Speelautomatenhallen mogen tot 02.00 uur open blijven ^3ty Jan Brouwers wint Meesterschapsprijs 99' Multicultureel project op De Foekepot Veiligheidsbeleid in onderzoek Onthulling "poortwachter bij GGW De Peel Bomen Grotestraat gekapt Europresentaties voor Ouderen Inbraken in Oirlo BADKAMER OP DE M2? STOMERIJ Aanranding in Castenray Introductie Internet in bibliotheek Oplichters actief DE GROOT B.V. De tien pluspunten van Plusmarkt G. van Dijck -PapÈÉL EN MAAS donderdag 30 september 1999 - Pagina 7 Burgemeester Waals bij de opening van 'Pantheon' Speelautomatenhallen in de gemeente Venray mogen voortaan ook tot 02.00 uur open houden, [lit zei burgemeester Waals van Venray woensdagmiddag bij de opening van Fair Play Centers speelhal 'Pantheon' op de hoek Kortestraat/Henseniusstraat. Het gaat vooralsnog om een proefperiode van één jaar dat voor de speelautomatenhallen dezelfde openingstijden worden gehanteerd als voor de horecagelegenheden in de gemeente Venray. Waals heeft daartoe besloten na overleg met de politie. Na dit jaar wordt na een eva luatie met de politie en de CAD Noord-Limburg besloten of de proef wordt omgezet in een vaste rege ling. Bij de opening werd door de directie van 'Pantheon' een compu ter en printer aangeboden aan oude- rencentrum De Kemphaan. Snel Betrouwbaar REINIGING VAN: kleding (vloer-)kleden dekens dekbedden (vitrage-) gordijnen trouwjaponnen etc. KLEDINGREPARATIES Een onbekende, circa 25-jaar oude man heeft zaterdag 18 sep- L lember, tussen 17.00 en 18.00 uur m een 16-jarig meisje uit Castenray aangerand. Dat gebeurde op de Diepeling. Het meisje deed daar eind vorige week pas aangifte van. Het meisje fietste die zaterdag naar huis, toen ze op het fietspad tot stoppen werd gedwongen door een man, die een bivakmuts droeg. De man betastte het meisje onzedelijk, waarna het slachtoffer de man al schoppend kon afweren en weg kon W fietsen. L De aanrander was daar met een fiets die werd omschreven als een oude zwarte en gammele herenfiets. Hij maakte zich bekend bij het slachtoffer als de man die begin vorig jaar het betreffende meisje een aantal keren telefonisch heeft lastig gevallen met intieme sexueel getinte vragen. Het politie-onderzoek toen- dertijd heeft geen resultaat opgele verd, maar wees wel uit dat er toen :rdere vrouwen of meisjes ver- moedelijk door dezelfde man telefo nisch zijn lastig gevallen. Het signalement van de man luidt: circa 25 jaar oud, blank, zonge- bruinde huidskleur, donkerblond tot bruin haar, 1,75-1,80 mtr lang. Hij droeg een vale spijkerbroek met een donkere jack. Hij droeg robuuste schoenen, mogelijk werkschoenen. De politie sluit niet uit dat de man zowel begin vorig jaar als mogelijk nu recentelijk meer vrouwen of meisjes telefonisch of daadwerke lijk heeft lastig gevallen. Daarom vraagt de politie eventuele slacht offers of getuigen zich telefonisch te melden bij de politie in Horst, tele foon: 077 397 77 77. onds Surfen op Internet', iedereen heeft er al iets over gehoord of gele zen. Wilt u er meer van weten, dan kunt u zich aanmelden voor een introductie Internet in de biblio theek van Venray. Na deze introduc tie weet u wat Internet is en kunt u er zelfstandig mee werken. Volwassenen vanaf 18 jaar, die enige kennis hebben van Windows !™fen mét een muis kunnen werken kunnen iedere dinsdagmorgen in november van 09.00 tot 11.00 uur terecht bij de bilbliotheek. iVoor meer informatie kunt u terecht bij de bibliotheek, tel. 81970. Circa 15 horeca-ondernemers uit Midden- en Noord-Limburg hebben de afgelopen weken bij de politie melding gemaakt of aangifte gedaan van oplichting. De ondernemers ontvingen allen een "laatste aanma ning" om een nog openstaande reke ning te betalen van een advertentie plaatsing in een magazine. De ondernemers hebben allen nimmer opdracht gegeven voor een adver tentieplaatsing en hebben eveneens tevoren nooit rekeningen gezien. In Afgevallen is de aanmaning afkom stig van Hofman Advertising uit Veendam en vier ondernemers kre gen de aanmaning van Holland Media Service uit Groningen. Of oeide bedrijven een relatie met Akaar hebben is vooralsnog onbe kend. De politie adviseert ondernemers the een dergelijke onterechte aan maning van deze bedrijven ontvan- ge" om hier niet op in te gaan en zeker niet te betalen. Zij kunnen de Plaatselijke politie hiervan in kennis stellen evenals de Stichting Eerlijk ^aken Doen uit Den Haag (telefoon: «70-4166141) die eveneens van fleze praktijken op de hoogte is. Een °nderzoek naar deze oplichting- spt'aktijken is gaande. Directeur van basisschool De Hommel in Venray Directeur Jan Brouwer van de protestants-christelijke basis school De Hommel in Venray wist niet eens dat hij genomineerd was voor een prijs van het Ministerie van Onderwijs. Zijn hogeschool had het werkstuk genomineerd. Toch was hij een van de vier win naars van de 'Meesterschapsprijs 1999', in de Categorie 'Schoolbeleid begint in de onder bouw'. Sinds vorig jaar reikt het Procesmanagement Primair Onderwijs, ingesteld door het Ministerie van Onderwijs, de prij zen uit voor de praktijkprojecten van deelnemers aan de opleidingen Schoolleider Primair Ónderwijs. Dat is een opleiding voor zittende directeuren van basisscholen, "Het is een gróte nascholingscursus van twee jaar," verduidelijkt Jan Brouwer, "en de komende jaren wil men alle zittende directeuren nascholen. Per jaar studeren er 500 af." Hijzelf volgde zijn opleiding aan de Christelijke Hogeschool Windesheim in Zwolle. Dat bete kende een keer per twee weken 's morgens voor zessen in de trein: "Je doet het vrijwillig, en het is zwaar, dus ik heb eerst zeker een jaar zitten dubben of ik het zou doen. Maar het is een ervaring waardoor je beter in je vak staat." HOOGBEGAAFD Een belangrijk onderdeel van de opleiding is de praktijkopdracht. De 'leerlingen' zijn daar behoorlijk vrij in, maar voorwaarde is wel dat het onderwerp toepasbaar is in de prak tijk van de eigen school, en het moet de eigen ontwikkeling van de schrij ver op gang brengen. Blijkens het juryrapport voldeed Jan Brouwer van De Hommel duidelijk aan deze voorwaarden met zijn 'meesterstuk' "Hoogdbegaafdheid in de kleuter klas". "Ik heb geprobeerd een voor tijdig signaleringssyteem voor kleu ters te ontwikkelen" legt Brouwer uit, "Je combineert, je leest veel en past het toe op school. Zo'n vroeg tijdig signaliseringssyteem werkt naar verschillende kanten, zowel naar boven als beneden en dat is heel belangrijk." Het beleid voor deze groep kinderen heeft hij ook vastgelegd in het Schoolplan 1999- 2003. Als je de directiekamer binnen komt zie je al breed uit tussen slin gers en ballonnen de cheque ter waarde van duizend gulden hangen. Dit geld wordt ingezet bij de kleu tergroepen voor materiaal ter onder steuning van individuele kleuters. Duidelijk is ook dat het team van de Hommel heel trots is op zijn direc teur. Jan Brouwer: "Dit soort dingen kun je alleen in je school doen als je een goed team hebt en in werkt. Dit programma invoeren betekent meer werk, ook voor het team, dus ze moeten er wel aan mee willen doen. Het team heeft me echt gesteund." RK Basisschool De Foekepot in Venray start maandag 4 oktober een multicultureel project op school. Voorafgaande aan het pro ject is er op zondag 3 oktober een multiculturele kindermiddag in de Kiosk, het wijkcentrum van het Brukske. De middag duurt van 14.00 tot 18.00 uur en wordt georganiseerd in samenwerking met het Multicultureel Platform Venray. "We vinden het leuk dat we op De Foekepot zoveel verschillende kin deren van zoveel verschillende cul turen hebben. Naast Nederlandse kinderen ook kinderen uit Marokko en Turkije, uit diverse landen in Azië, Afrika en Zuid-Amerika. En natuurlijk ook uit verschillende lan den in Europa", verklaart Julienne Hutgens van de Foekepot het waar om van het multicultureel project. "In het project dat we van 4 tot en met 15 oktober in alle klassen gaan doen. proberen we er dan ook zoveel mogelijk van te leren. Met name in de hogere groepen krijgen de kinderen veel informatie over de verschillende landen en hun cultuur. Ouders komen erover vertellen, soms in hun eigen taal. In de lagere en hogere groepen zullen we daar naast ook bezig zijn met verhaaltjes en liedjes; met lekkere dingen eten die moeders voor ons klaarmaken en met dansjes uit Afrika en Zuid- Amerika die we zullen leren." Kinderen en leerkrachten bekijken verder gebruiksvoorwerpen, praten erover wat ermee gedaan wordt en hoe ze dat dan doen. Als het even kan proberen ze natuurlijk zelf ook de gebruiksvoorwerpen uit. In de diverse groepen worden kleine ten toonstellingen gemaakt en er wordt driftig geknutseld. Op vrijdag 8 oktober is er een 'Stuif es in', waar in verschillende groepen op het podium iets doen voor andere leer lingen van de school. Op woensdag 13 oktober is er van 18.30 tot 19.30 uur een inloopavond waarop iedereen welkom is die de 'multiculturele school* wil zien. Tegen een kleine vergoeding zijn er dan diverse hapjes en drankjes uit alle delen van de wereld te verkrij gen. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals en de bur gemeester van Gemert-Bakel, mr. J.H.A.G. van Maasakkers onthul len samen met de Commandant van de Groep Geleide Wapens De Peel, kolonel F.H. Meulman, op dinsdag 5 oktober om plusminus 15.30 uur een zogenaamde poort wachter voor de Groep Geleide Wapens De Peel. De poortwachter staat voor de hoofdpoort van dit onderdeel van de Koninklijke Luchtmacht gelegen aan de N277. Hij dienst als blikvan ger en vestigt de aandacht van voor bijgangers op de aanwezigheid van de thuisbasis van de Groep Geleide Wapens De Peel, hier op de grens van Limburg en Brabant, op het grondgebied van de gemeenten Venray en Gemert-Bakel. De poortwachter bestaat uit een blauwe sokkel met aan de voorzijde in goudkleur de vink en de tekst: 'Koninklijke Luchtmacht'. Op de sokkel staat een wereldbol met een Patriot-, Hawk- en Stinger-raket. Het geheel symboliseert de missie van de Groep Geleide Wapens De Peel om hoogwaardige luchtverde diging met Patriot-, Hawk- en Stinger-wapensystemen te leveren, waar en wanneer de Nederlandse staat dat verlangt. Een dergelijke inzet kan zelfstandig, zowel als in (inter)nationaal samenwerkingsver band worden geleverd binnen een korte reactietijd en gedurende lan gere tijd. Bekend zijn uitzendingen naar Turkije en Israël om daar het luchtruim te verdedigen tegen aan vallen met Scud's. Het onderdeel heeft voorts tot taak bijdragen te leveren aan humanitaire missies en bijstand te leveren bij rampen en calamiteiten. Voorbeeld hiervan is de watersnoodramp in Limburg van enige jaren geleden. Tevens worden door de Groep Geleide Wapens De Peel de opleidingen verzorgd voor de grondgebonden luchtverdedi gingssystemen van de Koninklijke Luchtmacht Diefstal vanaf bedrijfsterrein In de periode tussen zaterdag avond 25 september en maandag morgen 27 september is vanaf een bedrijfsterrein aan de Energieweg een drietal pallets met aluminium profielen gestolen. Door de toe gangspoort te forceren werd de toe gang verschaft tot het bedrijventer rein. De ontvreemde pallets waren gevuld met 48 aluminium profielen, elk 1,5 meter lang. De complete lading had een gewicht van onge veer 600 kg. De waarde van de pro fielen alsook de hoogte van de aan gerichte schade is vooralsnog niet bekend. Voor advies op maat, ook de kleinste maat, moet u bij De Groot zijn. Op onze zolderverdieping staan verschillende sanitairopstellingen, waarbij de kleine ruimte optimaal wordt benut. Een badkamer onder een schuin dak bijvoorbeeld. Komt u zelf maar eens kijken. U kiest niet zo moor voor gerenommeerde merken. De Groot. Dot doet u om de En natuurlijk om het advies op uitstekende service. Dat doet moot van onze deskundige u om het brede assortiment medewerkers. bouw - tegels - sanitair Kloosterstraat 18,5844 AN Stevensbeek, Tel (0485) 38 23 05 In de Grotestraat zijn dinsdag acht bomen gekapt. Het gaat om vijf iepen (tussen Wilhelminastraat en Passage) en om drie meidooms (tus sen Passage en Henseniusplein). Het kappen van de bomen is gebeurd in overleg met de winke liers in de Grotestraat. Doordat de wortels van de iepen tegen de bes trating aandrukten, kwam deze omhoog. Dat zorgde al een tijdje voor overlast voor het wandelend publiek. De meidooms zijn gerooid omdat ze op hun plekken niet goed wilden groeien, krom en iel waren en dus geen fraai beeld voor het winkelcentrum opleverden. De winkeliers kaartten het bestra tingsprobleem eerder dit jaar aan bij de gemeente. Ook waren er klachten over de verlichting. De gemeente zegde toe nog vóór de decembermaand met noodmaat regelen te komen die de overlast zouden wegnemen. Besloten werd acht bomen te kappen. Dat is dins dag gebeurd. Vier haagbeuken tus sen het Schoutenstraatje en de Grote Markt zijn blijven staan. Ze zien er goed uit, staan niet in de verdruk king omdat de straat hier breder is en drukken ook de bestrating niet omhoog. De gemeente zal de bestrating de komende weken herstellen. Daarnaast zullen ook de bollen in de straatverlichting nog dit jaar worden vervangen door nieuwe. De oude bollen waren deels vervuild en ver schilden ook onderling in kleur. De noodmaatregelen lopen voor uit op een breed onderzoek naar de kwaliteit van het Venrayse winkel centrum (Kwaliteitsplan Centrum). Hierin wordt niet alleen gekeken naar het straatmeubilair maar ook naar zaken als verkeersveiligheid, bevoorrading, ontsluiting, beweg wijzering, terrassen en uitstallingen. Dit plan zal naar verwachting in 2001 klaar zijn en gefaseerd in het centrum worden uitgevoerd. Uw boodschappen? Bij Plus markt Van Dijck in Venray wor den ze met plezier voor u inge pakt! Een van de service- medewerkers is Judith Tonnaer (zie foto). Uiteraard houdt de service bij Plusmarkt Van Dijck niet op bij de kassa. Zij staan gedurende de hele week voor u klaar om u te helpen. Hierbij kunt u denken aan hulp bij het inpakken van boodschappen tot aan het meelopen met de bood schappen naar de auto of fiets. Ook het terugbrengen van het bood- schappenwagentje behoort lot het takenpakket van de servicemede werkers. Kortom, medewerkers die de handen uit de mouwen steken om het boodschappen doen u zo makke lijk mogelijk te maken. U herkent de speciale servicemedewerkers aan de bedrijfskleding met.de tekst 'Wij helpen u graag'. Plusmarkt G. van Dijck, Kruidenlaan 159, Venray. Vorige week donderdagavond kwam in het centrum van Venray een groepje bewoners en winke liers bij elkaar om te praten over diverse aspecten van het begrip veiligheid. Zij deden dat op uitno diging van een door de gemeente Venray aangezocht onderzoeks bureau. Dit bureau inventariseert in naam van de gemeente de wen sen en klachten van de bevolking op dit gebied. Men is nu bezig met het zoge naamde veldwerk en in plaats van een schriftelijke enquête is gekozen voor gesprekken met sleutelperso nen: mensen die betrokken zijn bij hun dorp of wijk. Selectie is gedaan op basis van gegevens van verschil lende kanten. De rapportage van deze fase moet voor het eind van het jaar klaar zijn, dat is dan de stand van zaken hoe de mensen in Venray tegen veiligheid aan kijken. Daama wordt bekeken welke onderwerpen verder uitgezocht moeten worden, of bepaalde zaken specifiek zijn voor een dorp of wijk. Daar maakt de gemeente haar beleid op, of onderneemt directe actie als de situ atie daar om vraagt. Het jaar 2000 is gereserveerd voor deze analyse en het stellen van prioriteiten. ONDERWERPEN Het kader waarin dit onderzoek plaats vindt is het 'Integraal Veiligheidsbeleid'. Het Ministerie van Binnenlandse Zaken formuleer de hiervoor negen probleemclusters, die variëren van gewone overlast tot georganiseerde criminaliteit. Niet dat Venray van alle negen proble men last heeft, maar het is een kader waarbinnen gewerkt wordt. Volgens het onderzoeksbureau gaat het aan de ene kant om 'feitelijke veiligheid en aan de andere kant de subjectieve veiligheid'. Dus of je echt veilig bent of niet veilig voelt. Dat laatste valt onder de categorie sociale vei ligheid. In de bijeenkomst donder dag in het centrum werden een aan tal prangende onderwerpen aangekaart: verlichting, drugs, geluidsoverlast door cafébezoekers en derden, winkeldiefstallen, ram kraken, en de overtreding van ver keersregels. Met name de vrachtau to's die de hele dag in de Grotestraat aanwezig zijn stoort veel winkeliers en bewoners. Het rapport van de gemeente over verkeersveiligheid komt eind oktober. Het college gaat dan een voorstel formuleren dat dan eind van dit jaar in de Commissie Algemene Zaken terugkomt. De lichtbollen in de Grotestraat, die na het vellen van de bomen duidelijk te zien zijn. zullen binnenkort worden vervangen. Het vervangen van de armaturen volgt later. Donderdagmiddag (vandaag) vond een tweede Europresentatie voor ouderen plaats bij Ouderenvereniging Ons Genoegen Smakterheide in wijk- gebouw Op 't Nipperke in Venray. Het project 'Eurovoorlichting aan ouderen' is een gezamenlijk project van de ouderenbonden (ANBO. PCOB en Unie KBO), het Nederlands Platform Ouderen en Europa en Rabobank Nederland. Doel van deze voorlichting is duide lijkheid te verschaffen aan onder andere 60-plussers over de beteke nis van de invoering van de Euro. Wat betekent dit voor de oudere par ticulieren? Rabobank Venray-Oostrum heeft de heer Steverink, Eurovoorlichter, bereid gevonden om in Venray en omgeving een aantal Europresentaties voor ouderen te verzorgen. De heer Steverink heeft afgelopen woensdagmiddag 21 sep tember de eerste voorlichting gege ven aan ouderenvereniging Ons Genot in wijkgebouw 't Stekske. Een grote opkomst en een heldere Euro-uiteenzetting van dhr. In Oirlo werd in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken in twee loodsen. Op de Gunhoekweg werd een raam vernield waarna de toegang werd verschaft. Een nog onbekende hoeveelheid electrisch gereedschap werd gestolen met een waarde van enkele duizenden guldens. Op de Ericaweg werden enkele schroevendraaiers gestolen nadat hier eveneens een raam was ver nield. Of er een verband bestaat tussen deze inbraken in Grubbenvorst, die zelfde nacht, is nog niet duidelijk. Steverink met praktische voorbeel den maakten de middag tot zeer suc cesvol. Aan de Europresentatie heeft Rabobank Venray-Oostrum is een prijsvraag verbonden. Er worden een tiental meerkeuzevragen gesteld en twee gelukkige prijswinnaars ontvangen een toepasselijke attentie van Rabobank Venray-Oostrum. til *31 HVANMIEHLOr Als lid van Tophoveniers' staat Rien van Mierio garant voor een hoogwaardig tuinontwerp en dito aanleg. Vakmanschap en artistiek inzicht bepalen het eindresultaat: Een strakke vormgeving, zo u wilt, met subtiele accenten. Die elke tuin, groot of klein, zo'n heel eigen sfeer geven. Rlen van Mlerlo geeft uw tuin een eigen signatuur g 'Vi 1 5 f sT 'f O nY" Tel. 0*9* 314 $93

Peel en Maas | 1999 | | pagina 7