I mazing Amerikaans Ilotfeest Rabo 100 M *AIl PEEL EN MAAS "Oostrum is de mooiste parochie die ik ken" Greevink mag van rechter niet naar Spelen Kunstwerk Schouwburgplein weer in beeld Drie jubilarissen bij Nelissen Van Egteren Bouw MPliJ mi ïy^sJtisJ sjfsJ^S Automobiliste gewond Nieuwe commandant GGW De Peel GRIMEREN OOSTSINGEL VENRAY Kledingbeurs Veltum UW Jenniskens^ WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING 10.30 uur Muzikale ronde van harmonie en cheerleaders door Oostrum Vanaf 10.30 uur Groot Western Spektakel door Double Aftion Ie Stichting Ontwikkelingshulp rde Wereld Landen in Venray eft bericht ontvangen dat het iray House een dezer dagen in •ruik zal worden genomen. Dit iouw, dat op het terrein van lavum Karangal (Helpende uiden) in Thiruverkadu, een 'pje aan de rand van Chennai adras) staat, biedt onderdak "1 geestelijk gestoorde jon as, Tot dusver waren deze lergebracht in het daarnaast egen gebouw voor oudere psy- f atrische patiënten. let voor de bouw benodigde geld [d bijeen gebracht met spon ing door Wilde Ganzen en de tenactie van de Protestantse Kerkengemeenschap Venray. Udavum Karangal is een liefda digheidsproject dat 15 jaar geleden werd begonnen door Steven Vidyakar met de opname van een vondeling. Inmiddels is dit uitge groeid tot een grote organisatie met faciliteiten voor meer dan 400 kin deren, baby's en oudere aidspatiën- ten, geestelijk en lichamelijk gestoorden, terminale ouden van dagen en verstoten en verkrachte vrouwen. Dit aantal groeit dagelijks. Voor de eigen 400 schoolgaande kinderen en 400 kinderen uit de omgeving zijn in de afgelopen vier jaar drie scholen gebouwd waar onderwijs wordt gegeven tot groep VIII European Standard (ES). De stichting heeft tevens steun verleend talentvolle taekwondoka Ferry '•vink (17) uit Venray mag van 'resident van de rechtbank in tem niet naar de Olympische !|en in Sydney. In een kort 'ng beslist de rechtbank dinsdag Greevink niet mag deelnemen bet olympisch kwalificatietoer- 1 'n het Zweedse Stockholm, op en 17 oktober. Mustafa "touh uit Rotterdam neemt de plaats van de Venraynaar in. De taekwondobond moet hem inschrij ven in de klasse tot tachtig kilo gram, zo besliste de Arnhemse rechtbank. De bond koos aanvankelijk voor Greevink, omdat in zijn gewichts klasse (boven de tachtig kilo) de grootse kans op olympische deelna me bestaat. De bond kan in beroep gaan. aan de bouw van acht huizen waar 170 oudere kinderen met hun pleeg moeders zijn gehuisvest. Momenteel worden sponsors gezocht die voor 10 gulden per maand de kosten van kleding en onderwijs van een weeskind op zich willen nemen. Van deze kinderen zullen foto's ter beschikking worden gesteld en bestaat de mogelijkheid tot schriftelijk contact (in het Engels). Inlichtingen over de stichting ver strekt u gaarne dhr. N.F. van Dee. Bergkwartier 29 te Venray, tel. 585783. Een 21-jarige vrouw uit Gemert is gewond geraakt toen zij zaterdag morgen om kwart voor vier met haar auto uit de bocht vloog en tegen een boom botste. De vrouw reed over de Twistweg en schatte volgens haar zeggen de bocht verkeerd in. Na de klap tegen de boom is zij uit de auto gekropen en heeft bij een woning hulp gevraag. Zij is opgenomen in het ziekenhuis met verwondingen aan haar been. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard vAeYeis Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Luitenant-kolonel T.C.M. Rikken volgt op dinsdag 11 janu ari 2000 kolonel F.H. Meulman op als Commandant van de Groep Geleide Wapens De Peel. Luitenant-kolonel Rikken vervult momenteel de functie van Plaatsvervangend Commandant Operatiën bij dit luchtmacht onderdeel. Een onderdeel dat tot taak heeft het luchtruim te verde digen met raketten, de geleide wapens van de Koninklijke Luchtmacht zijn bekend door hun bijdrage aan de verdediging van Jeruzalem en T\irkije met Patriot- raketten tijdens de Golfoorlog. Luitenant-kolonel Rikken zal worden bevorderd tot kolonel. Kolonel F.H. Meulman voerde sinds 29 juli 1998 het commando over de Groep Geleide Wapens De Peel. Hij wordt na het volgen van de Leergang Topmanagement Defensie, geplaatst bij het Ministerie van Defensie in Den Haag. Luitenant-kolonel T.C.M. rikken kwam in 1975 via de Koninklijke Militaire Academie bij de Koninklijke Luchtmacht. Al spoedig koos hij voor een carrière bij de geleide wapens. Na een periode in Duitsland gewerkt te hebben met Nike-Hercules-raketten, werd hij uitgezonden naar de Verenigde Staten van Amerika. Hier werd hij opgeleid door het Patriot-wapensys teem.Terug in Nederland heeft hij vervolgens zijn bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van opleidin gen voor de Patriot-systemen van de Koninklijke Luchtmacht en de omvorming van de eerste Hawk- eenheden tot Patriot-eenheden. Aansluitend werd hij commandant van een squadron uitgerust met Hawk-raketten in Duitsland. Na een korte periode van 16 maanden in Woensdrecht als Chef Dienst Militair Leiderschap en Opleidingskunde, heeft hij in Den Haag een bijdrage geleverd aan de aanschaf van belangrijke modifica ties voor het Patriot-wapensysteem. Vanaf 19 januari 1999 was luite nant-kolonel Rikken Plaatsvervangend Commandant Operatiën van de Groep Geleide Wapens De Peel. Hij is gehuwd en woonachtig in Geldermalsen. Zijn functie zal worden overgenomen door luitenant-kolonel P.A.A. Oppers, afkomstig van vliegbasis Woensdrecht. De jeugdclub van de Wijkvereniging Veltum organiseert a.s. zondag een verkoopbeurs voor tweedehandse kinderwinterkleding tot en met maat 182. Deze beurs vindt plaats van 10.00 tot 11.30 uur in wijkgebouw 't Schöpke, Veltumse Kleffen 62b en is voor iedereen gratis toegankelijk. Van de verkoopopbrengst gaat 70% naar de kledingaanbieder en 30% naar de jeudclub van de wijk vereniging. De opbrenst alsook de niet verkochte kleding dient diezelf de zondag tussen 13.00 en 13.30 uur opgehaald te worden. Niet opge haalde kleding gaat vervolgens naar een goed doel! Voor nadere infor matie kan gebeld worden met Marjan Weijs. tel. 586123 of Gerda van Lierop. tel. 510869. PEEL EN MAAS WEEKBLAD installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1999 - NR. 37 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Pastoor De Ceuster viert 25-jarig jubileum De Oostrumse parochiegemeen schap staat op zondag 26 septem ber helemaal in het teken van het feit dat de heer De Ceuster 25 jaar pastoor van de parochie is. "Veel iiever had ik mijn jubileum in stil te gevierd", vertelt de 84-jarige jubilaris, "maar mijn parochia nen wilden me per sé in de bloe metjes zetten. En voor mijn parochianen sta ik altijd klaar, want Oostrum is de mooiste parochie die ik ken. Het is niet voor niks dat ik het hier al 25 jaar lang uitstekend naar mijn zin heb." De Ceuster werd 84 jaar geleden geboren in Prinsenhagen, een plaatsje bij Breda. Op zijn twaalfde ging hij onderwijs volgen aan het klein seminarium in Zundert, waar hij zeven jaar studeerde. Op zijn negentiende verhuisde hij naar het groot lazaristen-seminarium in Panningen, waar hij in 1942, in de leeftijd van 26 jaar, tot priester werd gewijd. KAPELAAN De jeugdige priester kreeg tijdens de oorlogsjaren van hogerhand de opdracht de Portugese taal te gaan leren in Nijmegen. "Het lag onge- Pastoor De Ceuster: "Ik voelde me meteen thuis in Oostrum twijfeld in de bedoeling dat ik later enkele parochies in Brazilië onder mijn hoede zou nemen, maar daar is door de oorlog nooit iets van terechtgekomen", vertelt hij. Na de oorlog werkte De Ceuster ruim zes jaar als kapelaan van de bijparochie Mariaveld in Susteren en twintig jaar in Nieuweinde, een bijparochie van Heerlen. Na die periode van ruim 26 jaar werd hij benoemd tot kapelaan in Venlo. "In de toekomst zou ik de opvolger van de pastoor in Venlo worden maar helaas werd ik toen getroffen door een hartinfarct", vertelt De Ceuster. OOSTRUM Na hersteld te zijn kreeg De Ceuster een rustigere parochie toe gewezen: Oostrum. "En Oostrum vind ik nog steeds de mooiste parochie die ik ken. De parochie heeft een prachtige kerk met een zéér goede akoestiek. Ook komen hier nog relatief veel mensen naar de missen in de kerk. Onvergetelijk vond ik het moment van mijn instal latie, 25 jaar geleden. Harmonie Sub Matris Tutela luisterde de receptie muzikaal op en de inwoners ontvin gen me erg hartelijk. Ik voelde me meteen thuis in Oostrum." Het is dan ook geen toeval dat De Ceuster, die onlangs nog zes dagen in Lourdes verbleef, op zondag 26 september zijn 25-jarig jubileum als pastoor in Oostrum viert. "Ik voel me een bevoorrecht mens", zegt de jubilaris uit de grond van zijn hart. "Mijn ouders hebben me een goede, gelovige opvoeding gegeven en ik heb het altijd getroffen met mijn parochies. Het is alleen jammer dat mijn stem de laatste jaren stukken minder is geworden, want heb altijd graag gezongen. Ik ben bijvoorbeeld ook dertig jaar lang dirigent geweest van een jongenskoor." PROGRAMMA Het 25-jarig jubileum van pastoor De Ceuster wordt om 10.30 uur gevierd met een feestelijke hoogmis van dankzegging in de parochiekerk van Oostrum. Aan de hoogmis zal medewerking worden verleend door het gemengd kerkelijk zangkoor, het koor Harmony, het kinderkoor en harmonie Sub Matris Tutela. Aansluitend wordt de jubilaris van 12.00 tot 13.30 uur een receptie aan geboden in het gemeenschapshuis. Watermolenstraat 1 te Oostrum. In het collegeakkoord van B&W van Venray staat dat er ter gelegenheid van de eeuwwisseling een kunstwerk moet komen op het Schouwburgplein. Het project werd stil gelegd in afwachting van het Masterplan Beeldende Kunst. Er zit nu weer enige beweging in deze zaak. Vorige week heeft het college haar Masterplan Beeldende Kunst gepresenteerd, de nota "De Kracht van Kunst". Het nieuwe kunstwerk moet helemaal passen binnen de visie en de kaders die in deze nota zijn vastgelegd. Het moet een kunst werk worden dat kwaliteit bezit en specifiek gemaakt is voor die plek, 'een kunstwerk met een uitzonder lijke uitstraling en impact.' De nota stelt nadrukkelijk dat het kunstwerk een voorbeeldfunctie moet hebben en duidelijk moet maken naar buiten toe waar het nieuwe kunstbeleid van Venray voor staat. ADVIESGROEP Om tot een verantwoorde keuze te komen van kunstenaar en kunst werk. en uiteindelijk een voorstel naar de afdeling Welzijn toe, heeft het college een Projectgroep Schouwburgplein samengesteld. Deze projectgroep wordt geleid door de afdeling Welzijn en is samengesteld met zowel mensen van gemeentelijke afdelingen, Ruimtelijke Zaken en Openbare Werken, als daarbuiten. Deelnemers zijn de stedenbouwkundige Bert Dirrix, architect Martin van Goor en adviseur rijksbouwmeester en tevens beeldend kunstenaar Jan van IJzendoom. De directeur van het Abbemusseum Jan Debbaut en Tom van Gestel van de Mondriaanstichting/Praktijkbureau Beeldende kunstopdrachten zijn aangetrokken voor de selectie van de kunstenaar. Op vrijdag 17 september wordt bij Nelissen Van Egteren Bouw Zuid bv, Stationsweg 94 te Venray het feit gevierd dat drie medewer kers 40 jaar in dienst zijn. Het betreft de heren P. Hoex, J. Driessen en Th. Min. P(iet) Hoex is adjunct-directeur. Hij is op I september 1959 als 16- jarige bij bouwbedrijf J.P.A. Nelissen begonnen als leerling-tim merman in de toenmalige timmerfa briek in het bedrijf. Van timmerman werd hij calculator, chef calculatie, hoofd bouwbureau en tenslotte adjunct-directeur. Een 8-urige werk dag kent Piet niet net zo min als een 5-daagse werkweek. Piet Hoex is nog steeds een calculator als geen ander. Hij heeft een groot netwerk. Dat zorgde vaak dat hij als eerste op de hoogte was van bouwplannen en heeft zo menig werk binnengepraat en binnengerekend. Naast deze opmerkelijke carrière heeft hij ook nog kans gezien tot op de dag van vandaag actief en sturend meer dan 40 jaar gezichtsbepalend voor de Volleybalvereniging Rooyse VK te zijn. Vandaag. 16 september zal in de schouwburg te Venray van 17.00 tot 19.00 uur een receptie worden gege ven voor de relaties die hij in de loop der jaren heeft vergaard. Als de geruchten ons niet bedriegen dan worden hier honderden mensen ver wacht. J(oost) Driessen begon op 21 juli 1959 als 15-jarige leerling-timmer man bij J.P.A. Nelissen. Hij is al jaren een gewaardeerd uitvoerder o.a. van de verbouwing van de schouwburg te Venray. Th(eo) Min begon op 8 oktober 1959 ook als 15-jarige bij J.P.A. Nelissen. Werkt al zo lang iedereen zich kan herinneren op het Bedrijfsbureau, het technisch hart van het bouwbedrijf. Was vroeger de tekentafel onontbeerlijk. Theo Min is nu de expert op het gebied van cad-tekenen. Het bedrijf. Bouwbedrijf J.P.A. Nelissen ontstond eind vorige eeuw in Haarlem. In 1945 werden twee zonen naar Venray gestuurd om aldaar aan het herstel van de oor logsschade te beginnen. Ze zijn nooit meer weggegaan. Na een hele reeks fusies vormt Nelissen van Egteren Bouw nu in de Utiliteitsbouwpoot van het NBM Amstelland Concern (onlangs gefu seerd met Wilma Bouw) een van de grotere bouwbedrijven. De drie jubilarissen worden vrijdag in het zonnetje gezet (foto: Rini van de Leur, Venray) „tel'

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9