tEn is 't geert schutje* m 'Ik spaar tegenwoordig met mijn telefoon.' |La Traviata en Gé Reinders Sfeervol herfstconcert door twee kamerkoren Van penstaartje tot apenkooi Schrijversavond Venray met Leon Gommers van Haren Bezorgers gezocht voor Oirlo en Overloon erfstfeest in e Bonte Koe Dans je fit iet country- line dance Van (Apenstaartje tot apenkooi-verhalen UW UJ' de Ford Fiesta nu compleet voor 25.495,- Concert Giotto- ensemble Top-Concert slagwerk OJC Gryphus Pa ;L EN MAAS donderdag 30 september 1999 - Pagina 3 Schouwburg Venray jjntieme opera La Traviata in indrukwekkend kostuum- ikel van de Poolse ipera van Bydgoszcz en het ite muziek-theaterprogram- Gé Reinders. Het pro- dadènnia van de Schouwburg *fay opent met twee ijzersterke stellingen, elijltf Poolse Staatsopera van dei joszcz zorgt voor de mooiste in lange tijd. Joanna zingt Violetta en de jrlandse regisseur Bodo Iges met deze voorstelling najaren terug in Nederland. Verdi was ijn best toen hij de sublieme a La Traviata schreef. Hij had zijn meesterlijke Rigoletto en krachtige II Trovatore groot es toen hij aan zijn meest intie- ^era begon. De tragische harts- van Violetta trok hem sterk j gaf hem een ideaal uitgangs voor een subtiele en lyrische In La Traviata draait het om its drie personen. Niet alleen is Verdi's meest intieme oprea, tevens slaagde hij om het ver een indrukwekkende hechte kale eenheid om te vormen. De vat oudere, zieke courtisane irruj etta begint een onstuimige pas iet de jonge dandy Alfredo. Zij loet hem op een feestje en gaat met hem samenwonen. nte Alfredo's vader beschuldigt haar dat zij zijn zoon ruineert. Zij stemt onder druk toe hem te verlaten. Als Alfredo haar komt zoeken, maken ze ruzie en verlaat Violetta Alfredo. Violetta's gezondheid gaat echter hard achteruit en als Alfredo terug keert is het te laat: Violetta sterft in de armen van Alfredo. De voorstel ling op donderdag 7 oktober begint om 20.00 uur. De opera is voorzien van boventiteling. D'N HAOF Gé Reinders presenteert dit sei zoen zijn nieuwe muziek-theater- programma D'n Haof (de tuin). In dit programma wisselt hij nieuwe en oude Limburgstalige liedjes af met kleine conferences in het Nederlands. En dat allemaal met veel Limburgse warmte en humor. Voor de opbouw en regie van dit nieuwe programma werkte Gé samen met Boudewijn Spitzen. Deze veelzijdige theaterkenner, tekstschrijver, voormalig schouw burgdirecteur en producer, is ook betrokken bij de shows van onder andere Hans Liberg en Jetty Mathurin. Op de bühne wordt Gé begeleid door Dion Nijland op con trabas en MJarcel Broersma, die diverse gitaren bespeelt. Begin sep tember is de gelijknamige cd ver schenen. Op D'n Haof staan twaalf nieuwe nummers in allerlei bezet tingen. Naast zeer intieme liedjes met bijvoorbeeld alleen pianobege leiding staan er ook heel swingende nummers met een volledige band op de nieuwe geluidsdrager. Gé Reinders is op zaterdag 16 oktober te zien en te horen in de schouw burg. Aanvang 20.00 uur. Gé Reinders presenteert D 'n Haof (Foto: Jac Vullers). indag 3 oktober om 18.00 uur l in café De Bonte Koe het tra- nele Herfstfeest plaats. Nu de eren langzaam van de bomen vallen en de avonden langer worden, wordt het weer tijd live muziek in het versierde iekcafé aan de Hoenderstraat, ideze avond zal er een optreden s vinden van de Limburgse 'Mixed Juezz. De naam van uit acht personen bestaande verraadt al veel, want ze gt een mengeling van jazz. ien funk. De luisteraars, die kins bekend zijn op het terrein 1 fu m :z, blues en funk zullen ver inde titels herkennen, maar lisschien tegelijkertijd verba ver de wijze waarop sommige n worden uitgevoerd, 'isatie is daarnaast tijdens de ins een sleutelwoord en een Ivoor jong en oud. [led Juezz is bovendien een idie niet per definitie alle num- S in de voltallige bezetting lier zijn instrumentale alsook (hummers en bovendien, als jinde visie van de band de door- jlijheid van een nummer ten et3 fekomt, verdwijnen op sommi- lomenten instrumenten van het urn. Ze spelen o.a. nummers als 5ie, The Girl from Ipanema, Hapl 80t a brand 'new bag en ut »etj Iwel: aanvang 18.00 uur en de nP2 eis gratis. nt u 50 jaar of ouder? Vindt u trymuziek leuk en bewegen igrijk? Dan is deze cursus vast oor u. Ie dansers hebben al eerder ont- dat country-line dansen ont- md en gezellig is, dat je uit- igsvermogen wordt vergroot it je beslist geen sterd&nser [te zijn om het tempo te kunnen 1. Iedereen kan het leren, tf donderdag 7 oktober is er [de fitte vijftiger ook in Venray mogelijkheid om een cursus ry-line te volgen, cursus bestaat uit tien lessen idt gegeven in De Opmaat, lingel te Venray, van 19.00 tot I uur. Voor informatie of opga- lAns. tel. 582623. EEL EN MAAS abonnement waard Op zaterdag 2 oktober zullen twee kamerkoren zich aan u présenteren en wel Couleur Vocale uit Heythuysen o.l.v. Luc Jakobs en Collegium Vocale Venray o.l.v. Marca Kusters. Beide koren timme ren flink aan de weg. Er wordt dan ook hard gewerkt op de repetities en naar muzikale kwaliteit gestreefd. Het programma is zeer gevarieerd en omvat vijf eeuwen muziek: vanaf de 16e eeuw tot en met de 20e eeuw, met componisten zoals o.a. Cl. Monteverde, O. di Lasso, J. Brahms, J. Rutter en J. Bremer. Voor de lief hebber van sfeermuziek een heerlijk avondje uit! Het concert begint om 20.00 uur in gemeenschapshuis De Brink, naast de kerk in Leunen. Entree ƒ10,-. U bent van harte welkom. Foto: Saskia Hoedemaekers Schrijfwedstrijd Kinderboekenweek bij boekhandel Van den Munckhof bv Het is weer Kinderboekenweek van 6 t/m 16 oktober!!! Elf dagen zullen vooral verhalen en boeken over school in het zonne tje staan in onze boekhandel. De bekroonde boeken (de Zilveren en Gouden Griffels en Penselen 1999) liggen voor jullie klaar en bij aan koop van een boek van minstens ƒ19,50 krijg je helemaal gratis het Kinderboekenweekgeschenk: Bikkels, een supergoed verhaal van Carry Slee. Bovendien organiseert boekhan del Van den Munckhof ter gelegen heid van dit feest een schrijfwed strijd voor twee groepen; voor kinderen van groep 3 t/m 5 en voor kinderen van groep 6 t/m 8. Schrijf een spannend, leuk ver haal over het thema van de kinder boekenweek: van @penstaartje tot apenkooi - verhalen over school. Lever dit verhaal in voor 21 okto ber 1999 in onze boekhandel. Er zullen voor iedere groep leuke prij zen te winnen zijn en bovendien zullen de winnende verhalen in de Peel en Maas geplaatst worden met natuurlijk een foto van de winnaars! Dus pak je pen en lever voor 21 oktober jouw verhaal over school in bij boekhandel Van den Munckhof. Bovendien ontvang je bij inlevering tevens een leuke attentie!!! PEEL EN MAAS WEEKBLAD Rabo TeleSparen. Met de minste moeite een hoge rente. Met Rabo TeleSparen profiteert u direct van een hoge rente. Want het is een mak kelijke én snelle manier van sparen: per telefoon. Binnen enkele seconden zijn uw overboekingen verwerkt. Zowel naar de RaboTeleSpaarrekening als weer terug naar uw Rabo Betaalrekening. 24 uur per dag, zonder formulieren, zonder bezoekjes aan de bank. Wilt u meer weten, belt u dan gratis 0800-0502. Maar u kunt ook even bij ons binnenlopen. verzekeringen - financiële planning - beieggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530200 tel.(0478)530300 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Thema Kinderboekenweek 1999 Het Literair Café Venray-regio heeft in samenwerking met de Openbare Bibliotheek Venray bij gelegenheid van de opening van de Kinderboekenweek een bijzon dere activiteit op touw gezet voor kinderen van de groepen 1 tot en met 5 van de basisschool. De Kinderboekenweek, die begint op 6 oktober, heeft dit jaar als thema Van @penstaartje tot apenkooi. Vertellersgroep oRare speelt op woensdag 6 oktober een één uur durende voorstelling die is opge bouwd rond dit thema. Deze vindt plaats in de foyer van Schouwburg Venray en begint om 14.00 uur. Op iedere school staat vandaag de dag een computer, of soms wel een hele klas vol. Ook staat bij bijna iedereen thuis wel een computer. Maar wat als die computers het ineens niet meer doen? In deze voorstelling doen twee mannetjes alles met de computer, maar dan gaat die stuk. En hun mobiele telefoons doen het ook al niet meer. Dan gaan zij op zoek naar het apenstaartje van de computer. Maar waar moet je dat zoeken? En hoe ziet zo'n staartje er uit? Het thema Van penstaartje tot apenkooi dient als raamwerk voor twee vertellingen. De verhalen worden verteld door Eric Borrias en Adrie Glaudemans van Vertellerscollectief oRare. Borrias verhaalt over de apenkoning die dankzij zijn apenstaart zijn volk weet te redden. Glaudemans vertelt over een tovenaarsleerling die met bomen leert praten. Dit verhaal laat vooral zien - en horen - dat er meer manieren zijn om met elkaar te communiceren dan via de computer. De kinderen worden actief betrok ken bij het muziekgedeelte. Vertellersgroep oRare bestaat uit zeven vertellers en een musicus. De groep, waar Borrias en Glaudemans deel van uitmaken, brengt theater voorstellingen waarin de kunst van het verhalen vertellen centraal staat. De collectieve voorstellingen zijn raamvertellingen, gebaseerd op mythen, sprookjes, en andere verha len uit de zogenaamde orale traditie, gebracht in een acterende vertelstijl. Het woord 'oreren' betekent in alle eenvoud 'vertellen'. ORare staat echter ook voor humor, muziek, ont roering en theatrale effecten. Kaartjes voor deze voorstelling kos ten 2,50 gulden en zijn in voorver koop verkrijgbaar bij Openbare Bibliotheek, boekhandel Martin Cuypers en boekhandel van den Munckhof in Venray en aan de kassa van Schouwburg Venray. Het Literair Café Venray-regio start de reeks schrijversavonden dit seizoen met de in Limburg geboren schrijver Leon Gommers. De nu in Nijmegen woonachtige schrijver vertelt over zijn werk en toekomst op donder dag 14 oktober in de foyer van Schouwburg Venray. Deze schrij versavond w ordt muzikaal opge luisterd door het strijkkwartet Adagio. De 40-jarige Gommers is pas op late leeftijd begonngn als schrijver. Hij volgde in Hoensbroek het mid delbaar college en ging daarna aan het reizen. Hij voer de hele wereld af op grote schepen en werkte als kok in restaurants. In 1995 maakte hij zijn debuut met de roman De Hondewacht. Dat boek werd door de Nederlandse recensenten enthou siast ontvangen. De stijl doet den ken aan Jeroen Brouwers, schreven de kranten. Het eekblad vrije Nederland noemde zijn debuut ial. z-'n voorfc.ani z-Vi aoht&rkant Z-Pl ZJ likant z-'n bm&nhanf airco - lichtmetalen velgen - electrische ramen - centrale deurvergrendeling radio-cassette - stuurbekrachtiging Autobedrijf van Haren B.V., Raadhuisstraat 38, Venray Tel: 0478 - 55 61 10 'poëtisch, huiveringwekkend en genadeloos". Twee jaar later, in 1997, verscheen zijn tweede roman Het uurwerk van Floor, waarin Gommers een zeer uitzonderlijk vertelperspectief gebruikt. De hoofdpersoon, een jongetje van een jaar of tien, leidt aan MPS (Meervoudige Persoonlijkheids Vorming). De lezer volgt als het ware twee hoofdpersonen. Leike is de actieve verteller. Floor de passie ve kijker. Uiteindelijk groeit Leike op, zodat hij afscheid kan nemen van Floor. Gommers noemt zichzelf als schrijver een fantast, geen realist. "Realisten zeggen: ik presenteer jou de wereld zoals jij hem ook kent. Nou, daar heb ik dus helemaal geen kaas van gegeten. Ik ga uit van het principe: je bent wat je schrijft en laat de blik met het object samen vallen en zorg maar niet dat er iets tussen zit. Je kent de dingen tot op het bot en je zult ze proeven tot je erbij neer valt", zegt de schrijver. De afgelopen dagen heeft hij de laatste hand gelegd aan zijn nieuw ste boek De ziel van de kathedraal. Dat boek komt waarschijnlijk in oktober op de markt. Tijdens de schrijversavond zal hij daar onge twijfeld over vertellen. Nu al wil hij kwijt dat het boek zich afspeelt in Groningen en in Barcelona. Voor de bezorging van Peel en Maas in de dorpen Oirlo (gedeelte) en Overioon (m.n. buitengebied) zijn wij met spoed op zoek naar nieuwe bezorgers. Voor meer informatie hierover kunt U zich wenden tot van den Munckhof bv, telefoon 0478- Op zondag 3 oktober vindt om 15.30 uur in het Theehuis het eerste concert plaats van de serie 1999 - 2000. Het concert wordt gegeven door het Giotto-ensemble, bestaan de uit Pauline Oostenrijk hobo, Marin Mars viool, Suzanne van Els altviool. Jan Insinger cello en David Kuyken piano. De naam van het ensemble verwijst niet naar de 13e eeuwse schilder Giotto di Bondone wiens fresco's in Assisi en Florence wereldberoemd zijn maar naar een vaartuig dat sinds 1985 de ruimte doorkruist. Zo doorkruist ook dit ensemble alle stijlperioden in de muziek, van barok tot eigentijdse composities. De musici zijn reeds allen begonnen aan een glanzende carrière: won Pauline Oostenrijk dit jaar de Nederlandse Muziekprijs, waardoor ze in staat is een cd te maken van muziek van de Benjamin Britten, Marin Mars won de Elizabeth Back-prijs voor viool. Suzanne van Els, de altiste van het vroegere Strijktrio Holland, won met het trio het Charles Hennenconcours van enige jaren geleden. Jan Insinger en pianist David Kuyken zijn beiden zeer actief in belangrijke orkesten en ensembles als Nieuw Sinfonietta te Amsterdam of solistisch. Het Giotto presenteert zich met een verrassend 20e eeuws programma. Kaarten a 30 gulden per stuk zijn verkrijgbaar aan de ingang van het Theehuis of telefonische te reserveren op 582472 of bij het Theehuis 513690. Op zondag 3 oktober zal er in het gemeenschapshuis te Overloon een concert plaatsvinden met drie muziekgroepen uit de top van de Nederlandse slagwerkwereld. Vanaf 11.00 uur zullen achtereen volgens het eigen Slagwerkorkest van Fanfare Vriendenkring, de Malletband van de Nijmeegse Post Harmonie en de Slagwerkgroep van Harmonie St. Caecilia uit Doomenburg optreden. Het Slagwerkorkest van Fanfare Vriendenkring staat sinds 1995 onder leiding van dirigent Wil van Horck. De groep speelt al vele jaren in de hoogste afdeling van de slag- werkmuziek. Het hoogtepunt voor het orkest is het behalen van de landstitel bij de FKM in 1998 in de eredivisie sectie Ab, podium. Als tweede zal tijdens het Top- Concert de Malletband van de Nijmeegse Post Harmonie een optreden verzorgen. Onder leiding van Leen Blok jr. hebben zij al deel genomen aan vele concerten, concoursen, taptoes en ander soort evenementen. Tot slot staat er een optreden van de Slagwerkgroep van Harmonie St. Caecillia uit Doornenburg op het programma. De slag werkgroep bestaat momenteel uit 28 leden. Hoogtepunten voor de slagwerk groep zijn o.a. het driemaal behalen van het landskampioenschap der KNF tijdens het podium Topconcours. Zoals u ziet komen er veel ver schillende facetten van de slagwerk- muziek aan bod en daarom is het zeker de moeite waard om op 3 oktober om 11.00 uur naar het gemeenschaphuis te komen. Het concert is gratis en zal tot ongeveer 13.30 uur duren. Het cabaretseizoen wordt geo pend op vrijdag 8 oktober door het duo Koopmans Gunning, finalis ten van het Amsterdams Kleinkunst Festival 1998 (tweede prijs). Kaarten zijn bij Gryphus verkrijg baar of telefonisch te reserveren via (0478) 631802 of 630508. Het inwisselen van de Kabaret Kortings Knaak geef de bezoeker een korting van ƒ2,50 op de entreeprijs. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz. M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 zo: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 569506 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. R Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 581393 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: D. MANDIC, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26. Voor spoed gevallen zijn wij dag en nacht bereik baar. tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurtst R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen W. de VOCHT en R. GOEDEGE BUURE DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de verloskundige praktijk Venray. Van donderdag 20.00 tot maandag 8.00 uur A COOPMANS, tel. 06-22922151 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de verloskundige praktijk Venray worden vanaf maan dag 08.00 tot donderdag 20.00 uur waargenomen door: R. v.d. REIS, tel. 06-22922151 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-22722996 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feest dagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Vemay en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray TfeL 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Gemt Band Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3