Eerste Grand Prix voor modelstockcars Ajax Active Hygiëne team poetst in Castenray Woonwijzer voor vraag en aanbod van huizen Ysselfesteyn met Beppie Kraft Demonstratie Hanging Baskets Voorlichtingsavond: 'Reuma, een pijnlijke aandoening' Regiokalender Motorcrossers Regio Venray Sjoelclub Venray Beginnen met hardlopen Atletiek Vereniging Venray-Regio PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Lopersgroep Venray PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Oproep aan alle verenigin PEEL EN MAAS donderdag 23 september 1999 - Paj i Korfbalsters maken frisse start van de competitie De korfbalsters van de Castenrayse korfbalvereniging kleden zich over een weekje aan en uit in een piekfijn gepoetst en fris ruikend kleedlokaal. Op maandag 4 oktober om 10.30 uur komen namelijk drie schoonma kers en één glazenwasser van het Ajax Active Hygiëne- Schoonmaakteam naar 'De Kamp' in Castenray om de kleed lokalen van de Recreanten Korfbal Sportvereniging een duchtige reinigingsbeurt te geven. De ingezonden mededeling - Sporters opgelet- van Ajax op maan dag 30 augustus in nationale en regionale dagbladen, waarin Ajax sportende mensen opriep aan te geven waarom hun club een schoon maakbeurt nodig heeft, trok de aan dacht van Castenray-korfbalster Maria Classens. "Maria is eigenlijk de iniatiefneemster voor de actie", vertelt Maria Dings. "Ze schreef een brief naar Ajax waarin ze een aantal redenen opsomde waarom ons onderkomen wel een schoonmaak beurt kon gebruiken en uit de vele reacties werden wij uitgekozen. Erg leuk, want normaal gesproken maken wij na een wedstrijd of trai ning altijd zelf de kleedlokalen schoon." BEKER Ajax wil met de schoonmaakactie Uitslagen afgelopen zaterdag Geleen. Ie kl. B: Anny v.d. Heyden-Jos Jacobs gem. 114; 2. Kl. C Truus Jenniskens en Wiel Lennaerts gem. 102; 3. Kl. C Ben en Harrie Rongen gem. 98.5; 4. Kl. C Mia en Huub Jacobs gem. 98.4. Waarom hardlopen Dat bewegen plezierig, ontspan nen en gezond is, is inmiddels al wel bij iedereen bekend, dat met name de duursporten het uithou dingsvermogen en het fïtheidsge voel vergroten is al bij minder men sen bekend. Hardlopen is een van die duursporten die dat uithoudings vermogen en dat fïtheidsgevoel ver beteren. Wat dus zoveel wil zeggen als gemakkelijker en energieker de dagelijkse dingen aankunnen. En als wij je dan vertellen dat je er in een half jaar tijd een heel uur verant woordt tegenaan kan wat houd je dan nog tegen. Niets lijkt me zeker niet als je bedenkt dat je basiscondi tie dan ook lekker op peil is. Begeleid lopen is verantwoord lopen Lopen bij een vereniging betekent niet alleen lopen in groepsverband maar ook lopen onder deskundige begeleiding. Bij onze vereniging leer je bijvoorbeeld hoe je bepaalde loopblessures kunt voorkomen. Door dingen als: regelmatig trainen, een verantwoorde trainingsopbouw of door een goede warming-up en cooling-down kan je al veel ergernis voorkomen. Verder krijg je nog adviezen over het juiste schoeisel, kleding en hoe het zit met voeding en sporten. Ook word er aandacht besteed aan looptechniek, co'rdina- tieloopjes de juiste ademhaling en andere aspecten van het hardlopen. De inhoud van de trainingen is daar naast zoveel mogelijk afw;sselend en gevarieerd. We gaan dus niet elke week hetzelfde rondje in hetzelfde tempo lopen. En door het begeleide programma wordt er zonder dat je het eigenlijk in de gaten hebt verant woord gewerkt aan verbetering en behoud van conditie en eigen presta tie. Als je dus een prestatie wilt leveren of een wedstrijd wil lopen dan kan daar ook nog een stuk per soonlijk advies bij speciaal gericht op jou persoon. Wanneer start deze nieuwe beginnersgroep De start van deze groep is op dins dag 5 oktober 1999 om 19.00 uur vanaf het clubgebouw op Sportpark de Wieln. De trainingen zijn zo in elkaar gezet dat iedereen die niet of nauwelijks getraind is hieraan kan meedoen. Geleidelijk aan wordt er zo gebouwd aan dat uithoudingsver mogen en fïtheidsgevoel. Het pro gramma zit zo in elkaar dat je na ongeveer 6 maanden in staat bent om 1 uur achter elkaar te lopen. Zin gekregen? Wil je over een half jaartje ook in staat zijn om 10 km. te kunnen hardlopen Kom op 5 janu ari en doe lekker mee!!! Wedden dat het ook jou lukt? Informatie Heb je na het lezen van dit alles nog vragen of wil je nog meer weten, bel dan rustig een van onder staande nummers. Wil je eens een keer komen kijken hoe het er bij ons aan toe gaat kom gerust eens langs op onze trainingsavonden dinsdags en donderdags om 19.00 uur. We starten altijd vanaf ons clubgebouw tegenover de sporthal op Sportpark de" Wieïn. Info: Anja Gooren, tel.589486 of Jan Maessen, tel. 589488. graag een handje meehelpen aan een frisse start van het nieuwe sportsei- zoen. "Maar Ajax wil ook graag alle vrijwilligers van de betreffende clubs, die vaak al jarenlang de accommodaties schoonmaken, een moment van rust gunnen", vertelt Maria Dings. Voordat de schoon maakactie begint, zal een vertegen woordiger van de betreffende club de 'Ajax Active Hygiene Kampioen Frisse Seizoenstart'-beker in ont vangst nemen, waarna het schoon- maakteam van start gaat. Mededeling: ATTENTIE: zoals vermeld zouden de clubkampioenschappen gehou den worden op zaterdag en zondag. Dit is veranderd en wordt alleen op zondag afgewerkt. De atleten die deelnemen aan de Clubkampioenschappen van zondag a.s. dienen hun start nummer om 10.20 uur af te halen bij het secreta riaat. Aanvang van de wedstrijd is om 11.00 uur. Voor de wedstrijdatleten zullen zogenaamde blokmeerkampen wor den georganiseerd terwijl voor de leden van de Lopersgroep een wed strijd over 1500 meter voor de vrou wen (15.45) en een wedstrijd over 3000 meter voor de mannen (16.00) wordt gehouden. De blokmeerkam pen beginnen om 11.00 uur. Adres Atletiekvereniging Venray-regio gewijzigd Het postbusadres van de vereniging is vervallen. Het adres van Atletiekvereniging Venray-regio luidt thans als volgt: AV Venray- regio, Sportlaan 1, 5801 AH Venray. Start nieuwe beginnersgroep recreanten Op dinsdag 5 okt. a.s. om 19.00 uur start de lopersgroep van AV Venray-regio met een nieuwe begin nersgroep voor hen die op recreatie ve wijze onder leiding hun conditie willen verbeteren door te hartlopen. Infoonatie: Anja Gooren, tel. 589486. Gestart wordt op 5 okt. om 19.00 uur op de atletiekbaan, sport park de Wieën. Trainingen De trainingstijden op de kunststo fatletiekbaan, sportpark de Wieën, zijn als volgt: Pupillen: dinsdag 18.00-19.15, zaterdag 10.30-11.45. C/D junioren: dinsdag 17.30- 19.00 en donderdag 19.00-20.15. B-juniroen: dinsdag 19.00-20.30, donderdag 19.00-20.15. A-junioren en senioren: dinsdag 19.00-20.30, donderdag 19.00- 20.30 en zondag van 12.00-13.30. informatie: 1bij de trainers of bij secretaris Atletiekraad, tel. 588217. 2. ledenadministratie, tel. 582842. Het is weer tijd voor een wedstrijdje Het najaar is weer begonnen en dat is traditioneel de periode dat de clubkampioenschappen gehouden gaan worden. Speciaal voor de lopersgroep zijn er op die dag twee afstanden waaraan we kunnen deel nemen. Dat zijn de 1500 meter en de 3000 meter, leuk om eens te kij ken watje presteert in een wedstrijd. Zondag 26 september is het zover, doe mee of kom kijken hoe jou trai ningsmaatjes het er vanaf brengen. Trainingen Wij trainen in vier groepen die ingedeeld zijn op de snelheden die je aankan, het doel van de training die ontspanning kan zijn, stevig trai nen naar een wedstrijd toe of naar een persoonlijke toptijd. De trainin gen zijn op dinsdag, intervaltraining op de baan en donderdag, lange duurloop in en om Venray. We star ten om 19.00 uur vanaf of op de atletiekbaan. Zaterdag bostraining om 16.30 uur in het Boshuizengebied. Start vanaf de oude Barrier Informatie: Lopersgroep Venray is de recre atieve tak van Atletiekvereniging Venray Regio. Wil je graag wat meer informatie over de Lopersgroep bel gerust een van de volgende nummers, zij kunnen u antwoord geven op al uw vragen. Aanmelden of meelopen om het eens te proberen kan ook altijd. Voor de echte beginners start er op dins dag 5 oktober weer een nieuwe groep, (wedstrijdgroep) Frank Rijshouwer, tel. 58626;8 (overige groepen) Anja Gooren, tel. 589486 of Jan Maessen, tel. 589488. Gratis service van de Rabobank Sinds enige tijd biedt de Rabobank Venray-Oostrum een nieuwe vorm van dienstverlening aan op de woningmarkt: de Rabobank Woonwijzer. Met behulp van deze service worden vragers naar en aanbieders van woningen met elkaar in contact gebracht. Zo kunnen zij, zonder tussenkomst van bemiddelaars, met elkaar in onderhandeling gasan over de koop en verkoop van een woning. Een uniek sys teem, dat een sterk groeiende belangstelling kent. Mondig 'Ongeveer een jaar geleden zijn wij gestart met onse Woonwijzer- service', zegt Paul Halmans, manager van Rabobank Huis Hypotheekadvies. 'En het was vanaf het begin een groot succes. Wij kre gen steeds meer signalen uit de markt, dat mensen hun huis willen verkopen zonder tussenkomst van een makelaar. De woningmarkt wordt steeds transparanter, en de consument is tegenwoordig erg goed geïnformeerd over vraag en aanbod en de daarbij behorende prijsvorming. En daarom neem men het initiatief steeds vaker in eigen hand', vervolgt hij. Als grootste hypotheekverstrekker in Venray wil de Rabobank deze 'zelfverkopers' graag ondersteunen. Gratis Het bijzondere van de Woonwijzer is, dat deze service geheel grait wordt aangeboden. 'Wij willen echter geen concurrent van de makelaars worden. Waar het ons om gaat, is dat wij iets voor de klant willen betekenen voorde financie ring van de woning. Wij hebben veel relaties in de markt en brengen vraag en aanbod via onze Woonwijzer met elkaar in contact. Vanaf dat moment is het verder aan beide partijen om met elkaar tot een deal te komen. Vervolgens komen wij weer graag in beeld met een scherpe hypotheekofferte'. Optimale trefkans De Woonwijzer is een groot suc ces. Het aanbod van woningen groeit gestaag. Maar ook het aantal woningzoekenden vertoont een stij gende lijn. Men kan zich namelijk bij de Rabobank ook laten inschrij ven, als men een koopwoning zoekt. De bank kijkt actief rond in de markt naar een bijpassend aanbod, en informeert zowel de woningzoe kende als de verkopende partij. 'Vraag en aanbod worden voortdu rend met elkaar vergeleken', zegt Halmans. 'Zo ontstaat er een uiterst actief netwerk van vraag en aanbod, zodat de trefkansen voor alle partij en optimaal zijn'. Ook op Internet Het actuele woningaanbod van de Woonwijzer wordt regelmatig gead verteerd in dit weekblad. Maar ook op Internet kan met het woningaan bod aantreffen. Op de site van Rabobank Venray-Oostrum wordt het aanbod voortdurend actueel gehouden. Wilt u meer weten over de Rabobank Woonwijzer? Bel dan met de afdeling Huis Hypotheek advies van de bank, tel. 0478- 530241. Men vertelt u graag meer over deze unieke en kostenloze ser- Op zaterdag 9 oktober vindt in de Houtwerf in Ysselsteyn het Ysselfesteyn plaats. Op deze avond zullen voor u diverse artiesten optre den met als knaller Beppie Kraft. Beppie Kraft zong reeds op 13- jarige leeftijd het winnende carna valsliedje van Maastricht. Na vele camavalshits maakte zij, voor haar intussen eigen platenmaatschappij, de CD Beppie Aanders met Tuuster- leedjes'. Dit bleek een schot in de roos te zijn en de navolgende CD Beppie verstevigde het succes nog eens. Ondertussen ging de productie van camavalshits gewoon door, zoals De nach is nog zoe laank, Hermenie, lech bin zoe verleef, Miene vogel is gevloge en zo maak te zij in samenwerking met de Limburger Muzikantgen de hit 'Oet Limburg kumpt de meziek', wat in Limburg al een beetje gezien kan worden als een tweede volkslied. In 1994 ontving zij ook nog eens een gouden plaat voor de verkoop van 50.000 exemplaren van De Nach. En dit was nog maar een selectie van wat Beppie Kraft allemaal gepresteerd heeft. Zeker komen dus! De avond wordt verder omlijst door de twee blaaskapellen De Klutsers uit Zeilberg o.l.v. Jan Nooyen de de Sméleblaozers uit Ysselsteyn o.l.v. Wil Jacobs. De Klutsers zijn Zuid-Nederlands kam pioen op gebied van blaasmuziek, hebben optredens verzorgd in Antwerpen, Spanje, Leverkussen en in Praag. De Sméleblaozers hebben optredens verzorgd in Duitsland, vooral in het met Ysselsteyn bevriende dorp Bonbruck, maar ook elders in Duitsland staan de komen de tijd optredens gepland, daarnaast natuurlijk ook in Nederland. Zo ver zorgde deze kapel met succes al eens de prinseproclamatie in Venray. Deze kapellen brengen muziek van Big-band stijl tot Egerlander en van Pop tot Smartlappen. Verder zullen de originalen Tiroler Belhamels ook nog een bezoekje brengen met en schitterende en muzikale show. En ook het zangduo, bekend van de 'Night of Pop and Classics' in 1997, Joop Bom en Wiet van der Hoff zul len niet ontbreken op dit grandioze Ysselfesteyn op zaterdag 9 oktober. De Houtwerf is gelegen achter zaal Roelanzia aan het Lovinckplein 2 in Ysselsteyn. Parkeerruimte is genoeg aanweaig achter zaal Roelanzia. Aanvang 21.00 uur en de entree bedraagt ƒ7,50 in de voorverkoop en ƒ10,- aan de kassa. Voorverkoopadressen zijn café zaal Roelanzia Ysselsteyn, tel. 541221; cafetaria Forest Ysselsteyn en C1000 Seuren Ysselsteyn. Hanging Baskets, ook wel zweef- tuintjes genoemd, zijn in de zomer erg populair. Maar u hoeft zich niet te beperken tot de zomer. In het najaar zijn er volop vrolijke najaars- bloeiers te koop waarmee u de bas kets kunt vullen. En wat dacht u ervan om de planten te combineren met bloembollen? De basket kan vanaf februari dan alweer in bloei staan. Wij geven u een aantal prakti sche tips voor het opmaken van de baskets. Het vullen van een basket Wat heeft u nodig voor het samen stellen van een Hanging Basket: 1. Basket, 2. Spagnum of kokos-inleg vel, 3. Potgrond en voedsel, 4. Beplanting/bollen. Werkwijze: bekleed de bodem van de mand en de binnenwand met een dunne laag spagnum of met een kokos-inlegvel. Leg in het midden een stukje plastic waarin een gaatje is gemaakt. Dit voorkomt dat overtollig water in de basket blijft staan. Vul de basket met aarde. Stop in de aarde een lang zaam werkende meststof in korrel vorm. Poot de planten in de aarde. Dek de grond tussen de plantjes ten- slott eaf met een laagje spagnum. Zorg dat de grond in het midden iets lager ligt dan bij de randen. Dit ver gemakkelijkt het watergeven. Bij grote baskets kunt u naast de beplanting boven in de basket ook de zijkanten beplanten. Welke plan ten kunt u gebruiken: Gadenmum (winterhard chrysantje); Pemettya mucronata (winterhard, heeft bol vormige bessen); Ajania pasifica "Mimosa gold' (heeft gele bolle tjes); Hebe (groenblijvende hees ter); Skimmia reevesiana (groenblij- vend); Gaultheria (bergthee); Brassica oleracea (sierkool); Hedera (winterhard); Erica (winterheide); Sedum (vetkruid); Thijm; Salvia; Helichrysum Italium (kerriekruid). Najaarsbloeiers kunt u combine ren met bloembollen. De tulp, narcis en krokus zijn de meest bekende vooijaarsbollen maar ze zijn er in veel varianten. We geven u een aan tal ideeën: Dubbele tulp, een gewo ne tulp heeft 6 blaadjes en de dubbe le heeft er 12. Meerbloemige tulp; meerdere bloemen per tulp. Pioentulp, een heel volle tulp; Tête- a-tête Narcis (bloembol van het jaar) meerbloemig; Krokus grootbloe- mig; Krokus gemengd; Blauwe druifjes, gecombineerd met witte druifjes. Anemonen in diverse kleu ren. Allium. Dwergiris. Ranonkels. Galanthus (sneeuwklokje). De baskets kunnen heel bont gemaakt woren door allerlei kleu ren, soorten en maten door elkaar te planten. Een ander idee is om bas kets op kleur te beplanten of om twee kleuren te combineren. Bijvoorbeeld blauwe/paarse krokus sen en blauw/paarse tulpen gecom bineerd met witte krokussen en sneeuwklokjes. Voor meer ideeën en tips bent u zaterdag 2 oktober van harte wel kom om de demonstratie 'Hanging Baskets' bij te wonen. Op maandag 18 oktober a.s. zal in Hotel Asteria, Maasheseweg 80a te Venray van 19.30-22.00 uur een voorlichtingsavond zijn over 'Reuma, een pijnlijke aandoening'. De sprekers zullen ingaan op de mogelijkheden van pijnbestrijding en de acceptatie van pijn. Alle men sen met een reumatische aandoe ning, familieleden, vrienden en ken- nisen zijn welkom. De avond wordt georganiseerd door de landelijke Reumapatiëntenbond in samenwer king met de lokale Reuma en Bechterew-patiëntenvereniging, regio Midden- en Noord-Limburg. De firma Boehringenr Ingelheim sponsort de bijeenkomst. Reuma en pijn In Nederland leven 1,4 miljoen mensen met een reumatische aan doening. Een groot deel van deze mensen leeft bijna dagelijks met pijn. Pijn, die vaak alleen te onder drukken valt met medicijnen, die op hun beurt weer allerlei bijwerkingen hebben. Het is dikwijls een heel getob, voordat mensen met reuma een pijnstiller gevonden hebben die goed bevalt. Dat wil zeggen een pijnstiller die de pijn goed onder drukt maar niet te veel bijwerkingen heeft. Bovendien is het belangrijk dat de pijnstillers goed gecombi neerd kunenn worden met andere anti-reumatica die mensen met reuma doorgaans op het 'dagelijkse menu' hebben staan. Om mensen met reuma te ondersteunen bij het zoeken naar een goede oplossing voor de (dagelijkse) pijn wordt op 18 oktober bovengenoemende infor matiebijeenkomst georganiseerd. Het programma Bezoekers van de informatiebij eenkomst krijgen informatie over leven met pijn en de mogelijkheden van pijnbestrijding en de laatste ont wikkelingen op dit gebied (NSAID's). Mevr. Konings zal als ervaringsdeskundige vertellen over de wijze waarop zijn omgaat met haar dagelijkse pijn en ondanks alles de goede moed weet in te hou den. Dhr. Kapteijn, psycholoog Rijksuniversiteit Leiden, zal ingaan op de psychologische gevolgen van een reumatische aandoening. De reumatolog, dhr. Lems uit het Amsterdamse Slotervaar- tziekenhuis, zal ingaan op de rol die NSAID's kunen spelen in de bestrij ding van pijn bij mensen met reuma. De avond wordt voorgezeten doro een reumatoloog uit de St. Maartenskliniek te Nijmegen. Meer informatie: reumapatiëntenvereni ging Venray en omstreken, mw. C. Tebarts, tel. 0485-342097; of bij de Reumapatiëntenbond, tel. 033- 4616364. Aanmelding niet nodig. De toegang is gratis. Peel en Maas is een blad dat adch richt op Venray en d ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die eldi regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel Regiokalenden Daarin vindt u een korte opsomming van èv< en activiteiten uit een vrüdere regio, waaraan wij in onze kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 24 september; De florale vormgevers Erwin Michielsen en Ger Hoëbers o\ Théütre Flora], het eerste Nederlandse bloementheaier, aan dé 37 in Horst. De opening is van 17.00 tot 23.00 uur. Vrijdag 24 september: In restaurant 't Ankertje in Well zijn werken te zien van kunsi Schaeffers. Het betreft hier tién schilderijen, waarvan vijf oüev. rijen en vijf gouaches. Zaterdag 25 september: Op De Brink in St. Anthonis vindt de 74e fokpiiardendag pla; 200 paarden en pony's uit Nederland worden beoordeeld door eed dige jury. Aanvang 10.00 uur. Zaterdag 25 september: In de Mèrtbai in Horst staat voor de twaalfde keer de Beatnigl programma. De jaren '60 herleven met muziek van The Fortune Macaroni The Swinging Devils, The Creedence Revival Band Beatles Four Ever Show! Aanvang 20.00 uur, Xondag26 september Circuit De Gdlgenberg in Dcunie is strijdtoneel van de jeugd- enjt rijders van de KNMV. Cfe wedstrijden beginnen om 11.30 uur. Zondag 26 september; In museum De Loeht in Meïderslo vindt een demonstratie tyocx plaats. Het museum is open van 3 4.00 tot 17,00 uur. Maandag 27 september: De WAO spreekuurgroep Venlo houdt van 14.00 tot 16.00 uur sp in de Volksuniversiteit han de Leutherweg 8 in Venlo. Donderdag 30 september. Steunpunt Mantelzorg Land van Cuiik organi seert een informal* komst over het thema mantelzorg. De bijeenkomst in Dc Weijet: 09.30 rot 11.30 uur. Zondag 3 oktober: Stichting Het Limburgs Landschap verzorgt een paddestoelexc nationaal park De Hamert/Maasduinen. Het vertrek is om 14.00 öi de jxiriceerplaats bij bet pannenkoekenhuis langs de Rijks- Zondag 3 oktober; Bridgeclub Horst organiseert in het kader van de culinaire feest bridgedrive. Aanmelden kan bij Nelke de Goede, telefoon (077)351 Zondag 3 oktober: In De Sevewaeg aan de Markt in Sevenum vindt een international ralenbeurs plaats. De beurs is open van 11.00 tot 17,00 uur. Zondag 10 oktober: In De Rhien in Helden-Dorp vindt de eerste uitgave in het nieut zoen van Zaelke-Zinge plaats. Aanvang 20.30 uur. Tot 15 oktober: Mini Meerts-Janssen exposeert in de poliklinieken Maasziekenuis in Boxmeer. Haar schilderwerken rijn zeer verschiUd onderwerp, waarbij ze gebruik maakt van diverse technieken en len. Tot en roet 31 oktober: In galerie Wilina Boscheri in Arcen rijn werken te zien v Catalaanse kunstenaar, te weten Rainer Schumacher, Teresa Maria en Pedro del Rio. Zondag 19 september zijn de kunstenaars van 13. 15.30 uur aanwezig. Tot en roet 31 oktober: In de Oudheidkamer in Horst vindt de tentoonstelling 'Groe Horst' plaats. De Oudheidkamer is open op dinsdag van 10.001< uur en woensdag, donderdag, zaterdag en zondag van 14,00 tot 16.31 Tot 1 november: In verpleeghuis Elzenhorst in Horst exposeert Marjo van Bee thema van de verschillende kunstwerken is de zee. Afgelopen zaterdag en zondag waren de jeugd rijders van de MON te gast te Venlo-Blerick voor het rij den van hun wedstrijd. Zaterdags op het circuit het Klaverblad eindigde Tommy de Bruyn bij de 60 automa ten na het rijden van twee manches op een 8e plaats in de daguitslag en reed Wilco Lindner een sterke man che en wist beslag te leggen op een 18e stek, terwijl Rick Simons alge meen 19e werd na het rijden van twee manches. Een prachtige 6e stek kwam op naam te staan van Emile Cox bij de 60 versnellingen en wist Nicky de Bruyn als 9e te eindigen. Bij de 80 A wist Jimmy van de Laar nog net de 5e beker op te eisen en kwam de 18e en 19e plaats op naam te staan van Mare Josephs en Kevin Gielens. Bij de 80 hoog kwam de hoogste trede in han den van Dennis van de Laar en stel de Rob van Benthum nog net de 5e plaats veilig na twee manches. Bij de 125 jeugd eiste Niek van Benthum de 2e plaats op. Een 5e plaats in het algemeen klassement was weggelegd voor Andre Cox en ging Gerrit Hermsen met de 7e plaats in de daguitslag aan de haal. Bij de jeugd wedstrijd van zon dags te Venlo-Blerick wist Wilco Lindner de 16e plaats voor zich vei lig te stellen in de klasse 60 automa ten. Een prachtige 4e plaats bij de 60 versnellingen kwam na twee manches op naam te staan van Emile Cox en was er de 8e stek weggelegd voor Paul Eickmans. In dezelfde klasse finishte Nicky de Bruyn nog net binnen de top 10. De 2e trede van het erepodium was Op zondag 26 september wordt op het circuit de Peel van Modelstockcarclub de Peeldrivers de tweede Grand Prix van het sei zoen verreden. Deze Grand Prix heeft de naam GP van Venray gekre gen. Het is overigens de eerste keer dat er op het circuit van de Peeldrivers om een Grand Prix gestreden wordt. Het deelnemers veld zal bestaan uit zo'n 60 rijders uit Nederland, Duitsland en België. De winnaar van deze GP mag een jaar lang een gouden ster op het dak voeren en verdient met de overwin ning 100 punten voor het promotie PEEL EN MAAS 'n abonnement waard cq degradatiesysteem. Deze GP is de laatste grote wedstrijd an het sei zoen en is voor veel rijders erg belangrijk omdat ze nog niet genoeg punten hebben voor behoud van hun dakkleur. Omdat de belangen groot zijn, behoud van dakkleur en de eer ste GP van Venray zal het ongetwij feld een spannende en spectaculaire wedstrijd worden. Enkele kansheb bers zijn Hidde de Jong uit Friesland, Jean Pierre Steegen uit België, Michel Desardin iut Friesland, Lothar Peterman uit Duitsland en Leon Kunzler uit Venray. De trainingen beginnen om 10.00 uur en de wedstrijden om 13.00 uur. De prijsuitreiking is gepland om 17.30 uur. Voor mensen die interesse hebben in de model stockcarsport heeft de vereniging een demonstratiewagen. Hiermee kan men op een zondag of op een woensdag een aantal rondjes mee rijden en zodoende het gevoel krijgen wat model stockcarracen inhoud. Hiervoor moet el eerst een afspraak gemaakt worden met Peter van Asten, tel. 077-3982608, b.g.g. 06-22977552. KOO n her W voor Jimmy van de Laar ené plaats in het dagklassemeot voor Marc Josephs weggelegi wijl Kevin Gielens beslag Iet een 18e plaats. In de klasse 81 eiste Dennis van de Laar hei pond op door beide manches nend at te sluiten. Na het rijdt twee manches eiste Rob Benthum de 6e plaats op in h meen klassement. Ook nu Andre Cox bij de veteranen plaats op en eindigde Ben Bn op een 12e plaats, terwijl i Kersten inde le manche 13e en de 2e manche wegens proü niet meereed. Bij de liefhebba de grootste beker weggelegd Arjan de Mik en kwam de plaats in handen van Piet Broei Bij de wedstrijd te Veendai Niek van Benthum een sterke che bij de inters 125 en stel twee manches de 21e plaats Bij de 125 senioren ging Mulders met de 3e beker waarts. Bij de 125 junioren beh Mark Jacobs een algemene 8e en kwam de 17e stek op na: i staan van Jim Janssen Komende zaterdag is er een] wedstrijd te Arkel en zondags de nationale wedstrijden te W: en Utrecht. Voor alle vereniging Venray is Peel en Maasee de bladen bij uitstek oü verenigingsnieuws, wedS verslagen en andere wt waardigheden te publico Wij zijn ook gaarne lx om hiervoor de ruimte geven. Het aanbod wordt ter steeds groter en i» mogelijk zal ook alles ma nomen worden. Deze i hebben wij echter in di« stukken moeten "knippen zo ruimte te maken voffi verenigingen. Wij verzot daarom dringend om dei geleverde informatie bekoopt mogelijk te hoi zodat alle verenigingen de door ons beschik gestelde ruimte gebruikl nen maken. Indien iëde meewerkt doen wij ons om alles zo volledig mo8| te publiceren.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 20