in wijkgebouw 't Schöpke. Wijkbewoners en andere belangstellenden, die hier hun tweede hands spulletjes te koop willen aanbie den, kunnen hiervoor een plaatsje reser veren bij P. Hanen. Touwslagerstraat 14, tel. 587832. De wijkvereniging zal ook zelf hieraan deelnemen. Indien men daarvoor spullen beschikbaar wil stellen dan kan daarvoor contact opgenomen worden met Jos Bouten, tel. 586423 of Gerda van Lierop, tel. 510869. De toe gang voor kijkers en kopers is op zater dag 13 november uiteraard weer geheel gratis. Wil jij of andere bladen zoals Grens en Maas,Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Na een dienstverband van 4; boswachter bij het Staatsbo kwam voor dhr. Nico Min opd mei 1934 het moment van afsi genoemd bedrijf. In de feesu hotel De Zwaan werd de jubilaii digd door collega's, autoriteiten lie. Op de trappen van het gemt werd van het geachte gezelscl feestelijke herinneringsfoto Getooid met de gouden medj Oranje Nassau, zien we voora midden de scheidende hr. N. naast hem de burgemeester Vat dhr. Oscar v.d. Loo. Als pers herinnering aan de burgemees Venray, Bergen en Maashees (al bij aanwezig) werd hem een g menmand aangeboden. De Alphen, onmiddellijke chef van laris bood hem namens het gel soneel een gouden horloge aan gegraveerd: Ter herinnering afscheid bij het Staatsbosbeh; 1892- 1-5-1934. Jan v.d. Putten t 'n wandeling dur 't Rooiseli Donderdag 11 november ko dens onze fietstocht met h Geijsteren-Venray bij Willibrorduskapel midden Geijsterse bossen. Hans Pikkemaat vertelt o belang dat de plek al had voor sen die hier voor de kerstening! streek woonden. Op deze plek is 7 eeuwen geleden een ven ge» men t met allerhande middelt heeft willen houden maar stuifzand was het niet bestand. Met de grondboor gaan we of we zo diep kunnen komen veen vinden en tot grote vreu Hans Pikkemaat lukt dat. Allen ringen achter elkaar geven i mooie doorsnede te zien van dt tot zo'n 1.70 meter diepte. Ron uur kunt u daarna weer luistere Venrods Ketierke. Donderdag 19.00-20.00 uur, ling maandag 18.00-19.00 uur. "Gèr Gedoan" en "Waar zij Troubadours gebleven'" 11 november zullen Johnny a Blenco uit Maastricht te gast vanwege het verschijnen van de Sjoen um Woer te Zien" gezienl zettende grote repertoire van Blenco dat reeds op Lp en Cd\ nen is, zullen zij te gast zijn va tot 22.00 uur Weekendprogrammering Zaterdag 10.00-11.00 uur: Als het maai klinkt 11.00-12.00 uur: Rock 'n Ballads 12.00-14.00 uur: Weekendkaleni 14.00-15.00 uur: Sport op zaterd 15.00-17.00 uur: Prime Time 17.00-18.00 uur: Klojo Radio 18.00-19.00 uur: Venrayse Top 19.00-20.00 uur: Alternative Po| Zondag 10.00-11.00 uur: Bluegrass of( Gospel 11.00.12.00 uur: Peelgrass 12.00-13.00 uur: Praatcafé Ri tafel Vrouwen op weg naar 200 13.00-14.00 uur: Herhaling de troubadours gebleven?" 14.00-17.00 uur: Stopwatch. Mts. Holierhoek-Moerman afrondingsfase van de nieuw/w van hun konijnenbedrijf. Na 13j konijnenbedrijf te hebben Oostrum zijn ze uiteindelijk ten komen in Stevensbeek. Hier hel een van origine rundveebedrijf bouwd naar een konijnenbedrijf en Toos Holierhoek en hun n« Moerman zijn vol enthousiasme nieuwe project begonnen. In sam king met konijnendeskundige Winkelmolen, van Havens Voi een moderne stal ontstaan weikei richt naar de huidige maatstaven gebied van huisvesting, milieue welzijn. Op het bedrijf bevind: 1200 voedsters en in totaal konijnen. Henk, Toos en Erik» iedereen uit om tijdens een seerde open dag op 26 novemb 13.00 tot 17.00 uur een kijkje te op hun nieuw bedrijf. Tijdens da dag zullen een 20-tal bedrijvenj ben meegewerkt aan de realisatie project, zich presenteren. In verband met hygiënevoors kan er geen bezoek gebracht won stallen met levende konijnen. We een video worden getoond. Het Mullemsedijk 25, 5844 S Stevensbeek. Voor nadere infoc Havens Voeders, tel. 0478-63823 Het Literair Café Venray-Resi bestuurslid René Poels uit benoemd tot secretaris van dezf nale vereniging. De Meerlosejot volgt Harry Theunissen op die. pen zomer is overleden. De i secretaris behoorde zeven jaar® met Harry Theunissen tot het? mensen dat het Literair Cafè)i regio oprichtte. Theunissen was dl stimulator van vele activiteiten! het café. Het Literair Café heeftdt lopen jaren ruimschoots mogenp ren van zijn literaire kennis end contacten die hij binnen en 1 Venray had. De maanden voor zijn ovef heeft Theunissen binnen het best gesproken over zijn opvolgt bestuur heeft op zijn voo» bestuurslid René Poels benoe® secretaris. Het secretariaatsadrtf Rochusstraat 1, 5801 RR te V Poels is telefonisch bereikbaar op mer 0478698241. Zijn e-mailad1 r.poels@consunet.nl v

Peel en Maas | 1999 | | pagina 24