a.s. zondag open dag van 14.00 tot 17.00 uur bij Lokale Omroep Venray We zijn een lokale omroep van en voor Venray Lokale Omroep Venray is verankerd in de samenleving Een kijkje in de keuken van de Lokale Omroep Venray 4 Dank aan de sponsoren v. 'i Onze frequenties: kabel 87.5 Mhz Ether: FM 90.2 Onze frequenties: kabel 87.5 Mhz Ether: FM 90.2 donderdag 23 september 1999 - Pagina 11 Verhuizen en een studio bouwen kost veelgeld. gelukkig konden wij bij deze klus rekenen op de hulp van de volgende bedrijven: Braks Bouwmaterialen .Brood- en Banketbakkerij Pijpers De la Roy Isolatiematerialen Duinhoven bv Timmerbedrijf Elektro van Gocli bv Janssen bv Bouwmaatschappij Kate man Schildersbedrijf De Kievit Verhuizingen Kusters Steenhandel y. Moorsel Woninginrichting v. Rattingen Containers en Recycling bv Peterink Partners Communicatie, raadgeving Managementondersteuning Rabobank Venray-Oostrum Rabobank Zevenrode Reclamebureau Stramm Renokas serres, ramen, isoglas Schaeffers dakbedekkingen .Swaghoven radio en tv service Theuws Schiklerbedrijf Verhoeven Bouwgroep bv Zangers van St. Frans 55 LOV wil kwaliteit programma's verder verbeteren r55 De medewerkers en de Lokale Omroep Venray zien het nieuwe millennium vol vertrouwen tege moet. Ook in de volgende eeuw ziet de lokale omroep het natuur lijk tot haar taak om de mensen in Venray te informeren over zowel de 'kleine dingetjes van alledag' als de grote politieke, sociale en sportieve gebeurtenissen in de gemeente Venray. Voor het lokale nieuws is de gemeente Venray een belangrijke bron van informatie, maar ook de talloze verenigingen, stichtingen, particulieren en het bedrijfsleven weten na tien jaar Lokale Omroep Venray de weg naar de studio van de Venrayse omroep makkelijk te vinden. Ondanks de grote populariteit en de ongekend hoge luistercijfers van bijvoorbeeld het nieuwsblok, de sportuitzending op zondagmid dag en enkele doelgroepprogram ma's wil de Venrayse omroep in de toekomst vooral veel tijd en geld gaan investeren in de kwali teit van haar eigen programma's. De Lokale Omroep Venray wil onder andere meer aandacht beste- Vrijwilligers houden publieke zender in stand Het is alweer tien jaar geleden dat de eerste klanken klonken vanuit de studio van de Lokale Omroep Venray. Hoewel het niet altijd even gemakkelijk is geweest om de publieke omroep overeind te houden, heeft de Venrayse omroep zich door de jaren heen knap staande weten te houden. Gesterkt door deze ervaring zor gen vandaag de dag ruim vijftig vrijwilligers voor een gevarieerd programma-aanbod in de eigen gemeente. Vanuit de VOS-studio op het St. Annaterrein en de studio in het voormalig lyceum aan de Leunseweg, verankerde de Lokale Omroep zich in de loop der jaren in de Venrayse samenleving. Inmiddels hebben de omroep-vrijwilligers voor de derde keer in tien jaar tijd de handen uit de mouwen moeten steken, want de studioruimte van Omroep Venray heeft wederom een andere stek gekregen: de klasloka len van de voormalige Dr. Poelsschool aan de Langeweg in Venray. Op zondag 26 september kunnen belangstellenden een kijkje komen nemen in de 'nieuwe' keu ken van de Lokale Omroep Venray. HISTORIE Vanuit de Stichting CAI-Venray wordt op 13 oktober 1986 het initia tief genomen om te gaan onderzoe ken of er voldoende belangstelling was voor een lokale omroep in Venray. Verenigingen, organisaties en clubs worden aangeschreven en lom een reactie gevraagd. Dat had tot gevolg dat er op 2 februari 1987 een avond wordt belegd door een initia tiefgroep vanuit de politiek, te weten: A. Broeksteeg (CDA), A. Janssen (PvdA) en L. Janssen (VVD). Tijdens die bijeenkomst wordt afgesproken dat iedereen zijn achterban gaat polsen over mede werking en interesse. Na contacten met de Venrayse omroep Stichting (de Ziekenomroep) wordt er op 25 februari 1988 opnieuw een bijeen komst belegd. Op die avond wordt er een werkgroep samengesteld bestaande uit A. Broeksteeg (coördi nator), j. Giliam, A. Steverink, J. Van Sinten, D. Van den Munckhof, G. Schutte, J. Ketele en, namens de Venrayse Omroep Stichting, J. Willems en j. Van de Biggelaar. PIRATENZENDER Op 9 maart 1988 komt de werk groep voor het eerst bij elkaar. Intussen zijn er ook gesprekken geweest met radio Wonderland (piratenzender uit Veulen) en met de OLON, de landelijke organisatie van lokale omroepen. Op 21 april 1988 wordt besloten de werkgroep te benoemen tot bestuur van de Stichting Lokale Omroep Venray. Het toenmalige, dagelijks bestuur van de lokale omroep bestond uit voorzitter A. Broeksteeg, secretaris A. Steverink en penningmeester J. Giliam. In 1989 gaat het videoge deelte van de Lokale Omroep Venray ofïcieel van start. O MANPOWER Het leukste wat je kunt worden, is jezelf. Schoolstraat 1, 5801 BN Venray, 0478-510909 Voor Xerox Venray zijn wij op zoek naar: Produktiemedewerkers voor diverse afdelingen Wil je goed verdienen en ben jij levens een aanpakker? Dan hebben wij de baan voor jou! Wij hebben zowel dagdienst, 2 ploegen als 5-ploegendien- sten Tevens zoeken wij mensen met technisch inzicht en ervaring op LTS- niveau voor diverse (uncties (n een dagdienst of een 2-ploegendienst. Toppers in magazijnwerk Ben jij een teamplayer en op zoek naar een nieuwe job? Het ELC (European Logistics Center) is op zoek naar enthousiaste mensen die wil len werken in een 2-ploegendlenst. Tevens zijn er mogelijkheden om part time te werken (in een vaste vroege, late of avond-dienst). Call Center medewerkers deling, etc. etc. Een uitdagende baan met toekomstmogelijkheden!!! Wij1 zorgen call-center opleidingen, trainingen en kunnen je talenkennis niveau testen. Een assessment is onderdeel van de selectieprocedure Export medewerker mN Tevens zoeken wij een medewerker die verandwoordelijk is voor het maken van export documentatie, administratieve afhandelingen etc Werktijden van 16.00 tot 22.00. Zeer goede verdiensten!'! Gerrit Baeten verzorgt samen met Gerda van Stelten "Lokaal Centraal den aan het trainen en opleiden van haar medewerkers, volgens hoofdre dacteur Cees Matthijssen 'de peilers waarop de Lokale Omroep Venray' drijft. "En dat kost natuurlijk de nodige centen", vertelt voorzitter Gerard de Beijer. Een belangrijke bron van inkomsten voor de LOV vormt het kijk- en luistergeld dat de inwoners betalen. De 13.500 aan sluitingen in Venray brengen jaar lijks 27.000 gulden in het omroep- laatje "Maar we hebben zo'n 60.000 gulden per jaar minimaal nodig, want ook wij hebben natuurlijk onze vaste kosten, denk alleen al aan de huur van de studioruimte." ACQUISITIE De lokale omroep moet 'self sup porting' zijn, zegt Gerda van Stelten ferm. Van Stelten, 'het manusje van alles' bij de Venrayse omroep, houdt zich als vrijwilligster onder andere bezig met de acquisitie. De lokale omroep mag voor en na het nieuws blok drie minuten van haar 'zend tijd' vullen met commerciële bood schappen. Maar het werven van reclamegelden stond volgens Van Stelten in het recente verleden bij de Venrayse omroep eigenlijk nog in de kinderschoenen. De Lokale Omroep Venray is voor het genere ren van inkomsten voor het grootste gedeelte afhankelijk van reclame geld. Maar er werd op dit vlak vol gens de omroep-medewerkster wei nig effectief gewerkt. "Onze medewerkers kwamen bijvoorbeeld zelf met sponsors aandragen voor hun eigen programma's, maar er zat eigenlijk geen duidelijke, structurele lijn in. Ik ben nu hét aanspreekpunt voor de acquisitie van de Lokale Omroep Venray. Het is voor mij een uitdaging om, gezamenlijk met de andere medewerkers natuurlijk, vol doende reclame-inkomsten te gene reren. Het gaat de goede klant op, maar we zijn er nog lang niet." LUISTERAAR De lokale omroep streeft naar een zo professioneel mogelijke aanpak. "Deze professionalisering mag ech ter niet inhouden dat de program ma's 'clean' en ongezellig worden", vertelt hoofdredacteur Matthijssen. Er moet volgens hem veel ruimte zijn voor spontaniteit en improvisa tie. "En professionalisering houdt niet in dat er uitsluitend 'hoog' Nederlands gesproken moet wor den. Tijdens een 'vasteloavend'-uit zending wil de luisteraar bijvoor beeld het Venrayse dialect horen." In tegenstelling tot de bekende zenders in Hilversum en de regionale omroepen werkt de Lokale Omroep Venray voor een kleine doelgroep, namelijk de inwoners van een gemeente Venray. "Lokale radio moet dicht bij huis blijven in haar onderwerpenkeuze", vertelt Matthijssen. "Dit maakt de omroep als een stukje van de mensen zelf waarbij ze zich thuisvoelen. Het is wel van belang dat er geen groepe ringen worden uitgesloten die van de lokale omroep gebruik willen maken." VEELZIJDIGHEID De programmering zorgt er vol gens Matthijssen voor dat niet steeds bepaalde, eenzijdige gekleur de standpunten verdedigd worden maar waarin veelzijdigheid van de lokale samenleving te vinden is. Maar ook de keuze van de muziek is van groot belang voor de mate waar in de lokale omroep een bepaalde populariteit kan verwerven. "De muziekkeuze dient daarom afge stemd te zijn op de smaak van de luisteraar en niet op die van de pre sentator of programmamaker", zegt Matthijssen. Naast het populariseren van een lokale omroep door middel van het uitzenden van veel muziek dient volgens de hoofdredacteur ook in de onderwerpenkeuze van het nieuws en andere programma-items met de interesse van een zo groot mogelijk deel van de bevolking rekening worden gehouden. "We brengen zoveel mogelijk nieuws en (kleinschalige) programma-items die zoveel mogelijk herkenbaar zijn voor de leefsituatie van de luiste- PROGRAMMARAAD Omroep Venray is één van de circa 360 publieke lokale diensten in Nederland die zich moeten hou den aan de spelregels van de Mediawet. Een belangrijk voor schrift waar een publieke omroep zich aan dient te houden is het pro grammavoorschrift. Dat bepaalt dat vijftig procent van de zendtijd moet worden besteed aan onderwerpen met een informatief, cultureel en educatief karakter. De rest mag bestaan uit verstrooiing. "Maar dat neemt niet weg dat we altijd reke ning houden met de wensen van onze luisteraars. Welke wensen onze luisteraars hebben horen we onder andere via de Programmaraad", ver telt Matthijssen. "De Programmaraad is het beleidsbepa lend orgaan. Dit orgaan heeft een zodanige samenstelling dat het representatief is vóór de belangrijk ste in de gemeente voorkomende maatschappelijke, culturele, gods dienstige en geestelijke stromingen. Een andere manier om te weten wat onze luisteraars willen horen is het houden van een luisteronderzoek." AMUSEMENT Als hoofdredacteur van de LOV moet Matthijssen rekening houden met de samenstelling van de pro grammering. "Uit de luisteronder zoeken blijkt dat mensen verstrooi ing bijvoorbeeld belangrijker vinden dan informatie. Informatieve pro gramma's zijn over het algemeen minder populair, terwijl sport en popmuziek heel serieus worden genomen,. Een luisteraar wil zich amuseren." Matthijssen ziet de toe komst vol vertrouwen tegemoet. Trennesetters trekpleister Open Huis Radio maken; voor velen heeft dit een magische klank. Plaatjes draaien, interviews met bekende tv- en filmsterren, politici en sportlieden. De hoofdtelefoon op, gezeten achter een levensgroot mengpaneel, de microfoon onder de neus. Het is echter niet alleen een wereld van goud en glitter, radio maken is keihard werken. En daar weten ze bij de Lokale Omroep Venray (LOV) alles van. Zondag 26 september bewijst de crew van zo'n 65 vrijwilligers dit aan het grote publiek. Tijdens een open huis van 14.00 tot 17.00 uur in de gloednieuwe studio in de klaslokalen van de voormalige Dr. Poelsschool aan de Langeweg in Venray. De Venraynaar hoeft zich op zon dag 26 september niet te vervelen. Die dag staat het centrum in het teken van een modekoopzondag en het grote slotfeest van de Rabobank; alles in Amerikaanse stijl. Voor het bestuur van de LOV een uitgelezen mogelijkheid zich te presenteren met een open huis. LOV-voorzitter Gerard de Beijer: "We hebben inderdaad bewust voor die zondag gekozen. Koopzondag, het Rabofeest, dus veel mensen in het 'dorp'. Volop actie in het centrum officiële programma. Burgemeester Waals opent op passende wijze de nieuwe huisvesting van de omroep. Dit gebeurt in het bijzijn van ruim 170 genodigden uit Venray en haar kerkdorpen. Vertegenwoordigers van alle geledingen waar de omroep mee te maken heeft; het vereni gingsleven, stichtingen, instellin gen, bedrijven, noem maar op. De welhaast 'legendarische cabaret groep' De Trennesetters laat vervol gens, rond de klok van drie uur, op kritisch komische wijze een muzi kaal licht schijnen over het wel en wee van Venray en de Lokale Omroep. Tussen de bedrijven door overhandigt een afvaardiging van de Kiwanisclub Venray symbolisch een cheque aan de LOV en de Oudheidkamer Horst. Beide instel lingen waren door de organisatie van het jaarlijkse jazzfestival uitver kozen tot 'goede doel' en mogen dus een donatie tegemoet zien. De ope ning is live te beluisteren op de omroep, dus ook de thuisblijvers kunnen meegenieten van het spekta kel. OPEN HUIS Na het officiële gedeelte is ieder een vanaf 14.00 uur welkom om een kijkje te nemen in de keuken die Lokale Omroep Venray heet. "We zijn blij met de luistercijfers die we nu hebben, bijna een kwart van de Venrayse bevolking luistert bijvoorbeeld naar het nieuwsblok. En dat is ongekend hoog in Nederland Omroep Venray is een publieke, lokale zender. Dat bete kent een zender van en voor Venray. We streven er naar dat ook in de 21ste eeuw zo te houden. Op de redactie wordt bekeken welke items vandaag "Lokaal Centraal" staan. De Techniek zorgt ervoor dat de programma 's goed en duidelijk de ether in gaan van Venray. We hopen dat veel men sen even de tijd nemen om een bezoek te brengen aan onze geheel nieuwe studio. Want dat is beslist de moeite waard. Iedereen kan mee beleven hoe wij hier radio maken." OPENING De dag start om 13.00 uur met het Tijdens het open huis draait het wekelijkse sportprogramma op zon dag gewoon door en kunnen belang stellenden 'live meemaken" hoe dit veelbeluisterde programma iedere week opnieuw weer tot stand komt. "En dat is meteen het interessante aan dit open huis", zegt hoofdredac teur Cees Matthijssen, "De bezoe kers kunnen nu met eigen ogen zien wat er bij komt kijken om een pro gramma te presenteren. In kleinere groepjes bestaat zelfs de mogelijk heid om in begeleiding van een technicus een rondleiding te krij gen." Om de bezoekers naar de nieuwe studio 'te lokken' staat er in het centrum van Venray een stand van de LOV. worden er gratis koffie bonnen weggegeven en neemt een vrijwilliger met een mobiele zender interviews ter plekke af. "Laat ze maar komen", zegt Gerda van Stelten, de duizendpoot van de omroep (bestuurslid, programma maakster, acquisitie), enthousiast, "Wij zijn er klaar voor om de men sen in in onze geheel nieuwe omge ving te trakteren op een live mid dagje radio."

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11