Argentijnse Kris Niklison in 'Red Roses Red' Woningbehoefte- onderzoek in Y sselsteyn PEEL EN MAAS Lezing over Venrayse baksteen Leunenaar exposeert installatie van geodriehoeken Kies Techniek 2000 Josje Oudenhoven speelt gastrol in 'Die Csardasfürstin' Partijvoorzitster PvdA bezoekt Venray Venraynaar wint prijsvraag open huis GGW De Peel Bibliotheek VvGI op Internet Zomaarpop WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Jenniskens. Aanhouding na doorrijden na aanrijding Grensverleggend theater in Het Theehuis in Venray Red Roses Red' is donderdag oktober de eerste voorstelling een reeks van acht in het buis van het Odapark in ray. Stichting Culturooy pre- eert vanaf deze maand iedere weken een voorstelling in het huis. Voorstellingen die en en de uiterste grenzen van ter maken verleggen. 'Red Red' begint om 20.30 uur. Red Roses Red' is een one- an-show van de Argentijnse Niklison. Zij maakte deel uit Circuq du Soleil, waarvoor zij creaties Ginger Kennedy en mrs. cNikliosn, 'a particular widow' wierp en speelde. Zij speelde de iste jaren op festivals in onder (ere Kiev, Philadelphia, Amman, usalem, Beiroet, Cairo, ankrijk, België en Nederland. In fro behaalde zij in 1998 tijdens 1 Cairo International Festival de ■st actress award'. Haar werk irdt onder andere gesteund door t Nederlandse fonds voor de diumkunsten en het Theater itituut Nederland. Tijdens het :ol-festival van dit jaar was zij /oriet bij recensenten en het iliek. Over haar werk zegt zij zelf iysical Theatre, romanticism en Ajlpticism - it's not al love story, it's story of love." TROUW EN VRIJHEID ed Roses Red' speelt zich af in boerenschuur ergens in het wijde land. In het avondrood zweeft hoog tussen de hanenbalken aan zij den lakenstrengen een figuur, gehuld in witte mantel. Dankzij tal loze ingenieuze zeemansknopen hijst ze zichzelf de hoogte in, laat zich in wervelende spiraal neer waarts vallen tot ze net niet met haar hoofd de betonnen deelvloer raakt. Ondertussen doet Kris Niklison het verhaal van de onmogelijke liefde, over uit jaloezie elkaar willen vastr binden en toch weer moeten losla ten, over trouw en vrijheid. Niklison raakt, hier op dit eiland waar geen snelweg te vinden is, geïnspireerd door het beeld van de gedroomde man die altijd in de derde versnel ling rijdt: dat is de versnelling waar bij de chauffeur het dichts bij de knie van de vrouw naast hem zit. Slechts een klein sprongetje met de rechterhand. Het is ook de stand waarin de wagen hard en voorgoed kan wegspurten. Een Amerikaans filmbeeld bij uitstek, in elke road movie doet'het zich voor. Het is het vermogen tot evocatie dat telt. In de voorverkoop zijn kaarten voor 'Red Roses Red' h 17.50 gulden p.p. te verkrijgen bij Het Theehuis, café Het Podium, theatercafé De Artiest en Schouwburg Venray. De Dorpsraad Ysselsteyn start wenkort in samenwerking met nthese Venray een woningbe- efte-onderzoek in het Venrayse rkdorp. Dat maakte de dorps- ad maandagavond bekend tij de maandelijkse bijeen- DISt. :t onderzoek moet inzicht geven Ide bewoners van Ysselsteyn op gebied van wonen willen. Kopen huren en wat zijn de behoeften oudere en jongere bewoners, onder andere zaken die in het irzoek vast worden gelegd, iraadvoorzitter Sieb Nijssen iet waarom van een woningbe- :-onderzoek: "We krijgen van-_ ïk bewoners steeds meer vragen" èf nog bouwmogelijkheden in het zijn. En die zijn er. Zo heeft de iieente ruim vijf hectare grond in endom, waarvan een strook langs Timmermannsweg die geschikt is voor 20 bouwkavels. Met name voor de jongere generatie is dit interes sant, anders verlaten ze het dorp, zoals nu al vaker gebeurt." Volgens Nijssen zou de gemeente Venray in het tweede kwartaal van dit jaar aan de slag gaan met het optimaliseren van het verouderde bestemmings plan. Tot op heden is dat niet gebeurd. "Vandaar dat wij vanuit de dorpsraad hebben besloten om de woningbehoefte onder de bewoners te peilen." De Dorpsraad Ysselsteyn hoopt nog voor het einde van dit jaar het onderzoek af te ronden en de resultaten te kunnen overdragen aan de gemeente. GROENE KRUIS Dé Dorpsraad Yssélstéyri maaktë tevens bekend dat het consultatiebu reau van het Groene Kruis Noord- Limburg voorlopig blijft gevestigd in de huisartsenpraktijk aan de Litsenbergweg. Anderhalf jaar gele den maakte het Groene Kruis bekend diverse consultatiebureaus uit kostenoverwegingen te beëindi gen, onder andere in Ysselsteyn. Nijssen: "We hebben er bij het Groene Kruis meerdere malen op aangedrongen hiervan af te zien. Onlangs hebben we een brief gekre gen dat dit ook daadwerkelijk niet gaat gebeuren. Uit het oogpunt van zorgverlening die we als dorp kun nen bieden natuurlijk een zeer goede zaak." Het Groene Kruis' stel de in de brief op het besluit tot slui ting terug te komen omdat op jaar basis in Ysselsteyn en de omringende dorpen minstens 50 kinderen geboren worden, waarvan de ouders gebruik maken van het consultatiebureau in Ysselsteyn. Reden voor het Groene Kruis om het bureau open te houden. "Een positieve ontwikkeling", aldus Nijssen. Erik van Maarschalkerwaard deelnemer Magiorama '99 Erik van Maarschalkerwaard ft Leunen is een van de deelne- aan de manifestatie agiorama '99 in Groningen. Tn kader van de Wetenschap 'iniek Week '99 wordt in de tinihal van 16 tot en met 31 tober een wondere wereld van itenschap, techniek en kunst ienteerd. p 6000 m2 worden fascinerende filiaties, doe-het-zelf-experimen- k) en spectaculaire kunstwerken resenteerd. Leunenaar Van schalkerwaard heeft voor deze gelegenheid een installatie gebouwd uit meer dan 4500 geodriehoeken. Aan de mogelijkheden van dit een voudige driehoekige plastic teken hulpmiddel, bekend van de middel bare school voor het construeren van wiskundige figuren, is een ruimtelijke dimensie toegevoegd. Van Maarschalkerwaard over zijn installatie: "Van zes geodriehoeken is een oktaëder geconstrueerd die vervolgens als bouwsteen is gebruikt voor de installatie van licht en lucht: het Geonomium. Het Geonomium is te beschouwen als een monument voor het moment dat de meetkunde de bouwkunde ging beheersen en de haakse hoek de wereld veroverde." De Leunenaar ziet deelname aan de manifestatie in Groningen als een enorm uitdaging: "Magiorama '99 laat zien hoe boei end en spannend wetenschap en techniek kunnen zijn. Instituten uit binnen- en buitenland presenteren honderden uitdagende installaties en proeven. Kunstenaars tonen werk met een knipoog naar de weten schap. Soms subtiel, vaak overdon derend en altijd spraakmakend." (Het is weer zover! Op 16 en 17 tober 1999 organiseert OJC ptjang uit Oirlo wederom het jaar- e popfestival Zomaarpop. Het is ■weer voor de veertiende keer dat jlCWatjang?!? voor jullie een pro- nma heeft samengesteld met vol met enthousiaste, aanstor- jende muzikanten. Het accent ligt i vanouds op regionale gerechten, aar ook dit jaar zullen er enkele ppers op het podium van naarpop plaats nemen. zaterdag 16 oktober zal de nd April Warchile het spits afbij- {n. April Warchile is een bandje dat de anderhalf jaar dat het onder de lidige naam optreedt al heel wat perencentra in de regio heeft paald. De stijl van April Warchile pel denken aan die van Nirvana, pundgarden en Pearl Jam. Het feertoire van de band bestaat voor gelijk uit eigen grunge nummers, mierna is het de beurt aan HIP. pis een bandje uit Sevenum dat f bezoekers laat genieten van "ziek van jaren geleden. De band IJ vooral rock 'n roll ten gehore pgen. HIP zal er dus beslist voor pn zorgen dat het feest in Oirlo Pzal barsten. Als afsluiter van de zaterdag zal look dit jaar een topband optreden. P is nu namelijk de beurt aan Pngshot. Longshot speelt niet Naar muziek. Ze hebben een Nel eigen stijl: Funk-A-Mental P Low-Land Rock-Steady, pvel een mix van ska, funk, hip- to. merengue, punk, salsa, rock en Nsieke muziek. Longshot is een N die je tijdens een optreden tel- F weer verrast door constant Nwe muzikale wegen in te slaan. [Onder de soos zal er deze avond p muziek zijn. Hier zal namelijk OJC Watjang?!? Oirlo de Landidandidododildodixosoundpara de plaatsvinden. Enkele dj's probe ren hierbij op een grappige manier het publiek te vermaken. Alle soor ten muziek zullen hierbij gedraaid worden. De eerste band die op zondag speelt is Whiffit. De stijl van Whiffit ligt tussen pop en rock en de optre dens zijn erg gevarieerd. Als tweede band treedt er geluk kig weer eens een Oirlose band op: Onattic. Onattic is in 1996 opgericht en met een optreden op Zomaarpop legde de band de basis voor haar verdere carrière. In 1997 kreeg ook de regio lucht van Onattic en er vol genden steeds meer optredens. Sindsdien heeft de band hard aan haar eigen repertoire gewerkt zodat de covers geleidelijk aan het veld moesten ruimen. De band bereikte in 1998 de tweede plaats tijdens Op ut Toffelke en bracht in oktober 1998 haar eerste full-length cd uit. De stijl van het eigen werk wordt omschreven als ongecompliceerde neogrunge. Na Onattic is het de beurt aan de band Blind trash. Deze Helmondse band begon enkele jaren geleden met het spelen van covers van bands als Nirvana enz. Deze covers heb ben langzamerhand plaatsgemaakt voor eigen nummers. Als vierde band staat weer een topband op het programma. Het is een optreden van The Perks. The Perks is een veelzijdige, op funk gebaseerde, alternatieve rockband. De kracht van The Perks zit hem in het professionele samenspel, de onbezorgde spontaniteit en de humoristische teksten. Zanger The Rock zingt en rapt zijn moraalloze teksten overal tussendoor en over heen wat het geheel tot een herken bare, ongecompliceerde en unieke band maakt. De absolute klapper van Zomaarpop 1999 is de band Krezip! Deze Tilburgse band, die sterk geïnspireerd wordt door K's Choice, is in 1997 opgericht en hoewel de vijf bandleden nog erg jong zijn, hebben ze al heel wat podiumerva- ring. Nadat de band dit jaar opgetre den had met o.a. de Heideroosjes gaf de band eind augustus een spet terend optreden op Lowlands. Het succes van Krezip zit hem in de combinatie van spontaniteit, goede muziek, aansprekende teksten en de prachtige stem van zangeres Jacqueline. De laatste band van de avond is Of No Avail. Deze band speelt punkmuziek van de bovenste plank. Bij deze band kan het publiek nog een keer flink uit zijn dak gaan. Wat dat betreft hadden we ons geen bete re afsluiter voor Zomaarpop 1999 kunnen wensen. Ook op zondag zullen diverse dj's hun kunsten onder in de soos verto nen. Dj Chronic zal dan onder ande re optreden. Voor het eerst in de geschiedenis van Zomaarpop zal hij draaitafels gaan gebruiken. Dj Chronic combineert de snelle jungle van nu met hiphop en intelligente drum 'n' bass. De entree op beide dagen is ƒ10,-. Op zaterdag barst het feest om 20.30 uur los en op zondag om 14.30 uur. Voor beide dagen geldt: kom op tijd. want vol=vol! vneleis Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Ook in het nieuwe millennium zal er in Venray weer een Manifestatie Kies Techniek wor den georganiseerd. Op zaterdag 19 februari 2000 zullen de bedrij ven MMT International, Custers Hydraulica en het Technisch Opleidingscentrum (TOC) hun deuren openen voor de jeugd in Venray en omstreken. Het thema van de Manifestatie en de daar voor de jeugd is: De techniek in mobiliteit. MANIFESTATIE VOOR DE VENRAYSE JEUGD De Manifestatie Kies Techniek wordt sinds enkele jaren georgani seerd om de jeugd van Venray en omstreken bekend te maken met techniek. Hoewel meerdere bedrijf stakken te kampen hebben met krapte op de arbeidsmarkt, geldt dit in meerdere mate voor bedrijven in de techniek. De Stichting Kies Techniek Regio Venray organiseert daarom, in samenwerking met het Venrayse bedrijfsleven, de gelijkna mige Manifestatie om de Venrayse jeugd al vroeg enthousiast te maken voor techniek. Daarom is het ook zo van belang dat het onderwijs bij deze Kies Techniek-dag wordt betrokken. Evenals voorgaande jaren wordt deze betrokkenheid vormgeven door voor de groepen 7 en 8 van de basis scholen en de klassen 1 en 2 van het voortgezet onderwijs een ontwerp wedstrijd te organiseren. Het thema van de ontweipwedstrijd is: de tech niek in mobiliteit. Voor dit thema is uiteraard gekozen vanwege het nieuwe millennium, dat aan de tech niek weer nieuwe uitdagingen en eisen zal stellen. De basisscholen en instellingen in het voortgezet onderwijs hebben inmiddels een inschrijfformulier ontvangen, waarmee zij hun school kunnen aanmelden voor de ont werpwedstrijd. Het Venrayse bedrijfsleven ondersteunt deze wed strijd onder meer door het gratis ter beschikking stellen van benodigde materialen voor de diverse ontwer pen. Deelnemende bedrijven zullen tijdens de manifestatie zelf met een stand aanwezig zijn bij één van de drie gastbedrijven MMT International, Custers Hydraulica en het Technisch Opleidingscentrum (TOC). BESTUURSWISSELINGEN Dit jaar heeft het bestuur van de Stichting Kies Techniek Regio Venray enkele wisselingen onder gaan. De voorzitter van het bestuur van de stichting, Wilma Koop, heeft afscheid genomen. Zij is gevraagd als directrice van de landelijke Stichting Kies Techniek, mede dankzij het succes van de Manifestatie Kies Techniek in Venray-regio de afgelopen jaren. Dit is een belangrijk signaal naar de organisatie toe, dat de opzet en intentie van de Manifestatie Kies Techniek in Venray grote waarde heeft. Binnenkort zal bekend wor den wie deze functie binnen Kies Techniek gaat invullen. DONDERDAG 14 OKTOBER 1999 - NR. 41 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Door kunsthistoricus Harry Vriens Op uitnodiging van het Debat over de Venrayse Ruimte verzorgt kunsthistoricus Harry Vriens op donderdag 18 november een lezing in de burgerzaal van het Venrayse gemeentehuis. Vriens vertelt over en brengt in beeld de door hem gesignaleerde Venrayse 'burgerlijke baksteenarchitec tuur'. De avond begint om 19.30 uur. Harry Vriens, lid van de kring Venray en omstreken van het Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap, heeft het in de lezing over het gebruik van baksteen in de opeenvolgende perio des van de regionale bouwkunst. Vriens deed daar onderzoek naar en raakte gefascineerd door de nadruk kelijke aanwezigheid van een grote variëteit aan ornamenteel gebruik. Hij stuitte, zoals hijzelf zegt, op een echte Venrayse traditie van burger lijke baksteenarchitectuur die kan worden gezien als kenmerkend en beeldbepalend voor de Venrayse openbare ruimte. Het onderzoek van Vriens strekt zich uit van de gotiek tot aan de Tweede Wereldoorlog. Harry Vriens zal op verzoek van het Debat over de Venrayse Ruimte ook een poging wagen vooruit te kijken. Vraag aan Vriens: Hoe zouden ste debouwkundigen en architecten in de toekomst moeten omgaan met dat voor Venray zo typische, orna mentele gebruik van baksteen? Sopraan met Operette Gezelle St. Anthonis in schouwburg De Venrayse sopraan Josje Oudenhoven speelt op woensdag 27 oktober de rol van comtessa Stasi in de operette 'Die Csardafürstin', die de Operette Gezellen Sint Anthonis in Schouwburg Venray uitvoert. Josje Oudenhoven ontplooide veel activiteiten op toneel- zang- en muziektheatergebied. Bij het Geldrops Rooms-toneel speelde zij vele blijspelen en bij het Lichtstad revuetheater zong en speelde zij in 'Champagne coctail' en 'Het staat in de sterren'. Bij het Academisch Genootschap in Eindhoven had zij een rol in 'Prinses Ida'. Zij werkte ook mee aan 'El barberillo de Lavapies' en aan diverse Gilbert Sullivan- produkties. ONDERWIJZERES Als onderwijzeres schreef, produ ceerde en regisseerde zij vele (kerst)musicals en revues met basis schoolleerlingen op diverse scholen in Eindhoven en Venray. Bij het Weyerkoor in Boxmeer werkte zij De Venrayse sopraan Josje Oudenhoven is op woensdag 27 oktober te bewonderen in Schouwburg Venray. mee aan enkele kerstconcerten en aan werken .van Haydn, Purcell, Fauré, Bach en de Brabant Suite. Thans treedt zij op met de vocal group Ladies First en met de groep Friend in Music in de Lynn's dinner shows' in de Venrayse schouwburg. Bij de Operette Gezellen had zij de rol in *De Kermisklanten', 'Blume von Hawaii', Der Vogelhandier' en in der 'Graf von Luxemburg'. HOGE OGEN Met de keuze van 'Die Csardafürstin' van Emmerich Kalman, een uitgesproken operette componist, hopen de Operette Gezellen uit Sint Anthonis helemaal aan de wens van het publiek tege moet te komen. Meeslepende melo dieën met veel Hongaars tempera ment, in combinatie met gastsolisten die paprika in hun bloed hebben: u mag het deze keer niet missen. De regie is in handen van Maianne Leijtens-Van Assouw. decors Jo van Kessel en er is een balletschool. De muzikale leiding is in handen van dirigent Antoine Kop die de toe schouwers samen met pianist Hans Volleberg en orkest en koor van de Operette Gezellen een onvergetelij ke avond wil bezorgen. installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl De politie Land van Cuijk heeft zaterdagnacht een 24-jarige inwoner van Overloon aangehouden wegens doorrijden na een aanrijding. Een 38-jarige inwoonster van Overloon reed over de Vierlingsbeekseweg toen vanaf de Uithoomlaan een auto de kruising op kwam rijden. Zij kon een aanrijding met deze bestuurder niet voorkomen. De bestuurder van deze auto reed echter door. Aan de hand van het genoteerde kenteken kon de politie de verdachte achter halen. De man is thuis aangetroffen. Hij bleek onder invloed van alcohol te zijn, van een aanrijding kdn hij zich niets herinneren. Tijdens het eerste verhoor beledigde hij diverse keren'de politiemannen waarvoor hij ook proces-verbaal kreeg. Tevens is zijn rijbewijs ingevorderd. Op vrijdag 15 oktober zal Marijke van Hees, de nieuwe partij voorzit ster van de PvdA, een werkbezoek brengen aan Venray. Omstreeks 14.00 uur zal zij, samen met verte genwoordigers van de PvdA afde ling Venray, het TOC (Technisch Opleidings Centrum) bezoeken. Na een inleiding over het ontstaan van dit centrum volgt een rondleiding. Om ongeveer 15.30 uur is Marijke van Hees te gast bij verpleeghuis Beukenrode. Bij Beukenrode zal, naast een korte rondleiding, de nadruk vooral liggen op gesprekken met mensen uit het veld over 'de ontwikkelingen in de zorg'. Met name zullen natuurlijk de 'zorgen om de zorg' in Venray daarbij aan bod komen. 's Avonds bestaat er voor de leden van de PvdA en voor geïnteresseer den de mogelijkheid om met Marijke van Hees over verschillende onderwerpen van gedachte te wisse len. Het avondprogramma begint om 20.00 uur en zal in wijkcentrum 't Stekske plaatsvinden. De heer Ruud Cox uit Venray was volkomen verrast, toen afge lopen donderdag 7 oktober de Commandant van de Groep Geleide Wapens De Peel, kolonel F.H. Meulman hem op zijn werk kwam feliciteren met het winnen van de prijsvraag van het open huis van de Groep geleide Wapens Voorzitter Van den Boom van de Raad van Bestuur van het Vincent van Gogh Instituut open de dinsdag met een druk op de knop de website van de Wetenschappelijke Bibliotheek. Deze bibliotheek is gevestigd aan de Oostsingel 5, locatie Stationsweg van het Vincent van Gogh Instituut. Met de opening van de website, adres http:/home.plex.nl/~goghbib is de éérste GGZ bibliotheek van een Algemeen Psychiatrisch Ziekenhuis voor het publiek toegan kelijk. Professionele informatie over de Geestelijke Gezondheidszorg kan door alle in- en externe relaties van het instituut worden geraadpleegd vanaf het net. Een informatiebron voor medici, verwijzers en studen ten. Naast eigen informatie omtrent tijdschriften. wetenschappelijk onderzoek en publicaties binnen het instituut, geeft de site toegang tot databanken, bibliotheekcatalogi, vakgebieden, beroepsverenigingen en dergelijke. Hiermee bestrijkt de site het hele terrein van de psychia trie en alle verwante disciplines zoals bijvoorbeeld de psychiatrische verpleegkunde en psychogeriatrie. Stuwende kracht achter dit geheel is de bibliothecaris mevr. Annie Hendricks. Op haar initiatief warden de middelen gevonden om deze stap te zetten. Met de deconcentratie van het Vincent van Gogh Instituut en de vergroting van het zorggebied, is een website het middel om iedereen op de verschillende locaties en in de verschillende steden van informatie te voorzien.Eén van de nieuwe taken van een bibliothecaris is de informa tie op de website toegankelijk te maken door te structureren en te selecteren. De informatie die nu ont sloten wordt, is vooral de informatie van de medisch Wetenschappelijke bibliotheek. De opening van de website wordt bekendgemaakt bij alle 50 GGZ- bibliotheken in Nederland. Daarnaast bij alle medische bibliot heken van de 80 ziekenhuizen waar mee een samenwerkingsverband bestaat op het gebied van medische informatievoorzieningen. De Peel. De heer Cox heeft een 5- daagse vliegreis voor twee perso nen naar Istanbul gewonnen. De heer Cox was één van de 35.000 bezoekers aan het open huis dat kort geleden door de Groep Geleide Wapens De Peel was geor ganiseerd. Tijdens het evenement kon het publiek ondermeer kennis nemen van de taken en werkzaam heden van dit onderdeel van de Koninklijke Luchtmacht, dat zich met luchtverdediging bezig houdt. Bezoekers konden tijdens het open huis een formulier invullen met hierop een prijsvraag. De prijs vraag bestond uit een aantal vragen over de tentoongestelde apparatuur en voorts diende er een slagzin te worden afgemaakt. Ondanks dat de vragen zeker aan de pittige kant waren, wist toch 70 procent van de inzenders de juiste antwoorden, zodat uiteindelijk de slagzin de doorslag moest geven. De slagzin van de heer Ruud Cox uit Venray won. Zijn slagzin luidde: Wij kwamen naar het open huis... en zagen de luchtmacht van een heel andere kant, met een gerust hart keerden wij huiswaarst met de gedachten dat wij leven in een veilig en vre dig land. Automobilisten op de bon De politie van Venray heeft woensdagmiddag bij een verkeers controle op de Noordsingel en Maasheseweg in die plaats 6 auto mobilisten bekeurd omdat zij geen autogordel droegen. Alle bekeurin gen werden uitgeschreven op de Noordsingel.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9