For seel: thuis in elk huis SP presenteert zwartboek diftar Het Romeinse Rijk herleeft... in Venray Tachtig jaar Modehuis Cruijsberg Jeugdzorg centraal tijdens politiedag PEEL EN MAAS BEZORGEN? «SPr1 Weekend 'Barchetta' voor Eric Blaauw Goederen- en dienstenveilin g te Oostrum VSD Bridgedrive Divinolandia Peelwerk gaat kraanvogels helpen 'Die Csardasfürstin' Geslaagd Controle afvaltransport Rongen dè specialist voor tegels, sanitair en tegelwerken! De tien pluspunten van Plusmarkt G. van Dijck De coöperatie met vrouwen participatie Pool eet pizza achter het stuur peel en maas donderdag 6 oktober 1999 - Pagina 9 De Socialistiese Partij afdeling Venray gaat een zwartboek diftar aanbieden aan het college van Burgemeester en Wethouders in Venray. Daarnaast krijgen alle gemeenteraadsfracties een zwart boek aangeboden. De overhandiging van het zwart boek is de eerste officiële daad van de zelfstandige SP afdeling Venray. Medio september is de SP afdeling Venray in oprichting namelijk omgezet in een zelfstandige en vol waardige SP-afdeling. Na bijna een jaar actie voeren tegen de invoering van diftar in Venray, wil de SP met het aanbieden van het zwartboek nogmaals de aandacht vestigen op het in haar ogen slechte afvalsys- teem. Volgens de SP spreekt de gemeente de burgers ten onrechte aan met het systeem dat 'de vervui ler betaald'. De SP vindt dat de bur ger teveel betaalt, dat het diftarsys- teem niet goed is voor het milieu en dat het in de praktijk eerder belas tend blijkt te zijn voor datzelfde milieu. Volgens de SP Venray mis bruikt de gemeente met als excuus de slogan 'met een beetje moeite een beter milieu' de burger als melk koe. Het zwartboek is niet alleen een opsomming van klachten en kri tiek, maar er worden door de SP ook aanbevelingen en suggesties in gedaan. Als ondersteuning van het zwartboek heeft de SP afdeling Venray 1054 handtekeningen opge haald. Wil jij of andere bladen zoals Grens en Maas,Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Op 1 oktober 1999 heeft Werknet uitzendbureau haar deuren in Venray officieel geopend. Deze ope ning was de afsluiting van de fees- iweek die hieraan vooraf ging. Werknet uitzendbureau is geen onbekende in het Venrayse en dat bleek uit het groot aantal bezoekers die de opening tot een waar feest maakten. De climax van de avond was de verloting van een weekendje, de gelukkige bezitter zijn van een Fiat Barchette (open sportwagen). Het was een hilariteit toen de heer Eric Blaauw, een 17-jarige uitzend kracht, de auto won. In allerijl wer den zijn ouders opgetrommeld om hem met zijn nieuwe aanwinst naar huis te rijden. Prijswinnaar Eric Blaauw en Ingrid Schueler van Werknet Op zondag 10 oktober organiseert carnavalsvereniging 'De Kar- klingels' een groots opgezette goe deren- en dienstenveiling in het gemeenschapshuis te Oostrum. De toegang tot deze veiling is gratis. Van 12.00 tot 13.00 uur zijn de in liet gemeenschapshuis aanwezige goederen te bezichtigen. Om 13.30 uur wordt de veiling officieel geo- E;nd. Hierna zullen een viertal vei- ngmeesters de ongeveer 200 ver worven goederen en diensten aan de man of vrouw gaan brengen. Veel bedrijven, verenigingen en irticulieren uit Oostrum en daar- liten hebben een groot aantal goe deren en diensten aangeboden die tijdens deze veiling bij opbod zullen worden verkocht. Nagenoeg alle aangeboden goederen en diensten staan vermeld in een catalogus. Als extra zullen nog enkele verrassings pakketten worden geveild waarvan de inhoud onbekend is! De catalogus is voorzien van een lot. Met dit lot dingt men mee naar aantrekkelijke geldprijzen die tij dens deze veiling worden verloot. Wilt u ook in het bezit komen van een catalogus neem dan contact op met Frank Driessen, tel. 0478- 588176. Mocht men van te voren een bod uit willen brengen op een of meerdere kavels dan is dit mogelijk maar wel schriftelijk op het adres Vlasakker 3 te Oostrum. De kinderen worden deze middag niet vergeten. Zij kunnen in aparte ruimtes meedoen aan de kleurwed- sirijd, een spannende videofilm bekijken of zich laten schminken. Op het einde van de middag zal Ehns Jan de prijswinnaars van de •eurwedstrijd bekend maken. Joekskapel Ut Göt zal tijdens deze "oiling een optreden verzorgen. Hebt u vragen of wilt u nog iets aanbieden neem dan contact op met Frans Driessen, tel. 588176 of Roland van Soest, tel. 512949. Stichting Wijkcentrum Noord-West VSD staat voor verlengde school dag. Het zijn activiteiten onder ver antwoordelijkheid van school, geor ganiseerd in samenwerking met wijkcentrum Den Hoender en wor den door vrijwilligers begeleid. Ze vinden plaats na schooltijd, meestal van 15.30 tot 17.00 uur en vanaf de herfstvakantie tot aan de paasvakan tie in cursussen van telkens vijf weken. Het doel is kinderen een leuke, gezellige, leerzame activiteit aan te bieden, terwijl het tevens kan dienen als kinderopvang voor werkende ouders. Dit is het derdejaar dat de Dr. Poelsschool er mee werkt en we willen het ook toegankelijk maken voor de leerlingen van de Kemp. Wij zijn bezig om weer een leuk cursuspakket samen te stellen en hebben nog enkele vrijwilligers nodig om de groepen te begeleiden. Daarom hier een oproep voor de mensen die dit wel zien zitten voor de onderdelen: voorlezen en dat cre atief uitwerken, groep 1-2; compu terles (omgaan met de computer van start tot internet), groep 5 t/m 8; computerles (teksten maken met plaatjes), groep 5 t/m 8; techniek (hout, fiets, stroom ed), evt. aparte onderdelen, groep 7-8; koken, groep 5 t/m 8. Vereisten: enig inzicht in het 'vak gebied' met een groepje kinderen (max. 8) kunnen werken, tijd heb ben op een, in overleg, te kiezen dag. Wilt u niet te lang wachten met aanmelding, zodat we de organisatie tijdig rond krijgen? Aanmelden bij Theo Hoebergen, directeur Dr. Poelsschool en de Kemp (tel. 550145 of 583186). Er zijn nog andere cursussen in' voorbereiding. Nieuwe ideeën en vrijwilligers zijn welkom! Zodra we alles op een rijtje hebben kunnen de kinderen zich inschrijven. Voor de achtste keer in successie organiseert Stichting Venray- Divinolandia een bridgdrive en wel op 19 november, aanvang 19.45 uur, in Danscentrum Janssen aan de Raadhuisstraat 6 te Venray. De inschrijfkosten bedragen 22,50 per persoon, over te maken voor 11 november op bankrekening nr. 64.15.92.094 t.n.v. Bridgedrive Stichting Venray-Divinolandia (gironr. Gernerale Bank: 10.57.053). Er kan op verschillende niveaus worden ingeschreven, te weten: clubbridgers (A: goede spelers; B: redelijke spelers: C: beginners) en thuisbridgers. Vermeld s.v.p. uw niveau bij uw inschrijving. De totale opbrengst (incl. geldelij ke bijdragen van sponsoren) komt ten goede van het project opknap pen en beveiligingswand bejaarden tehuis. De sfeer is altijd bijzonder goed; mede ook door de goed gevulde prijzentafel. Om teleurstellingen te voorkomen niet te lang wachten met inschrijven, want u weet: 'Wie het eerst komt, wie het eerst maalt!' Voor eventuele informatie: Hans Stapels, tel. 0478-583491. Komende zaterdag gaat Werkgroep Behoud de Peel de kraanvogels een handje helpen. Binnenkort gaan ze weer op reis naar het verre zuiden, waarbij vaak een flink aantal van hen De Peel aandoet. De eerste paar keer van het werkdagenseizoen besteden we aan het zo goed mogelijk op orde maken van kraanvogelslaapplaatsen. Kraanvogels en ganzen op de trek houden van open landschappen en van rust. In agrarische gebieden is het meestal te druk terwijl de meeste natuurgebieden veel te zwaar bebost zijn. Want hun instinct vertelt ze dat achter elk bosje gevaar kan schui len. Wat hen betreft is de Peel dus uniek en binnen het Peelgebied zijn er maar een paar van die grote ontoegankelijke ruimten... groeien die dicht met bomen, dan betekent dat voor die vogels dat ze gelijk een heel eind moeten doorvliegen. Zover laten de vrijwilligers/ natuurliefhebbers van Behoud De Peel het natuurlijk niet komen.We zijn vastbesloten voor deze eregas ten van De Peel de figuurlijke rode loper uit te rollen. Op de plek waar we naartoe gaan staan veel jonge berkjes, die we te lijf gaan met lange kniptangen. Het zijn er wel een paar duizend, dus maakt u geen zorgen: er is werk voor iedereen. Nieuwkomers vragen we zich van tevoren even te melden bij tel. 0492- 515683 of 0493-319610.. Verzamelen zaterdag 9 oktober om 09.00 uur bij de kerk van Liessel. Operette Gezellen Sing Anthonis De TV-serie Una voce particolare met Ernst Daniël Smid heeft afgelo pen voorjaar weer laten zien, dat de belangstelling voor operettes en operettemuziek enorm is toegeno men. Met de keuze van 'Die Csardasfürstin' van Emmerich Kalman, een uitgesproken operette- componist, hopen de Operette Gezellen uit Sint Anthonis helemaal aan de wens van het publiek tege moet te komen. Meeslepende melo dieën met veel Hongaars tempera ment, in combinatie met gastsoiisten die paprika in hun bloed hebben: u mag het deze keer niet missen! Reserveer nu alvast een kaartje voor een van de zes voorstellingen, o.a. woensdag 27 oktober in de schouw burg van Venray. Een van de gastsoiisten is de uit Venray afkomstige Josje Oudenhoven. De regie is in handen van Marianne Leijtens-van Assouw, decors Jo van Kessel, er is een bal letschool. De muzikale leiding is in handen van dirigent Antoine Kop en hij hoopt u met pianist Hans Volleberg, orkest en koor van de Operette Gezellen een onvergetelij ke avond te bezorgen, getuige het slotakkoord: 'Tausend kleine Engel singen habt euch lieb'. Interesse om mee te doen? Bij het operettekoor en orkest zijn steeds enthousiaste zangers/essen (met name bassen, alten) en musici van harte welkom. Alle leeftijden en wie weet, steekt er wel een solist(e) in u. Orkestleden repeteren op vrijdag avond in Oploo. Koorrepetities maandagavond in de oude land bouwschool, Peter Zuidstraat te Sint Anthonis met tevoren mogelijkheid tot zangles. Naast de uitvoeringen geven de Operette Gezellen inciden teel acte de presence bij evenemen ten en korendagen. Voor informatie bel ons secretariaat, tel. 0485- 381522. Imperium Romanum Revivit Ut ludi incipiant. De spelen mogen beginnen! Onder dit motto opende Fair Play Centers op woensdag 29 september zijn 'Pantheon' op de hoek Kortestraat-Henseniusstraat in Venray. Bij binnenkomst in de splinter nieuwe creatie van Fair Play Centers belandt de bezoeker in een ander tijdperk. De tijd van Vespasianus, Caesar en Augustus, de tijd van het oude Romeinse Rijk. Het oude Rome stond bekend om zijn schitterende bouwwerken, waaronder het Pantheon. Ook Venray krijt zijn 'Pantheon'. Met de opening van het indrukwekkende Fair Play Center 'Pantheon' zet het bedrijf zijn succesformule van unie ke themacenters in Nederland voort. Centers waarin architectuur en inrichting naadloos in het gekozen thema overvloeien. Tussen prachti ge fresco's, standbeelden en bustes van Romeinse helden wanen bezoe kers zich in het oude Rome. De op de grote casino's in Las Vegas - zoals Caesar's Palace - geïnspireerde Romeinse entourage vormt het decor voor een gevarieerd aanbod aan kansspelautomaten. Een heel andere uitgaanswereld waar Deze maand viert Modehuis Cruijsberg haar 80-jarig bestaan. Het was Frans Cruijsberg die in 1919 begon met een onderneming bestaande uit een hotel, restau rant, kruidenier en manufactu renzaak. Alle onder één dak in het centrum van Tienray op dezelfde locatie als waar nu het modehuis staat. Vooral in de jaren 20, 30 en 40 werden klanten nog thuis bezocht: per fiets naar Ysselsteyn, Deurne. Tegelen en Belfeld! Sinds 1978 leiden Ton en Wilma Cruijsberg de zaak. In 20 jaar rijd vonden er zes verbouwingen plaats inclusief een volledige modernisering. rDe winkel groeide van 68 m2 naar 400 m2 en biedt een complete, met zorg samengestelde kledingcollectie voor dames (maten 36 t/m 54) en heren (maten 48 t/m 60). Voor elke leeftijdscategorie is er een ruime keuze waarbij het accent ligt op vlotte en combinatie- Aan de universiteit van Maastricht is Joyce Wicherts afge studeerd in de richting internationa le bedrijfskunde. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN bezoekers mogen rekenen op een gastvrij onthaal door de vriendelijke medewerkers. Het prachtige Romeinse interieur is een ontwerp van architect Bert Brouns uit Heerlen. De standbeel den en bustes - replica's van beelden uit films als Ben Hur en Cleopatra - zijn vervaardigd door de Italiaanse kunstenaar Angelo di Angelis in de filmstudio's te Rome. De schitteren de fresco's zijn aan de hand van de Amerikaanse schilde Bruce Thurman. Fair Play Centers BV exploiteert momenteel 36 amusementscenters in Nederland en twee in Spanje. Het KEMA-gecertificeerde Fair Play Center 'Pantheon' is alweer het acht ste themacenter van deze trendsetter van de Nederlandse amusements branche. Fair Play Centers BV streeft ernaar om de gasten aantrek kelijk en verantwoord amusement op hoog niveau te bieden. De gezel lige uitstraling, de prachtige entou rage, het goede servicebeleid en het gevarieerde aanbod van door de overheid goedgekeurde kansspel automaten staan garant voor een geslaagde middag of avond uit. Bezoekers moeten minimaal 18 jaar zijn om toegang te krijgen tot het unieke Fair Play Center 'Pantheon'. mode. Met voldoende, deskundig personeel en een goede service, is er een aangename sfeer die blijkbaar gewaardeerd wordt door de klanten. Zij blijven van heinde en verre komen naar Modehuis Cruijsberg in Tienray, deze maand 80 jaar jong. Ter gelegenheid van dit jubileum ontvangt elke klant een aardig pre sentje. Tijdens een controle van afval- transporten op parkeerplaatsen langs de A73 zijn dinsdag 12 pro cessen-verbaal opgemaakt. In totaal werden 69 vrachtwagens met aan hangwagens aan de kant gezet en gecontroleerd. De overtredingen hadden te maken met: geen Euro vignet aangebracht (boete 100 gul den), houderschapsinformatie afval binnenlands vervoer ontbrak, hou derschapsinformatie afval buiten lands vervoer ontbrak (boete 2500 gulden), verboden wapenbezit (handwapen) (boete 150 gulden) en niet tonen van het rijbewijs (boete 60 gulden). Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze nieuwe showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel. (0478) 55 04 10 'Samen sterk worden': dit is het motto van twaalf regionale assu rantiekantoren die onder de para plu van het nieuwe bedrijf Forseel zich bezighouden met bemidde ling in vastgoed. Initiatiefnemer is Mario van der Vleuten van het gelijknamige financieel adviesbu reau in Venray. Over het ontstaan van Forseel is Van der Vleuten kort maar krachtig: "Als assurantiekantoor krijg je vaak te maken met mensen die een huis kopen, maar hun eigen huis nog niet verkocht hebben. Omdat wij als gezamenlijke assurantiekantoren veel contacten hebben, kunnen wij ze van dienst zijn bij de verkoop van hun huis. Je kunt het in feite verge lijken met makelaars die steeds vaker aanvullende diensten als ver zekeringen en hypotheken aanbie den. Wij doen eigenlijk het omge keerde." Van de twaalf assurantiekantoren zijn er vooralsnog vijf 'actief' in Forseel. Zij worden met naam en toenaam genoemd bij alle commer ciële activiteiten van het nieuwe bedrijf, dit in tegenstelling tot zeven 'passieve' assurantiekantoren die vooralsnog achter de schermen bezig zijn op de vastgoedmarkt. De deelnemende assurantiekantoren brengen huizen voor de verkoop in, Forseel zorgt uiteindelijk dat de woning aan de man wordt gebracht. "Ons grote voordeel is dat we door een gezamenlijk aanbod van woningen een groter gebied bestrij ken en er meer kans is op de ver koop van een woning", zegt Van der Vleuten. HAKEN EN OGEN Aan het kopen van een huis zitten veel haken en ogen. Om er een aan tal te noemen: wat is uw financiële reikwijdte, hoe voorkomt u het kopen van 'een kat in de zak' en hoe vindt u dat ene huis dat precies voor u op maat is? Op juridische voetan gels en klemmen zit niemand te wachten. En dan is daar het hele gedoe rond de aankoop zelf. Het geharrewar over de prijs, de span ning of de hypotheek wel rondkomt, het taalgebruik in de contracten, die papierwinkel waar u niet vertrouwd mee bent. Dit complexe verhaal van een voor vele mensen dé aankoop van hun leven is bij Forseel in goede handen. Van der Vleuten: "Forseel houdt zich enkel en alleen met de vastgoedmarkt bezig. In opdracht van vooralsnog dertien assurantie kantoren die ieder hun eigen identi teit behouden. De werkzaamheden bij Forseel zijn in deskundige han den van een beëdigd makelaar. De klanten kunnen er dus op vertrou wen dat de verkoop van hun huis in goede handen is. Alle zaken worden door Forseel professioneel afgehan deld." In eerste instantie omvat Forseel de regio Venlo-Horst- Sevenum en Venray. In de naaste toekomst wil het bedrijf de vleugels uitspreiden tot de werkgebieden Nijmegen-Boxmeer en Helmond- Eindhoven-Deurne. Van der Vleuten: "De eerste contacten met assurantiekantoren in die regio's zijn al gelegd. De eerste aanzet om door te groeien, is er. Maar het belangrijkste is om Forseel eerst in deze regio goed van de grond te krijgen." Forseel is 24 uur per dag telefonisch bereikbaar onder num mer (0478)516677. In Forseel participeren de volgen de bedrijven: E&H Adviesgroep, Ferdinand Bolstraat 6 in Venlo, telefoon (077)3511155 Martens Assurantiën, Van Douverenstraat 7 in Horst, telefoon (077)3983222 Veltmeijer Assurantiën, Maasbreesestraat 3 in Venlo, tele foon (077)3825339 Jan Lucassen Assurantiën, Peperstraat 24 in Sevenum, telefoon (077)4677070 M. van der Vleuten Financieel Advies, Eindstraat 22 in Venray, telefoon (0478)516640. 'Doe effe Normaal'-project in politiedistrict Op 9 oktober organiseert de Nederlandse politie voor de eerste keer de landelijke politiedag. Deze dag is een gezamenlijk initiatief van de 26 korpsen en wordt ondersteund door de Raad van Hoofdcommissarissen die deze eerste dag het thema 'jeugdzorg' heeft meegegeven. Naast alle andere nationale themadagen (bijvoorbeeld; dierendag, molen dag en moederdag) vindt de Nederlandse politie het belangrijk een eigen dag te organiseren om de contacten tussen burger en politie te verstevigen. Het thema jeugdzorg is de rode draad op deze eerste dag. Elke regio vult dit thema (jeugdzorg) op een eigen manier in. In Limburg-Noord is ervoor gekozen om op de landelij ke politiedag het project: 'Doe effe Normaal' regionaal te presen teren. 'Doe effe Normaal' is een project dat erop gericht is om kinderen te laten inzien wat de gevaren en de risico's zijn van onder andere drugs, geweld en overmatig alcoholge bruik. De centrale gedachte achter het project 'Doe effe Normaal', (ook wel het schooladoptieplan genoemd) is het gegeven dat mis daadpreventie onder andere begint bij het basisonderwijs. In het project adopteren politieagenten een basis school. In de groepen 7 en 8 geeft de schoolagent een aantal politieles- sen. Het project heeft niet uitslui tend de pretentie om kinderen te weerhouden van het plegen van misdrijven maar wil daarnaast ook een brug slaan tussen school, kind en gezin. SPECIALE AANDACHT Kinderen in de leeftijd van tien tot twaalf jaar krijgen op 9 oktober spe ciale aandacht van de politie. Deze doelgroep komt overeen met de doelgroep van het project 'Doe effe Normaal'. In het district Venlo wordt reeds drie jaar met succes gewerkt met dit project. Op enkele basisscholen na zijn alle basisscho len in het Venlose district reeds aan gesloten bij het project. Het volgend schooljaar zullen ook de laatste scholen aansluiten. Inmiddels is er afgesproken dat ook de drie overige districten; Weert, Roermond en Venray van start gaan met het pro ject. Net als in Venlo zullen zij gefa seerd de basisscholen benaderen om aan te sluiten bij dit initiatief. Tijdens de landelijke politiedag maken zowel de leerlingen alsook de leerkrachten in een proefles ken nis met het project. Ruim veertig basisscholen zijn uitgenodigd om bij deze proefles aanwezig te zijn. Van elke school zijn twee leerlingen en een leerkracht uitgenodigd. "Na de proefles worden zij in de gelegenheid gesteld om enkele poli tievoertuigen te bekijken en een vin gerafdruk te maken. Jeugdzorg Onder de noemer jeugdzorg wordt verstaan: preventieve, en repressie ve jeugdzorg door alle partners (overheid, onderwijs, hulpverlening, kinderbescherming. Openbaar ministerie en politie) gericht op vei ligheid en leefbaarheid. De politie heeft zowel een preventieve alsook een repressieve taak in de aanpak van de jeugdproblematiek. Naast de reactie op strafbaar gedrag moet er aandacht zijn voor preventie van jeugdcriminaliteit. Belangrijk is het tijdig onderkennen van signalen van crimineel gedrag van jongeren, thuis, op school en in de vrije tijd Dat vraagt belangstelling van de politie voor de jeugdproblematiek en specifieke kennis en deskundig heid van de politie met betrekking tot jeugdcriminaliteit. Behalve ken nis en ervaring op het terrein van jeugdzorg is ook de herkenbaarheid en de bereikbaarheid van de politie op dit vlak van belang. De preven tie-activiteiten zijn gericht op ver sterking van de sociale binding, voorkoming van uitval en aandacht voor risicogroepen. Tot preventie behoort ook\le voorlichting door de politie in het kader van de schoolad optieplannen: het project 'Doe effe Normaal'. Dit project behandelt algemene problemen zoals drugs, verkeer, winkeldiefstal, vandalisme, vuurwerk, alcohol, geweld en dis criminatie. Een aanbieding uitverkocht? Die houdt u uiteraard van Plusmarkt G. van Dijck in Venray tegoed. Daar draagt Marleen Hendriks (zie foto) persoonlijk zorg voor. Dit pluspunt houdt in dat u altijd kunt profiteren van de aanbiedingen van Plusmarkt. Mocht het voorko men dat een bepaalde aanbieding tijdelijk is uitverkocht dan zullen de medewerkers zorgdragen voor een tegoedbon (op=op aanbiedingen uit gezonderd). Met deze tegoedbon kunt u vervolgens op een later tijd stip alsnog profiteren van de scher pe actieprijs. In het schap treft u een verwijzing aan naar de kassa of de betreffende afdeling waar men graag bereid is u deze tegoedbon te verstrekken. Plusmarkt G. van Dijck, Kruidenlaan 159, Venray. Thema jaarvergadering Rabobank Zevenrode Op 14 oktober a.s. houdt Rabobank Zevenrode haar jaar lijkse ledenvergadering. Gebruikelijk is dat op dit soort vergaderingen resultaten van het afgelopen jaar en de koers van het komende jaar besproken worden. Zo ook bij Rabobank Zevenrode. Maar daarnaast hebben zij dit jaar een centraal thema gekozen wat terug komt in het jaarverslag en op de jaarvergadering. Het thema is: "vrouwen als onder nemers, partners in de onderneming of partners van ondernemers". Rabobank Zevenrode ziet graag vrouwen deelnemen aan hun coöpe ratie; betrokken, meedenkend en meebeslissend over de koers. Zevenrode is met name een agrari sche bank en de agrarische wereld is nog grotendeels een mannenwereld. Dit zie je weerspiegeld in het leden bestand. Toch worden zaken als administratie en het reilen en zeilen op het hele bedrijf vaak door de vrouw geregeld. Daarom stimuleert Rabobank Zevenrode ook vrouwen om lid te worden van de coöperatie. Om dit thema kracht te geven heeft Rabobank Zevenrode prof. dr. ir. Iteke Weeda op de jaarvergade ring uitgenodigd. Iteke Weeda is universitair hoofddocent aan de Universiteit van Wageningen en hoogleraar emancipatievraagstuk ken aan de Rijksuniversiteit van Groningen. Ze deed onderzoek op het gebied van de veranderende betekenis van de polen mannelijk en vrouwelijk, actief in ieder mens en elke bedrijf en in de samenleving als geheel. Ze zal op de jaarvergadering de discussie leiden en zal een betoog houden over vrouwen in ondernemingen. Het onderwerp komt niet alleen terug op de jaarver gadering, ook in het jaarverslag is hieraan uitgebreid aandacht besteed. Vier vrouwen uit het werkgebied komen in dit verslag aan het woord over ondernemen, rolpatronen, mannen en het huishouden. Elk lid van de coöperatie kreeg dit verslag samen met de uitnodiging voor de jaarvergadering thuisgestuurd. Op deze manier wordt elk lid betrokken bij de zaken die Zevenrode bezig houden. Rabobank Zevenrode hoopt dat het jaarverslag en de jaarverga dering zullen leiden tot een besef dat vrouwen belangrijker zijn voor het ondernemen dan tot voor kort werd erkend en dat ze daarom niet als lid van de coöperatie mogen ont breken. Rabobank Zevenrode geeft overi gens zelf het goede voorbeeld, want de voorzitter van de Raad van Toezicht van deze bank is namelijk een vrouw. Zondagmorgen om kwart voor zes zag de politie een auto opvallend langzaam over de Langstraat rijden. Bij controle bleek de bestuurder en zijn passagier druk doende met het eten van een pizza. De auto bleek illegaal in Nederland rond te rijden omdat deze officieel al uitgevoerd was. De 30-jarige chauffeur uit het Poolse Przemsysl kreeg een bekeu ring voor zijn gevaarlijke rijgedrag. De auto is inbeslaggenomen.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9