De Schola Cantorum in Geysteren Voorlichtings bijeenkomst Manisch depressieve stoornis Palet Home met 'road show' in Venray Oude foto. VVB Venray Rincon Espanol Kinderwoord dienst Omroep Venray Hobby Kerstmarkt Naailessen Vakantie bonnen verzilveren PEEL EN MAAS pee: Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1. tel. 582385; kapelaan W. v. Dijck, Dr. Poelsstraat 4, tel. 550790: pastoor J. Berkemeijer (ass.). Whistlerstraat 1, tel. 511385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 19.00 H. Mis Bertha Verhoeven; jrd. Grada Rutten-Martens; overl. fam. Pouwels-v.d. Voort; overl. ouders Alfons Vercauteren-Poels; Jan en An Swinkels-v. Dijck en overl. fam. (coll); Jaap Hendricx; overl. ouders Arts-Michiels en fam.; Dora Coppis (coll); Jeanne Coppelmans-v.d. Berk (coll); Lei Kersten (coll); Mathieu Coenen en overl. oudes Coenen-Cremer (coll); jrd. Miranda Ponjee; Coby Beemer; overl. ouders Goemans-Vloet; Ellen Janssen-Hendricx; Bertha Coppes- Borgman en overl. fam.; Sraar Hendriks; Johan Moorrees en overl. fam.; Piet Wilms en zoon John; jrd. Jan v.d. Zanden; H. Franssen (coll); zwd. Marietje Swinkels-Verbeek. Zondag: 28e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse Hoogmis voor Leo Gooren; overl. echtp. H. Gerrits- Hermans en overl. ouders: Jo Bardoel (coll); Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay. 11.00 H. Mis Lambert Janssen en dochter Gonny; jrd. Hannie Aarts- Haans; jrd. Teng Peeters. Maandag: 9.00 H. Mis Jo Beerkens en Willy Beerkens-v. Meyel. Dinsdag: 9.00 H. Mis Grada Broers; Rinus Beekers. Woensdag: 9.00 H. Mis Marietje Swinkels-Verbeek (vriendinnen). Donderdag: 9.00 H. Mis voor zieken en eenzamen dat zij niet aanhun lot worden overgelaten. Vrijdag: H. Teresia van Jezus, maagd en kerklerares. 9.00 H. Mis voor allen, die vervolgd worden en nergens een thuis hebben. Maandag t/m vrijdag om 8.40 uur Rozenhoedje in de maand oktober. Dienbeurten: za 19.00: Bert, Cas, Marloes, Stef B.; zo 9.30: Marco, Loek; 11.00: Martijn, Jesper, Marjolein v.d. K., Laura. Lectoren: za. 19.00: T. Vebeek; zo 9.30: G. de Groot; 11.00: P. v.d. Broek. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: B. Faas. Maandag: 10.30 Liturgieviering Den Heuvel. Voorganger: W. den Hartog. Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: B. Faas. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en medita tie, P. Zandvliet. Donderdag: 16.15-17.15 Yoga en medi tatie, P. Zandvliet. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30 uur, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Geen Kinderwoord dienst; m.m.v. Crescendo; overl. ouders Smits-Lijssen; Diny Pirlo-Smits; Margaretha Veldhuizen en overl. fam.; Piet v. Kessel; ouders Dupont-Gooren; Truus Claes-Wismans (buurt Marijkestr.); Harrij Clephas. Zondag: 8.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 M.m.v. Zonnelied; Dora en Jacques Jacobs-Koenen (coll); Lien Philipsen en overl. fam.; Ann Schwachofer-Camps (coll); ouders Franssen-Peters; Frans de Bruin. 12.00 Doop Daan Kaptein, Melchiorhof 12. 12.30 Doop Virginia Mariens, Klarinetstraat 15. Maandag: 18.30 Voor slachtoffers van natuurrampen. Dinsdag: 18.30 Fam. Hendriks- Hendriks. Woensdag: 18.30 Voor alle zieken van onze parochie. Donderdag: 18.30 Meta Schim v.d. Loeff. Vrijdag: 18.30 Voor religieuze roepin gen. In de maand oktober zal elke maandag- t/m vrijdagavond om 18.10 uur de Rozenkrans gebeden worden. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pas torie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kapel: 14.00 Huw. Magon Nijhold en Noud v.d. Hoek. Kerk: Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn varj onze parochie Venray-Zuid; Miep Drabbels- Tacken (coll); Teng Janssen (coll); Chris Wijnhoven; Mathijs Michels; Pierre Kupers. Vrijdag: Kapel: huw. Gerjan v. Alst en Monique Bolder. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders José Manders-Vullings en overl. ouders Huet-Bongers. Zondag: 8.30 Voor het geestelijk en tij delijk welzijn van de parochie. 10.00 Voor de Bedevaartgangers van Oirlo; gest. jrd. Jan Zegers en Johanna Camps (Zangkoor van Oirlo). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. (met Rozenkransgebed). Dinsdag: 9.00 Marietje Nooyen (met Rozenkransgebed). Woensdag: 9.00 Uit dankbaarheid voor alle verkregen gunsten. 19.00 PI. Lof met Rozenkransgebed (Koor Harmony). Donderdag: 9.00 Uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw (met Rozenkransgebed). Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste. 9.00 Jo Jeuken (met Rozenkransgebed). Misdienaarsbeurten: za 19.00: gebr. Kessels, Lennart Peeters, Willem Verheijen; zo 8.30: Danielle Engels, Ireen Schlepers, Wanda v.d.Bussche, Marloes Derksen; 10.00: Anne Basten, Elke Euwes, Marloes Denissen, Floortje Gloudemans; wo 19.00: Anne Basten, Marloes Denissen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); Joos v. Dijck; Johan Gommans. Zondag: Bedevaart naar O.L. Vrouw van Oostrum. 10.00 Hoogmis (Herenkoor); overl. ouders Van Rijswijck-Balutssen en zoon Mathieu; overl. ouders Bouwmans-Linssen; overl. ouders Te Plate-Maassen. Wij hopen dat veel parochianen deze bedevaart mee maken. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de slacht offers van de vele oorlogen. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de zieken van onze parochie. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. Betus Janssen; jrd. overl. ouders Gellings-Verhoeven en Willem Verhoeven; Jan Thielen; Martien camps; jrd. Anna Willemssen-v. Roosmalen. Vrijdag: 14.00 Huw. René Duijkers en Janneke v.d. Lee. Misdienaars: za: Yvonne, Thijs. Pleuni. Manon. Pastoor te Boekhorst is bereikbaar onder tel. 531270. Parochie Leunen 28e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. To Philipsen- Michels; wkd. Piet Emonts (6); wkd. Nelly Bots-Aarts (5); wkd. Lucai Leijssen-v.d. Wallen (1); gest. jrd. overl. ouders Kusters-Dirckx en overl. kinde ren. Zondag: 10.00 Hgm. Pierre Philipsen en Anna Philipsen-Lensen; gest. jrd. overl. fam. Wilmsen-Verheijen en doch ter Lies. 14.00 Doopviering van Joey, Davey en Andy Jacobs. Maandag: 19.00 Lsm. Beth de Louw- Thijssen (KBO); Mieneke Hermans- Manders (KBO). Dinsdag: 19.00 Lsm. Nellie v. Dijck; gest. jrd. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: Geen avondmis. Vrijdag: H. Teresia van Jezus, maard en kerklerares. Misdienaars: za 19.00: Evelien Wijnhoven en Inge Theunis; zo 10.00: Benny Janssen en Juul Janssen; weekb.: Groep 3. Lectoren: za 19.00: Els Wijnhoven; zo 10.00: Lies v. Bavel. Rectoraat Heide Zondag: 28e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis ggjt. Piet Spee; Drika Derikx-v. Vegchel (coll); Grad Derikx en dochter Nellie; Handrie Mommen. Misd.: Joep, Loes, Martin, Willeke en Geert. Rectoraat Veulen 28e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. en Gezinsmis, thema: Herfst; voor Martin Hagens, dochter Truus en overl. fam.; overl. fam. Mulders-v. Lipzig. Misdienaars: za: Lianne, Moniek, Karei, Katie. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Volkszang); overl. ouders Litjens-Fleurkens; jrd. Jac. Claessens; jrd. overl. ouders Thijssen- Direks eh Francisca Thijssen-v.d. Poel; Jeu Spreeuwenberg (verj.); Grad Fleurkens. Zondag: 10.00 (zang Ria Linders- Deters); jrd. ouders Geurts-Peetes (P. Tulpstr.); jrd. Andreas Philipsen; lev. en overl. fam. Van Dierendonck. Maandag: 19.00 Maria Custers- Claassen Woensdag: 19.00 Uit dankbaarheid (fam. Bus). Vrijdag: 19.00 Dankzegging bij zilv. huw. feest fam. Slangen-Henckens. 13.00 Jrd. Peter v. Dijck; Jozef Linders; Antoon Janssen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Daan en Gijs; zo 10.00: Paul. Dirk. Anneke en Bram; ma 19.00: Rinske en Linda; wo 19.00: Maartje en Rian; vr 13.00: Mark en Ilaisa; 19.00: Rob en Niels. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Tot dankzegging en voor de overl. van de fam. Arts-Gielen. Misd.: Louis Thielen en Daan de Brouwer. Zondag: 10.00 Jgt. Wiel de Rijck en Bertha v. Rijswijck; jgt. Wim Michels en Bertha Michels-v. Rijswijck en Harrie Pingen. Misd.: Mirte v. Loenen en Irma Verstegen. Woensdag: 19.00 Jgt. Henr. Verhaag; Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kinderen. Kerk poetsen: mevr. Yvonne Janssen en Sandra Gloudemans. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Jgt. mevr. Van Kasteren- Jacobs. Maandag: 19.00 Fam. Huijs. Donderdag: 19.00 H. Mis, waarna het bidden van het Rozenhoedje. Misdienaars: za: Anke en Linda: zo: Karin v.d. H., Anita, Joost en Nick H. Lezers: za: Josien Vlaessens; zo: Jan Classens. Rectoraat Smakt Zaterdag: 15.00 Doopviering Laura Cicero. Zondag: 28e Week door het jaar; 20e Zondag na Pinksteren. 10.00 Hoogmis voor vader en moeder Koopmans en zoon Leo: bijz. int.; goede gezondheid van de familie. Lectr.: Olga v.d. Meer. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis voor Martien Derikx, t.e.v. St. Jozef; behouden thuis komst. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 10 oktober zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, pater Fr. Meijer uit Venray voorgaan in de dienst m.m.v. de ambtsgroep Diaconie. Aanvangstijd is 10.00 uur. De viering van de Maaltijd van de Heer wordt ver schoven naar volgende week zondag. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehou den. Na afloop wordt u hartelijk uitgeno digd een kopje koffie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema Als christenen bekommeren wij ons om andere mensen in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 10 oktober is er een woorddienst van de oecumenische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: David of Goliath; laat je kracht en je zwakte zien. Plaats van samenkomst is de kapel van het bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg 4 te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte wel kom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. E-mail: J.A.J.Bals@students.theo.uu.nl Diensten: Zondag 10 oktober om 10.00 en 14.30 uur: Evangelist J.A.J.Bals, Horst. 's-Morgens is er kinderoppas. Sing-Inn: Op zondagavond 10 oktober wil de jeugdconferentie van de IRS samen met ons zingen in gebouw Rehoboth. Iedereen is welkom. Aanvang 19.30 uur. Bijbelcontactavond: Opdonderdag 14 oktober om 20.00 uur. We willen bespreken de vlucht van Elia. Zijn er vandaag de dag geen mensen die het leven willen uitvluchten? Kom gerust. Iedereen is hartelijk welkom. Zangkoor: Op donderdag 7 oktober is er repetitie van het zangkoor. Aanvang 20.00 uur. Radio Reindonk: Op maandag 11 okto ber om 18.30 uur is de evangelist te beluisteren met het programma Persoonlijk op radio Reindonk. Dinsdag 12 okt. verzorgt Rabobank Venray onze avond. De heer Laurijsse zal ons het een en ander komen vertellen over de euro. Wanneer hij komt, hoe hij eruit ziet, wat er allemaal bij komt kij ken en nog vele andere vragen. Ook zal hij nog even op wat millenniumproble men ingaan. De avond begint om 20.00 uur in zaal De Witte Hoeve. Willen diegenen die de contributie zijn vergeten te betalen dit alsnog doen. Je kunt het bedrag van ƒ45,- overmaken op rek.nr. 15.30.66.939 VVB Venray t.a.v. M. Hendrix. Graag naam en meis jesnaam of adres vermelden om vergiss ingen te voorkomen. Ook zoeken we nog iemand die wat gezellige middagjes wil vullen. Dat kan door bij ons in het bestuur te komen. We zoeken nog iemand die het VVB-nieuws in de Peel en Maas wil zetten en iemand om op onze centjes te passen. Daarnaast mag je natuurlijk ook je eigen ideeën inbrengen. Lijkt je dit wel iets, aarzel niet en kom dinsdag even naar het bestuur of bel voor meer informatie naar Miep Wilmsen. El proximo sabado dia 9 sera la KINA a partir de las 20 horas.. La organización de la actividad del pasado domingo en brukske agradece a todos los participan- tes, su presencia unas 500 personas de diferentes nacionalidades, ninos, padres y abuelos que, disfrutaron de una tarde juntos con gran armonia, paz y alegrfa, entre bailes, juegos, müsicas, comidas, bebidas etc. La Colonia Espanola de Venray participara el martes en otra acti vidad en los locales de Gilde Opleiding de Venray Y el sabado dia 16 del presen te tendra lugar la Fiesta Nacional folkló- rica en los locales de Goudsmidstr, 9a, a partir de las 20 horas, con buena orquesta espanola, nuestro grupo de baile y nuestras sabrosas tapas, pasara una tarde a lo espanol, la entrada es gra tis, no se lo pierda. En el campeonato Limburg de Yudo celebrado en Bom en la categoria de - 35 Kg, ha quedado sub- campeona una de las guapas rocieras, Arancha Garcfa a la cual deseamos mucha suerte en el futuro. Un saludo de HACE Op donderdagavond 14 oktober start de Nederlandse Stichting Manisch Depressieven een afdeling in Noord-Limburg en de lotgeno tengroep Noord-Limburg. Naar aanleiding hiervan organiseert het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheidszorg samen met het Vincent van Gogh Instituut en de Nederlandse Stichting Manisch Depressieven een voorlichtingsbij eenkomst over de manisch depres sieve stoornis. De bijeenkomst vindt plaats in het Vincent van Gogh Instituut te Venray, op de locatie Stationsweg, restaurant Le Tambourin, aanvang 19.00 uur tot 21.45 uur. Toegang is gratis. In Nederland zijn naar schatting 150.000 mensen met een manisch depressieve stoornis (iemand die lijdt aan sterke schommelingen in de stem ming, waarbij de stemming gedurende langere periodes of te uitgelaten of zeer somber is). Lang niet iedereen gaat met zijn of haar manische klach ten of klachten van depressiviteit naar de huisarts. Dat betekent dat er in veel gevallen geen diagnose wordt gesteld en er dus geen adequate behandeling volgt. Een manisch depressieve stoor nis is echter een onvoorspelbare aan doening die met regelmaat weer de kop kan opsteken. Door het gedrag tij dens een manische of depressieve periode kunnen grote problemen ont staan met vergaande gevolgen. Gevolgen voor onder andere relaties, maatschappelijk leven en werkomge- ving.Daarom is naast informatie, hulp en begeleiding belangrijk. Want de manisch depressieve stoornis is niet te genezen, maar wel te behandelen en mee te leren leven. LOTGENOTEN Professionele hulp is één manier. Praten met 'lotgenoten' - mensen die het zelf of in hun naaste omgeving hebben meegemaakt - is een andere. Weten datje niet de enige bent. Praten met anderen die hetzelfde hebben meegemaakt, bekend zijn met de pro blemen die gepaard gaan met de manisch depressieve stoornis, kan een geweldige steun betekenen. De Nederlandse Stichting Manisch Depressieven start een afdeling Noord-Limburg en een lotgenoten groep in deze regio voor mensen met een manisch depressieve stoornis en hun betrokkenen. De lotgenotengroep is er voor mensen met een manisch depressieve stoornis, als ook hun part ners en andere direct betrokkenen. VOORLICHTING Ter gelegenheid van de start van de regionale afdeling en de lotgenoten groep van de stichting wordt er een voorlichtingsbijeenkomst georgani seerd. In deze bijeenkomst geven des kundigen uitleg over wat wordt ver staan onder de manisch depressieve stoornis, oorzaken, verschijnselen en behandelmethoden. Een ervaringsdes kundige (iemand met een manisch depressieve stoornis) vertelt zijn ver haal en over zijn ervaring met lotge notencontact. Verder geeft hij infor matie over de Stichting Manisch Depressieven en hun activiteiten. Iedereen die meer wil weten over de manisch depressieve stoornis en/of de lotgenotengroep Manisch Depressieven Noord-Limburg is van harte welkom. Aanmelding voor deze avond is niet nodig. Hallo allemaal. Zondag 10 oktober is er een Kinderwoorddienst in de Petrus Bandenkerk. Jullie zijn van harte welkom. Werkgroep Kinderwoorddienst Demonstraties van snelle internettoegang en veelheid van informatie Op zaterdag 9 oktober komt de 'road show' van Palet@Home naar Venray. Van 13.00 tot 17.00 uur geven medewerkers van Palet@Home op de Grote Markt doorlopende demonstraties van deze nieuwe en unieke internet dienst van Palet Kabelcom. Inwoners van Venray zijn van harte welkom om deze nieuwe service van dichtbij mee te beleven. Palet@Home is onlangs gestart in Venray met het aanbieden van snelle toegang tot het internet, die dankzij het gebruik van de kabel 24 uur per dag beschikbaar is tegen een vaste prijs per maand. Palet@Home biedt niet alleen internettoegang, maar ook een schat van informatie en amuse ment. Via de homepage van Palet@Home kunnen abonnees het laatste nieuws volgen van onder meer het ANP, FOX TV, de BBC en SBS 6, alsook de actuele weersvoorspellin gen van Meteo ConsuIt.Daarnaast kunnen abonnees nieuwsvideo's snel ophalen naar hun pc en dan bekijken. In de nabije toekomst gaat Palet@Home samenwerken met regionale media voor het leveren van nieuws uit Venray en omgeving. Uiteraard beschikken abonnees volop over de mogelijkheid om een eigen homepage te maken. Daarvoor is 5 megabyte aan schijfruimte beschikbaar. Verder krijgt elke abon nee de beschikking over drie verschil lende e-mailadressen. Venray is een van de eerste plaatsen waar PaletHome beschikbaar is voor de kabelabonnees van Palet Kabelcom. Momenteel wordt hard gewerkt aan het geschikt maken van het volledige kabelnet voor deze en andere nieuwe diensten. INTERNET VIA DE KABEL De nieuwste glasvezeltechniek maakt een snelle verbinding met het internet mogelijk, die 24 uur per dag beschikbaar is. Abonnees hebben dus niet de hoge kosten van internetver bindingen via de telefoon. Daarnaast blijft de telefoonlijn beschikbaar voor gesprekken of faxverkeer. Abonnees van Palet@Home kunnen vanaf de homepage van PaletHome kiezen uit een breed en gevarieerd aanbod van informatie, achtergronden en amusement. Palet@Home werd voor het nieuwsaanbod samen met omroepen en nieuwsdiensten in bin nen- en buitenland. Dankzij het gebruik van de kabel is het binnenha len van nieuwsvideo's op de pc een kwestie van enkele seconden. Om de snelle toegang tot deze veelheid van informatie te garanderen, maakt PaletHome gebruik van regionale centra waar veelgevraagde informatie dicht bij de abonnee wordt opgeslagen en actueel wordt gehouden. Palet@Home heeft een eigen redactieteam dat dagelijks selecties maakt uit het aanbod van nieuws en amusement die radio, televisie en het internet brengen. De speciale Palet@Home browser biedt zeven rubrieken met onder meer nieuws, cultuur, kunst, sport, financiële infor matie, computerspellen en software. De eigen zoekmachine van PaletHome staat garant voor het snel vinden van alle informatie die het internet te bieden heeft. Palet Home is een dienst van Palet Kabelcom. Palet participeert samen met het Amerikaanse internetbedrijf Excite@Home, kabelbedrijf CasTel en processorfabrikant Intel in @Home Nederland. In de Verenigde Staten is Excite@Home éét) van de snelst groeiende internetbedrijven. Meer informatie over Palet@Home is ver krijgbaar op het gratis telefoonnum mer 0800-0078 of op www.paletho- me.nl. Negen vrolijke en blijde gezicliij kijken u aan vanaf deze zonnige ki gemaakt in de zomervakantie van 19 Het zijn de misdienaars van de Petrus Bandenkerk, de Grote Kerkd die een dagtrip maakten van de op; spaarde centen, die in de koop van jaar als fooi werden verkregen bijl dienen van een huwelijksmis, zilvei en gouden huwelijksmissen, doopst begrafenissen e.d. De fooienpot meestal niet toereikend voor een enfc dagen vakantie-uitje, maar voor dt jongens was één dagje uit in die tijd een hele belevenis. Onder leiding van kapelaan Gen (staan niet op de foto) werd een vai tocht gemaakt naar Nijmegen. Niet een plezierjacht maar op een vrachtbö Opstapplaats was bij de familie Lens (Op de Berg) bij Maashees. Kapela Geurts had het weer voor elkaar gekj gen, hij had het weer georganiseerd, M z'n allen op een vrachtboot via de Ma naar de Keizer-Karei stad Nijmegen co avonds weer met een andere vrachtbö terug. Natuurlijk werd de stad Nijmeg bezocht, waar de inwendige mens v versterkt met broodjes, friet en limt de. Zeer tevreden stapten de jongeli avonds bij de loswal in Maashees wt aan wal. Het zat er weer voor een jaar op. De foto als herinnering werd gemat in Nijmegen. V.l.n.r. herkennen staande: Sjaak Vermeulen, Ta Voesten, Theo Vollebergh en Oudenhoven. Zittend: Piërre Volleberj Piet Beerkens, Harrie Goumans, J Peeters en Sjaak Verstralen. Jan v.d. Pun Waar zijn de Troubadours gebleven 7 oktober komt Peter Engelen van Recors/Engelen Entertainment Baarlo naar de studio. Met hem zal gepraat worden over zijn visie op Limburgse amusements wereld en zi rol daarin. 'n Wandeling dur het Rooise land Donderdag trekken we de natuur Tamelijk nieuwe natuur want we g; naar de Romeinenweerd bij Hoi Blerick. Op ongeveer 20 minuten rijd van Venray ligt daar aan de Maas a prachtig stukje natuur dat zijn eige gang heeft kunnen gaan. D Romeinenweerd is een van die stukke Maasoever waar de stichting Ark beheer heeft. Het is een van de proefgi bieden van het project Zandmaas. De; proefgebieden vindt u o.a. ook bij Wd Arcen, Broekhuizen en Wellerlooi.A het project Zandmaas doorgang vit zullen de oevers van de Maas en de vl daarachter gelegen gebieden allem een ander aanzien krijgen dan nu daarom zijn deze proefgebieden juist; interessant. Als u zelf een van deze proefgebieden wilt bezoeken kan dat, informatie kunm opvragen bij de beheerder van stichting Ark, Keesjan van den Herik, tel. 02A 3223144, e-mail kherik@knowarei Donderdag tussen 19.00 en 20.001 herhaling maandag tussen 18.00 19.00 uur. Ve E-maJI adres Peeï&Maas peelenm@tref.nl Reuma Vereniging Venray Op zondag 28 november 1999 organiseert de Reumapatiëntenver eniging weer een Hobby Kerstmarkt in zaal In den Engel van 11.00 tot 16.00 uur. De bedoeling is dat elke hobby isme) zijn hobby kan promoten en verkopen. Als u een stand wilt huren moet u zich voor 15 november opge ven bij A. Kamerman, tel. 0478- 588311 of bij Anny Geraedts, tel. 0478-581463. Betalen is meedoen, zodoende bent u verzekerd van een standplaats. Internationaal V rouwencentrum Het Internationaal Vrouwencentrum is gestart met het geven van naailessen. Iedere dinsdagochtend van 09.00 tot 11.00 uur. De kosten zijn ƒ18.- per maand en koffie of thee is gratis. De naailessen worden gegeven door mw. Lia Juliana in het Vrouwencentrum, Bachstraat 14b in het Brukske in Venray. Wil jij je opgeven of heb je vragen dan kun je bellen naar Oesha (Vrouwencentrum), tel. 0478-510035. Er kunnen maar acht vrouwen naail essen volgen. Het verzilveren van vakantiebonnen en cheques voor Land- en Tuinbouw zal plaats hebben op dinsdag 12 oktober in Herberg De Peel. J. Poelsweg 6 te Ysselsteyn en donderdag 14 oktober van 18.45 tot 20.30 uur in gemeenschaps huis De Schans. Past. Simonisplein 2 te Milheeze. Zondag 10 oktober zal de Schola Cantorum van het Ward-instituut de eucharistieviering opluisteren in de St. Willibrorduskerk te Geysteren. De viering begint om 10.00 uur. Uitgevoerd worden de gezangen van de 28e zondag door het jaar. De scho la staat onder de muzikale leiding van Louis Krekelberg. Kenners van het Gregoriaans weten deze mis 'Si Iniquitatis' zeer te waarderen en zul len daarom zeker aanwezig willen zijn om deze magnifieke muziek te belui steren. WAT IS GREGORIAANS? Gregoriaans is een zeer oude muziek vorm die vele eeuwen lang vrijwel door iedereen werd gezongen. Deze zuivere, éénstemmige muziek bepaalt al vele eeuwen, namelijk al van de tijd van vóór Karei de Grote, het muzikale beeld, of liever: geluid, van de kerkmuziek in het Westen. Zelfs in deze tijd, nu het met de kerken niet meer zo best gaat, blijkt het Gregoriaans stevig stand te houden. Veel mensen van alle leeftijden - mannen en vrouwen, katholiek, protestant of niet gelovig - zijn gemotiveerd om met veel overgave en enthousiasme deze muziek Foto: Frans Bastings Fotografit te bestuderen en uit te voeren. Het bestuur van de Schola Cantorum wil niet nalaten van de gelegenheid gebruik te maken om het koor onder dt aandacht van (vooral jonge) mensen tt brengen. Om het Gregoriaans goed uitte kunnen voeren blijft het nodig om een jonge, aankomende generatie zangers aan le sporen om mee le komen doen. En waarom ook niet? Deze muziek, vele eeuwen lang door eigenlijk iedereen gezongen, is niet echt moeilijk en steil naast enige kwaliteit geen bijzonder hoge eisen aan de stem. Daarnaast is de technische en de muzikale begeleiding binnen de Schola Cantorum van hel Ward-instituut gewaarborgd. De leden van de Schola Cantorum zijn afkomstig uit geheel Limburg, van noord tot zuid en zelfs uit Noord-Brabant. Bent u zanger, jonger dan 40 jaar er voelt u wat voor een nieuwe 'zangcamè- re' dan bent u van harte welkom bij her koor. Neem daarvoor contact op met dt secretaris van het koor, de heer P. Puts. Suikerdoossingel 36, 6051 HP Maasbracht, tel. 0475-462246.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 22