En is 't geen kanjer? Kunstencentrum aan de Heuvelstraat opent deuren Samen zingen rond het thema Vrede NIEUWBOUWPLAN FRANCISCANENPARK SPECIALE HYPOTHEEKTARIEVEN AANTREKKELIJKE KORTINGEN ,^eur^ Cabaret en Regionaal kabaal in Gryphus Rommel- en Kinderspeel- ijgoedmarkt in Oirlo >1 LI 31 Gemeentelijk Muziektoernooi Militaire Kampioen schappen halve marathon GGW De Peel (Intervencollege): Yssel/ésteyn Vacaturebank vrijwilligers- centrale z-V1 aohforkanf de Ford Fiesta nu compleet voor 25.495,- Doe mee met het literair café -Pi-EL EN MAAS donderdag 6 oktober 1999 - Pagina 3 Ter gelegenheid van de opening 0 an Het gebouw Kunstencentrum nte'S erusalem organiseren de «m luziekschool Venray en de afde- «ta ingen Vrije Academie en gallet/dans van de SKVNL afde- ng Venray een open dag op 16 ktober van 10.00 tot 15.00 uur. In alle lesruimten van de luziekschool en de Vrije Academie zullen doorlopend demonstraties en openbare lessen gegeven worden. In de splinternieuwe aula treden IVM-leerlingen, kinderkoor en gro tere en kleinere instrumentale ensembles op. In de balletzaal zullen demonstra ties gegeven worden van klassiek en jazzballet tot musicaldans. Voor de liefhebbers is er gelegenheid om mee te doen! Balletleerlingen treden ook op in samenwerking met het Resonantieorkerst van de Muziekschool. Medewerkers en leerlingen ver zorgen rondleidingen door het gebouw, dat geheel aangepast is voor mindervaliden en gehandicap ten. Iedereen is van harte welkom op deze feestelijke open dag. Op vrijdag 8 oktober vindt er in et Vierlingsbeekse jongerencen- rum Gryphus een cabaretvoorstel- —Ing plaats van Koopmans unning. In Gryphus spelen zij hun erste avondvullende voorstelling Tom! olderland. Koopmans Gunning stonden orig jaar in de finale van het 0(H imsterdams Kleinkunst Festival en e Arnhemmers behaalden daar de reede prijs Het programma van Koopmans iunning is een afwisseling van tes, verhalen, fysieke acts en lied- begeleid op piano, gitaar, trekzak mandoline. phus is geopend vanaf 20.30 ir. De voorstelling van Koopmans Gunning begint om 21.00 uur recies. Kaarten a ƒ15.- zijn in de oorverkoop in Gryphus verkrijg- aarof telefonisch te reserveren via 0478) 631802 of 630508. Het iwisselen van de Kabaret Kortings laak geef de bezoeker een korting n 2,50 op de entreeprijs, leserveren via internet is mogelijk ia de Gryphus homepage ltp://cometo/gry phus )nj,l Regionaal Kabaal in Gryphus Voor de derde keer in successie irganiseren een aantal jongerencen- ra in het Land van Cuijk Regionaal kabaaleen popconcours voor egionaal poptalent. Tijdens de oorgaande edities werd bewezen at dit talent volop aanwezig is. Reden voor Balloon (Cuijk), De !ox (Boxmeer), Free Stone )ploo), Gryphus (Vierlingsbeek), eugdhuus (Beugen), JVO Overloon) en De Wissel (Mill) om ihanden weer ineen te slaan en het ipconcours andermaal op poten te zetten. Tijdens zes voorrondes laten letns vier deelnemers zich van Iiijii beste zijde horen. Per voorron de gaat er uiteindelijk één deelne- ner door naar de finale die op zon ae 19 december plaats vindt in De /issel in Mill. De eerste voorronde van legionaal Kabaal wordt aanstaande ondag 10 oktober gehouden in het [ierlingsbeekse jongerencentrum iiyphus. In Gryphus zullen Anubiz, )VPLO, Lythium en No Wisdom y Tijden om een finaleplaats: -X Gryphus is geopend vanaf 15.30 uur Het programma begint om 6.00 uur. De entree bedraagt ƒ5,-. leer informatie via internet is nogelijk via de Gryphus homepage 1ltlp://come.to/gryphus S Op zondag 10 oktober organiseert couting St. Machutus uit Oirlo een ommel- en speelgoedmarkt. Door e Scouting en de Oirlose jeugd zal eer van alles te koop aangeboden orden. Daarnaast zijn er nog enke- leuke activiteiten. De markt wordt ehouden in gemeenschapshuis De inde van 11.00 lot 13.00 uur. De ntree bedraagt 1,-. 'naboen EN MAAS 'n abonnement waard Zaterdagavond 2 oktober jl. kon in de nieuwe opzet van het Gemeentelijk Muziektoernooi van de Federatie van Venrayse Muziekkorpsen het aanwezige publiek in de foyer van de Venrayse schouwburg genieten van het door vier korpsen geboden zg. mini-con cert van het lichtere genre. Hoewel daarvoor iets huiverig, werd de spits afgebeten door MMSK St. Petrus Banden, die het publiek verraste met een aantal zeer in het oor liggende muzieknummers. Ook de overige muziekkorpsen oogstten een daverend applaus en jurylid Ad Lamerigs kon na afloop dan ook zeggen verrast te zijn voor de inhoud en de presentatie naar het publiek. Zondag 3 oktober waren drie korpsen aan de beurt, waarvan er twee als voorbereiding op het concours de dan uit te voeren wer ken lieten beoordelen, waarbij ze daarnaast nog enkele lichtere muziekwerken ten gehore brachten. Het superieure Korps Fanfare St. Oda uit Merselo sloot uiteindelijk dit toernooi met hoogstaand muzi kaal uitgevoerde werken af. De beoordeling was deze dag in handen van Dirk Koster uit Deume. Hoewel er nog vele schoonheids- fouten aan het licht zijn gekomen, hoopt de HAFA-muziekwereld dat met deze nieuwe formule de komen de jaren weer velen de gang naar dit jaarlijkse gemeentetoernooi zullen (terug)vinden. Jammer alleen dat de Koninklijke Harmonie Euterpe niet aan het toernooi deelnam. Al met al een toernooi dat aan geeft dat de HAFA-muziek nog steeds op een hoog peil staat en muziek brengt voor de mensen van deze tijd. Hopelijk zal dit de jeugd aanspreken om de geledingen van de muziekkorpsen te versterken in een zinvolle en mooie vrijetijdsbe steding. De uitslagen van de beoordeling door de jury was als volgt: MMSK St. Petrus Banden, Venray: goed; Muziekvereniging Ons Genoegen Oirlo: ruim voldoende en goed; Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum: goed; Fanfare De Peelklank Ysselsteyn: zeer goed; Harmonie St. Catharina Leunen/Veulen/Heide: goed en zeer goed; Fanfare Dorpsklank Castenray: goed; Kerkelijke Fanfare St. Oda Merselo: zeer goed. In de Vredeskerk in Venray samen zingen rondom het thema Vrede. De Koorkring Venray organiseert wederom - zelfs twee - fraaie korenmanifestaties. Dit keer gezien de aard van het thema: Vrede - mede op weg naar het millennium - beide in de Vredeskerk in Venray. De eerste happening is speciaal voor alle kinderkoren in het dekenaat. Deze (kerk)muzikale happening vindt plaats op zondag 10 oktober om 14.00 uur. Onder enthousiaste en deskundige leiding van mw. Annie Jansen uit Maastricht wordt dan gezamenlijk gezongen. Daarnaast laten de koren zich onder leiding van hun eigen dirigent ook aan elkaar en andere aanwezigen horen. Iedereen is dan ook van harte welkom. Vooral de koren van de 'grote mensen' in ons dekenaat en daarbuiten worden daarbij verwacht. Kom luisteren naar jullie 'opvolgers'. Maar met nadruk ook: kom meedoen, want alle aanwezigen worden erbij betrokken. Samen zingen is het uit eindelijke doel. En bovendien Augustinus zei het al: zingen is dub bel bidden. Met de dichter zeggen we: De grote utopie, het visioen van de vrede, van een wereld die voor iedereen menswaardig is, die hou je alleen levend als je erover zingt, als je ook je kinderen erover leert zingen. De tweede korenmanifestatie is op woensdag 13 oktober ook in de Vredeskerk om 19.30 uur. De rode draad is ook in deze happening het thema Vrede. Uniek in deze koren bijeenkomst is een nieuw element. Een van de kernen van deze mani festatie is nl. een korte gebedsdienst rondom het thema. Deze gebeds dienst wordt gestalte gegeven door de gezamenlijke deelnemende koren (en andere belangstellenden) en zal worden voorgegaan door deken Coenen. Vooraf zullen onder deskundige leiding van Ad Voesten uit Grubbenvorst de liederen worden 'doorgenomen'. Op deze wijze is er dan op praktische wijze ingezongen. Aan deze dienst wordt - op speciaal verzoek vanuit de 'grote' koren - ook door leden van de kinder- en jeugd koren van 10 oktober deelgenomen. Een aantal liederen zal worden begeleid door een koperkwartet uit Leunen. Na de dienst wordt gezamenlijk een 'bakje' gedronken. Daarna pre senteren de koren zich met liederen rondom de vrede naar eigen keuze aan elkaar, het (andere) publiek en een deskundige jury (bestaande uit genoemde Ad Voesten en aalm. G. Grond, voorzitter van de Limburgse Gregoriusvereniging). Het samen- zingen vormt ook hier tussen door een belangrijk element. Komt allen - Zingen is fun! De Commissie Internationale Militaire Sportwedstrijden orga niseert op vrijdag 15 oktober het Nationale Militaire Kampioenschap halve marathon op het terrein van de Groep Geleide Wapens De Peel te Vredepeel. Ongeveer 300 lopers zullen deel nemen aan de wedstrijd. De deelne mers zijn afkomstig uit de gehele Nederlandse krijgsmacht. Ook een aantal buitenlandse gasten zal het iets meer dan 21 kilometer lange parcours afleggen. De start vindt plaats om 11.30 uur. Het gehele par cours bevindt zich binnen de hekken van De Groep Geleide Wapens De Peel. Het evenement is niet toegan kelijk voor publiek van buiten de krijgsmacht. Nog even, en dan wordt gestart met de bouw van woningen in het plan Franciscanenpark. Huizen met een mooie stijl, gelegen in een uniek stukje Venray met een rijk en boeiend verleden. Bovendien liggen de woningen op een steenworp afstand van het centrum. Voor hypotheken in dit project kunnen wij u zeer scherpe rentetarieven aanbieden. Daarbij mag u rekenen op een perfect advies, dat helemaal is afgestemd op uw persoonlijke situatie en wensen. Onze gecertificeerde hypo theekadviseurs staan in voor een gedegen en vakkundig advies voor nu en straks. Wij hechten grote waarde aan een goede rela tie met u en zorgen ervoor, dat er regelmatig onderhoud wordt gepleegd aan uw hypo theek. Zodat die ook na vele jaren nog steeds als gegoten zit. Vul daarom de antwoordcou pon in of bel ons vandaag nog voor een afspraak voor een scherpe en op maat gesneden offerte. Rabobank Venray-Oostrum tel. (0478) 530216 peelmaas@tref.nl ik wil graag meer informatie over uw hypotheekaanbod voor het plan Franciscanenpark. Bel mij voor een afspraak! naam adres postcode/woonplaats telefoon Deze coupon uitknippen en opsturen naar: Rabobank Huis Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) Op zaterdag 9 oktober vindt in de Houtwerf in Ysselsteyn het Yssel/èsteyn plaats. Deze avond zal omlijst worden door De Klutsers uit Zeilberg, De Sméleblaozes uit Ysselsteyn, Die Originalen Tiroler Belhamels en zangduo Joop Wiet met als knaller Beppie Kraft. De Houtwerf is gelegen achter zaal Roelanzia aan het Lovinckplein 2 in Yselsteyn. Parkeerruimte is genoeg aanwezig achter zaal Roelanzia. Aanvang 21.00 uur en de entree bedraagt ƒ7,50 in de voorverkoop en ƒ10,- aan de kassa. Voorverkoopadressen zijn café-zaal Roelanzia, tel. 541221, cafetaria Forest en Cl 000 Seuren in Ysselsteyn. De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activi teiten. In Peel en Maas zal regelma tig een oproep hiervoor geplaatst worden. VROUW/MAN Synthese zoekt voor de Stichting het Limburgs Landschap iemand voor het beheer en onderhoud van kleinschalige natuurontwikkelings projecten, alsmede recreatieve voor zieningen in de terreinen van het Limburgs Landschap in Venray. Men moet enthousiast zijn en affini teit hebben met de natuur. De werktijden zijn op zaterdagen. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Merseloseweg 59. 5800 GA Venray, tel. 0478- 516995. fr\ \Zoorkav\i Z-Kl 'n zJjkant z-Vi b'imonhani airco - lichtmetalen velgen - electrische ramen - centrale deurvergrendeling radio-cassette - stuurbekrachtiging m E9# Autobedrijf van Haren B.V., Raadhuisstraat 38, Venray Tel: 0478 - 55 61 10 De opgave van deze maand september lijkt niet al te moeilijk: "Xe weet kaar licht niet, ze is ichzelve wel droefenis, k wilde ik kon haar iets geven erlichtend het donkere leven. Uit welk gedicht zijn deze regels afkomstig en wie is de auteur ervan. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 25 oktober a.s. sturen naar het Secretariaat. Rochusstraat 1. 5801 RR VENRAY. Telefoon: 0478- 582948. Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Elke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke win naar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de Raadselige Roos gehuldigd. Uit reacties, die het Literair Café regelmatig krijgt, blijkt dat velen in Venray-regio de poëzie in deze rubriek lezen en waarderen, ook zonder dat zij aan de wedstrijd meedoen. Zij genieten van de prachtige gedichten die er in de Nederlandstalige literatuur zijn. zonder dat zij een heel jaar lang willen wedijveren om de Ie plaats. Maar ook wanneer zij wel eens een oplossing weten kunnen zij meedoen en de prijs die beschikbaar gesteld wordt voor incidentele deelnemers verdienen. in de maand volgend op de opgave wordt steeds bij de lokale Omroep Venray op de laatste donderdag van de maand tussen 18.00 en 19.00 uur onder meer aandacht besteed aan de rubriek "Doe mee met het Literair Café" en wordt het antwoord op de vragen gegeven. De strijd om de le plaats gaat de eindfase m.'Na 8 van de 11 ronden is de stand als volgt: mevrouw L. Colsen nog steeds aan de leiding met 80 pun ten. Mevrouw H. van Beek, de heer A. Kroft, en de heer A. Leijssen vol gen roet 60 punten; de heer J. Craghs met 50 punten, Mevrouw R. van Daal en mevrouw W. Vink met 40 punten. Mevrouw L. Geurts en Mevrouw J. vanRooy 10 punten. Het gedicht van de vorige maand was. hoe kan het ook anders als afsluiting van het Gezellejaar door het Literair Café, van de hand van Gezelle en het heette "s Avonds. Het gedicht is gebouwd op de tegenstelling "het hoge verschiet en de vreugde daar waar de sterren staan tegenover het hier mét het oud en zwart verdriet". De dichter vraagt om vanuit zijn verdriet naar de sterren te mogen vliegen, naar al die sterren, anders niet! Guido Gezelle - 's Avonds 't Wordt at ster re dat men ziet in dat hoog en blauw verschiet daar, blijde sterren anders niet in dat hoog en blauw verschiet. 't Wordt hier altijd al verdriet, van dat oud en zwart verdriet daar, 't Wordt hier altijd anders niet als dat oud en zwart verdriet. Laat mij, laat mij, in '1 verdriet. Vliegen naar dat hoog verschiet daar Waar men al die sterren ziet. Al die sterren..,, anders niet Ons programma 1999/2000 is uit, het biedt weer veel variatie. Van harte nodigen wij u nu al uit voor de eerste avond op donderdag 14 oktober om 20.00 uur in de Schouwburg te Venray die verzorgd zal worden door Leon Goramers met muzikale omlijsting door het Strijkkwartet Adagio. Mocht u donateur willen worden van het Literair Café Venray-regio - mini male bijdrage van f 30.- per jaar - dan krijgt u het programma toegezonden. Als donateur steunt u hiermede de activiteiten van het Venrayse Literair Café en krijgt u bovendien reductie op de entreekosten van de bijeenkom sten. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1. 5801 RR VENRAY, Telefoon:0478-582948. J rfyetuiet, ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: dkt. v. TIEL-KNOPPEN Aronskelk 76, tel. 585900 zo: M. LUCASSEN Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: G. van LOON Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage I, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. HAMMINGA, tel. 511132 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoedge vallen zijn wij dag en nacht bereikbaar, tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen E. RUYMBEEK en G. GELLING DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Van donderdag 20.00 tot maandag 8.00 uur R. v.d. REIS, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maandag 08.00 tot donderdag 20.00 uur waarge nomen door: A COOPMANS, tel. 06-22922151 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Gnotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tfel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-raail: peelenm@tref.nl Redaktie Gerrit Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Tfelefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nahezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3