Eric, Rijk en Maarten en Het Appeltje I Bijna 100 gedichten en verhalen Oirlo kern met Pit CZ is er voor ziekenfonds èn particulier Human Insurance bv plannen zijn niets, planning is alles" .9 Eastwood in De Bonte Koe Druk weekend in De Evenaar Federatieve bondswedstrijd Gala-concert in kerk te Vierlingsbeek Harmonie St. Catharina op concours te Heerlen Rommelmarkt op Beukenrode raadgevers in financiële planning Nationaal Galerie weekend, in De Lochting Millennium feest in Venray gaat wel door! Grootse rommel- en snuffelmarkt ga PÈËL EN MAAS donderdag 14 oktober 1999 - Pagina 3 ten Afwisselend programma Schouwburg Venray Eric van Sauers, jeugdtheater Het Appeltje, Rijk de Gooyer en Maarten Spanjer en The Deep River Quartet. Schouwburg Venray pakt de komende week weer uit met een gevarieerd pro gramma voor jong en oud. In 'Erie van Sauers is Eric van Sauers' is Eric van Sauers Eric van Sauers. Hij zal niet zingen, niet dan sen, niet tappen. Hij zal het hebben over pijn, over haat, en al die andere dingen die het leven zo leuk maken. Zijn grootste kracht is dat Sauers het aandurft af en toe ook niet grappig te zijn. Vooral de laatste vijf minu ten van dit programma zijn daarvan het bewijs. Die slotminuten zijn van een ongekende schoonheid, die zeldzaam is in de kleinkunst. De pauzes die hij neemt, duren af en toe zo lang dat ze voor de meeste caba- ratiers te lang zouden zijn. Maar net op tijd knalt Van Sauers de stilte dan weer kapot door er een onverwachte en vaak hilarische wending aan te geven. Dat maakt zijn optredemn verrassend en spannend. Eric van Sauers is dinsdag 19 oktober te gast in Venray, aanvang 20.00 uur. Jeugdtheater Het Appeltje presen teert op woensdag 20 oktober 'De Dromenwandelaar', een gloednieuw sprookje over eeuwenoude dromen. Een ontspannende en gezellige familievoorstelling vol verrassende toneelbeelden en leuke liedjes over het jongetje Jasper. Jasper doet niet moeilijk als hij naar bed moet: iede re avond duikt hij gauw in zijn over maatse hemelbed met een spannend boek, om bij het licht van zijn zaklamp meegenomen te worden naar een geheimzinnig dromenland. De voorstelling begint om 14.30 uur. RUK EN MAARTEN Rijk de Gooyer en Maarten Spanjer zijn geen onbekenden van Rijk en Maarten brengen donder dag 21 oktober een avond-vullend theaterprogramma op de planken van de Schouwburg Venray. elkaar. Naast een jarenlange vriend schap werken ze veelvuldig samen. Zo heeft er tussen hen een intense briefwisseling plaatsgevonden in het weekblad Revue, deze is overigens gebundeld. Ook zijn zij elke week samen te horen op Talk Radio. Ze hebben besloten deze samenwer king op het toneel voort te zetten in een avondvullend theaterprogram ma. Het programma is opgebouwd rond het geschreven oeuvre van het tweetal. Zo publiceerde Rijk 'Gereformeerd en andere verhalen' en onlangs het tweede boek van Maarten 'Moedeloos voorwaarts' uit. Rijk en Maarten dragen voor uit onder andere deze bundels, aange vuld door uit het leven gegrepen anekdotes. Op het podium worden zij bijgestaan door dominee Klaas Vos, tevens de chauffeur van het tweetal. De voorstelling op donder dag 21 oktober begint om 20.00 uur. Een baszanger die zijn prachtige stem combineert met een droogko misch talent, een bariton zo sophis ticated als Nat King Cole, een eerste tenor met een dramatisch stemge luid en onnavolgbare ritmiek en een tweede tenor die met zijn expressie ve stem het bereik van de groep met een half octaaf uitbreidde: dat is The Deep River Quartet, een kwartet dat als geen ander een publiek van alle leeftijden tot extase kan brengen. De tand des tijds heeft geen wat op hen, noch op hun repertoire. Zij brengen swingende interpretaties van high lights als As time goes by, Little Sister. On the sunny side of the street en Blueberry Hill. De voor stelling op vrijdag 22 oktober begint om 20.00 uur. De band Eastwood is van origine een Blerickse band. Ze begonnen als een 5-mansformatie, onlangs uitge breid met een toetsenist. De muziek, die ze ten gehore brengen is niet [werkelijk onder één genre te van- in. De basis is blues-rock, van iaruit hier en daar wordt uitgewe- in naar enkele eigen composities en aanverwante muziekstijlen. Midden 60-er jaren werd de band opgericht en ze traden voor het voet licht op de podia in de regio Blerick-Venlo-Tegelen. De band trad bijna wekelijks op en maakte zodoende naam bij de muzieklief hebbers. Begin '72 is de band uit elkaar gegaan, omdat enkelen gin- •en studeren en anderen verder aan ïun carrière en eigen toekomst gin gen werken. Medio'95 is men na lange tijd weer bij elkaar gekomen n.a.v. een reünie van de Van Dolhofstraat in Blerick. Hierna werd gezamenlijk besloten om als band te musiceren en op te treden. De band bestaat uit Frans Hermans, zang/gitaar; Chris Janssen, bas; Jan Janssen, drums; los Schreurs, gitaar; Venraynaar Ron Couwenberg, gitaar en Fred Walraven, toetsen. Aanvang 20.00 uur, entree ƒ5,-. Dit weekend zijn er weer verschil lende activiteiten in De Evenaar. Zaterdag staat er een swingende avond op het programma. Verschillende dj's brengen hun favoriete swingende muziek. Aanvang is 21.00 uur en de entree is gratis. Zondag is de eerste ronde van de Maaskei trofee. Iedere derde zondag van de maand is er een ronde op weg naar de finale volgend jaar. Deelnemende cafés zijn De Evenaar en Halfweg in Venray, 't Veerhuis in Aijen en De Heibloem in Siebengewald. Inschrijven koppels lot uiterlijk 12.45 uur en voor sing les tot 14.00 uur. Aanvang koppels ]3.00 uur en singles 14.30 uur. Het inschrijfgeld voor koppels is ƒ15,- en voor singles ƒ10,-. De Evenaar is te vinden aan de Merseloseweg te Venray. Op zondag 17 oktober organiseert de Bond van Muziekgezelschappen in het Bisdom 's-Hertogenbosch wedstrijden voor slagwerkensem ble, tamboerkorpsen en majoretten- groepen. De plaatselijke organisatie van dit evenement is ook dit jaar weer in handen van Muziekvereniging SOS uit Goirle. De wedstrijden worden gehouden jn sporthal De Haspel, aanvang 09.30 uur, einde 19.30 uur. Deze wedstrijden zijn tevens de voorron den voor de landelijke kampioens wedstrijden in 2000. Het slagwerkensemble Sub Matris tutela uit Oostrum doet mee aan deze wedstrijden. Het Literair Café Veray-regio heeft in totaal 99 inzendingen van 55 deelnemers ontvangen voor de Op zaterdagavond 30 oktober 1999 zal de Harmonie en Drumband De Herleving van 19.30 tot 21.00 uur een gala-concert verzorgen in de kerk te Vierlingsbeek. Voor dit concert hebben de diri gent Jan Linssen en de instructeur Bert Daniels een aantal prettig in het gehoor liggende werken uitgezocht. Het concert belooft een aardige mix te worden van moderne en klassieke muziek. De harmonie zal hierbij onder andere de werken: Sinatra in Concert, Carioca, Klarinetconcert en de marsen Revivre en Arsenal ten gehore brengen. De drumband zal onder andere de muzieknummers: Indian Drum Call en Marksman Musicsound uitvoeren. Na afloop van het concert zal in zalencentrum Concordia de reünie voor de leden en oud-leden worden gehouden. Het concert zal tesamen met de reünie de afsluiting vormen van de viering van het 125-jarig jubileum van Harmonie De Herleving. Het bestuur van de harmonie nodigt bij deze iedereen uit om dit gala-concert bij te wonen. In de kerk wordt voorafgaand aan het concert om 18.00 uur de H. Mis voor de viering van Allerheiligen opgedragen. In verband met deze viering zullen de bezoekers van het concert pas na 19.15 uur de kerk kunnen betreden. Harmonie St. Catharina gaat zon dag 17 oktober in de Stadsschouwburg te Heerlen op concours. Zij komen uit in de eerste afdeling en staan onder leiding van dirigent Eric Roefs. Hun optreden is gepland om 11.00 uur en de uitslag zal om 12.15 uur bekend gemaakt worden. Deze uitslag zal rechtstreeks te beluisteren zijn bij Omroep Venray, die hun nonstop muziekprogramma tussen 12.00 en 12.30 uur onderbre ken voor een rechtstreekse uitzen ding vanuit de Stadsschouwburg te Heerlen. De muzikanten worden om omst reeks 16.00 uur in Leunen terug ver wacht en zullen bij een goed resul taat door de drumband worden afgehaald vanaf de parkeerplaats van het voetbalveld te Leunen. Na een korte optocht door Leunen zal er bij café Martens nog een gezellig samenzijn worden gehouden. jaarlijkse schrijfwedstrijd 'De Raadselige Roos' en de landelijke themawedstrijd over de 'Raadselige Eeuw'. Het literair café heeft dit jaar twee wedstrijden op touw gezet. De inmiddels zevende strijd om 'De Raadselige Roos' voor een gedicht en/of verhaal over een onderwerp naar eigen keuze (voor gedichten is er tevens een 'Bij-prijs' van een publieksjury). En vanwege de eeuw wisseling een extra schrijfuitdaging: 'De Raadselige Eeuw'. Het gedicht en/of verhaal moet(en) gaan over de raadselen van de nieuwe 21ste eeuw. Prijsuitreiking en boekpresen tatie zijn op zondag 23 januari 2000. De inschrijftermijn is inmiddels gesloten. Op woensdag 20 oktober wordt in verpleeghuis Beukenrode een rom melmarkt georganiseerd. Er is van alles te koop want zowel volwasse nen als kinderen bieden hun 'rom mel' aan. De opbrengst wordt besteed aan materialen voor de ont spanningsruimte. De markt begint om 14.00 uur, vindt plaats in het Trefpunt van Beukenrode en duurt tot 16.00 uur. Iedereen is van harte welkom! En dat is niet het enige. U bepaalt zelf welke verze kering voor u de beste is. Bovendien is bij CZ een particu liere verzekering elk jaar tot honderden guldens goedkoper. Wel zo belangrijk als u zich particulier moet verzekeren. Wie dat goed aanpakt, hoeft zich geen zorgen te maken. Neem een zorgverzekering van CZ, net als maar liefst 1.650.000 particulier, ziekenfonds- en collectief verzekerden. Een verze kering waarop u altijd kunt rekenen. Omdat het uw zorgverze kering is. Omdat CZ luistert naar uw wensen en daar dan ook iets mee doet. CZ staat voor u klaar. Telefonisch, maar ook via onze adviseurs bij u in de buurt. En omdat u niet lang wilt wach ten worden nota's gewoon snel betaald, zonodig ook direct aan de dokter, het ziekenhuis, etc. Zo hoeft u niets voor te schieten. zorgverz GROEP keringen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode (0478)530247 (0478)530 300 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Ieëwig Oeldere 'Een monsterproductie op het gebied van samenwerking, zo kan het eeuwwisselingsfeest Ieëwig Oeldere gerust genoemd worden', aldus Jan Nelissen, secretaris van Ieëwig Oeldere. Half Oirlo werkt mee aan de voorstellingen, hopende dat de andere helft het weet te waar deren. Het programma Ieëwig Oeldere is een samenwerking van vele vereni gingen uit Oirlo. 'Iedereen werkt gratis'. 'Gratis is niet voor niks, de eer en het applaus is toch niet niks', aldus Nelissen. De Sportvereniging DIS is bijvoorbeeld niet op de bühne te zien, maar hun bijdrage geschiedt door werkzaamheden achter de schermen uit te voeren, ook vele anderen helpen naar eer en geweten, een geweldige verbroedering die misschien een prachtig vervolg krijgt. HET TOVERWOORD Het vervolg kan een uitwisseling van werkzaamheden zijn tussen ver eniging. Ook is niet uitgesloten dat een vorm van samenwerking tussen bedrijven en instellingen met de Oirlose verenigingen tot stand komt. Uiteraard moeten er eerst goede afspraken gemaakt worden, maar de basis, de goede wil, die is er. Een basis om te beginnen, want door de privatisering van vele zaken wordt voor de leefbaarheid van een klein dorp als Oirlo samenwerking het toverwoord. Natuurlijk zitten een aantal zaken scheef. Een mooi voor beeld is dat de mensen steeds min der tijd hebben voor verenigingsac tiviteiten. Anderzijds moeten de verenigingen steeds meet zelf gaan doen volgens de privatiseringspoli- tiek. Dus met minder mensen, meer doen??? Dit kan niet en kan leiden tot demotivatie en ongenoegen. Daarom moeten alle dorpsgenoten meewerken zodat de klussen en intensiteit te overzien zijn. Nelissen: 'uit gesprekken blijkt dat iedereen best wel eens wil helpen, maar het moet bij die persoon passen en niet te vaak zijn'. Het belangrijkste is dat men bereidwillig is mits het te over zien is. Dit moet dus geregeld wor den, een goede organisatie die de inkomensplanning vermogensplanning estate planning hypotheken pensioenen employee denefits ons motto is: Leeuwstraat 4 5801 BA Venray Telefoon 0478 51 59 73 Fax 0478 51 59 74 arbeidspoule zo inzet dat de klussen verdeeld worden over alle koppen van Oirlo. Geen gemakkelijke mis sie want natuurlijk zijn er tegenar gumenten. Hiervoor moeten oploss ingen komen. De uitdaging is de organisatie zo in te richten dat min punten omgebogen worden in plus punten. DOELSTELLING KERN MET PIT Deze uitdaging, de missie is nu nog een ruw praatplan, maar de Stichting Kern met Pit, die landelijk projecten stimuleert met financiële middelen, heeft de positieve ele menten van deze samenwerking ingezien. Ieëwig Oeldere wordt financieel gesteund dom deze samenwerking gestalte te geven. Oirlo heeft het predikaat Kerk met Pit gekregen. Dit omdat de Dorpsraad, verenigingen en vele andere de intentie hebben samen te werken. Samenwerken aan een leef baar Oirlo. Toevallig is dit ook de landelijke doelstelling van de orga nisatie. MILLENNIUMFEEST De voorstellingen Ieëwig Oeldere staan misschien wel aan de wieg van een collectief Oeldere. samen door een deur met de dorpsraad, de kerk, de school en de verenigingen. Het comité Ieëwig Oeldere is nog niet zover, maar dorpsactiviteiten kun nen in de toekomst misschien wor den gecoördineerd vanuit deze club. Op deze manier kun je initiatieven stimuleren met raad, daad en wel licht zelfs geld. De samenwerking zou een functie kunnen bieden bij de dorpspolitiek, de kerk, de school, cultuur (denk aan kermis en carna val), welzijn (ouderenzorg) en sport (denk aan privatisering). Natuurlijk zijn de valkuilen diep, maar een kans heeft het zeker, als de basis 'de samenwerking' maar over eind blijft. Ieëwig Oeldere wil een eventuele winst bij de millennium- voorstellingen gebruiken voor een project t.b.v. dorpsverfraaiing. Dit project kan wellicht als symbool dienen voor de Oirlose samenwer king. Het verdient een kans. Zoals in talloze andere Nederlandse galeries zal het week end van 23-24 oktober ook De Lochting geopend zijn en extra moeite doen de bezoeker te verwel komen. De lopende expositie van Lies Amold-Aerts, Hans v.d. Berkmortel en Aldona Vosters-Stachowska zal voor het laatst te bezoeken zijn. Veel mensen hebben deze expositie bezocht en prijzen de galeriehouder voor de gedurfde combinatie en het interessante en indringende werk. Daarnaast is de stockruimte waar in werk van vroegere exposanten, opnieuw ingericht en aangevuld. Hierdoor krijgt de bezoeker een goed beeld van de kunstenaars, die de galerie vertegenwoordigen. Bekend is de galerie om zijn laag drempeligheid en de goede prijs- kwaliteit verhouding. Speciaal in dit weekend zullen bezoekers verwelkomd worden met een (gratis) kopje koffie of thee of een glaasje. Als u nog geen (gere gelde) bezoeker was dan mag u deze gelegenheid niet voorbij laten gaan. Galerie De Lochting, Laagheidseweg 16 te Venray, inter net: http://www.netroduction.nl.loch ting. Open: zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.30 uur en na telefoni sche afspraak tel. 585173. In tegenstelling tot alle negatieve berichten over afgelaste Millenniumfeesten en -concerten in het gehele land kan Venray zich wel gaan opmaken voor een giga Millenniumfeest op 31 december a.s. Door de flexibele opstelling van de organisatie en de blijkbaar goede vooruitziende blik hebben zij het toch voor elkaar gekregen, hetzij met enige aanpassingen, een gezel lig en attractief programma neer te zetten voor een breed publiek met een scherpe prijs. Ondanks de extra kosten die een avond als deze toch met zich meebrengt, is het mogelijk deze geheel verzorgde nacht - de langste van de eeuw - mee te maken voor slechts ƒ99,- per persoon. Dit is inclusief entree, een zeer geva rieerd entertainmentprogramma, waaronder live muziek en optredens van regionaal en landelijk bekende artiesten waaronder Maribelle (foto). Ook aan de inwendige mens is gedacht, want Culinair Creatief Ruud Welbers verzorgt voor u een zeer exclusief Millenniumbuffet waarbij u nog moeite zult krijgen om steeds opnieuw een gaatje te vinden om de volgende gang weer te kunnen herbergen en waarbij u waarschijnlijk spierpijn krijgt van het dragen van de volle borden. De zaal is open vanaf 22.00 uur. Klokslag 24.00 uur wordt er een spetterend champagne-vuurwerk ontstoken waarbij dit kostelijk vocht rijkelijk zal vloeien. Natuurlijk zijn ook het grandioze Millenniumbuffet en de deze champagnefontein bij de prijs inbegrepen. Het 'Feest van de Eeuw' wordt gehouden in de sfeer volle accommodatie van Dans Partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat 6 in Venray die voor deze gelegenheid zal worden omge toverd in een ware feesttempel. Daarnaast biedt de organisatie elke bezoeker op deze avond ook nog eens twee gratis consumptiebonnen aan. Reserveren is echter wel noodza kelijk. Heeft u ook belangstelling, aarzel dan niet te lang, want vol+vol! Zeker gezien het aantal reeds gemaakte reserveringen is het raadzaam zo snel mogelijk contact op te nemen met een van de organi satoren; Dans Partycentrum Jansseu, Raadhuisstraat 6, tel. 0478- 510500 of Culinair Creatief Ruud Welbers, Nieuwhuisweg 5, tel. 0478-586926. Voor de vierde keer in successie organiseert Reisvereniging Efkes Weg uit Venray e.o., een groots opgezette rommel- en snuffelmarkt. Evenals voorgaande jaren is de loca tie hiervoor wijkgebouw Den Hoender, Ursulastraat 2 in Venray op zondag 17 oktober van 10.00 tot 14.00 uur. Bent u al jaren naar iets speciaals op zoek, wellicht vindt u het bij ons, in een of andere hoek! ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins. B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 569506 zo: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 585900 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: R. KEIJZER tel. 0478-541777 Spreekuren van 10.00-11.00 en van 17.00-18.00 uur in het ziekenhuis Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. v.d. WERF, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen H. van WINDEN en mevr. H. LOONEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Van donderdag 20.00 tot maandag 8.00 uur H. v. EERTEN, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 08.00 tot donderdag 20.00 uur waarge nomen door: T. TIGGELOVEN, tel. 06-22922151 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voox Venray en omstreken Grotestraat 68 S801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail; peelenra@tref.nl Redaktie Gerrit Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munekhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigmgsnïeuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3