FRANSOL Hoofdluis is weer terug Onderzoek naar kwaliteit publieksdiensten ZONNESTEEK, ZONDVLOED, OF TOCH EEN FRANSOL Z Mui Kunstencentrum: Waals en Knoet zetten handtekening Herplaatsing kruis op kerk in Leunen 'T VENROJS LARVE GETAEKEND i \u ;fi ZONWERINGEN Ondeugdelijke auto Brandende televisie Uitnodiging Algemene Vergadering Rabobank Zevenrode Rabobank donderdag 14 oktober a.s. om 20.00 uur haar jaarlijkse Algemene Vergadering. De Houtwerf van Roelanzia te Ysselsteyn, Vechtsport accommodatie op De Wieën? Dronken bromfietser Milieu overtredingen in Venray UW Jongeman mishandeld De nieuwe najuars oI Ie c t i e bij... Ps PEEL EN MAAS donderdag 23 september 1999 - Pagina 5 Publieksbalie op de lange baan In het jaar 2000 zal de gemeente Venray een onderzoek instellen naar de kwaliteit van de dienst verlening. Met dit onderzoek zal inzicht worden verkregen in de huidige stand van zaken met betrekking tot de aspecten van dienstverlening. De resultaten worden vergeleken met de resul taten van het in 1995 gehouden onderzoek. Afhankelijk van de uitkomsten zal worden bepaald op welke onderdelen verbeterin gen mogelijk en noodzakelijk zijn waarna een plan van aanpak zal worden opgesteld. De verbouwingsplannen (realise ring publieksbalie in de huidige cen trale hal) van het gemeentehuis staan voorlopig in de ijskast. De centrale hal biedt volgens wethou der Houba onvoldoende ruimte om op een verantwoorde wijze een een publieksbalie te kunnen realiseren waarin alle publiekshandelingen en -contacten worden ondergebracht. Twee uitgewerkte plannen bleken niet realiseerbaar. "Het eerste was technisch niet uitvoerbaar en het tweede te duur. We zijn dus weer helemaal terug bij af', vertelde wet houder Houba dinsdag tijdens de presentatie van de begroting voor het jaar 2000. BALIE De gemeente Venray besteedde in de afgelopen jaren veel energie aan het realiseren van een kwalitatief verantwoorde, adequate dienstverle ning aan de burgers. De medewer kers van de afdeling hebben in dat kader een intensief scholingsproject doorlopen waarin het zwaartepunt lag op de leergebieden houding en omgaan met agressie. Maar ook de nieuwe balie was een belangrijk onderdeel in het streven naar een klantvriendelijker organisatie. Behalve een betere telefonische bereikbaarheid en een accurate afhandeling van brieven wil Venray ook gaan werken aan betere en snel lere dienstverlening aan burgers die het gemeentehuis bezoeken. Houba heeft nog geen idee op welke manier de centrale balie alsnog gerealiseerd kan worden. "Het wordt erg lastig. Behalve met de benodigde ruimte moeten we ook rekening houden met de beveiliging van het gemeentehuis." Het mag volgens Houba niet zo zijn dat iedereen frank en vrij door het gemeentehuis kan lopen. Vooral de lange wachttijden bij de balie voor onder meer bouwtekeningen en uit keringen zorgen de gemeente de nodige hoofdbrekens. De gemeente wil de problemen bij die loketten gaan oplossen met enkele nood maatregelen. "We willen die balie anders gaan indelen, om de privacy te vergroten," aldus Houba. De komst van een nieuwe entree met een centrale publieksbalie, die aan de vaak lange wachttijd en het gebrek aan privacy voor burgers bij de balies moet voldoen, zal niet voor het jaar 2001 een feit zijn. Het beschikbare budget is verdubbeld tot 2,9 miljoen gulden. STATIONSWEG 13 VENRAY TEL 0478 515010 Een politiepatrouille heeft zater- dagmiddag om 14.00 uur op de "i Hulstweg een wrak van de weg De Poolse bestuurder, een 21-jarige man reed met een landge noot in de wagen die niet gekeurd en niet verzekerd was, terwijl de auto twee gladde banden en een lekke uitlaat had. De auto werd ter- plaatse in beslag genomen en de iestuurder/eigenaar heeft een afstandsverklaring ondertekend, zodat dé wagen gesloopt kaïi wor- Een brandende televisie; dat is vermoedelijk de oorzaak van èen brand aan de Venrayse St. Antoniusstraat. In de vroege och tend van maandag20 september werd de bewoonster van het pand wakker vanwege de stank. Zij kon haar man en drie kinderen waar schuwen en allen konden veilig het pand verlaten. De brandweer kwam eraan te pas op het vuur te doven.Het bleef bij een beginnende brand maar de woning liep voor een onbekend bedrag aan rook en roet- schade op. Burgemeester Waals en Ed Knoet, voorzitter van de beheers stichting Jerusalem, onderteken den afgelopen maandag in het gebouw aan de Heuvelstraat de officiële overeenkomst voor ver huur van het gebouw aan de beheersstichting. "We zijn blij dat we u in uw 'eigen huis' kunnen ontvangen", zei Ed Knoet tegen Waals, "maar we zijn nog blijer dat we het gebouw van u kunnen overnemen. Het Kunstencentrum is nu al prachtig ingericht. Maar u als gemeente bent en blijft natuurlijk de eigenaar van het gebouw." De gemeente verhuurt het Kunstencentrum aan de Heuvelstraat (in 1996 aangekocht, red.) aan een beheersstichting. Die verhuurt vervolgens delen van het gebouw aan de Muziekschool en de Stichting Kunstzinnige Vorming Noord-Limburg. Onder deze laatste vallen de Vrije Academie en de Balletschool. ENTHOUSIAST Burgemeester Waals meende dat met de realisatie van het Kunstencentrum een 'adequate ruimte voor de creatieve vorming in Venray' is verwezenlijkt. "Venray mag trots zijn op dit onderkomen van de Muziekschool, de Ed Knoet, voorzitter van de beheersstichting, en burgemeester Waals zetten hun handtekening onder de overeenkomst voor ver huur van het gebouw aan de beheersstichting. Balletschool en de Vrije Academie." Volgens Harrie Cunnen, secretaris van de beheersstichting, lopen de leerlingen efi leerkrachten fluitend door de gangen en lokalen van hun nieuwe onderkomen. "Het is natuur lijk een gebouw met een geweldige uitstraling, ledereen, dus zowel leer lingen, leraren en bezoekers, is erg enthousiast." Het Kunstencentrum wordt op vrijdag 8 oktober officieel geopend. Een week later houden de drie organisaties een open dag. De Rabobank is een coöperatieve batik die opkomt voor de belan gen van haar leden. Via het Bestuur en de Algemene Vergadering oefenen de leden invloed uit op het beleid van hun plaatselijke bank. De Rabobank kiest beu/ust positie als een dienstverlener die nauw betrokken is bij de lokale gemeenschap waarvan de leden deel uit maken. Zevenrode De Coöperatieve Rabobank Zevenrode U.A. houdt op De bijeenkomst vindt plaats in Lovinckplein 2. Ontvangst van de leden met koffie en vlaai is vanaf 19.30 uur. De Algemene Vergadering van 14 oktober wordt de eerste waarin onze bank in haar nieuwe coöperatieve vorm naar buiten treedt. Onder andere komen aan de orde het jaarverslag 1998, de ontwikke lingen van dit jaar en de toekomstige koers van de bank. Verkorte agenda 1. Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Jaarrekening 1998 5. Decharge 5. Benoeming leden van Bestuur en Raad van Toezicht 6. Mededelingen en rondvraag 7. Coöperatiediscussie o.l.v. mevrouw dr. ir. I. Weeda 8. "Vrouwen in ondernemingen", door dr. ir. I. Weeda 9. Afsluiting De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering alsmede de jaarrekening 1998 liggen vanaf heden op de kantoren van bank voor de leden ter inzage. Het Bestuur. Een werkgroep onderzoekt momenteel de mogelijkheden om in het jaar 2000 een centrale vecht- sportacommodatie te realiseren op het braakliggend terrein van Sportpark De Wieën. "De heer Wintels van de Kamer van Koophandel in Noord- en Midden Limburg fungeert als contactper soon tussen de clubs en de politiek", vertelt Rob Greevink van taekwond overeniging Tong-Il. "Het is de bedoeling dat zowel onze taekwond overeniging al de judoverenigingen Erised en Venray in de ruimte onderdak vinden." De gemeente laat weten te wachten op het voorstel van de werkgroep. Een 22-jarige man uit Venray raakte gewond bij een ongeval op de Wanssumseweg in Oostrum. De man reed op zijn brommer omst reeks 22.00 uur in de richting van wanssum toen hij door nog onbe kende oorzaak ten val kwam. De man werd met pijn in been en arm naar het ziekenhuis gebracht. Na behandeling wee£ een ademanalyse uit dat de man teveel had gedron ken. Hij kreeg een rijverbod voor 16 uur en een proces verbaal. In het district Venray werd op maandag 20 september een milieu-handhavingsactie gehou den. De actie vond plaats binnen het grondgebied van de gemeen ten Broekhuizen, Grubbenvorst, Meerlo-Wanssum, Sevenum en Venray. In totaal werden 35 over tredingen geconstateerd. De actie werd tevens ondersteunt door een milieuvlucht. In de gemeente Venray werden 13 overtredingen geconstateerd waar onder opslag autobanden zonder vergunning, opslag van 75 m3 grond en puin. stoken van pallets en spoor bielsen en het storten van 50 rollen oud kunstgras, enkele tonnen (gewicht) oud ijzer en 20 ni3 textiel. Aan de actie namen deel: de Intergemeentelijke Milieudienst, Gemeente Venray. Provincie Limburg, Zuiveringschap Limburg, Algemene Inspectiedienst, Waterschap Peel en Maasvallei, Politie, Openbaar Ministerie en het Gewest Noord-Limbum. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Weinig kopzorgen op Venrayse scholen Het schooljaar is begonnen en dus is de hoofdluis weer terug. Bij de GGD in Venlo is de jaarlijkse stijging van meldingen van hoofd luis op de scholen al een bekend gegeven. "In de zomer is het rus tig omdat de kinderen minder dicht op elkaar zitten" vertelt Xander Boers van de GGD Venlo, "Nu hebben we wel weer meldin gen, uit heel Noord-Limburg." De huidige 'hausse' is niet groter dan andere jaren blijkt het. De GGD reageert ook zoals altijd, men stuurt een verpleegkundige naar de school toe. Deze neemt niet alleen folders mee, maar bekijkt ook hoe erg het met de krabbende kinderen is, waar de verspreidingswegen zijn en wat de beste aanpak is. "Knuffelbeesten in groep 1 en 2 zijn een belangrijke bron van verspreiding" bevestigd Broers, "Die moeten twee weken in een plastic zak en daarna in de diep vries. Wassen op 60 graden kan ook". Het blijkt dat veel ouders hun kinderen zelf keurig behandelen maar dan de jassen, mutsen, sjalen en de knuffels vergeten. AFKLOPPEN Een rondje bellen langs de scho len in de gemeente Venray leert dat het dus toch allemaal wel mee valt. Op de Dr. Poelsschool komt het in de kleutergroep voor. "Wij signale ren heel vroeg, alle kinderen krijgen een briefje mee en van de kinderen die hoofdluis hebben nemen we contact op met de ouders", zegt de directie. "Het is niet echt een pro bleem bij ons omdat we er vroeg bij zijn. Maar als je als school te laat bent met signaliseren, dan heb je echt een probleem." "Ja. we hebben één geval gehad met hoofdluis, die is behandeld en toen is het weer verdwenen." meldt woordvoerder Pennings van De Kruudwis in Venray. De andere scholen die we gesproken hebben geven aan dat het probleem van de hoofdluis weliswaar regelmatig voor komt, maar dat het dit jaar wel meevalt. Directeur Bovee van De Meent in Leunen: "Het kan heel hardnekkig zijn, we hebben er ooit bijna een jaar last van gehad. Elke keer was het weg dacht je en dan Om de restauratie van de kerk te kunnen financieren heeft de 'Werkgroep restauratie kerk Leunen' een gróte loterij opgezet, waarvan de hoofdprijs een auto is ter waarde van 25.000 gulden. Voordat deze Daihatsu Sirion in de garage staat, gaan van alle ver enigingen in Leunen verkopers op pad om de loten van 150 gulden per stuk aan de man te brengen. De eerste trekking vindt op zon dag 24 oktober plaats in het gemeenschapshuis. De tweede trek king is op 19 december tijdens het Leunse Verenigingstreffen. Behalve de verkiezing van Vereniging van het Jaar, wordt dan ook de trekking gedaan voor de auto. De werkgroep hoopt met de loterij iets meer dan een ton in kas te krijgen. Zaterdag 25 september vindt in Leunen de ceremonie plaats rondom Een 16-jarige jongeman uit Venray heeft een bloedneus en wat blauwe plekken opgelopen toen hij vorige week woensdagavond werd mishandeld door de ex-vriend van zijn vriendin. Dat gebeurde in de Verdistraat waar het slachtoffer en zijn vriendin op bezoek waren. Daar kwam op een zeker moment ook de ex-vriend van het meisje. Buiten ontstond tussen de twee een woor denwisseling waarvan het slacht offer getuige was. Plotseling kreeg hij een stomp in zijn gezicht van de ex-vriend en viel daardoor op de grond. Daar werd hij nog een paar keer geschopt waarna de verdachte op zijn bromfiets wegreed. De poli tie onderzoekt de zaak. Motorrijder gewond bij aanrijding Zaterdagmiddag heeft op de Vierlingsbeekseweg in Overloon een aanrijding plaatsgevonden. Een 25-jarige man uit Polen, remde zijn auto op die weg af om aan een daar rijdende fietster de weg te vragen. Daarbij had de man zijn alarmver lichting ontstoken. Op het moment dat hij stil stond werd hij van achte ren aangereden door een motor, bestuurd door een 21 -jarige man uit Vierlingsbeek. De motorrijder is met een gebro ken pols en inwendig letsel overge bracht naar een ziekenhuis in Nijmegen. de herplaatsing van het kruis en de haan op de in restauratie zijnde kerk. In de haan wordt een koperen koker aangebracht met daarin een oorkonde met de namen van diege nen die de haan en het kruis geadop teerd hebben. Daarbij zit ook een complete serie Nederlandse munten van het jaar 1999 gevoegd. Vanaf half elf worden de gasten op het kerkplein in Leunen ver wacht. Onder begeleiding van vro lijke klanken door Harmonie St. Catharina Leunen Veulen Heide krijgen ze eerst uitleg over de res tauratie, daarna volgt een toespraak door pastoor Ewals en het voorlezen van de oorkonde door een lid van het kerkbestuur. Dan volgt de bevestiging van de koker in de haan en zullen kruis en haan gezegend en geplaatst worden. Tot slot volgt een informeel gedeelte met koffie en Limburgse vlaaien. stak het na drie weken weer de kop op. Nu hebben we nog steeds niks, afkloppen dus." Bij De Stek zijn ze ook nog hoofdluis-vrij, 'heel hard afkloppen' klinkt het daar. Bij St. Oda in Ysselsteyn is de reactie meer van 'normaal wel, dit jaar niet' en de Antoniusschool in Veulen blijkt vorig jaar door de hoofdluis bezocht te zijn. "Het komt regelmatig voor maar dit jaar zijn we gespaard." TIPS Iedereen kan hoofdluis krijgen, ook als je je haar goed verzorgd. Ze springen en vliegen niet maar wan delen gemoedelijk van het ene hoofdje naar het andere, via omwe gen zoals muts, sjaal, kam of de bekleding van bankstel of auto. De hoofdluis is een heel klein grijs grauw tot bruin gekleurd beestje, volwassen zijn ze zo groot als de kop van een lucifer. Hij (of zij) zit het liefst zo dicht mogelijk bij de hoofdhuid omdat het daar lekker warm is. Uit de eitjes, de neten, komen na zeven dagen nieuwe luis- jes. Aan de neten en de lege hulzen kun je makkelijk zien dat iemand hoofdluis heeft. Als je het haar kamt blijft de neet gewoon aan het haar vastzitten. En waar neten zijn, zijn luizen. De tip van de GGD is om als er hoofdluis gesignaleerd wordt, het kind en de rest van het gezin ten minste twee weken lang twee keer per dag op luizen te controleren. Hoofdluis kan behandeld worden met een chemisch middel, in de vorm van een shampoo, lotion, crème of spray. Allemaal verkrijg baar bij de drogist. Bij een goede behandeling gaan zowel de luizen als de neten dood. Kinderen met lang en dik haar moeten iets meer van de middelen gebruiken. Als na twee keer behandelen, met hetzelfde middel, de hoofdluis nog steeds aan wezig is, dan kan de behandeling het beste herhaald worden met een ander middel. Lees altijd de bijslui ters en vraag de apotheker, zeggen de folders van de GGD. Heel belangrijk is om als de hoofdluis gesignaleerd is dit direct door te geven aan andere ouders en de school. Als er één kind namelijk hoofdluis heeft kunnen gemakkelijk een heleboel andere kinderen besmet raken. Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 5