!DA tevreden over begroting 2000 "Bij ons staat de klant centraal" PEEL EN MAAS I ii i-Ê Beschouwingen Samenwerking kritisch Odapark is klaar voor de volgende eeuw Een ander huis kopen -w\e\eis Van leel/Hermus naar makterheide Theater- en Concertbon nu ook verkrijgbaar bij VVV/ANWB Venray Sï- Automobilisten op de bon WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING r «r WT - [et CDA stelt in zijn algemene louwingen met genoegen vast de hoofdlijnen van het beleid ils de partij die graag ziet ook weer in de produktbegroting jgkomen en zijn verankerd, grootste coalitiepartyij is dat uurlijk niet vreemd. Het Onan ie beleid zit volgens het CDA id in elkaar, 'hoewel we nog moeten zien dat we een ver woorde reserve opbouwen, die dig is om Venray financieel er helemaal gezond te maken.' [en dikke pluim geeft het CDA de ambtelijke en bestuurlijke anisatie voor de structurele uiniging van 4,8 miljoen in het er van KEERpunt. Een kritische ag stelt het CDA over het econo- che beleid dat momenteel door lemeente wordt gevoerd. 'Dit 'i onder de maat; veel geluiden eiken ons over de moeizame con- len tussen het bedrijfsleven en e gemeentelijke organisatie; juist stimulerende en initiërende rol ebed in een sterk en uitnodigend kwalitatief goed acquisitiebeleid kan ons hierin verder helpen', zo laat het CDA weten. NADRUK OP REGIO Het standpunt van het CDA in het kader van de intergemeentelijke samenwerking is dat Venray vooral bij 'doe-taken' de samenwerking met collega-gemeenten moet zoe ken. Het CDA vraagt het college nadrukkelijker als deelnemer aan het gewest dit standpunt te blijven verkondigen, zonder daarbij de rol van Venray volledig te willen isole ren. Dat zou volgens de partij niet goed zijn. Ook moet de regio Noord- Limburg volgens het CDA een krachtige eensluidende stem laten horen om de regio nadrukkelijk in beeld te brengen en te houden bij de provincie, landelijke en wellicht euregionale overheid. PARTICULIERE BOUW Het CDA is tevreden over het beleid met betrekking tot stedelijke ontwikkeling. Wél vraagt de partij aandacht voor de particuliere bouw, er blijven te weinig mogelijkheden om deze doelgroep te bedienen, en de bouw voor met name ouderen. Ook is het CDA erg blij met de extra aandacht voor het jeugdbeleid in het jaar 2000: 75.000 gulden voor integraal jeugd- en jongerenwerk, 25.000 gulden voor preventief jeugdbeleid/drugspreventie, 25.000 gulden voor de realisatie van een zorg-adviesteam en het bureau Halt, steunpunt Venray, ontvangt 15.000 verhoging subsidie. 'Maar nu moe ten we er voor zorgen, dat er ver banden worden gelegd en de gelden als een soort 'keten'-benadering worden ingezet. Een inhoudelijke afstemming van voorzieningen en een gecoördineer de aanpak is op zijn plaats. Vooral achterstandssituaties in kwetsbare wijken verdienen extra aandacht. Een lokaal strategisch plan waarin enkele concrete afspraken per wijk en een lokaal plan voor samenhan gend onderwijs-jeugdbeleid worden gemaakt met daarin ook plaats voor o.a. opbouwwerk, jeugdhulp verlening en arbeidsbureau's, is vol gens de partij gewenst. PRIVATISERING Het CDA vraagt het college in het kader van de bijzondere bijstand de 100- guldenregeling voor bijvoor beeld het lid worden van een vereni ging of een bezoekje aan de bio scoop, te verhogen naar 150 gulden. Bij de privatisering van de sportac commodaties en welzijnsaccommo- daties wordt het volgens het CDA tijd dat er eens koppen met spijkers worden geslagen. In de agrarische sector dienen volgens het CDA snel geldstromen en kaders worden geschapen, zodat betrokkenen kun nen werken aan de voorgenomen herstructurering en reconstructie en leefbaarheid van het buitengebied en platteland. 'Innovatieve projecten om te komen tot het leveren van toege voegde waarde aan de produktie, maar ook initiatieven als mestbe- werking en -verwerking zijn daarin onmisbaar', zo vindt het CDA. dtp ïndstraat 12, tel. 581553 iratis parkeren voor de deur Is gevolg van geslaagde onder- idelingen van de gemeente iray met het metaalverwer- gsbedrijf Van Geel/Hermus, gen in het plangebied St. oniusveld, is het mogelijk orden om het bedrijf te ver- atsen naar het bedrijventer- Smakterheide. Het huidige rein en de directe omgeving oen op korte termijn beschik- rvoor woningbouw. De locatie Van Geel/Hermus wordt vol- g door en voor rekening van private ontwikkelaar gereali- i De direct omwonenden in door middel van een brief de hoogte gesteld worden :ld van de procedure. Ook len ze uitgenodigd voor en lichtings- en inspraakbijeen- ist. ihalve de locatie van Van 1/Hermus wordt ook de hoek i ionsweg-St. Antoniusveldweg, usief de bestaande, woningen St. oniusveldweg 1 en Stationsweg tn 70, in het bestemmingsplan genomen. Op deze locatie kun- circa 9 nieuwe woningen wor- gerealiseerd. Bij één van deze ingen (gelegen aan de ionsweg) wordt de mogelijkheid aden voor het oprichten van een ijfsruimte, c.q. atelier, ok wordt in de herziening van bestemmingsplan de wijziging enkele planvoorschriften die ekking hebben op de bouw van gezondheidscentrum op de hoek ionsweg-St. Servatiusweg en de w van negen woningen aan de ia Blamanstraat, Clara hmannstraat en de St. ratiusweg, meegenomen. WONINGTYPEN ihet plangebied wordt de.struc- van het woongebied St. oniusveld voortgezet. De waai- Jrmige structuur tussen het sngebied en de infiltratiestrook de A73 wordt met twee blok- aangevuld. In de blokken wor- diverse woningtypen gereali- d: vrijstaand en halfvrijstaand. «staande groenstructuur langs lina Krusemanstraat zal in de omst worden doorgezet en loopt ït plangebied uit in een min of driehoekig gebied. De bomen- ordt ook doorgezet. BODEM :t te ontwikkelen woongebied ll beschouwd als een milieuge- ige gebied. Het college dient in ader van het bestemmingsplan [zoek te verrichten naar de iteit van de bodem van het lebied. Uit het onderzoek moet en of de bodem en het grond- niet zodanig verontreinigd dat dit realisering van de iffende bestemming in de weg it eerder verkennende bodem- grondwateronderzoeken bleek 'n de bodemondergrond en het ilwater van St. Antoniusveld oogde concentraties van veront- 'gde stoffen zijn aangetroffen, bodemonderzoek, specifiek tot op het terrein Van merrnus en enkele omliggende olen, wees uit dat er sprake is ernstig geval van bodemver- r-iniging. De saneringswerk- beden zijn reeds begonnen; 'teft vooral een grondwatersa- leerste instantie kan op de gron- rjie gelegen zijn buiten de loca- I pn het bedrijf Van Geel/Hermus Lldeel van de woningen worden pliseerd. Na beëindiging van de pvatersanering en de verplaat- lvan het bedrijf zal de tweede Rn het plan starten. Piercing- en tatoeagezaak 'Just Do It' in Venray Pearcing en tatoo. Twee mode verschijnselen die steeds meer een permanent karakter krijgen. Vanaf 1 november 1999 gaan Wilmi en Mario Broers, die op 1 november vorig jaar al begonnen met hun pearcingstudio 'Just Do It' in de Venrayse wijk 't Brukske en inmiddels een vaste plek in de markt hebben vergaard, ook men sen 'helpen' die hun lichaam met een tatoeage op hun arm, enkel, rug of willekeurig ander lichaamsdeel willen verfraaien. Wilmi Broers-Van der Heijden heeft zich de afgelopen maanden gespecialiseerd in dit vak. "Klanten kunnen nu kiezen uit zo'n 15.000 tekeningen en we breiden ons aanbod maandelijks uit", vertelt Wilmi Broers. "In Nederland bestaat voor dit vak geen opleiding", aldus Wilmi Broers. "Veel mensen die een pier cing- en tatoeagezaak beginnen bekommeren zich dan ook nauwe lijks om de vele aspecten die bij pearcing en tatoeëren om de hoek komen kijken. Vooral hygiëne en gezondheid spelen een belangrijke rol.". Wilmi volgde vorig jaar een pear- cing-opleiding in Spanje en ging zich vervolgens in Venray oriënteren op het starten van een piercingzaak. "In Venray en directe omgeving kun je nergens terecht voor piercing .We zijn nu een jaar bezig en reeds vele klanten hebben een piercing bij ons laten zetten. Omdat we erg veel vra gen kregen van klanten die ook een tattoeage wilden, ben ik me dit jaar ook met het zetten van tatoeages gaan bezighouden", vertelt Wilmi. De Venrayse volgde een 'tatoeage- opleiding' in Spanje en nam ook een kijkje in de keuken van diverse zaken in Nederland. "Ik heb met met het hele gebeuren beziggehou den, van A tot Z", zegt Wilmi Broers. GEZONDHEID Eén van de eerste dingen die Wilmi Broers vorig jaar ondernam na haar opleiding was contact zoe ken met de GGD. "Pearcing alleen is gemakkelijk. Een gaatje prikken is zo gebeurd. Al het andere is ech ter belangrijker, vooral de hygiëne. Ook in onze studio is alles smette loos schoon." Bij de GGD was men verbaasd over het telefoontje van Wilmi Broers. Het was de eerste keer dat een ondernemer hierover met hen contact op nam. Het initia tief en de wijze waarop Wilmi Broers aan de slag wilde gaan, stond hen wel aan en zij kreeg dan ook alle medewerking om de klanten op het gebied van gezondheid, hygiëne en nazorg zo goed mogelijk te kun nen adviseren. "Het is jammer dat er in Nederland geen opleiding voor het zetten van een piercing en een tatoeage is", vertelt Mario Broers, "wij zouden een keurmerk in deze branche ook erg toejuichen, want we willen graag dat er op een ver antwoorde wijze met mensen die een tatoeage of piercing willen wordt omgegaan. Bij veel zaken ontbreekt het daar in onze ogen nog wel eens aan." PERSOONLIJK GESPREK Als klanten voor een piercing of tatoeage bij 'Just Do It' komen, gaan Wilmi en Mario eerst een per soonlijk gesprek aan. "Mensen moe ten met name gerustgesteld worden en erop gewezen worden dat, als men zichzelf goed verzorgd, het zet ten van een pearcing en/of tatoeage geen risico's voor de gezondheid Vanaf 1 november kunnen liefheb bers bij 'Just Do Itterecht voor het zetten van een prachtige tatoeage. met zich meebrengt. Twijfelaars worden met deze voorlichting op hun gemak gesteld. Eenieder die bij mij een pearcing of tatoeage laat zetten, weet daarna waar hij aan toe is en wat hij met betrekking tot ver zorging moet doen." In principe wil ligt Wilmi alle verzoeken in, maar ook voor haar zijn er grenzen. Mensen die een tatoeage op hun gezicht of handen willen, hoeven bij haar niet aan de deur te kloppen. "Omdat ik denk dat ze daar later spijt van krijgen. Die plekken kun je namelijk niet met iets bedekken. En kinderen onder de achttien jaar moeten de goedkeuring van hun ouders hebben." TATTOO Vooral de Chinese tekens en tri bals zijn op dit moment erg popu lair. "En ook de dolfijn op de schou der en de enkel blijft erg gewild", aldus Wilmi, "maar klanten kunnen natuurlijk ook hun eigen tekening meebrengen." Naast piercing kan men bij 'Just Do It' ook terecht voor het plaatsen van henna-tatoo's. Henna is een kleurstof die aan aan tal weken op het lichaam blijft zit ten. "Er zijn veel mensen die tijde lijk een tatoeage willen en een henna-tatoo is een goed alternatief." 'Just Do It', dat drie maanden kleur- garantie geeft op een tatoeage, is gevestigd aan de Spinetstraat 37 te Venray. tel: 510718. VVV/ANWB Venray verkoopt al ruim 25 jaar de VVV-geschenkbon. Voor iedereen een begrip. Sinds 1997 zijn daar vier andere cadeau bonnen aan toegevoegd: Nationale Diner Cheque, het lekkerste cadeau van Nederland; Charibon, de cadeaubon voor goede doelen; VVV Aktiefbon, de bon die ten minste het dubbele waard is en de Nationale Bioscoopbon, het leukste cadeau in het donker. Consument en bedrijfsleven weten, dat ze voor cadeaubonnen bij de VVV moeten zijn. Steeds vaker wordt de VVV/ANWB Venray, naast informatiepunt, gezien als een l» Pican" ll0Wl *■»*•■- «pecoti»0 0 primaDonna 1 m NatJOli „nntotaaten' 0 0 ook bij u op de markt ^^tmaandagi: ii.oo-i6.oo q. markt voor S cadeauwinkel. Om hierop in te spe len start de VVV/ANWB Venray met ingang van oktober met de ver koop van de Theater- en Concertbon. Voorheen was deze bon alleen verkrijgbaar bij theaters en concertgebouwen. De Theater- en Concertbon is verkrijgbaar in de waarden ƒ25,- en ƒ40.". Uiteraard zijn er voor de bonnen extra feeste lijke verpakkingen voorradig. De Bioscoopbon is verkrijgbaar in cou pures van ƒ10,- en ƒ15,-. De Bioscoopbon kan tegen meerprijs verpakt worden in een echt filmblik. Tijdens een controle op de Overloonseweg werden vorige week woensdag 32 van de 156 voorbij gangers bekeurd. De hoogst geme ten snelheid was hierbij 82 km per uur. terwijl 50 km per uur is toege staan. Op de Langstraat kregen 64 voorbijgangers een bekeuring. Van de 914 passanten was de hoogst gemeten snelheid 78 km per uur, terwijl de limiet 50 km bedraagt. Tijdens een controle op de Deurneseweg werden 32 van de 536 voorbijgangers bekeurd. De hoogst gemeten snelheid was hierbij 104 km per uur. DONDERDAG 28 OKTOBER 1999 - NR. 43 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Donderdag 21 oktober werd in het Odapark een millennium boom geplant. De boom werd geschonken door Stichting Het Limburgs Landschap. De stich ting besloot het Odapark als loca tie te kiezen vanwege zijn unieke combinatie van de prachtige natuur en beeldende kunst die het park biedt, alsook vanwege het 100-jarig bestaan van het Odapark. Gerrit Linders en Joof Theeuwen, leden van de commissie Groen voorziening van het Odapark, plant ten onder toeziend oog van het bestuur van het Odapark en tiental- len belangstellenden de geschonken inlandse eik op de open ruimte rechts naast het Theehuis. Het Odapark is nu helemaal klaar voor de volgende eeuw! De regionale tv-zender Ll schenkt op zondag 31 oktober van 10.30 tot 11.00 uur in haar radio-uit zending aandacht aan de millenni umboom. Ook in haar tv-program- ma, dat op zondag 31 oktober vanaf '4 s' AX Ba? T 'M' A 17.45 uur diverse malen herhaald wordt, komt de millenniumboom van het Odapark aan de orde. Vorige week donderdag werd de millenniumboom in het Odapark geplant. Samenwerking Venray spreekt in de algemene beschouwingen bij de begroting van Venray onder andere zijn bezorgdheid uit over het feit dat er op het terrein van de handhaving van de openbare orde en het toenemende gevoel van onveiligheid onder Venrayse burgers nog steeds te weinig bereikt wordt. Ook de daadwer kelijke zeggenschap van de poli tiek is bij dit onderwerp volgens Samenwerking Venray veel en veel te klein. Verder moeten de Venrayse bur gers volgens de partij meer moge lijkheden krijgen om hun huisafval en ander afval in hun directe nabij heid te deponeren. De partij dringt aan op geautomatiseerde centrale inzamelpunten voor vuilniszakken, waar met dë chip-knip of chipper direct afgerekend kan worden. QUICK SCAN Ook stelt de partij in haar beschouwingen wederom de vraag over de mogelijke invulling van Venray's Broek en Endepoel als recreatiegebied en aansluiting bij het te ontwikkelen plan Brabander. De partij vraagt zich af of de amb tenaren van de gemeente Venray de partij nog wel serieus nemen. 'Het denken in getalsverhoudingen en het negeren van minderheden in de raad lijkt een grondhouding te worden', zo stelt Samenwerking Venray. 'Het lijkt er zelfs sterk op dat het getals- denken ook binnen het college heeft postgevat.' De partij adviseert het college tevens het instrument van burgeron- derzoek (quick scan) structureel en als afsluiting van de JKEERpunt- periode in te zetten om met de bur ger in dialoog te komen en als gemeente doelgerichter en doelma tiger te kunnen werken. Punt van zorg van Samenwerking Venray is de grote uitstroom van de laatste maanden uit de ambtelijke top van de gemeente. Door een samenloop van omstandigheden dreigt er volgens de partij een situ atie te ontstaan die de coördinatie en aansturing van de uitvoering nog verder bemoeilijkt. ONKRUIDBESTRUDING Samenwerking Venray vraagt het college de discussie over de chemi sche onkruidbestrijding voor het komende jaar op de agenda te plaat sen en met de raad de concrete afspraak te maken daar in het derde kwartaal van 2001 uitvoering aan te geven. Volgens de partij komt het steeds vaker voor dat de begroeiing van de bermen steeds hoger opschiet en meer en meer het karakter van bos- sages aan het krijgen is, terwijl ook zwerfvuil, mede als het gevolg van het 'zo weinig mogelijk thuis weg gooien en onderweg kwijt zien te raken gedrag', hand over hand toe neemt. KLANTVRIENDELIJK Samenwerking Venray laat zich in de algemene beschouwingen kri tisch uit over de bereikbaarheid, klantvriendelijkheid en telefonische bereikbaarheid van de gemeente. 'Wij vragen ons nu zo langzamer hand af of we dat wel kunnen en mogen verwachten als wij herhaal delijk vaststellen dat er vanuit het college beloftes gedaan worden die niet worden nagekomen, de opposi tie bijna structureel badinerend benaderd wordt en het beeld ont staat alsof de politiek niet serieus genomen wordt. Hoe serieus wor den dan de klanten/burgers geno men namens wie wij in deze raad zitten'. Ons leven is voortdurend in ontwik keling. Persoonlijke omstandigheden veranderen. Woonwensen veranderen mee. Bij gezinsuitbreiding moet er mogelijk worden gezocht naar een groter huis. Als kinderen de deur uit zijn, is kleiner wonen misschien prak tisch. En een promotie kan dat huis waar u altijd van droomde binnen bereik brengen, met die mooie of gro tere tuin, met meer kamers en extra hobbyruimte. Zo kunnen er allerlei redenen zijn waarom iemand een ander huis wil kopen. En op dat moment komen de financiële situatie en wensen en plannen voor de toe komst weer in een heel nieuw daglicht te staan. maatwerk Wie nu zijn huidige woning verkoopt, maakt doorgaans een flinke winst. De huizenprijzen zijn de afgelopen jaren immers fors gestegen. Daardoor zal ook voor het andere huis een flinke prijs betaald moeten worden. Een hypotheek zal meestal toch nodig blijven. Het is echter niet uitgesloten dat u nu meer kunt lenen zonder op veel hogere maandelijkse kosten uit te komen. De huidige relatief lage rente stand en fiscaal vriendelijke produc ten maken dat mogelijk. Maar er speelt natuurlijk meer dan alleen een andere hypotheek. Een eigen huis is immers de basis van een financiële planning voor nu en in de toekomst en de woningfinanciering moet daarin passen. Met andere woorden: elke hypotheek is maat werk. alles op een rij Het kopen van een ander huis of het veranderen van uw hypotheek is hét aangewezen moment om de totale financiële huishouding weer eens op een rij te zetten. Daarvoor hebt u een adviseur nodig die samen met u een aantal vragen in kaart brengt. Wat is uw huidige woning nu waard en wat u kunt het beste met de overwaarde Méér dan alleen een andere hypotheek doen die vrijkomt bij verkoop? Hoeveel kunt u lenen met uw huidige inkomen en wat betekent dit voor uw maandlasten? Kunt u uw oude finan ciering 'meeverhuizen' of is het beter deze af te lossen? En hoe verhoudt zich dit allemaal tot uw wensen en plannen voor de toekomst? ook voor later Maar het gaat u natuurlijk niet alleen om een momentopname. U wilt ook zekerheid voor de toekomst. Een goed advies zal dan ook rekening hou den met eventuele risico's die u loopt. Dat de rente kan stijgen bijvoorbeeld. Of dat uw inkomen vermindert door tijdelijke werkeloosheid of arbeidson geschiktheid. Om zo'n totaalbeeld te feven en de juiste oplossingen te zoe- en is veel deskundigheid nodig. De hypotheekadviseurs van Rabobank Huis 6c Hypotheekadvies hebben die. Dankzij een zeer gedegen en gecertifi ceerde opleiding. Zij zijn bovendien gebonden aan hun eigen en unieke gedragscode die ver der gaat dan de landelijke Gedragscode Hypothecaire Financieringen. Zo houden zij onder andere ook rekening met premies van levens- en overlijdensrisicoverzekerin- gen, huurwaardeforfait, taxatiekos ten, onroerende zaak belasting, de gevolgen van rentestijgingen en van eventuele inkomensdaling. Dit garan deert u een eerlijk en realistisch advies zodat u precies weet waar u aan toe bent. Meer informatie Een verandering in uw persoonlijke situatie is bijna altijd een goede aan leiding om u te laten adviseren. Maar ook zonder een dergelijke verandering is het goed om de rol van uw hypo theek in uw financiële situatie van tijd tot tijd te laten doorlichten. Voor een aanpassing van uw hypotheek, voor het beter benutten van fiscale voorde len, voor besparingen op uw woonlas ten, kortom voor een stuk onderhoud van uw financiële sutuatie. Bel daar om vrijblijvend met de hypotheekad viseur van de Rabobank voor meer informatie.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 17