Benny Neyman TUUR' in nieuw theaterconcert 'Zelfs midden in de nacht kan ik mijn saldo opvragen.' 'Brandkasten Floor' Concert 'Vrienden van Ars Musica' zeer succesvol Up with People in Boxmeer Kindervoorstelling 'De koning is een clown' E-mail adres Peel&Maas Zittingsavonden De Karklingels Oostrum Millennium Proms peelenm@tnef.nl Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530200 tel. (0478) 530 300 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Programma Schouwburg Venray Toneelvereniging Kom Op De zittingsavonden worden gehouden op vrijdag 19 en zaterdag 20 november in het gemeenschaps huis te Oostrum. Het muzikale gedeelte is in vertrouwde handen van de Eikenhofkapel. De leden kunnen hun kaartjes tot en met zaterdag 30 oktober afhalen op Witte Vrouwenstraat 6, tel. 511332. De vrije verkoop is op zondag 31 oktober van 11.00 tot 13.00 uur, ook in het Allemans Café. Daarna zijn ze te koop op Witte Vrouwenstraat 6, tel. 511332. Lidmaatschap Een lidmaatschap houdt in: gratis entree bij zitting (wel kaartje afha len) en andere camavalsactiviteiten. Tevens ter ondersteuning van onze verenigingsactiviteiten m.b.t. jeugd, optocht, etc. Heb je interesse neem dan contact op met de secretaris Roland v. Soest, tel. 512949 of Karin Schelbergen, tel. 511332. Zaterdagavond was de aula van ■q rt Raaylandcollege een wereld muziekliefhebbers. Ongeveer mensen waren bij elkaar om te j «nieten van de koorzang van iroot Vocaal Ensemble Ars lusica dat onder leiding staat van ;ent Cees Wouters en pianist ans van den Eijnden. De aangekondigde solist, bariton q/ ob Meijers, meldde zich 's och- nds ziek en er werd naarstig zocht naar een vervanger. Carlos Iriguez arriveerde om 19.00 uur de trein in Oostrum en de ver achtingen waren uiteraard hoog- 'spannen, want zijn stem was tor ieder ongekend! Het werd een ote verrassing. Voor de pauze bracht Ars Musica H nkele geestelijke liederen ten hore en na de pauze stonden verse operawerken op het pro- amma. Het werd een mooie wan ing door het huidige repertoire. Carlos Rodriguez, 28 jaar, is tomstig uit Brazilië. Hij volgde Rio de Janeiro zijn onservatoriumopleiding en werd 'ee jaar geleden tijdens een orkshop ontdekt door de zangpe- C tëoge Mia Besselink. Momenteel 3 fecialiseert Carlos zich in de ope- rouziek op het Maastrichtse m conservatorium. Alle aanwezigen I» erden tijdens zijn aria's meege- eept door zijn schitterende bari- tastem. Zijn acteertalent liet hij volop tot uitdrukking komen en bracht menige aanwezige in ver voering door zijn uitstraling. We mochten genieten van 'Papagena' uit de opera Die Zauberflöte, een aria uit 'Figaro's Hochzeit' en de aria van Figaro uit 'II Barbiere di Siviglia' van Rossini. Carlos ver tolkte op een imposante wijze deze drie liederen, ondersteund door de pianist Hans van den Eijnden, die grote indruk maakte met zijn vir tuoos pianospel. Gelet op het feit dat deze mensen elkaar pas om 19.00 uur voor de eerste keer ont moetten, kan men vaststellen dat hier vakmensen aan het werk waren! Het werd een zeer gevarieerde avond waarbij Ars Musica zich op zijn best presenteerde. Het publiek, bestaande uit vele vrien den van Ars Musica en vroegere leden, hebben deze avond zeer gewaardeerd. Dat bleek uit het spontane 'bravo' en een uiterst warm applaus. Na afloop kon men zijn waarde ring tevens uiten door het kopen van kaarten voor 'Vrienden van Ars Musica'. Deze kaart is tevens entreekaart voor 'het Concert van de Vrienden' in het jaar 2000. Gezien het grote succes van deze avond kan Venray in de toekomst nog veel verwachten van Ars Musica. Binnenkort kunt u weer genieten van een lachwekkende en spannen de voorstelling van Toneelvereniging Kom Op uit* Holthees/Smakt. Er gingen weer heel wat uurtjes aan repeteren, decor bouwen, schminken en regisseren aan vooraf en het resultaat mag er zijn. We hopen dan ook dat velen van jullie een gaatje in de agenda weten te vinden om te genieten van deze voorstelling. In het stuk 'Brandkasten Floor' blijft het tot het einde toe spannend wie er met de buit vandoor gaat. Hierdoor geniet u tot het laatste moment van allerlei komische verwikkelingen in huize Verhoef. De uitvoeringen van 'Brandkasten Floor' vinden plaats op zondag 31 oktober in zaal De Wildeman te Vierlingsbeek en op donderdag 4 en vrijdag 5 november in het Pelgrimshuis te Smakt. De aanvang van de voorstelling is 20.00 uur en de entree kost ƒ7,50. Kaartjes kunt u reserveren bij Cristien Goumans. tel. 0478-636676. Uit een levensgroot ei wordt een clown geboren, gekleed in een luier. In recordtempo ontdekt dit wezen dat het handen en voeten heeft, kan kruipen, staan en lopen. Het proces van volwassen worden is begonnen. De clown jongleert en bespeelt de accordeon met unieke en volstrekt nieuwe technieken. Dan ontwaakt in een schilderij in het kasteel de nogal chagrijnige koning. Hij houdt niet van lachen en vooral niet van clowns en muziek. De koning ont dekt echter de clown in zichzelf en leert jongleren met levensgrote zeepbellen. Dit is in een notendop de inhoud van de kindervoorstelling 'De koning is een clown' die woensdag 3 november in het Theehuis van het Odapark wordt opgevoerd. Tijdens deze kleurrijke en dynamische show, zal het jonge publiek gedu rende zestig minuten zeker op het puntje van haar stoel zitten. De voorstelling begint om 14.00 uur, kaartjes kosten ƒ5,- per stuk en kun nen worden gekocht bij de VVV- Venray of in het Theehuis in het Odapark. Telefonisch bestellen kan ook: 0478-513690. King Lear in een hip hopver- Je, Benny Neyman 'Puur' in zijn 1 b lieuwste theaterconcert en Ierse Mannen in korte rokken. De iomende week drie voorstellin- jen in de Schouwburg Venray die Éne moeite waard zijn. Met King Lear van Shakespeare tun je alle kanten uit. filmregisseur Kurosawa maakte ijjian King Lear ooit een japanse en schrijver Toergenjev veranderde de koning in een i n tussische landeigenaar. De Antilliaanse schrijver Felix de looy heeft King Lear nu geplaatst de door geweld en drugs ver- iekte hiphopscene. In De Rooys apmusical Rapido is King Lear H «n luidruchtige cocaïne snuivende ilatenbons met dreadlocks en rol- 1RI chaatsen. 'Shakespeare goes hip >01 lop' is de leuze die jonge bezoe- KL ;ers moet trekken. Rapido is op onderdag 28 oktober in de :houwburg Venray te zien. (anvang 20.00 uur. 'NEYMAN PUUR' Benny Neyman is niet meer weg denken uit het theater. In de 'lomer van 1985 droeg het succes zijn nummer één hit 'Waarom ister ik je naam nog' er mede toe Cdat een nieuwsgierig publiek r het eerst de gang naar het 8i beater maakte om uitgebreid ken- iR) iiste nemen van Benny's veelzij- «fee re ertoire. Dit eerste avond- illende concert had de profetische :1 'Samen zijn we rijk'. In zijn jftiende seizoen is Neyman er lieuw in geslaagd om op zijn hieke manier een prachtig concert theaterconcert fuur naar Venray (Foto: Pim Westerweel). goed: De Heilige Graal. Ook in deze voorstelling ontmoeten we Parcival als graalzoeker bij uitstek, de jeugdige dwaas die tot inzicht en wijsheid komt. In deze versie komt Parcival in contact met twee andere zoekers die ingewikkelder in elkaar zitten. Dat leidt tot inte ressante en emotionele ontmoetin gen. Ierse mannen in korte rokken wordt gespeeld door Burt Lamaker, Rick Schreuder en Gert den Boer. Muzikanten zijn Harry Voornhout en Eric Boschman. De voorstelling op dinsdag 2 November begint eveneens om 20.00 uur. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen De internationale groep Up with People (UWP) komt met de nieuwste muzikale productie 'Roads' op zaterdag 20 November naar Boxmeer. De voorstelling in sporthal 't Hoogkoor begint om 20.00 uur. UWP is een multicultu reel uitwisselingsprogramma dat jongeren de kans biedt om een jaar te reizen met de wereld als klaslo kaal. Zij doen hierbij interculture le ervaring op verschillende gebie den van managementvaardigheden, show- productie tot vrijwilligerswerk. Ieder jaar reizen er met deze orga- nisatie 700 jongeren, tussen 17 en 25 jaar, vanuit alle continenten. De nieuwste productie 'Roads' is in februari 1998 in Denver (VS) van start gegaan. Verschillende inter nationale muziekschrijvers creëer den een show die het publiek mee voert op een onvergetelijke reis Zang en dans zijn de ingrediën ten van de nieuwste UWP-produc- tie Roads' (Foto: Dominic Verhuist). door de werelddelen. Het is een dynamisch en afwisselend geheel van muziek en dans. Authentieke kostuums uit talloze landen, een wervelende choreografie en een aanstekelijke energie vormen het handelsmerk van 'Roads'. Meer dan honderd jongeren uit twintig landen treden tijdens de show op. Kaarten voor de voorstelling zijn te koop bij de VVV Boxmeer. Overigens is de organisatie nog op zoek naar gastgezinnen die leden van Up with People onder willen brengen. Die is bereikbaar bij de gemeente Boxmeer, telefoon (0485)585853. Op weg naar 2000 is er een muzi kale, creatieve en swingende happe ning in de sporthal in Maashees 'An overture to a new age' op zaterdag 6 november, gepresenteerd door RTL- 4 presentatrice Stella Gommans. Kom en geniet van het optreden van de jonge Venray naar Dolf Drabbels, die zo succesvol was bij het tv-programma 'Una voce parti- colare': Maar ook van de gezamen lijke koren uit Oostrum en Maashees, die samen met fanfare St. Cecilia onder meer 'Stay with me till the morning' zullen uitvoeren. En natuurlijk ontbreekt de meezinger van Vera Lynn niet: 'Land of Hope and Glory'. Geniet van de muzikale intermezzo's door het combo van Robert van Ratingen, Bas Poort en Denise Verbruggen. Laat u meeslepen op de aangrij pende filmmuziek uit 'a moment for Morricone' of het ieder aangrijpende 'Don't cry for me Argentina', waar voor de bekende sopraan Truus van de Kroonenberg tekent. Of droom weg bij het 'Con te partiro' van Andrea Bocelli, dat voor het voet licht gebracht gaat worden door de tenor Jos Wetzel. En wat dacht u van het ongetwij feld bekoorlijke en aandoenlijke optreden van onze eigen 'Cheerbliekskes', samen met de fan fare. En niet te vergeten de toppers van eigen bodem: Myriam Creemers en Heidi Knelissen. Een heuse vlaggenparade, muziek, dans en zang, gezellig mee doen, de nieuwe eeuw vóór zijn. Het kan allemaal in Maashees, 6 november, aanvang 20.00 uur. De voorverkoop is bij Bloemsierkunst Marian, St. Jorisstraat en bij café-zaal Plein 27, beiden in Maashees. In het Odapark nieuw repertoire hand in hand gaan: 'Neyman Puur'. Het concert op zaterdag 30 oktober begint om 20.00 uur. IERSE MANNEN La Kei Producties presenteert: Ierse mannen in korte rokken. Het is gebaseerd op de vele klassieke verhalen en legendes over Parcival en zijn zoektocht naar het hoogste Uw bankzaken kunt u gemakkelijker en sneller regelen met Rabo Internet- bankieren. Want als u een computer met modem hebt, dan kunt u uw saldo opvra gen, betalingen regelen (tot een halfjaar vooruit) of uw periodieke overboekingen instellen. Maar ook zonder computer kunt u via de Rabofoon een aantal zaken regelen. Zoals direct geld overboe ken tussen uw rekeningen bij de Rabobank, of uw saldo opvragen. En dat 24 uur per dag, 7 dagen per week. Wilt u meer weten, loop dan eens binnen bij uw Rabobank of neem een kijkje op www.rabobank.nl donderdag 28 oktober 1999 - Pagina 3 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins. B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106, tel. 516270 zo: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: P. HENKES Helfrichstraat 2a, tel. 582200 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. van GEMERT, tel. 580700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VENRAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoed gevallen zijn wij dag en nacht bereik baar. tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen V. GEURTS en R. GOEDEGEBUURE DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Van donderdag 20.00 tot maandag 8.00 uur A COOPMANS, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maan dag 08.00 tot donderdag 20.00 uur waargenomen door: R. v.d. REIS, tel. 06-22922151 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES- TELUKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feest dagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peeienm@tref nl Redaktie Gerrit Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Tblefomsch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigmgsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3