ZVV Venray verspeelt toppositie NK Motorcross Nederlaag SSS'18 tegen Wanssum Oostrum komt niet verder dan gelijkspel 't Trepke/Parket world vindt weg omhoog Ruitersport St. Jan Merselo Schaken Bridgeclub Harten Drie DIS en America broederlijk uit elkaar Onverdiend verlies Holthees Bridgesoos De Kemphaan Bridgeclub Venray V.V. Oostrum VV Holthees/ Smakt Bridgeclub Common Sense HVC/Computer Work 2 komt niet tot scoren Ruime nederlaag Drukshop Zaalvoetbal^ in Venray Bridgeclub Doublet gina PEEL EN MAAS donderdag 14 oktober 1999 - Pagina 13 In het weekend van 9/10 okt. bezoch ten zowel de grote ruiters als ponyruiters "'«er diverse wedstrijden. Deze wed- «njden vormen een goede voorberei- H ding op het gehele indoor gebeuren en j^jj iooral voor de selectiewedstrijden. In de prijzen reden: klfeld, pony's dressuur: Rianne chellekens een mooie le plaats met cooby in de klasse DB met 172p; Rick inssen met James Bond 7e DB 158p. wolgen, paarden dressuur: Brigitte Kreuzer met Katinka H le M2 162p; lngrid Bonneux met Galmeo 2e M2 16lp; Esther v. Dongen met Kevin Z1 k I85p; Ton Arts met Ludo D M1 4e 160p; Eva v. Ook met Kiopas 2e B I64p. Geldrop, pony's springen: Kathelijne Maessen 1 le springklasse EM met haar pony Esperance. Aankomend weekend staat de jaar lijkse onderlinge wedstrijd weer voor de deur. Op en rondom het oefenterrein aan liet Kleindorp te Merselo zal gestreden aan worden om de titel Clubkampioen. Hierbij is iedereen van harte welkom. Petra v. Dijck is de grote afwezige tij dens dit clubgebeuren. Zij is uitgeno digd als een van de 12 beste springrui ters in de klasse zwaar, om in Wanroy aan de start te verschijnen tijdens een landenwedstrijd Nederland-België. k derde ronde van de interne competi- ie leverde de volgende uitslagen op: f-Jeuken-P. v. Genugten Berkers-K. Beeftink Anteunisse-J. Claessens Keereweer-N. Tzekos Ml Tiggeloven-E.J. v. Nuenen Louwerse-P. Rouvroye 1-0 1-0 0,5-0,5 1-0 1-0 0,5-0,5 de eerste ronde van de externe comp- de heeft het Venrayse team een forse herwinning geboekt op Ultimo Vero uit J-ht. Er werd met 6,5-1,5" gewonnen, herwinningen waren er voor Piet v. •enugten. Ton Coopmans, Wim Jeuken, nesi Henk Meyer, Nico Tzetos en Piet touvroye. Ad Anteunisse maakte remi- Alleen Jan Louwerse bezorgde het aan zijn tegenstander, waardoor Htimo Vere de eer een beetje kon red- Zoals bij elke sport zijn er ook bij bridge winnaars en verliezers. De groot ste winnaars van de derde avond van het clubkampioenschap waren de ds. Koopman-Reintjes. Mia en Truus ves tigden een nieuw clubrecord met maar liefst 76.45%. De grootste verliezers waren de kop lopers in groep A mevr. Hartong en dhr. Heinkamp. Corrij en Jan verloren liefst 18% op de nieuwe koplopers dhr. Van Gaal-de Schrijver. Ook in bridge zijn regels en met geluk voor Doublet 3 hanteerde De Bok 5 deze wel op een zeer sportieve manier door de wedstrijd toch te spelen die eigenlijk geëindigd zou zijn in een arbi trale score van 25-0. De uitslagen: A-lijn: 1. hr. Van Gaal-de Schrijver 65.33%; 2. hr. Bender-Houwen 61.67%; 3. hr. Van Genugten-Schulz 60.83%. B-lijn: 1. hr. Bolwerk-C. Simons 60.96%; 2. Hr. O.d. Camp-v.d. Ven 59,9%; 3. mw. Bloemen-J. Simons 55.73%. C-lijn: 1. ds. Koopman-Reintjes 76.46%; 2. mw. Schrooten-hr. Goumans 70.73%; 3. ds. Verbeek-Waayenburg 54.19%. De standen: A-lijn: 1. hr. Van Gaal-de Schrijver 57.66%; 2. hr. Van Genugten-Schulz 55.66%; 3. ds. Van Hooft-Jeurissen 55.61%. B-lijn: 1. ds. Van Haren-Hilhorst 57.58%; 2. hr. Gilissen-Penninx 54.36%; 3. hr. Bolwerk-C. Simons 54.04%. C-lijn: 1. ds. Koopman-Reintjes 62.59%; 2 ep. Coolen 55.35%; 3. mw. Schrooten-Gast 1 53.04%. Houdt u 19 nov. ook vrij om te bridgen t.b.v. Divinolandia. Uitslag afgelopen maandag: Geel: Ihr. De Mooy-Vervuurt 61%; 2. ep. Eibers 58.85%; 3. ds. Reintjes- Volleberg 56.25%. Rood: 1. ep. Janssen en mw. Baak-hr. Merckx 59.58%; 3. mw. Schoonbeek-hr. Arts 57.50%. Volgende week maandag is onze alge mene ledenvergadering. Daarna vrij bridgen. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Opgave bij het secretariaat: Anneke Schoonbeek, tel. 550375 of bij de voor zitter Wim Manders, tel. 585308. Na de nederlaag vorige week tegen SVEB werd er reeds op gezinspeeld; SSS'18 dreigt, evenals vorig seizoen, weer in een moeilijke situatie te belan den en dat is toch iets waar SSS'18 zich nu al zorgen over mag gaan maken. De schade na de 1 -2 nederlaag tegen Wanssum valt nog mee omdat de meeste teams niet verder kwamen dan een gelijkspel. Ook tegen Wanssum kon SSS'18 het weer niet waarmaken. Het voetbalde te behoudend en straalde geen moment echte dreiging uit. De overtuiging is er niet en de ploeg speelt gewoon niet dwingend genoeg. Als excuus kan natuurlijk aangevoerd worden dat de thuisploeg enigszins verzwakt aan de wedstrijd moest beginnen. Trainer Pieter Delauw kon niet beschikken over Mischa Hendriks en Twan Baltussen en ook Mario Rooijakkers zal lange tijd ontbreken i.v.m. een hardnekkige bles sure. Over het geheel gezien qua voetbal en gedrevenheid was Wanssum uiteindelijk de terechte winnaar en het was maar goed dat SSS-doelman Van Raay deze middag in een goede vorm stak anders was de nederlaag waarschijnlijk nog hoger uitgevallen. Na 18 minuten kwam Wanssum op voorsprong. Plaaggeest Patrick Litjens, die vorig seizoen nog beide doelpunten tegen SSS'18 voor zijn rekening, mocht van zo'n 20 meter een vrije trap nemen die op het natte gras verraderlijk door schoof. In eerste instantie kon Martijn van Raay nog redden maar was machte loos tegen het schot van dichtbij door Pascal Clabbers: 0-1. Tien minuten later had Henk van Rens een uitstekende mogelijkheid om de stand weer in evenwicht te brengen maar hij miste de laag ingeschoten vrije trap. Verder dan een goed schot van Erwin van Benschop kwam de thuisploeg voor de pauze niet meer. In de tweede helft een bijna identiek spelbeeld met Wanssum overwegend de gevaarlijkste ploeg door de gevaarlijke hoekschoppen en schoten van Patrick Litjens uit de tweede rij. SSS stelde daar maar weinig tegenover. In de 73e minuut kwam er even een opleving. Patrick Borghs wurmde zich door een kluwe van spelers en schoot de bal onhoudbaar via de onderkant van de lat achter doel man Brian Philips: 1-1. De vreugde 'was van korte duur want 3 minuten later stonden de bezoekers al weer op voorsprong. Uit een van de gevaarlijke hoekschop van Herman Rutten kon Litjens na wat duwwerk weer zijn doelpunt laten aantekenen: 1- 2. Hierna kwam SSS weer even opzetten maar het was te laat en tevens waren zij de gehele wedstrijd ook niet bij machte op het spel te verleggen. A.s. gaan zij op bezoek bij de rode lantaarndrager GFC'33 en daar zal er zonder meer gewonnen moeten worden indien de Overloners niet zelf met de rode lantaarn"huiswaarts willen keren. Gesteld mag wellicht na afloop wor den dat beide teams 2 punten hebben laten liggen in de achtervolging op Castenray. Het werd in Oirlo voor alle toeschouwers een enerverend duel met dus uiteindelijk een terechte puntende- Iing. De bezoekers namen meteen het ini tiatief en vooral het eerste half uur speelde zich oyerwegend af op de Oirlose helft. Het was toen druk voor het DIS-doel maar het Americaanse overwicht leverde voor rust wel enkele kansen op en liefst tien corners doch er vielen voor de pauze geen treffers want ook DIS liet een tweetal goede kansen onbenut. Na de thee startte de thuisclub aanval lend met direct enkele goede mogelijk heden maar het duurde tot de 60e minuut dat Arjan Tijssen de geelzwarte verdediging het nakijken gaf: 1-0. Beide defensies waren zondagmiddag bepaald niet het sterkste deel en allereerst illus treerde America dat met doelpunten in de 67e en 74e minuut van resp. Ruud Vermeer en Rob Keysers, 1-2 dus. En jawel, binnen zes minuten toverde DIS die achterstand om in 3-2 via Ruud Coppus (77e minuut) en Arjan Tijssen (80e minuut). Zou de winst na een aan trekkelijke tweede helft dan toch in Oirlo blijven? Jammer genoeg niet, want een vrij ongelukkige handsbal bij een ongevaarlijke situatie leverde America een penalty op en aanvoerder Ruud Vermeer benutte het buitenkansje. Beide teams hebben dus even aan een zege mogen ruiken in het doelpuntrijke tweede bedrijf, dat allemaal onder een vrij redelijke belangstelling. Griendtsveen was de ploeg die feller was en daarmee Holthees probeerde af te troeven. Holthees stelde daar te wei nig felheid tegenover. Het was ook Griendtsveen dat de eerste helft de bete re kansen kreeg, mede omdat ze feller speelden. Zo moest Eric Pingen in de 25e minuut de bal van de doellijn halen en schoot een doorgebroken speler op de lat. Holthees kon daar alleen een goede actie van Paul Postma tegenover stellen, die zichzelf knap had vrijgespeeld maar vervolgens op de keeper stuitte en zijn rebound rakelings naast zag gaan. Na de thee was Holthees feller en was ook sterker dan Griendtsveen De scheidsrechter moest meer en meer flui ten voor overtrdingen, maar Holthees liet zich niet meer zo afbluffen als in de eerste helft. Terwijl Holthees meer en meer het initiatief had was het in de 60e minuut dat Griendtsveen een penalty kreeg toen de spits zich wel erg makke lijk liet vallen. Maurice Timmer benutte de penalty: 1-0. Holthees ging hierna op zoek na de gelijkmaker maar de vele overtredingen maakten het voetbal bijna onmogelijk. In de 80e minuut kreeg Holthees zijn beste kans toen Sjaak Janssen door de keeper werd aangetikt. In de discussie die daarover ontstond werd de Griendtsveen-keeper uit het veld gestuurd omdat hij Sjaak Janssen omver duwde. Ludo Gommans zag zijn penalty echter gestopt door de veldspeler die nu als keeper fungerde. Ook de rebound werd naast het doel geschoven. De dik verdiende gelijkmaker bleef daarmee uit. De laatste 10 minuten verdedigde Griendtsveen met man en macht en kon zo de zwaar bevochten 3 punten thuis houden. Oostrum verzuimde zondag drie punten in de wacht te slepen tegen Eiker Boys dat verzwakt door enige blessures zelfs de trainer in de ploeg moest brengen. Doordat de concurren tie dezelfde prestaties neerzette veran derde er weinig in de stand. Anderzijds was het een mooie gele genheid geweest om afstand te nemen van de onderste regionen. De eerste helft gaf een spelbeeld waarin Oostrum probeerde te voetbal len en Eiker Boys via de counter toch een aantal kansen creëerde. Probeerde te voetballen betekende dat Oostrum trachtte het spel van achteren op te bouwen hetgeen niet altijd lukte, zodat de aanvallers te weinig bereikt wer den. Echt veel kansen ontstonden hier niet uit, zodat de 0-0 ruststand een terechte afspiegeling van de krachts verhoudingen weergaf. Ook in de tweede helft was Oostrum qua voetbal de betere ploeg en stelde Eiker Boys begeleid door oud-trainer Jo Dings alleen zijn counters hier tegenover. Oostrum creëerde wel enkele kansen maar wist deze niet te benutten. Zo schampte een kopbal van Roel Kessels de paal en moest aan de Uitslag le vrije bridgemiddag.: Oranje: 1. ds. Van Meyel-Michels 61.46%: 2. hr. Janssen-Peetjens 57.81%; 3. ds. Goree-v.d. Heuvel 53.65%. Rood: 1. ds. Bistervels-Korsmit 71.77%; 2. ds. Darmstadt-Wikkers 59.38%; 3. ep. Stiphout 58.85%. Groen: 1. ep. Eibers 61.98%; 2. ep. Claessens 60.94%; 3. ds. Janssen- Schrooten 59.38%. Onze bridgeclub is een soos die bridged op elke dinsdagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur in verenigingsge bouw De Opmaat aan de Oostsingel 37a te Venray. Op onze soos zijn nog enkele nieuwe paren welkom. Voor meer infor matie kunt u terecht bij Frans Oudenhoven, tel. 584053 of Piet Linders, tel. 588884. andere zijde Ralph Kessels al zijn kun nen tonen om een schot van een Eiker Boy uit de kruising te tikken. Zo ein digde deze wat rommelige wedstrijd in een gelijkspel, omdat geen van beide ploegen in staat was om de schaarse kansen in een doelpunt om te zetten. Na afloop waren beide trainers het met elkaar eens. Oostrum was de bete re ploeg, maar kansen benutten is nog steeds noodzakelijk om een overwin ning op te kunnen eisen. Volgende week is de uitwedstrijd tegen Hegelsom. Toch weer even geleden dat Oostrum deze tegenstander ont moette. Na vier van de zes competitieavonden begint er enige tekening in de stand te komen. Omdat het gevaarlijk is hier enige bespiegelingen te doen over de eindstand na alle zes de avonden zullen we ons beperken tot hetgeen hier van ons gebruikelijk is. Wanneer we nu al namen van mogelijke promotiekandida ten noteren is de kans groot dat men van schrik de laatste twee avonden blokkeert en dus de kansen laat keren. Over twee weken starten we met het clubviertallen. Iedereen die hier aan mee wil doen moet zich vanavond of uiterlijk volgende week opgeven bij Wim Teunissen. Ook die leden die de komen de week verhinderd zijn worden ver zocht met hun beoogde nevenpaar con tact op te nemen en hun namen door te geven. Alle niet viertallers spelen zoals gebruikelijk om de herfsttrofee. De uitslagen van vorige week: Geel: 1. ep. V.d. Wee: 2. hr. Van Genugten-Peetjens; 3. ep. Janssen. Rood: 1ds. Jeurissen-Peetjens; 2. ds. Keizers-Martens; 3. mw. Schoonbeek- hr. Arts. Groen: 1. mw. Janssen-hr. Goumans; 2. ep. Van Toor; 3. hr. Janssen-v. Pelt. Programma: Vanavond voorlaatste competitieavond. Volgende week de laatste avond van het eerste blok. Denkt u aan de strafkorting wanneer u die laatste avond niet komt spelen! ZVV Venray heeft een slecht week einde achter de rug. Door twee achter eenvolgende nederlagen viel de Venrayse ploeg weg uit de top van de tweede klasse A. Zaterdag ging ZVV Venray met 7-3 onderuit tegen 't Kesjotje 2. En maandagavond kon het Venrayse team het thuis niet bolwer ken tegen Fermonia Boys 2: 3-4. Drukshop verloor eveneens van het hooggeplaatste Fermonia Boys 2: 7-1. De Bonte Koe leed een 1-4 thuisneder laag in het staartduel tegen Apollo. Boca Juniors was de enige Venrayse tweedeklasser die wel succesvol was. ZVCBJ won verrassend met 3-4 van MVC. De Bonte Koe-Apollo 1-4 De Bonte Koe liet thuis tegen Apollo een ideale kans liggen om weg te komen van de onderste plaatsen. Rick van der Heijden zette De Bonte Koe op een 1 -0 voorsprong maar Apollo strafte daarna enkele verdedigingsfou- ten bij de thuisclub af: 1-3. Na de pauze zette De Bonte Koe alles- op-alles om terug te komen. Maar het enorme offensief leverde geen enkele treffer op. De mooiste kansen waren niet aan De Bonte Koe besteed. Vlak voor tijd bepaalde Apollo uit een counter de eindstand op 1-4. Fermonia Boys 2-Drukshop 7-1 Drukshop had weinig in te brengen tegen Fermonia Boys 2. De Roermondse ploeg nam al snel met 1 - 0 de leiding waarna Eddy Siebers tegenscoorde: 1-1. Halverwege leidde Fermonia Boys 2 met 3-1. Na de pauze liep de thuisclub verder uit en won uiteindelijk met 7-1. Door de vierde nederlaag op rij is Drukshop afgezakt naar de staart van de ranglijst, 't Kesjotje 2-ZW Venray 7-3 ZW Venray liep zaterdag in Swalmen tegen zijn eerste nederlaag aan. Het tweede team van 't Kesjotje nam in deze topper al snel met 2-0 de leiding. ZVV Venray wist langszij te komen door treffers van Lennard Jansen en Rens van Veghel (2-2) maar nog voor rust nam de thuisploeg opnieuw de lei ding: 3-2. Meteen na rust scoorde 't Kesjotje 4-2 en even later werd het door een snelle uitval 5-2. Rens van Veghel wist nog tegen te scoren (5-3) maar in de slotfa se liep de Swalmense ploeg, die veel effectiever met de kansen omsprong, uit naar een 7-3 zege. ZVV Venray-Fermonia Boys 2 3-4 Maandagavond trof ZVV Venray opnieuw een tegenstander uit de top van de ranglijst. En wederom bleef het team van coach Gerard Loeffen met lege handen achter. Halverwege ging het tweede team van Fermonia Boys met 0-2 aan de leiding. ZVV Venray kon pas negen minuten voor tijd iets terug doen. De bezoekers uit Roermond stonden toen al met 0-3 voor. Paul Rutten wist profijt te halen uit een overtalsituatie: 1-3. Maar nog geen minuut later bracht Fermonia Boys 2 de stand op 1-4. Lennard Jansen scoorde weer snel 2-4 zodat de spanning bleef. Maar de derde treffer, gescoord door Henri Witzel, viel pas in de voorlaatste minuut waardoor ZVV Venray tijd tekort kwam om nog gelijk te maken. MVC-ZVCBJ 3-4 Boca Juniors haalde maandagavond in Maasbree verrassend zijn twee over winning binnen. De debutant in de tweede klasse nam al snel de leiding. Een schot van Pascal Kusters werd gekeerd door de doelman maar in de rebound schoot Bayram Durgun raak: 0-1Na een kwartier kwam MVC op gelijke hoogte (1-1) maar nog voor rust nam ZVCBJ opnieuw de leiding toen Hafid Mekran 1-2 scoorde. Direct na de pauze scoorde MVC (2-2) maar vanaf de aftrap startte Pascal Kusters een solo die hij doeltreffend afrondde: 2-3. De thuisploeg zou voor de derde keer langszij komen (3-3). Met enkele uitstekende reddingen voorkwam invaller-doelman Achmed Noumani meer tegentreffers. Vijf minuten voor tijd zette Hafid Mekran de Venraynaren voor de vierde keer op voorsprong: 3-4. Deze stand wist Boca Juniors wel vast te houden en behaalde zo een knappe overwinning op een sterke opponent. Jeugd Uitslagen: Oostrum Al-Meterik Al afg. Oostrum B1 -Quick Boys B1 0-4 Stromvogels C1 -Oostrum Cl 2-1 Volharding C2-Oostrum C2 6-0 DIS Dl co-Oostrum Dl 5-3 Oostrum D2-Wanssum D2 3-13 Lottum E1 -Oostrum E1 0-5 Oostrum E2-Volharding E3 12-2 Volharding E4-Oostrum E3 3-2 Oostrum F1 -SSS F3 10-0 Achates F1 -Oostrum F2 2-1 SVEB F3-Oostrum F3 1-6 Programma zaterdag 16 okt.: Oostrum Al-America Al a. 15.00 Oostrum BI-America BI a. 13.30 Montagnards C1 -Oostrum Cl v. 12.45 Venray C5-Oostrum C2 v. 11.00 Oostrum Dl-Swolg.Boys Dl a.09.30 Achates D3-Oostrum D2 v. 11.30 Oostrum E1 -Melderslo El a. 11.30 America E2-Oostrum E2 v.08.45 Oostrum E3-Stormvogels E2 a.09.30 Swolg.Boys F1 -Oostrum F1 v. 10.15 Oostrum F2-Volharding F2 a. 11.30 Oostrum F3-Venray F13 a.09.00 Senioren Uitslagen: Oostrum 1-Eiker Boys 1 Oostrum 2-Sparta 4 Hegelsom 3-Oostrum 3 SVEB 4-Oostrum 4 Oostrum 5-TOP 2 0-0 2-2 3-1 3-2 2-4 Programma zondag 17 okt.: Hegelsom 1-Oostrum 1 14.30 Scheidsrechter: A. Janssen. Heijen 3-Oostrum 2 11.00 Oostnim 3-Ysselsteyn 4 10.00 Scheidsrechter: P. Strijbosch. Castenray 2-Oostrum 4 12.00 Vitesse 7-Oostrum 5 10.30 Oostrum 1 da-Panningen 1 da 10.00 Scheidsrechter: Ramona Reinders. Veteranen Uitslag: Oostrum-SVEB 0-0 Programma zaterdag 16 okt.: Swolgen-Oostrum v. 15.45 Korfbal Uitslagen: Klimop-Pupillen 1 -0 DIS-Aspiranten 6-1 KV Maastricht-Senioren 1 8-2 Uitslagen: Griendtsveen-Holthees 1 -0 Heijen 4-Holthees 2 2-1 Holthees 3-1VO 9 5-1 Programma zondag 17 okt.: Holthees-DIS 14.30 Holthees 2-Montagnards 5 11.00 RKDSO 4-Holthees 3 10.30 Veteranen Uitslag: St. Servatius-Holthees "1-1 Programma zaterdag 16 okt.: Vrij. Uitslagen 3e laddercompetitie: Geel: 1. ds. Bistervels-Lagarde 59.17%; 2. ds. Cremers-Verhaegh 57.00%; 3. ds. Van Ham-Korsmit 55.50%. Rood: 1. ds. Gorree-Worst 60.07%; 2. mw. Overbeek-hr. Megens 56.60%; 3. ep. Michels 55.21%. Debutant in eerste klasse wint derde duel op rij 't Trepke/Parketworld-Haelen 2 8-1 Doelpunten: 3. Gert-Jan Wismans 1-0; 10. Gert-Jan Wismans 2-0; 11. Dennis Snijder 3-0; 27. 3-1; 33. Hicham Hlimi 4-1; 38. Ton Swinkels 5-1; 40. Luc Wientjens 6-1; 48. Gordon Velthuyzen 7-1; 50. Hicham Hlimi 8-1. Scheidsrechter: Alaerds (Oirlo). Toeschouwers: 40. 't Trepke/Parketworld: Wientjens; El- Ghoul, Hlimi, Sengers, Snijder, Swinkels, Velthuyzen en Wismans. Door Henk Willemssen 't Trepke/Parketworld heeft zijn draai gevonden in de eerste klasse. Maandagavond won het team van coach Henk Baartman voor de derde keer in successie. Tegen Haelen 2 haal de de Venrayse debutant fors uit: 8-1 Na een uiterst moeizame start heeft 't Trepke zich razendsnel aangepast aan het eerste klasse-niveau. Het Venrayse team startte met twee nederlagen. De twee overwinningen die daarna volg den bevestigden dat 't Trepke op de Het tweede team van HVC/Computer Work leed maandag avond in Maastricht een 2-0 nederlaag tegen Mekra/Regout. Het Venrayse team deed zeker niet onder voor de thuisploeg. Integendeel, HVC/ ComputerWork was meer in balbezit en kreeg ook de beste kansen. Alleen lukte het de Venraynaren niet een treffer te produceren. Vijf minuten voor rust nam Mekra/Regout met 1-0 de leiding. De arbiter deelde in deze ontmoeting maar liefst zes tijdstraffen van twee minuten uit die broederlijk verdeeld werden over beide teams. Desondanks was het zeker geen harde of unfaire wedstrijd. HVC/ComputerWork 2 wist uit de overtalsituaties geen enkele keer voor deel te halen. Met een speler minder kwam de Maastrichtse thuisploeg tien minuten voor tijd zelfs op een 2-0 voorsprong. Twee minuten voor het einde werd Mekra-speler Rudy Delamboy de zaal uitgestuurd vanwe ge natrappen naar Frank Brands. Maar ook uit deze man-meer-situatie kwam HVC/ComputerWork 2 niet tot sco ren. De Venrayse ploeg blijft met drie punten uit vijf duels onderin de rang lijst van de hoofdklasse A steken. Drukshop kwam er tegen Fermonia Boys 2 niet aan te pas en verloor met 7- 1In Roermond speelde Drukshop tegen de helft van het eerste team dat drie niveaus hoger speelt dan de tweede klas se. De gastgevers scoorden al heel snel het openingsdoelpunt waarna Eddy Siebers in de tiende minuut de verdien de gelijkmaker scoorde. De ruststand was 3-1. Dankzij het uitstekende keeperswerk van John de Bruin stokte de productie van de Roermondenaren bij 7, anders hadden zij gemakkelijk met dubbele cij fers kunnen winnen. goede weg was. "Vorige week toen we Gastronoom met 0-2 klopten was er al een stijgende lijn zichtbaar. Die hebben we nu doorgetrokken. Vooral de jonge re spelers hadden in het begin veel moeite met het hogere niveau. Maar ze leren razendsnel. Je ziet ze nu met de week groeien", stelde coach Henk Baartman tevreden vast. Gert-Jan Wismans vertolkte maan dagavond een belangrijke rol bij 't Trepke/Parketworld. Met zijn gedreven spel nam hij zijn teamgenoten op sleep touw. Op aangeven van Hicham Hlimi opende Wismans al na drie minuten de score: 1-0. Uit een pass van Gordon Velthuyzen scoorde Gert-Jan Wismans met een prachtig hakballetje: 2-0. Een minuut daarna veroverde uitblinker Wismans de bal waardoor Dennis Snijder 3-0 kon binnenschieten. Na het stormachtige openingskwar tiertje nam de thuisclub even gas terug. Vlak na rust wist de Midden- Limburgse tegenstander uit een vrije trap terug te komen tot 3-1. Maar daar na trok de Venrayse ploeg weer het ini tiatief naar zich toe. Ondanks het ont breken van Danny Fasen (vakantie) toonde 't Trepke zich zeer trefzeker. Hicham Hlimi vergrootte de marge weer tot drie treffers: 4-1Halverwege de tweede helft strafte de attente Ton Swinkels een Haelense verdedigings- fout af: 5-1. Even later sloeg de Haelen-doelman een verre uitworp van Luc Wientjens, die bestemd was voor Gert-Jan Wismans, in zijn eigen doel: 6-1. Twee minuten voor het einde liet Gordon Velthuyzen 7-1 aantekenen. In de slotminuut liep een Haelen-speler nog een tijdstraf van twee minuten op. 't Trepke/Parketworld buitte de overtal situatie uit door een doelpunt van Hicham Hlimi: 8-1. Door de derde zege op rij maakte het Venrayse team de sprong naar de sub top. "De spelers weten nu wat het is om in de eerste klasse te spelen. Op dit niveau worden fouten onmiddelijk afgestraft. Dat heeft het team in de eer ste weken wel ervaren", zei coach Baartman die de recente successen toe schrijft aan een goede mix van jong en oud in zijn team. "De oudere spelers brengen hun ervaring over op de jonge ren. En dat wordt door hen heel goed opgepakt. De gewenningsfase is nu voorbij. We kunnen nu onze eigen spel letje gaan spelen." Vrijdag 15 oktober Sporthal De Wettelmg 20.30 ZVV lxunen-Wittenhorst 2 21,30 Drukshop-Inter'SO 22.30 ZVV Noir-GFC 3 Sporthal De Weert 20.30 De Bonte Koe 3-ZVSV 5 21.30 FC Henlo-ComputerWbrk 5 22.30 ZW Mari-DOMU 2 Zaterdag 16 oktober Sporthal De Weert 17.00 Roelanzia-'t Trepke 2 18.00 ComputerWork-ZW Venray (dames) 19.00 Venrode 2-Herb.de Peel 20.00 ZVCO 2-MVC 2 Maandag 18 oktober Sporthal De Wetteiing 20,30 't Trepke-1 Haotke 21.30 ZVV Venray-Drukshop 22.30 De Bonte Koe 2-Wittenhorst 3 Sporthal De Weert 20.30 ZVCBJ-Inter'80 21.30't Trepke 2-FC Hemo 22.30 Lake Valley 2-Venrode 2 Zondag 17 oktober strijden op het taculaire crosscircuit De Peel de sers van MON om de laatste NK- ten voor dit jaar. Zowel in de 125 in de 500cc Inter klasse is de strij- nog open voor de plaatsen die recht n op deelname aan de wedstrijden de IMBA (EK) titel. Bij de 125 cc zijn dit de eerste vijf plaatsen; bij de jöOcc de eerste drie plaatsen. Bij de 500cc Inters is Maarten v.d. Aa uit Oirlo ook nog in de race voor een plek in het IMBA-team. Dit jaar Maarten ook deel aan dit interna tionale circuit. Op zijn thuiscircuit De Peel zal hij veel tegenstand krijgen van Juren Dijselbloem (St. Hubert), Wisja Lamers (Mill) en Fred van Loon (Grashoek). In de 125cc Inter klasse is het Erwin Robins (Helmond) die dit jaar met kop nschouders boven zijn maatjes uit weekt. Echter circuit De Peel is niet een shte Hollandse zandbak. Hierdoor kan sin Venray wel eens een heel verras- tffide uitslag gaan komen. Zo kennen fllrick van Hoof (Beek en Donk) en .Hark Beekmans het circuit als hun kroekzak. Mark Beekmans wist in juli """met het team van JH MX Service j de Internationale Dealer Cupwedstrijd te winnen. Ook jeugdige latenten als Patrick Roos (Etten-Leur) en Jimmy Kaal )Groesbeek) zijn zeker kansloos. Marco Classens (Broekhuizen) en Ger Spieker (Venlo- Blerick) zijn de regionale favorieten bij de 125cc Inters klasse. Naast deze topklasse rijden ook de 125, 250 en 500cc junioren voor hun NK-punten. In deze klassen rijden vele regiorijders. Zo zal Ad Coenen uit Ysselsteyn zijn derde plek van Maarten v.d. Aa uit Oirlo strijdt voor punten voor de EK-titel Boxmeer zeker willen herhalen. Ook Ruud Pijpers uit Wanssum en Sjoerd Bongers uit Maashees komen in deze klasse aan de start. Bij de 250cc zullen Michel Camps en Wim Claessens uit Ysselsteyn de eer van hun club hoog houden. In de klasse 500cc junioren komt vooral veel ervaring aan de start. Vele van deze coureurs rijden al meer dan 20 jaar hun crosswedstrijden, maar toch zorgen zij ervoor dat het publiek zich zeker niet hoeft te vervelen want men zegt wel eens hoe ouder hoe gek ker, en dat lijkt juist bij deze klasse te passen. Naast al dit crossgeweld op twee wielen komen ook de vierwielers aan de start. Bij de Blaster klasse is natuur lijk Joe Maessen uit Ysselsteyn toren hoog favoriet. Bij de Quad open klasse is Alex Brusselers de te kloppen man. Bij beide klassen komen ook rijders uit België, Engeland en Duitsland aan de start. Hierdoor krijgt het geheel nog een internationaal tintje. Het programma start om ongeveer 11.30 uur met de 125cc junioren klasse. Alle klassen zullen op deze dag twee manches rijden. Wie niets wil missen kan al vanaf 09.30 uur genieten van de trainingen. Circuit De Peel is gelegen aan de Middenpeelweg (N277) ter hoogte van de basis Groep Geleide Wapens De Peel.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 13